Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7387
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1087 korda
Tänatud: 1093 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ain kirjutas: 29 Jaan 2024, 19:06
Püüa aru saada sellest , et internetis ei ole emotsioone.. See kui keegi midagi kirjutab, ei tähenda automaatselt midagi halba. Igaüks kirjutab ju oma kogemust ja arvamust.
Lause üleshitusega annab väga selegelt oma emotsioone väljendada. Lause "Seda võid oma vanaemale rääkida." ja "Ma pole sellega nõus." on täpselt sama tähendusega aga hääestatud märkimisväärselt erinevalt. Sel põhjusel on mõsitlik kasutada emotikone, kui lause üleehitus lubab eeldada negatiivset häälestatust. Samal põhjusel ei ole otstarbekas irooniat ja sarkasmi väljendada, sest väärtit mõistmise tõenäosus on suur.

Ja eelnevat vaadates siis ütleja sõnum näis olevat "mis sa topid siia igausgu jama, me teame ise palju paremini" isegi, kui see polnud nii mõeldud siis on väljendanud tahtmatult vastumeelsust postitatu suhtes. Postitaja näib ületavat, et "paremt kraami on saadaval ja kui sa midagi ei tea siis ära postita siia". Mis on tõsises vastuolus kõikide ülejäänud postitajate hea tahtega, sest kunagi ei või teada, millal tuleb kusagilt välja see tõeliselt tark mees ja lollid paika paneb. :)

(siit edasi pole vajadust minuga argumenteerida, ma ei plaani oma seisukohti rohkem kaitsta, väljendasin lihstalt seda, mida olen ajas ja tööalaselt õppinud)
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7306
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1943 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ir kirjutas: 30 Jaan 2024, 12:52
urmas66 kirjutas: 29 Jaan 2024, 11:43
ir kirjutas: 27 Jaan 2024, 22:04
See eeldab e-SIM võimega seadet nö teiseks seadmeks, aga seda pole kõigil seadmetel.
Mul 2 telefoni, kummalgi eraldi tavaline sim. töötavad mõlemad ühe numbriga. Kui kõrvuti ja sisse lülitatud, siis helisevad ka koos.
Parimat.
Ei süvenenud lõpuni, aga kunagi algul oli ainult teatud seadmetega see võimalik. Samas tsiklil kasutamiseks on võibolla kasulikum isegi suvaline kõnekaart võtta ja suunamist kasutada, sest see lisa-SIM on kuutasuline, aga kõnekaart seda pole.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7387
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1087 korda
Tänatud: 1093 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Saad iga telefoniga, kaks füüüsilist sim kaarti ja tehtud. Kui sul on dubleeritud number siis plusspoolena pole vaja kahe telefoniga jahmerdada ja peakomplektiga tuleb ka ainult üks ära ühendada. Minu meelest on mõistlik lahendus ja paketti saab iga kell muuta, et poleks vaja hooaja väliselt teenuse eest maksta. Mulle minu käsoleva operaatoriga see variant ei sobi, sest kasutan mõlemat telefoni paralleelse välisreisidel ja kaksik-sim ei tööta väljahelistamiseks mujal, kui Eestis. Tavaliselt on mul mingi kõnekaart, millele hunnik datat juurde ostetud ja reisi ajaks jagan selle numbri sõpradele. Suve lõpul jääb kaart seisma ja uuel hoojal ostan uue, kui vajdus tekib.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7306
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1943 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas: 30 Jaan 2024, 17:06
Saad iga telefoniga, kaks füüüsilist sim kaarti ja tehtud. Kui sul on dubleeritud number siis plusspoolena pole vaja kahe telefoniga jahmerdada ja peakomplektiga tuleb ka ainult üks ära ühendada. Minu meelest on mõistlik lahendus ja paketti saab iga kell muuta, et poleks vaja hooaja väliselt teenuse eest maksta. Mulle minu käsoleva operaatoriga see variant ei sobi, sest kasutan mõlemat telefoni paralleelse välisreisidel ja kaksik-sim ei tööta väljahelistamiseks mujal, kui Eestis. Tavaliselt on mul mingi kõnekaart, millele hunnik datat juurde ostetud ja reisi ajaks jagan selle numbri sõpradele. Suve lõpul jääb kaart seisma ja uuel hoojal ostan uue, kui vajdus tekib.
Telia e-sim töötab ka välismaal, Multi-sim ei tööta. Teiste operaatorite kohta ei tea.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2610
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 188 korda
Tänatud: 376 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Maaks kirjutas: 12 Aug 2022, 09:23
Maaks kirjutas: 27 Juul 2022, 11:31
Midlandiga "samaväärne" on pigem see Q-mount Pro =45€ @hmm
PS Tellisin Alist ära selle @urmas66 viidatud hoidiku (kuuliga vahetükk +wireless laadimine) - kui käes, siis saan kommenteerida, kas on 34€ väärt
Capture.JPG
Eile õhtul maandus Omniva pakiautomaati, kusjuures tüki aega varem lubatust :D
Esimestel katsetustel tundub väga OK asi olema ja võib rahule jääda. Mul on paks (~14mm) telefon ja natuke painutasin neid haaratseid, pärast mida haarab täiesti rahuldavalt kinni. Käes väga kõvasti raputades mitte midagi kusagilt lahti ei lasknud :mrgreen:
Laadimise juhtmeid eile ühendada ei jõudnud (tegelikult ei viitsinud hakata ratast lammutama) ja järvechillile sõidan seega "akupealt".
1-e puuduse leidsin (sama teiste sarnastega ilmselt) - toitejuhtmele tuleb endal kuhugile lisapistikud vahele panna, kui tahta kinnitust rattalt maha võtta ajutiselt. Ei ole eriti mõeldav, et iga kord gondlid/ paagi maha katkud, et terve toitejuhe eemaldada.
Update: See, kes arvas, et laiskus on edasiviiv jõud ajas mingit jama! Eile oli see päev või siis tegelikult õhtu kus otsustasin elektripoole toimima saada.
Toite võtsin parktuledelt, ahelasse sai lisatud pistikuid/ pesasid, et saaks hoidikut eraldi ja ka pesa hoidvaid plastikuid hoolduste ajaks eemaldada. Ühesõnaga omaarust korralikult :D
Testimisel see laadija kahjuks iga kord telefoni sisse pistes laadima ei hakka - pärast mitut katset saab ikkagi tööle. Kummaline on see, et see justkui ei sõltu telefoni asetusest. Hea on see, et kui korra juba töötab, siis sõites rappudes/ liikudes laeb edasi ja ei katkesta.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

mikulaine
Postitusi: 21
Liitunud: 12 Juul 2017, 16:51
Tsikkel: HQV FE250
Tänatud: 1 kord

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas mikulaine »

Mis Androidi app kasutab või suudab näidata seda kõige täpsemat Maa-ameti aluskaarti? RMK app kasutab, aga ideaalis võiks olla natukene spetsiaalsem navi võimekusega programm.

morse
Postitusi: 1436
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 280 korda
Tänatud: 225 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas morse »

@mikulaine

OruxMapsi kohta on olemas hullud juhendid, kuidas 10GB maaameti kaarti offlines tööle panna. Väga spetsiifiline ja väga hea äpp.

Locus Maps suudab maaameti kaardiserverist laivis kaarti alla laadida. See lahendus töötab täielikult aga ei ole siiski võrreldav offline kaardiga. Nett peab kiire olema ja mul läks vahepeal isegi telefon suurest allalaadimisest soojaks.


Mõlemad on head äpid ja mõlemal on omad plussid-miinused. Selleks, mida sa küsid, on Oruxmaps parim.
Kasutaja avatar

Alterjor
Postitusi: 282
Liitunud: 29 Okt 2015, 18:32
Tsikkel: T7
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 35 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Alterjor »

urmas66 kirjutas: 30 Jaan 2024, 19:10
Telia e-sim töötab ka välismaal, Multi-sim ei tööta. Teiste operaatorite kohta ei tea.
Telia multisim töötas edukalt välismaal. Vähemalt Leedu, Läti ja Poola.

HRRRRR, click click, tock tock, HHHHHH, ZIIIIIII POK POK POK!

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1509
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 87 korda
Tänatud: 228 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ain »

mikulaine kirjutas: 29 Mai 2024, 09:46
Mis Androidi app kasutab või suudab näidata seda kõige täpsemat Maa-ameti aluskaarti? RMK app kasutab, aga ideaalis võiks olla natukene spetsiaalsem navi võimekusega programm.
Hei!

Siit leiad päris head juhised mida ja kuidas teha Oruxiga.
https://rattamatkaklubi.ee/wiki/OruxMaps
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

ovaaP
Postitusi: 89
Liitunud: 11 Veebr 2014, 18:30
Tsikkel: TDM; Honda NC750X
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas ovaaP »

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”