Soovitage noateritajat.

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

mx77
Tsikkel: YZ250F, XV 750 Cafe Racer
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 139 korda
Kontakt:

Re: Soovitage noateritajat.

Lugemata postitus #61 Postitas mx77 » 09 Nov 2018, 13:23

Macintosh kirjutas:
mx77 kirjutas:Eks sa võid ju mulle koju katsuma tulla, kui teravad nad on. Lisaks veel ei tohi nugasid nõudepesumasinas pesta, see on tera kiire surm.

No selle kutse võtan ma küll vastu. Ei lase end 2x paluda. Aga pesumasinast ja noa nüristamisest. Hmm. Ma kuulen sellest esimest korda. Ei väljenda uskumatust aga oskad sa põhjendada- selgitada?

Nõudepesumasinas kasutatav pesuvahend on väga agressiivne. Ja kuna (vähemalt profinugades) kasutatav teras ei ole mitte 100% roostevaba, vaid halvasti roostetav, siis see agressivne pesuvahend tekitab õhukeseks teritatud noa lõikeserval mikrokorrosiooni, mis lõppeb lõikeservast mikrokildude eraldumisega. Piisab, kui vaadata mõnda korduvalt pesumasinas pestud noa lõikeserva tugeva luubi või mikroskoobi all, et seda näha.

Kasutaja avatar

Maaks
Tsikkel: Yamaha FZS600
Tänanud: 74 korda
Tänatud: 138 korda

Lugemata postitus #62 Postitas Maaks » 09 Nov 2018, 13:35

See korrosioon on väja imetud probleem, kasutuses olev nuga saab kordades varem otsa teritamise kui et sellise "mikrokildude eraldumisega" (lol)
PS Keraamiliste nugade "teravus" põhinebki sellel, et seal mikrokilde eraldub :wink:
Garaažis: Pannoonia 250TLF, Yamaha FZS 600
Osta ära: https://goo.gl/DVNVzT
Kasutaja avatar

isakene
Tsikkel: Yamaha XTZ 750 ST, KTM 250 EXC
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 15 korda

Lugemata postitus #63 Postitas isakene » 10 Nov 2018, 01:23

Macintosh kirjutas:
Erci kirjutas:Need püsivad nii hästi teravad, et ma ehk kord poole aasta sees tõmban teemantluisuga korra üle.

Ma ei saa hästi aru, kuidas saab igapäevaselt kasutusel olev kööginuga olla pool aasta terav? Noatera ju puutub pidevalt kokku erinevate pindadega, mis seda jätkuvalt nüritavad. Kutseline kokk teritab minu teada oma nuga iga päev. Muidugi on lõikamiste arv ja intensiivsus erinev aga pool aasta kõlab minu kõrvus nagu ulme.

...läksin oma salasõbratari juurde mõnusat veiniõhtut pidama. Too tükeldas parajasti veini kõrvale head-paremat ning pistis mulle paar nuga pihku, et olgu ma lahke ja teritagu nood ära, kuni tema ninaesisega tegeleb. Teritasin ja mõtlesin - ma ihusin kodus viimati nuge aasta tagasi... tramaivõi, kuidas nad siiani kõik NII teravad on?!?...
Kasutaja avatar

Teema algataja
Piipz
Soe ja sõbralik
Tsikkel: DL1000 V-Strom
Tänanud: 83 korda
Kontakt:

Lugemata postitus #64 Postitas Piipz » 12 Nov 2018, 07:40

Neljas kord fiskarsi noa kallal (see tegevus võtab koos kivide pesemisega jne pool tundi kuni tund), nüüd juba võiks enamvähem rahule jääda.
Tomatist andis päris õhukesi viilusid teha. Tundub, et see metall on nii pehme, et isegi pikalt selle kallal p3dereerides ei saa seda teravust, et käekarvu ajada saaks (ma kasutan seda mingiks teravuse mõõtmise standardiks praegu).
Võimalik, et saaks teravamaks, kuid siis ma tahaks näha, et keegi seda mu teritajaga mu enda noa peal teha suudab.

Ei julge veel teiste nugade kallale minna, kuid tundub, et asjast saab ikkagi asja.

Ning kümnetest youtube videotest on just see parim:

Modifikatsioonid, mida videos õpetab, on päris asjalikud, saab vedelust kõvasti vähemaks ning saab terituskivi palju pikemalt utiliseerida .
Kindlasti teen talle puust aluse.

N52 magneti juba tellisin ära:
https://www.ebay.co.uk/itm/N52-Block-60 ... 2773633274
Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

mx77
Tsikkel: YZ250F, XV 750 Cafe Racer
Tänanud: 104 korda
Kontakt:

Lugemata postitus #65 Postitas mx77 » 12 Nov 2018, 09:03

Ma loodan, et see saaga lõppeb mitte vähemaga, kui Biker.ee liikmetele söögikoha avamisega :D
Kasutaja avatar

Alex
Tsikkel: Punane Roller
Tänanud: 11 korda

Lugemata postitus #66 Postitas Alex » 12 Nov 2018, 18:59

Ja mina tellisin eile 147 raha eest selle "sibulamehe" värgi ära, tänud Piipz, krt, mitu aastat juba kogusin taarat ja veeretasin veeringut ja ehk nädala lõpus saab juba tomatit viilutada. Õnneks on karvkatet piisavalt, et tera kontrollida :P ja käeline tegevus-lai mõiste fantaasiale edaspidi :)
Ilusa ja punase rolleri omanik...sain kah lammaste seast huntide sekka :D
Kasutaja avatar

Romka
Tsikkel: 998cc
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 5 korda

Lugemata postitus #67 Postitas Romka » Eile, 20:50

Piipz kirjutas:ühte vana fiskarsi nuga aga võin vanduda, et see oli enne teravam. karvu igatahes käe pealt praegu ei aja

Sa ikka kõige viimasena nahkrihma peal poleerid? Poisikesena sai mul suvaline kõvera teraga veneaegne aianuga nii teravaks aetud, et võttis lõdvalt käeseljalt karva.

Praegu mul üks Roselli UHC nuga, terakõvadusega HRC 66-68. Seda teritan alguses 400/1000 teemantluisul ja siis 1000/6000 jaapani vesikivil, viimane poleerimine ikka nahkrihmal.
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Tsikkel: Kawaspa
Tänanud: 394 korda
Tänatud: 117 korda

Lugemata postitus #68 Postitas AzA » Eile, 22:56

Mul tegi paarimees nahkrihma asemele mingi skvotti või soti vms, puuklotsie kleebitud nahk miskisuguse pastaga. Lasen aegajalt sealt oma lambanoad üle ja igavesti vägev.
Aga mulle meeldib.

Neenets

Lugemata postitus #69 Postitas Neenets » Täna, 00:17

Annan ka oma tagasihoidliku panuse.

Noad saab siit : https://cdn.dictum.com/media/pdf/Kataloge/DICTUM_Knives_Catalogue.pdf

Terituse info : https://cdn.dictum.com/media/pdf/Kataloge/DICTUM_Sharpening_Primer_EN.pdf

https://www.dictum.com/en/sharpening-e

Mul endal ka vasak käsi suht karvutu terituse proovimisest :)

Mine “Vaba teema”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline