Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas kaimex »

urmas66 kirjutas: 15 Jaan 2024, 09:16
kaimex kirjutas: 15 Jaan 2024, 07:15
Urmas 16kw on väljund võimsus ehk tootlikus, elektrit ta siiski 16kw tunnis ei võta. Muidu võtaks ju ala 16x24= 384 kwh talvel maksmimumina ööpäevas. Õnneks asi nii hull pole. :)
Ma seda siiski ka ei arvanud, aga selle seadme käivitamiseks on vaja isegi rohkem kui see lingil olev 15kw salvesti võimaldab. Ma olen mitu pakkmist võtnud seoses vahepeal planeeritavana olnud päikesepaneelide teemaga ja siis oli ka salvesti teema aktuaalne. Õnneks see jäi tegemata ja raha raiskamata, tänu Elektrilevile, sest puudub võimalus võrguga liitmiseks meie piirkonnas.
Tegelikkuses piirab seda hübriid inverter. Võime ka kolme kwh akupangaga vabalt su maapumpa jooksutada. Lihtsalt mitte kaua :D Eelmine aasta tegin u 15 päikesepaneeli projekti. Kui kunagi igav võime whatsappis näiteks suhelda pikalt ja laialt sel teemal täpsemalt. Endale panin ainult 2585w katusele ja minu elektriarve kukkus korralikult. Mul 5kw inverter ja tegelt peaksin veidi ümber tegema a kuna see maja läheb müügiks siis ei tea kas hakkan sinna raha matma... Eks aeg näitab kui kõik muud asjad valmis siis vb teeb ära ka.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7205
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1864 korda
Tänatud: 518 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Loomulikult ei pea täispangale minema,aga kogu selle kütmiselt kokkuhoiu teemas on üks lahtine ots ehk, et kust tuleb kompensastioon? Kui ma külmal tälvepäeval lülitan kütte välja, siis see aeg tuleb ka kuidagi kompenseerida. Mul on seade ju seadistatud hoidma teatud temeratuuri majas, mitte et ta suvaliselt töötab seal nurgas. Kui ma ahju ei küta või muud allikat ei kasuta, siis kütab seade selle puuduoleva hiljem tagasi, aga minu kogemus näitab, et kulu selle nö kompenseerimise peale on suurem kui tavatarbimise juures. Ehk kui ma lükkan päeval kallima elektriga kütte välja,siis hiljem tarbib seade mingi X koguse ja X aja jooksul elektrit rohkem. Kui vahe selle kalli ja hilisema odava vahel on suur, siis asjal ilmselt on mimgi point, aga kui see vahe vägasuur ei ole ehk,a´la lükkan välja 14-16.00 kui hind on 18s/kwh ja õhtul on 12s/kwh siis sellise vahega suurt midagi ei võida. Kindlasti oli see mõnenädala tagune reedene mitmekümne kordne hinnatõus ükskõik mis lahendust kasutades kompenseeritav ka hiljem,kuigi m inul oli siiski majas õhtul nats jahedavõitu(mitte külm) ja peale seda küttis seade 30-40% suurema energiakuluga järgmised 10-12h. Ehk kui oleks hinnavahe väike(enamuses ajast ta nii ongi), siis võib juhtuda, et kulutad päeva lõpuks hoopis rohkem energiat om "optimeerimisega".
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

joel
Postitusi: 1803
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas joel »

Kui on nii külm, et pump käib 24 h ööpäevas täisvõimsusel, siis kompensatsiooni polegi kuskilt võtta ja ei olegi võimalik välja lülitamisega optimeerida. Kui palju talve jooksul selliseid päevi on? Kõikidel soojematel päevadel lülitab ilma inverterita pump ennast ise mingiks ajaks välja, kui tuba piisavalt soojaks saab. Kui kellaga seada need välja lülitamise tunnid kõige kallima hinnaga ajale, siis kompensatsioon tuleb lihtsalt odavamate tundide arvelt, kui pump oma tarkusega muidu seisnud oleks. Loomulikult võib sel viisil juhtuda, et kulutad ühe konkreetse päeva lõpuks raha rohkem oma optimeerimisega, aga kui mõne üksiku kalli tunni pärast pole mõtet oma pead vaevata, kuidas siis mõni üksik odav tund äkki nii suurt muret valmistab? Statistiliselt küttehooaja jooksul keskmistuvad konkreetsete päevade üksikud tunnid välja ja alles jääb keskmine ööpäevase hinna trend, millel on hommikul ja õhtul maksimum, mille saab kella järgi välja lõigata. Eesti pikaajaline (30 a) keskmine temperatuur kõige külmemal kuul (veebruar) on ainult -3.8 °C, seega kui -20 °C jaksab pump maja ära kütta, siis on valdaval osal kütteperioodist optimeerimise ruumi maa ja ilm ja kui tõesti väljas väga külmaks läheb, saab ju nendeks paariks külmaks päevaks programmkella 24h sisse lülitada.
Joel

will111
Postitusi: 5277
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 45 korda
Tänatud: 386 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

oil...ei oska öelda, kas on olemas akupakk. kuigi - julgen eeldada, et kui julged näiteks mõne kasutatu osta siis on tõesti.

küll aga on olemas akud (ehk siis need asjad, mis tegelikult selle energia salvestavad ja tagasi annavad), mis maksavad 1450 eurot ning tõepoolest umbes nii 15kwh salvestavad. kui mitu % TÄPSELT sellest nüüd 220v pinge juures tagasi saad, see sõltub juba sinu inverterist, süsteemi pingest, voolutugevusest mida akudest vajad. aga noh, umbes 95% ei tohiks olla mitte midagi kättesaamatut kui mõistlikku inverterit kasutada ning lühikesi jämedaid juhtmeid. kiire arvutus näitab, et sellest 1450 eurosest akude hulgast saab peale inverterit kätte kuskil 14.5kwh.

selleks, et akude kogumist saaks kontrolleriga akupakk on vaja sinna lisada BMS. hind kuskil 75 euri...või rohkem, kui vajad miskipärast hullult suurt maksimaalset väljundvõimsust.

eesti energia võib müüa kõiksuguseid asju, ma ei imestaks üldse kui nad müüksid 15khw akupakki 20k euro eest. kui leidub lolle, kellele müüa (mis iganes hinnaga) siis miks mitte seda teha. roheline ju :D
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7205
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1864 korda
Tänatud: 518 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

joel kirjutas: 15 Jaan 2024, 12:34
Kui on nii külm, et pump käib 24 h ööpäevas täisvõimsusel, siis kompensatsiooni polegi kuskilt võtta ja ei olegi võimalik välja lülitamisega optimeerida. Kui palju talve jooksul selliseid päevi on?
Praeguste ilmadega ei lülita ta välja, vähemalt mina pole seda tähele pannud. Kui vahepeal välja lülitad, siis algab kohe automaatreziimis lisaküttega1 +3kw või lisaküttega2 +6kw ehk nagu see Maaküte OÜ insener mulle seadistades väitis, et ära näpi midagi see on kõige soodsam. Esialgu on see minul igaljuhul nii olnud. See 05/01 reedene eriti räige hinna tõus oli mul väljas pump kogu päeva. Sel päeval polnudki midagi vahepeal valida ja selle järel tulnud üle 10x madalam hind kompenseeris tõesti selle suurema kulu, aga tegelikult on neid üksikuid kallimaid tunde päevas mõni üksik. Ja vahel polegi eriliselt kallimat tundi vaid hommikul hakkab tõusma ja siis pealelõunat hakkab sujuvalt langema.
Ma lasin oma tarbimise ja kulutuse kohta teha analüüsi sellel,kes nende päikesepaneelidega mulle peale käis ja sealt ka teadmine,et olulist võitu saavutada pole minu tarbimisega võimalik. Otseselt vähem tarbida on võit, aga optimeerimine on küsitava tulemusega.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

oil
Postitusi: 776
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas oil »

will111 kirjutas: 16 Jaan 2024, 03:20
oil...ei oska öelda, kas on olemas akupakk. kuigi - julgen eeldada, et kui julged näiteks mõne kasutatu osta siis on tõesti.

küll aga on olemas akud (ehk siis need asjad, mis tegelikult selle energia salvestavad ja tagasi annavad), mis maksavad 1450 eurot ning tõepoolest umbes nii 15kwh salvestavad. kui mitu % TÄPSELT sellest nüüd 220v pinge juures tagasi saad, see sõltub juba sinu inverterist, süsteemi pingest, voolutugevusest mida akudest vajad. aga noh, umbes 95% ei tohiks olla mitte midagi kättesaamatut kui mõistlikku inverterit kasutada ning lühikesi jämedaid juhtmeid. kiire arvutus näitab, et sellest 1450 eurosest akude hulgast saab peale inverterit kätte kuskil 14.5kwh.

selleks, et akude kogumist saaks kontrolleriga akupakk on vaja sinna lisada BMS. hind kuskil 75 euri...või rohkem, kui vajad miskipärast hullult suurt maksimaalset väljundvõimsust.

eesti energia võib müüa kõiksuguseid asju, ma ei imestaks üldse kui nad müüksid 15khw akupakki 20k euro eest. kui leidub lolle, kellele müüa (mis iganes hinnaga) siis miks mitte seda teha. roheline ju :D
Kui viitsid, viska palun link sellisele 1450 € lahendusele.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3150
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 331 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas ranel »

oil kirjutas: 16 Jaan 2024, 15:16
will111 kirjutas: 16 Jaan 2024, 03:20
oil...ei oska öelda, kas on olemas akupakk. kuigi - julgen eeldada, et kui julged näiteks mõne kasutatu osta siis on tõesti.

küll aga on olemas akud (ehk siis need asjad, mis tegelikult selle energia salvestavad ja tagasi annavad), mis maksavad 1450 eurot ning tõepoolest umbes nii 15kwh salvestavad. kui mitu % TÄPSELT sellest nüüd 220v pinge juures tagasi saad, see sõltub juba sinu inverterist, süsteemi pingest, voolutugevusest mida akudest vajad. aga noh, umbes 95% ei tohiks olla mitte midagi kättesaamatut kui mõistlikku inverterit kasutada ning lühikesi jämedaid juhtmeid. kiire arvutus näitab, et sellest 1450 eurosest akude hulgast saab peale inverterit kätte kuskil 14.5kwh.

selleks, et akude kogumist saaks kontrolleriga akupakk on vaja sinna lisada BMS. hind kuskil 75 euri...või rohkem, kui vajad miskipärast hullult suurt maksimaalset väljundvõimsust.

eesti energia võib müüa kõiksuguseid asju, ma ei imestaks üldse kui nad müüksid 15khw akupakki 20k euro eest. kui leidub lolle, kellele müüa (mis iganes hinnaga) siis miks mitte seda teha. roheline ju :D
Kui viitsid, viska palun link sellisele 1450 € lahendusele.
Ta tegelikult pani varasemalt oma pikka juttu ka akude lingi sisse.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1053 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

ranel kirjutas: 16 Jaan 2024, 15:21
Ta tegelikult pani varasemalt oma pikka juttu ka akude lingi sisse.
Ole meheks ja pane nüüd siis siia uuesti, kui tead kus see asub. Mul on millegipärast ka raskusi selle lingi üles leidmsiega ....
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

joel
Postitusi: 1803
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas joel »

will111 kirjutas: 14 Jaan 2024, 16:39
Kui on soov nimelt kuskilt lingist vaadata siis võib külastada netilehte nkon.nl
Joel

will111
Postitusi: 5277
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 45 korda
Tänatud: 386 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

justnimelt https://eu.nkon.nl/
ja rõhutaks, et seal lehel saab omale täpselt sobiva paki jaoks vajaliku koguse akusid kärusse panna ning näeb TÄPSELT ära kuni lõpuni, mis see hind tuleb...koos eestisse saatmisega. samuti näeb, kui palju saab täpselt soodukat suuremate koguste pealt, palju on hind kui ostad ilma käibekata.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7205
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1864 korda
Tänatud: 518 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Salvestusseade, mis sul ka koduseadmeid suudaks mingi aja töös hoida pole siiski ainult akudest koosnev. Kindlasti ona vaja mingi inverter ja võibolla veel midagi.
Mul on maaküttel käivituseks vaja mingid kw-d ja lisaküttet on 9kw kui neid vaja peaks olema. Ehk valmidus minimaalslelt vast 10+kw hetkelist koormust peaks saadaval olema, kui nö hädavajalik töös hoida. Ja selleks,et midagi liigset töös pole, peaks ka vist veel mingi lisaseadme paigaldama programeerima, mis kilbis olevaid ühendusi juhib. Kogu kilp tuleks ümber teha.
EE pakkumine analoogse salvesti kohta,mis vist mõni tund töötada suudab oli paar aastat tagasi üle 20k, täpselt ei mäleta. Kui nüüd keegi selle paari tuhandega mulle kokku paneb, siis ma oleks küll valmis seda tegema. Kuid kahtlustan,et see on ebareaalne.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

roadriders
Postitusi: 83
Liitunud: 17 Veebr 2004, 12:24
Tsikkel: Gold Wing 1500 SE
Tänatud: 20 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas roadriders »

Olen huviga lugenud antud teemat, lisaks siis enda lahenduse ka üldharival eesmärgil. Päikesepark 5,6 kW, inverter 5 kW, akupank Sungrow SBR096 (hind koos back-up lahendusega, 9,6 kW 7185.- koos km). Akutoitel iga faasi kohta 1,66 kW st igale faasile kindlad tarbijad, mis ei ületa 1,66 kW. Maksumus koos paigaldusega jäi kusagile 17 000.- kanti.

will111
Postitusi: 5277
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 45 korda
Tänatud: 386 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

ikka on vaja inverterit jah (lisaks akule)...aga no samas eks ainult inverterit ongi vaja. ja inverter iseenesest ei maksa siiski suurt midagi, isegi võrreldes selle minu poolt välja toodud väga soodsa akulahendusega.

seejuures a'la 5kw inverteril on loomulikult võimekus hetkeks ka rohkem välja anda. päris peast neid andmeid kõiki ei tea, aga pakun et 10kw kindlasti. ja sellest on kindlasti küllalt ükskõik millise tavamajapidamise soojuspumba jaoks.
igaljuhul, täpseid tehnilisi vajadusi peab loomulikult igaüks ise teadma. ja oma kulud peab igaüks ise välja arvutama. mina tõin välja OMA kulud. võin ka öelda, et inverteri ostsin 300 eest. ei ostnud poest, kuid on uus (ehk kasutamata). 5kw hübriidinverter siis. seega teeb kõike mis vaja, laeb akusid, võtab akudest, vajadusel võtab võrgust juurde jne. paneele saab tänapäeval samuti osta alla 100e tükk (uusi loomulikult)
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7205
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1864 korda
Tänatud: 518 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Minu puhul on paneelidel point ainult suvel ja müües elektrit, sest talvel nad ei tooda midagi ning suvel jälle ei tarbi mina suurt midagi. Ehk saaksin aasta keskmist müües alla, muud ei midagi. Võrku ühendatud paneele saan panna alles millagi 4-5aasta pärast, kui üks meie kandist läbi minev kõrgepingeliin on uuendatud. Samas suvel on jälle hind ka piisavalt madal,et tootmise eest just miljoneid ei saja. Naabril on see nn max väiketootja pakett ja selge ülevaade tulu-kulu olukorrast olemas. Aku, mis suudaks tarbimist mingil ajal üleval hoida oleks lahendus, aga hind on siiki see mis pole seda veel atraktiivseks teinud. Kui ma oma tiputarbimise tunnid maha saan,siis võit on ikkagi sadades aastas, mitte tuhandetes.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 729
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 111 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Väike vahemärkus, et talvel korjad jalad tagumendi alt välja ja lükkad paneelipealse pehme harjaga puhtaks ning midagi ikka saab, lumelt ju peegeldab ka oma jagu.
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7205
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1864 korda
Tänatud: 518 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tuuletallaja kirjutas: 18 Jaan 2024, 14:30
Väike vahemärkus, et talvel korjad jalad tagumendi alt välja ja lükkad paneelipealse pehme harjaga puhtaks ning midagi ikka saab, lumelt ju peegeldab ka oma jagu.
Täiesti tulutu tegevus, küsi kellelt tahad.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

roadriders
Postitusi: 83
Liitunud: 17 Veebr 2004, 12:24
Tsikkel: Gold Wing 1500 SE
Tänatud: 20 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas roadriders »

Nt. eile paistis terve päeva päike ja kuigi paneele kattis 2/3 ulatuses lumekirme, oli tootlikus keskelt läbi 900 w tunnis. Uuemad paneelid on 2 osalised st. kui pool on lumega kaetud, siis pool ikka töötab. Muidugi kui harjaga saaks ligi, oleks lust ja lillepidu, kahjuks minul seda võimalust ei ole, garaazi poolkatus jääb ette ja sinna ronimine libedaga ei ole eriti mõtekas. Muidu saaks mingi 6m, kasvõi õngeridva otsa kinnitatud väikse harjakesega pehme lume edukalt maha lükata.
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1487
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Detsembris ja jaanuaris on valget aega nii vähe ja päike käib nii madalalt, et see paneelide puhastamine on suuresti enesepettus.
5.2 kW paneele, 4.5 kW inverter.
Screenshot 2024-01-18 154010.jpg
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2509
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 342 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Igasugune liigutamine on tervisex, ka päikesepaneelidelt lume rookimine :-) Kasutegur on jah umbes sama suur kui puude lõhkumisel.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7205
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1864 korda
Tänatud: 518 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

roadriders kirjutas: 18 Jaan 2024, 15:14
Nt. eile paistis terve päeva päike ja kuigi paneele kattis 2/3 ulatuses lumekirme, oli tootlikus keskelt läbi 900 w tunnis.
.....ja see teeb rahaliselt millise numbri ehk palju eilse päikeselise päevaga siis lõpptulemus oli?

Mul on naabril maaraamil ja kui ta esimesel talvel isegi mõne korra pühkis, siis nüüd pole ta neid mitu aega talvel puutunudki. Sama teema on uue Makita logistika keskuse juures, kus paneelid kenasti maapeal ja lume all. Ja seal on neid ikka ükskjagu ehk kui sel mõte oleks,siis küll ka pühkija oleks seal tegevuses
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

roadriders
Postitusi: 83
Liitunud: 17 Veebr 2004, 12:24
Tsikkel: Gold Wing 1500 SE
Tänatud: 20 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas roadriders »

Ega ma ei olegi väitnud, et talvel mingi oluline kasu peaks olema paneelidest, kas pühkides või pühkimata. Lihtsalt emotsionaalselt on tore vaadata äpist, kui maja tarbimine nn puhkeasendis on kusagil 300-400 w (ilma suuri kodumasinaid kasutamata) ning tootmine on jaanuaris 900 w ja ka see pisku aitab mitte sõltuda elektrimüüjatest. Alati ei pea rahalist kasu arvestama, seda enam, kui jaam on paigaldatud omavahenditest. Tore on ju, et aprillist-novembrini tulevad elektriarved miinusmärgiga. See on nagu tsiklisõiduga, ega keegi ei ole arutlenud, palju on tsikli omamise tasuvusaeg. Eks mul märtsis saab aasta täis, siis saab ka kokkuvõtteid teha aga kuna eelmine suvi olid hinnad väga maas ja oli ka palju päevi, kui hind oli üldse miinuses, nii, et pidin lausa inverteri välja lülitama, et mitte peale maksta, siis eks see tasuvusaeg, mis mõnele väga oluline on, on kindlasti väga pikk. Aga tore on see tehniline vidin ikka. Ehk on tema kasu kasvõi selles, kui taotleda energiamärgist või kunagi maja müües on hind kõrgem.

701
Toetajaliige
Postitusi: 447
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 81 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas 701 »

roadriders kirjutas: 18 Jaan 2024, 20:19
Ega ma ei olegi väitnud, et talvel mingi oluline kasu peaks olema paneelidest, kas pühkides või pühkimata. Lihtsalt emotsionaalselt on tore vaadata äpist, kui maja tarbimine nn puhkeasendis on kusagil 300-400 w (ilma suuri kodumasinaid kasutamata) ning tootmine on jaanuaris 900 w ja ka see pisku aitab mitte sõltuda elektrimüüjatest. Alati ei pea rahalist kasu arvestama, seda enam, kui jaam on paigaldatud omavahenditest. Tore on ju, et aprillist-novembrini tulevad elektriarved miinusmärgiga. See on nagu tsiklisõiduga, ega keegi ei ole arutlenud, palju on tsikli omamise tasuvusaeg. Eks mul märtsis saab aasta täis, siis saab ka kokkuvõtteid teha aga kuna eelmine suvi olid hinnad väga maas ja oli ka palju päevi, kui hind oli üldse miinuses, nii, et pidin lausa inverteri välja lülitama, et mitte peale maksta, siis eks see tasuvusaeg, mis mõnele väga oluline on, on kindlasti väga pikk. Aga tore on see tehniline vidin ikka. Ehk on tema kasu kasvõi selles, kui taotleda energiamärgist või kunagi maja müües on hind kõrgem.

See on siis ju hobi! :D Miks ka mitte. Mulle meeldib puid teha. Ma arvan maal on vähemalt 5 aasta tagavara. Hakka või nii sama põletama, et uusi juurde mahuks. :D
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1213
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 86 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Turist »

701 kirjutas: 18 Jaan 2024, 21:34
Mulle meeldib puid teha. Ma arvan maal on vähemalt 5 aasta tagavara.
Ära nii hoogu ka mine. :?

Need numbrid on küll hakkepuidu kohta, aga kütteväärtuse vähenemine toimub ka muu puidu korral:
Kui alguses oli kõigi raiejäätmete energiasisaldus 100%, siis pärast aastast seismist oli kuuse raiejäätmete energiasisaldus oli langenud 95,8% -ni. Kase raiejäätmete energiasisaldus oli sama ajaga langenud 90,40%-ni. Iga aastaga, mil raiejäätmeid ladustatakse, virna energiasisaldus väheneb ning näiteks kaheksanda aasta möödudes on virna energiasisaldus võrreldes esialgsega kuuse raiejäätmete puhul 70,8% ning kase raiejäätmete puhul 44,6%. Kase raiejäätmete energiasisaldus langes alla poole juba seitsmendal ladustamisaastal.
https://dspace.emu.ee/xmlui/bitstream/h ... g_2018.pdf

701
Toetajaliige
Postitusi: 447
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 81 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas 701 »

Ega seal polegi mingi üli kvaliteetne ja sorditud küttepuu. Pigem ma ütleks, et segasodi. Kui maal oleme on tuli kogu aeg kaminas. Kui palav hakkab tehakse aken lahti. Kunagi, kui poisikesena maal olin siis aeti ka 100 aastat seisnud küüni palgid ahju. Põlema need läksid ja sooja andsid. On seal kütteväärtust mingid protsendid rohkem või vähem, pole tähtis. Et kui kuuris ruumi tekib, siis teen aga puid juurde, mulle meeldib. Nii nagu mõnele siin meeldib paneelidega jamada. Mingist otsesest kasust pole siin rääkida. Puhas hobi. Kasu on nii palju, et otseselt kütte eest maksma ei pea, kui mõnikümmend liitrit diislit ja natuke saebensiini välja arvata. Mets saab kah korda. Ok, vahest saab soojuspumpa kah ringi aetud.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/

will111
Postitusi: 5277
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 45 korda
Tänatud: 386 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

raiejäätme kütteväärtuse vähenemist korraliku suure täispakuga ei ole küll mingit mõtet võrrelda, täieti öö ja päev. eriti kui pakke hoitakse ilusti kuivas ja pimedas. pealegi umbes nii esimesed 2 aastat ju need alles kuivavad ehk siis kütteväärtus tegelikult hoopis tõuseb, täna niiskuse välja kuivamisele. muidugi jah, vaid siis jällegi kui õigesti ladustatud.

see raiejäätme kütteväärtuse kiire vähenemine on puidu kõdunemine
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1213
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 86 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Turist »

Võiks arvata, et palkidel ja pakkudel nii kiirelt ei toimu kütteväärtuse vähenemist kuna vähem puidu pinda on nö. avatud, lõhutud küttepuudel aga nendega võrreldes kiiremini. 2 aastat on OK, siis on niiskus võimalikult madal, mõni puu (näiteks kask) ühe aastaga ei kuivagi päris hästi ära. 5 aastaga kindlasti mingi kütteväärtuse vähenemine on toimunud, aga ega see asi nii hull pole, et kohe pool kadunud on. Võibolla umbes nii, et sama soojuse saamiseks peab endise 5 halu asemel 6 halgu ahju viskama

joel
Postitusi: 1803
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas joel »

Raiejäätmete virn on ju vihma käes katmata. See kõduneb muidugi hoopis teise tempoga kui riita laotud halud kuuris.
Joel

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Mina olen see loll, kes päikesepargi pani ja muuseas ka puhastan neid, selles kuus olen saanud 150kw/h, mul on 11kw paneele, 10kw inverter. Inverter peab olema a-sümeetrilise väljundiga ning toetama mõistlikus hinnas akusid, ilma akudeta suht mõtetu, oman ka müügiluba, kuid see on nii-naa asi, täna nullist alustades ostaks auditi ja muu pasa asemel 5kw/h akut juurde :D Täna olen börsil, ostan enamasti ainult öise tariifi ajal. Akut võrgust laadides peab hinnavahe olema vähemalt 5 senti, et õigustaks ja toidaks ära kulud/kaod. Suvel hakkab akupank mu elektrit müüma siis, kui sellel ka hind on, mitte miinustundidel. Ajastan oma kütteid läbi akukasutuse enamasti, sooja vett teen siis, kui päikesest miskit tuleb (kui räägime elektrist). Paneele puhastada või mitte-sõbral on paneelid katusel, pole ligipääsu, sai eelmine kuu 7,5kw/h elektrit, ma sain 75kw/h. Kuna mu tarve tuleb see kuu umbes 250kw/h siis jään pättidele võlgu ikka väga väikese summa, kui üldse, sest börsimiljoni päeval sõid nad kenasti selle hirmsa nubriga elektri mu akudest omale :D (see väike tarve tuleb sellest, et loobusin elektriküttest sellest kuust, tavatarbed sellistel aegadel olid mwh kuus)

Akude eest on täna loogiline maksta 1500 raha 5kw/h ja seda siis lifepo4 elementide eest.

joel
Postitusi: 1803
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas joel »

Dusterx kirjutas: 25 Jaan 2024, 04:15
Paneele puhastada või mitte-sõbral on paneelid katusel, pole ligipääsu, sai eelmine kuu 7,5kw/h elektrit, ma sain 75kw/h.
Jutu põhjal jääb mulje, et see projekt on sulle muu hulgas ka hobi. Kui puhtalt majanduslikest kaalutlustest lähtuda, siis 75 kWh omatarbena kasutades (ehk koos kõikide maksmata jäävate maksude ja võrgutasudega) on alla 20 EUR, võrku müües veel oluliselt vähem. Paneelide puhastamine maksab tõenäoliselt rohkem (kui ei tee seda hobi korras arvestusega, et oma aeg ei maksa midagi).
Joel
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7205
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1864 korda
Tänatud: 518 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Dusterx kirjutas: 25 Jaan 2024, 04:15
Mina olen see loll, kes päikesepargi pani ja muuseas ka puhastan neid, selles kuus olen saanud 150kw/h, mul on 11kw paneele, 10kw inverter. Inverter peab olema a-sümeetrilise väljundiga ning toetama mõistlikus hinnas akusid, ilma akudeta suht mõtetu, oman ka müügiluba, kuid see on nii-naa asi, täna nullist alustades ostaks auditi ja muu pasa asemel 5kw/h akut juurde :D Täna olen börsil, ostan enamasti ainult öise tariifi ajal. Akut võrgust laadides peab hinnavahe olema vähemalt 5 senti, et õigustaks ja toidaks ära kulud/kaod. Suvel hakkab akupank mu elektrit müüma siis, kui sellel ka hind on, mitte miinustundidel. Ajastan oma kütteid läbi akukasutuse enamasti, sooja vett teen siis, kui päikesest miskit tuleb (kui räägime elektrist). Paneele puhastada või mitte-sõbral on paneelid katusel, pole ligipääsu, sai eelmine kuu 7,5kw/h elektrit, ma sain 75kw/h. Kuna mu tarve tuleb see kuu umbes 250kw/h siis jään pättidele võlgu ikka väga väikese summa, kui üldse, sest börsimiljoni päeval sõid nad kenasti selle hirmsa nubriga elektri mu akudest omale :D (see väike tarve tuleb sellest, et loobusin elektriküttest sellest kuust, tavatarbed sellistel aegadel olid mwh kuus)

Akude eest on täna loogiline maksta 1500 raha 5kw/h ja seda siis lifepo4 elementide eest.
Ja millega sa nüüd kütad ning mis see maksab?
Minu ööpäeva tarve on vist umbes 75kw/h talvisel ajal. Sellise nulli lähedasega on vähem ja kõvema miinusega rohkem. Eile oli 49 ja üleleile 42kwh. Ehk rahaliselt on see 75kwh ikka olematu number,sest eelmine kuu oli keskmine hind 10,69 senti ja maksimum 20,81 senti.
Suvel kui päikest on,on hind veel madalam ja mina ei saaks oma tarbimise juures mingit märkimisväärset võitu, sest tarbin siis kui paneelid ei tooda midagi ja tootaks(kui oleks paneelid) siis, kui elekter ei maksa midagi.
Viimati muutis urmas66, 25 Jaan 2024, 16:04, muudetud 3 korda kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”