Otsin: mootorratta rent (1200gs adventure)

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Raki
Postitusi: 662
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Otsin: mootorratta rent (1200gs adventure)

Lugemata postitus Postitas Raki »

Tere,

Kas keegi teab, kas eestist saab rentida 1200gs adv ratast ka? KTM rendib väga kenasti kõiki rattaid ja müüvad need hiljem odavamalt maha, united vist seda ei tee?

Tahaks proovida mõne päevast sõitu, enne kui 15k investeerida.



https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

boob
Mode
Postitusi: 758
Liitunud: 13 Mai 2006, 11:30
Asukoht: 5013912
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Otsin: mootorratta rent (1200gs adventure)

Lugemata postitus Postitas boob »

Miks Sa Unitedist proovisõitu ei küsi?


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Otsin: mootorratta rent (1200gs adventure)

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Tahaks proovida mõne päevast sõitu, enne kui 15k investeerida.

GS, KTM ja 15 k investeerimine????? :wack: :wack:
Sa ikka vaatad investeerimise puhul väga vales suunas. Ma saaks aru kui 40-50 datest pärit haruldane Triumph, Zündapp jne.
Või olen ma investeerimise mõistest väga valesti aru saanud.
Sa ju lähed ikka põhimõtteliselt "nishikat hobi sõidukit" ostma.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

Kox
Postitusi: 549
Liitunud: 07 Okt 2006, 13:10
Tsikkel: 701 Enduro & Intruder 1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Otsin: mootorratta rent (1200gs adventure)

Lugemata postitus Postitas Kox »

Vabalt võib seda ka iseendasse investeerimiseks nimetada ju :)
Parem ratas - parem tuju - produktiivsem elu - jne...

Omatud: Yamaha R6 99/Yamaha R6 02/Suzuki GsxR 600 04/Kawasaki Zx6R 03/Kawasaki Zx10R 04/Yamaha R1 04/Buell Xb9R Firebolt 02/Yamaha R6 07/KTM 950 SM 07/Kawasaki Zx10R 09/Buell Xb9S Lightning 04/KTM Super Duke 05/Aprilia Shiver 08/Yamaha R6 07/3x Yamaha FZ1N 07&08/Aprilia Tuono 07/Aprilia Tuono V4R 11/KTM 1290 Superduke R 14/KTM 1190 Adventure 14/BMW R 1250 GS Adventure 19/Husq 701Enduro 20 & Suzu VZR 1800 08
Kasutaja avatar

Teema algataja
Raki
Postitusi: 662
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Otsin: mootorratta rent (1200gs adventure)

Lugemata postitus Postitas Raki »

Ei, selle "investeeringu" mõte pole tõesti raha teha. Kui see oleks päris investeering mitte totaalne raha mahaviskamine siis ma ei tahaks pikemat proovisõitu teha :)

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

Teema algataja
Raki
Postitusi: 662
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Otsin: mootorratta rent (1200gs adventure)

Lugemata postitus Postitas Raki »

boob kirjutas:

Miks Sa Unitedist proovisõitu ei küsi?

Kirjutasin neile, aga ma kahtlen et nad mulle nt 3 päevaks seda ratast annavad proovisõiduks. Tahaks võimalikult päris tunnetust kätte saada. Sõita 800km päevas.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Otsin: mootorratta rent (1200gs adventure)

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Oled sa UM pakutava mõnetunnise (pigem "too õhtuks tagasi ja pane paak pärast täis") proovisõidu juba teinud??? Uue ADV -ga on lihtne, kui vesijahutusega gessu eripärad ei häiri siis pikemal sõidul midagi erilist välja kah ei uju. Tsikli olemusest saad suht kiiresti pildi kätte, selleks piisab täiesti UM poolt pakutavast ajast. kodutöö tuleb enne ära teha, et sa proovisõidul juba teaksid mida tähele panna ja mida proovida. nt. õpi enne sõidureziimide seadistamine iseseisvalt selgeks kuna proovisõidu rattal on vaikeseadeks "RAIN" ja sellega täit pilti ei saa. päris enda järgi ideaalseks tuleb tsikkel niiehknaa ise timmida. madalamad jalarauad, nihutatud lenks, teine sadul jne.

5248653

wend

Re: Otsin: mootorratta rent (1200gs adventure)

Lugemata postitus Postitas wend »

2400km, et saada tunnetust kätte?? Peab ikka tuim inimene olema.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Raki
Postitusi: 662
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Otsin: mootorratta rent (1200gs adventure)

Lugemata postitus Postitas Raki »

KIBU kirjutas:

Oled sa UM pakutava mõnetunnise (pigem "too õhtuks tagasi ja pane paak pärast täis") proovisõidu juba teinud??? Uue ADV -ga on lihtne, kui vesijahutusega gessu eripärad ei häiri siis pikemal sõidul midagi erilist välja kah ei uju. Tsikli olemusest saad suht kiiresti pildi kätte, selleks piisab täiesti UM poolt pakutavast ajast. kodutöö tuleb enne ära teha, et sa proovisõidul juba teaksid mida tähele panna ja mida proovida. nt. õpi enne sõidureziimide seadistamine iseseisvalt selgeks kuna proovisõidu rattal on vaikeseadeks "RAIN" ja sellega täit pilti ei saa. päris enda järgi ideaalseks tuleb tsikkel niiehknaa ise timmida. madalamad jalarauad, nihutatud lenks, teine sadul jne.

Ma olen päris palju reviewsid vaadatanud ja kuskil pole seda eraldi mianitud, et mis see vesijahutuse eripära on?

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Otsin: mootorratta rent (1200gs adventure)

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Raki kirjutas:
KIBU kirjutas:

Oled sa UM pakutava mõnetunnise (pigem "too õhtuks tagasi ja pane paak pärast täis") proovisõidu juba teinud??? Uue ADV -ga on lihtne, kui vesijahutusega gessu eripärad ei häiri siis pikemal sõidul midagi erilist välja kah ei uju. Tsikli olemusest saad suht kiiresti pildi kätte, selleks piisab täiesti UM poolt pakutavast ajast. kodutöö tuleb enne ära teha, et sa proovisõidul juba teaksid mida tähele panna ja mida proovida. nt. õpi enne sõidureziimide seadistamine iseseisvalt selgeks kuna proovisõidu rattal on vaikeseadeks "RAIN" ja sellega täit pilti ei saa. päris enda järgi ideaalseks tuleb tsikkel niiehknaa ise timmida. madalamad jalarauad, nihutatud lenks, teine sadul jne.

Ma olen päris palju reviewsid vaadatanud ja kuskil pole seda eraldi mianitud, et mis see vesijahutuse eripära on?

Eks seda ongi raske seletada. või noh, mäletan et peale uue vesijahutusega gs-i proovimist oli erinevusi välja tuua küll a praegu aasta hiljem kirja panna päris keeruline. mina käisin nädal enne proovisõitu viimast õhk/õli jahutusega ratast proovimas ja lähtusin sellest kuna see mulle väga meeldis, uut läksin üldse proovima kuna lihtsalt uut oleks tol hetkel kordades lihtsam hankida olnud. Uus oli väga teistsugune võrreldes vanaga. Vanal on iseloomu ja tsikkel justkui elaks. annad gaasi siis väriseb, kui käik liiga kõrge siis väriseb ja ägiseb kuna veits raske on pööret koguda, maanteel ühtlase pöördega pikalt sõites törtsti gaasi lisades ratas justkui võpatab ja rõõmustaks jne. ühesõnaga vanaga on kerge lähedane side tekkima umbes nagu loomaga ja uuega midagi sellist ei ole. Uus seevastu on masin väga tänapäevases võtmes. ei värise ei ägise, teeb täpselt nii nagu vaja. nagu robot. kaasi lisades jah mootori hääl valjeneb ja muutub kuid tunda pole suurt midagi. ainult spido näit kerkib väga kiiresti. tekib küsimus, et kui sa ajapeale ei sõida siis mis kasu on kiirusest kui see mõnusat tunnet ei tekita. sõites mõtlesin, et sellisega oleks mugav tööd teha, näiteks taksot sõita või pikamaavedu kuid rõõmu sõidust nagu ei saa eriti. (võrreldes vanaga)
Praegu mõtlen, et matkarattal võibolla oleks uus vibravaba (igav) mootor siiski parem. neil kellel see rahulikkus, justkui tsiviliseeritus proovisõidul juba ei häiri siis kindlalt parem. võimsuse lisa on kah niiöelda "vahest kasutatav". maanteel suurel kiirusel kannatab pikemalt lasta ilma, et mootor karjuks käes. kui vana on puhtalt aeglaselt/legaalsetel kiirustel sõitmise pill siis uuega kannatab ka sporttouring ratastega pikemalt koos sõita. kiirem ta kokkuvõtvalt väga ei olegi kui vana, paigalt kiirendus võib camheadil isegi parem olla, kuid suurematel kiirustel ei ole sellist mootori piinamise tunnet ja saab rahus lasta.
Teine aspekt on vedrustus. mina üldise kiidulauluga kaasa ei laula sellekohapealt, et uue inteligentne vedrustus koostöös juhiabidega nii väga parem on kui vanal. pigem jättis teeäärset kruusa sõites maantee kõrval vana gs rohkem "omas elemendis" tunde. pigem on uus gs selline mis ilma el abideta väga hakkama ei saaks, kuid koos elektroonikaga on uuel ka väga mõnusaid nüansse näiteks ABS ainult esirattal ja pidurdamisel isereguleeruv vedrustus. (seepärast ei tohiks uusi ilma kõikide lisadetta üldse osta mu meelest). tuulesuunajad või kogu aerodünaamika on palju parem kui vanal ehk väga hea.
Uuel on ka elektrooniline gaasirutska mis tahab harjumist, kuni kolmanda käiguni suht kohutava lülitamisega käigukast...(selle aasta mudelil on käigukasti küll veidi muudetud kuid osad kasutajad ütlevad, et midagi ei muutunud sellest) kindlasti on neid eripärasid veel aga mul praegu rohkem ei tule.

5248653
Kasutaja avatar

oojamaa
Postitusi: 133
Liitunud: 10 Sept 2012, 22:53
Tsikkel: Honda Varadero XL1000V '07
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: Otsin: mootorratta rent (1200gs adventure)

Lugemata postitus Postitas oojamaa »

Kohe peale selle teema lugemist ilmus Facebooki allolev postitus. Hetz hakkas Prantsusmaal suuri GS-e rentima. Hetkel sellest teadmisest vist küll väga palju abi ei ole, aga ehk mingi hetk jõuavad GS-id ka Eesti Hertz'i mudelivalikusse.
Link: https://www.hertzride.eu/

Hetz GS rent
Hetz GS rent
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Otsin: mootorratta rent (1200gs adventure)

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

oojamaa kirjutas:

...aga ehk mingi hetk jõuavad GS-id ka Eesti Hertz'i mudelivalikusse.

Väga vähetõnäoline. Esiteks, kohad, kust neid rentida saab on Lõuna-Euroopa, kus meie mõistes on aastas sõiduilma 365 päeva. Lisaks Hertz on frantsiisiettevõte, seega saab kohalik ettevõte otsustada, kas mootorrataste rentimine on majanduslikult põhjendatud või mitte.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Otsin: mootorratta rent (1200gs adventure)

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

aga ehk mingi hetk jõuavad GS-id ka Eesti Hertz'i mudelivalikusse

Ei usu eriti.
Enne ta jõuab suure idanaabri juurde rentida kui meile.
Põhjus väga lihtne. Meie turg on lihtsalt olematu.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Otsin: mootorratta rent (1200gs adventure)

Lugemata postitus Postitas piiks »

oojamaa kirjutas:

Kohe peale selle teema lugemist ilmus Facebooki allolev postitus. Hetz hakkas Prantsusmaal suuri GS-e rentima. Hetkel sellest teadmisest vist küll väga palju abi ei ole, aga ehk mingi hetk jõuavad GS-id ka Eesti Hertz'i mudelivalikusse.
Link: https://www.hertzride.eu/
Screen Shot 2017-06-23 at 11.06.55.png

No aga mis need prantsusmaa lennukipiletid 15K investeeringu kontrollimiseks, siis ära ei ole.

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

Andrus54
Postitusi: 140
Liitunud: 14 Mär 2007, 06:33
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Otsin: mootorratta rent (1200gs adventure)

Lugemata postitus Postitas Andrus54 »

Spoiler
piiks kirjutas:
oojamaa kirjutas:

Kohe peale selle teema lugemist ilmus Facebooki allolev postitus. Hetz hakkas Prantsusmaal suuri GS-e rentima. Hetkel sellest teadmisest vist küll väga palju abi ei ole, aga ehk mingi hetk jõuavad GS-id ka Eesti Hertz'i mudelivalikusse.
Link: https://www.hertzride.eu/
Screen Shot 2017-06-23 at 11.06.55.png

No aga mis need prantsusmaa lennukipiletid 15K investeeringu kontrollimiseks, siis ära ei ole.

Ma just mõtlesin sama, rendi Milanos mõneks päevaks, lennupiletid maksavad ca 150 eurot edasi tagasi. Easy jeti otselend Tallinnast ka.


ahti92
Postitusi: 4
Liitunud: 26 Aug 2018, 07:57

Re: Otsin: mootorratta rent (1200gs adventure)

Lugemata postitus Postitas ahti92 »

Nüüd saab Tallinnas Gessut rentida, tõsi küll mitte kõige uuemaid mudeleid, aga selle eest heas matkavarustuses :)
Pakutakse ka sõiduvarustust ja sideseadmeid.
Vaata http://bikerent.ee.


oldbanana
Postitusi: 86
Liitunud: 19 Nov 2016, 01:22
Tsikkel: BMW F800GS
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Otsin: mootorratta rent (1200gs adventure)

Lugemata postitus Postitas oldbanana »

Hinnad on ikka astronoomilised selliste vanade pillide eest.


koma2
Postitusi: 94
Liitunud: 21 Mai 2014, 20:51
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Otsin: mootorratta rent (1200gs adventure)

Lugemata postitus Postitas koma2 »

Puhkus 15 päeva, c.a 1500 eur (2014a) . Palju ostes oleks samas varustuses, 15000? Kui korra aastas kuskil spetsiifilise rattaga käia ja ei ole soovi omada, siis on ikka odavam. Mõni ei sõida ka hooaja jooksul rohkem, kui Pärnusse avamisele, siis on ju eriti soodne võrreldes ostmisega.

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Otsin: mootorratta rent (1200gs adventure)

Lugemata postitus Postitas Maaks »

oldbanana kirjutas: 15 Mär 2020, 18:02

Hinnad on ikka astronoomilised selliste vanade pillide eest.

Alati saab ju ise pakkuda parema hinnaga rendi teenust - (praegu veel) ei ole sundust sealt ratast rentida :wink:

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Otsin: mootorratta rent (1200gs adventure)

Lugemata postitus Postitas Tort »

Ma tõttöelda ei kujuta ette, et ma sooviks ettevõtjana tegutseda hooajalise äriga, kus ma annan näiteks 10ks päevaks Euroopasse kaarutada täisvarustuses tsikli 500 euroga koos km-ga.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Otsin: mootorratta rent (1200gs adventure)

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Üldiselt GS-i rent on Euroopas umbes sarnane teenus nagu õlu Raekoja platsis - pole vahet, milline on ümbritseva riigi elatustase või kas mõni kohalik seal ka üldse käib, lüpsi saad igal juhul. Lihtsalt mõnikord lepid sellega, sest puhkusel ei pea igat senti nii pingsalt poolitama kui vbl muidu, noh ja igas riigis on see olemas, järelikult töötab.

Ma isiklikult muidugi ei mõista, miks peaks keegi eestlane Tallinnast tsikli rentima ja sellega kuhugi 10-15 päeva kaugusele purjetama hakkama, kui lennuk lendab ja kohalik, jooksva aastamudeli GS on sama hinnaga. Turisti vaatenurgast samas on ristivastupidi - tuled näiteks kolmapäeval tööasjus Tallinnasse, tegutsed kaks päeva, tagasisõidupileti lükkad esmaspäeva (sest sedasi on way odavam) ja siis teed kahepäevase tiiru - olenevalt lennupiletite hindadest võib see rent sulle isegi "tasuta" olla. Anoh kuna lehte pole viitsitud võõrkeelde panna, siis järelikult ma järjekordselt ei jaga asja, seega enda lolliks tegemise hirmus parem arvamust ei avalda (crash)

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”