Õnnetused õllega [2017]

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

mx77
Tsikkel: YZ250F, XV 750 Cafe Racer
Tänanud: 89 korda
Tänatud: 126 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus #61 Postitas mx77 » 12 Juun 2018, 08:56

Belgia õlledest ma ei saa üldse aru, mina neid õlledeks ei liigita, pigem linnasest kääritatud õllesarnane alkohoolne jook.
Mulle meeldib sakslaste ja tshehhide suhtumine asjasse - õlu peab olema võimalikult minimalistlik, aga sealjuures pagana hea.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Tänanud: 654 korda
Tänatud: 157 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus #62 Postitas urmas66 » 12 Juun 2018, 11:38

Ma tegin eelmise aasta lõpus jõuluks õlut.Oli selline nö valmis komplekt, heleda ale tüüpi õlle tegemiseks(inglise toode),millele ise lisasin pärmi ja humalat.Jõuluks oli ta mul laagerdunud roostevaba ankrus ettenähtud aja ja sai joodud nii jõulu,kui vanaaasta õhtul. Külalised kiitsid,aga mulle endale eriti ei maitsenud,midagi oli justkui puudu.Lugesin asja juba ebaõnnestunuks.
Peale aastavahetust oli ankur(poolik ehk umbes 10L) juba kuu või enam majandus ruumis seisnud ja mõtlesin,et valan üldse peldiku potti. Naine soovitas pudelitesse panna. Mul on terve pinu neid traatlõksuga pudeleid selleks ostetud-kogutud. Panin teelusika suhkrut 0,5l kohta pudelisse ja lasin pudelitel veel mingi umbes kuu köögis toatemperatuuril seista.Peale seda panin jahedasse umbes 10 kraadi juurde seisma.Kui nüüd kevadel proovima hakkasin,siis oli seal ikka üli maitsev jook,milles oli gaasi kuid peale pudeli avamist ei ajanud üle,nagu elus õlu vahel teha võib jne.Jook oli täiesti lõpuni suhkrud ära kääritanud ja oli selge ning karge maitsega. Kuna ta oli jube enne piisavalt seisnud,siis puudus pudelis ka sade.
Õnnetusest sai ühtäkki lausa õnn.
Pilt ka. Seal kus on kaks klaasi on vasakpoolne minu oma ja paremal soomlaste Sandels. Minu omal on vaht ära joodud,mitte et seda poleks olnud.
Miks pildid küljeli jäävad ei oska öleda,mul on nad galeriis ikka püsti,aga võibolla on õllega nii :)
Õlu  (1).jpg
Õlu  (2).jpg
Õlu  (3).jpg
Õlu  (4).jpg
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Mine “Vaba teema”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist