Kuhu sellel suvel matkate?

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded


Aivar123
Postitusi: 208
Liitunud: 23 Juul 2012, 17:00
Tsikkel: TDM 900
Asukoht: tallinn

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Aivar123 »

Kas oleks huvilisi 26.06.16 hommik startima nii u 4-5 p tiirule poola/tšehhi/slovakkia? Omal isu minna aga seltskond ei teeks halba. Lisaks ka majutusel pole vahet kas toas yksi v 2, hind sama. Kel huvi kirjutab privasse v helistab/sms-ib 5o294l6

Parem kui me tööalaselt ei kohtu... mitte et minul klientide vastu midagi oleks.

Vabal ajal olen normaalne aga vaba aega on vähe, siis pakun veoteenust 8-kohaliste väikebussidega. Info Ps.
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Kui nelja päevaga on plaanis selline ring teha, siis ei jõua mitte midagi muud, peale rutska keeramise ja tankimise koos kiirete kohvipausidega.

Pilt

Aivar123
Postitusi: 208
Liitunud: 23 Juul 2012, 17:00
Tsikkel: TDM 900
Asukoht: tallinn

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Aivar123 »

Ole nyyd, ei ole plaanis "ringi" teha...ei ole konkreetset plaani veel kuhu täpselt minna, lihtsalt neist kaugemale ei vea välja. Poola läheb päevaga kohale, kyss ongi, et kas sealt edasi mägedeni ka minna (seljuhul jah lihtsalt sõitma juba mägedesse ja vaateid nautima)

Parem kui me tööalaselt ei kohtu... mitte et minul klientide vastu midagi oleks.

Vabal ajal olen normaalne aga vaba aega on vähe, siis pakun veoteenust 8-kohaliste väikebussidega. Info Ps.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kui aega 4-5 päeva,siis pole mõtet kaugemale ,kui Leedu või Põhja-Poola minna.Et,siis kui tahad peale bensukate ka midagi näha.Slovakkiasse(Poola-Slovakkia piirile) oleks ikka 2 päeva sinna ja sama tagasi.Seda siis selliste 600-700+km päevadega.
Näiteks sellise joonega oled 1400km pärast alles Poolas ja pole mitte midagi peale maantee näinud.Kui tripi mõte ongi pelgalt sõitmine,siis sobib ka 4 -5 päeva.Sihtkoha kaardil valisin huupi.
https://www.google.ee/maps/dir/Tallinna ... 49.4774647

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Käisin just Latgales, Ida-Lätis. Läks 4 päeva ja 1350km. Lihtsalt võrdluseks.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 667
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Raki »

akvanaut kirjutas:

plaan selline, et 2.juulil liigun lõuna-euroopa poole. Suurem osa ajast Rumeenias.
sõidaks mägiteedel, vaataks huvitavaid vaatamisväärsusi ja üritaks ühe mägimatka teha, arvatavasti Vânatarea lui Buteanu peale.
Edasi Bulgaaria,
Belogradchik Fortress, võib-olla Sofia jne.
Siis Kreekas vahemere äärde ujuma ja Thessaloniki vanalinna. kui jõuab, siis Petralona koopasse.

  1. juulil toimub Makedoonias Dojranis muusikafestival, (http://dfestival.mk/) tahaks seal Toy Dollsi näha.
    Edasi läbi Makedoonia Albaaniasse, sealt mööda SH22 üles Montenegrosse. Transiit läbi Bosnia&Herzegovina koju tagasi.
    kokku 3 nädalat.
    ühtegi öömaja bronni ette ei tee, vaatab jooksvalt kuhu jõuab, aga peamiselt metsikult või kämpsis.
    kes soovib liituda, kirjutage.
    On mingeid soovitusi Makedoonia osas?

Laupäeval start. Minemas 3 ratast. Kes tahab veel ühineda siis andke märku.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 978
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

tere
tegime sõbraga eelmine nädal väikse põhja Poola otsa. teisipäeva õhtul ca kuue paiku õhtul hakkasime Tallinnast sõitma ja öö veetsime Häädemeestel. kolmapäev möödus enamjaolt Riias ehituspoe parklas sõbra ratast inspekteerides ja parendades, kuna ilmnes väike häda ja Riia margiesindus soovitas tungivalt rattaga edasi mitte sõita ja treilaga ratas kodumaale tagasi transportida, seega rohkem nii igaks juhuks ja kiusust sai karule kõhtu vaadatud.
Riiast sõita sai kuskil kaheksast õhtul kuni südaööni ja selleks ajaks olime suht Poola piiri lähedal. neljapäeval sõitsime Poolas, külastades hitleri Hundikoobast ja Kaksik sildasid. teed nende kahe huvipunkti vahel olid väga väga "mototeed" kokku siis edasi-tagasi võimalikult erinevat rada umbes 300-400 km vahel puhast kulda. sport ratastele ja sport touringutele oleks kolmandik siiski peavalu kuna vahepeal ei saand aru kas tegemist oli asfalt või kruusakattega ja kohati oli küll kindlasti asfalt kuid ikka väga vilets. meie gessude jaoks oli paradiis.
kuna alates Riiast oli õhutemp varjus vähemalt 27 kraadi ja Poolas näitas pardaarvuti termomeeter kohati 32 kraadi ning meie olime oma kodupaiga kliimale vastava sõiduvarustusega (kuigi peab au andma Rukka ja Reviti Gore-teks Pro materjalile) otsustasime reede hommikul edasi mitte sõita ja ots kodupoole pöörata. koju sõitsime järjest va kaks tankimist ja söögi/jahtumis peatust, üks leedus ja üks pärnus. gps näitas koduni 735km ja kohal olime umbes kaheksa paiku õhtul. sõidetud sai norm kiirusega mitte kihutades, v.a. väike kiirtee jupp.
jutu mõte pidi olema see et 4-5 päeva ei ole ültsegi "nii lühike aeg et ei ole mõtet kodust välja tullagi". mina soovitaks muidugi viispäevaku raames pigem põhja poole minna, eriti kui telkidega matk. Soomes kannataks selliseid 4-5 päevaseid matku teha ikka päris mitu ja põnevust jaguks ikka nii et luu paistab.

5248653

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Erci »

7.-25.08. Montenegro ja Albaania

___________________________
Kasutaja avatar

marx350
Postitusi: 157
Liitunud: 12 Juun 2004, 20:03
Tsikkel: Transalp 600, Suzuki RF900
Asukoht: Tartu
Tänatud: 6 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas marx350 »

Tervist
Sai ka tehtud juuni lõpus 13 päevane 5000km Austria reis. Ringi kolatud sai Wieliczkas Poolas ja Austrias mägedes. Ei kujuta ette kas keegi karpa pillidega veel nii kaugele liigub. Kuid enda 95aasta RF900 hakkas küll 1500+ kõrgusel kehvasti käima. Tühikäik ja 5000p/min+ oli hea kuid vahepealne osa ei käinud üldse. Tuli sõita paar käiku madalamalt. Alla tulles oli kõik jälle hästi.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

marx350 kirjutas:

Tervist
Sai ka tehtud juuni lõpus 13 päevane 5000km Austria reis. Ringi kolatud sai Wieliczkas Poolas ja Austrias mägedes. Ei kujuta ette kas keegi karpa pillidega veel nii kaugele liigub. Kuid enda 95aasta RF900 hakkas küll 1500+ kõrgusel kehvasti käima. Tühikäik ja 5000p/min+ oli hea kuid vahepealne osa ei käinud üldse. Tuli sõita paar käiku madalamalt. Alla tulles oli kõik jälle hästi.

Ma olen enda TDM850-ga(karpad ja vaakumiga benapump) käinud vist(täpselt ei mäeleta) umbes 2600m kõrgusel ja mingit probleemi töötamises ei täheldanud.Ühel tripil oli meil kaasas üks kutt Yamaha chopperiga, karpadega ja sellel ei olnud ka mingeid probleeme.Seda teed sõitsime siis ja veel mitmeski kohas oli 2000m lähedal.Temp oli +3 ja lund isegi tuli.
https://www.google.ee/maps/place/Passo+ ... 11.4404583

Provence Alpides sõitsime viimasel tripil sisuliselt paar päeva pidevalt üle 1500m käies.Ma olen alati sõitnud koos sõbraga, kellel on Honda X11 pritsungiga ja ka tal pole mingeid probleeme kunagi olnud.Pigem on sul rattaga midagi korrast ära.
Karpadega pillidega on käidud ka tunduvalt kõrgemal ära.Kindlasti on kõrgemal mägedes täheldatav mootori võimsuse kadu,aga et korras mootor ostseselt mingis vahemikus ei tööta,seda pole kuulnud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

kent
Postitusi: 109
Liitunud: 18 Juul 2015, 18:16
Tsikkel: HD
Asukoht: Nõmme
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas kent »

Nagu kirjas on pühapäeval start.
Plaanid on sellised:
https://www.google.ee/maps/dir/P%C3%A4r ... !3e0?hl=et

Kui on huvilisi kampa lüüa siis saab siit kaudu ühendust võtta. Hetkeseisuga läheme 1 rattaga 2 kesi.

kent

kent kirjutas:

Hei,
Juuli keskel on plaanis teha ring Tsehhi, Austria, Ungari ja Slovakkia.
Start on planeeritud 10 juulil Pärnust ning tagasi 19 juuli. Esimesed kaks päeva 600km alla nii minnes kui tulles. Allpool riikide vahel liikudes kuni 300km päevad. 1-2 päeva jäävad vajadusel siklivabaks (Austrias ilmselt või Tsehhis Prahas) aga see kus selgub ilmselt töö käigus.
Ööbimised on planeeritud kõik katuse alla (hotell, motell, kodumajutus), seega telke kaasa ei võta.
Hetkel 1 ratas 2-kesi.
Kellel huvi liituda võtke siinse sõnumi kaudu ühendust ja räägime ja jagame materjale ja mõtteid.

Kaart:
https://goo.gl/maps/5g5E6dsv7732

Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1041
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Multi kirjutas:

18. juuli- 3. august (17 päeva) on plaanis minna kahekesi ja kahe tsikliga Balkani-riike avastama. Marsruut kulgeb läbi Slovakkia, Ungari, Serbia, Bulgaaria, Makedoonia, Kosovo, Albaania, Montenegro, Bosnia ja Hertesgoviina, Horvaatia ja Sloveenia, äkki põikab Tšehhist ka läbi. Kilometraaži tuleb kokku kuskil 6800. Ööbimine on planeeritud enamasti metsikult telkides, aga võimalik, et proovib vahepeal mõne odava hosteli ka ära.

Jou. Mina see kellega eelkõneleja kahekesi reisile läheb. Suure ringi küsimus rahvale. Kuna idee on ikka niipalju kui vähegi võimalik telkimist harrastada, siis inimesed, kes samas olukorras on olnu, saavad ehk aidata infoga. Kõik need eelmainitud riigid, kuidas on lood telkimisega neis? Võib suvalt lennata veekogu äärde või lambisesse metsa ja lükata oma onn püsti või on mingid piirangud mõnedes riikides?

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Sloveenias olen ööbinud kämpas,kus telgi koht maksis 4€ inimene ja kahene majake 10€,ei viitsinud selle raha eest isegi telki lahti võtta.Majakeses oli kaks magamis aset ja poroloon madrats.Muud ei olnud,aga tualett oli, baar oli ja õlut sai ka osta.Kämpade hea lisa odava raha eest on pesemisvõimalus,turvalisus ja üsna tihti saab neis ka midagi hamba alla panekuks.Ja see ei ole sellise kirvega nagu meil bensukates.
Mõnes piirkonnas on selle metsiku telkimise koha ostimine keerulisem,kui kämpa leidmine.Ma algul ka arvasin sõbraga,et teeme ka nii,aga viimasel ajal pole seda isegi mõttesse võtnud.Maantee rehvidega pole see just mugavaim tegvus ka.Kämpades olen samas telkinud küll ja veel.Lõuna pool on asustus ikka kõvasti tihedam,kui me harjunud oleme.Mägedes ja hõredama asustusega paikades on see koha leidmine kindlasti lihtsam.Ilmselt ei aja sind ka keegi kuskil ära,kui hilja õhtul telgi üles lööd ja varakult uttu tõmbad.Peamine ongi koht leida,mis ei pruugi lihtne olla ,kui oled seal esimest korda.
Seadustest konkreetselt ei oska vastata.Päris levinud pidi olema,et võõral maal on pimeda ajal, ilma omaniku loata viibimine keelatud.Aga ,kas seda ka keegi jälgib eo oska arvatagi.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

sarikas
Postitusi: 111
Liitunud: 23 Nov 2007, 17:40
Tsikkel: GSA
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas sarikas »

Horvaatias on "metsikult" telkimine 100% keelatud.
http://www.camping.hr/camping-croatia/faq

Bulgaarias, Makedoonias ja Albaanias peaks olema ka keelatud aga pädevat linki ei leidnud.

Üldiselt on Balkanimaades iga-mehe õigustega suht kehvad lood telkimisel. Samas mingi kodumajutus või kämpa on võimalik väga soodsalt teinekord leida nagu urmas66 soovitas. Lisaks saab kohalikega juttu puhuda ja kohaliku kööki proovida.

VN800 ´95 -> XVS1100 ´05 -> ZX-6R ´99 -> CBR600 F4 ´00 -> R1150GS ´02 -> CBR1100 XX ´96 -> XTZ750 ´91 -> R1200GS '05 -> R1200GSA '12
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 978
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

tere

kuna Jaani ajal sai lõunapoole minekut proovitud ja Poolast pärast Hundikoobast tagasi tuldud, kuna 32 kraadi ei ole ültse minule meeltmööda, siis nüüd lähen põhjapoole. Lähen käin Norras ja plaan sõita lõunast põhjapoole seekord. telgi võtan kaasa. Soovitused, ideed oodatud!

https://goo.gl/maps/mYZna8wmRa52

https://goo.gl/maps/4CnsrnW8F2F2

Jõgeva treffiks peab tagasi jõudma :)

5248653
Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 372
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 62 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Henn »

KIBU kirjutas:

tere

kuna Jaani ajal sai lõunapoole minekut proovitud ja Poolast pärast Hundikoobast tagasi tuldud, kuna 32 kraadi ei ole ültse minule meeltmööda, siis nüüd lähen põhjapoole. Lähen käin Norras ja plaan sõita lõunast põhjapoole seekord. telgi võtan kaasa. Soovitused, ideed oodatud!

https://goo.gl/maps/mYZna8wmRa52

https://goo.gl/maps/4CnsrnW8F2F2

Jõgeva treffiks peab tagasi jõudma :)

Preikestolen ja Trollstigen on 2 head asja aga teineteisest kaugel, ma need üritaks vist läbi sõita. Aga muus osas.... ilmselt võtaks väikse kummipaadi ja õnge kaasa ja lebotaks niisama kuskil, need Norra mäed on ühesugused igal pool. Ma olen seal veokaga nühkinud risti ja põiki, aga tsikliga võibolla on grammike põnevam. Ma oma õpingute tõttu olen 2017 Trondheimi kandis 6 nädalat praktikal, seetõttu mind huvitaks küll kui kaua sa Preikestolenist Trondheimi sõidad. Urmas66 viskab su tsikli kuuti ja saad lihtsamalt üle :)

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 978
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

preikestolen on see kantslikalju ju? see mul plaanis sees aga enne Trolliseina plaan Bergenit külastada seega aega ei saa võtta :P

5248653
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 978
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Henn kirjutas:
KIBU kirjutas:

tere

kuna Jaani ajal sai lõunapoole minekut proovitud ja Poolast pärast Hundikoobast tagasi tuldud, kuna 32 kraadi ei ole ültse minule meeltmööda, siis nüüd lähen põhjapoole. Lähen käin Norras ja plaan sõita lõunast põhjapoole seekord. telgi võtan kaasa. Soovitused, ideed oodatud!

https://goo.gl/maps/mYZna8wmRa52

https://goo.gl/maps/4CnsrnW8F2F2

Jõgeva treffiks peab tagasi jõudma :)

Preikestolen ja Trollstigen on 2 head asja aga teineteisest kaugel, ma need üritaks vist läbi sõita.

krt kas ma ajan nüüd midagi segamini aga minu andmetel on Prekestoleni ja Trollstigen vahe alla 250km. või?

5248653
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Lõunas on mõnus sõita,kui on vastavad riided.Kuni 30-32 on veel täitsa ok,sealt edasi hakkab natuke juba häirima.40+ on tuul ka sõites kuum.Itaalias +42-ga sõitsin ka maanteedel pikkde käistega T-särgiga.Isegi võrktagi oli liiast.Ja nii sõitsid kõik,ei näinud ühtegi ratturit tagide ja muu sellise sisse pakitult.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 372
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 62 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Henn »

KIBU kirjutas:
Henn kirjutas:
KIBU kirjutas:

tere

kuna Jaani ajal sai lõunapoole minekut proovitud ja Poolast pärast Hundikoobast tagasi tuldud, kuna 32 kraadi ei ole ültse minule meeltmööda, siis nüüd lähen põhjapoole. Lähen käin Norras ja plaan sõita lõunast põhjapoole seekord. telgi võtan kaasa. Soovitused, ideed oodatud!

https://goo.gl/maps/mYZna8wmRa52

https://goo.gl/maps/4CnsrnW8F2F2

Jõgeva treffiks peab tagasi jõudma :)

Preikestolen ja Trollstigen on 2 head asja aga teineteisest kaugel, ma need üritaks vist läbi sõita.

krt kas ma ajan nüüd midagi segamini aga minu andmetel on Prekestoleni ja Trollstigen vahe alla 250km. või?

Pigem 700+km. Trolliteid võib seal igas turismitalus olla, me vist mõtleme ikka seda mis E136 enne Alesundi asub. Sealt edasi võid veel ühe turistika võtta - Altantic Ocean Road.

Kasutaja avatar

Petka525
Postitusi: 42
Liitunud: 16 Jaan 2012, 10:09
Tsikkel: KTM 300EXC, KTM 790 Adv RALLY
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Petka525 »

Tere

Homme hommikul start Rumeenia poole - RedBull Romaniacsile omadele kaasa elama ja niisama Rumeeniat avastama. 3 ratast ja üritame 2 nädalaga hakkama saada.


vurduu
Postitusi: 22
Liitunud: 15 Apr 2013, 22:23
Tänatud: 2 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas vurduu »

Hei. Kas 16.07,ehk laupäeval on keegi lõunapoole minemas? Sõidaks transiidi koos,omal plaan ukraina,rumeenia,moldova. Ja just laupäeval,sellega väldiks poola rekkate hullust.

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 978
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Henn kirjutas:
KIBU kirjutas:
Henn kirjutas:

Preikestolen ja Trollstigen on 2 head asja aga teineteisest kaugel, ma need üritaks vist läbi sõita.

krt kas ma ajan nüüd midagi segamini aga minu andmetel on Prekestoleni ja Trollstigen vahe alla 250km. või?

Pigem 700+km. Trolliteid võib seal igas turismitalus olla, me vist mõtleme ikka seda mis E136 enne Alesundi asub. Sealt edasi võid veel ühe turistika võtta - Altantic Ocean Road.

nii, peale lõunauinakut pea selgem:) jah, vahemaa on pikk siiski. enne panin Googlemapis nimed sisse ja pakkus vahemaid alla 250km. järelikult on neid mitu. bergen jääb poolele teele seepärast sai ka listi võetud ilmselt kuna seda maad ühe päevaga ei plaanind sõita. mõlemad soovitatud punktis siiski õiged ja plaanis sees. ka The Atlantic Road plaanis. enne seda veel Mardalsfosseni juga ja Bud Ergan coastal fort kuna jääb enamvähem teepeale.
Kuidas pidi see Trollitee ülesmäge läheb? kas E136 poolt 63 suunas ehk põhjapoolt lõunapoole või vastupidi? kas Atlantic Roadil on kah kindel pidi kuidas ilusam sõita? praegu plaan lõunast põhja suunal sõita.

5248653
Kasutaja avatar

oojamaa
Postitusi: 133
Liitunud: 10 Sept 2012, 22:53
Tsikkel: Honda Varadero XL1000V '07
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas oojamaa »

Henn kirjutas:

kas Atlantic Roadil on kah kindel pidi kuidas ilusam sõita? praegu plaan lõunast põhja suunal sõita.

Põhjast lõunasse sõites on umbes selline vaade. Parklas, enne silda.

Screen Shot 2016-07-06 at 20.49.52.png
Vaade parklast enne silda põhja poolt tulles.
Vaade parklast enne silda põhja poolt tulles.
Henn kirjutas:

Kuidas pidi see Trollitee ülesmäge läheb?

Põhja pool on org, ehk alt üles on põhjast lõuna suund.

Põhja suunas on org.
Põhja suunas on org.
Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1041
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

vurduu kirjutas:

Hei. Kas 16.07,ehk laupäeval on keegi lõunapoole minemas? Sõidaks transiidi koos,omal plaan ukraina,rumeenia,moldova. Ja just laupäeval,sellega väldiks poola rekkate hullust.

Liigume sinnapoole, aga kahjuks 18.07. Läheks varem, aga smashile ei saa minemata jätta ju. :bsmile:

Aga telkimise poole pealt veel. Kuidas on poola, slovakkia, tsehhi näiteks?

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a

taat007
Postitusi: 60
Liitunud: 24 Mai 2012, 17:23
Tsikkel: jawa250 jawa350 honda650
Tänatud: 3 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas taat007 »

vurduu kirjutas:
Hei. Kas 16.07,ehk laupäeval on keegi lõunapoole minemas? Sõidaks transiidi koos,omal plaan ukraina,rumeenia,moldova. Ja just laupäeval,sellega väldiks poola rekkate hullust

mul oli plaan 17.07. lvovi minna kahe rattaga,aga võib ju muuta ka :bsmile:


Piux
Postitusi: 52
Liitunud: 16 Apr 2013, 20:43
Tsikkel: Yamaha FZS 600
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 1 kord

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Piux »

KIBU kirjutas:
Henn kirjutas:
KIBU kirjutas:

krt kas ma ajan nüüd midagi segamini aga minu andmetel on Prekestoleni ja Trollstigen vahe alla 250km. või?

Pigem 700+km. Trolliteid võib seal igas turismitalus olla, me vist mõtleme ikka seda mis E136 enne Alesundi asub. Sealt edasi võid veel ühe turistika võtta - Altantic Ocean Road.

nii, peale lõunauinakut pea selgem:) jah, vahemaa on pikk siiski. enne panin Googlemapis nimed sisse ja pakkus vahemaid alla 250km. järelikult on neid mitu. bergen jääb poolele teele seepärast sai ka listi võetud ilmselt kuna seda maad ühe päevaga ei plaanind sõita. mõlemad soovitatud punktis siiski õiged ja plaanis sees. ka The Atlantic Road plaanis. enne seda veel Mardalsfosseni juga ja Bud Ergan coastal fort kuna jääb enamvähem teepeale.
Kuidas pidi see Trollitee ülesmäge läheb? kas E136 poolt 63 suunas ehk põhjapoolt lõunapoole või vastupidi? kas Atlantic Roadil on kah kindel pidi kuidas ilusam sõita? praegu plaan lõunast põhja suunal sõita.

Trollstigeni tõus põhjast lõunasse sõites. Preikestolenit soovitan kindlasti,super elamus sinna ronides ja milline vaade. Tsikliriietes ei soovita muidugi üritada. Briksdalsbreeni liustik samuti vaatamist väärt.


Piux
Postitusi: 52
Liitunud: 16 Apr 2013, 20:43
Tsikkel: Yamaha FZS 600
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 1 kord

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Piux »

Loetud päevade pärast suund Nordkappi.Läbi Põhja-Soome,surume jõuluvanal käppa ja siis üles välja.Tagasi mööda Norra rannikut kuni Trondheimini,siis Rootsi ja koju tagasi.

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 978
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Piux kirjutas:

Loetud päevade pärast suund Nordkappi.Läbi Põhja-Soome,surume jõuluvanal käppa ja siis üles välja.Tagasi mööda Norra rannikut kuni Trondheimini,siis Rootsi ja koju tagasi.

eelmine aasta käisin suht sama tee. meie läksime E75 mööda Utsjoki kaudu. väga ilus. eriti kui päike paistab. Rovaniemist üles sõites juba kõvasti enne Inari, kui mälu ei peta, olid mitmed benajaamad mahajäetud kuigi navi neid kõiki arvestas. soovitan paak täis hoida. mõistlik oleks ka teekonda sättida niimoodi, et hilja õhtul Nordkappi ei jõua. kuna pimedaks ei lähe siis on ajamõõde teistmoodi. meie jõudsime kuskil kümne (+) ajal õhtul ja kuigi selge ilmaga oli madal päike sigailus, oli nt. söökla kinni ja allasõit läks pingelanguse ja väsimuse tõttu raskeks.
vihmahirved on lollid, sõidukeid ei karda ja jalutavad teepeal ja tee ääres kuna sileda peal on mugavam. :D ka signaali pole mõtet lasta kui teepeal ees passib aga kõva mootorihäält kartsid.
meie sõitsime kuni Narvikuni ja siis Rootsi poole kuna e6 Altast lõunapoole tüütas suht ruttu ära. ühel pool meri ja teisel pool kalju mis algul küll ilusad ja ägedad on varsti lihtsalt meri ja kalju:) soovitan kindlasti vaatamisväärsusi valmis otsida Narvikust lõunapoole.
Ja palun ideid kuhu minna siia üles kah riputada, kuna ise paari nädala pärast seal kandis ja Trondheimist põhja poole ideed suht otsas.

5248653
Kasutaja avatar

Fredza
Postitusi: 60
Liitunud: 19 Mär 2009, 13:21
Tsikkel: R1200gs, CBR1100XX, VFR800Fi

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Fredza »

Sai käidud mai lõpus Brest Bike festil. Valgevene hakkas meeldima. Juuli algul sai siis tagasi mindud kahekordse transiitviisaga. Läti-Minsk-Kiiev-Odessa-Tiraspol-Kisinjov-Brest-Vilnius. Kõige hullemad teed Ukrainas. Auk-muhk-kaev. Ukraina piirivalve ka raha peal väljas. Muidu on neil aega ja kui kõrvaline piiripunkt, siis eriti aega. Tagasi Valgevenesse oli ikka päris euroopa. Kui Transnistria teepeale jääb, siis pole vaja karta. Transistriasse deklareeriti tsiklid, 8usd per nosa ja maks per tsikkel. 2015a. pill 35eur, 2002 a. pill 4eur, 2009 a. pill 6eur. 4 tsikli vormistamisele läks vb 1,5 tundi. Moldovas viskas kohati ülihead 2realist sinkavonka teed mägede vahel.

The Passo dello Stelvio 2010, Grossglockner 2011, Hiiumaa 2012, Grand Alpine Road 2013, Ümber Läänemere 2014, Transfăgărășan(DN7C), Transalpina (DN67C) 2015, Valgevene-Ukraina-Odessa-Transnistria-Moldova 2016, Balkan 2017
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”