Otsin kiirkorras BMW R 1150 GS -ile ostjat!

Siin müüakse mootorrattaid, maksirollereid ja traike.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
  • Kuulutus peab vastama reeglitele
  • Kuulutuse "upitamine" pole lubatud, kuulutust saad "tõsta" vastavalt reeglitele 21 päeva pärast
  • Postitusele piltide lisamiseks vaata siia
  • Päevade arv viimasest postitusest, peale mida postitus kustutatakse, on 60 päeva.

Teema algataja
eetarga
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Tänanud: 9 korda
Tänatud: 31 korda
Kontakt:

Otsin kiirkorras BMW R 1150 GS -ile ostjat!

Lugemata postitus #1 Postitas eetarga » 02 Aug 2018, 10:41

Otsin kiirkorras BMW GS-ile ostjat!

Sellist kena lugu, et aitasin heameelega härra Kristjan Kriisal (GSM viis522212, Lõuna-Eestis) Saksamaalt üks BMW GS ära osta. Tuli siis temast kõne mobiili peale kus mainiti, et ma tegelen vist tsiklite sissetoomisega (või aitan vähemalt suheldada Sakslastega). Olin nõus – miks ka mitte?

Võtsin ühendus müüjaga, esitlesin küsimused, selgitasin olukord välja, kauplesin hinna veidi veel alla ja lubasin transpordi korral abiks olla. Informeerisin Kristjanit. Tema oli rõõmsalmeelselt nõus ja siis leppisime telefoni teel siis ostutehing kokku. Müüja oli ilma sissemakseta nõus, sest google´das minu nime ja leidis minu tausta laitmatu olevat – nii tekkis usaldus, et tema ootab kuni transpordifirma ilmub, ja siis saab ka tsiklie est makstud.

Seega sai siis BMW broneeritud ja ostetud. Möödasid paar päeva ja siis Kristjan helistas mulle ja viis mind kurssi, et kahjuks temal seda ostu jaoks vajalikku raha enam pole.
Mina ei taha oma nime määrida, seepärast otsin siin nüüd kedagi, kes tunneb BMW vastu huvi ja soovib seda ära osta. Minu nimi jääb siis puhtaks ja korralik BMW leiab siis ikka oma õnneliku teekonna Eestisse. Müüja on vanakooli biker ja sõnapidaja, nii nagu mina püüan samuti olla.

Kes soovib praegu saadaval olevat head BMW'd endale?

Hnd kohapeal: 3000,- Euro, ettenähtud transpordihind 350,- E

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 06edec6f54

Huvilised saavad mind alati kätte, leian seda probleemi lahendamiseks alati aeg.
Tel. viis 038833, Christoph

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!
Kasutaja avatar

Krl
Tsikkel: 2007 R6
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 54 korda

Re: Otsin kiirkorras BMW R 1150 GS -ile ostjat!

Lugemata postitus #2 Postitas Krl » 02 Aug 2018, 11:22

See streefighteri projektiks sobib?
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Tsikkel: DL1000 V-Strom
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 139 korda
Kontakt:

Lugemata postitus #3 Postitas Piipz » 04 Aug 2018, 21:40

Niisama targutan siin aga juttu ei saa olla sinu nime määrimisest, kui mingi emm su niiviisi üle lasi. Suusõnaline kokkulepe on ikkagi kokkulepe
Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

reimps
Tsikkel: Tuono V4R
Tänanud: 169 korda
Tänatud: 420 korda

Lugemata postitus #4 Postitas reimps » 04 Aug 2018, 22:04

Kui Cristoph müüjaga asju ajas, siis ilmselgelt enda nime alt. See ei huvita müüjat suures plaanis üldse, et Cristoph teda üle ei laskud, vaid mingi teine emm hoopis. Kehv maitse jääb igastahes külge, vahendajaks olemise "boonus", eriti kui jutumeestega asju ajada. Faktide järgi tõesti, süüdlane on kodanik Emm, mitte C, aga suures pildis üks tegelane vähem, kes otse või vahendaja kaudu eestlasega äri tahab ajada. Tänks.
Seda ka, et suuline kokkulepe on siduv meite mail.
I have an opinion and I'm not afraid to use it
Allergic to stupid people

kristjankk

Lugemata postitus #5 Postitas kristjankk » 05 Aug 2018, 08:12

Olen see kodanik, kes Christophi käest abi palus, et Saksamaalt üks mootorratas osta ja see tema abiga Eestisse transportida.

Kuna Christoph otsustas seda teemat avalikult lahata, mis polnuks üldse vajalik, siis olen sunnitud ka enda poolse seisukoha välja tooma, sest ma ei nõustu kõigega, mida Christoph kirjutab.

Minu seisukoht on järgmine:

Nimelt väidab Christoph, nagu oleks ratas ostetud. Mina selle väitega nõus pole. Samuti ei luba seda väita mitte ükski Eestis ja ilmselt ka Euroopa õigusruumis kehtiv seadus(ed).

Christoph leidis ratta ja mina ütlesin, et see võiks sobida. Plaanis oli ka Christophile kohe raha lauale panna või sakslasele ülekanne teha. Kahjuks juhtus nii, et transport, mis pidanuks toimuma lähipäevadel (ratta pealevõtmine), lükkus edasi. Koos sellega lükkus edasi ka planeeritud ost. Võimalik, et koguni augusti teise poolde. Christoph väitis, et ratast müüv sakslane on nõus ootama, mille peale ka mina ütlesin, et ootame siis, siiskohal muutus minu arusaamist mööda ratas broneerituks. Aga mingist ostmisest ei saanud veel juttugi olla.

Läksid mõned päevad mööda ja selgus, et pean selle tehingu katki jätma (minust sõltumatutel asjaoludel) ja antud ratta ostmiseni ei jõuagi. Teatasin kohe Christophile, et soovin broneeringu vabastada ja seekord antud ratast osta ei saa. Olles varem oma isiklikke autosid ostnud ja müünud ei osanud ma selles olukorras midagi imelikku näha. Kuna andsin muutunud olukorrast esimesel võimalusel teada, siis on vähetõenäoline, et ratast müüv saksale pidi mitmed teised potentsiaalsed ostjad pikalt saatma. Leian, et keegi pole mingit kahju kannatanud ja kõik peaks justkui korras olema ning selle hea ratta saab osta järgmine soovija, kas Eestis või siis kusagil mujal.

Christoph teatas selle peale, et see ratas tuleb igal juhul ära osta, kuna tema on ratast müüva sakslasega sedasi kokku leppinud ja oma sõna andnud, et ratas igal juhul ära ostetakse ja Eestisse tuuakse. Siinkohal meie arvamused lahku läksidki…

Lõpetuseks tahan mainida, et minule teadaolevalt on Christoph igati usaldusväärne inimene, kes on aidanud mitmetel inimestel Saksamaalt mootorrattaid tuua ja selle imeliku vahejuhtumi pärast ei peaks keegi mingeid järeldusi tegema. Meil lihtsalt juhtus kuidagi nii, et arvamused või arusaamad läksid lahku.

Usun, et olles ka enda poolse seisukoha välja toonud, paistab see lugu natuke teistmoodi kui alguses.
Kasutaja avatar

reimps

Lugemata postitus #6 Postitas reimps » 05 Aug 2018, 09:07

Kommunikatsioonihäire - avaldades soovi mingi ratas osta ja seda vahendaja kaudu, siis see sooviavaldus digimuutus suuliseks kokkuleppeks, mille alusel vahendaja edasi asju ajas. Tema jaoks oli piisavalt infot, et läheb tehinguks ja nii ta ka sakslasega kokkuleppeid omakorda sõlmis.
Veaks ongi, et ei pandud kirja midagi, sest praegu on sõna sõna vastu, ei makstud broneerimistasu, ei pandud paika "what if"-stsenaariumi (nt mis siis, kui ei saagi osta). Pole siin kumbki patust puhas, kuid enamik meistki, kui palutud, et viitsid, orgunni mulle miskit kuskilt, sest sul on kontaktid, võtaks asja samamoodi nagu Cristoph. Avaldasid soovi, ta nägi vaeva, et asju ajada, suhelda, kokku leppida ja järsku tuleb kõne, et ou, ma ei taha/saa seda ratast ikka võtta.

Pange kõrva taha, et tingimused peaksid olema kirjas kuskilgi, et mõlemad osapooled saaksid üheselt aru, praegu on siiski rohkem eesti mehe moodi tuulelipuna ümberotsustamise välimus asjal. Sama põhjus, miks ma väga harva viitsin oma kontakte kasutada millegi orgunnimiseks kellegi võõra(ma) puhul - no liiga sageli otsustatakse ümber ja ollakse pärast süütute silmadega õige mees pealekauba.

kristjankk

Lugemata postitus #7 Postitas kristjankk » 05 Aug 2018, 09:21

Just nimelt, kui meil olnuks mingi broneerimistasu, siis ma oleks selle meeleldi maksnud ja ei viriseks ka kui sellest ilma jääksin broneeringust loobumisel.

Olen isegi sõnapidaja mees ja täiesti nõus väitega, et suuline kokkulepe on ka kokkulepe ja peab kehtima, kuid iga kokkulepe juures on olulised tema alustingimused. Juhul kui nendes jäetakse täpselt kokku leppimata või saavad osapooled erinevalt aru, siis ongi kuri karjas. Mina leian, et broneerisin ratta, Christoph leiab, et ratas on ostetud.

Kui ostuarutelude käigus oleks Christoph mulle selgelt öelnud, et sellest hetkest ei tohi enam tehingust loobuda, sest temal tekivad võib-olla mingid probleemid, siis ma oleks kolm korda mõelnud, enne tehinguga jätkamist, kuid sellist hetke meil polnud. Broneeringu mõte ju selles ongi, et broneeringust saab vajadusel või olude sunnil loobuda.

Väga oluline nüanss selle asja juures on ka transpordi edasilükkumine, mis ei olnud otseselt kellegi süü, kuigi transport oli Christophi kaudu organiseeritud. Esimest korda suhtlesime Christophiga 11. juulil. Ratta leidmisega läks natuke aega ning ratta pealevõtmine pidanuks toimuma toimuma 14-15 juuli. Kahjuks selgus, et sellesse koormasse ratast panna ei saa ning järgmine võimalus oleks võib-olla alles augusti teises pooles. Kui transpordiga oleks läinud nii nagu alguses planeeritud, siis poleks mitte mingeid hädasid olnud ja seda teemat siin foorumis ka poleks, sest olin koheselt valmis Christophile raha lauale viima või sakslasele ülekande tegema, kahjuks lükkus see kõik määratlemata ajaks edasi. Sellega tahan öelda, et kogu tehingu juures oli segavaid asjaolusid, kuid polnud kellegi poolset pahatahtlikku või ebaeetilist käitumist ja seetõttu poleks üldse tarvilik siin foorumis niisugust arutelu pidada, millega võidakse teineteisele halba varju heita.
Kasutaja avatar

reimps

Lugemata postitus #8 Postitas reimps » 05 Aug 2018, 10:04

My point exactly :)
Lihtsalt ma täitsa siinkohal erapooletu ja sarnaste kogemuste põhjal oma sõnavalikud ja lauseehituse võtnud. Saan mõlemast osapoolest täitsa aru, umbesi*t olukord, kust end leida. Eriti kui sõnapidamine vaid hobiks pole.

Arutelu siiski asjakohane, õppimiskoht äkki mõnel teisel.

mega1
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus #9 Postitas mega1 » 05 Aug 2018, 16:40

See ongi põhjus miks saksas keegi asju ei bronni
Ei viitsita jamada kes ees see mees
Suzuki TL1000R-----Suzuki GSXR 1000 K3------Aprilia RSV 1000R
Kasutaja avatar

ishijupp
Tsikkel: BMW R1150R , K-650
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 29 korda
Kontakt:

Lugemata postitus #10 Postitas ishijupp » 07 Aug 2018, 10:05

Hea juriidiliste (hmmm, niivõrd kuivõrd) põhjenduste otsimine miks mitte kokkulepitust kinni pidada.

Esiteks- kui andsid vahendajale korralduse müügitingimustes kokku leppida (makse sularahas kohapeal hinnaga xxx EUR) ja ratta kodumaale transportida, siis võid küll jaurata juriidiliste nüansside üle (kas enne raha laekumist lugeda müügitehing toimunuks), aga tegelikkuses olid andnud vahendajale korralduse tehing lõpule viia.
Teiseks- kas seadsid vahendajale tingimuse, et kaup peab olema Eestis xx kuupäevaks? Postitustest võib aru saada, et mitte, seega paarinädalane transpordi aeg tehingu ülesütlemise põhjusena ei ole tõsiseltvõetav. 14-15 juuli said teada, et transa viibib, aga tehingu ütlesid üles alles nüüd? Sorry, transa venimine paistab olema põhjendus, mitte põhjus tehingust loobumiseks.
Kolmandaks- kirjutad, et kui transa oleks kiiremini orgunnitud (taas- mitu päeva sa hankijale andsid transa korraldamiseks?), siis oleks sa raha ära maksnud ja tehing toimunud. Mis oleks saanud "sinust sõltumatutel põhjustel" tekkinud rahavajadusest? Vesine lõpp Männikul? Sinu "sõltumatud põhjused" on vahendaja jaoks "täiesti pohhui põhjendused" ning tegelikult pole kellegi asi, et tellija ei oska oma elu rohkem, kui kaks nädalat ette planeerida.

Poleks minu asi siin plärtsuda, aga ILGELT on hakanud käima närvidele aina kasvav seltskond nabaimetlejaid, kes lasevad sul töö ära teha ja siis teatavad, et "ahh, ma mõtlesin ümber ja enam ei tahagi", kes kokkulepitud töövestlusele lihtsalt kohale ei ilmu (ka ei helista või saada SMS-i) või lihtsalt kivinäoga lasevad üle kõik kokkulepped.

p.s. ka suuline kokkulepe on juriidiliselt siduv, kuigi jah, eks tõesta kohtus... vast seepärast ongi nii, et kui mõnele tõmblejale (või hoopis sulile) näitad paberit, siis lõppeb jutt juba enne algust. Igal juhul tasub teha paber, korrata tingimused ja lepitu üle e-kirjas või mis iganes moel, et räägitust taasesitamist võimaldav jälg maha jääks.

kristjankk

Lugemata postitus #11 Postitas kristjankk » 07 Aug 2018, 12:57

Seda kirjatükki lugedes näen, et kirjutaja on juba eos võtnud seisukoha, et Christoph Hamkens (eetarga) on selles asjas õige mees ja teisel osapoolel ei saa õigus olla ning tema argumendid ei loe.

Ma ei leia selle loo juures mitte ühtegi sellist punkti, kus ma poleks kokkulepitust kinni pidanud. Ja mis veel..., ka kõige parema tahtmise juures ei suuda ma leida, et oleksin selle ratta kuidagi ostnud, juttu saab olla vaid BRONEERIMISEST.

Transpordi viivitusest ei ole siin mõtet väga rääkida, sest ega seda ma broneeringu katkestamise põhjusena välja ei too. Siiski toon täpsustusena välja, et jutt polnud mingist paarinädalasest viivitusest (nagu ishijupp väita üritas), vaid hoopis kuust või pikemast. See on juba oluline vahe, kuid see selleks...

Minu jaoks oli see esimene katse vahendaja abiga välismaalt ratast leida. Broneerisin selle ratta nagu ma broneerin näiteks hotellituba, rendiautot või kinnisvaraobjekti. Mis tähendab, et broneeringut tehes ma eeldan, et lõpuks jõutakse ikkagi tehinguni, kuid samas on broneeringust võimalik taganeda, kui selleks peaks vajadus tekkima. Hea tava näeb ette, et taganemist ei tehta viimasel minutil, mida ma ka ei teinud, sest planeeritud tehingu täideviimiseni oli jäänud vähemalt kolm nädalat. Juhul kui mingeid sanktsioone (broneerimistasu olemasolu) pole kokku lepitud, siis saab taganeda ilma nendeta.

Teadagi broneeritakse ju sellistes olukordades kus ei ole võimalik mingil põhjusel kohe osta (antud juhul ei olnud sellepärast võimalik, et seoses transpordiga lükkus kõik edasi), kuid siiski soovitakse lõpuks ostmiseni jõuda. Selles, et vahendaja pole mind informeerinud, millal tema arvates muutub broneering ostuks (või on sõnadel ostmine ja broneerimine tema jaoks erinevad tähendused, kui Eesti keeles tegelikult), ei saa mind süüdistada. Mina tegutsesin heas usus, järgides üldlevinud õigluse ja inimlikkuse väärtusnorme, arvestades kõige selle juures ka, mida tähendavad Eesti keeles sõnad "ostmine" ja "broneerimine", ning mis on nende erinevused. Kuna Christoph Hamkens on sakslane ja mina eestlane, siis võib-olla mängivad siin rolli kultuurilised erinevused, võib-olla mingil määral ka keelebarjäär.

Ja üleüldse, kui kasutada ishijupp'le sarnast kõnepruuki, pole tegelikult mitte kellegi asi miks keegi oma broneeringut tühistada soovib. Antud juhtumi korral ma lihtsalt proovisin olla viisakas ja Christoph Hamkens'ile kõike selgitada. Ja kuna ta ise oli niiväga veendunud, et see ratas tuleb igal juhul ära osta, isegi püüdsin teda aidata, pakkudes seda mõnele tuttavalegi. Vastutasuks sain siin foorumisse selle teema...

Loo moraal on, et tingimused tuleb alati korralikult kokku leppida ja kõige parem kui kirjalikult, siis pole vaja kusagil foorumis sedasi piike murda.

ishijupp kirjutas:Hea juriidiliste (hmmm, niivõrd kuivõrd) põhjenduste otsimine miks mitte kokkulepitust kinni pidada.

Esiteks- kui andsid vahendajale korralduse müügitingimustes kokku leppida (makse sularahas kohapeal hinnaga xxx EUR) ja ratta kodumaale transportida, siis võid küll jaurata juriidiliste nüansside üle (kas enne raha laekumist lugeda müügitehing toimunuks), aga tegelikkuses olid andnud vahendajale korralduse tehing lõpule viia.
Teiseks- kas seadsid vahendajale tingimuse, et kaup peab olema Eestis xx kuupäevaks? Postitustest võib aru saada, et mitte, seega paarinädalane transpordi aeg tehingu ülesütlemise põhjusena ei ole tõsiseltvõetav. 14-15 juuli said teada, et transa viibib, aga tehingu ütlesid üles alles nüüd? Sorry, transa venimine paistab olema põhjendus, mitte põhjus tehingust loobumiseks.
Kolmandaks- kirjutad, et kui transa oleks kiiremini orgunnitud (taas- mitu päeva sa hankijale andsid transa korraldamiseks?), siis oleks sa raha ära maksnud ja tehing toimunud. Mis oleks saanud "sinust sõltumatutel põhjustel" tekkinud rahavajadusest? Vesine lõpp Männikul? Sinu "sõltumatud põhjused" on vahendaja jaoks "täiesti pohhui põhjendused" ning tegelikult pole kellegi asi, et tellija ei oska oma elu rohkem, kui kaks nädalat ette planeerida.

Poleks minu asi siin plärtsuda, aga ILGELT on hakanud käima närvidele aina kasvav seltskond nabaimetlejaid, kes lasevad sul töö ära teha ja siis teatavad, et "ahh, ma mõtlesin ümber ja enam ei tahagi", kes kokkulepitud töövestlusele lihtsalt kohale ei ilmu (ka ei helista või saada SMS-i) või lihtsalt kivinäoga lasevad üle kõik kokkulepped.

p.s. ka suuline kokkulepe on juriidiliselt siduv, kuigi jah, eks tõesta kohtus... vast seepärast ongi nii, et kui mõnele tõmblejale (või hoopis sulile) näitad paberit, siis lõppeb jutt juba enne algust. Igal juhul tasub teha paber, korrata tingimused ja lepitu üle e-kirjas või mis iganes moel, et räägitust taasesitamist võimaldav jälg maha jääks.
Kasutaja avatar

reimps

Lugemata postitus #12 Postitas reimps » 07 Aug 2018, 13:29

Ma oponeerin ses suhtes, et kui keegi tuleb mu juurde, palub mu käest abi talle mingi asja hankmisel (sest mul kas kontaktid, võimalused, teadmised vms olemas), siis ma selle järgi ka võtan, et okei, leian sulle soovitud eseme, lepin müüjaga kokku ja tehtud. Seesama sooviavaldus ongi lepinguks, ülla-ülla. Soovija/tellija mureks on mitte alt ära hüpata, eriti kui ta sellist võimalust isegi välja ei too. Kui aga asi leitud, müüjaga kokkulepped tehtud, siis heas usus ootan ka mina, et klikk-klikk ning asi lukus-müüdud-ostetud. Miks peaks üldse ratast otsima kaugemalt ja ajakuluga, kui see summa ei ole reaalselt "üle", vaid järsku muutub vajalikuks? Ses suhtes oled ikka ise süüdi, et seda summat kõrvale ei pannud.

Tuldaks siis aga selle jutuga, et ou, ole hea, uuri, kas oleks mõni taoline asi kuskil müügis ja kas sa saaksid aidata siis asjaolude sobivusel selle hankimisega, siis ilmselgelt otsin-leian, võtan müüja ning soovijaga ühendust ja alles siis hakkan asju täpsemalt kokku leppima. Seniks aga kogu suhtlus hüpoteetiliste lausetega, sest pole konkreetselt soovi avaldatud, vaid pigem võimaluse otsimist küsitud. Ehk siis althüppamise võimalus on olemas, just sel hetkel, kui asi leitud ja tehingu toimumise kinnitust küsin.
Kumb stsenaarium käigus oli? Pakun, et esimene.

Mul isiklikult on värske kogemus sellest aastast käes - telliti teatud asjad, mis eeldasid nii toorikute hankimist kui teises kohas logode pealelöömise orgunnimist ja anti kogus. Tehtud - toorkud olemas, logod peal, annan siis teada, et nüüd on vaja seda summat, viiks lõpuni diili. Oih, raha ei saa, sest (insert pseudopõhjus). Minu nimi on mängus siiski, maksin kinni ja tellija on siiani 430.- võlgu. Asjad andsin üle, muide, mida ma nendega teen? Võlg on õhus ja jääb sinna, kuniks makstud (täpselt samamoodi aumehesõna baasil kokkulepe).
Muideks, asjade kogus ja hind oli ette teada, seega summa kokkuajamiseks oli aega ca 2 kuud. Lasti mindki täpselt samamoodi üle, selle vahega, et ma maksin ise kinni asjad - vot nii head kogemused kallite kaaseestlastega sellisel moel asjaajamisel ja kusjuures mitte esimene kord. Küll aga viimane. Raha ette või käi pe*se.
Kasutaja avatar

Jesper
Tänanud: 94 korda
Tänatud: 191 korda

Lugemata postitus #13 Postitas Jesper » 07 Aug 2018, 14:32

Ma küll vähemalt omateada pole sakslane, aga broneerimine nagu tähendab minu keeles ka seda, et kui ostja just trammi alla ei jää või kauba kirjeldus ja tegelikkus räigelt ristivastupidised pole, siis ta tuleb ja ostab selle ära. Hotellid jms on teine teema, see on lihtsalt nende müügitrikk, et toa saab tasuta üles öelda. Inimlikult on muidugi arusaadav, et kui stiilis maja katus minema lendas, siis bemmi ostmine ei pruugi enam prioriteetide kuhjas pealmine olla, aga sel juhul on viisakas kenasti kõrvad lonti tõmmata ja süü omaks võtta, mitte hakata mingit parajuriidikat arendama.

Üleüldse see igasugu kokkulepetest taganemine on tänapäeval nii kergekäeline, muudkui paneme sõnumi et "broneerin", "tulen ja võtan ära" jne, ja siis ei ilmuta üldse kohale või hakatakse veel kummi toksima ja hinda väänama vms. Ma ise pole viitsinud, a kergelt võiks küll selliseid tegelasi häbiposti lükata kellel on harjumus nii teha, äkki teised noored siis natuke mõtlevad ka enne kui kuskil kuulutuse all "bronn!" kraaksatavad.

ats30
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 85 korda

Lugemata postitus #14 Postitas ats30 » 07 Aug 2018, 15:11

Ilma oma poolehoidu sinna-tänna jagamata, tundub mulle siiski veider et täiesti võhivõõra inimese jaoks keegi puhtast altruismist oma aastatega kogutud au ja väärikuse panti on nõus panema. Pigem tundub et keegi on oma riskide hindamises ja haldamises olnud natuke kehvem kui keegi teine.
Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Tsikkel: Triumph Tiger 800 ja Kawa w800
Tänanud: 593 korda
Tänatud: 503 korda
Kontakt:

Lugemata postitus #15 Postitas Macintosh » 07 Aug 2018, 15:21

kristjankk kirjutas:Sellega tahan öelda, et kogu tehingu juures oli segavaid asjaolusid, kuid polnud kellegi poolset pahatahtlikku või ebaeetilist käitumist ja seetõttu poleks üldse tarvilik siin foorumis niisugust arutelu pidada, millega võidakse teineteisele halba varju heita.

Tagantjäreletarkuseks.
99,8% probleemidest jääb olemata olemata, kui ostja (sa ju olid teglikult ostja) pärast kokkulepitud tehingust loobumist küsib müüja käest: "Kuidas saan ma sulle põhjustatud ebamugavused ja vaeva hüvitada?" selmet foorumis jahuda kuidas kaasfoorumlase omakasupüüdmatu abiga eraisiku käest tsikli ost on nagu anonüümne hotelli broneering kusagil skasakeelse keelebarjääri taga. Own it.

ats30 kirjutas:Pigem tundub et keegi on oma riskide hindamises ja haldamises olnud natuke kehvem kui keegi teine.

Kõlas natuke nagu "loll saab kirikus ...". Maakeeli nimetame seda algatuseks usalduseks ja abivalmiduseks. Vaevalt, et kogu renomee nüüd ühele kaardile läks, see tundub siin pigem "silm silma, hammas hamba vastu" ettevõtmine. Eks järgmised abivajajad koge riskide hindamist juba omal nahal - nende jaoks on elu ilmselt natuke vähem lill ja natuke vähem abi.
Senised sõiduriistad: Riga 13 → Riga 13 → Minsk MMVZ-3.111 → Voshod K175→→→ Honda Hornet 2002 → Honda Hornet 1998 →Honda CBF500→Kawasaki Versys 650.
Hetkel garaazis: Kawasaki w800 + Triumph Tiger 800
---
Tarkvaraarendus mobiili ja veebi, UI-UX. http://www.digitalfruit.ee

ats30
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 85 korda

Lugemata postitus #16 Postitas ats30 » 07 Aug 2018, 15:37

Tellisin täna sauna riiuli. Leppisime tootja/müüjaga materjali, viimistluse, tarneaja ja hinna kokku. Küsiti 30% ettemaksu, makse laekumisest alates hakkas tarneaeg jooksma. Maksin ettemaksu ära. Mulle tundub see loogiline ja mõistlik majandamine.
Igasugused niisama bronnimised ongi nõmedad. Kellegi ülelaskmine ka.
Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Kontakt:

Lugemata postitus #17 Postitas Macintosh » 07 Aug 2018, 15:51

Minu jaoks on "broneerimine" olnud alati mõistatus, et kuidas see küll toimida võiks. Kindel ostja, raha näpus saab korvi, sest keegi on öelnud, et võib-olla ostab. Väga huvitav kontseptsioon. :wack:
Senised sõiduriistad: Riga 13 → Riga 13 → Minsk MMVZ-3.111 → Voshod K175→→→ Honda Hornet 2002 → Honda Hornet 1998 →Honda CBF500→Kawasaki Versys 650.
---
Kasutaja avatar

Jesper
Tänanud: 94 korda
Tänatud: 191 korda

Lugemata postitus #18 Postitas Jesper » 07 Aug 2018, 16:05

No pmst jah, kui on selgelt näha et inimene on maalt ja obesega, või siis maalt, obesega ja töötab Soomes, siis ikka üritad natuke vastu tulla, juhul kui ta sulle ikka esimesena helistab. Sel hetkel ei tea ju kodanik kindlast ostjast veel midagi, tema käest võtad numbri ja kui vaja siis helistad tagasi. Minuarust mõistlik asjade korraldus, aga see eeldab et kõik osapooled on ka mõistlikud, mitte ei kasuta seda vastutulekut külma kõhuga ära. Sellise väikse vastutulekuta ei saaks ju välismaalt kunagi ühtegi sõidukit osta - ostad kirvehinnaga lennukipiletid ülehomseks, sõidad mingi x km rongide ja bussidega ning siis selgub et ups, naaberküla Helmut ikka jõudis 15 minti ette. Lennupiletid on täna veel suhteliselt odavad, eriti palkadega võrreldes, aga kunagi oli ka aeg kui see üks Saksa ots sõiduki toomiseks maksis keskmise kuupalga...

A osad vist arvavad et see bronn on midagi nagu lihaleti järjekorranumbri sarnast, et kui paberilipakas on pihus siis võib seal rahulikult hakata mõtlema ja kaaluma, et mida, kui palju ja kas üldse osta. Sellega käsikäes käib ka suhtumine, nagu eraisikust müüja oleks mingi alamrass, kellel peab alati olema lõpmatuseni aega kuskil oodata vms, sest "klient on ju kuningas".
Viimati muutis Jesper, 07 Aug 2018, 16:13, muudetud 1 kord kokku.

kristjankk

Lugemata postitus #19 Postitas kristjankk » 07 Aug 2018, 16:11

Macintosh kirjutas:Minu jaoks on "broneerimine" olnud alati mõistatus, et kuidas see küll toimida võiks. Kindel ostja, raha näpus saab korvi, sest keegi on öelnud, et võib-olla ostab. Väga huvitav kontseptsioon. :wack:

Aga see töötab. Olen kasutanud kahe sõiduki ostmisel. Üks oli veel krooni ajal, sooviti 500 krooni nn käsiraha. Kõik läks probleemideta. Ja teine kord oli paari aasta eest, kus müüjal palusin ühe päeva hoida mulle. Seda ta ka tegi ja kõik läks plaanipäraselt.
Kui ma nüüd nendele tehingutele tagasi mõtlen, siis ma olen üsna kindel, et sellele poleks mitte mingit tramburaid ja trianglit järgnenud kui ma oleksin otsustanud need broneeringud katkestada. Siis oleks lihtsalt järgmine huviline need autod ära ostnud.

Ma mõistaksin Christophi pahameelt kui ta oleks selle ratta kliendi sooviavalduse peale oma raha eest ära ostnud ja Eestisse toonud ning siis oleks klient kadunud. Siis oleks tegemist tõelise sigadusega, kuid antud juhul ei toimunud midagi ligilähedastki.
Kasutaja avatar

bitter
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 29 korda
Tänatud: 31 korda
Kontakt:

Lugemata postitus #20 Postitas bitter » 07 Aug 2018, 17:08

Macintosh kirjutas:Minu jaoks on "broneerimine" olnud alati mõistatus, et kuidas see küll toimida võiks. Kindel ostja, raha näpus saab korvi, sest keegi on öelnud, et võib-olla ostab. Väga huvitav kontseptsioon. :wack:

Su ettekujutus on vildakas. Ostuhuviline küsib "kas (ja millistel tingimustel) sa saad X kuupäevani oodata? Müüja nimetab oma tingimused. Kui jõuti kokkuleppele siis on loogiline, et kõik hilisemad (kindlad ja veel kindlamad) huvilised saavad vastuseks "asi on X kpv-ni broneeritud. Kas soovid, et võtan siis ühendust?"
Kasutaja avatar

Maaks
Tsikkel: Yamaha FZS600
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 133 korda
Kontakt:

Lugemata postitus #21 Postitas Maaks » 07 Aug 2018, 17:18

bitter kirjutas:
Spoiler:

Su ettekujutus on vildakas. Ostuhuviline küsib "kas (ja millistel tingimustel) sa saad X kuupäevani oodata? Müüja nimetab oma tingimused. Kui jõuti kokkuleppele siis on loogiline, et kõik hilisemad (kindlad ja veel kindlamad) huvilised saavad vastuseks "asi on X kpv-ni broneeritud. Kas soovid, et võtan siis ühendust?"

Ma olen väga palju igasuguseid kõvatajaid ja tilganäppijaid näinud. Seeõttu kui kaalukausil on "võimalik huviline" vs "rahaga ostja", siis minu juurest sõidab viimane selle "broneeritud" sõidukiga ka minema. Kui ostjat niikuinii ei ole, siis võin ka kauem oodata :mrgreen:
Garaažis: Pannoonia 250TLF, Yamaha FZS 600

koma2
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus #22 Postitas koma2 » 07 Aug 2018, 17:19

kristjankk kirjutas:Ma mõistaksin Christophi pahameelt kui ta oleks selle ratta kliendi sooviavalduse peale oma raha eest ära ostnud ja Eestisse toonud ning siis oleks klient kadunud. Siis oleks tegemist tõelise sigadusega, kuid antud juhul ei toimunud midagi ligilähedastki.

Sakslane ei ole väga aldis midagi sõna peale broneerima - pigem müüb ostjale kes tuleb raha näpus ja asi tehtud. Cristoph mängis siis ilmselt oma "hea nime" kaardi välja, et tema/Sinu broneering pädeb ja müüja ei müü. Sulle tuli müüja vastu ja broneeriti kaup ilma ettemaksuta, vastasel juhul oleksid sellest ilma või summa kaotamise hirmus ost sooritatud ja seda teemat poleks. Cristophi "hea nime" kaart maha mängitud võibolla on see talle tähtis.
Kasutaja avatar

reimps

Lugemata postitus #23 Postitas reimps » 07 Aug 2018, 17:32

ats30 kirjutas:Ilma oma poolehoidu sinna-tänna jagamata, tundub mulle siiski veider et täiesti võhivõõra inimese jaoks keegi puhtast altruismist oma aastatega kogutud au ja väärikuse panti on nõus panema. Pigem tundub et keegi on oma riskide hindamises ja haldamises olnud natuke kehvem kui keegi teine.

Nimeta mind lolliks, aga mulle on väga oluline, et kui ma sõna anna, siis seda ka pean. Samamoodi soovin vastupidi saada. Elu on õpetanud seda lihtsalt toonitama jua kokkuleppeid tehes, aga sellest lähenemisest ma ei suuda loobuda - aumehe sõna võiks siiski olla elus üks väheseid konstante.
Samas on "mees annab sõna, mees võtab sõna" lähenemine popim kui minu oma, aga mulle meeldibki vastuvoolu ujuda, niikuinii on enamik inimesi lihtsalt mu**id :)

EDIT: See ka, et tsiklimeeste hulgas võiks ikka mingi kirjutatata reegel veel kehtida, et no ei lase lambist üle, vaid räägitakse asjad sirgu omavahel enne. Teema tekkimine näitab, et miskit on kuskil kiivas.
Kasutaja avatar

mkendra
Tänatud: 3 korda

Lugemata postitus #24 Postitas mkendra » 07 Aug 2018, 20:49

Ilmselgelt pole kasutajanime "kristjankk" taha varjunud inimene pärit keskkonnast, kus mehe sõna (sh. tervis) on väärt rohkem kui ükski paber või juriidiline leping. Hakata jaurama mingist hotelli broneerimisest kui analoogsest näitest...are you for real?

Kui sul, kristjankk, oli kokkulepe Cristophiga, kes oli ostu vahendamiseks nõus kasutama oma nime-mainet-kontakte ja sa väljendasid mingil hetkel selget soovi antud ratta omandamiseks, siis sellest kokkuleppest taganemine "minust sõltumatutel asjaoludel" (Loe -> ups mul tegelikult siiski klotsi pole) ning enda õigustamine on lihtsalt alatu.
Müüa kaater Glastron GX225 5.0 V8 -> LINK | +372 562 060 58 |
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Kontakt:

Lugemata postitus #25 Postitas Macintosh » 07 Aug 2018, 22:12

bitter kirjutas:Su ettekujutus on vildakas. Ostuhuviline küsib "kas (ja millistel tingimustel) sa saad X kuupäevani oodata? Müüja nimetab oma tingimused. Kui jõuti kokkuleppele siis on loogiline, et kõik hilisemad (kindlad ja veel kindlamad) huvilised saavad vastuseks "asi on X kpv-ni broneeritud. Kas soovid, et võtan siis ühendust?"

Huh!? Miks ometi? Millised tingimused võiksid need peale käsiraha veel olla? Keegi pole vahepeal ostusoovi väljendanud? Niikaua kui tuul ei pööra? Midagi muud mõistlikku?
Kui mul ikka seisab hoovis mees (või naine, või hoopistükkis härjapõlvlane või minupärast olgu-või rääkiv, saabastega kass), raha näpus siis on kõik broneeringud, mille alla pole esimene "broneerija" oma huvi kinnituseks käsiraha pannud tühised. Ilma rahalise tagatiseta on broneerija lihtsalt suvaline ostuhuviline, kes öelnud: "kui tuule suund on õige siis ostan ära".
Kui ma ostjat hästi tunnen (ja/või mingil arusaamtul põhjusel usaldan) ning viimane kinnitab, et ta pangu ma talle kraam kinni, siis on see kokkulepitud ostutehing ilma käsirahata. Aga see on kindlat viivitatud ostutehing ja mitte tuule suunast sõltuv müstilise alatooniga "broneering". Ja kui ta seejärel kaupa ära ei osta siis on ta raudselt igavene %&#*/+@.

PS. Asja üle järele mõeldes jõudsin ma järeldusele, et pole oluline, kas kass rääkida oskab või kas tal saapad üldse on. Kui ta suudab (näiteks peeretuste ja stepptantsu) abil mulle selgkes teha, et ta tahab sularaha eest kohe ja nüüd "broneeritud" tsiklit, siis selle ta ka saab olgu siis käsirahata broneerijaid järjeokorras tahes kui palju.
---

Tort
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 89 korda

Lugemata postitus #26 Postitas Tort » 08 Aug 2018, 08:29

See on alati nii olnud, et kes käsiraha maksab, sellele hoitakse ja kes ei maksa, sellele hoitakse kuni rahaga mees enne jõuab. Samuti on igast tehingust võimalik ALATI loobuda, ent see toob kaasa teatud kulud. Kui loobumise kulu ei ole kokku lepitud, näiteks pole broneerimisraha nõutud, siis on see müüja või vahendaja oma mure. Siin tuleb vahendajal ikka ennast süüdistada, et liiga palju välja lubas. Katki pole ju samas midagi, võib minna ratta ära osta või samamoodi vabandada, et ostja hüppas alt. Viisakale inimesele ei panda vast pahaks. Lihtsalt kole häbi on oma sõnu süüa, ma saan aru sellest. Aga siis teinekord võta käsiraha. Kannad selle mõni sotti sakslasele õlle jaoks, kui süda valutab ja kõik on ülimalt õnnelikud.

EDIT: Üleüldse - mis õigusega sa avaldad siin justkui hoiatuseks teise inimese nime ja tel numbrit, kellega sa privaatselt äri tegid? Kas see oli ka kokku lepitud enne? Või ongi sinu avalik seisukoht, et ta pettis sind?

EDIT2: Mõni aeg tagasi tellisin eraisikuna ostu-müügi kokkuleppe tõttu teise eraisikuga kolmandalt osapoolelt hindamisteenuse. Eraisik tühistas meie vahelise kokkuleppe. Mina pidin maksma oma poolt juba tellitud teenuse eest osalise tasu. Küsisin eraisikult selle tasu kompenseerimist, mida ta ka tegi. Olin tellinud teenuse tema sõna tõttu. Aumeeste värk, kõik on rahul, pretensioone pole. Kui on tehtud kulud, siis esita need tellijale. Kui ei ole, siis elu läheb edasi.
Kasutaja avatar

reimps

Lugemata postitus #27 Postitas reimps » 08 Aug 2018, 09:08

Lihtsalt see pisiasi, et nimi ja telefoninumber pole midagi erilist isikuandmetekaitseseaduse mõistes. Või on?

Tort

Lugemata postitus #28 Postitas Tort » 08 Aug 2018, 09:15

Kuidas võtta, GDPR järgi justkui on. Küsimus polegi juriidikas, vaid see on privaatne info ja seda pole viisakas avaldada, eriti kuna tegu oleks justkui näpuga näitamise või häbipostiga.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Kontakt:

Lugemata postitus #29 Postitas Macintosh » 08 Aug 2018, 09:37

Ei, see käib organistasioonide ja andmekogumise kohta. Kui üks eraisik teise kohta midagi avaldab siis seda GDPR ei reguleeri.

Eelnevast on näha, et mees peab "broneerimist" ilma käsirahata ja tehingust väljumist hüvituseta täiesti loomulikuks tegevuseks. Sellisel juhul, kui ta talitas täpselt nii nagu üldised kokkulepped ja moraalireeglid ette näevad siis on kõik ju hästi. Me peamegi oma kangelasi tundma ja kiitma. Milles probleem?

Tort, kui ma soovitan kedagi kuhugi ja see keegi keerab käki kokku siis vaadatakse minu peale viltu mitte tolle isiku peale. Miks too isik peaks küll kriimuta pääsema?
---

Tort

Lugemata postitus #30 Postitas Tort » 08 Aug 2018, 09:52

Õige mees ei virise nagu tüdruk, et keegi lubas midagi osta ja siis ei ostnudki. Jätad käsiraha omale või küsid kulud sisse ja klaarid omavahel. Samuti pole vaja suvalisi mehi soovitada või kui soovitad, siis vastutad ja ei hädalda.

Mine “Mootorrataste müük”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist