M: Estonian Airi kärud, klaasid, tassid, päästevestid jpm

Siia lähevad kõik asjad, mida keegi soovib müüa ära anda või saada. Piiranguid pole. Müü mida tahad.
Postitused kustuvad 60 päevaga ise.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
  • Ära anda, müüa ja vahetada võib kõike mis pole rämps, kui soovid midagi saada, siis postita ka siia
  • Täpsed reeglid siin aga kasutage tervet mõistust ja asi toimib
  • Upitada ei tohi
  • Postituse ette lisa M: (müün), V: (vahetan) ÄA: (ära anda) või S: (soovin)
  • Postitusele piltide lisamiseks vaata siia
Kasutaja avatar

Teema algataja
Multi
Tsikkel: Suzuki XF650 Freewind
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 15 korda

M: Estonian Airi kärud, klaasid, tassid, päästevestid jpm

Lugemata postitus #1 Postitas Multi » 06 Aug 2018, 23:05

Müüa hulgaliselt Estonian Airi kraami, sh lennuki toidukärud, toidukastid, klaasid, tassid, alustassid, kandikud, päästevestid, plätud, pleedid ja palju muud põnevat.

Pildimaterjal on leitav siin: https://drive.google.com/open?id=1WgyF3 ... _UW1DfOPX9

Hinnad kujunevad läbirääkimiste käigus, ühendust saab privaatsõnumiga või telefonil 56267692. Asjad asuvad Tallinnas ja selle lähistel.

Kasuta võimalust ja osta omale tükk Eesti lennundusajaloost!

Kasutaja avatar

TPB
Mode
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 17 korda

Re: M: Estonian Airi kärud, klaasid, tassid, päästevestid jpm

Lugemata postitus #2 Postitas TPB » 07 Aug 2018, 10:21

toidukäru hind koos sahtlitega?

Fox2
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus #3 Postitas Fox2 » 07 Aug 2018, 10:28

Liiklusvahendi reg. numbrit ka pakkuda on? Mida saaks ka legaalselt kasutada? ...AIR?
Kasutaja avatar

Teema algataja
Multi

Lugemata postitus #4 Postitas Multi » 07 Aug 2018, 12:27

Fox2 kirjutas:Liiklusvahendi reg. numbrit ka pakkuda on? Mida saaks ka legaalselt kasutada? ...AIR?

Selliseid asju kahjuks ei ole.

TPB kirjutas:toidukäru hind koos sahtlitega?

See nüüd oleneb seisukorrast, käru suurusest (kas full size või half size) ja mida ja kui palju täpselt kaasa tuleb (sahtlid, kandikud, pudelihoidjad jne). Tühja käru eest küsin 200-300€, lisavarustus kokkuleppelise hinnaga. Loomulikult kuulan ära ka mõistlikud hinnapakkumised ja suuremate koguste puhul on soodsamad hinnad. :P
Kasutaja avatar

reimps
Tsikkel: Tuono V4R
Tänanud: 169 korda
Tänatud: 420 korda

Lugemata postitus #5 Postitas reimps » 07 Aug 2018, 12:46

A mind huvitab kraami päritolu - pankrotivara või lihtsalt vasakule pandud?
I have an opinion and I'm not afraid to use it
Allergic to stupid people
Kasutaja avatar

Teema algataja
Multi

Lugemata postitus #6 Postitas Multi » 07 Aug 2018, 13:02

reimps kirjutas:A mind huvitab kraami päritolu - pankrotivara või lihtsalt vasakule pandud?

Pankrotivara siiski. :lol:
Kasutaja avatar

TPB
Mode

Lugemata postitus #7 Postitas TPB » 07 Aug 2018, 13:44

Multi kirjutas:
Spoiler:
Fox2 kirjutas:Liiklusvahendi reg. numbrit ka pakkuda on? Mida saaks ka legaalselt kasutada? ...AIR?

See nüüd oleneb seisukorrast, käru suurusest (kas full size või half size) ja mida ja kui palju täpselt kaasa tuleb (sahtlid, kandikud, pudelihoidjad jne). Tühja käru eest küsin 200-300€, lisavarustus kokkuleppelise hinnaga. Loomulikult kuulan ära ka mõistlikud hinnapakkumised ja suuremate koguste puhul on soodsamad hinnad. :P

ok, selle raha eest saab 3 tööriistakäru tööriistade hoidmiseks
Kasutaja avatar

Teema algataja
Multi

Lugemata postitus #8 Postitas Multi » 07 Aug 2018, 14:17

TPB kirjutas:
Spoiler:
Multi kirjutas:

ok, selle raha eest saab 3 tööriistakäru tööriistade hoidmiseks

Jah, tööriistade hoidmiseks on kindlasti odavamaid ja võib-olla ka praktilisemaid variante. Aga minu eesmärk polegi tööriistakärude hindadega võistelda. Pigem näen, et nendel lennukikärudel on oma haruldusest ja Estonian Airi ajaloost tulenevalt omaette väärtus. Võtan arvesse ka hindu, millega olen siiani kärusid müünud või huvilistele lubanud.

Näiteks eBays on väikeste kärude hinnad alates 250 USD (suuremad on veel kallimad) ja need pole ka kõige paremas seisukorras. Lisaks veel asjaolu, et postikulu eBayst tellides on 150+ USD ja et müügis on just Estonian Airi kärud, mida enam juurde ei teki, mitte mingid muud. Kärudest ehitatud minibaaride jms mööbliesemete eest küsitakse kohati isegi üle 1000€, nii et kes tahab, saab praegusel juhul omale ägeda asja kõvasti odavamalt ehitada.

Mõned lingid kontekstiks/inspiratsiooniks:
https://shop.bordbar.de/
https://skypak.de/en/online-shop/airline-trolleys/
https://www.winwin.lt/aviation-decor/ai ... furniture/
http://www.skyart.com/
Kasutaja avatar

reimps

Lugemata postitus #9 Postitas reimps » 07 Aug 2018, 17:44

Soe soovitus, et paku ikka mujal ka, bikeri foorumis ei pruugi üldse kaubaks minna, sest on vaja ju õlisid, filtreid, ketijookse ja muud odavamalt osta kõigepealt.
Kasutaja avatar

Maaks
Tsikkel: Yamaha FZS600
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 134 korda
Kontakt:

Lugemata postitus #10 Postitas Maaks » 08 Aug 2018, 08:55

Arvestades seda kui palju maksumaksja raha sinna EA-i sisse tambiti peaks RIIK need asjad soovijatetele TASUTA laiali jagama koos 4lk A4 ametlike vabanduste ja Partsi "äralõigatud eesnaha" jäljendiga :-)
Garaažis: Pannoonia 250TLF, Yamaha FZS 600
Kasutaja avatar

wicked
Tsikkel: Bastard
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Lugemata postitus #11 Postitas wicked » 08 Aug 2018, 10:22

ei teagi kas viga minus, aga mul ei aja see kräpp üldse kõvaks. oleks veel Papa Carlo omad, võtaks Malviina lõbustamiseks mõne käru 25€/tk, aga Juhani sohilapse kaasavara ei imponeeri eriti. rääkimata müstilisest hinnast :D ebay hinnad ei koti kedagi. pane nad sinna müüki - saadki oma sodist lahti.
Kasutaja avatar

koi
Toetajaliige
Tsikkel: Honda CX 500ES
Tänanud: 39 korda
Tänatud: 33 korda

Lugemata postitus #12 Postitas koi » 08 Aug 2018, 23:35

No see kaup siin väike . Müügis ja oksionil oli ulme kogused otsatult laia sortimendina. Alates sukkpükstest, lendurite vanadest kohvritest, pileti aparaatidest, printerid... . Mis iganes kõlbas pildistada, püüti kuidagi rahaks teha. Firma kokku varisedes oli vaja raha veidigi tagasi saada. Ulmelisi suveniire oli ka virnades. Ei teagi, palju kraami kaubaks on läinud, või kus veel seisab. Kurb lugu tegelikult...
Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
Kasutaja avatar

Bandit
Mode
Tsikkel: GSF600SX // TigerXRx
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 18 korda

Lugemata postitus #13 Postitas Bandit » 09 Aug 2018, 07:34

Mis need klaasid on olemuselt kukkumiskindlamad ka või?
Oman parempoolse lenksuga mootorratast.
O: Sinu katkise ratta. PSi.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Multi

Lugemata postitus #14 Postitas Multi » 09 Aug 2018, 14:01

Maaks kirjutas:Arvestades seda kui palju maksumaksja raha sinna EA-i sisse tambiti peaks RIIK need asjad soovijatetele TASUTA laiali jagama koos 4lk A4 ametlike vabanduste ja Partsi "äralõigatud eesnaha" jäljendiga :-)

Miski siin maailmas pole tasuta ja ega need asjadki minu kätte tasuta jõudnud. Täpselt nii oligi, nagu koi kirjeldas - andsin ka oma panuse EA pankrotimenetlusse. :)

wicked kirjutas:ei teagi kas viga minus, aga mul ei aja see kräpp üldse kõvaks. oleks veel Papa Carlo omad, võtaks Malviina lõbustamiseks mõne käru 25€/tk, aga Juhani sohilapse kaasavara ei imponeeri eriti. rääkimata müstilisest hinnast :D ebay hinnad ei koti kedagi. pane nad sinna müüki - saadki oma sodist lahti.

Sul on võimalus mulle näidata, kust selliseid asju odavamalt saab. Aga ilmselgelt pole sa nende asjade sihtgrupp ka. Ega mul neid kärusid nüüd nii palju ka ei ole, et igasse Eesti kodusse üks müüa. :)

Bandit kirjutas:Mis need klaasid on olemuselt kukkumiskindlamad ka või?

Kahjuks ei ole, täitsa tavalised klaasid on.
Kasutaja avatar

reimps

Lugemata postitus #15 Postitas reimps » 09 Aug 2018, 16:34

Seega see pankrotimandi müümine tasub ära? Et ostad pankrotipesast mingi summa eest prügi ja saad vaheltkasuga lahti lõpuks?
Lihtsalt huvitab, mis protsess see selline on ja mis summad ses äris liiguvad.
Kasutaja avatar

Jesper
Tänanud: 93 korda
Tänatud: 190 korda

Lugemata postitus #16 Postitas Jesper » 09 Aug 2018, 18:19

Kõik see kola oleks teoreetiliselt pidanud läbi avalike oksjonite käima: https://www.err.ee/579156/pankrotis-est ... e-oksjonil

Reaalsus on muidugi Eestile tüüpiline, pakažuuha mõttes näpuotsaga vara oksjonile ja valdav enamus liigub erinevate sulle-mulle-sahker-mahker-paku-hind tehingutega.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Multi

Lugemata postitus #17 Postitas Multi » 09 Aug 2018, 19:24

Jesper kirjutas:Kõik see kola oleks teoreetiliselt pidanud läbi avalike oksjonite käima: https://www.err.ee/579156/pankrotis-est ... e-oksjonil

Reaalsus on muidugi Eestile tüüpiline, pakažuuha mõttes näpuotsaga vara oksjonile ja valdav enamus liigub erinevate sulle-mulle-sahker-mahker-paku-hind tehingutega.

Igal pool pole ka vaja tonte näha. Reaalsus on see, et mul ei ole vähimatki sidet Estonian Airiga ja kogu see kraam oligi tervikvarana avalikul oksjonil, kusjuures ma ei olnud seal ainus pakkuja.

reimps kirjutas:Seega see pankrotimandi müümine tasub ära? Et ostad pankrotipesast mingi summa eest prügi ja saad vaheltkasuga lahti lõpuks?
Lihtsalt huvitab, mis protsess see selline on ja mis summad ses äris liiguvad.

Eks igas äris on omad riskid, aga loodan, et tasub. :) Ega see nüüd päris easy money ka ei ole, selle kraamiga on ikka mässamist omajagu ja ei tea, kui kaua mul üldse aega läheb, et kõigest lahti saada. Suurem osa inimestest, kellele sellest mõttest enne ostu rääkisin, olid ikka väga skeptilised. Aga mõtlesin, et enne teada ei saa, kui ei ole proovinud. :D

Kui üldisemalt rääkida, siis ma ei ole kindlasti mingi spetsialist, sest ostsin niimoodi pankrotivara esimest korda, aga arvan, et pankrotipesades pole tavaliselt eriti huvitavaid/väärtuslikke asju, nii et see kasum ilmselt ei tasu seda kulutatud aega ära. Võib-olla ainult siis, kui ostad mingeid kindlaid tooteid, mille jaoks on sul endal juba väljakujunenud müügikanalid olemas jne, aga see peab ikka hea kokkusattumus olema. Estonian Airi puhul on natuke teine lugu, siin ma lihtsalt nägin potentsiaali ja otsustasin selle riski võtta. :) Eks ta rohkem selline hobivärk ja kõrvalprojekt ole.

Edit: näiteks kui kellelgi diislit vaja on, siis palun :D
https://www.oksjonikeskus.ee/oksjon/vie ... okid=40734
Kasutaja avatar

Jesper

Lugemata postitus #18 Postitas Jesper » 09 Aug 2018, 19:57

No pankrotivara müügi mõte on siiski see, et saada maksimaalselt raha võlausaldajatele maksmiseks. Kui mingi kola müüakse maha selliste hindadega, et hangeldajal kõlbab ka vaheltkasu saada, siis järelikult ei ole mäng päris õige, sest see vaheltkasu oleks pidanud samuti võlausaldajatele kuuluma.

Anoh ma isiklikult olen nende tuuleveskitega võitlemisest väsinud, lihtsam on mingit muud tööd teha kui end läbi selle halli kivi hekseldada. Reaalselt need sahtlikärud läksid ühekaupa oksjonil kaubaks 100-150 tuuris, seega on 250 alghind üsna kosmosest, aga samas eks kõik ole kokkuleppe küsimus.
Kasutaja avatar

ishijupp
Tsikkel: BMW R1150R , K-650
Tänatud: 29 korda
Kontakt:

Lugemata postitus #19 Postitas ishijupp » 09 Aug 2018, 20:50

Jesper kirjutas:No pankrotivara müügi mõte on siiski see, et saada maksimaalselt raha võlausaldajatele maksmiseks. Kui mingi kola müüakse maha selliste hindadega, et hangeldajal kõlbab ka vaheltkasu saada, siis järelikult ei ole mäng päris õige

Asja nimi on hulgi- ja jaemüük. Pankrotivara müüdi kogu kupatusena (hulgimüük), siin pakutakse üksikesemete kaupa (jaemüük), pankrotipesa realiseerimine jaemüügina oleks töö- ja ajakulu arvestades ilmselge overkill :)
Kasutaja avatar

Jesper

Lugemata postitus #20 Postitas Jesper » 09 Aug 2018, 21:39

Kui selle pärast, et kellegi arvates on mingi asi overkill, saavad võlausaldajad vähem raha, siis see ei ole minuarust okei. Selles suhtes, et ma ei kaeble siin Multi tegevuse üle, asjade suures plaanis on see tühine summa, aga reimps küsis et kuidas süsteem töötab ja ma pmst vastasin sellele, et enam-vähem nii töötab nagu ta ette kujutab, ehk ühest küljest juriidiliselt korrektselt, aga teisest küljest siiski khm, noh ütleme viisakalt nii et viletsalt.
Kasutaja avatar

TPB
Mode

Lugemata postitus #21 Postitas TPB » 09 Aug 2018, 21:55

Võin kõrge käru osta koos 10 kandikuga 100€
Kasutaja avatar

ishijupp
Kontakt:

Lugemata postitus #22 Postitas ishijupp » 09 Aug 2018, 22:14

Jesper kirjutas:Kui selle pärast, et kellegi arvates on mingi asi overkill, saavad võlausaldajad vähem raha, siis see ei ole minuarust okei. Selles suhtes, et ma ei kaeble siin Multi tegevuse üle, asjade suures plaanis on see tühine summa, aga reimps küsis et kuidas süsteem töötab ja ma pmst vastasin sellele, et enam-vähem nii töötab nagu ta ette kujutab, ehk ühest küljest juriidiliselt korrektselt, aga teisest küljest siiski khm, noh ütleme viisakalt nii et viletsalt.

Sa tõemeeli arvad, et vidinate ükshaaval müümine ja selleks müügiga tegeleva inimese palgal hoidmine määramata aja jooksul on võlausaldajatele mõistlikum, kui kogu partii müümine ASAP ja riski lükkamine partii ostja kaela?
Kasutaja avatar

Jesper

Lugemata postitus #23 Postitas Jesper » 09 Aug 2018, 22:22

Jah, ma tõemeeli arvan seda, et see hetke süsteem ei ole maksimaalselt efektiivne ja toidab eelkõige vahendajate huve, mitte võlausaldajate ja lõppklientide. Umbes 10a kogemust on kah laias laastus samalt alalt, anoh teisest küljest ega ma ei viitsi hakata mingeid välja kujunenud reljeefseid veendumusi ümber lükkama - kui sinu arvates on see 250€ käru oma hinda väärt, siis Jumala eest, osta ära.

Kõik see tundub nii kauge ja abstraktne, kui kaotajaks on riik või pangad vms, a kui mõne eraisiku vara kopika eest "hulgimüüki" läheb, siis see on juba palju valusam ja jaburam vaatepilt. Noja teisalt obv tahaks ise ka asju vahel normaalse hinnaga ühekaupa osta, mitte ainult läbi mitme vahendaja.
Kasutaja avatar

ishijupp
Kontakt:

Lugemata postitus #24 Postitas ishijupp » 09 Aug 2018, 23:33

Jesper kirjutas:kui sinu arvates on see 250€ käru oma hinda väärt, siis Jumala eest, osta ära.

No kuidas see nüüd minu postitustesse puutub??

Aga olgu, mis me tühja auru siin suust välja ajame, läheme konkreetseks. Antud tehingus on hulgem tundmatuid suurusi ja vaevalt teema algataja tahab numbreid tutvustada... aga sinu 10 a kogemust lubab ehk lüngad täita või väiteid ümber lükata. Niisiis:
Oletame, et pesa osteti hinnaga 10000 EUR, pesa ostja lajatab igale vidinale keskmiselt juurde 100%, kokku pesa jaehind seega 20000, brutokasum 10000 EUR.
Nüüd küsimused:
- kui palju kaubast jääb müümata? Pakun, et kui alles jääb 30%, siis on müüja väga head tööd teinud. Kasuminumber kahanes just 7000 EUR-ile
- kui kaua võtab aega müük? Taas teadmata suurus, aga 20/80 printsiip võiks olla tõele lähedal, seega 20% müüdud kaubast müüb kiiresti, 80% tilgub üksikute vidinate kaupa aastake või poolteist. Oletame, et aasta. Kui müügiga tegeleja palgatakse netopalgaga 500 EUR kuus (kassamüüjast madalam palk), siis tööandja kulu aastas on 694 x 12 = 8328 EUR. Oppaaaa, juba jõudsimegi miinusesse. Kui juurde arvata ka osta.ee vm reklaamitasud.... noh, võlausaldajana ei sooviks ma kindlasti pankrotipesa realiseerimist jaemüügis.
p.s. mis praeguses teemas küsitavatesse hindadesse puutub, siis kunagi oli üks tore reklaam: "küsida võib kõike", see ei muuda eelnevat kalkulatsiooni- mõni vidin juurdehindlusega 200%, teine taas -50%
Viimati muutis ishijupp, 09 Aug 2018, 23:42, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Kalapea
Tsikkel: Mõni Ducati
Tänatud: 44 korda
Kontakt:

Lugemata postitus #25 Postitas Kalapea » 09 Aug 2018, 23:41

Vihjeks, et 10000€ on natuke palju pakutud. Kui need asjad on samalt oksjonilt mis mina nägin, siis alghind oli 2500€ ja pakkumised said 3000€ pealt otsa.
PiltPilt
Kasutaja avatar

Teema algataja
Multi

Lugemata postitus #26 Postitas Multi » 10 Aug 2018, 00:20

Kalapea kirjutas:Vihjeks, et 10000€ on natuke palju pakutud. Kui need asjad on samalt oksjonilt mis mina nägin, siis alghind oli 2500€ ja pakkumised said 3000€ pealt otsa.

Nii palju võin kommenteerida, et selle oksjoniga tegemist ei olnud, minul olid numbrid ikka teised. Aga see läheb siin juba kangesti teiste rahakotis sorimiseks.

Panen selle teema nüüd kinni. Algsest müügiteemast on saanud filosoofiline arutelu, kas kellelgi on õigus investeeringult kasumit teenida või teenivad kasumit ainult töölisrahva rõhujad. (togi) Praegu tundub, et kulutan sellele teemale rohkem aega, kui asi väärt on.

Mine “Kirbuturg”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist