Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ei käinud küll ise (nagu paljud siin vist juba teavad siis ma ei ole enam aastaid ülevaatuseusku) aga tuttav käis nädalake tagasi ühes ülevaatuspunktis. mina küll ei soovitanud tal kodust nii kaugele ülevaatusele sõita, kuid ta ise soovis kuna oli ka eelmine aasta seal käinud ja läbi saanud ning arvas, et ehk on parem - et ehk ei hakata siis mingi idiootse asjaga p*** - sest ratta juures ju midagi muutunud ei ole.

okei, sõitis tallinnast kohale. vihma sadas, aga mitte padukat. lihtsalt sadas kogu tee, ise suht läbimärg aga aeg oli bronnitud, läks kohale et ÜV ära teha. punktis teatati, me EI TEE teile üv'd sest vihma sajab!?! miks? sest ei saa piduritesti teha. mis mõttes ei saa, mis takistab, olete ju ülevaatuspunkt ja olete varem teinud? vihma sajab. mis siis, kas tsikliga ei sõideta ega pidurdata kui vihma sajab või? ei meie ei tee.
okei, ma võin ju ise selle pidurduse teha siis kui teil pole siin ühtegi piisavalt pädevat isikut, kes julgeks märja asfaldi peal pidurit vajutada. ei, nii ka ei saa sest tsikli külge tuleb andurid panna. mis siis saab? ei saa ülevaatust teha, tulge mõni teine päev tagasi. neiu sõitis kurvalt, läbimärjana 40km koju tagasi. olles kulutanud ~2h oma päevast nende IDIOOTIDE ja selle jaburuse peale, mida nimetatakse mootorratta ülevaatuseks. täiesti ilmselgelt ta sinna enam kunagi ühegi sõidukiga ülevaatusele ei lähe.

piduritest :wack: :lol: (w)
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas Ain »

See pidurdusjõu anduri kasutamine peatati juba tükk aega tagasi. Nädalake tagasi käisin ka ise ja sellest oli juttu, et seda ei kasutata enam. Ja juba eelmisel aastal ei kasutatud seda kui käisin. Kõik pidurdamised olen ise teinud ja mingit probleemi pole näinud ega olnud..
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas will111 »

No paistab, et ju siis ikka ei peatatud...või peatati seal punktis, kus sina käid.

Millega see asendati?
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas yeekim »

igal pool peatati, kahjuks elavad mõned ikka veel minevikus :wack:
Neid regulatsioone ja ettekirjutusi on nii palju ja muutuvaid, et laisemad ei viitsagi süveneda ja lasevad vana/omaviisi edasi.....


Minul pole veel üheski kohas mingeid teste tehtud, saavad aru....

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas Ain »

will111 kirjutas: 27 Mai 2022, 17:41
No paistab, et ju siis ikka ei peatatud...või peatati seal punktis, kus sina käid.

Millega see asendati?
Kirjutasin eespool, et tegin ise pidurdamised. Ja olen ka varasemalt teinud. Kiirus üles, esimesel joonel pidurdad ja enne teist joont pead seisma saama. Lihtne! Üleüldse see arutelu selle pidurdamise ümber on minule arsaamatu. Kui sõidad ükskõik kus siis ei saa sa ette näha pidurdades milline on tee olukord... on seal liiva, kruusa või midaiganes. Kui ülevaatusel pead tegema ette planeeritud ja vaadatud kohas pidurduse ei tohiks see ju eriti keeruline olla..
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ain kirjutas: 27 Mai 2022, 18:05
Kui ülevaatusel pead tegema ette planeeritud ja vaadatud kohas pidurduse ei tohiks see ju eriti keeruline olla..
Onu Murphy kahjuks ütleb, et kui keegi ei vaata tuleb sul see asi miljon korda miljonist välja. Nii kui sa soovid seda kellelgi demoda see enam välja ei tule.
:) On seal siis õhin, et vaata kui hästi ma pidurdan või hirm "läbi kukkumise" ees või veel midagi, seda teab onu Murphy.

Nagu ma ise omal ajal tsikli eksamil. Platsil olin kõiki asju harjutanud sada korda ja ei kartnud ma seda platsi karvavõrdki. Ometi kui oli aeg oma oskusi "tähtsale onule" demoma hakata õnnestu mul põikel saapaninaga koonust riivata. Ning oligi selleks korraks eksam lõppenud.

Elik ma olen üsna kindlalt nõus, et see on täielik bs nõue. Kes ja miks seda trummi nii õhinal taob, on üsna "arusaamatu" ;)
Kui sellest nõudest siin esmakordselt juttu oli kirjutasin kohe, et küll see asi ümber vaadatakse kui õnnetumad oma masinaid ja luid lõhkuma hakkavad.

Üsna selge on ka see, et vanemad härrad, kes enamus TÜVides töötavad ei ole suutelised võrridest turbo busadeni oma platsidel taltsutama ning peaksid seetõttu tsikli tüvid oma butiigi listist maha tõmbama.

Karvamütsist võiks väikse ampsu võtta kui see ei ole strateegiline mäng mõne üksiku kapsaaeda, kellel juhuslikult see hypermoodne ja ülikallis tsiklistend soetatud on ja rind kummis seda iga kevad meedias ning maanteeametis meelde tuletamas käib. Et see "ülivajalik" investeering kuidagi tagasi teenida, ehk kogu A tähega seltskond oma butiiki meelitada (loe: sundida).
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas will111 »

Kirjutasid ka, et andurite kasutamine lõpetati?! mis point sellel üv'l pidurdamisel, eriti aga veel ise pidurdamisel siis üldse on? :D


anyway, kas kuskil on mingi uudis või ametlik info selle kohta ka üleval, et see anduri kasutamine nö. peatatud on?
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas Ain »

will111 kirjutas: 27 Mai 2022, 18:44
Kirjutasid ka, et andurite kasutamine lõpetati?! mis point sellel üv'l pidurdamisel, eriti aga veel ise pidurdamisel siis üldse on? :D
Kuidagi on ju vaja selgeks saada, et tsiklil on töötavad pidurid. Selle ise pidurdamisega on see ju ilusti näha.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas will111 »

Noh, vast siis saaks ka autodele samamoodi piduritesti teha...lähed teed ühe pidurduse punkti taga ja onkel pöidla asendiga kõrvalt annab märku.

Minu seisukoht on selline - kui teete/testite mingit ahelat siis tehke seda nii, et sellel "üle vaatamisel" oleks ka mingi reaalne ja funktsionaalne mõte. Vastasel juhul on see minu aja raiskamine, ülevaataja aja raiskamine. Kõigi teiste aja raiskamine, kes minu ja ülevaataja taga ootavad ning kuna aeg on raha siis on see ka raha raiskamine. Minul isiklikult pole vaja teada, mida keegi ülevaataja mu pidurite efektiivsusest arvab. Samas võibolla mõni vähem tehniliselt taiplik omanik tahaks teada. Mine pidurda seal platsi peal ei anna, ei näita ega ei kinnita absoluutselt mitte midagi. Sõna otseses mõttes NULL infot. Kui sa seda pidurdust seal tehtud ei saa siis sa sõna otseses mõttes ei oleks saanud ka sinna üv punkti sõita ega saaks ka sealt ära sõita. Milleks sellist "testi" siis täpsemalt vaja on?

Kui tahetakse testida siis tehku seda nii, et sealt tekib mingi mõõdetav ja võrreldav info. Info, mida saaks siis mingi normi vastu võrrelda ja öelda konkreetselt ja tähenduslikult, pidurid kas on piisavalt efektiivsed või siis mitte
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1764
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas simp »

will111 kirjutas: 27 Mai 2022, 17:01
okei, sõitis tallinnast kohale. vihma sadas, aga mitte padukat. lihtsalt sadas kogu tee, ise suht läbimärg aga aeg oli bronnitud, läks kohale et ÜV ära teha. punktis teatati, me EI TEE teile üv'd sest vihma sajab!?! miks? sest ei saa piduritesti teha. mis mõttes ei saa, mis takistab, olete ju ülevaatuspunkt ja olete varem teinud? vihma sajab. mis siis, kas tsikliga ei sõideta ega pidurdata kui vihma sajab või? ei meie ei tee.
Madlobster kirjutas: 27 Mai 2022, 18:28
Elik ma olen üsna kindlalt nõus, et see on täielik bs nõue. Kes ja miks seda trummi nii õhinal taob, on üsna "arusaamatu" ;)
Kui sellest nõudest siin esmakordselt juttu oli kirjutasin kohe, et küll see asi ümber vaadatakse kui õnnetumad oma masinaid ja luid lõhkuma hakkavad.

Üsna selge on ka see, et vanemad härrad, kes enamus TÜVides töötavad ei ole suutelised võrridest turbo busadeni oma platsidel taltsutama ning peaksid seetõttu tsikli tüvid oma butiigi listist maha tõmbama.
Need kolm asja on omvahel seotud. Ka mind saadeti ÜV'lt märja ilmaga minema, aga selgitati paremini.
Pärast seda kui ÜV'sid tehes olid nii kliendid kui ka ülevaatajad rattaid puruks kukkunud ja neid kompima pidi hakkama, siis teatas maanteeamet, et õige pidurdustesti plats on "puhas ja kuiv". St, anti korraldus, et märjal (ebasobival) platsil ei tohi ÜV'd teha. Sellepärast saadetakse ka halva ilma korral minema.

Pmst jääb alles ainult piduristendiga ÜV punkt ja hambajälgedega karvamütsid.
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Kuressaares, eelmine aasta piduritestis kasutati mingit elektroonilist "jullat". Sättis seal mingeid parameetreid, kruvis asja peeglivarre külge ja saatis mind testima. 20kmh kiirusel pidin pidurdama ja saama pidama nii hästi kui suudan. Sain venna jutust aru, et mootorratas peab saama pidama 20kmh - peatumiseni mingi arvu meetrite läbimisel. Korviga motikatel olid need nõuded mäletamistmõõda veidi teised. Kusjuures esimene kord test ei õnnestunud, kuna minu kiirus pidurdama hakkamise alguses oli üle 20kmh. Vahet polnud kumba pidurit kasutama pidi. Mina kasutasin mõlemaid. Oleks ka emba-kumba ühte neist kasutades selle ära teinud. Vot selline lugu.
SERTÃO
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”