Kuuma ilma sõiduriietus

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
stiiv
Postitusi: 69
Liitunud: 02 Dets 2016, 20:59
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 5 korda

Kuuma ilma sõiduriietus

Lugemata postitus Postitas stiiv »

Seoses muutunud ilmaoludega püstitan siia sellise teema.
Ehk siis mis riietusega sõidate sellise (pluss) 30-kraadise ilmaga, eriti linnatingimustes?
Shortsid ja T-särk ei ole pädev vastus, sooviks teada motoriietusest ikka. Mul on küll olemas ees ja taga tuulutusavadega sõidujope, kuid sellest ei piisa. Maanteel on enam-vähem, aga kui linna satud, siis ajab ikka kiirelt ülekere märjaks.
Võrkriietus siis, nagu Rev `it Tornado?

Anyway, liikusin täna juba autoga, seal oli meeldivalt jahe :)



Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuuma ilma sõiduriietus

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Just, Rev´it Tornado(üks uuem mudel on vist veel) ja Probiker PR16 on mul ka.
Rev´it,mis on peaaegu kogu kere ulatuses võrk,nii eest kui tagant on natuke õhulisem,aga kui aus olla,siis on +30-ga ka sellega linnas palav. Kui sul on T-särgis palav,siis pole ju võimalik,et millegi enamaga ei oleks palav.
+35-ga on ka maanteel Rev´it Tornadoga palav,isiklikult korduvalt proovitud. Probiker PR16 on mulle mugavam ja istub justkui paremini. Hinnaklass neil suht üks.Vahe selles,et Probikeril puudub soe vooder üldse.Rev´it-ga saab ka +5-ga sõita.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Kuuma ilma sõiduriietus

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Täna suutsin nii sõita, et olin lihtsalt püsti, Twinil on tuulekaitse muidu liiga hea. Linnas tipptunnil tavaliselt püsti sõita ei kannata, aga tänud Tondi ristile oli Õismäe suund täiesti vaba.
Riietusena kasutan praegu kaitsmesärki ja selle peal krossisärk, jalas kevlar teksad. Aga palav oli ikka.
Särgiks see: https://motodepoo.ee/soiduvarustus/1143 ... rt-shirt-2

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Kuuma ilma sõiduriietus

Lugemata postitus Postitas pühak »

Praegu ju sihuke ilm, et alasti sõites on vist ka palav. Tulin pühapäeva õhtul Haapsalust koju ära (ca 230km) T-särgi väel. Koju jõudsin umbes kell 9 õhtul ja kui õues seisma jäin, hakkas kohe palav. Huvitav, kas mingit konditsioneeriga sõidujopet ka tehakse? Soojendusega vest on olemas, võiks ju jahutusega ka olla. :?

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Kuuma ilma sõiduriietus

Lugemata postitus Postitas Piipz »

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

kaheksa
Postitusi: 131
Liitunud: 19 Nov 2017, 21:42
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: Kuuma ilma sõiduriietus

Lugemata postitus Postitas kaheksa »

Äkki ma talun sooja hästi, aga pole häda midagi, mntl isegi natuke külm :D
Revit outback jope ja püksid, kinnine kiiver ja Dainese saapad (kõik ilusti süsimust)

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Kuuma ilma sõiduriietus

Lugemata postitus Postitas pühak »

Piipz kirjutas:

Siis peab need paar päeva lihtsalt kuidagi ära kannatama, kui Eestis suvi on.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuuma ilma sõiduriietus

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

kaheksa kirjutas:

Äkki ma talun sooja hästi, aga pole häda midagi, mntl isegi natuke külm :D
Revit outback jope ja püksid, kinnine kiiver ja Dainese saapad (kõik ilusti süsimust)

Inimese organismi kuuma taluvus on suures piirdes kõigil sarnane,kui just ei ole spetsiaalselt millekski treenitud. Kuumust sa ilmselt ei taju endale ebameeldivana,aga kui üle kuumened,siis pildi paned tasku samamoodi kui iga teine. See kuuma taluvuse tunne võib isegi ohtlik olla. Kuumarabandus on ohtlik asi ja selle piire ei maksa kombata.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Stinger
Postitusi: 205
Liitunud: 12 Juul 2010, 23:38
Tsikkel: Yamaha T7
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Kuuma ilma sõiduriietus

Lugemata postitus Postitas Stinger »

Otsustasin aastaid tagasi kui sõitmist alustasin milline on kohustuslik minimaalne varustus millega sõidan temperatuurist ja sõidu pikkusest sõltumata. Selleks on tsiklisaapad, eraldiseivad põlvekaitsmed, turvis, kindad, kiiver, riietuse paksus sõltub ilmast, temperatuurist ja sõidu eesmärgist. Tööle minnes lähevad põlvekaitsmed viigipükste ja turvis triiksärgi peale, kui väljas on palav siis turvisele lisaks ei panegi midagi peale, jahedama ilmaga tavaline nahktagi. Viimastel päevadel sõidan paksemast riidest põlveni lüharite ja t-särgiga. Külmema ilmaga lähevad joped ja püksid paksemaks aga 5 turvalisuse elementi on alati omal kohal. Nii on hea lihtne, kunagi ei ole seda dilemaat et ah läheks täna ilma mingite kaitsmeteta ja palava ilmaga ei ole palav, külma ilmaga ei ole külm.

Yamaha Tenere 700 2021; Honda Dominator NX650 1994 - poolik projekt
Ajalugu:
Honda Transalp XL650V 2001 - 7a; Bmw GS1150A 2002 - 2a; Honda CB500X Rally-Raid L3 2018 - 5a; Honda CB650R 2020 - 3a; BMW R1100GS 1995 - 1a.

reimps

Re: Kuuma ilma sõiduriietus

Lugemata postitus Postitas reimps »

Head põlvederemonti, ainult lühkaritega sõitjad. Tuul tapab põlved ära ka +30 ilmaga.
Mitte et ma ise lühkaritega ei põristaks, aga vanahea liigendiga põlvekas on piisavalt hea ja testitud, et toimib ka matsu pannes.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kuuma ilma sõiduriietus

Lugemata postitus Postitas will111 »

juba pekkis, võib lasta küll :D tegelikult jutus on iva sees, aga +30 ja päevasel ajal kõrge päiksega, siis ikkagi ei mõju see tuul põlvedele. no vähemalt mitte sellise paarikümne kiltsase sõiduga veel. või on see mingi selline tapp, millest kohe üldse ise aru ei saa?

eile sõitsin ujumispükste ja tsärgiga. kõik muu oleks ikka ulme olnud. aga see oli ka lihtsalt ujuma sõitmine. kui sõitmise pärast sõitma minek siis tuleb ikkagi see kaitsmeid täis nahktagi selga venitada ning kindad kätte ja saapad jalga. siis tuleb lihtsalt sõita nii, et tuul piisavalt jahutada jõuaks ja mitte eriti pikalt jorutada, pool tundi max ja asi peab tehtud olema. minumeelest sellist asja nagu hästi turvaline ja samal ajal megamõnusalt cool tsikliriietus lihtsalt ei eksisteeri. kunagi lolli peaga ostsin mingisuguse niinimet võrktagi. korra sellega kukkusin oli ta lõhki nagu ahviperse, mingit erilist kasu ei olnud ehk et ise olin sama lõhki. ja palav hakkas sellega ikkagi. kui kukkumist karta siis on ainult üks variant, korralik paks nahk tuleb selga tõmmata ning kõik tihedalt kinni venitada, et asjad kukkudes omale kohale jääks. ja siis higistada oma kukkumishirmus. või siis mitte kukkumist karta ja sõita need 3 kuuma ilma aastas maikaga või paljalt. minumeelest lihtne otsus aga eks igaüks ise arvutab ja mõtleb.


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Kuuma ilma sõiduriietus

Lugemata postitus Postitas ttt »

Ma ei tea, mida ma ilma eraldi peale käivate põlvekaitsmeteta teeks. Sõites mul palav ei ole tavaliselt, aga mul on sellised üleni kevlarvoodriga retuusid ja palavama ilmaga on osutunud probleemiks nende jalast ära saamine :D Korra juhtus ka et trennis palavas riietusruumis ei saanud neid jalga. Kui on neid siiski vaja kanda, siis olen pannud õhukese sooja pesu alla (HH dry) - tundub ebaloogiline, aga töötab hästi ja palavam küll ei ole. Sama on kiivrisukaga - minu arust pole sukaga nii palav. Jopega pole probleeme olnud, see mu arust isegi hoiab sooja eemal kuidagi, aga muidu on tuulutusavadega ja ülevalt lukk ka pisut lahti linnavahel. Saabaste ja kinnastega pole nagu muret olnud. Ma pole endale suutnud põhjendada nende mesh riiete ostmist selle kolme sooja päeva jaoks, sest õhtul on ikka külm ju. Või hakkab vihma sadama. Kui siis kaitsmesärk oleks ehk universaalsem, korra kaalusin isegi, aga seni pole ikkagi puudust tundnud sellest. Palju sõltub muidugi rattast ka ja kus ja kuidas vaja käia. Ainult vb liikluses passimine oleks julm aga selle jaoks küll tsikkel tehtud ei ole :D

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Kuuma ilma sõiduriietus

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Mul on tööle sõit 10 minutit läbi kesklinna ja selle ajaga vast tuul põlvedele ei hakka :D Tegelt otsustasin ikkagi pikemate pükste kasuks puhtalt selle pärast, et säärekarvad hakkasid kõrbema mootorist tõusva kuuma õhu käes... Aga praegu viskasin ka kaitsevesti nurka, kuna kõik, mis ebamugavust tekitab, röövib tähelepanu liikluses ja ma eelistan aktiivset kaitset passiivsele.*

*See on mu isiklik valik ja kalkuleeritu risk. Ei mõista kedagi hukka, kes teisiti arvab ;)

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kuuma ilma sõiduriietus

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Minu suvine sõiduriietus on:

Sõitsin varasemalt hästi ventileeritud võrkmaterjalist tekstiiltagiga (https://goo.gl/j5pbnh) aga avastasin, et kuigi sõidu ajal on venileerimine parem, siis paigal seistes ja tsiklilt maas on nahktagi märkimisväärselt mõnusam/jahedam/mugavam. Pole võrktagi enam aastaid selga pannud.

Kui sul on soov end tõsiselt jahutada siis paljudel tootjatel on veega jahutavad vestid.Hinnad pole taevas.
https://www.revzilla.com/motorcycle/rev ... oling-vest
https://www.roadrunner.travel/2014/04/1 ... otorcycle/
https://adventuremotorcycle.com/gear/ge ... est-review

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Melx
Postitusi: 390
Liitunud: 03 Mai 2006, 16:15
Tsikkel: Freewind|Bandit 1250 SA|B-King
Asukoht: Saaremaa
Tänatud: 5 korda

Re: Kuuma ilma sõiduriietus

Lugemata postitus Postitas Melx »

Spoiler
urmas66 kirjutas:
kaheksa kirjutas:

Äkki ma talun sooja hästi, aga pole häda midagi, mntl isegi natuke külm :D Revit outback jope ja püksid, kinnine kiiver ja Dainese saapad (kõik ilusti süsimust)

Inimese organismi kuuma taluvus on suures piirdes kõigil sarnane,kui just ei ole spetsiaalselt millekski treenitud. Kuumust sa ilmselt ei taju endale ebameeldivana,aga kui üle kuumened,siis pildi paned tasku samamoodi kui iga teine. See kuuma taluvuse tunne võib isegi ohtlik olla. Kuumarabandus on ohtlik asi ja selle piire ei maksa kombata.

See ei ole nüüd küll tõsi, või mida sa "suures piirides" all mõtlesid. 25 aastane heas füüsilises vormis noor inimene talub ikka kordades paremini kuuma kui ülekaaluline 65 aastane. Lisaks siiski mõni inimene ongi sitkem, sest kõik ei ole loodud kaugeltki võrdsetena.

Ziccel

Ohverdan bensiini !
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Kuuma ilma sõiduriietus

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Kuumataluvus ikka kaunikesti individuaalne.Mul sapsud vahul alates 23 kraadist,eit praeb ennast päev otsa 30-ga pole häda midagi.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Kuuma ilma sõiduriietus

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

Jakist voodrid välja, sünteetiline särk alla, talutav isegi +30ga.

Lisaks on kapis kunagi 50 euriga ostetud (suure talveallahindlusega) valge, või noh nüüd juba hallikas, võrkjope. Kaitsmed sees, olen sellega võssa kukkunud ja ei läinud katki, asfaldil pole
õnneks proovinud.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuuma ilma sõiduriietus

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Melx kirjutas:
Spoiler
urmas66 kirjutas:
kaheksa kirjutas:

Äkki ma talun sooja hästi, aga pole häda midagi, mntl isegi natuke külm :D Revit outback jope ja püksid, kinnine kiiver ja Dainese saapad (kõik ilusti süsimust)

Inimese organismi kuuma taluvus on suures piirdes kõigil sarnane,kui just ei ole spetsiaalselt millekski treenitud. Kuumust sa ilmselt ei taju endale ebameeldivana,aga kui üle kuumened,siis pildi paned tasku samamoodi kui iga teine. See kuuma taluvuse tunne võib isegi ohtlik olla. Kuumarabandus on ohtlik asi ja selle piire ei maksa kombata.

See ei ole nüüd küll tõsi, või mida sa "suures piirides" all mõtlesid. 25 aastane heas füüsilises vormis noor inimene talub ikka kordades paremini kuuma kui ülekaaluline 65 aastane. Lisaks siiski mõni inimene ongi sitkem, sest kõik ei ole loodud kaugeltki võrdsetena.

"Suures piirdes" ses mõttes,et kuumas ja päikeses,umbses riietuses ei ole see vahe väga suur,kui pilt tasku läheb. "Suures piirdes" ei ole vahet,kas see juhtub 40min või 60min-ga, aga see juhtub kui nii käitud.Tunde ei kannata üksi inimene seda.
Küsi oma perearstilt ta oskab selle sulle täpselt lahti seletada.
Teatud keha temperatuuri tõusust alates pole enam vahet kui hästi sa saunas kuuma talud või mida iganes enne talunud oled.Mul naisel läks tsiklil taga istudes +42 pilt suht äkki hetkeks tasku.Oli ta siis igati heas füüsilises vormis 35 aastane. Seljas olid tal sõiduteksad, pika käisega T-särk, kiiver ja kindad. ja ega mul ka palju puudu olnud,saime kähku bensukasse ja konditsioneeritud õhku. Tol päeval ei saanud kiivriga lahtise visiiriga sõita,sest hakkas lämmatama.Õnneks oli meil mõlemal tookord avatud kiiver ja visiir all oli kuidagi talutav. Kes on käinud sellises kuumas tsikliga teab ja kes pole kogenud ei oska seda ka ette kujutada.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Kuuma ilma sõiduriietus

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma muidugi ei tea, võibolla on seier kinni kiilunud, aga minu aknatagune termomeeter näitab hetkel mitte 42 vaid kõigest närused 26 kraadi :) Vast pole ikka hädavajadust selles mastaabis paanikat üles keerutada, et jookseme nüüd kõik autodesse peitu, muidu tuleb äkksurm minutitega. Varsti saab nagunii jälle +12 käes horisontaalse vihmaga sõita ja vihmakombede üle vaielda :wack:

A mis põhiteemasse puutub, siis see vist on veel mainimata, et mingi polüestrist "spordisärk" on kaitsmesärgi aluse kihina palju jahedam ja meeldivam kui umbne ja niiske puuvillane t-särk. Sportsdirectis müüakse neid a'la 7€ tk, kindlasti on ka kallimaid ja paremaid.

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Kuuma ilma sõiduriietus

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Paanika nupule vajutamine on foorumis põhiline tegevus ju,Lääne-Virus 22 tempi ,jummel kui lahe on olla.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Kuuma ilma sõiduriietus

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

Kuna tagi on vist see põhiline mis määrab, Dainese Zentex on väga hea tuulutusega. Ja muidu ka istub väga hästi. Ilmselt on nüüd muidugi mingid uued mudelid peale tulnud, see mind teeninud vaikselt juba ligi 10a.


Melx
Postitusi: 390
Liitunud: 03 Mai 2006, 16:15
Tsikkel: Freewind|Bandit 1250 SA|B-King
Asukoht: Saaremaa
Tänatud: 5 korda

Re: Kuuma ilma sõiduriietus

Lugemata postitus Postitas Melx »

urmas66 kirjutas:
Melx kirjutas:
Spoiler
urmas66 kirjutas:
kaheksa kirjutas:

Äkki ma talun sooja hästi, aga pole häda midagi, mntl isegi natuke külm :D Revit outback jope ja püksid, kinnine kiiver ja Dainese saapad (kõik ilusti süsimust)

Inimese organismi kuuma taluvus on suures piirdes kõigil sarnane,kui just ei ole spetsiaalselt millekski treenitud. Kuumust sa ilmselt ei taju endale ebameeldivana,aga kui üle kuumened,siis pildi paned tasku samamoodi kui iga teine. See kuuma taluvuse tunne võib isegi ohtlik olla. Kuumarabandus on ohtlik asi ja selle piire ei maksa kombata.

See ei ole nüüd küll tõsi, või mida sa "suures piirides" all mõtlesid. 25 aastane heas füüsilises vormis noor inimene talub ikka kordades paremini kuuma kui ülekaaluline 65 aastane. Lisaks siiski mõni inimene ongi sitkem, sest kõik ei ole loodud kaugeltki võrdsetena.

"Suures piirdes" ses mõttes,et kuumas ja päikeses,umbses riietuses ei ole see vahe väga suur,kui pilt tasku läheb. "Suures piirdes" ei ole vahet,kas see juhtub 40min või 60min-ga, aga see juhtub kui nii käitud.Tunde ei kannata üksi inimene seda.
Küsi oma perearstilt ta oskab selle sulle täpselt lahti seletada.
Teatud keha temperatuuri tõusust alates pole enam vahet kui hästi sa saunas kuuma talud või mida iganes enne talunud oled.Mul naisel läks tsiklil taga istudes +42 pilt suht äkki hetkeks tasku.Oli ta siis igati heas füüsilises vormis 35 aastane. Seljas olid tal sõiduteksad, pika käisega T-särk, kiiver ja kindad. ja ega mul ka palju puudu olnud,saime kähku bensukasse ja konditsioneeritud õhku. Tol päeval ei saanud kiivriga lahtise visiiriga sõita,sest hakkas lämmatama.Õnneks oli meil mõlemal tookord avatud kiiver ja visiir all oli kuidagi talutav. Kes on käinud sellises kuumas tsikliga teab ja kes pole kogenud ei oska seda ka ette kujutada.

Kui sa Eesti oludes sõidad 42c kuumuses umbse riietusega on maailmas palju suuremad probleemid kui kuuma rabandus.
See oli kerge parafraasina läbi lillede ja muu ilusa, ei midagi isiklikku. No, et pole õiget talve või on kõik teed lahti lükkamatta liigsest lumest, suvi on jahe ja vihmane või on liiga palav ja kuumarabanduses on ratturid teeääres lapakil nagu kärbsed mööda visiiri.
Raske on :mrgreen:.

Ziccel

Ohverdan bensiini !
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuuma ilma sõiduriietus

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Melx kirjutas:

Kui sa Eesti oludes sõidad 42c kuumuses umbse riietusega on maailmas palju suuremad probleemid kui kuuma rabandus.
See oli kerge parafraasina läbi lillede ja muu ilusa, ei midagi isiklikku. No, et pole õiget talve või on kõik teed lahti lükkamatta liigsest lumest, suvi on jahe ja vihmane või on liiga palav ja kuumarabanduses on ratturid teeääres lapakil nagu kärbsed mööda visiiri.
Raske on :mrgreen:.

See ei olnud eestis,mul juhtus see +42 olukord 2011 Itaalias. Kuni +30 on mulle igati ok,praegu ma veel lausa naudin seda sooja ja täna tundub nagu suts jahe isegi :D .Tõenäoliselt aitab ka see,et nii tööl kui kodus on konditsioneer ja kuumus ei väsita ära.
Samas eile oli uudistes mainitud,et päris suur hulk inimesi sai päikesepiste, üks kuumarabanduse(ehk pilt taskus ja viidi EMO-sse)+ keegi vanem naine leiti kuskilt rannast surnuna.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Kuuma ilma sõiduriietus

Lugemata postitus Postitas ttt »

Jesper kirjutas:

A mis põhiteemasse puutub, siis see vist on veel mainimata, et mingi polüestrist "spordisärk" on kaitsmesärgi aluse kihina palju jahedam ja meeldivam kui umbne ja niiske puuvillane t-särk. Sportsdirectis müüakse neid a'la 7€ tk, kindlasti on ka kallimaid ja paremaid.

Soovitan sama ka tavalise tagi alla ja isegi pükste alla aastaringselt (tglt kasutan selliseid aastaringselt, külmemal ajal soojemat varianti). See juhib nagu niiskust eemale. Sama on sokkidega - spordisokid palju paremad kui tavalised puuvillased, ei lähe märjaks. Lisaks see hea et kui asjad maha saad, siis pesu kuivab hetkega ära.

Kasutaja avatar

mkendra
Postitusi: 50
Liitunud: 21 Apr 2015, 20:56
Asukoht: St. Julian's, Malta
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Kuuma ilma sõiduriietus

Lugemata postitus Postitas mkendra »

Sõidan rattaga põhiliselt Maltal ja enne suve, kui temp oli alles 20-25 vahel, siis teoretiseerisin, et hakkan kogu aeg ainult korraliku varustusega sõitma ja järeleandmisi ei tee. Alates Mai lõpp - Juuni algus, kui temp 30+ ja nüüd päeval enamasti 35-40 vahel, siis praktikas näeb asi välja nii, et lühkarid/ujukad, t-särk (pigem isegi varukateta t-särk), nahast vabaajajalatsid (randa minnes varbavahed) ja ainukese kaitsevarustusena kiiver ning kindad. Ehk siis teooria ja praktika on pea alati erinevad. Niiskuse tase ka veidi teistsugune ja sõites tekitab tuul umbes samasuguse tunde nagu kuumas saunas nahale puhumine.

Lähiajal lubas aafrikast saabuvat kuumalainet ja 45+ kraadi...järgmiseks sõiduvarustuseks tõenäoliselt siis borati kostüüm :lol:

Samas kaasnevad sellise "varustusega" ilmselgelt ka riskid millega peab arvestama. A'la üks hiljutine kohalik avarii, mida on valus vaadata:
Pilt

Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Kuuma ilma sõiduriietus

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

Ai türbel kui valus seda seljapilti vaadata on. 2013 Smashil oli mu kõht samasugune :lol:

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kuuma ilma sõiduriietus

Lugemata postitus Postitas will111 »

mkendra, offtopic aga kas august-september on seal maltal veel hullem palavus? kas seal rollerilaenutused on populaarsed? pigem sõidaks ilmselt rolleriga kui autoga, nii väike koht ka...ibizal oli väga muhe rolluga sumistada igatahes, malta veel väiksem.

Kasutaja avatar

mkendra
Postitusi: 50
Liitunud: 21 Apr 2015, 20:56
Asukoht: St. Julian's, Malta
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Kuuma ilma sõiduriietus

Lugemata postitus Postitas mkendra »

will111 kirjutas:

mkendra, offtopic aga kas august-september on seal maltal veel hullem palavus? kas seal rollerilaenutused on populaarsed? pigem sõidaks ilmselt rolleriga kui autoga, nii väike koht ka...ibizal oli väga muhe rolluga sumistada igatahes, malta veel väiksem.

August on temperatuurilt kõige hullem ja lämbem kuu. Fun fact: eelmisel aastal mõõdeti siin augustis vahemere temperatuuriks 31 kraadi - absoluutne rekord, mis kunagi üldse mõõdetud. :lol: September on leebem.

Rollerilaenutused on väga popid, aga ma soovitaks pigem võtta Honda CB500X. Ühest küljest suurim ja võimsaim ratas mida Maltal renditakse, kuid teisalt on see ainuke ratas millele saab 10€/päevas lisakuluga võtta täiskindlustuse. Täiskindlustus tähendab seda, et kui avarii teed või (crash) siis jääd ainult oma 100€ deposiidist ilma ja lihtsalt jalutad ilma lisakohustusteta minema. Lihtsalt lisaks sellele, et Malta liiklus on vasakpoolne, on see ka väga hectic (Loe -> siin peab alati eeldama, et absoluutselt kõik juhid on debiilikud). ja kui pole sellise asjaga harjunud, siis võib tekkida ebameeldivaid situatsioone.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuuma ilma sõiduriietus

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mkendra kirjutas:

.........Samas kaasnevad sellise "varustusega" ilmselgelt ka riskid millega peab arvestama. A'la üks hiljutine kohalik avarii, mida on valus vaadata:
Pilt

Tegelikult saab sama "tulemuse" ka maantee jalgrattaga kui täie hoo pealt käna paned.eriti hull on meie pinnatud asfalt.Olen kunagi noorena kogenud,punane ilma nahata oli külg,põlvest ribideni ja käsi küünarnukist õlani.
Suurematel tuuridel mägedes kukkudes on vist enamus meestest,kes rohkem kes vähem, peale kukkumist nülitud. Samas paljud neist jätkavad peale esmaabi andmist pedaalimist.Valu läheb kõige rõvedamaks mu meelest paari päeva pärast,kui koorik peale hakkab tulema.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kuuma ilma sõiduriietus

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Jesper kirjutas:

...mingi polüestrist "spordisärk" on kaitsmesärgi aluse kihina palju jahedam ja .... Sportsdirectis müüakse neid a'la 7€ tk, kindlasti on ka kallimaid ja paremaid.

On, on. Mul on üks pikkade varrukatega, kollane, mingi erti jabura väljamõeldud tehnoloogilise nimetusega (vent/cooling/optima/active ja teab veel mis) särk. Ma iga kord hämmastun, kui selga tõmban, et kuidas saab pika varrukaga särk jahedam olla, kui lühikestega. Aga jahedam ta on. Nüüd on vaja uus osta ja ma pagan ei mäleta enam milline särk see täpselt oli. Äkki see ... https://goo.gl/eeE5UZ

Ja parima lahenduse saapas annavad tehnilised sokid (trekking sokid on enamasti sellised), millel erinevad pinnad ventilatsiooni parandamiseks ja niikuse eemalejuhtimiseks. Midagi sellist https://www.nanosilver.eu/Trekking-sock ... -of-silver. Ilmselt ka motosokid on teema aga mul puudub nendega kogemus ning ma olen üsna veenunud, et seal pole peale nishiturule suunatud hinna mingit erinevust.

Üsna sama jutt käib alukate kohta, spodiks ja aktiivtegevuseks mõeldud sünteetilised, ilma õmbusteta variadnid spordipoodidest on parim lahendus.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”