Politseil eest ära sõitmise teooria.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Siin hoitakse asju 14 päeva, seejärel kustuvad need automaatselt. Kui arvad, et miskit siinsest väärib säilitamist, siis anna modedele teada.

Melx
Tsikkel: Freewind|Bandit 1250 SA|B-King
Tänatud: 3 korda

Re: Politseil eest ära sõitmise teooria.

Lugemata postitus #61 Postitas Melx » 10 Nov 2018, 09:53

TiitX11 kirjutas:Küsimus on selles, et kas on õige tekitada suurem avarii ja hukkunud, et saada kätte üks kiiruseületaja :D Reg. numbri ja kiiruse saab fikseerida, trahviteate välja saata....nagu kiirusekaameraga.

Huvitav kas saadetakse ka kui kätte ei saada või sõidetakse kohe sõiduki omaniku akna alla juhti ootama ? Või on seal põhjus miks kiiruskaamera meil eest pilti teeb ?

Ziccel

Ohverdan bensiini !
Kasutaja avatar

Madlobster
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 238 korda
Tänatud: 283 korda

Lugemata postitus #62 Postitas Madlobster » 10 Nov 2018, 12:21

No tegelt võib tagaajamise (tagaaetav on ilmselgelt pommiga terrorist) käigus reisibuss sõita rongi ette, mis omakorda sõidab rööbastelt maha, ning põrutada otsa suurperede kokkutulekule. Ning otsa saab umbes pool Eesti emadest ja lastest. Lisaks plahvatab cobra11 filmi sarnaselt kogu kaadervärk ning radioaktiivseid jäätmeid vedavast raskeveokist, mis oli just lähedal paiskub ....

...bla bla bla

tagaajamine on ilmselgelt risk nii politseile, tagaaetavale kui ka ümbritsevale. See on "diskorite" peas kinni, millal rammida, millal kihutada ja millal järgi jätta.
Meie liiklus ja ka muidu kultuur on piisavalt kõrge, et mitte karta mingit massilist anarhiat kui mõni patukott plehku saab.
Neid ei pea õigustama ja neid propageerima jne aga nui neljaks iga hinna eest kätte ka neid kõiki ei pea saama. Tuleb välja töötada teised moodused.
Jälitusseade on meil kõigil vabatahtlikult põuetaskus. Piisavalt hästi kirjutataud filtrid sõeluvad piirkonnas viibivate võimalike huligaanide nimed välja.
Ükski kukepoiss ei vääri hormoonide sügelemise (mentidele ära tegemise) eest raskeid vigastusi või surma.
Pakun, et vähemalt pooltel siin on eest ära sõitmise/saamise kogemus tagataskus. Ja nendest omakorda pooltel kasvab võsuke, kes oli, on või alles saabub ikka, kus kännu kobin enam palju ei muuda.

Kas õnnetust põhjustades õnnetuse ära hoidmine on õige lähenemine? Ühes ääres on P-Korea sarnane kord ja teises ääres on Aafrika seadustest puutumatud alad. Kuskil seal keskel on vist enamvähem ok. Aga keskel olemine tähendabki, et mõned süütud saavad surma ja mõned patused saavad plehku.
üks alla, viis üles
Parem kaotada sekund elust, kui sekundiga elu :idea:

Tort
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 91 korda

Lugemata postitus #63 Postitas Tort » 10 Nov 2018, 12:47

Madlobster kirjutas:Jälitusseade on meil kõigil vabatahtlikult põuetaskus. Piisavalt hästi kirjutataud filtrid sõeluvad piirkonnas viibivate võimalike huligaanide nimed välja.

(lol)
Kasutaja avatar

Madlobster
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 238 korda
Tänatud: 283 korda

Lugemata postitus #64 Postitas Madlobster » 10 Nov 2018, 13:19

Tort kirjutas:
Madlobster kirjutas:Jälitusseade on meil kõigil vabatahtlikult põuetaskus. Piisavalt hästi kirjutataud filtrid sõeluvad piirkonnas viibivate võimalike huligaanide nimed välja.

(lol)

(lol) (lol)
üks alla, viis üles
Parem kaotada sekund elust, kui sekundiga elu :idea:

kaiman
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 11 korda

poll

Lugemata postitus #65 Postitas kaiman » 11 Nov 2018, 00:18

sellel aastal sai sõidetud palju kilomeetreid.eriti jaab meelde weekend sai tuldud sealt raske prommiliga.polnud teist võimalust sest olin tsikliga seal.sõitsin koju ja hea oli et keegi sappa ei tulnud.sõitsin ise ettevaatlikul .oleks vahelejaanud siis kõik p**s* olnud.aga elan edasi ja olen korralik.nii et seadused tegelt ei loe midagi.se ainult distipineerib.tahan öelda sellega mentidele ei tasu alati teroristi otsida.olen eest ära kah sõitnud.pääsenud olen ainult juhusele ja momendil asjade kokkulangemisele.see pikem jutt.
Kasutaja avatar

pühak
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Tänanud: 124 korda
Tänatud: 55 korda

Lugemata postitus #66 Postitas pühak » 11 Nov 2018, 00:34

TiitX11 kirjutas:
Spoiler:
will111 kirjutas:Loll või mitte loll aga siinse kommentaariumi juttude põhjal arvutades peaks umbes nii 3/4 kihutajaid (kiiruse ületajaid) peatuma alati ja igal juhul, täiesti sõltumata sellest, kas neid taga ajama hakatakse või mitte ja absoluutselt sõltumata olukorrast ning kõigist asjasse puutuvatest faktoritest

Küsimus on selles, et kas on õige tekitada suurem avarii ja hukkunud, et saada kätte üks kiiruseületaja :D Reg. numbri ja kiiruse saab fikseerida, trahviteate välja saata....nagu kiirusekaameraga. Kui juhil on ka promill siis tagaajamine sageli lõpeb avariiga. Kui aga satub avariisse reisibuss kus 60 inimest ja põrkub laupkokkupõrkesse raskeveokiga? Kas 20km kiiruseületaja püüdmine tasus 50-60 süütu kaasliikleja elu? Politseil on hasart nagu jahikoeral jänest taga ajada.....kätte tuleb saada vahendeid valimata ja kaasliiklejate elud ei maksa midagi või õigemini üpris vähe. :twisted:
Näide kus politsei tsiklit koos kaasreisijaga tagant rammis. Oleks saanud kiiruse fikseerida ja trahviteate välja saata....siin aga seati elud ohtu ja politseil jätkus ülbust ennast õigustada. Jälitamist tuleb ikka mõistusega teha, kui aga seda mõistust ka enne napib nagu politseis üldiselt?

Aga miks Sa arvad, et seadus, mida eest ära sõitja ise oma tegevusega rikub, teda tagaajamise eest kaitsma peaks?
"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

kaiman
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 11 korda

Lugemata postitus #67 Postitas kaiman » 11 Nov 2018, 00:43

ei peagi kaitsma.aga pole seadust et see tsiklivend just terrorist on et teda peab meeletult kasvõi surnult kätte saama

MihkelATR
Tsikkel: Z1000
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 4 korda

Lugemata postitus #68 Postitas MihkelATR » 11 Nov 2018, 11:59

TiitX11 kirjutas:
Spoiler:
will111 kirjutas:Loll või mitte loll aga siinse kommentaariumi juttude põhjal arvutades peaks umbes nii 3/4 kihutajaid (kiiruse ületajaid) peatuma alati ja igal juhul, täiesti sõltumata sellest, kas neid taga ajama hakatakse või mitte ja absoluutselt sõltumata olukorrast ning kõigist asjasse puutuvatest faktoritest

Küsimus on selles, et kas on õige tekitada suurem avarii ja hukkunud, et saada kätte üks kiiruseületaja :D Reg. numbri ja kiiruse saab fikseerida, trahviteate välja saata....nagu kiirusekaameraga. Kui juhil on ka promill siis tagaajamine sageli lõpeb avariiga. Kui aga satub avariisse reisibuss kus 60 inimest ja põrkub laupkokkupõrkesse raskeveokiga? Kas 20km kiiruseületaja püüdmine tasus 50-60 süütu kaasliikleja elu? Politseil on hasart nagu jahikoeral jänest taga ajada.....kätte tuleb saada vahendeid valimata ja kaasliiklejate elud ei maksa midagi või õigemini üpris vähe. :twisted:
Näide kus politsei tsiklit koos kaasreisijaga tagant rammis. Oleks saanud kiiruse fikseerida ja trahviteate välja saata....siin aga seati elud ohtu ja politseil jätkus ülbust ennast õigustada. Jälitamist tuleb ikka mõistusega teha, kui aga seda mõistust ka enne napib nagu politseis üldiselt?

Esiteks, vii ennast kurssi Eesti kohtu praktikaga. Nimelt reg nr üksi ei piisa, karistamiseks on vaja tuvastada isik, kes reaalselt sõidukit juhib (kõikide rikkumiste puhul). Menetlusseadustikus on kirjas, et kõik kahtlused on kahtlustatava kasuks ehk kui ametnik pole rikkujat roolist tabanud ja kohtus isik ütleb, et see polnud mina ja menetlejal pole tõestust, ongi kõik, isik mõistetakse õigeks. kas see kõik on õiglane, on oma ette küsimus. inimõigustega ja kohtu vaidlustega on saavutatud olukord, kus isikutel pole enam kohustusi, on vaid õigused.

Kiiruskaamera kviitung pole seaduse järgi karistus/trahv, andmekaitseinspektsioon on lubanud teha autost pilti selliselt, et juhi nägu on näha ja seadusega on vastutus pandud auto omanikule. Kui ise pole süüdi, peaks ütlema, kes sõitis. Ehk sõpradele autot laenates peaks pidama päevikut, kes millal kasutas autot.

Näitena toodud eelmise aasta Andre juhtum - polnud rattal nr, kuna polnud üldse arvelgi. Mida nad oleks pidanud fikseerima ja kellele trahvi saatma.

Kas politsei selline käitumine ja võetavad riskid kaaluvad üles rikkumise, on igas olukorras konkreetse ametniku otsus. eks nad vastutavad ka nende otsuste eest.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Krl
Tsikkel: 2007 R6
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 59 korda

Lugemata postitus #69 Postitas Krl » 11 Nov 2018, 13:14

Kas mitte sõiduki omanik ei ole vastutav selle eest, et ta teaks, kes tema sõidukit mingil ajahetkel kasutab?
Kui kohtus tunnistad, et ei olnud ise lenksus ja ei tea ka kes oli, siis ikkagi pääsed puhtalt?

will111
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 161 korda

Lugemata postitus #70 Postitas will111 » 11 Nov 2018, 15:20

Siis maksad trahvi selle eest, et sa ei teadnud, kes lenksus oli...mina maksin selle eest trahvi suurusjärgus 60-80 vist umbes. Ma ei tea muidugi, kas kohtus on mis iganes põhjusel summad suuremad või väiksemad vüi ikka samad. Aga noh, ei näe ka põhjust miks sellega üldse peaks kohtusse minema.

Nii et puhtalt ei pääse, aga eriti midagi kaelamurdvat ei juhtu ka.
Kasutaja avatar

pühak

Lugemata postitus #71 Postitas pühak » 11 Nov 2018, 15:22

Kui politsei tagaajamistest loobuks või see neil ära keelataks, siis olekski tõenäoliselt varsti nii, et ilma reg märgita sõitmine on korrakaitsjate teavitamine sellest, et ma peatuda ei kavatse ja pole mõtet üldse sauaga vehkidagi.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Krl

Lugemata postitus #72 Postitas Krl » 11 Nov 2018, 15:32

will111 kirjutas:Siis maksad trahvi selle eest, et sa ei teadnud, kes lenksus oli...mina maksin selle eest trahvi suurusjärgus 60-80 vist umbes. Ma ei tea muidugi, kas kohtus on mis iganes põhjusel summad suuremad või väiksemad vüi ikka samad. Aga noh, ei näe ka põhjust miks sellega üldse peaks kohtusse minema.

Siis tõesti ei ole eest ära sõitmiseks mõtet hakata isegi numbrit varjama.

#NeverGonnaStopAgain

will111
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 161 korda

Lugemata postitus #73 Postitas will111 » 11 Nov 2018, 17:16

Võibolla tõesti, minul ei olnudki numbrit mida varjata, tulin metsast krossikaga keerasin tee peale, et mõned sajad meetrid kodu väravani sõita aga vahi hullu, pisut eemal söid onud parasjagu söörikuid :D trahvisummat on tänaseks muidugi võibolla juba tõstetud selle rikkumise eest, et sa ei teadnud, kes sõitis. Ühes ma olenaga kindel, too hetk need mendid väänasid mulle kindlasti kõige suurema võimaliku summa, mis neil väänata oli võimalik :D

Tegelikult ma ütlesin mentidele täitsa otse välja, kes sõitis. Aga mida nad siis teevad selle infoga? Mitte midagi ei tee ju, ma isegi ausalt öeldes ei tea mis mõttega nad sellist asja küsivad. Täiesti mõttetu ajaraisk. Vaatame asja teoreetilisest vaatenurgast. Oletame, et mina olen mendil käes ja ütlen neile mingi x nime, et tema sõitis. Okei, läheb kuskile protokolli kirja. Hakatakse nõudma siis igasuguseid trahve isikult x. Tema aga ütleb, et mida asja? Pole kunagi mingit sellist masinat näinudki, minge oma nõudega P! Või tõestage, et mina sõitsin. Isik y ajas kamarajura ja pani mind lihtsalt tanki. Ühesõnaga tegelikult ei saa ju suvaliselt kolmandalt isikult midagi kätte kui too just asja ise omaks ei võta. Ilmselgelt keegi midagi tõestada ei saa ja lõpuks maksab ikka omanik selle "ei teadnud" riigilõivu. Eks see selleks puhuks välja mõeldud ongi, et ikka midagi kätte saaks. Küll siis sägad pärast omavahel jagavad, kes iganes sõitis või ei sõitnud.
Kasutaja avatar

pühak

Lugemata postitus #74 Postitas pühak » 11 Nov 2018, 17:19

Krl kirjutas:
will111 kirjutas:Siis maksad trahvi selle eest, et sa ei teadnud, kes lenksus oli...mina maksin selle eest trahvi suurusjärgus 60-80 vist umbes. Ma ei tea muidugi, kas kohtus on mis iganes põhjusel summad suuremad või väiksemad vüi ikka samad. Aga noh, ei näe ka põhjust miks sellega üldse peaks kohtusse minema.

Siis tõesti ei ole eest ära sõitmiseks mõtet hakata isegi numbrit varjama.

#NeverGonnaStopAgain

Siis tuleb seda 60-80 eurost trahvi võtta, kui karistust numbri külge "unustamise" eest. :-|||
Kasutaja avatar

Teema algataja
Krl

Lugemata postitus #75 Postitas Krl » 11 Nov 2018, 17:25

Kuidas kiiruskaamera trahve siis üldse annab sõiduki omanikule pähe määrida?
Mingu ka mnni ja otsigu seda lolli, kes sel hetkel roolis oli. Mina olin samal ajal hoopis kuskil mujal.
Kasutaja avatar

yeekim
Tsikkel: VN15 se & NX650
Tänanud: 52 korda
Tänatud: 101 korda
Kontakt:

Lugemata postitus #76 Postitas yeekim » 11 Nov 2018, 18:13

Krl kirjutas:Kuidas kiiruskaamera trahve siis üldse annab sõiduki omanikule pähe määrida?
Mingu ka mnni ja otsigu seda lolli, kes sel hetkel roolis oli. Mina olin samal ajal hoopis kuskil mujal.

Mine ise mnni ja loe alustuseks mõni seadus läbi!
Teen saiast sitta!
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Tsikkel: Triumph Tiger 800 ja Kawa w800
Tänanud: 608 korda
Tänatud: 509 korda
Kontakt:

Lugemata postitus #77 Postitas Macintosh » 11 Nov 2018, 18:34

yeekim kirjutas:...

Krl kirjutas:...

Mehed. Eravestluses võite sellist juttu ajada.
Kuhugi kangemasse kohta, kui metsa saatmine toob kaasa saataja saatmise sinnasamasse. Ilma järgneva hoiatuseta.
Õigusrikkumisele õhutamine ja selle propageerimine on sarnaste tagajärgedega.
Senised sõiduriistad: Riga 13 → Riga 13 → Minsk MMVZ-3.111 → Voshod K175→→→ Honda Hornet 2002 → Honda Hornet 1998 →Honda CBF500→Kawasaki Versys 650.
Hetkel garaazis: Kawasaki w800 + Triumph Tiger 800
---
Tarkvaraarendus mobiili ja veebi, UI-UX. http://www.digitalfruit.ee
Kasutaja avatar

yeekim
Tsikkel: VN15 se & NX650
Tänanud: 52 korda
Tänatud: 101 korda
Kontakt:

Lugemata postitus #78 Postitas yeekim » 11 Nov 2018, 18:51

Kus on foorumi valulävi, kasvõi eetiline?
Täna "Politseil eest ära sõitmise teooria.", homme: "Kuidas maksudest kõrvale hoida"- teoreetiliselt muidugi..
Paneks teoorias oma muud perverssused ka siia kirja ja rehabiliteerime Suzumehe

Seda kõike hea eesmärgi nimel....

Kunagi kustutati juba postitus eos, kui midagi sellist mainiti: "Postitus kustutatud seoses viitega/üleskutsega seaduserikkumisele!"

edu
Teen saiast sitta!
Kasutaja avatar

Teema algataja
Krl

Lugemata postitus #79 Postitas Krl » 11 Nov 2018, 19:01

yeekim kirjutas:Kus on foorumi valulävi, kasvõi eetiline?
Täna "Politseil eest ära sõitmise teooria.", homme: "Kuidas maksudest kõrvale hoida"- teoreetiliselt muidugi..
Paneks teoorias oma muud perverssused ka siia kirja ja rehabiliteerime Suzumehe

Seda kõike hea eesmärgi nimel....

Kunagi kustutati juba postitus eos, kui midagi sellist mainiti: "Postitus kustutatud seoses viitega/üleskutsega seaduserikkumisele!"

edu

Ära ole selline naine.
Ajad on muutunud ja tänapäeva tsiklimehed kannatavadki rohkem, kui kunagised lumehelbekesed.

pyta
Tsikkel: Beta 300rr
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 13 korda

Lugemata postitus #80 Postitas pyta » 11 Nov 2018, 19:21

Korralikuks vikerkaare perekooliks ära läinud siin, ei või teist meest m**n* ka saata enam, mingi kuradi yuppie kukub tsenseerima (crash)
RF600R ´96 (09-10) XT600 ´90 (10- 15) ZX9R ´98 (10-11) Thunderace '98 (12-12), GSX-R 750 '04 (13-15), TT600RE '05 (15-16), RSV1000R '08 (16-18), Beta 300rr '14 (16-...), Fz1n '09 (18-...)

pyta
Tsikkel: Beta 300rr
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 13 korda

Lugemata postitus #81 Postitas pyta » 11 Nov 2018, 19:22

Vabandust.. m**n I
RF600R ´96 (09-10) XT600 ´90 (10- 15) ZX9R ´98 (10-11) Thunderace '98 (12-12), GSX-R 750 '04 (13-15), TT600RE '05 (15-16), RSV1000R '08 (16-18), Beta 300rr '14 (16-...), Fz1n '09 (18-...)
Kasutaja avatar

Ardilla
Tsikkel: Suzuki GSXR 600 VZR1800R
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 68 korda

Lugemata postitus #82 Postitas Ardilla » 11 Nov 2018, 19:34

Krt võtaks aga Yekimil on tegelikult õigus!

Kui üks vabandust Tüüp (ebaõnnestunud neti troll) igavusest üritab rahvast põletavate teemadega leekima panna (küll naisi torkida, küll mõtetuid teemasid algatada) ja Modedelt ninanipsu ei saa, siis viitab see olukord veits sellele, et muud teemad on kahjuks ennast ammendanud ja klikkide nimel tuleb hakata pingutama. Ehk kas tõesti oleme jõudnud olukorda kus kvantiteet kaalub üle kvaliteedi?

See teema on ju siia tekkinud puhtalt igavusest, selleks, et teisel pool monitori üks tüüp saaks veidi pihku itsitada kuidas suutis rahva diskuteerima panna?

Huvitav, et nendel teemadel võetakse tõsimeeli sõna ja viitsitakse vastugi vaielda :D Saamata aru, et kogu tõde on minu poolt üks lause varem kijutatus.

Ehehehehheeee hehe heh heee :?

:bsmile:
Kasutaja avatar

reimps
Tsikkel: Tuono V4R
Tänanud: 171 korda
Tänatud: 424 korda

Lugemata postitus #83 Postitas reimps » 11 Nov 2018, 19:36

Krl kirjutas:Siis tõesti ei ole eest ära sõitmiseks mõtet hakata isegi numbrit varjama.

#NeverGonnaStopAgain

brutal.jpg
brutal.jpg (35.22 KiB) Vaadatud 178 korda

Vähe lahja pole kuuesajasega selliseid veksleid loopida? Aa, õigus, sorry, soojas toas arvutitooli embuses on hea selliseid asju toksida :)

Aga Ardilla, siin on see värk, et ma olen end ilusti tagasi hoidnud, sest muidu ei jõua seda hala ära kuulata ja vahetevahel on hea lugeda, et lollid pole otsa saanud. Teistel pole vist bännimiseks mune enam alles :)
I have an opinion and I'm not afraid to use it
Allergic to stupid people

Mine “Prügikast”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline