Haagis matkamiseks


hmm
Postitusi: 434
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 40 korda
Tänatud: 111 korda

Re: Haagis matkamiseks

Lugemata postitus Postitas hmm »

Junzul on tõesti funktsionaalne haagis.
tundub, et nõks suuremate sisemõõtudega, kui mul +50cm pikkust ja +35cm laiust - väga suur vahe ;) kuigi piltidelt tundub väiksem. Aga no masin, mille kõrval seisab on ka oluliselt suurem.
mul on ka üks pisike mugavuslisa seal juures - tagumine kaamera koos juhtmevaba ülekandega sõiduki sees olevale ekraanile ;).

Ma pigem küsiks seda, et mis on see sisemine seina materjal, mida sul kasutatud. Mul ka vaja tulevikus see välja vahetada (hetkel MDF...) ning soojustust uuendada (ehk ka kandev puit sees välja vahetada - see ju raske+mädaneb ka, kui kuskilt lekib)
mul endal tagumine rulluks ka ei sobi, just tema kitsikuse tõttu - rull ise on lahe... kuid see ülemine rulli kronstein (rauast ju) tekitab üles taha vasakule-paremale liikuva resonantsi. Lisaks ei toeta tagumist osa sõiduajal - see ikka korralikult loksub sõidu ajal paremale vasakule - mis konstruktsioonile head ei tee.

Aku laadimist saab ju ka läbi juhtmestiku auto süsteemist laadida, kuid väike päiksepaneel on parem. Mul 14pin ühendus nii masinal, kui kärul - see vist võimaldab ka haagisel olevaid seadmeid laadida, mida 7pin ei võimalda (no kui tahta ikka võimaldab.... aga kui masinal endal ei ole sinna pistikusse eraldi +12V xxA kaablit viidud, pole hea mõte).
Mul endal oli plaanis ette n.ö. tuuletakistust vähenav ruum rajada diisli peale ning kõik kütted+genekad jne mant sinna koondada, et kaubaruumi ei võtaks enda alla. Eks see kaalujaotus üheteljelisel haagisel mängib vastikult rolli. Ei tohi koormata liigselt diislit ning rataste teljest tahapoole ei tohi olla rohkem massi, kui eespool.

Püsiv vahesein ning magamisasemed mulle väga ei sobiks, pigem n.ö. "tassin-kiirpaigaldan-mööbli" stiil oleks hea, sest 80% ajast on vaja suuremat hoiuruumi kasutada. seega põranda siinid oleks hea - sul vist need väikese kõrgendusega - ma ise tahaks et oleks tasapinna sees... sile põrand.
5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”