Politseil eest ära sõitmise teooria.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Siin hoitakse asju 14 päeva, seejärel kustuvad need automaatselt. Kui arvad, et miskit siinsest väärib säilitamist, siis anna modedele teada.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Krl
Tsikkel: 2007 R6
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 59 korda

Politseil eest ära sõitmise teooria.

Lugemata postitus #1 Postitas Krl » 08 Nov 2018, 08:29

Kohe kohe on uus hooaeg algamas ja kõigil kindlasti edevamad ja kiiremad rattad selleks plaanitud.

Teoretiseerime, kuidas siis ikkagi eest ära saada, mida meeles pidada ja mida vältida, et ettevõtmine soovitud tulemustega lõppeks.
Kellelgi me neid näpunäiteid muidugi rakendada ei soovita.

Pilt

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Tsikkel: xChallenge Maya
Tänanud: 186 korda
Tänatud: 44 korda
Kontakt:

Re: Politseil eest ära sõitmise teooria.

Lugemata postitus #2 Postitas ElectroMoto » 08 Nov 2018, 08:46

Ma ei mõista, mida siin keerulist on? Sõidad hästi kiiresti, soovitavalt kiiremini kui politsei.. duuh... (lol)
Kasutaja avatar

pühak
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Tänanud: 124 korda
Tänatud: 55 korda

Lugemata postitus #3 Postitas pühak » 08 Nov 2018, 08:51

Väga lihtne: Kasuta sellist põgenemisteed, kuhu sabas olev politseisõiduk kas ei pääse või kus ta ebaefektiivne on. Kui politsei ajab sind autoga taga, siis mine kergliiklusteedele, jalgradadele jne. Enduuroka või krossikaga keera metsa, põllule jne. Loobi tagantkätt selle jaoks varem valmis varutud naelasiile jms. Igaks juhuks kanna kuulivesti. :D
Minu arust lollakas teemapüstitus. Igatsugu planeeritud seaduserikkumised toodavad ainult rohkem riigipoolset seadusega kägistamist jms. Kui tahad kangesti eest ära sõita, siis parem ära hõiska sellega. Ja minu vastuse peale ära vigise ka. Sa ei saa soovitud vastust isegi siis, kui lähed mõnda 1% motoklubisse küsima, et mitu naist peaks ära vägistama ja mitmel mendil kaela kahekorra keerama, et klubi liikmeks saada. Küll aga võid saada jalaga pe*sse. Seaduserikkumine võib eesmärk iseenesest olla ainult Jorh Adnieli sugustele tegelastele, asja mõistlikult võttes saab see olla maksimaalselt vaid elustiiliga kaasas käiv paratamatus.
"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Teema algataja
Krl

Lugemata postitus #4 Postitas Krl » 08 Nov 2018, 09:00

pühak kirjutas:Minu arust lollakas teemapüstitus. Igatsugu planeeritud seaduserikkumised toodavad ainult rohkem riigipoolset seadusega kägistamist jms. Kui tahad kangesti eest ära sõita, siis parem ära hõiska sellega. Ja minu vastuse peale ära vigise ka. Sa ei saa soovitud vastust isegi siis, kui lähed mõnda 1% motoklubisse küsima, et mitu naist peaks ära vägistama ja mitmel mendil kaela kahekorra keerama, et klubi liikmeks saada. Küll aga võid saada jalaga pe*sse. Seaduserikkumine võib elustiil olla ainult Jorh Adnieli sugustele tegelastele, asja mõistlikult võttes saab see olla maksimaalselt vaid elustiiliga kaasas käiv paratamatus.

Ei ole vaja olla selline pidur.
Võimalik et siin on ikkagi ka päris sõitjaid, kellele mõni sõber on õlle kõrvale rääkinud, mis olevat töötanud mis mitte.
Ma ise ei plaani ühtegi seaduserikkumist. Teen lõputööd.
Kasutaja avatar

pühak

Lugemata postitus #5 Postitas pühak » 08 Nov 2018, 09:04

Ma kirjutasingi sellest, mis minu teismeeas töötas, väljaarvatud naelasiil ja kuulivest. :D Isegi sääreväristajaga sai toonase miilitsa eest minema, kui see näiteks GAZ 53-ga tuli, pidid ainult teadma, kus on gazooni jaoks liiga kitsad kohad.

PS: Muutsin oma postitust pärast seda, kui Sa tsitaadi kopeerisid. Sellest tulenevalt on minu eelmine postitus Sinu tsiteeritust veidi erinev.

PS vol2: Mis lõputöö see sihuke on?
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Tsikkel: DL1000 V-Strom
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 139 korda
Kontakt:

Lugemata postitus #6 Postitas Piipz » 08 Nov 2018, 09:32

pühak kirjutas:PS vol2: Mis lõputöö see sihuke on?

Mul sama küsimus
Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Teema algataja
Krl

Lugemata postitus #7 Postitas Krl » 08 Nov 2018, 09:37

Sotsiaalteadused.

will111
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 161 korda

Lugemata postitus #8 Postitas will111 » 08 Nov 2018, 09:41

Eks see ole ikka see kõige viimane lõputöö, noh nagu nimigi ütleb tegelikult :D Siis kui lõpp on silme ees.

Ma otseselt eest ära sõitnud ei ole, sest nad on lihtsalt nii aeglase reaktsiooniga. Aga teemasse võin lisada niipalju, et lihtsalt eest ära sõitmisest ei pruugi piisata. Kui sul midagi varjata on siis parem peida oma tsikkel ka garaazi ära, keera uks lukku ja ütle, et sul on tsiklivarustus seljas sellepärast, et sulle lihtsalt meeldib tsiklivarustuses ringi käia :D Ja kui mingit ohkimist või ähkimist on siis küsi, et näitate salvestist kah või niisama tulite siia ühe jala pealt teisele keksima?

Ja minul muidugi ei olnud midagi varjata, seepärast jätsingi tsikli hoovi peale ilusti nähtavale :D
Viimati muutis will111, 08 Nov 2018, 09:43, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

pea
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 4 korda

Lugemata postitus #9 Postitas pea » 08 Nov 2018, 09:43

Mul tekkis jälle küsimus, miks miilits GAZ53-ga sõitis? Ise küll ei mäleta selliseid liikureid miilitsal
Kasutaja avatar

Kirs
Toetajaliige
Tsikkel: BMW
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 14 korda

Lugemata postitus #10 Postitas Kirs » 08 Nov 2018, 10:00

pea kirjutas:Mul tekkis jälle küsimus, miks miilits GAZ53-ga sõitis? Ise küll ei mäleta selliseid liikureid miilitsal

Võib-olla peetakse siin silmas ÜAI -d? Minuarust olid need agaramadki, kui tavamiilits. Ühiskondlikud olid küll reidildel kõikvõimalike liikuritega, okei, traktoreid pole näha olnud, aga autopargis kajastus enamik nõukaagsest tehnikast. UAZ -i erinevad mudelid olid suht levinud, kuna nendega sai ka mõõda põlde taga ajada. Aga suht tulutult ikkagi. Kitsad metsarajad olid jah pääseteeks ja neid oli varuks enamasti mitmeid.
SERTÃO
Kasutaja avatar

Ain
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 35 korda

Lugemata postitus #11 Postitas Ain » 08 Nov 2018, 10:06

Täna on ju Politseil võimekus kus isegi 2.0 diisel transporteriga võetakse kõvemaid mehi maha!
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin Zümo660, GoPro Hero3 ja Packtalk Bold sideseade.

Cardo kiivri sideseadmete, GoPro ja Garmini müük.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Krl

Lugemata postitus #12 Postitas Krl » 08 Nov 2018, 10:12

Ain kirjutas:Täna on ju Politseil võimekus kus isegi 2.0 diisel transporteriga võetakse kõvemaid mehi maha!

Nii et seljakotte lendab

Melx
Tsikkel: Freewind|Bandit 1250 SA|B-King
Tänatud: 3 korda

Lugemata postitus #13 Postitas Melx » 08 Nov 2018, 10:18

Varsti laipasid ka, kui julgust juurde saadakse.
Aga ärasõitmist on vast kõige mõistlikkum tipptunni aeg linnas ummikus teha. Saab täitsa legaalsetel kiirustel hakkama.
Ziccel

Ohverdan bensiini !
Kasutaja avatar

Teema algataja
Krl

Lugemata postitus #14 Postitas Krl » 08 Nov 2018, 10:22

Melx kirjutas:Varsti laipasid ka, kui julgust juurde saadakse.
Aga ärasõitmist on vast kõige mõistlikkum tipptunni aeg linnas ummikus teha. Saab täitsa legaalsetel kiirustel hakkama.

Mulle tundub, et linnas on see isegi hullem. Oled jalakäijatele reaalselt ohtlik ja politseil mot sind taga ajada.

Kuidas maanteel? Seal sa oma 200kilose rattaga autodele erilist ohtu ei kujuta. Kas politsei viitsib väga tegeleda, kui näeb, et ise enam sirge peal järgi ei jõua.
Et kui Jüri juures kellelegi kihutades silma jääd, siis Tartus on teised ametnikud teel vastas?
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Tsikkel: Triumph Tiger 800 ja Kawa w800
Tänanud: 608 korda
Tänatud: 509 korda
Kontakt:

Lugemata postitus #15 Postitas Macintosh » 08 Nov 2018, 10:41

Ainuke mõeldav ärasõitmise viis on kui tunned hästi kohalikke teid ja saad kuhugi metsa jalagrajale, kuhu politseisõiduk järele ei mahu. Ideaalis on sul maastikuvõimeline sõiduk.
Mul üks tuttav ütles mõned aastad tagasi, et tuli mööda maanteed märkimisväärselt kiiremini, kui lubatud ja nägi eemalt politseid. Veel enne, kui need peatama jõudsid hakata keeras sealtsamast põllule, sõitis üle põllu ja kadus metsateele. Aga see pole vist päris õige eest ära sõitmine.

Kõikidel asfaldil toimuvatel tagajamistel lähevad kiirused ja sellest tulenevalt ka riskid jaburalt suureks - sa sõidad end kas ise vigaseks või või ulatab politsei sulle abikäe.
Senised sõiduriistad: Riga 13 → Riga 13 → Minsk MMVZ-3.111 → Voshod K175→→→ Honda Hornet 2002 → Honda Hornet 1998 →Honda CBF500→Kawasaki Versys 650.
Hetkel garaazis: Kawasaki w800 + Triumph Tiger 800
---
Tarkvaraarendus mobiili ja veebi, UI-UX. http://www.digitalfruit.ee
Kasutaja avatar

Teema algataja
Krl

Lugemata postitus #16 Postitas Krl » 08 Nov 2018, 10:42

Teine küsimus, mis kaitsmisel kindlasti ära küsitakse on see, et kuidas numbrimärgi probleem lahendatakse?
Kas sõidetaksegi ilma ja riskitakse liigse tähelepanuga, või kuidas.
Sest pole ju eriti mõtet hakata ära sõitma, kui su number on pildile jäänud.
Kasutaja avatar

jkristjan
Tsikkel: Ducati Scrambler Icon
Tänatud: 72 korda

Lugemata postitus #17 Postitas jkristjan » 08 Nov 2018, 10:50

Mis see number asjasse puutub, ega numbrit puhuma ei panda või kohtusse kutsuta, teo tegija on ikka vaja tuvastada. Aga küsimus on lollakas sellepärast, et seda pole täpsustatud - mille eest sa täpsemalt tahad ära sõita või metsa joosta, ühe konkreetse patrulli eest või raadiote, kaamerate, kuulide, koerte, telefoni positsioneerimise jne eest?
In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Krl

Lugemata postitus #18 Postitas Krl » 08 Nov 2018, 10:59

jkristjan kirjutas:Mis see number asjasse puutub, ega numbrit puhuma ei panda või kohtusse kutsuta, teo tegija on ikka vaja tuvastada. Aga küsimus on lollakas sellepärast, et seda pole täpsustatud - mille eest sa täpsemalt tahad ära sõita või metsa joosta, ühe konkreetse patrulli eest või raadiote, kaamerate, kuulide, koerte, telefoni positsioneerimise jne eest?

Selle kõige eest. Eesmärk on ju lõpuks see, et pääseksid puhtalt.
Ja põgenemise eesmärk on hirm karistuse ees, mille muidu saaksid kiiruse ületamise eest.
Kasutaja avatar

Black
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Tänatud: 28 korda

Lugemata postitus #19 Postitas Black » 08 Nov 2018, 10:59

Krl kirjutas:Teine küsimus, mis kaitsmisel kindlasti ära küsitakse on see, et kuidas numbrimärgi probleem lahendatakse?
Kas sõidetaksegi ilma ja riskitakse liigse tähelepanuga, või kuidas.
Sest pole ju eriti mõtet hakata ära sõitma, kui su number on pildile jäänud.

Tuleb foorumi ajalugu tunda: viewtopic.php?f=30&t=31541

Sealt saad oma algsele küsimusele ka ilmselt ideid.

Melx
Tsikkel: Freewind|Bandit 1250 SA|B-King
Tänatud: 3 korda

Lugemata postitus #20 Postitas Melx » 08 Nov 2018, 11:08

Krl kirjutas:
Spoiler:
Melx kirjutas:Varsti laipasid ka, kui julgust juurde saadakse.

Mulle tundub, et linnas on see isegi hullem. Oled jalakäijatele reaalselt ohtlik ja politseil mot sind taga ajada.

Kuidas maanteel? Seal sa oma 200kilose rattaga autodele erilist ohtu ei kujuta. Kas politsei viitsib väga tegeleda, kui näeb, et ise enam sirge peal järgi ei jõua.
Et kui Jüri juures kellelegi kihutades silma jääd, siis Tartus on teised ametnikud teel vastas?

Selleks ütlesingi, ummikuga ja legaalsetel kiirustel. Eest ära sõitmise kõige esmane eesmärk on siiski visuaalselt ära kaduda, siis saad alles hakata planeerima põgenemist. Maanteel eeldab see ikka päris julma kiirust, eriti kui muud sõiduoskused napivad ja teid ning eluolu ümberringi täpselt ei tea.
Arvestades, et politsei sõidukid suudavad enamus 200+ kiirust arendada on lihtsalt kiirusega eest minek suht kamikaze. Mootorratta trump on siiski kiirendus ja gabariidid.
Ziccel

Ohverdan bensiini !
Kasutaja avatar

pühak

Lugemata postitus #21 Postitas pühak » 08 Nov 2018, 12:45

Kirs kirjutas:
Spoiler:
pea kirjutas:Mul tekkis jälle küsimus, miks miilits GAZ53-ga sõitis? Ise küll ei mäleta selliseid liikureid miilitsal

Võib-olla peetakse siin silmas ÜAI -d? Minuarust olid need agaramadki, kui tavamiilits. Ühiskondlikud olid küll reidildel kõikvõimalike liikuritega, okei, traktoreid pole näha olnud, aga autopargis kajastus enamik nõukaagsest tehnikast. UAZ -i erinevad mudelid olid suht levinud, kuna nendega sai ka mõõda põlde taga ajada. Aga suht tulutult ikkagi. Kitsad metsarajad olid jah pääseteeks ja neid oli varuks enamasti mitmeid.

See oli Kingissepas (Kuressaares) neil minu teada mingi suvaline kaubaveo auto. Ikka vormis miilitsad istusid sees, aga operatiivvärvides see küll polnud. Me vennaga olime eri aegadel sellega mõlemad hädas, sama rääkisid mõnikord ka sõbrad. Ma ei tea, milleks selline auto miilitsale üldse vajalik oli, täiesti tavaline kastikas. Võibolla surnud miilitsate kirstuveoks. :twisted:
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Tänanud: 761 korda
Tänatud: 175 korda

Lugemata postitus #22 Postitas urmas66 » 08 Nov 2018, 13:16

pühak kirjutas:
Spoiler:
Kirs kirjutas:

See oli Kingissepas (Kuressaares) neil minu teada mingi suvaline kaubaveo auto. Ikka vormis miilitsad istusid sees, aga operatiivvärvides see küll polnud. Me vennaga olime eri aegadel sellega mõlemad hädas, sama rääkisid mõnikord ka sõbrad. Ma ei tea, milleks selline auto miilitsale üldse vajalik oli, täiesti tavaline kastikas. Võibolla surnud miilitsate kirstuveoks. :twisted:

Oli jah,aga see oli vist Gaz 52(võibolla ka 53), mingi majandus auto oli äkki.Ma ise ka ju oma teismelise aastad seal veetnud ja sai nii jalgrataste ,kui punnvõrridega nende eest putku pandud. Ühe korra ka rahvamalevale ning mentidele korraga vahele jäädud.Tulid 8-klassilise kooli tagant ühelt ja teiselt poolt ning said mu kätte. Punnvõrr viidi menti,kust sain pärast rüüstatuna tagasi.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

kaiman
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 11 korda

Lugemata postitus #23 Postitas kaiman » 08 Nov 2018, 13:26

Gaz52 oli jh.neid raipeid sai tatina kardetud jh.maanteel liigelda ei tohtinud punniga.ükskord jain vahele ja visati punnikas kasti.isa käis hiljem tagasi lunimas.mäletan veel et olin ilgelt mures et vbl ei saagi punnikat tagasi aga sain :wink:

hmm
Tsikkel: K-58, M103
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus #24 Postitas hmm » 08 Nov 2018, 14:53

Krl kirjutas:Kohe kohe on uus hooaeg algamas ja kõigil kindlasti edevamad ja kiiremad rattad selleks plaanitud.

Teoretiseerime, kuidas siis ikkagi eest ära saada, mida meeles pidada ja mida vältida, et ettevõtmine soovitud tulemustega lõppeks.
Kellelgi me neid näpunäiteid muidugi rakendada ei soovita.

ElectroMoto kirjutas:Ma ei mõista, mida siin keerulist on? Sõidad hästi kiiresti, soovitavalt kiiremini kui politsei.. duuh... (lol)

Krl kirjutas: mida meeles pidada ja mida vältida, et ettevõtmine soovitud tulemustega lõppeks.

Meeles võiks pidada, et tuleb ikkagi politseist kiiremini sõita. Mida vältida: ära sõida aeglasemini.

Kui koostad uurimustööd, siis püstita probleemi küsimus korrektselt.

Aga soovitan läbida alarmsõidukijuhi koolituse, koostada korralikult valideeritud küsimustik ja suurem osa (vähemalt mootopolisteinikele ja alarmsõiduki juhtide koolitajatele) kogenud patrullpolitseinikele esitada.
Pelgalt eest ära sõitmise õnnestumisega ei pruugi edu (sinu soovi kohaselt vist eksimuse karistuse vältimine) tagada, sest ega eest ära sõitmisele politsei toimingud ei lõppe.
Aga enne gaasi keeramist tuleb +/- kaaluda, mis sul võita/kaotada on, ning kui julge sa tegelikult oled.

Aga kui sa juba mõtlema hakkad.... :roll:
Kasutaja avatar

pühak

Lugemata postitus #25 Postitas pühak » 08 Nov 2018, 14:59

kaiman kirjutas:Gaz52 oli jh.neid raipeid sai tatina kardetud jh.maanteel liigelda ei tohtinud punniga.ükskord jain vahele ja visati punnikas kasti.isa käis hiljem tagasi lunimas.mäletan veel et olin ilgelt mures et vbl ei saagi punnikat tagasi aga sain :wink:

Võis küll olla 52. Ega mul mingit muud kinnitust oma eelpoolkirjutatule pole, kui et kuidagi on meelde jäänud, et 53 oli. Kui seda nägid, polnud tavaliselt aega enam vaadata, mis ta on, siis vaatasid, et minema said. :D
Üks tuttav rääkis kunagi, et Rakveres kasutas ta põgenemiseks 60-datel likvideeritud Näpi raudteeülesõitu. Seal on auto ülesõit tehtud jalakäijate ülekäiguks ja on niipalju kitsas, et autoga kohe kindlasti ei pääse, aga mõlemal pool raudteed on muidu tavaline linnatänav. Nüüd on need sinkavinka tõkked ka, aga vene ajal neid polnud. Siis tavaliselt, kui mendid sappa võtsid, tuligi proovida sinna jõuda. Kui sealt juba üle said, võis teisel pool raudteed ainult rusikat näitavat miilitsat näha.
Kasutaja avatar

reimps
Tsikkel: Tuono V4R
Tänanud: 171 korda
Tänatud: 424 korda

Lugemata postitus #26 Postitas reimps » 08 Nov 2018, 15:04

A miks üldse alluda trolli provokatsioonile ja arutlema kukkuda?
Kes teab, kuidas see edukas eestminek käib, ei hakka kindlasti avalikus foorumis trikke jagama ja kes teab, kuidas neid edukalt püüda, ei hakka samuti miskit sheerima.
I have an opinion and I'm not afraid to use it
Allergic to stupid people
Kasutaja avatar

pühak

Lugemata postitus #27 Postitas pühak » 08 Nov 2018, 15:22

reimps kirjutas:A miks üldse alluda trolli provokatsioonile ja arutlema kukkuda?
Kes teab, kuidas see edukas eestminek käib, ei hakka kindlasti avalikus foorumis trikke jagama ja kes teab, kuidas neid edukalt püüda, ei hakka samuti miskit sheerima.

Kas Sa ei saa aru, et niiviisi arutleda on vähemalt sama hea, kui käia veel 25 aastat hiljem pihitoolis üksikasjalikult üle rääkimas, kuidas poisikesest peast naabritüdrukuga pattu sai tehtud. Isegi siis, kui naabruses tüdrukuid polnudki. :P
Kasutaja avatar

retro
Tsikkel: Tiger885, külkaIŽ
Tänanud: 9 korda
Tänatud: 18 korda
Kontakt:

Lugemata postitus #28 Postitas retro » 08 Nov 2018, 15:27

Pilt

franz125
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 82 korda

Lugemata postitus #29 Postitas franz125 » 08 Nov 2018, 16:11

Tõsiselt kahtlen sellise lõputöö vajalikkuses ühiskonnale.Mis järgmiseks-kuidas põgeneda pangast või tiffanist suurema saagiga.A ma olen muidugi antisotsiaalne tüüp kah ja ilmselt ei jaga enam tänapäeva tõsiselt tähtsaid asju.
Kangutan kõveraid
VTR1000f ja VTR1000SP1.YamahaGTS selle suve sõiduriist.
VTX1800R potsataja(tjuunimisel)
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju
Kasutaja avatar

rannamees
Tsikkel: Fazer 1000
Tänanud: 89 korda
Tänatud: 18 korda

Lugemata postitus #30 Postitas rannamees » 08 Nov 2018, 19:59

pühak kirjutas: Isegi sääreväristajaga sai toonase miilitsa eest minema, kui see näiteks GAZ 53-ga tuli, pidid ainult teadma, kus on gazooni jaoks liiga kitsad kohad

Me samakandi mehed ja mina mäletan noorusest, et üks aktiivsemaid siinkandi "ühiskondlike" punte kottis võrripoisse GAZ 52-04-ga, see topeltkabiin ja kast.
4m-i oli kabiinis ja võrrid korjati kasti.
Pärast oli igavene kepp, et tagasi lunida.
Aga jah, omad "eluteed" olid olemas ja see päästis nii mõnigi kord.
Pilt

Mine “Prügikast”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist