Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3132
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 486 korda
Tänatud: 584 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ma olen nõus, et inimene võiks olla võimeline oma ümbritsevast aru saama ning suutma vastutada oma tegevusest tuleneva eest.
Kuigi printsipiaalselt võib mingill porisel platsil 10 min (tasuta) parkimise ja sõbrale võlgu olemise vahele võrdumärke vedada, siis tegelikult see ikka päris nii ei ole.
Kui sa kasutad teadlikult süsteemi ning teadlikult oled parasiit, siis ega mul väga kahju ei ole kui täiturid kukile saad.

Aga lihtsalt inimlik eksimine või tähelepanematus ei tohiks anda "ärimeestele" võimalust aastaid inimesi kuskile registrisse toppida ja idiootlike lisatasudega kiusata.
Kui "ärimees" ei ole võimeline paari aasta jooksul oma platsil parkinud kodaniku tuvastama ning talle mõistliku aja jooksul korrektselt nõuet esitama ja seda ka tõendama, siis tuleb nõue lugeda aegunuks ja "thats it" ja see ei võrdu kuidagi sõbrale võlgu olemisega.
Kogu "inkassondus ja täiturlus" töötab ja on suunatud töötama väiksema teadliksuega kodanike peal, kelle käest saab koorida igasugu ähvarduste saatel aastaid idootseid tasusi.

Teadlikult "jokki" tegevate härraste vastu ollakse aga üli armetud ning mannetud.
Just meedias ilmunud sari "võla võim" kirjeldas ilmekalt, kuidas terve süsteem (kaasa arvatud kohtud ja täiturid) on külmalt, süsteemeselt ning kalkuleeritult orineteeritud vähe "otumate" paljaks varastamisele.
Viimati muutis Madlobster, 27 Sept 2022, 17:44, muudetud 1 kord kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2467
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 159 korda
Tänatud: 352 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Ilm ilus ja sõiduhooaeg alles kestab, aga juba :-||| käib. Või on kõigil sõitmisest juba kopp ees? :roll: Kui jah, siis laenake ratas mulle, sõidan ise :wink:

aivar_
Postitusi: 87
Liitunud: 22 Juul 2012, 17:09
Tsikkel: yamaha yfz 450
Tänatud: 9 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas aivar_ »

Aga siis ongi mõistlik kui parkimise korraldaja saab kuskilt registrist andmed ja saadab siis meili ja näiteks SMS maksa ära. Päris suvalisele stjopale ei peaks muidugi andmed olema niisama kättesaadavad või siis raha eest. See kas parkimisplatsi on porine aiatagune või ahjusoe asfalt ei ole mingit vahet kui pole enda kinnistu siis pole mõtet vinguda ja tingimused määrab see kelle oma. Samamoodi on täiesti olemas huiarid kes sõidavad kuskil krossirajal ja leiavad et näe rada hooldamata, keegi ei tulnud raha küsima, ma korraks ainult tulin, polnud täpset raha kaasas jne.

tehh
Postitusi: 62
Liitunud: 09 Juul 2007, 22:16
Asukoht: keila
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 3 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas tehh »

Õnnestus saada motoneti ees leppetrahv. Kas sellel trahviotsusel peab olema kodaniku täisnimi, kes selle väljastas? Sel paberil on kirjas ainult kontrolör Jevgeni.

will111
Postitusi: 5357
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 397 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas will111 »

Kui mõtled, et kas see on juriiliselt määrav ja midagi nö. muudab või otsustab kohtus, siis minuteada on vastus ei. Aga eks tegelikult nagu peaks olema muidugi täisnimi. Samamoodi kuupäev, täpne kellaaeg ilusti loetavalt ja selgelt jne mis need jutud seal kõik on.

Mille eest see üldse oli, et "kella" polnud pandud jah? :lol:
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6678
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: XV1900
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 665 korda
Tänatud: 425 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Jevgeni teeb trahvi kellegi, juriidilise keha, nimel!
Saadetud kettaga lauatelefonist!

tehh
Postitusi: 62
Liitunud: 09 Juul 2007, 22:16
Asukoht: keila
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 3 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas tehh »

will111 kirjutas: 08 Sept 2024, 21:12


Mille eest see üldse oli, et "kella" polnud pandud jah? :lol:
Nii ta oli jah.
Ma suht seadusekuulekas muidu olnud. Viimatine trahv politsei poolt mitme aasta tagant ja seal oli ilusti ametniku täisnimi peal, sellest tekkis ka küsimus.
Kasutaja avatar

Lontrus
Postitusi: 104
Liitunud: 23 Apr 2015, 15:10
Tsikkel: TDM850 '92
Asukoht: Vembutembumaa
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Lontrus »

Viimane talv sama lugu. Ei osanud üldse mõelda enam et kilulinnas vaja maksta või parkimisaega kirjutada poeskäigul. Jätsin oma raha ju neile kassasse. Motoneti infopunkti kliendivaenulikust infost sain aru et täiesti toimiv skeem neil ja trahvi teeb keegi teine firma. Kirjutasin sinna firmale mailile ja selgitasin et olen maakas ja käisin poes, kuhu ikka mujale auto jätan kui poe ette parklasse. Tõmmati hinda alla 50.- pealt 25.- kui õieti mäletan. Maksin selle ära ja kindlasti ma kuldklient neil polnud, vahest midagi tellinud aga see butiik minust rohkem ei kuule ega näe.

Mootorrattaid sisaldavate muusikavideote playlistid: https://www.youtube.com/channel/UCn4gSk ... /playlists

Kasutaja avatar

slev
Postitusi: 52
Liitunud: 14 Apr 2021, 02:45
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas slev »

Lontrus kirjutas: 09 Sept 2024, 08:17
Viimane talv sama lugu. Ei osanud üldse mõelda enam et kilulinnas vaja maksta või parkimisaega kirjutada poeskäigul. Jätsin oma raha ju neile kassasse. Motoneti infopunkti kliendivaenulikust infost sain aru et täiesti toimiv skeem neil ja trahvi teeb keegi teine firma. Kirjutasin sinna firmale mailile ja selgitasin et olen maakas ja käisin poes, kuhu ikka mujale auto jätan kui poe ette parklasse. Tõmmati hinda alla 50.- pealt 25.- kui õieti mäletan. Maksin selle ära ja kindlasti ma kuldklient neil polnud, vahest midagi tellinud aga see butiik minust rohkem ei kuule ega näe.
Kahju, et parkimisega nii läks. Ise olen Motonetiga väga rahul eelkõige nende toodete valiku tõttu, aga ka hindadega. Ostan kõik asjad sealt või kõrvalt Bauhausist (ps. ma pole kuidagi Motonetiga seotud, isegi mitte püsiklient)
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3132
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 486 korda
Tänatud: 584 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Motoneti ees Jevgeni väljastatud lipikud võib sättida lähimasse "recycle bini", mitte midagi ei juhtu ei sinu, ega ka Jevgeniga :D (testitud ((korduvalt))
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2604
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 187 korda
Tänatud: 372 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Sinna parklasse on need parkimiskella nõuded suht hiljuti ilmunud - eelmine aasta oli tasuta minu meelest.
Käisin seal suvel mingil e-poe asjal järel kui mingi tütarlaps päris usinasti vorpis neid lipikuid. Mind inspireeris see tegevus aga enda teisele autole kohe sealtsamast automaatset parkimiskella soetama :-)
Kuhu me jõudnud oleme - Lasnagorskis tuleb supermarketi parklas parkimise eest maksta!?
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1507
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 87 korda
Tänatud: 228 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Ain »

Maaks kirjutas: 09 Sept 2024, 15:02
Sinna parklasse on need parkimiskella nõuded suht hiljuti ilmunud - eelmine aasta oli tasuta minu meelest.
Käisin seal suvel mingil e-poe asjal järel kui mingi tütarlaps päris usinasti vorpis neid lipikuid. Mind inspireeris see tegevus aga enda teisele autole kohe sealtsamast automaatset parkimiskella soetama :-)
Kuhu me jõudnud oleme - Lasnagorskis tuleb supermarketi parklas parkimise eest maksta!?
Ei pea ju maksma! 3h on tasuta. Ja automaatne parkimiskell on tõesti väga hea lahendus!
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7291
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1925 korda
Tänatud: 540 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Maaks kirjutas: 09 Sept 2024, 15:02
Kuhu me jõudnud oleme - Lasnagorskis tuleb supermarketi parklas parkimise eest maksta!?
Oleme sinna jõudnud,kus Motoneti pood on peaaegu tühi ja parkla on ääreni täis. Ilmselgelt peab pood kuidagi seda reguleerima,et tema kliendid ka kohale saaks.

Mul on automaatsed parkimiskellad vist juba üle 5 aasta ja seega muret pole. Viimati oli küll probleem Varssavis, kus oli ikirjas, et 2h tasuta ja sain ühe keskuse parklas trahvi. Kirjutasin neile ja tuli välja, et peab ikkagi parkimisautomaadist tasuta parkimise talongi võtma, kus kellaaeg peal. Kuid kuna ma ka ostsin sealt kaskusest ja tsekk oli alles, siis see trahv tühistati.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Luik
Postitusi: 125
Liitunud: 13 Mär 2006, 19:10
Tsikkel: Honda CRF1000L DCT
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Luik »

Lontrus kirjutas: 09 Sept 2024, 08:17
Maksin selle ära ja kindlasti ma kuldklient neil polnud, vahest midagi tellinud aga see butiik minust rohkem ei kuule ega näe.
Sama siin. Jevgeni tegi ka mulle ära, kui hommikul korra Motonetist läbi hüppasin, et jupp juhet osta. Kokku poes ehk 10 min. ja parkla oli täiesti tühi - lisaks minule veel 2-3 autot. Jah, unustasin parkimikella panna keset seda tühermaad. Jah, olen ise loll. Olin püsiklient ning jätsin neile päris arvestatavaid summasid regulaarselt. Pärast seda ei ole sinna enam jalga tõstnud ja ei plaani seda ka tulevikus. Jevgeni teeb head tööd - varsti seal töötajatel päris hea rahulik elu :)
Sõidan ja eriti ei mölise.

will111
Postitusi: 5357
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 397 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas will111 »

urmas66, ma küll nüüd ka nii hirmus tihti seal poes ei käi...aga kõik need korrad kui olen käinud (no ikka mitukümmend sutsakat vähemalt), mitte kordagi pole see motoneti parkla olnud täis, isegi mitte pooltäis pole olnud. enamus kordadel olen saanud üleüldse parkida suhtkoht tühjas parklas sisuliselt ukse kõrvale.

et mis ajast sellises kohas mingit nö. ööpäevaringset tasuta parkimist kasutatakse? seal ei ole mitte ligilähedalgi ühtegi elumaja ka, samuti pole seal väga lähedal mingit muud erilist "huvikeskust" kus inimesed hommikust õhtuni viibida tahaksid. tundub üsna meelevaldne väide sul. mitte, et mõnel muul poel kuskil täiesti teises kohas ei võiks teoreetiliselt sellist probleemi olla...aga sellel seal? väheusutav

hmm
Postitusi: 443
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 113 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas hmm »

Mina vaidlustasin... nõudsin tõendust, et mul parkimiskella polnud. Läks mõni aeg ja tühistasid ning vabandasid.
Nad peavad tõendama, et sul parkimiskella polnud. Hämaras nad seda ei suuda, sest pilti teha ei osata.
mul parkimiskell tumeda taustaga Harley oma... ega seda pildi pealt hea näha ka pole.
5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc

Antt1
Postitusi: 97
Liitunud: 03 Aug 2022, 20:29
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Antt1 »

Kui ma olen Motonetis läinud siis kohe selle maja servas olev parkla on tihti päris täis. Üle tee asuv parkla on pooltühi. Loogiline - ikkagi 50 sammu minna ja kes see jaksab.
Võib-olla sellepärast ongi tühjavõitu et Jevgeni seal seadust teeb? Sellistesse suurtesse parklatesse hakkavad magalarajoonides autorondid tekkima mida keegi kuude kaupa liigutada ei kavatse. Lõpuks hakkavad lumelükkajatele närvidele käima. Südalinnas on natuke teine probleem - tullakse tööle, pannakse auto poe parklasse ja õhtul võetakse ära.

No ja kui üldse see territoorium ja maja Motonetile kuuluvad. Tihtipeale tegeleb parkimisega hoopis kinnistu omanik kes siis kauplustele hooneid või pidasid rendib, parklat peab jne.Järve keskus on kohe üks selline kus ei tuleks mitte Selverit sõimata kui korraks piima järgi käies parkimistrahv on tehtud.

MustVälk
Postitusi: 227
Liitunud: 05 Veebr 2023, 13:43
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 439 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas MustVälk »

Minu jaoks parim parkimiskell mis ma siiani leidnud. Paber teip ja marker. Aga seda ka kohtades kus ma tean, et kontrollitakse tihti! :)
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2604
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 187 korda
Tänatud: 372 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Antt1 kirjutas: 09 Sept 2024, 22:17
...
No ja kui üldse see territoorium ja maja Motonetile kuuluvad. Tihtipeale tegeleb parkimisega hoopis kinnistu omanik kes siis kauplustele hooneid või pidasid rendib, parklat peab jne.Järve keskus on kohe üks selline kus ei tuleks mitte Selverit sõimata kui korraks piima järgi käies parkimistrahv on tehtud.
Mul tuli sama mõte ja vaatasin Maaametist järgi. Motoneti ees olev parkla kuulub hoopis kõrvaloleva Prisma all oleva kinnistu külge. Prisma ilmselt rentnik ja "seatempe" teeb (tellib) kinnistu omanik.
https://ky.kataster.ee/ky/78403:316:0036
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

slev
Postitusi: 52
Liitunud: 14 Apr 2021, 02:45
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas slev »

Maaks kirjutas: 10 Sept 2024, 08:31

Mul tuli sama mõte ja vaatasin Maaametist järgi. Motoneti ees olev parkla kuulub hoopis kõrvaloleva Prisma all oleva kinnistu külge. Prisma ilmselt rentnik ja "seatempe" teeb (tellib) kinnistu omanik.
https://ky.kataster.ee/ky/78403:316:0036
Väga hea! Ostke ikka Motonetist, sest juhul kui Motonet läheb Eestist ära, siis tuleb jälle minna Bauhofi ja paari kruvi eest 5 EUR maksta ...

oil
Postitusi: 800
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 79 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas oil »

slev kirjutas: 10 Sept 2024, 08:44
Maaks kirjutas: 10 Sept 2024, 08:31

Mul tuli sama mõte ja vaatasin Maaametist järgi. Motoneti ees olev parkla kuulub hoopis kõrvaloleva Prisma all oleva kinnistu külge. Prisma ilmselt rentnik ja "seatempe" teeb (tellib) kinnistu omanik.
https://ky.kataster.ee/ky/78403:316:0036
Väga hea! Ostke ikka Motonetist, sest juhul kui Motonet läheb Eestist ära, siis tuleb jälle minna Bauhofi ja paari kruvi eest 5 EUR maksta ...
Kõrval Bauhaus. Saab kaalukaubana ja imeodavalt.
Motonetis käin ka pidevalt.
Parkimiskella panen nii Bauhausi kui Motoneti parklas, refleks on kell sättida enne autost välja minekut. Bauhausis vist tasuta, aga ma laisk ja ei viitsi jälgida parklasse sisenemisel mingeid teadetetahvleid, et millal nüüd tasuliseks läks.
Parkimistrahve pole kunagi saanud. Ühe alusetu küll, see tühistati ära. Ja korra panin telefoniga vale tsooni numbri, aga see tühistati ka ära.

:bsmile:

Assamait
Postitusi: 211
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 155 korda
Tänatud: 28 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Assamait »

Teoreetiline küsimus: parkimiskellaga parklad ja mootorrattad. On keegi mootorrattale trahvi saanud? Kui on poes parkimiskiosk, siis olen tavaliselt mootorratta numbri ikka sinna löönud...Aga kui kioskit pole?
Olen kunagi mingi Europarki vms-ga suhelnud vastaval teemal - vastati juristi stiilis punktide ja paragrahvidega... Olete kohustatud täitma nõudeid, erandeid pole vms.
Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7291
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1925 korda
Tänatud: 540 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas: 09 Sept 2024, 17:59
urmas66, ma küll nüüd ka nii hirmus tihti seal poes ei käi...aga kõik need korrad kui olen käinud (no ikka mitukümmend sutsakat vähemalt), mitte kordagi pole see motoneti parkla olnud täis, isegi mitte pooltäis pole olnud. enamus kordadel olen saanud üleüldse parkida suhtkoht tühjas parklas sisuliselt ukse kõrvale.

et mis ajast sellises kohas mingit nö. ööpäevaringset tasuta parkimist kasutatakse? seal ei ole mitte ligilähedalgi ühtegi elumaja ka, samuti pole seal väga lähedal mingit muud erilist "huvikeskust" kus inimesed hommikust õhtuni viibida tahaksid. tundub üsna meelevaldne väide sul. mitte, et mõnel muul poel kuskil täiesti teises kohas ei võiks teoreetiliselt sellist probleemi olla...aga sellel seal? väheusutav
Ma käin tavaliselt tööpäeva keskel ja enne oli täis pidevalt, nüüd enam pole. Aga tühi seal ka kunagi see poe küljel olev ei ole.
Ja ikka on meil arutelu, et miks keegi oma eramaaal teeb midagi ja miks ta ei tohiks seda teha. Nõukogude aeg on ju möödas ammu. Enamuse keskuste parklad on täna ajalise piiranguga ja kuidagi saadakse suurema enamuse poolt hakkama. Need automaatsed parkimiskellad pole ju defitsiit, osta pargi muretult.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5357
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 397 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ega keegi meist samas pole ju siin ka öelnud, et see eramaa omanik ei tohiks teha nii või naadmoodi? Tehku mis tahab, aga nagu sa isegi näed siis inimesed, kes varem on selle poe kliendid, nemad võivad ka teha mis tahavad :) Ma hakkan isegi nüüd mõtlema, et kas ma järgmine ikka tahan enam niiväga sinna konkreetsesse poodi minna? Konkreetselt ja nimelt selle teema pärast siin. Ma pole seal ka kunagi mingisuguse kella pannud.

Sa võid öelda, et pole defitsiit ja muudkui mine ja osta. A kas see automaatne parkimiskell maksab 1 euro või? Ei maksa. Ikka rohkem eksole. Kui mul seda muidu praktiliselt kuskil, kunagi vaja ei lähe siis kas ma hakkan seda ostma selle pärast, et mingi üksiku butiigi kuradima tühjas parklas 2 korda aastas parkida saaks, "tasuta"? Ei hakka, esiteks see ei ole siis enam tasuta parkimine. Teiseks, mul ei ole vaja mingit mõttetut pahna oma autosse. Kolmandaks ma ei viitsi tegeleda ega mõelda sellele, et kuskohast seda automaatset kella nüüd ostma minna. Siis ma ei viitsi mõelda sellele, et huvitav kas selle automaatse kella mingi pagana patarei nüüd ikka on täis kui jevgeni tuleb jne jne. Ma tahan sõita poe ette, parkida auto ära, viia OMA RAHA POODI, istuda oma autosse ja sõita minema. Selle üüratu "mugavuse" tagamise eest võiks suuta see pood hoolitseda, kellele ma ( ja kõik teised loomulikult ka, kes seal käivad) oma raha vabatahtlikult viin.

Selline on minu nägemus ja arvamus sellest asjast. Kui poel on teistsugune arvamus...siis ma tellin oma kauba aina rohkem ja rohkem edaspidi netist! Ongi kõik, ja nemad maksku jevgenile palka ning ärgu ulguge lehes, et "äri ei lähe enam nii hästi, peame hindu tõstma või butiigi kinni panema"

näe, automaatne parkimiskell motonetis huvitaval kombel täitsa müügis ka. lähed poodi, kutsud korra kellegi autot valvama...jooksed poodi, 25ka jagu vaesem ja tuledki paned oma auto tasuta parkima :lol: https://www.motonet.ee/et/toode/6501510 ... gK5gPD_BwE
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7291
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1925 korda
Tänatud: 540 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas: 10 Sept 2024, 21:22
..... A kas see automaatne parkimiskell maksab 1 euro või? Ei maksa. Ikka rohkem eksole. Kui mul seda muidu praktiliselt kuskil, kunagi vaja ei lähe siis kas ma hakkan seda ostma selle pärast, et mingi üksiku butiigi kuradima tühjas parklas 2 korda aastas parkida saaks......
Täna on parkimiskell Tallinnas elades või siin käies minu meelest sama vajalik kui ükskõik mis muu igapäevane tarbeese. Papist kella saab tasuta ka,kuid see eeldab,et liigud silmad lahti ja vaatad ka liiklusmärke ja oled muidu hoolas ja kraps. Kui oled natuke aeglane ja ei suuda ümbritsevat jälgida, siis on mugav see automaatne osta.
Täna on isegi mikrorajoonis oleva toidupoe parklas seda vaja. Suurematest keskustest vast Rocca ja Kristiine vist veel ei küsi, aga pole kummaski enam ammu käinud ehk ei tea täpselt.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1247
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 90 korda
Tänatud: 189 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Turist »

will111 kirjutas: 10 Sept 2024, 21:22
Ma hakkan isegi nüüd mõtlema, et kas ma järgmine ikka tahan enam niiväga sinna konkreetsesse poodi minna?

A kas see automaatne parkimiskell maksab 1 euro või? Ei maksa. Ikka rohkem eksole.
Sellise "roti" kliendina kaotamisest ühelgi poel kahju pole ka. :wack: :D Ka selliste, kes ühe oma lollusest saadud väikese trahvi pärast pühalikult tõotavad sinna poodi enam mitte minna.
Kella puudumisel võib ka käsitsi pliiatsiga paberile kellaaja kirjutada ja armatuurile panna- olen korduvalt teinud kui kell kuhugi kadunud on või olen mingi teise autoga, millega tavaliselt ei sõida.

oil
Postitusi: 800
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 79 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas oil »

Turist kirjutas: 10 Sept 2024, 23:20
will111 kirjutas: 10 Sept 2024, 21:22
Ma hakkan isegi nüüd mõtlema, et kas ma järgmine ikka tahan enam niiväga sinna konkreetsesse poodi minna?

A kas see automaatne parkimiskell maksab 1 euro või? Ei maksa. Ikka rohkem eksole.
Sellise "roti" kliendina kaotamisest ühelgi poel kahju pole ka. :wack: :D Ka selliste, kes ühe oma lollusest saadud väikese trahvi pärast pühalikult tõotavad sinna poodi enam mitte minna.
Kella puudumisel võib ka käsitsi pliiatsiga paberile kellaaja kirjutada ja armatuurile panna- olen korduvalt teinud kui kell kuhugi kadunud on või olen mingi teise autoga, millega tavaliselt ei sõida.
Mõtle kui ostukeskuste, toidupoodide ja alkopoodidegi parklad KÕIK lõpuks tasuliseks ja/või kellaga parkimisega parklateks lähevad? Jäetakse joomine ka maha??? :wack:
Kasutaja avatar

Hipponen
Postitusi: 120
Liitunud: 03 Aug 2016, 00:30
Tsikkel: Yamaha XJR1200
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 10 korda
Kontakt:

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Hipponen »

Mina sain Tartus Europargi parklas trahvi peale mitme aastast parkimist samas kohas. Ei tea mis neil järsku hakkas. Üritasin igatepidi vaielda, et ei saa kella panna jne, aga vastus oli kivist ja mingit halastust ei antud. Nüüd pargin mitmeid kuid paar meetrit eemal jalgratta hoidiku kõrval nö. kõnniteel rahuliku südamega. Ei ole keegi midagi öelnud. Kindlasti tiirlevad ümber nagu kärbsed, aga pole nende ala, et trahvida saaks :ner:
Varasemalt: Honda CB1; Honda CB600F; Suzuki SV650; KTM 250 EXC-F Hetkel: Aprilia Tuareg 660 + Yamaha XJR1200 + Yamaha Bolt 950 '15 + Voshod 1969

will111
Postitusi: 5357
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 397 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas will111 »

oil, kusjuures osaliselt jäetaksegi ma arvan :lol:

aga tegelikult hakatakse siis lihtsalt käima poes ja ostukeskuses kastirattaga ja neid on esialgu veel natuke raske trahvida. teisaldada on muidugi jälle selle võrra lihtsam, kui just kast telliskive täis ei ole nagu kreutzwaldil, kes koguaeg oma mõisas ahjusid ehitab
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7291
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1925 korda
Tänatud: 540 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas: 11 Sept 2024, 00:11
oil, kusjuures osaliselt jäetaksegi ma arvan :lol:

aga tegelikult hakatakse siis lihtsalt käima poes ja ostukeskuses kastirattaga ja neid on esialgu veel natuke raske trahvida. teisaldada on muidugi jälle selle võrra lihtsam, kui just kast telliskive täis ei ole nagu kreutzwaldil, kes koguaeg oma mõisas ahjusid ehitab
Jutt on siiski üsna mitmest tunnist TASUTA parkimisest, mitte täielikult tasuliseks tegemisest. Põhjus kogu päevaks parkijad, kes võtavad parklakohad ära ja poe lähedalegi ei lähe. Ehk kell ongi tasuta parkimise aluseks. Ülemiste keskus on tasuline ja kellaga tasuta,Viru keskus on 100% tasuline ja mõlemas parklas on vaba koha leidmine teatud ajal ka nii keeruline. Ehk see,et keegi oma kibestumisest enam sinna ei lähe,kuid ostab oma lemmiks õlle mujalt ei muuda üldse midagi.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”