Kuidas leida vampiiri?

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7358
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1078 korda
Tänatud: 1060 korda
Kontakt:

Re: Kuidas leida vampiiri?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Küsimus pole ju selles, kas laadimine katkeb, küsimus on selles, kas laadimisseade ise on jätkuvalt pinge all või mitte. Kui on siis lihtsama disianiga asjad kipuvad ise voolu tarvitama. Nii nagu minulgi juhtus.
► Näita Spoilerit
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: Kuidas leida vampiiri?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas: 12 Juul 2023, 08:38
Küsimus pole ju selles, kas laadimine katkeb, küsimus on selles, kas laadimisseade ise on jätkuvalt pinge all või mitte. Kui on siis lihtsama disianiga asjad kipuvad ise voolu tarvitama. Nii nagu minulgi juhtus.
► Näita Spoilerit
Võimalik, pole süvitsi sellesse teemasse süvenenud, sest mina olen kõik sellised asjad süüte alt oma rattale pannud. Otse akult on üks nn sigaretisüütaja pesa ja see on sel teemal ohutu.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2211
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 246 korda
Tänatud: 562 korda

Re: Kuidas leida vampiiri?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Mul on ka USB pandud läbi relee süütega koos sisse lülituma, aga kuna vahel tegelt tahaks ka seisva tsikli peal telefoni laadida, siis kunagi kuskil jäi silma triger-tüüpi lüliti/relee - keerad süüte välja, litsud nuppu, relee ühendab end ära ja USB pesa töötab. A nüüd selleks, et pärast ei unustaks välja lülitada, jälgib tegelane ka süüteahelat ning kui see sisse ja välja keerata, siis lülitab end jälle välja, kuni uue nupuvajutuseni. Elektrooniliselt ülilihtne asi, mida ehitada, anoh tõele näkku vaadates on tõenäosus, et ma viitsin sellega lähema viisaastaku jooksul tegeleda, allpool Kroonlinna nulli :D Ja siis ka läheb raudselt projektiks ära, mis lõppeb Hondale täislaks PDU projekteerimisega, mille asemel võiks siis juba poest progetava PDU tuua.

Äkki kellelgi lööb pirni põlema, kust sellist vidinat saab? Mingi tsiklitega mitteseotud teema oli, kas haagissuvilad või paadid vms, et võiks nagu enamvähem põrutus- ja porikindel olla, aga no krt ei tule meelde enam ühtki märksõna, mille järgi otsida.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: Kuidas leida vampiiri?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jesper kirjutas: 13 Juul 2023, 19:06
Mul on ka USB pandud läbi relee süütega koos sisse lülituma, aga kuna vahel tegelt tahaks ka seisva tsikli peal telefoni laadida, siis kunagi kuskil jäi silma triger-tüüpi lüliti/relee - keerad süüte välja, litsud nuppu, relee ühendab end ära ja USB pesa töötab. A nüüd selleks, et pärast ei unustaks välja lülitada, jälgib tegelane ka süüteahelat ning kui see sisse ja välja keerata, siis lülitab end jälle välja, kuni uue nupuvajutuseni. Elektrooniliselt ülilihtne asi, mida ehitada, anoh tõele näkku vaadates on tõenäosus, et ma viitsin sellega lähema viisaastaku jooksul tegeleda, allpool Kroonlinna nulli :D Ja siis ka läheb raudselt projektiks ära, mis lõppeb Hondale täislaks PDU projekteerimisega, mille asemel võiks siis juba poest progetava PDU tuua.

Äkki kellelgi lööb pirni põlema, kust sellist vidinat saab? Mingi tsiklitega mitteseotud teema oli, kas haagissuvilad või paadid vms, et võiks nagu enamvähem põrutus- ja porikindel olla, aga no krt ei tule meelde enam ühtki märksõna, mille järgi otsida.
Ma kasutan seda ühte otseühendatud pesa nende sigaretisüütajasse pistetavate USB junnidega ja ajab asja väga hästi ära. Samas igasugune USB tarbib nii vähe, et mingi veekindel on-off lüliti ajab asja ära. Mida saab ka muidugi sisse unustada ;)
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2211
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 246 korda
Tänatud: 562 korda

Re: Kuidas leida vampiiri?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Nojah, ma olen korduvalt unustanud pärast orienteerumise lõppu telefonil ekraani särama ja kaardi käima :) Lüliti puhul oleks ma raudselt eelmisel õhtul omakorda unustanud selle sisse ja...

Lollide elu muidugi peabki raske olema, samas keegi pole öelnud, et seda mingite vidinatega veidi kergemaks teha ei või :)

Teine loogiline variant oleks muidugi, kui USB pesa saaks aru, et akul hakkab volt langema ning end välja lülitaks. A sellist pole müügil märganud, on küll sellised, millel on voltmeeter peal, nii et õnnetus hüüab tulles, aga imeb ikka rahulikult võiduka lõpuni.
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 739
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 113 korda
Tänatud: 72 korda

Re: Kuidas leida vampiiri?

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Kusjuures, ära räägi, "voltmeetriga" või vähemasti peaaegu adekvaatse diginäiduga pesi olen oma silmaga näinud aga kas seal ka mingi tarkus taga... küsitav.
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2211
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 246 korda
Tänatud: 562 korda

Re: Kuidas leida vampiiri?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Jah, see on suht levinud kaup igasugu auto-mere-pudipadi poodides, vt näiteks: https://www.merevarustus.ee/kategooria/ ... imine-usb/
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 739
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 113 korda
Tänatud: 72 korda

Re: Kuidas leida vampiiri?

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

No seal viidatud lehel lülitiga variandid täitsa olemas ju. Iseasi, mida ja kuidas lülitab.
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”