[u+] Kui ohtlik täpselt on mootorrattaga sõitmine?

Olgu kohalik või välismaine. Uudis või teadaanne, kui see räägib mootorratastest või mootorratturitest siis selle koht on siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

simp
Toetajaliige
Tsikkel: Honda cbr600f2
Tänanud: 70 korda
Tänatud: 79 korda
Kontakt:

Re: [u+] Kui ohtlik täpselt on mootorrattaga sõitmine?

Lugemata postitus #31 Postitas simp » 08 Apr 2018, 02:21

Macintosh kirjutas:Need rekkamehed on ka kohati ikka korralikud hellikud ja kiuspunnid. Kui mul mõni tuli natuke liiga üles näitab või vahel kaugtuli peale jääb siis ausalt, pimedaks ta selle seasilma peale küll ei jää. Tsiklil pole tulesid ollagi. Pigem on sellele järgnev reakstsioon, kus kõik rekkal leidauvad tuled ja viled sisse lülitakse selline "ma sulle näitan, kuradi raisk!" reaktsioon, mis mootorrtaturi tõeliselt pimedaks teeb. Eriti sajuse ilmaga.

Kusjuures rekkaga sõites pimestab rohkem, kui auto/rattaga. Ei oska täpset põhjust selgitada, aga Urmase jutt liiga üles näitavatest tuledest ja kabiini kõrguse seosest kõlab reaalselt.

Ma pole just palju aega seal kabiinis veetnud, aga panin tähele, et pimestas palju hullemini.

urmas66 kirjutas:Ma kunagi arvasin,et need 4 realisel mitte vahetajad on enamuses uute autodega ,kel automaatne tulede vahetaja.Teglikkuses on mul nüüd teine auto selle süsteemiga ja see vahetab väga parajal ajal ära,ka 4 realisel.Mina igal juhul vahetan alati ka 4 realisel ja näen lähidega sõites piisavalt,sest vastutulevate autode valgus lähituledega on ju ka abiks.
Tsikliga on jah igati kehv olukord,kui vastutulejad sinu liiga kõrgele näitava tule pärast vilgutavad või täied peale tõmbavad.Kannatab seisma jääda ja tuld maha keerata.Kokkuvõttes näed ise paremini ja ei pimesta teisi.

Tänapäeval õpetatakse autokoolis, et neljarealisel ei peagi maha korjama. Va, kui sõidukid on teises reas või läbid paremkurvi.

Mõnesmõttes loogiline ja enamjaolt ei pimestagi, aga kui siis keegi (temajaoks) paremkurvis vastu tuleb, on ikka nõme küll.

Kasutaja avatar

tramm66
Tsikkel: gixxer
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Lugemata postitus #32 Postitas tramm66 » 08 Apr 2018, 02:48

Aihh.. andeks andke, ei jõudnud lõpuni lugeda aga... määh? vtf? Mootorrattaga sõitmise ohtlikkus on väga täpselt tuvastatud ja see on üle keskmise ohtlik, ei soovita. Alla selle taseme ohu jääb vaid mõni üksik sõitmine ohtlikumaks, nagu näiteks sõit perse, tõukerattaga ja sealt tagasi enne kui mõni ajurakk maailma arusaadavas keeles kõnetama hakkab.

Prets
Tsikkel: Yamaha ST225 Bronco
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus #33 Postitas Prets » 22 Apr 2018, 10:35

Mul on tilluke Jaapani siseturule tehtud jaapanlane, kus ma üksi niigi 1,5x korda raskem kui tsiklile projekteeritud sõitja ja täitsa pekkis, ei saagi allapoole regullida nurka, kui just ei taha et ainult täiesti vastassuunavööndit või paremat teepeenart valgustaks. Regullimise kruvid siukse nurga all, et haara peast kinni. Ja öösiti ikka vahel sähvitakse lähitulede peale, kui siis korra vastu sähvin, siis uuesti pole sähvitud.
Aga siin täiesti aktiivselt iga autojuht üritab alla ajada, kuigi rattureid hulka rohkem ja päevasel ajal tulesid ei kasuta keegi ja öösiti ei osata kasutada.
(togi)
Kasutaja avatar

Vint
Mode/Toetajaliige
Tänanud: 61 korda
Tänatud: 55 korda

Lugemata postitus #34 Postitas Vint » 22 Apr 2018, 14:02

Prets, mitmed peavad tsikleid vahest autoks, millel 1 tuli põleb ja vilgutavad siis, andmaks märku et sul pole kõik korras.
Olen isegi roolis selle lõksu langenud kordi, et näe- ühesilmne tolvan tuleb vastu, kes ei viitsi pirni vahetada.

Piisab kui paned lisatuled, võimsus pole eriti oluline, pigem sinu nähtavaks tegemine.
Mul oli kunagi suvalised, väiksed lisatuled laibaraudade peale pandud, Jup viiel. H4'jad viskasin välja ja panin tavalised mõnevatised sisse ning aitas.
Kasutaja avatar

Lippuseonu
Tsikkel: BMW R1200C
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus #35 Postitas Lippuseonu » 22 Apr 2018, 18:37

Ma ütleks lühidalt et kui ei meeldi ära sõida.

Mine “Uuudiseid ja teateid kogu maailmast”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist