Milline kiiver?

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Mul vanem ADX millele sai ka soojendusega visiiri juurde osta. Kasutan põhiliselt talvel kelguga seda. Täitsa norm kiiver selle raha eest.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 371
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Henn »

Shoei Neotec-2, Schuberth C5
Sisseehitatud klapid ja mikker, välise seadmena Sena 50S vist.
1. kas keegi on neid kiivreid proovinud, kui palju mugavam on see sisseehitatud klappidega variant? Kas on väärt kallimat hinda ca 200eur. Nt Schuberth C3 vs C5
2. kas on helikavliteedis mingi vahe võrreldes nö tavalise, järelpaigaldatud klappidega kiivriga. Kas klapid jäävad kõrvadest kaugele, mitte samale kohale.
3. kas mõlemad on100% seotud ainult Senaga või saab välise seadmena kasutada ka Cardot?

Mul on 10a kasutuses olnud Shoei Neotec-1 ja Midland Misiganes. Kiiver kestab veel, sideseade on väsinud. Aga üldiselt võiks mõelda komplekti peale.
Kas tasub punnitada või pigem C3 Pro ja Cardo, jääb mitusada euri taskusse.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Pigem peaksid vaatama, et mis tootja sidet plaanid kasutama hakata.. ja mida sõbrad kasutavad? Sealt saad juba valima hakata. Minule pole seni sattunud kätte ühtegi kiivrit kuhu näiteks Cardo asju poleks saanud panna. Standardne sideseade on selles mõttes mugavam ja soodsam, et seda saab edasi uuele/teisele kiivrile tõsta. Samuti saad lisaaluseid juurde osta teistele kiivritele mida vahest kasutad ja seadet lihtsalt sinna tõsta.

Shoei Neotec-2 peaks Cardol olema olemas ka spets adapter sideseadme paigaldamiseks. Endal peres nii Multitec kui Neotec ja ainult kiidusõnad!
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

morse
Postitusi: 1389
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 216 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas morse »

Ise kasutan väliseid seadmeid. Sisseehitatud seadmete suurim eelis on see, et seade ei ole kiivri gabariidist väljaspool. Samas kui see tähendab, et sa pead laadimiseks juhtme taha panema kiivrile, mitte ainult seadmele, siis muutub see miinuseks.

Ühilduvus on tavaliselt nii, et konkreetsele kiivrile on mõeldud konkreetse tootja seadmed (üks sobilik või paar varianti samalt tootjalt).

Pole nii palju testinud aga tõsiselt kahtlen, et sisseehitatud kõlarid oleks paremad kui Cardo JBL klapid, mis on täitsa viisakad.

Kui kiivri serval olev seade ei sega, siis ma eelistaks küll välist…
Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 371
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Henn »

morse kirjutas: 12 Jaan 2024, 08:44
Ise kasutan väliseid seadmeid. Sisseehitatud seadmete suurim eelis on see, et seade ei ole kiivri gabariidist väljaspool. Samas kui see tähendab, et sa pead laadimiseks juhtme taha panema kiivrile, mitte ainult seadmele, siis muutub see miinuseks.

Ühilduvus on tavaliselt nii, et konkreetsele kiivrile on mõeldud konkreetse tootja seadmed (üks sobilik või paar varianti samalt tootjalt).

Pole nii palju testinud aga tõsiselt kahtlen, et sisseehitatud kõlarid oleks paremad kui Cardo JBL klapid, mis on täitsa viisakad.

Kui kiivri serval olev seade ei sega, siis ma eelistaks küll välist…
Shoei ja Schubertil on sisseehitatud ainult kõrvaklapid ja mikrofon. Et nt sinuga suhelda, siis Cardo või Sena sideseadme (Packtalk või Sena50) peab eraldi ikka juurde ostma ja see kinnitub kiivri välisküljele. Nii olen mina aru saanud. Shoei kasutab Harman Kardon ja Schuberth JBL klappe, mis on juba kiivris sees olemas. Mõlemi kvaliteet peaks ok olema. Kui on nt 2 kiivrit - üks Schuberth C5 (sisseehitatud klappidega) ja teine mingi krossikas (ise paigaldad klapid. Siis ei pea neid klappe välja rookima koguaeg. Võtad ainult Cardo/Sena sideseadme ja tõstad ühe kiivri küljest teise külge.

Kas @Ain nt müüb Cardo Packtalk sideseadet (ilma mikrofoni ja klappideta). Kui ma ostan Schuberth C5 kiivri (milles on klapid ja mikker juba olemas), siis mul pole klappe ja mikrit vaja. Kas selle võrra oleks hind soodsam?
Eile guugeldasin ja leidsin info, et Shoei Neotec 3 on tulemas. Võibolla nüüd Shoei Neotec 2 hind nüüd kukub..
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Päris nii pole. Kui on tehasest valmidus sideseadmele siis kiivris auk kuhu läheb ainult konkreetne moodul. Ja seda seadet krossikiivrile mingi valemiga ei pane. Ehk siis nagu eespool kirjeldasin kui soovid teistele kiivritele tõsta siis osta ilma igasuguse valmiduseta kiiver ja tavaline väljapoole kiivrit kinnituv seade millele lisaks ostad 2nd helmet kiti milles on alus, klapid, mikker jms paigaldustarvikud.
Kaldun arvama, et ostes välise seadme ja kiivri ilma valmiduseta tuleb pikas vaates igaljuhul odavam.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Fox
Postitusi: 155
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Fox »

Ain kirjutas: 12 Jaan 2024, 10:43
Päris nii pole. Kui on tehasest valmidus sideseadmele siis kiivris auk kuhu läheb ainult konkreetne moodul. Ja seda seadet krossikiivrile mingi valemiga ei pane.
See jah, on poliitkorrektne jutt mida müüjad peavad rääkima. Eesti mees võtab tööriistad kätte ja paigaldab need klapid ära :D

Mul on pealtnäha tavaline kolju aga pikalt ei leidnud omale sobivat kiivrit mis ühest kindlast kohast liigselt ei suruks. Lõpuks leidsin ühe HJC tootevalikust mis justnagu istus hästi (2-3h sõitudel oli kõik ok), paraku esimesel pikemal välistripil hakkasid jälle põrgupiinad pihta. Siis kiskusin voodri välja ja tegin noa ja tulemasina leegi abiga penoplastile pisikesed korrektuurid (piisas u 3mm materjali eemaldamisest) ja fits like a glove!
Sellest inspiratsiooni saanuna paigaldasin kiivrisse ka klapid. Jälle sama asi, üpris vähe oli vaja penoplasti modifitseerida ja sai väga hea.
Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 371
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Henn »

video

Ma pean silmas seda, et see junn, mis kiivrile sinna kukla peale pannakse on eraldiseisev sideseade - vist Sena S50.
Kiivril on tehases juba sisse-ehitatud klapid ja mikrofon. Neid ei pea sinna leiutama jne.

Nüüd kui peaks tekkima mingi teine kiiver. Siis ma sinna ise ehitan sisse klapid ja mikrofoni, kleebin kiivri külje peale selle sideseadme aluse. Nüüd ma saan ju võtta ühe kiivri küljest võtta selle seadme ja kasutada teise kiivri küljes. Või miks ei peaks saama?

Minu küsimus oli aga siiski, et kas need tehases paigaldatud klappidega kiivrid (Shoei Neotec 2 ja Schuberth C5) on oma hinda väärt. Ca 500eur versus ilma sisseehitatud klappideta Schuberth C3 ca 300 eur.

edit. Vaatasin suurema ekraani pealt. Nüüd vist sain aru lõpuks. Neil ongi ainult klapid ja antennid sees. Schubertile on vaja veel lisaks SC2 komplekt osta.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Henn kirjutas: 12 Jaan 2024, 12:01
video

Ma pean silmas seda, et see junn, mis kiivrile sinna kukla peale pannakse on eraldiseisev sideseade - vist Sena S50.
Kiivril on tehases juba sisse-ehitatud klapid ja mikrofon. Neid ei pea sinna leiutama jne.

Nüüd kui peaks tekkima mingi teine kiiver. Siis ma sinna ise ehitan sisse klapid ja mikrofoni, kleebin kiivri külje peale selle sideseadme aluse. Nüüd ma saan ju võtta ühe kiivri küljest võtta selle seadme ja kasutada teise kiivri küljes. Või miks ei peaks saama?

Minu küsimus oli aga siiski, et kas need tehases paigaldatud klappidega kiivrid (Shoei Neotec 2 ja Schuberth C5) on oma hinda väärt. Ca 500eur versus ilma sisseehitatud klappideta Schuberth C3 ca 300 eur.

edit. Vaatasin suurema ekraani pealt. Nüüd vist sain aru lõpuks. Neil ongi ainult klapid ja antennid sees. Schubertile on vaja veel lisaks SC2 komplekt osta.
Kus kohast Sa selle sideseadme aluse saad mida teise kiivri külge kleebid? Neil kiivritel on see alus sisse ehitatud ja minuteada eraldi seda ei müüda. Neotecid maksid aastaid tagasi juba ilma igasuguse sideta üle 500€
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Fox kirjutas: 12 Jaan 2024, 11:07
Ain kirjutas: 12 Jaan 2024, 10:43
Päris nii pole. Kui on tehasest valmidus sideseadmele siis kiivris auk kuhu läheb ainult konkreetne moodul. Ja seda seadet krossikiivrile mingi valemiga ei pane.
See jah, on poliitkorrektne jutt mida müüjad peavad rääkima. Eesti mees võtab tööriistad kätte ja paigaldab need klapid ära :D

Mul on pealtnäha tavaline kolju aga pikalt ei leidnud omale sobivat kiivrit mis ühest kindlast kohast liigselt ei suruks. Lõpuks leidsin ühe HJC tootevalikust mis justnagu istus hästi (2-3h sõitudel oli kõik ok), paraku esimesel pikemal välistripil hakkasid jälle põrgupiinad pihta. Siis kiskusin voodri välja ja tegin noa ja tulemasina leegi abiga penoplastile pisikesed korrektuurid (piisas u 3mm materjali eemaldamisest) ja fits like a glove!
Sellest inspiratsiooni saanuna paigaldasin kiivrisse ka klapid. Jälle sama asi, üpris vähe oli vaja penoplasti modifitseerida ja sai väga hea.
Klapid ja mikrofon paigaldada pole mingi probleem.. Küsimus on aluses mida Sul minuteada kuskilt võtta pole.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 371
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Henn »

Viimane lehekülg siin on minu teekond üle kivide ja kändude puhta tõeni. Ehk siis tegelikult võib selle joga välja ka lõigata :) Või mõne samasuguse lihtsa jaoks alles jätta.
Mind ajas segadusse see info, et Schuberth C5 ja Neotec 2 on "eelvalmidusega". Arvasin, et juurde peab ostma mingi Sena seadme (50s vms), tegelikult SLR2 või SC2.
Ain, sul on õigus jah. SLR2 või SC2 ringi ei tõsta ja teisele kiivrile on vaja täiskomplekti.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”