Peeglid inimese moodi paika?

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Peeglid inimese moodi paika?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Tulistan veel ühe algaja küsimuse.
Kas peeglid saab üldse mootorrattal nii paika, et sealt inimese moodi enda taha näeb? Või on see paratamatus, et ega sinna normaalselt ei näegi?




hakatis
Postitusi: 3
Liitunud: 31 Mär 2017, 22:43
Tsikkel: Suzuki Savage LS 650

Peeglid inimese moodi paika?

Lugemata postitus Postitas hakatis »

Krl kirjutas:

Tulistan veel ühe algaja küsimuse.
Kas peeglid saab üldse rattal nii paika, et sealt inimese moodi enda taha näeb? Või on see paratamatus, et ega sinna normaalselt ei näegi?

Ilmselt pead leppima paratamatusega või panema siis suuremad peeglid.


reimps

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas reimps »

Peeglid on TÜV jaoks enivei, õpi pead keerama.

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas pühak »

Kõik sõltub isiklitest gabariitidest, mootorratta lenksu laiusest ja peegli varte pikkusest. Mida laiemad õlad mootorratturil on, seda laiem peab olema lenks ja/või pikemad peegli varred, et selja taha näha. Põhimõtteliselt on reimpsi jutus pool tõde sees, tsikliga läheb peegleid poole harvemini vaja, kui autoga sõites, kui just kaelaradikuliit kallal pole. Nii, et pane omale kaheksajala kombitsad lenksu otsa ja peeglid sinna külge, siis võid kaela üldse kipsi panna.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Yankuonu
Postitusi: 20
Liitunud: 11 Juun 2012, 16:07
Tsikkel: Aprilia Falco SL1000
Asukoht: Tallinn/Haapsalu/Hiiumaa
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Yankuonu »

hakatis kirjutas:
Krl kirjutas:

Tulistan veel ühe algaja küsimuse.
Kas peeglid saab üldse rattal nii paika, et sealt inimese moodi enda taha näeb? Või on see paratamatus, et ega sinna normaalselt ei näegi?

Ilmselt pead leppima paratamatusega või panema siis suuremad peeglid.

Endal oli sama mure, see hooaeg lahendasin probleemi lenksu otsa kinnituvate peeglitega. Aga nõustun peeglid on rohkem TÜV-i jaoks :wack:

:bsmile:

Alcoholics don't run in my family - they mostly stumble around and bump into things.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Peeglid inimese moodi paika?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Krl kirjutas:

Tulistan veel ühe algaja küsimuse.
Kas peeglid saab üldse rattal nii paika, et sealt inimese moodi enda taha näeb? Või on see paratamatus, et ega sinna normaalselt ei näegi?

Mis ratas sul on? Mõne ratta peal ei saagi piisavalt. Bikede peal ongi peeglid näiteks pigem TÜV tarbeks, kui ohutuks sõiduks.
Mul pole olnud veel ühtegi ratast, kus peeglid oleks olnud piisavalt head. Enamasti tuleb iseenda ja oma pea liigutamisega kompenseerida peeglite halba nähtavust.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Rein
Postitusi: 1244
Liitunud: 03 Aug 2003, 23:24
Tsikkel: Valkyrie
Asukoht: LÕUNA- eesti/ neprrrr, Honda F6 Valkyrie, Yamaha XVS 125 DragStar, ex-yam fj1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Peeglid inimese moodi paika?

Lugemata postitus Postitas Rein »

Pole ühegi rattaga, alates võrrist, peeglitest nägemisega probleeme olnud! Yamaha FJ1200 oli ise suhteliselt kitsas ratas, aga oli väga hea vaade!

Kasutaja avatar

MarekM
Postitusi: 1022
Liitunud: 12 Aug 2007, 20:46
Tsikkel: old oilboiler
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Peeglid inimese moodi paika?

Lugemata postitus Postitas MarekM »

Lenksuotsapeeglid saavad ka minu hääle. Korraliku tootja omad, korraliku klaasiga ning nähtavus paremgi kui originaalpeeglitega. Ei viitsi liikluse jälgimiseks lenksus väänelda.

フーリガン

Rein
Postitusi: 1244
Liitunud: 03 Aug 2003, 23:24
Tsikkel: Valkyrie
Asukoht: LÕUNA- eesti/ neprrrr, Honda F6 Valkyrie, Yamaha XVS 125 DragStar, ex-yam fj1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Peeglid inimese moodi paika?

Lugemata postitus Postitas Rein »

Kusjuures, FJ til oli ühel peeglil klaas untsus ja ostsin odava veoka panoraam peegli ja lasin sealt uue klaasi välja lõigata, siis oli korralik vaade, nagu ekraanilt taga toimuvast!

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Peeglid inimese moodi paika?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ei kujuta ette möödasõitusi, vasakpöördeid jms (mõnel juhul ka reastumisi, st kui ma ei ole just vahetult mööda sõitnud, et tean, kus teine liikleja asub)

Vahetasime siin just proovi pärast tsikleid, esimene kommentaar, mis minu tsikli kohta tuli oli see, et siit peeglitest näeb ka midagi. Ilma peegliteta (üv jaoks installitud peeglid) on ikka paras n**s väljaspool ringrada sõita. Jaaa mul kael keerab ja suudan ühe käe lahti lasta ja terve kere keerata täiesti taha vaatamiseks. Aga selline võimlemine nii tihti kui olen harjunud peeglitest pilgu üle laskma oleks debiilne. Samuti on pilk eest liiga kaua ära selle võimlemisega. Kaassõitjaga veel keerukam.

Ja Jah kõiki asju saab teha ja pooli asju pole kõvadel meestel vaja. Ilma piduriteta saab ka sõita jms. Aga normaalseks liikluses liiklemiseks on oma turvalisuse huvides peeglid ikka väga tähtsal kohal, mitte tüv mehe südamerohuks. Versioone peegliteks on kõikvõimalikel müüjatel mustmiljon, et ei ole võimalik, et mitte kuidagi mitte midagi ei leia.

Jah võib rääkida loo, et mul on viie R´iga bike super, kuhu peale KONICA MINOLTA kirja ei sobi mitte üks asi või siis ferdinandi hyper custom, mille peegliks on poleeritud lenksuotsa raskus. NO siis ei sobi, mis siis ikka saab sõidetud, ise oled harjunud (aga et oled nüüd hirmus kõva vend või nii peakski teistel ka olema... no ei arva nii)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

reimps

Re: Peeglid inimese moodi paika?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Lumehelbed jälle kohal vett segamas - minu eelmine lause tähendaski seda, et teemaalgataja õpiks lisaks nadidele peeglitele ka pead keerama, kui miskit pimedaks jääb. Peeglid on esiteks TÜV jaoks, teiseks nad natsa siiski näitavad ja kolmandaks, ainult peeglite järgi sõitjad võiks õppida ka pead keerama. Piisab otsevahtivatest autojuhtidest, kes pärast soiuvad, et "peeglist ei näinud", kui satuvad vaidlusesse, mille tulemusel selgub, mitu peeglit tal puruneda võib..

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Peeglid inimese moodi paika?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Pea keeramine on kõrvale vaatamiseks (ok näeb ja võikski näha natuke rohkem kui 90kraadi)
Taha vaatamiseks on peeglid! või käib mõnel mehel pea otsas ringi?
Kellelgi võivad pidurid ja tuled ka tüv jaoks olla ja kiiver politsei jaoks. so what? Peeglitesse vaatajad on lumehelbekesed :wack:

Viimati muutis Madlobster, 23 Juun 2017, 13:52, muudetud 1 kord kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

grahv
Postitusi: 1175
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Peeglid inimese moodi paika?

Lugemata postitus Postitas grahv »

Kui peeglid lenksu küljes, siis vahetükid? Ühte tüüpi tõstavad kõrgemale, teised viivad rohkem külje peale välja. Kui plasti küljes, siis vbl otsida pikema varrega?


reimps

Re: Peeglid inimese moodi paika?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Lugemisoskus on postitamisoskusest natsa olulisem - "ainult peeglite järgi sõitjad" on kuidagi arusaamatu?
Kasutan minagi peegleid, näitavad täitsa hästi kusjuures fake-Kosode kohta, aga see ei tähenda, et ma vajadusel/kahtlusel pead ei pööraks vajalikul määral. See oli see point, vähe rohkem mõttega lugemist, mõnikord on lauseehituses vajalik võti olemas. Naudin nimelt liitlauseid.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Peeglid inimese moodi paika?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

esiteks peeglid on tüv jaoks...
mida see ülejäänud liitlausete nautimine siin juurde võiks anda? pane peegli asemel pidur sinna liitlausetesse :D
Olenevalt sõidukist ja peeglitest on pimenurk kõrval, tiba taga pool vms. Iga klemm teab, kus tema sõiduki peeglite pimenurk on ja keerab vastavalt oma kiivrisisu sellel ning ees ootavale manöövrile.
Peeglitest näeb taha. Sinna on juba sitem vaadata, eriti nendel meestel, kellel pea otsas ringi ei käi.
Mis need helebeksed ja tüv ja liitlaused ??? lihtsalt mingi soga, et need on vaid tüv jaoks ja sinna vaatavad vaid radikuliitikud ja nende kasutamisest räägivad helbekesed ning lõppeb, et kasutan ikka ise ka ja täitsa hästi näeb. Või oli siin siiski sügavam mõte, mida minu mütsinagi tabada ei suutnud :roll:

Ilma teadmiseta, et lisaks peeglile tuleb ka pead keerata ei saa isegi autokooli eksamit tehtud.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Peeglid inimese moodi paika?

Lugemata postitus Postitas will111 »

sai sõidetud aastaid ühe peegliga. midagi ohtlikku küll ei olnud ja midagi suurt nägemata ei jäänud. tõsi, saab ka peegliteta hakkama ja ma ei ütleks, et selleks nüüd kõva mees peab olema...lihtsalt pea peab otsas keerama :D (jah, igal normaalsel inimesel võiks see ikka keerata küll natuke rohkem kui 90 kraadi ja silm peaks ka nägema ikka natuke rohkem kui ainult otse ette). kui oled natuke kogenum sõitja juba, siis peab juba natuke vähem ja mitte nii tihti keerama.

tsiklilubade sõidueksamil praegu pidavat muide nõutama konkreetselt pea keeramist, nii et eksamineerija näeb, et sa keerasid oma pead ja vahtisid kuskile suunda...kui ütled, et vaatasin peeglisse siis vist on läbikukkumine.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Peeglid inimese moodi paika?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

will111 kirjutas:

lihtsalt pea peab otsas keerama :D (jah, igal normaalsel inimesel võiks see ikka keerata küll natuke rohkem kui 90 kraadi

Kas näitaksid
(lol)

will111 kirjutas:

tsiklilubade sõidueksamil praegu pidavat muide nõutama konkreetselt pea keeramist, nii et eksamineerija näeb, et sa keerasid oma pead ja vahtisid kuskile suunda...kui ütled, et vaatasin peeglisse siis vist on läbikukkumine.

Nii on!

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Peeglid inimese moodi paika?

Lugemata postitus Postitas will111 »

kas tuled ise kohale vaatama? :D või pean video saatma?

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Peeglid inimese moodi paika?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

will111 kirjutas:

kas tuled ise kohale vaatama? :D või pean video saatma?

Ma arvan, et pead, mis keerab üle 90 kraadi vasakule või paremale sooviksid paljud näha, seega kui tüli ei tee pane video :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: (w) :lol: (lol)

Öelge nüüd ausalt paljud teist proovisid vasakule vaadata ja paljud paremale (lol) (lol) (lol) :?: :?: :?:
Mitu kraadi tuli :?: (t*** ma ei või lihtsalt kõht kõweras :D)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Peeglid inimese moodi paika?

Lugemata postitus Postitas will111 »

ei saa enam ausalt öeldes sinu naljast siinkohal aru...aga no et nalja veel rohkem oleks siis ärme piirdu 90 kraadiga, vaata parem seda :D

loodetavasti nüüd on tilgad püksid pühapäevani :D aga ma tõsiselt loodan, päris ilma naljata, et isegi kui sinul pea 90 kraadi keha otsas ei keera, siis 45 ühele ja teisele poole ikka venitad välja...kui ei tule sedagi, siis ma ei soovitaks sõita ühegi mootorsõidukiga, ja isegi jalakäijana oled vist päris ohtlik nii teistele kui iseendale!

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Vint »

Ma täiendaksin pühaku postitust.

pühak kirjutas:

Kõik sõltub isiklitest gabariitidest, mootorratta lenksu laiusest ja peegli varte pikkusest.

...Ning sellest, milline on esimene tsikkel, st. millised harjumused välja kujunevad.
Enamus siin olijaist on täieliku kräpiga alustanud, sääreväristajad, jawad ja muud sellised. Õppinud ise sõitma ja läinud alles siis lubasid tegema.

Omalt poolt võin kinnitada, et peeglite järgi, näiteks ümber reastumine, pole midagi võimatut.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Peeglid inimese moodi paika?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

will111 kirjutas:

ei saa enam ausalt öeldes sinu naljast siinkohal aru...aga no et nalja veel rohkem oleks siis ärme piirdu 90 kraadiga, vaata parem seda :D

loodetavasti nüüd on tilgad püksid pühapäevani :D aga ma tõsiselt loodan, päris ilma naljata, et isegi kui sinul pea 90 kraadi keha otsas ei keera, siis 45 ühele ja teisele poole ikka venitad välja...kui ei tule sedagi, siis ma ei soovitaks sõita ühegi mootorsõidukiga, ja isegi jalakäijana oled vist päris ohtlik nii teistele kui iseendale!

Hoia õlad paigal ja keera oma nina üle 90 kraadi näiteks vasakule.
90 kraadi on täisnurk. (Kokku suudab minu kaalikas keerata umbes 180 kraadi (nina ühelt õlalt teisele)
Millest sa räägid? et sina suudad oma nina keerata õlgade suhtes üle 90 kraadi ja seljataha vaadata? :ner: jaaniõlledeks on kellaaeg tiba varane aga no miks mitte. tuld!!!

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Peeglid inimese moodi paika?

Lugemata postitus Postitas will111 »

eks ikka hoian paigal jah...aga nina keeramisega ma ei tegele. kui keeran siis ikka tervet kaalikat koos ninaga, mis selle külge istutatud. koolis olen käinud ja täisnurga mõiste on ka täitsa selge ja meeles. ja üle 90 kraadi tähendab seda, et ka näiteks 91 kraadi on ÜLE 90. no minul tuleb ilmselt kuskile sinna 90 ja 100 vahele, päris malliga mõõtnud ei ole :D ja kui sul keerab kokku 180 kraadi, mis on ju sisuliselt sama, ehk 90 sinna + 90 tänna siis ma nagu hästi ei saagi aru, et millest tekkis see suur nali? ju on sinul pisut kangem kael ja kindlasti on samas paljudel inimestel palju parem painduvus kui minul. seega vaevalt, et nö. üle õla vaatamine mingi eriline vägitegu on keskmise sõitja jaoks. ning lõppkokkuvõttes, pole mingit tähtsustki, kas on natuke üle või natuke alla, silma vaatenurk ei ole ühelgi inimesel 1 kraad, ja see ikka lisandub sellele 80'le või 90'le või 120 kraadile, mis sa oma pead keerata suudad. seega jah, hoides õlad paigal ja keerates pead on inimene võimeline vaatama 360 enda ümber...lihtsalt see päris viimane ots seal seljataga ei ole täiuslikult terav, vaid tajutav. ja üldse, keegi ei käse tsikli seljas istudes ja üle õla vaadates õlgasid täiesti jäigalt paigal hoida, mina keeran tavaliselt ikka ülakeha õlgadest mõõdetuna kah miski 25-30 kraadi. liida sinna otsa 60 kraadi pea keeramist ning veel pool sellest "The horizontal range of the visual field in humans is typically around 135 degrees." kas ikka on hirmus keeruline omale seljataha kiigata? nüüd aga head jaanitule ümber ringi vaatamist, eelistatult 360 kraadi, et kõik kenamad näkid pildile jääksid :D

Kasutaja avatar

Hiid
Postitusi: 176
Liitunud: 17 Nov 2008, 19:34
Asukoht: Tallinn, Hiiu
Tänatud: 8 korda

Re: Peeglid inimese moodi paika?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Enda Z750-le panin alumiiniumist laiendused, toovad umbes 50 mm peeglid väljapoole originaaliga võrreldes. Paremaks läks vaade aga kehv ikkagi. Ebays on igasuguseid saada. Mul on autoga sõites ka ikka see silmanurgast üle õla vaatamise komme sees, saab ka ilma peegliteta hakkama.

Biker.ee. Mootorratturite kohkumispaik.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Peeglid inimese moodi paika?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Autoga sõites on ka jah enne reavahetust pead kõrvale keerata harjumuseks saanud, et pimedat nurka kontrollida.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Peeglid inimese moodi paika?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kui tahes head peeglid on jääb ikkagi mingi pimenurk. Olenevalt manöövrist on vaja visata pilk kõrvale (kerge pea pööre) Pea pööramine ei ole minu jaoks taha vaatamine vaid kõrvale ja tiba nurga alla taha poole (pimedasse nurka)

Saab hakkama, jah ilma piduriteta ilma sidurita, ilma summutita, ilma ... jne. Harjud ära (teed oma manöövreid ka teistmoodi N: ei rivistu kohe vaid sõidad mööda ja rivistud jms)

N: vasakpööre... mina olen harjunud vaatama peeglisse (nii auto kui tsikliga), et kas kõik nägid minu suunda ja, kas keegi tagapoolt ei ole hakanud tegema möödasõitu. Ei tule hetkel meelde, et keegi oleks kuid... (aga hirmus hea on viivitada pöördega sekund ja lasta mööda 160km/h kogu rivist mööda lajatav buumer või teine biker, sest ma nägin seda peeglist)
Ilma peeglita korralikuks taha vaatamiseks peaks laskma sidurikäe lahti ja keerama kogu keret. Aeg, mis kulub kere ja pea liigutamiseks, pildi fokusseerimiseks, töötlemiseks, tagasi keeramine uuesti fookus ning töötlemine ei saa kuidagi olla kiirem kui üks sekund (80km/h on see 22meetrit suht umbkaudset sõitu) ok mõnel +2sek teisel miinus nullkomaplapla (kelle pea keerab 91 kraadi koos ninaga, kellel 89 kraadi ilma ninata jne)

Miks siis õnnetusi ei juhtu kui nii ohtlik? Aga sellepärast, et enne ringi keeramist töötled sa ees nähtu ja su aju töötab sellel sekundil ennustaval režiimil, ehk ta ennustab, et kõik jätkavad liikumist samal suunal ja kiirusel. 99,99% juhul see nii sellel sekundil ongi (tõenäosusteooria, et just sinu keeramise momendil juhtub see, et keegi ees järsult pidurdab millegi tõttu. St mitte sekund varem, mitte sekund hiljem vaid just sellel sekundil on suht väike) Samuti on ebatõenäoline, et teed eelpool kireldatud rivistumist möödasõiduga ja möödasõidetav just sel momendil kui kadus silmanurgast kiirendab siiski kaasa ilma, et sa seda märkaksid ja keerad peale. Et jah saab ilusti ilma sõita. Kogemustega lased veel enne taha vaatamist vahe 22m pikemaks jne jne
Ma ka just sõitsin teise poole reisi peale crashi ühe vildaka peegliga. Polnud hullu, kuid esimene asi, mis koju jõudes tegin oli uute peeglite tellimine, sest on oluliselt mugavam ning ohutum.

Ma reeglina ei jaluta ja kui jalutan siis on kuidagi imelik olla, sest sellel tainal pea sees tekib vahest mingi totter tunne peeglisse vaadata (vist tiba lollakas :wack: )

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Johnny
Postitusi: 27
Liitunud: 28 Mai 2012, 10:40
Tsikkel: Suzuki GSX250 EX
Tänatud: 1 kord

Re: Peeglid inimese moodi paika?

Lugemata postitus Postitas Johnny »

Pilt


morse
Postitusi: 1374
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 267 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Peeglid inimese moodi paika?

Lugemata postitus Postitas morse »

jummel. muidugi on vaja nii peegleid kui peapööret. nood ju täiendavad teineteist.

mis ajast on peeglite vajalikkus küsimuse all? mitte, et mõnda sõitu ei võiks ilma teha aga really??

küsimusele vastuseks. oma kogemusest võin öelda, et on peegleid, mis vibravad ja mis mitte, mis näitavad ja mis mitte. kindlasti on võimalik asi toimima saada. endale on meeldinud mõne ratta OEM peegleid kasutada, kipuvad kvaliteetsemad olema, kui aftermarket. kindlasti on ka custom asju, mis on head.

DRile panin vana LC4ja peegli, näitab hästi.


koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Peeglid inimese moodi paika?

Lugemata postitus Postitas koi »

Mulle peeglid meeldivad. Ka kehvalt näitavad peeglid on peeglid. Valdava enamuse peeglitest nähtavatest objektidest
saab muuta üsna lihtsalt suuremaks, väiksemaks, veel väiksemaks, täpiks...

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: Peeglid inimese moodi paika?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Minu jaoks on head peeglid suured, rasked ja kerge "zoomiga", st ei tohi päris sile klaas olla.

Mis tähendab rasked?
Tegin enda odavate aftermarket peeglitega katse - vibreeris teine sõidu ajal - panin mägiaivari teibiga tinatüki peegli taha - vibra vähenes oluliselt.
Nüüd üritan kuidagi klaasi kätte saada ja selle tinatüki peegli sisse monteerida.

Ja tegelikult tahaks ka originaalpeegleid tagasi saada (tsikkel tuli juba aftermarket peeglitega), üks samasugune DL1000 pargib iga päev tööjuures mu kõrval ja õige jutt - et originaalid kipuvad tavaliselt paremad olema.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”