Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


will111
Postitusi: 5293
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 46 korda
Tänatud: 389 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

Kas kellelgi on lipo akut, 6S, korra laenata või ka mõistliku raha eest müüa? (sel juhul peaks olema võimalus enne korra proovida).

Mahtuvusega min 5ah ja vooluga min ~30C. Teisisõnu siis mudeli aku, 22v
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1491
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 108 korda
Tänatud: 65 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Aegajalt ilmub jälle päevakorda küsimus alla 12 aastase lapse rattal sõidutamise kohta. Mul on hoopis selline küsimus, et kas keegi teab kedagi, kes teab kedagi, kes on päriselt alla 12 aastase lapse sooloratta tagaistmel sõidutamise pärast trahvi saanud?
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3196
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 196 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Neid väikeste marakrattide toole on ju paljudel ratastel,tõsi,ma praegu ei mäleta on need eespool või tagapool väntajat.Lollim küsimus kõlaks kes tahaks üle 12 aastat vana inimest ükskõik millisel istmel sõidutada nii et väntamisest jalad kõverad.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


joel
Postitusi: 1806
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas joel »

Motofoorumis peeti ilmselt silmas ikkagi mootorrattaga alla 12-aastase vedamist, mida liiklusseadus keelab.
Joel
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 546
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 86 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Ivoonu kirjutas: 29 Juun 2023, 20:08
Aegajalt ilmub jälle päevakorda küsimus alla 12 aastase lapse rattal sõidutamise kohta. Mul on hoopis selline küsimus, et kas keegi teab kedagi, kes teab kedagi, kes on päriselt alla 12 aastase lapse sooloratta tagaistmel sõidutamise pärast trahvi saanud?
Tean nii palju, et kui laps on piisavalt suur keda võiks 12-aastaseks pidada, siis vanuse kinnitamine käib juhi sõnadega, dokumente tõestuseks minu teada ei küsita.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3122
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 580 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Mis selles automaksu teemas nii valesti oli, et pidi kõige kaduva teed saatma?
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8799
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 134 korda
Tänatud: 334 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Piipz »

enne, kui keegi küsib, et kuhu läks "Automaksu mõjust mootorratturitele teema", siis ma vastan - ma kustutasin ära.
Oli juba alguses tegelikult suht poliitiline, pigistasin silma kinni aga lõpuks läks juba osade asjade rullikeeramiseks ja nende teistele perselükkamiseks.
Seega nagu enne, nii ka nüüd - poliitikale siin foorumis kohta ei ole.
Viimati muutis Piipz, 05 Juul 2023, 10:35, muudetud 1 kord kokku.
Põhjus: krt madlobster jõudis ikka ette :P
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3122
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 580 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Oleks võind vaid selle perselükkamise siis ära kustutada. Sõidukimaks on poliitiline otsus ja seda kahjuks ei ole võimalik ju ilma poliitikat kaasamata arutada. ("Minul on raha võin maksta, minul pole ei taha maksta" pole ju arutelu)

Mototeemas sõidukimaksu arutelu ühe perse pärast prükkarisse liigutamine mo arust õige otsus ei olnud.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8799
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 134 korda
Tänatud: 334 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Kui ma valiks ühe poliitilise maailmavaate teise asemel, siis poleks see aus. Parem lähevad kõik :)
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3122
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 580 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ei peagi valima, kustu saab lasta ebatsensuursed väljendid ja liiga isiklikuks läinud postid.

Aga noh, mis ma siin ikka vadin. Lihtsalt see teema puudutab motoinimesi väga otseselt ning enamus mototeemalistes foorumites on see teema esindatud (ma reha tihedust ei oska neis kommenteerida)
Natuke tundub, et kõik sõidvad ja ammu pole head mölateemat olnud, mida rookida :D, et noh see nüüd napilt kvalifitseerus :D
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5293
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 46 korda
Tänatud: 389 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

keegi oskab kiirelt vastata kui palju see nö. "kindlustuse kordaja" tõuseb paugu korral (kus siis kindlustaja oli/määrati süüdlaseks pooleks)?
kunagi vanasti, kuskilt ja mingit moodi vist nägi ise ka oma kordajat, tänasel päeval ilmselt enam ei näe või siis ei oska ma seda kuskilt otsida. tean, et varem oli minimaalne, huvitav kas nüüd on maksimaalne :D kalkulaatorid näitavad ka nii erinevaid arve igal pool, et selle järgi on suht võimatu midagi arvestada või isegi oletada..

Assamait
Postitusi: 201
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 144 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Assamait »

Tänapäeval pidi see "kindlustuse kordaja" olema vaba :ner: Mingi loogika "kui seltsidel on vabad käed kõike teha, siis on konkurents ja kõigil parem". Ehk ei imestaks, kui mõnes seltsis tõstab ka süüta kindlustus-mats koefitsenti... NSR, et mõnes seltsis väga omad valemid - kaua sul sõidukid püsivad käes, kui tihti seltsi vahetad jms.
Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas

rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas rundll »

Seda üld-koenfitsendiga süsteemi pole enam vast ca 10 a, vb rohkemgi. Igal firmal omad valemid. Kuidas max ja min summade vahe on vahest 3-4x suurem, ei tea...

will111
Postitusi: 5293
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 46 korda
Tänatud: 389 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

noh jah...jutu järgi võib olla tõesti ei ole :D kui võtta reaalsed numbrid (pakkumised) ette ja võrrelda siis on see koefitsent täiesti ilmselgemast selgemalt endiselt vägagi olemas. lihtsalt huvitav oleks olnud teada konkreetset numbrit ehk kordajat, keskmise pakkumise vaadates ja võrreldes on muidugi ka enamvähem ligikaudselt võimalik välja selgitada, et eks ta tõusis minimaalselt 2 kordseks. firmade erinevused jäävad sinna kümne kuni 25% piiresse siiski umbkaudu...kui päris idiootsed äärmused välja jätta
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6637
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 659 korda
Tänatud: 406 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

will111 kirjutas: 07 Juul 2023, 21:06
noh jah...jutu järgi võib olla tõesti ei ole :D kui võtta reaalsed numbrid (pakkumised) ette ja võrrelda siis on see koefitsent täiesti ilmselgemast selgemalt endiselt vägagi olemas. lihtsalt huvitav oleks olnud teada konkreetset numbrit ehk kordajat, keskmise pakkumise vaadates ja võrreldes on muidugi ka enamvähem ligikaudselt võimalik välja selgitada, et eks ta tõusis minimaalselt 2 kordseks. firmade erinevused jäävad sinna kümne kuni 25% piiresse siiski umbkaudu...kui päris idiootsed äärmused välja jätta
Aa tee mingi odavama asjaga proovi....

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!


will111
Postitusi: 5293
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 46 korda
Tänatud: 389 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

võibolla proovid selgitada, millest sa räägid? mis proovi? odavama asjaga...odavama või kallimaga kui mis? misasi on odav ja misasi on kallis ja mis asjast sa üleüldse jutustad?

siin käib jutt koefitsendist, sellel pole seost mingite konkreetsete "asjadega" ega ka mingite konkreetsete summadega. tegu on kordajaga. kohaldub täpselt ühtmoodi nii "odavamatele asjadele" kui kõigile muudele asjadele.
kuskilt vanadest materjalidest netis õnnestus välja uurida, et "vanasti" ehk siis umbes nii 10a tagasi tõusis koefitsent vaid 50% ehk siis korrutati läbi 1.5ga. see on tegelikult ka see, mida ise uduselt mäletasin kuigi polnud päris kindel.
paistab, et nüüd on "algoritmi" siis muudetud ning kindlustused on loomulikult veel ahnemaks läinud. ehk nüüdisajal korrutatakse umbes nii 2-3'ga...teisisõnu kindlustusmakse tõuseb peale õnnetust 2 kuni 3 kordseks. vähemalt antud juhul nii on, võib muidugi olla ka võimalik et see koefitsendi muutmine on samuti "personaliseeritud" ja nüüd vaadatakse näo järgi, et kes ja mida saab. päris "fun" igal juhul, varsti on vist mõistlik kuskilt kuuse alt mingi tankist otsida, auto tema nimele kirjutada ning maksta talle väike aastatoetus puhtas viinas :D
Kasutaja avatar

daub
Postitusi: 711
Liitunud: 17 Jaan 2010, 00:58
Tsikkel: F6C 1500
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 32 korda
Tänatud: 35 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas daub »

LKF koefitsient kadus natuke rohkem kui 10 aasta eest, 2009 või 2010. Tankisti nimele kirjutamisega tekib see küsimus, et kas tankistil on sõidustaazi, mida ka raudselt arvesse võetakse? Algajatel juhtidel ikka kallim. Ilma lubadeta autoomanikel ka kindlasti kallim. Kui on, siis on äkki napsuse peaga vahele jäänud veel kuskil, jälle tõuseb kindlasti. Ja siis veel see, et kui see napsohoolik kuskil ise võlgu on ja nüüd järsku tema nimele vara tekib, võetakse käest ära :ner:
Kui sa tahad igal juhul kruusa vältida, siis leiab kruus su üles.
Pilt
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1945
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 140 korda
Tänatud: 179 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vint »

:) Will, ära tee siis pleki mõlkimisi, on elu rahulikum ja rahad alles.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1481
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 219 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ain »

will111 kirjutas: 07 Juul 2023, 23:42
võibolla proovid selgitada, millest sa räägid? mis proovi? odavama asjaga...odavama või kallimaga kui mis? misasi on odav ja misasi on kallis ja mis asjast sa üleüldse jutustad?

siin käib jutt koefitsendist, sellel pole seost mingite konkreetsete "asjadega" ega ka mingite konkreetsete summadega. tegu on kordajaga. kohaldub täpselt ühtmoodi nii "odavamatele asjadele" kui kõigile muudele asjadele.
kuskilt vanadest materjalidest netis õnnestus välja uurida, et "vanasti" ehk siis umbes nii 10a tagasi tõusis koefitsent vaid 50% ehk siis korrutati läbi 1.5ga. see on tegelikult ka see, mida ise uduselt mäletasin kuigi polnud päris kindel.
paistab, et nüüd on "algoritmi" siis muudetud ning kindlustused on loomulikult veel ahnemaks läinud. ehk nüüdisajal korrutatakse umbes nii 2-3'ga...teisisõnu kindlustusmakse tõuseb peale õnnetust 2 kuni 3 kordseks. vähemalt antud juhul nii on, võib muidugi olla ka võimalik et see koefitsendi muutmine on samuti "personaliseeritud" ja nüüd vaadatakse näo järgi, et kes ja mida saab. päris "fun" igal juhul, varsti on vist mõistlik kuskilt kuuse alt mingi tankist otsida, auto tema nimele kirjutada ning maksta talle väike aastatoetus puhtas viinas :D
Ma isiklikult arvan, et ahnusega siin kindlasti tegu ei ole. Pigem on probleemiks süsteemis juhid kes ongi suure riskiga ja tekitavad aasta jooksul hulga liiklusõnnetusi. Autod lähevad kallimaks ja sellega seoses ka remont. See tekitab aga probleemi LKFi-le ja kindlustusseltsidele. Olen kunagi vaadanud teatud inimeste auto numbriga seotud liiklusõnnetuste statistikat ja see on kohati ikka jahmatav... Sellised inimesed peaksidki kõvasti rohkem maksma.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Assamait
Postitusi: 201
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 144 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Assamait »

Ain kirjutas: 08 Juul 2023, 10:33
Ma isiklikult arvan, et ahnusega siin kindlasti tegu ei ole. Pigem on probleemiks süsteemis juhid kes ongi suure riskiga ja tekitavad aasta jooksul hulga liiklusõnnetusi. Autod lähevad kallimaks ja sellega seoses ka remont. See tekitab aga probleemi LKFi-le ja kindlustusseltsidele. Olen kunagi vaadanud teatud inimeste auto numbriga seotud liiklusõnnetuste statistikat ja see on kohati ikka jahmatav... Sellised inimesed peaksidki kõvasti rohkem maksma.
Pigem otse vastupidi! Siin on tegemist ahnuse ahelreaktsiooniga! Kindlustus on kindel maksja ja tänu neile saavad töökojad hinda üles lükata. Konkurentsi pigem pole - kaskota onu Vello Volvol jääbki sisse sõidetud uks vahetamata (või saab vahetatud Dima ja Volodja juures romula osa vastu, aga Dima&Volodja pole ka kindlustus-remondi süsteemi osa) tänu räigele hinnale.
Töökojad lükkavad kindlusele minevate pakkumiste hinda üles, kindlustused rõõmsad, et aus hind, kuna respektaablis kohas neile odavamat hinda ei näidata...
Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3122
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 580 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Elektriautode tuleku tõttu alles hakkavad kindlustuse hinnad tõusma.
Nendel vaja üsna tühiste kõksude tõttu akupank ära vahetada, mis maksab ...€€€. Kogu seda nutsu vaid särtsusõidukite kindlustusest välja ei pumpa. või noh see hind oleks nii totakas, et keegi ei ostaks neid.

Selleks, et kindlustaja ots otsaga kokku tuleks, peab oma panuse andma ka hallmetallikdiisliga kulgev kodanik. Sinna lisandub anyway natuke paremate uute autode müstilised näiteks esitule/klaasi vms hinnad jms, mis väikse kivi tõttu vajavad üsna tihti (kasko)kindlustuse abi. Ei mäleta, mis regi oli (vist kolme täheline sakslane), millel üsna tühise pampri kõksuga murdub esitule mingi detailike, mida alguses näha pole. Mõne kuu möödudes on aga tuli seest märg. Esindus teab seda ning teeb lisaks pampri poleerimisele (no olgu nata värvi läheb ka :) ) ka esitule vahetuse hinna. Selle eest aga küsitakse summasid, mille eest saab juba uue dacia osta vms. Kindlustuskontorist saadetakse asjapulgad asja uurima, et mingi uus moodus kuidas mütsi pähe tõmmata, higistava ja maksavad. Kui see väike pragu, mis tekib jääb kahjukäsitlejal kahe silma vahele tuleb esindusel see oma kuludega maksta (kindlustuslaks on teada ning tehas garantiikorras sel puhul uut tuld ei anna, autol on aga kasko ja garantii ning omaniku selga seda keevitada ei saa)
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1481
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 219 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ain »

Assamait kirjutas: 08 Juul 2023, 12:56
Ain kirjutas: 08 Juul 2023, 10:33
Ma isiklikult arvan, et ahnusega siin kindlasti tegu ei ole. Pigem on probleemiks süsteemis juhid kes ongi suure riskiga ja tekitavad aasta jooksul hulga liiklusõnnetusi. Autod lähevad kallimaks ja sellega seoses ka remont. See tekitab aga probleemi LKFi-le ja kindlustusseltsidele. Olen kunagi vaadanud teatud inimeste auto numbriga seotud liiklusõnnetuste statistikat ja see on kohati ikka jahmatav... Sellised inimesed peaksidki kõvasti rohkem maksma.
Pigem otse vastupidi! Siin on tegemist ahnuse ahelreaktsiooniga! Kindlustus on kindel maksja ja tänu neile saavad töökojad hinda üles lükata. Konkurentsi pigem pole - kaskota onu Vello Volvol jääbki sisse sõidetud uks vahetamata (või saab vahetatud Dima ja Volodja juures romula osa vastu, aga Dima&Volodja pole ka kindlustus-remondi süsteemi osa) tänu räigele hinnale.
Töökojad lükkavad kindlusele minevate pakkumiste hinda üles, kindlustused rõõmsad, et aus hind, kuna respektaablis kohas neile odavamat hinda ei näidata...
Maina jällegi arvan, et kapitalismis on suht keeruline hakata mingi asja eest lambist ülemõistuse kõrgemat hinda küsima. Hea näide oli sõjaväemasinate remondihange kus suured tegijad hakkasid nutma kuna mingi tüüp tegi oluliselt madalama pakkumise. Kindlasti ajas asjade/teenuste hinnad tõusevad. Elektriautode tulekuga tõusavad samuti hinnad. Siin pigem on kõigil peeglissevaatamise koht... kuidas keegi liikleb.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

will111
Postitusi: 5293
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 46 korda
Tänatud: 389 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

Keeruline? Nagu näed siis väga keeruline ei ole ju :D Küsimus on vaid selles, et kui küsid siis kas ka makstakse? Kui makstakse siis pole mitte midagi keerulist. SUNDkindlustuse puhul aga pole inimestel isegi võimalust mitte maksta. See, mis küsitakse, tuleb kõik ära maksta ja nii on. Või milliseid (ametlikke/seaduslikke) variante sa välja pakud? Ja jätame selle "tee oma kindlustfirma" optsiooni palun ära...ilmselgelt iga inimene ei hakka tegema omale isiklikku kindlustusfirmat lihtsalt sellepärast, et mitte maksta olemasolevatele ahnetele kapitalistidele.

Antud juhul ma pigem isegi ütleks, et kindlustuse hinnad üleüldises mõttes polegi nagu ajas väga tõusnud. Küll aga on nüüd näha, et mille ja kelle arvelt see "üüber eeskujuliku" liikleja hinna enamvähem stabiilsena hoidmine võetakse. Ma seni lausa imestasin juba selle üle, et näe...üks asi siin eestis mille hinda nagu täiesti lambist ja põhjendamata ei tõstetagi. Eks miudugi tegelikult seal mingi pidev tõus on vast olnud, kui vaadata pikemate perioodide kaupa ja päris korralikult tagasi ulatuvalt. Kuid a'la hinnatõus 20% 10a peale ei ole midagi, mille üle viitsiks kurtma või isegi väga mõtlema hakata.

Kui tegu oleks päriselt kapitalismiga siis peaks olema igaühele tagatud ka võimalus mitte sunniviisiliselt valida nende ~10 "kapitalisti" pakkumist seast, vaid valida näiteks isiklik kindlustus. Et tagad ise oma vahenditega mingi vajaliku "vastutuse" summa ja ei maksa kellegile midagi, välja arvatud muidugi siis kui pauku paned.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1481
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 219 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ain »

Maksta täna mõnikümmend eurot tsikli 6 kuu eest ja alla 100€ auto eest ei ole minuarust palju.. Sellega saan kindluse, et kui mõni vend mobiilis istudes mulle tagant sisse kütab saab auto ilusti remonditud ja elu läheb edasi.
Kuigi jah... kui arvestada, et ma ise pole ühtegi avariid põhjustanud siis aastate peale teeb see korraliku summa... Seega peaksid minu asemel tegelikult rohkem maksma need kes pidevalt õnnetusi põhjustavad.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

ruitlane
Postitusi: 41
Liitunud: 02 Juun 2020, 22:25
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ruitlane »

Mingi aeg uurisin seda liiklusõnnetuste kaarti, see väga mage ei ole, minu arust on seal 2021-2023 kindlustsjuhtumite statistika, selle kaardi põmmutamiste järgi ei tohiks inimene üldse uksest välja astuda.

https://kindlustus.maps.arcgis.com/apps ... 7bfc3da87d

will111
Postitusi: 5293
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 46 korda
Tänatud: 389 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

päris äge kaart jah, ei teadnudki, et selline olemas.

Ain, 100e auto eest polegi tõesti palju. Kui sa räägid ikka aastast, mitte kuu aja kindlustusmaksest?! Umbes nii 100 ja natuke peale maksin vist minagi senimaani. Ei kurtnud ka otseselt millegi üle. Kui sa aga nüüd näiteks teeksid mingi mõlkimise...ja oletame, et veel väga kahtlane olukord ka. No näiteks selline, kus SINULE sõidetakse tagant ilge lennuga sisse, ja süüdlaseks kirjutatakse selle eest ka sind :D Ning nüüd edaspidi peaksid hakkama maksma ligi 500 aastas. Kuidas nüüd sinu arust on, ikka normaalne? Paneme automaksu ka otsa õige pea, tuleb ilmselt juba kuskil nii 700 aastas. Hakkab juba päris mõnus? Mõtleksid ja ütleksid samamoodi (nüüd siis iseenda kohta), et noh eks ma nüüd olengi üks neist pidevalt õnnestuste põhjustajatest ning eks ma siis peangi "pisut" rohkem maksma?
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1481
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 219 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ain »

Aasta ikka jah autol. Samas vaatan nii- Kevadel tuli üks tüüp telot näppides linnas mulle tagant sisse. Mul oli elektriline konks väljas. Vormistamine kiire ja kõik sai suht hästi korda. BMW esinduses. Läks päris mitu tonni. Jagada see aastapeale ära ja saamegi päris korraliku kuumaksu süüdlasele.... Üks on selge mina ja Sina seda kinni ei peaks maksma. Aga oletame, et tekib veel mingit varakahju ja inimestega midagi ka juurde.. Kujutan ette et teatud õnnetuste puhul jääb see kõik seltsi ja teiste ehk siis meie kinni plekkida lõpuks. Kui ise mingi sellise õnnetuse tekitaks siis loomulikult teeks meele mõruks.. Aga ise olin süüdi jah..
Nende nn. kahtlaste juhtumite jaoks pane oma masinatele kaamerad. Video on rämedalt aus! Endal on nii ees kui taga, et ei oleks kellegagi mingit vaidlust, et kõigil oli foor roheline vms.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Assamait
Postitusi: 201
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 144 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Assamait »

Ain kirjutas: 09 Juul 2023, 10:58
Nende nn. kahtlaste juhtumite jaoks pane oma masinatele kaamerad. Video on rämedalt aus! Endal on nii ees kui taga, et ei oleks kellegagi mingit vaidlust, et kõigil oli foor roheline vms.
Ma olen 110% kindel, et kui kaameratega tõestad, et ristmikul oli kõigile roheline, siis kohtud leiavad, et kehtis parema käe reegel :ner: Ja ikka oled süüdi.
Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1481
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 219 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ain »

Assamait kirjutas: 09 Juul 2023, 12:08
Ain kirjutas: 09 Juul 2023, 10:58
Nende nn. kahtlaste juhtumite jaoks pane oma masinatele kaamerad. Video on rämedalt aus! Endal on nii ees kui taga, et ei oleks kellegagi mingit vaidlust, et kõigil oli foor roheline vms.
Ma olen 110% kindel, et kui kaameratega tõestad, et ristmikul oli kõigile roheline, siis kohtud leiavad, et kehtis parema käe reegel :ner: Ja ikka oled süüdi.
Asjade pärast pole mõtet ette muretseda! Elu on siis lihtsam ja ilusam!
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 546
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 86 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kiilas »

will111 kirjutas: 09 Juul 2023, 05:59
päris äge kaart jah, ei teadnudki, et selline olemas.

Ain, 100e auto eest polegi tõesti palju. Kui sa räägid ikka aastast, mitte kuu aja kindlustusmaksest?! Umbes nii 100 ja natuke peale maksin vist minagi senimaani. Ei kurtnud ka otseselt millegi üle. Kui sa aga nüüd näiteks teeksid mingi mõlkimise...ja oletame, et veel väga kahtlane olukord ka. No näiteks selline, kus SINULE sõidetakse tagant ilge lennuga sisse, ja süüdlaseks kirjutatakse selle eest ka sind :D Ning nüüd edaspidi peaksid hakkama maksma ligi 500 aastas. Kuidas nüüd sinu arust on, ikka normaalne? Paneme automaksu ka otsa õige pea, tuleb ilmselt juba kuskil nii 700 aastas. Hakkab juba päris mõnus? Mõtleksid ja ütleksid samamoodi (nüüd siis iseenda kohta), et noh eks ma nüüd olengi üks neist pidevalt õnnestuste põhjustajatest ning eks ma siis peangi "pisut" rohkem maksma?
2018 oli mul auto aastane kindlustus 72€, suur tõus toimus 2022(35%), tänu kindlustusseltsi vahetusele on täna(paar päeva tagasi tegin uue) aastane kindlustus 100€ kopikatega(vana selts küsiks täna 130€ ehk siis järjekordne hinnatõus ~30%)
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”