Otsin kiirkorras BMW R 1150 GS -ile ostjat!

Siin müüakse mootorrattaid, maksirollereid ja traike.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
  • Kuulutus peab vastama reeglitele
  • Kuulutuse "upitamine" pole lubatud, kuulutust saad "tõsta" vastavalt reeglitele 21 päeva pärast
  • Postitusele piltide lisamiseks vaata siia
  • Päevade arv viimasest postitusest, peale mida postitus kustutatakse, on 60 päeva.

kristjankk

Re: Otsin kiirkorras BMW R 1150 GS -ile ostjat!

Lugemata postitus #31 Postitas kristjankk » 08 Aug 2018, 09:55

Tort kirjutas:Kuidas võtta, GDPR järgi justkui on. Küsimus polegi juriidikas, vaid see on privaatne info ja seda pole viisakas avaldada, eriti kuna tegu oleks justkui näpuga näitamise või häbipostiga.

Selline andmete avaldamine teenib tõesti vaid teatud liiki eesmärke, sopaga pilduda, kätte maksta vms, kuid ilmselt pole see keelatud tegevus. Aga mõeldes ratta müügile, mida Christoph arvab, et peab müüma, siis ei ole see info mitte kuidagi vajalik. Väga hästi oleks saanud kirjutada, et üks ratas on saadaval ja tarvis kiiresti müüa teatud põhjustel.

Tahtsin omalt poolt veel lisada, et ma ei pea teadma vahendajate nn reegleid või tõekspidamisi või eeldusi (ilma, et neid mulle tutvustataks), kus ostusoovi väljendamine muutub mõne inimese arvates vankumatuks lubaduseks asi ära osta. Ostusoovi väljendamine tähendab siiski soovi jõuda tehinguni kui teatud tingimused on täidetud (kaup vastab reklaamitule, kauba kättesaamise tingimused sobivad ning tehingu osapooled on ka muudes detailides samal arvamusel).
Olen harjunud asju poest ostma, kus on alati väga konkreetsed ja selged tingimused ning nende piires ma alati ka tegutsen. Ja kui kaupmees nõuab midagi, mida eelnevalt pole kokku lepitud või pole kundet informeeritud, siis on need nõudmised tühised.

Mul oli korraks mõttes ka sellele rattale ise Saksa järele minna, Christophil poleks selle vastu midagi olnud, rääkisime sellest. Mõtlesin, et teeks ühe Saksamaa reisi puhkuse ajal. Ajapuudusel siiski mõtlesin ümber.

Aga mõelge mehed, mis siis oleks saanud kui ma oleksingi ise läinud ja kohapeal avastanud, et selle ratta tehniline seisukoht ei vasta reklaamitule ja oleksin ostust keeldunud. Kes siis süüdi oleks? Kes siis kahju kannatanuks? Kas siis süüdistaks ka keegi mind lubaduse murdmises?

Toon välja ühe näitliku olukorra, et kõik lugejad saaksid aru kuidas asjalood täpselt olid.
1. Auto24 portaalis on müügil üks ratas või auto.
2. Helistab potentsiaalne ostja (või vahendaja) ja avaldab soovi see ratas ära osta.
3. Müüja ütleb OK. Lepitakse müüjaga kokku, et transpordi ja ostmise viise täpsustatakse.
4. Helistatakse müüjale uuesti ja öeldakse, et tahaks osta küll, aga alles kuu aja pärast saaks osta. Kas hoiad?
5. Müüja lubab hoida.
6. Ligikaudu nädala pärast helistatakse müüjale uuesti ja öeldakse, et sry ikkagi ei saa osta.

Ja küsimus suurele ringile, et kas ja miks üldse peaks keegi sellises olukorras pahane olema?

Ja mida erinevad osapooled võiksid mõelda ja karta niisuguses olukorras.

1. Müüja võiks karta, et äkki ostja kaob ära nii pika aja peale ja kahelda selles, et kas ikka broneerida sedasi. Käsiraha või broneerimistasu küsimise võimalus on olemas ehk siis teatud riskide maandamise võimalus olemas.

2. Ostja võib karta, et nii pika aja peale ikka müüja ei hoia seda ratast ja müüb ära kellelegi, kes kohe raha lauale paneb. Ega väga riske maandada ei saa..

3. Vahendaja võib karta, et tema on teinud natuke tööd(suhelnud müüjaga ja ostjaga) ja see töö ei too talle raha sisse, sest tehinguni äkki ei jõutagi. Samas see on reaalsus, sest ka müügimehed ja kinnisvaramaaklerid ei saa eeldada, et iga kliendiga suhtlemine konverteerub nende jaoks kohe rahaks.

Ei mõista ma hästi ka seda Christophi "nime määrimise" juttu. Mis teised arvavad? Kui teile helistab keegi ja ütleb, et tahaks teie käest midagi ära osta, kuid siis annab mõistliku aja jooksul teada, et ta siiski ei saa seda teha, kas siis on alust arvata, et ta on mingi kaabakas, kellega ei tasu edaspidi mitte mingit tegemist teha? Mina leian, et ei ole.

Kasutaja avatar

piiks
Tsikkel: Suzuki Hayabusa
Tänanud: 99 korda
Tänatud: 47 korda
Kontakt:

Lugemata postitus #32 Postitas piiks » 08 Aug 2018, 10:06

Kuna tegu ei ole hotelli või lennukipiletiga, siis siin ei ole mu arust vaja palju mõelda. Pange ennast siis selle ostja nahka. Helistad ja ütled, et ole hea hoia ratas minule ma ilmselt ostan ära mingi aja pärast. Ilmselgelt ei toimi. Vastuseks saad, et tule ja osta ja kui keegi enne jõuab, siis on rong läinud.
Teise variandina sa helistad ja ütled, et ole hea hoia ratast mulle. Ma olen kindel ostja, aga transpordi orgunnimisega läheb aega, kuna olen ka kaugel müüjast. Toimib. Kuna ostja peab ilmselgelt hakkama kulutama aega ja raha, et ratas kuskilt ära orgunnida, siis müüja on nõus ratast talle hoidma. Käsirahaga või ilma, see on maitse asi.
Seega ma kaldun siiski arvama, et bronnimise aluseks sai olla siiski kindel lubadus osta.
Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

Jesper
Tänanud: 93 korda
Tänatud: 190 korda

Lugemata postitus #33 Postitas Jesper » 08 Aug 2018, 10:11

kristjankk kirjutas:Olen harjunud asju poest ostma, kus on alati väga konkreetsed ja selged tingimused ning nende piires ma alati ka tegutsen.

Eraisikutest müüjad ja vahendajad ei ole pood, kuna sa sellest aru ei saa, on teemaalgatus täiesti õigustatud.

kristjankk

Lugemata postitus #34 Postitas kristjankk » 08 Aug 2018, 10:23

Jesper kirjutas:
Spoiler:
kristjankk kirjutas:Olen harjunud asju poest ostma, kus on alati väga konkreetsed ja selged tingimused ning nende piires ma alati ka tegutsen.

Eraisikutest müüjad ja vahendajad ei ole pood, kuna sa sellest aru ei saa, on teemaalgatus täiesti õigustatud.

Millest Sa järeldad, et ma sellest aru ei saa? Tõin selle välja võrdluseks, näitamaks, et eraisikute vaheliste tehingute korral on kokkulepete või nn suuliste lepingute tingimused täpselt samamoodi olulised ning need tuleb kohe alguses paika panna. Juhul kui seda ei tehta või eeldatakse, et teine osapool sai samamoodi aru nagu ma arvasin, siis juhtubki nii nagu siin teemas näha on.
Kasutaja avatar

Krl
Tsikkel: 2007 R6
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 54 korda

Lugemata postitus #35 Postitas Krl » 08 Aug 2018, 10:34

Asi ei ole ju nii keeruline.
Kui milleski kokku lepitakse, siis sellest kokkuleppest ka kinni peetakse. Kui mingi hetk tundub, et ei taha enam, siis võtad müüjaga ühendust ja uurid, kas või millistel tingimustel oleks võimalik kokkuleppest taganeda?

Alati võib muidugi ka teise osapoole üle lasta, sest midagi paberil pole, aga sellisel juhul ei ole mõtet suvaliste foorumikasutajate poolehoidu oodata.

kristjankk

Lugemata postitus #36 Postitas kristjankk » 08 Aug 2018, 10:40

Krl kirjutas:
Spoiler:
Asi ei ole ju nii keeruline.
Kui milleski kokku lepitakse, siis sellest kokkuleppest ka kinni peetakse. Kui mingi hetk tundub, et ei taha enam, siis võtad müüjaga ühendust ja uurid, kas või millistel tingimustel oleks võimalik kokkuleppest taganeda?

Alati võib muidugi ka teise osapoole üle lasta, sest midagi paberil pole, aga sellisel juhul ei ole mõtet suvaliste foorumikasutajate poolehoidu oodata.

See nn "suvaline foorumikasutaja" saab oma poolt valida vaid selle põhjal, keda ta rohkem usub. Nii lihtne ongi. Mina ütlen, et ühtegi kokkulepet pole murtud. Christoph ilmselt väidab vastupidist ja ega talle seda keelata saa, nii nagu ka mulle mitte. Ja ega see vaidlemine siin kuhugi enam ei vii, sest ilmselt ei Christoph ega ka mina oma seisukohti muutma ei hakka.
Kasutaja avatar

Krl
Tsikkel: 2007 R6
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 54 korda

Lugemata postitus #37 Postitas Krl » 08 Aug 2018, 10:43

kristjankk kirjutas:
Spoiler:
Krl kirjutas:Asi ei ole ju nii keeruline.

See nn "suvaline foorumikasutaja" saab oma poolt valida vaid selle põhjal, keda ta rohkem usub. Nii lihtne ongi. Mina ütlen, et ühtegi kokkulepet pole murtud. Christoph ilmselt väidab vastupidist ja ega talle seda keelata saa, nii nagu ka mulle mitte. Ja ega see vaidlemine siin kuhugi enam ei vii, sest ilmselt ei Christoph ega ka mina oma seisukohti muutma ei hakka.

Kas mingi hetk oli vahendajal või müüjal põhjendatud arvamus, et sa ostad selle ratta ära?
Kasutaja avatar

piiks
Tsikkel: Suzuki Hayabusa
Tänanud: 99 korda
Tänatud: 47 korda
Kontakt:

Lugemata postitus #38 Postitas piiks » 08 Aug 2018, 10:52

Krl kirjutas:
Spoiler:
kristjankk kirjutas:
Krl kirjutas:Asi ei ole ju nii keeruline.

Kas mingi hetk oli vahendajal või müüjal põhjendatud arvamus, et sa ostad selle ratta ära?

Mina väidan, et ilma sellise põhjendatud arvamuseta ei saagi ratast broneerida. See on ainus argument.
Olen isegi osalenud sarnases protsessis. "Hr. Saksmann, palun broneerige ratas meile, oleme kindlad ostjad. Valge kaubik hakkas juba koos rahapakiga teie poole liikuma."
Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Tsikkel: Triumph Tiger 800 ja Kawa w800
Tänanud: 586 korda
Tänatud: 497 korda
Kontakt:

Lugemata postitus #39 Postitas Macintosh » 08 Aug 2018, 11:07

kristjankk kirjutas:Ja ega see vaidlemine siin kuhugi enam ei vii, sest ilmselt ei Christoph ega ka mina oma seisukohti muutma ei hakka.

No sinu nimi hakkab igavesti seoses nõrga sõnapidamisega intenetist välja tulema, Cristophi oma mitte. Samas, võib-olla on sul sellest täiesti kama.

Ma siis teen väikese täpsustuse asjade käigu kohta.
Kas see nägi välja umbes-täpselt nii: sa helistasid Christophile, et sul on ratas välja valitud ja natuke oleks vaja abi. Ja toonitasid sealjuures, et sul pole kindlat huvi ega soovi osta aga helistagu ta müüjale pangu mootorratas määramata ajaks ootele, seniks, kuni sa oled otsustanud kas ostad või mitte. Ja Christoph oma elukogenematuses (ja halvas eesti keele oskuses) arvas, et kõik see kokku tähendab kokkulepet. Kas nii?

Ääremärkuseks: sa oled ikka piisavalt loll küll - selle asemel, et tõsta toru ja Cristophile helistada ning vabandada ning tunda huvi, et kuidas sa saaksid oma teadmatsuest/oskamtusest/ignorantsuest/kogenematusest tingitud ebameeldivat olukorda tema jaoks heastada käid sa ja jaurad siin foorumis, kui õige mees sa oled. Jah, vahel tuleb tehinguid üles öelda, selles pole midagi erakordset. Küsimus pole ju selles, et see juhtus vaid see, et sa ei vaevunud seda lahendama ja suhtusid sind abistanud inimesse, kui anonüümsesse hotellibroneeringusse internetis.
Senised sõiduriistad: Riga 13 → Riga 13 → Minsk MMVZ-3.111 → Voshod K175→→→ Honda Hornet 2002 → Honda Hornet 1998 →Honda CBF500→Kawasaki Versys 650.
Hetkel garaazis: Kawasaki w800 + Triumph Tiger 800
---
Tarkvaraarendus mobiili ja veebi, UI-UX. http://www.digitalfruit.ee

Tort
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 87 korda

Lugemata postitus #40 Postitas Tort » 08 Aug 2018, 11:27

Mitu korda peab helistama ja vabandama? Esimeses postituses on öeldud, et helistas. Tead vestluse sisu kommenteerida? Siin on tegu asjade kokkulangemisega ja sellega, et vahendaja, kes heast südamest ja puhtast ligimesearmastusest otsustas kaupa vahendada, raiub jäärapäiselt oma rida ja keeldub mitte ostetud, vaid sõnaliselt broneeritud ratast ostmata jätmast.

Muide, ei ole eriti ilus siin teisi lolliks sõimata.
Kasutaja avatar

Raits66
Tänatud: 19 korda

Lugemata postitus #41 Postitas Raits66 » 08 Aug 2018, 11:30

Lisaks ka, et loll on see kes teist lolliks nimetab.

kristjankk

Lugemata postitus #42 Postitas kristjankk » 08 Aug 2018, 11:32

Spoiler:
Macintosh kirjutas:
kristjankk kirjutas:Ja ega see vaidlemine siin kuhugi enam ei vii, sest ilmselt ei Christoph ega ka mina oma seisukohti muutma ei hakka.

No sinu nimi hakkab igavesti seoses nõrga sõnapidamisega intenetist välja tulema, Cristophi oma mitte. Samas, võib-olla on sul sellest täiesti kama.

Ma siis teen väikese täpsustuse asjade käigu kohta.
Kas see nägi välja umbes-täpselt nii: sa helistasid Christophile, et sul on ratas välja valitud ja natuke oleks vaja abi. Ja toonitasid sealjuures, et sul pole kindlat huvi ega soovi osta aga helistagu ta müüjale pangu mootorratas määramata ajaks ootele, seniks, kuni sa oled otsustanud kas ostad või mitte. Ja Christoph oma elukogenematuses (ja halvas eesti keele oskuses) arvas, et kõik see kokku tähendab kokkulepet. Kas nii?

Ääremärkuseks: sa oled ikka piisavalt loll küll - selle asemel, et tõsta toru ja Cristophile helistada ning vabandada ning tunda huvi, et kuidas sa saaksid oma teadmatsuest/oskamtusest/ignorantsuest/kogenematusest tingitud ebameeldivat olukorda tema jaoks heastada käid sa ja jaurad siin foorumis, kui õige mees sa oled. Jah, vahel tuleb tehinguid üles öelda, selles pole midagi erakordset. Küsimus pole ju selles, et see juhtus vaid see, et sa ei vaevunud seda lahendama ja suhtusid sind abistanud inimesse, kui anonüümsesse hotellibroneeringusse internetis.

Ma ei ole tahtnud sellele teemale puid alla panna ega kogu "musta pesu" päevavalgele tuua, aga kuna avalikkuse huvi tundub nii suur olema, siis toon ka ülejäänud faktid välja, siis näete, et kogu see lugu on veel hägusem.

Ratta valis välja Christoph, sest see pidi olema transpordiks sobilikus piirkonnas, mina ütlesin vaid seda, mis marki ja millist mudelit ma sooviksin. Hiljem selgus, et selle ratta omanik on tema tuttav või koguni sõber. Tema enda sõnad olid, et kui see oleks suvaline sakslane, siis oleks tal täiesti ükskõik kas selle tehinguga minna lõpuni või mitte, aga kuna see on tuttav, siis tuleb igal juhul ära osta. Pidi olema tähtis mees, kes kuskil teraviljaettevõttte juhatuses istub ja olla isegi mingit pidi Eestiga seotud oma äridega.

Kuna ratas oli suurema läbisõiduga kui minu ootused, siis esimese hooga ütlesin, et kaalun veel asja ja küsin täiendavaid küsimusi ratta seisukorra kohta. Christoph väitis, et see sakslane on kindlasti usaldusväärne ja ratas ei saavat probleemne olla. Heaküll, uskusin, usaldasin.

Siis selgus, et esialgu kokkulepitud ajal transportida pole võimalik. Selle peale ütlesin, et pigem jätame siis katki, on kõigile kergem (justkui aimasin halba). Selle peale aga Chistoph veenis mind jätkama, tehes seda väga jõuliselt ja rõhutades, et see on päris hea pakkumine ning hoolimata pisut suuremast läbisõidust on ratas kindlasti väga hea, kuna see sakslane on kindlasti usaldusväärne. Selle veenmise juures kuulus ka väike monoloog teemal kui raske üldse on saksast head ratast leida ning see on kindlasti üle keskmise jne. Ehk siis minu peal rakendati üsna jõuliselt müügitehnikaid, millest ma küll aru sain, aga midagi halba ei eeldanud, sest ratast oli ju vaja...
Võimalik, et mul on selle kohta isegi telefonikõne salvestus olemas, sest mul telefon salvestab viimased kõned, täpselt ei mäleta kui pikalt seda ajalugu hoitakse, kuna pole kaua-kaua seda funktsionaalsust vaja läinud.

Eeldades, et võimaliku ostuhetkeni jääb ca kuu (eelpool mainitud transporditõrge) ütlesin ma, et heaküll, ootame siis. Samal ajal ise teades ja eeldades, et kui mis iganes peaks juhtuma, saab selle broneeringu vabaks lasta. Sellel hetkel ei saanud aset leida suulise lepingu sõlmimist ratta otsuks ega ka sõna andmist ratta ostuks.

Kui vabandamisest rääkida, siis samal päeval kui Christoph selle teema siia tegi, olime me telefoniteel ühenduses. Ma pakkusin talle isegi teatud hüvitust selle eest ta minu jaoks sakslastega suhtles, kuid me tehinguni ei jõudnud. Kõik tundus justkui korras olevat. Ja vahetult pärast seda märkasin, et siin on selline teema. Pärast sellist käitumist suhtun juba natuke teistmoodi ja enam pole nii palju ruumi vastutulelikkuseks.
Kogu selle jama juures tunnen, et olen hoopis mulle on vesi peale tõmmatud ja käkki keeratud. Kõigepealt jäi transport venima ja siis selgub, et üritatakse sundida sõbra ratast ostma.
Üks sõber igatahes nägi selle asja taga väikest vandenõud, kuna see ratas on mobiles juba vähemalt 10 nädalat müügis olnud...edasi võite juba oma fantaasial lennata lasta.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Tsikkel: Triumph Tiger 800 ja Kawa w800
Tänanud: 586 korda
Tänatud: 497 korda
Kontakt:

Lugemata postitus #43 Postitas Macintosh » 08 Aug 2018, 14:21

kristjankk kirjutas:Kui vabandamisest rääkida, siis samal päeval kui Christoph selle teema siia tegi, olime me telefoniteel ühenduses. Ma pakkusin talle isegi teatud hüvitust selle eest ta minu jaoks sakslastega suhtles, kuid me tehinguni ei jõudnud. Kõik tundus justkui korras olevat.

Juhul, kui see nii on siis minu vabandused, et ma sind lolliks sõimasin. Arusaamatuks jääb, miks sa algusest peale vait oled olnud ja lasknud end siin hurjutada.
Senised sõiduriistad: Riga 13 → Riga 13 → Minsk MMVZ-3.111 → Voshod K175→→→ Honda Hornet 2002 → Honda Hornet 1998 →Honda CBF500→Kawasaki Versys 650.
Hetkel garaazis: Kawasaki w800 + Triumph Tiger 800
---
Tarkvaraarendus mobiili ja veebi, UI-UX. http://www.digitalfruit.ee

motikus
Tsikkel: Vulcan S

Lugemata postitus #44 Postitas motikus » 08 Aug 2018, 15:44

eetarga: "Müüja oli ilma sissemakseta nõus, sest google´das minu nime ja leidis minu tausta laitmatu olevat"

kristjankk: "Hiljem selgus, et selle ratta omanik on tema tuttav või koguni sõber. Tema enda sõnad olid, et kui see oleks suvaline sakslane, siis oleks tal täiesti ükskõik kas selle tehinguga minna lõpuni või mitte, aga kuna see on tuttav, siis tuleb igal juhul ära osta."

Ma näen nendes kahes väites nii suurt vastuolu, et seda võiks raskemal juhul isegi valetamiseks nimetada. Kumba poolelt, ei tea.
Kasutaja avatar

ranel
Tsikkel: Suzuki 600 GSXF, Transalp 600
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 121 korda

Lugemata postitus #45 Postitas ranel » 08 Aug 2018, 15:47

Plot twist :lol: :bsmile:
Viimasel ajal viskab neid huumoriteemasid jube palju siin üles :D

Ma imestan, et seda teemat juba ära splititud pole :D
Kerghaagise rent 2.75x1.5x0.25 koos tasapindtendiga. 1-3H 7EUR, 3-6H 10EUR, 6-12H 13EUR, 12-24H 16 EUR. Hinnad sisald. KM.
Asjade vedu kerghaagisel koos autoga 15EUR+0.4EUR KM. 55684121
Mootoritõstuki rent Tartus 6 eur päev.

joel
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 37 korda

Lugemata postitus #46 Postitas joel » 08 Aug 2018, 16:45

Et splitiks eetarga jutu ühte ja kristjankk jutu teise teemasse? (lol)
Joel
Kasutaja avatar

tuman
Tsikkel: essveetuhatenn
Tänanud: 40 korda
Tänatud: 26 korda

Lugemata postitus #47 Postitas tuman » 08 Aug 2018, 16:58

Eks igasugune reklaam ole hea reklaam. Päris kindel, et keegi selle Bemmi sealt ära võtab. Foorumipostitus lisab feimi ja vähemalt 1k hinnale juurde. Kõik on rahul :bsmile:
Kasutaja avatar

Vint
Mode/Toetajaliige
Tänanud: 65 korda
Tänatud: 59 korda

Lugemata postitus #48 Postitas Vint » 08 Aug 2018, 20:52

Sellised teemad kipuvad oma elu elama ja lõpuks vaieldakse hoopis keevitamise üle näiteks. Eks hiljem vaatab, kuhu oleks sobilik tõsta.
Kasutaja avatar

pühak
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 53 korda

Lugemata postitus #49 Postitas pühak » 08 Aug 2018, 22:46

Lugesin huvi pärast teema läbi ja leian, et osapoolte argumendid põhinevad täiesti erinevale alusele. Vahendaja argument on, et mehe sõna peab maksma ja äpardunud ostja määratleb hinda mehe sõnale. Et kui on olemas temast sõltumatud asjaolud, siis tema sõna enam ei maksa ka.
"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

kristjankk

Lugemata postitus #50 Postitas kristjankk » 09 Aug 2018, 06:10

pühak kirjutas:Lugesin huvi pärast teema läbi ja leian, et osapoolte argumendid põhinevad täiesti erinevale alusele. Vahendaja argument on, et mehe sõna peab maksma ja äpardunud ostja määratleb hinda mehe sõnale. Et kui on olemas temast sõltumatud asjaolud, siis tema sõna enam ei maksa ka.

Mina leian, et on täiesti meelevaldne seda asja niimoodi lihtsustada. Kui teemat hoolikalt lugeda, siis näeb, et on mitmeid nüansse, mis kogu selle loo juures rolli mängivad. Kõike seda lihtsalt ei saa nn sõna andmisele või murdmisele taandada.
Kasutaja avatar

pühak
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 53 korda

Lugemata postitus #51 Postitas pühak » 09 Aug 2018, 08:26

kristjankk kirjutas:
Spoiler:
pühak kirjutas:Lugesin huvi pärast teema läbi ja leian, et osapoolte argumendid põhinevad täiesti erinevale alusele. Vahendaja argument on, et mehe sõna peab maksma ja äpardunud ostja määratleb hinda mehe sõnale. Et kui on olemas temast sõltumatud asjaolud, siis tema sõna enam ei maksa ka.

Mina leian, et on täiesti meelevaldne seda asja niimoodi lihtsustada. Kui teemat hoolikalt lugeda, siis näeb, et on mitmeid nüansse, mis kogu selle loo juures rolli mängivad. Kõike seda lihtsalt ei saa nn sõna andmisele või murdmisele taandada.

MOTT.
Seda ma räägingi, et ostja tahab asja nüansirikkaks teha, et need kogu loo juures otsustavat rolli mängima hakkaksid.
Aga ok, luban, et rohkem selles asjas oma seisukohavõtuga tolmu üles ei keeruta.
"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

Tort

Lugemata postitus #52 Postitas Tort » 09 Aug 2018, 08:46

Kõrvaltvaatajana leian, et siin ei ole asi mitte nüansirohkuses ja sõna võtmises, vaid nii puise suhtumisega ei ole võimalik tänapäeval ühtegi teenust pakkuda. Kui on tulevikus ka soov nii jonnakas olla, siis on vahendajal ilmselgelt mõistlik teha leping koos pöördel tingimustega ja viia sisse broneerimistasu. Siis võib oma kauboi bullshitti edasi ajada.

PS! Ei juriidiliselt ega mis olulisemgi, moraalselt, ei näe ma tellijal siin mingit süüd.
Kasutaja avatar

ishijupp
Tsikkel: BMW R1150R , K-650
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 29 korda
Kontakt:

Lugemata postitus #53 Postitas ishijupp » 09 Aug 2018, 09:49

Tort kirjutas:
Spoiler:
Kõrvaltvaatajana leian, et siin ei ole asi mitte nüansirohkuses ja sõna võtmises, vaid nii puise suhtumisega ei ole võimalik tänapäeval ühtegi teenust pakkuda. Kui on tulevikus ka soov nii jonnakas olla, siis on vahendajal ilmselgelt mõistlik teha leping koos pöördel tingimustega ja viia sisse broneerimistasu. Siis võib oma kauboi bullshitti edasi ajada.
PS! Ei juriidiliselt ega mis olulisemgi, moraalselt, ei näe ma tellijal siin mingit süüd.

Kui peaksid lendama kunagi samasse orki kuhu selle teema vahendaja lendas, siis muutub sul nii laulu helistik kui pool, keda õige käitumise eest kiidad. Ühes on sul õigus- tuulelippe on liiga palju selleks, et ilma tagatiseta (broneerimisraha) üldse midagi liigutama hakata, aga see on paraku meie (äri)keskkonna perverssus, mitte normaalne äritava.

Tort

Lugemata postitus #54 Postitas Tort » 09 Aug 2018, 10:40

Sa räägid umbes nii, nagu sa paneks katust ja hakkad kuskil objektil tööle ning poole katuse pealt tuleb tellija ja ütleb, et ta mõtles ümber ja korja oma katus kokku nüüd ja lase jalga. Teeme ikka asjadel vahet ka eksole.
Kasutaja avatar

reimps
Tsikkel: Tuono V4R
Tänanud: 169 korda
Tänatud: 420 korda

Lugemata postitus #55 Postitas reimps » 09 Aug 2018, 10:50

Jääb ikkagi nii, et kuna paberit kokkuleppega pole, jääb tellija õige(ma)ks. Oleks aga paber tingimuste-kohustustega, poleks ka teemat.
Lihtsalt meil kehtib ka suuline kokkulepe, mis siis, et kumbki osapool seda hiljem omamoodi tõlgendab.
Puudub aumehe mõiste kui selline, kogu point. Kes siin keisis kelle jaoks õigem on, jääbki tegelikult lahtiseks.

Naabrimees läheb poodi, ma näen seda ja hõikan ou, kle, haara mulle plokk suitsu ka. Tuleb tagasi, aga ma olen vahepeal juba ümber mõelnud ja ütlen talle, et kle, ma tegelt enam ei taha. Mis ta, vaene mittesuitsetaja, kes just 40 euri magama pani heast südamest, peale hakkab? Tahtis ju kõigest hea ja täitsa arusaadava palve täitis. Kõigest ma olen tuulelipp ja lasen üle.
I have an opinion and I'm not afraid to use it
Allergic to stupid people

Tort

Lugemata postitus #56 Postitas Tort » 09 Aug 2018, 10:57

Oleks vahendaja juba teel ja seega kulud teinud või müüjale midagi üle kandnud, oleks hoopis teine lugu.
Kasutaja avatar

reimps

Lugemata postitus #57 Postitas reimps » 09 Aug 2018, 11:04

Järgmine tsikli vahendab eetarga ilmselt 100% ettemaksuga. Sõnapidajate hulka vaadates peaks ka oma sebimisi sedasi korraldama hakkama.
Kuigi iseenesest on juba vahendamine ajakulukas tegevus, seega kulusid eetarga juba kandis, iseasi, kui lihtne neid mõõta on.

Tort

Lugemata postitus #58 Postitas Tort » 09 Aug 2018, 11:08

Tellija pakkus väidetavalt tehtud kulutuste kompenseerimist. 100% ettemaksuga ilmselt ei oleks tarvis (kuigi miks mitte, kui makstakse), aga tsiklite vahendamine ei ole ka sunniviisiline tegevus ja kui see nii keeruline tundub, siis pole vaja tegeleda.
Kasutaja avatar

reimps

Lugemata postitus #59 Postitas reimps » 09 Aug 2018, 11:19

Pakkus väidetavalt. Sama kindel kui see, et just seda ratast tahan Saksast saada. Ehk siis tegelt ei tea, mida ta pakkus ja kas üldse pakkus, rääkimine on ju tasuta.
Vahendamine on tõesti täitsa vabatahtlik, aga miks ei võiks kasvõi tsiklimaailmaski olla vähem röövkapitalismi ja muid ilminguid, et asju aetakski mehe sõna peale? (Jaa, okei, liiga palju trendiga kaasajooksjaid on siginenud siia maailma, kes omad kombed kaasa võtnud on.)

Pole vaja vastata, retoorika juba, sest pea kõigi seisukohad on siin ammu teada :)
Kasutaja avatar

ishijupp
Tsikkel: BMW R1150R , K-650
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 29 korda
Kontakt:

Lugemata postitus #60 Postitas ishijupp » 09 Aug 2018, 11:20

Ootaks ostjapoolset täpsustust pakutud kompensatsiooni osas- kas "teen sulle paar õlut", "esita kuludokumendid ja ma kompenseerin" või "kümme eurtsi peaks su kulud katma"- milline neist on tõele kõige lähem? :P

Mine “Mootorrataste müük”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline