Kus ja mis tingimustel võib meil eestis metsas mootorrattaga sõita

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


Teema algataja
will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Kus ja mis tingimustel võib meil eestis metsas mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas will111 »

siin foorumis oli kunagi üks teema, kus räägiti sellest kas, kus ja mis tingimustel võib meil eestis metsas mootorrattaga sõita. et mis nö. reeglid kehitvad riigimetsas jne. ma ei leia seda enam kuidagi üles...äkki keegi mäletab mis nimeline või mis teema see täpsemalt oli?



Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1759
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Kus ja mis tingimustel võib meil eestis metsas mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas simp »

ma pakun, et samad mis 4x4 meestel. Pole küll 100% vastus su küsimusele, aga: http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=5&t ... 65d1726804

pooled lingid on muidugi surnud

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1457
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Kus ja mis tingimustel võib meil eestis metsas mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas Ain »

will111 kirjutas: 13 Mai 2019, 19:28

siin foorumis oli kunagi üks teema, kus räägiti sellest kas, kus ja mis tingimustel võib meil eestis metsas mootorrattaga sõita. et mis nö. reeglid kehitvad riigimetsas jne. ma ei leia seda enam kuidagi üles...äkki keegi mäletab mis nimeline või mis teema see täpsemalt oli?

Asi on väga lihtne-Maaomaniku loal võid sõita. Välja arvatud karmimate piirangutega alad.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Teema algataja
will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kus ja mis tingimustel võib meil eestis metsas mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas will111 »

Riigimets, ehk maa omanik on riik. Point ongi selles, et mis need reeglid sel juhul olid...ega riigi käest ju igakordselt luba küsima ei lähe :) Vist võis sõita seal, kus sissesõidetud rada ees läheb..

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6603
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 638 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Kus ja mis tingimustel võib meil eestis metsas mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1457
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Kus ja mis tingimustel võib meil eestis metsas mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas Ain »

will111 kirjutas: 13 Mai 2019, 20:41

Riigimets, ehk maa omanik on riik. Point ongi selles, et mis need reeglid sel juhul olid...ega riigi käest ju igakordselt luba küsima ei lähe :) Vist võis sõita seal, kus sissesõidetud rada ees läheb..

Riik on samasugune omanik nagu Sina või iga teine kodanik. Liiklusseadus võta lahti ja sealt leiad kõigile küsimustele vastused. Aga lõpuks on ikkagi üks- ainult maaomaniku loal võid sõita..

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Teema algataja
will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kus ja mis tingimustel võib meil eestis metsas mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ei, riik ei ole samasugune omanik. Riik on ikka üsna teistsugune omanik kui sina või mina. Seda tõestab kasvõi fakt, et riik võib soovi korral nii sinult kui minul maa lihtsalt käest ära võtta, aga ei sina ega mina ei võta riigilt ühtegi maad ära :D Sealt lingilt midagi väga selgelt ja üheselt kahjuks ikkagi välja lugeda pole võimalik.

"Riigimaad tähistav silt (nt "Riigimets") on informatiivne ja kui riik soovib liikumist piirata, siis peab olema konkreetne keelusilt väljas"
vs.
"Looduses ei või: Kasutada mootorsõidukeid seal, kus see on keelatud"

Seega, kui pole märki, et on keelatud ja pole ka mingit muud üleüldist liikumist piiravat silti siis järelikult on lubatud. Nii saan mina asjast aru.

Ain, palun ütle kellele ma siis "riigis" helistan või emailin, et neid lubasid küsima hakata? Või õigemini, kuna sa tundud sel teemal olema palju rohkem haritud kui mina siis võid ilmselt ka lihtsalt öelda, kuskohast st. kelle käest konkreetselt või milliselt numbrilt sina luba küsid riigimetsa sisenedes. Kas siit Üldtelefon: 626 2802 ? Ja kas ütled neile maatüki koordinaadid või mismoodi täpsemalt oma küsimuse vormistad?

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1457
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Kus ja mis tingimustel võib meil eestis metsas mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas Ain »

Sa kaldud natuke teemast kõrvale. Meil pole mõtet hakata jaurama mis õigused on riigil ...nii lihtsalt on.
Üldjuhul majandab riigimetsadega RMK. Ehk siis kui soovid seal sõita või mingit üritust korraldada pöördud nende poole. Oma maad ilmselt on kõigil teada. Kus ja mis. Seal võid sõita palju tahad. Juhul kui pole mingeid piiranguid seatud. Mujal kehtib liiklusseadus. Ehk siis kui ei ole tegu teega siis pead kindlaks tegema omaniku ja temalt luba küsima.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Kus ja mis tingimustel võib meil eestis metsas mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas mx77 »

will111 kirjutas: 13 Mai 2019, 21:30
Spoiler

Ei, riik ei ole samasugune omanik. Riik on ikka üsna teistsugune omanik kui sina või mina. Seda tõestab kasvõi fakt, et riik võib soovi korral nii sinult kui minul maa lihtsalt käest ära võtta, aga ei sina ega mina ei võta riigilt ühtegi maad ära :D Sealt lingilt midagi väga selgelt ja üheselt kahjuks ikkagi välja lugeda pole võimalik.

"Riigimaad tähistav silt (nt "Riigimets") on informatiivne ja kui riik soovib liikumist piirata, siis peab olema konkreetne keelusilt väljas"
vs.
"Looduses ei või: Kasutada mootorsõidukeid seal, kus see on keelatud"

Seega, kui pole märki, et on keelatud ja pole ka mingit muud üleüldist liikumist piiravat silti siis järelikult on lubatud. Nii saan mina asjast aru.

Ain, palun ütle kellele ma siis "riigis" helistan või emailin, et neid lubasid küsima hakata? Või õigemini, kuna sa tundud sel teemal olema palju rohkem haritud kui mina siis võid ilmselt ka lihtsalt öelda, kuskohast st. kelle käest konkreetselt või milliselt numbrilt sina luba küsid riigimetsa sisenedes. Kas siit Üldtelefon: 626 2802 ? Ja kas ütled neile maatüki koordinaadid või mismoodi täpsemalt oma küsimuse vormistad?

Will, oled loll või mängid?
Riigimetsa haldamine on antud RMK haldusalasse, küsi neilt.


Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kus ja mis tingimustel võib meil eestis metsas mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Liiklusseadus ütleb konkreetselt, et mootorsõidukiga võib väljaspool üldkasutatavaid teid sõita või seda seal parkida üksnes maaomaniku või -valdaja loal...
Maanteeameti liiklusekspert Villu Vane selgitab, et tee on seaduse kohaselt rajatis, mis on mõeldud mootorsõidukite liiklemiseks. “Seega jalgrada ei ole tee, sest ta ei ole rajatis ega mõeldud avalikuks mootorsõidukite liikluseks. Samamoodi ei ole tee kellegi poolt sisse sõidetud jäljed põllul, heinamaal või maastikul. Kindlasti ei ole tee ka metsaveotraktorite ja põllumajandusmasinate jäljed maastikul,”
...
Seega, tee on mootorsõidukite liikluseks mõeldud rajatis. Teelt väljumine on mootorsõidukitele seadustega keelatud. “Need reeglid kehtivad nii autode kui ka maastikusõidukite, lumesaanide kui ka mootorrataste kohta,”
Mootorrataste, ATV-de, lumesaanide, maasturite, sõiduautode ja mistahes muude mootorsõidukitega tohib sõita ja parkida üksnes selleks ette nähtud teedel ja parklates, looduskaitsealadel kehtivad lisaks erinõuded...

https://www.delfi.ee/archive/video-moot ... d=84975535


Märtt
Postitusi: 211
Liitunud: 30 Mär 2013, 22:17
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Kus ja mis tingimustel võib meil eestis metsas mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas Märtt »

Kõigega nõus, ent esineb nn hall ala. Liiklusseaduses on täiesti olemas mõiste PINNASTEE. Seal pole mootorsõidukiga liiklemine keelatud, kui just liiklusmärk ei keela. Ehk kas metsa servas kunagi olnud kujuteldav kahe rööpaga rada on jätkuvalt pinnastee või mitte, see on juba kasutaja ja reguleerija tõlgendada. Selguse toob päring maanteeametisse, millel on avalikult kasutatavate teede register (Teeregister). Kui antud kujuteldav pinnastee asub RMK haldusalas ning sinna pole telliskivi märki paigaldatud, siis ma ei näe probleemi. Eramaast tasub muidugi eemale hoida. Teadmatus ei anna õigust seal sõita kui tegemist pole avalikult kasutatava teega.

Kas metsaharvesteri sisse sõidetud siht on pinnastee või mitte? Tule nüüd ja hinda, kui pole eelnevalt põhjalikku kaardiluuret teinud. Ent ma leian, et kui maanteeameti kaardil on heinamaa peal avalikuks kasutamiseks loodud pinnastee, siis ma võin seda mööda liigelda, olgu seal rohitud muld või rinnuni hein. Seda muidugi keelava liiklusmärgi puudumisel.

Kõige uuemat Eesti topokaarti sisaldava GPS-iga matkates olen leidnud ennast korduvalt pinnasteelt, kus kasvab rinnuni hein. Kaardi peal asub seal selgelt pinnastee, mitte kitserada. Mootorsõidukile liiklemiseks sobiv pinnastee. Kui pinnastee pole eriti populaarne ning sagedasti kasutatav, et saa temast kohe põld või heinamaa. Või mis hetkest saab? Tule ja keela.

Viimati muutis Märtt, 15 Mai 2019, 10:36, muudetud 1 kord kokku.

Teema algataja
will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kus ja mis tingimustel võib meil eestis metsas mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas will111 »

lugesin yeekimi pandud lingilt v'lja niimoodi: "looduses ei või kasutada mootorsõidukeid seal, kus see on keelatud"
kui looduses ei tohiks üleüldse kasutada mootorsõidukeid, mitte kuskil ja mitte kunagi siis kas ei oleks sinna nimekirja üldse lisatud sellist punkti või siis oleks see punkt sõnastatud järgmiselt "looduses ei või kasutada mootorsõidukeid"
kuna aga sõnaselgelt on lisatud klausel "kus see on keelatud" siis saab järeldada ju vaid üht - mootorsõidukit võib kasutada seal, kus see ei ole keelatud. kui ma nüüd sisenen kuskilt mingit rada mööda riigimetsa ning ei näe mitte kuskil silte või mingisuguseid teavitusi, et mootorsõidukid on siin keelatud siis ei jää nagu mitte midagi muud järeldada kui, et järelikult on lubatud. muidugi võib ju veel enne sisenemist RMK'sse ka helistada, kuigi tõsiselt kahtlen, et nemad viitsivad reaalselt selliste päringutega tegeleda. ilmselt on asi täpselt nii, et kui ei ole miski kaitseala ja/või ei ole niigi juba keelavaid silte üleval siis tuleb sealt alati üks ja seesama vastus. tee või mitte tee osas...eesti on ju täis selliseid kohti, kus metsas (või minupärast ka lagendiku peal) looklevad erinevad rajad. igasugused endised militaarobjektid ja nende ümbrus või lihtsalt mignid mahajäetud objektid jne. loomulikult ei ole need kõik kaardi peal ametliku teena kirjas aga veel loomulikumalt ei alga sellised rajad ka lambist eikusagilt, eks mingi maani viib ikka nö. ametlik tee. aga mina ei ole veel näinud silte kirjaga "siin lõpeb tee ära, edasi sõita ei tohi"
mis puudutab riigi maad ja metsa ning maaomaniku luba siis huvitav küll, kes on riigimaa omanik...kas mitte selle riigi kodanikud? või on riik meil mingisugune äriimpeerium ja selle maa kellegi kolme juku eraomand? RMK on vaid haldusorgan, kes informeerib kodanikke sellest, ka kuskil on mingi tükk maad näiteks looduskaitse alla pandud.
anyway, selline on minu arusaam asjast ja selle järgi olen seni toimetanud ning toimetan edasi. minu küsimus antud hetkel oli pigem teoreetiline sest oam küla vahel on siinseal tükid riigimetsa, kus keskajast alates on sõidetud kaherattalistega, mõnes kohas isegi autodega...nüüd aga mingisugused isehakanud rohelised on kukkunud inimesi peedistama ja lubama maha lasta sest radade peal, kus on puhas must muld või liiv pidavat samblik kannatada saama :lol:

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1457
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Kus ja mis tingimustel võib meil eestis metsas mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas Ain »

Liiklusseadus:
§ 45. Sõiduki asukoht sõites
(13) Sõidukiga ei tohi sõita haljasalale või sellel sõidukite liiklemise tagajärjel kujunenud pinnasteele või väljaspool teed kohtades, mis ei ole ette nähtud mootorsõidukite liikluseks ilma maaomaniku või -valdaja loata.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kus ja mis tingimustel võib meil eestis metsas mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas Krl »

will111 kirjutas: 14 Mai 2019, 15:24

mis puudutab riigi maad ja metsa ning maaomaniku luba siis huvitav küll, kes on riigimaa omanik...kas mitte selle riigi kodanikud? või on riik meil mingisugune äriimpeerium ja selle maa kellegi kolme juku eraomand? RMK on vaid haldusorgan, kes informeerib kodanikke sellest, ka kuskil on mingi tükk maad näiteks looduskaitse alla pandud.

Kuidas see töötaks sinuarust?
Kui üheaegselt tahavad sama lappi kasutada seenelised, puravike korjamiseks ja sina, oma võrriga üles kündmiseks, siis kuidas need kaks omanikku seda jagama peaks?


Märtt
Postitusi: 211
Liitunud: 30 Mär 2013, 22:17
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Kus ja mis tingimustel võib meil eestis metsas mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas Märtt »

Ain kirjutas: 14 Mai 2019, 15:48

Liiklusseadus:
§ 45. Sõiduki asukoht sõites
(13) Sõidukiga ei tohi sõita haljasalale või sellel sõidukite liiklemise tagajärjel kujunenud pinnasteele või väljaspool teed kohtades, mis ei ole ette nähtud mootorsõidukite liikluseks ilma maaomaniku või -valdaja loata.

Ent vastupidi, kui tee on kaardil, aga reaalselt kasutati seda võibolla 20a tagasi, siis ole mees ja sõida uuesti rada sisse.

Muidugi kuskile mätaste peale uue tee tekitamine on sigadus, kui pole maaomaniku või RMK luba. Ja kui sõidad kellegi ebaseaduslikult sisseküntud rada, siis see ei muuda sinu käitumist seaduspäraseks. Teadmatus ei vabasta vastutusest. Ei aita mitte, et mõrvar väidab kohtupingis, et ta ei teadnud, et inimlooma veristamine pole seaduse silmis okei. Täpselt samuti on karistatav ka mingi kujuteldava pinnastee kasutamine. Enne veendu, siis sõida. Kui keegi targem tuleb kobisema, siis lepi tagajärgedega. Nii lihtne ongi.

Õnneks leidub selliseid kohtasid, kus keegi ei küsi, keela ega kontrolli. Nagu näiteks Männiku. Teoreetiliselt peaks muidugi küsima karjääri haldajalt luba, aga õnneks pole ta enda hingeküsimuseks võtnud kärnatajate väljasuretamist. (crash)


Teema algataja
will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kus ja mis tingimustel võib meil eestis metsas mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas will111 »

Krl, kas ma pean sulle mingi skeemi joonistama või mida sa teada tahad?

Seened ei kasva mitte kunagi metsa sisse sõidetud raja peal. Mootorratastega (minuteada) ei sõideta kunagi lihtsalt täiesti suvaliselt ristirästi metsas, kus pole ees mitte mingisugust jäljeraasugi. Äkki selgitad, mismoodi mootorrattaga sõitja segab seenekorjajat või vastupidi? Ma võin öelda, et mind pole kunagi seganud...seenekorjajad muidugi võivad väita, et mina neid olen seganud kuid reaalsus on see, et segada on neid saanud vaid mootorratta podin. Ja see ei ole tõsiselt võetav argument sest seene korvi panekut see kuidagi ei mõjuta

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kus ja mis tingimustel võib meil eestis metsas mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas Krl »

will111 kirjutas: 14 Mai 2019, 16:13
Spoiler

Krl, kas ma pean sulle mingi skeemi joonistama või mida sa teada tahad?

Seened ei kasva mitte kunagi metsa sisse sõidetud raja peal. Mootorratastega (minuteada) ei sõideta kunagi lihtsalt täiesti suvaliselt ristirästi metsas, kus pole ees mitte mingisugust jäljeraasugi. Äkki selgitad, mismoodi mootorrattaga sõitja segab seenekorjajat või vastupidi? Ma võin öelda, et mind pole kunagi seganud...seenekorjajad muidugi võivad väita, et mina neid olen seganud kuid reaalsus on see, et segada on neid saanud vaid mootorratta podin. Ja see ei ole tõsiselt võetav argument sest seene korvi panekut see kuidagi ei mõjuta

Kui sinuarust ei sõideta, siis pole mõtet hakatagi skeemi joonstama :D .


Teema algataja
will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kus ja mis tingimustel võib meil eestis metsas mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ja kui sõidetakse siis seenelise tabamine on sinu täpsete arvutuse järgi kui suur tõenäosus?!? Tead, igav on siis tee omale teema ja teoretiseeri seal kuidas kõige paremini seeneliste vahel slaalomit sõita vms. Siin on asi juba selgeks räägitud. Minule vähemalt küll, midagi edasi arutada nagu ei ole. Tegelikult oli asi räägitud juba selles kunagises teemas, mida ma lihtsalt paraku enam foorumist üles ei leidnud. Tahtsin lihtsalt natuke oma mälu värskendada ja lootsin, et keegi ehk mäletab selle vana teema nime.

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Kus ja mis tingimustel võib meil eestis metsas mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas claw »

Normaalne rattur ikka lampi metsas mööda igat teerada ei sõida. Radu ja karjääre, kus sõitmas käia, ju jagub. Üks metsas olemise VÄGA tähtsatest omadustest on ka vaikus, lisaks sellele, et tsiklid pinnast üles künnavad. Seda palju jalutajad ja seenelised ka sinna otsima tulevad.

Seega püsige teede peale ja kohtades, kus enduro jms rajad juba sees on. Suvalises metsas (olgu ta ükskõik kelle oma ) mööda jalgrada tsikliga sõitmine ei ole okei.


Teema algataja
will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kus ja mis tingimustel võib meil eestis metsas mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas will111 »

Keegi polegi rääkinud otseselt või justnimelt mööda jalgradu sõitmisest. Suvalistes metsades on reeglina väga palju ka laiemaid teid ja radu. Ja ega need alad pole alati ka metsad, eks leidub kõikvõimalikke põlluvahesid ja servasid, poolenisti võsastunud heinamaad, endiste militaarobjektide ümbrused jne. Vähemalt kõikjal, kus mina olen käinud on mingisugused sõidujäljed ees olnud. Tihtipeale on millalgi sisse sõidetud autojäljed ning veel igasuguseid muid variatsioone. Aga nagu Märtt ka juba kirjutas siis kes see lõpuks absoluutselt korrektselt hindab...misasi on sõidetav ja misasi ei ole? Eks ta õige ole, et tuleb lihtsalt mõistust kasutada ja asjale loogiliselt läheneda, kuid ega see ei välista, et erinevate inimeste loogika ja arusaam võib mingil määral ka erineda.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”