Budget audio süsteem

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded


Teema algataja
TonySpill
Postitusi: 15
Liitunud: 30 Aug 2018, 18:19
Tsikkel: Honda CBF 600 NA

Budget audio süsteem

Lugemata postitus Postitas TonySpill »

Aljuu.

Selline küsimus laiale ringile: Kas keegi on avastanud mingi leidliku lahenduse, kuidas (näiteks pikematel sõitudel) kiivri all muusikat kuulata? Täpsustan nii palju, et kuna sõidan peamiselt üksi, ei tunne vajadust osta mingit 200+ eurist sidevahendit, et sellest ainult muusikat kuulata.

Praegused suvakad in-ear kõrvaklapid surub kiiver nii tugevalt kõrva seina vastu, et helitugevus hoopis sumbub täielikult. Ühtlasi logisevad nad ajapikku kõrvadest välja. Proovisin ka Air-Pode, aga noh nendega on veel hullem. Kukuvad lihtsalt kiivrist välja.

Netist leidsin vaid tohhuijaa Hiina pudi, mille osas veel veidi skeptiline olen.

Tänud ette ja olge terved
T



Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Budget audio süsteem

Lugemata postitus Postitas Ain »

TonySpill kirjutas: 29 Mär 2020, 20:16
Spoiler

Aljuu.

Selline küsimus laiale ringile: Kas keegi on avastanud mingi leidliku lahenduse, kuidas (näiteks pikematel sõitudel) kiivri all muusikat kuulata? Täpsustan nii palju, et kuna sõidan peamiselt üksi, ei tunne vajadust osta mingit 200+ eurist sidevahendit, et sellest ainult muusikat kuulata.

Praegused suvakad in-ear kõrvaklapid surub kiiver nii tugevalt kõrva seina vastu, et helitugevus hoopis sumbub täielikult. Ühtlasi logisevad nad ajapikku kõrvadest välja. Proovisin ka Air-Pode, aga noh nendega on veel hullem. Kukuvad lihtsalt kiivrist välja.

Netist leidsin vaid tohhuijaa Hiina pudi, mille osas veel veidi skeptiline olen.

Tänud ette ja olge terved
T

Odavama Cardo saab kätte suurusjärk 139,99€ See siis tavaklappidega. Kui tahad JBL klappidega siis 249,99€ Need siis kvaliteetasjad.. Ja lisaks muusikale saad ka raadio, mobla handsfree. Kui miskit huvi pakub siis anna teada!
https://www.cardosystems.com/

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Budget audio süsteem

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Ma vaikselt heietan mõtet proovida müra summutavatest klappidest midagi aretada.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

cossie
Postitusi: 809
Liitunud: 04 Mai 2008, 17:58
Tsikkel: B-12T
Asukoht: Kadrina / Tallinn Airport
Tänanud: 123 korda
Tänatud: 70 korda
Kontakt:

Re: Budget audio süsteem

Lugemata postitus Postitas cossie »

Ma kasutan ebay hiinakaid. Ja vastavalt hinnale olen ka rahul. Olin ka skeptiline alguses, aga sellise hinnaga ei kartnud katsetada

https://www.ebay.co.uk/itm/BT-Motorbike ... OSwCedeUL8~

image.png
image.png (249.62 KiB) Vaadatud 4234 korda

Ylempealik
Postitusi: 22
Liitunud: 21 Veebr 2018, 11:18

Re: Budget audio süsteem

Lugemata postitus Postitas Ylempealik »

Mul oli ka mõte ühed katkiläinud head suured Sony mürasummutavad klapid kiivri sisse aretada.
Aga siis tellisin omale mingid hiina inear aktiivse mürasummutusega juhtmeta klapid . Ja ausalt öeldes 2 suve nendega nüüd sõitnud ja need suured Sonyd seisavad ikka seal sahtlis kuhu nad viimati jäid.
Ehk need väikesed kõrvasisesed on minu jaoks väga head. On handsfree, vajadusel lükkan ANC sisse-välja, saab muusikat kuulata.
Ainult kiivrit peast võttes peab natu ettevaatlik olrma. Üks kord olin lohakas ja rullis klapi üle kõrvalesta. Valus oli krt veel mitu päeva.

image.png
image.png (110.32 KiB) Vaadatud 4237 korda
Viimati muutis Ylempealik, 30 Mär 2020, 06:55, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7193
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Budget audio süsteem

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

TonySpill kirjutas: 29 Mär 2020, 20:16
Spoiler

Aljuu.

Selline küsimus laiale ringile: Kas keegi on avastanud mingi leidliku lahenduse, kuidas (näiteks pikematel sõitudel) kiivri all muusikat kuulata? Täpsustan nii palju, et kuna sõidan peamiselt üksi, ei tunne vajadust osta mingit 200+ eurist sidevahendit, et sellest ainult muusikat kuulata.

Praegused suvakad in-ear kõrvaklapid surub kiiver nii tugevalt kõrva seina vastu, et helitugevus hoopis sumbub täielikult. Ühtlasi logisevad nad ajapikku kõrvadest välja. Proovisin ka Air-Pode, aga noh nendega on veel hullem. Kukuvad lihtsalt kiivrist välja.

Netist leidsin vaid tohhuijaa Hiina pudi, mille osas veel veidi skeptiline olen.

Tänud ette ja olge terved
T

Juhtmega ja ei maksa midagi
https://tehnoturg.ee/raadiosaatjad/moot ... juhtmetega
Juhtmeta ja maksab natuke rohkem,seal valikuid veel
https://tehnoturg.ee/raadiosaatjad/moot ... jukad.html

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Admiral Vint
Toetajaliige
Postitusi: 177
Liitunud: 25 Veebr 2018, 22:14
Tänanud: 32 korda
Tänatud: 29 korda

Re: Budget audio süsteem

Lugemata postitus Postitas Admiral Vint »

Astun ka selle "odavama" Cardo paati. Sattusin eelmine aasta peale kui Freecom 1 laojääke müüdi, võtsin 90 euroga ligi. Nüüd seda enam pole aga https://www.cardosystems.com/shop/freecom-1-plus/ oleks ju täitsa optsioon? JBL heli on mõttetu gimmick, tsikliga sõites niikuinii helinüanssi muusikas tähele ei pane.

2013 Honda CBR500RA -> 2014 Honda CBR650FA -> 2019 Triumph Scrambler 1200XC | Honda CRF300 Rally -> 2018 BMW R1200GS -> 2022 BMW R1250GS Adventure

hmm
Postitusi: 427
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 107 korda

Re: Budget audio süsteem

Lugemata postitus Postitas hmm »

franz125 kirjutas: 29 Mär 2020, 20:41

Ma vaikselt heietan mõtet proovida müra summutavatest klappidest midagi aretada.

Ma nii entusjast poleks... juhul kui sarnaste leiutistega pole kokku puutunud. Mis parata, on ka endal sarnane mõte peast läbi käinud, kuid õnneks on mõtteks jäänudki. Olen samuti neid kõrvasiseseid asju proovinud... no ei ole hea - küll tulevad välja just siis, kui kiiver peas, siis kiivrit ära võttes jäävad kuhugi valusasse kohta jne...
Isegi kui mõte tundub hea, et tavalistest kõrvaklappidest teha... siis tehniline lahendus (kinnitused, kontrollimine e. nupud, mikrofon, akud, kiivrisisene paigutus), et asi ka vastu peaks, on PainMyAss teha.
Kõige jamam on see, et saadki "midagi" ehk juhtmevaba häälekandja kiivrisse aga kui käed sügelevad anna minna ning näita ka meile kuidas õnnestus ;)

See midlandi asi hakkab vaikselt isegi meeldima

5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc
Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Budget audio süsteem

Lugemata postitus Postitas randel »

Reklaamin: Mul on üle jäänud üks vähekasutatud Cardo Freecom 2 sideseade, sest kaasreisija kolis oma ratta peale :) Selle Midlandi hinnaga annaks selle ära küll.
On võimalik lisaks telefonile ka kaasreisija siduda, kui kunagi peaks vajadus tekkima. Kontakti saab PS kaudu, kui huvi pakub.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Budget audio süsteem

Lugemata postitus Postitas Ain »

randel kirjutas: 30 Mär 2020, 09:18

Reklaamin: Mul on üle jäänud üks vähekasutatud Cardo Freecom 2 sideseade, sest kaasreisija kolis oma ratta peale :) Selle Midlandi hinnaga annaks selle ära küll.
On võimalik lisaks telefonile ka kaasreisija siduda, kui kunagi peaks vajadus tekkima. Kontakti saab PS kaudu, kui huvi pakub.

Kusjuures olen saanud tagasisidet, et need kaasreisija komplektid tomivad ka rattalt rattale. Loomulikult väiksema vahemaa korral. Üks klient ütles, et kasutas seda edukalt õppesõidul.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Budget audio süsteem

Lugemata postitus Postitas randel »

Ain kirjutas: 30 Mär 2020, 09:57
randel kirjutas: 30 Mär 2020, 09:18

Reklaamin: Mul on üle jäänud üks vähekasutatud Cardo Freecom 2 sideseade, sest kaasreisija kolis oma ratta peale :) Selle Midlandi hinnaga annaks selle ära küll.
On võimalik lisaks telefonile ka kaasreisija siduda, kui kunagi peaks vajadus tekkima. Kontakti saab PS kaudu, kui huvi pakub.

Kusjuures olen saanud tagasisidet, et need kaasreisija komplektid tomivad ka rattalt rattale. Loomulikult väiksema vahemaa korral. Üks klient ütles, et kasutas seda edukalt õppesõidul.

Ma olen ka seda kuskilt lugenud. Oluline pidi olema, millise seadme mis järjekorras seod, et nt.Packtalk ei seoks seda telefonina vms, mis piirab levi. Mul orienteerudes toimis side paarikümne meetri kauguselt küll, õppesõidul ilmselt ongi piisav juba.


Hate
Postitusi: 14
Liitunud: 30 Jaan 2018, 16:43
Tsikkel: Ducati

Re: Budget audio süsteem

Lugemata postitus Postitas Hate »

Ma soovitaks lihtsalt tavalisi klappe. Täiesti edukalt kasutasin Galaxy Bud-e. Praegu on cardo küljes tavalised juhtmega klapid (minumeelest heli ja summutus parem, kui lahtised kõrvapealsed).

Pole mingit vahe junni vaja ja järgmist laulu saad google assistanti/siri-ga.


Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Budget audio süsteem

Lugemata postitus Postitas Erci »

Kui tahad kvaliteetset tuulemüra vaba heli, siis kõrvasisene klapp on ainuke valik. Kiivri sisse võid aretada päris korraliku valjuka, aga tuulemüra tuleb kõrva niikuinii ja heli valjemaks keerates kvaliteet paremaks ei lähe, saab pigem peavalu.
Parim lahendus on lasta teha oma kõrva järgi silikoon mudel, kus siis kanal sees ja mingi norm klapp ka sinna tagumisse otsa monteeritud. Plussiks loomumilkult see, et need on täpselt sinu (erinevate) kõrvade järgi valmistatud - seega ei väsita nad kõrva ja mürasummutus on ka maksimaalne ning saad müravabaima heli, mis võimalik - Randel teab, millest räägin.
Kõrvasiseseid vorme tehakse kuuldekeskustes. Heliallikaks soovitan näiteks SoundMagic E50.
Näide siin. https://www.ultimateear.com/product/sou ... orcyclist/
Mega soodne see just ei tule, aga suht pikaajaline väärt investeering motomehe jaoks - tasub kaalumist.

___________________________

softail84
Postitusi: 36
Liitunud: 17 Dets 2017, 10:57
Tsikkel: Softail
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Budget audio süsteem

Lugemata postitus Postitas softail84 »

See pole küll budget lahendus, aga soovitan uurida selliseid lahendusi, kindlasti leidub neid soodsamas võtmes ka (pole väga uurinud kuna puudub vajadus omal)

Googeldada: Headwave

Kasutaja avatar

Tanel
Postitusi: 3
Liitunud: 25 Sept 2014, 22:23
Tsikkel: Honda CB1000R
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Budget audio süsteem

Lugemata postitus Postitas Tanel »

Tundub huvitav see Headwave. Tellisin ära, kui kohale jõuab annan infot, et kas on ka väärt kraam.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Budget audio süsteem

Lugemata postitus Postitas Ain »

Erci kirjutas: 30 Mär 2020, 20:36

Kui tahad kvaliteetset tuulemüra vaba heli, siis kõrvasisene klapp on ainuke valik. Kiivri sisse võid aretada päris korraliku valjuka, aga tuulemüra tuleb kõrva niikuinii ja heli valjemaks keerates kvaliteet paremaks ei lähe, saab pigem peavalu.
Parim lahendus on lasta teha oma kõrva järgi silikoon mudel, kus siis kanal sees ja mingi norm klapp ka sinna tagumisse otsa monteeritud. Plussiks loomumilkult see, et need on täpselt sinu (erinevate) kõrvade järgi valmistatud - seega ei väsita nad kõrva ja mürasummutus on ka maksimaalne ning saad müravabaima heli, mis võimalik - Randel teab, millest räägin.
Kõrvasiseseid vorme tehakse kuuldekeskustes. Heliallikaks soovitan näiteks SoundMagic E50.
Näide siin. https://www.ultimateear.com/product/sou ... orcyclist/
Mega soodne see just ei tule, aga suht pikaajaline väärt investeering motomehe jaoks - tasub kaalumist.

Julgen vastu vaielda.. Näiteks 10a vana Shoei Multitecis ja Packtalk Bold JBL-iga on väga hea kvaliteediga heli mõistlikul valjusel nauditav kuulata... Ja võrreldes vanemate Packtalki klappidega on valjuse ja kvaliteedi vahe päris suur.
Aga kindlasti sõltuvalt kiivrist, tuuleklaasist, väljalaskest ja tsiklist võib erinevus olla..

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

LendavTaldrik
Postitusi: 63
Liitunud: 16 Juun 2019, 13:19
Tsikkel: YMH
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 14 korda

Re: Budget audio süsteem

Lugemata postitus Postitas LendavTaldrik »

TonySpill kirjutas: 29 Mär 2020, 20:16

Selline küsimus laiale ringile: Kas keegi on avastanud mingi leidliku lahenduse, kuidas (näiteks pikematel sõitudel) kiivri all muusikat kuulata? Täpsustan nii palju, et kuna sõidan peamiselt üksi, ei tunne vajadust osta mingit 200+ eurist sidevahendit, et sellest ainult muusikat kuulata.

DIY - 4.99€ kõrvaklappide eest (Maxima) ja 25min elust mida enam kunagi tagasi ei saa.
Kiiver Nexx SX100 milles kõrvaklapi pesad default olemas.

2BAE23FD-9013-4AE6-B7FF-5474D77FF1A1.jpeg
7EA09B27-94B0-466C-9892-73794F826CCA.jpg
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7193
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Budget audio süsteem

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Pole küll väga teemasse ja head nõu ka ei anna kuid see teema viib mind lihtsalt sellistele mõtetele. Ma ei saa hästi aru terminitest "täiesti müravaba" ja "muusika kuulamine" tsikliga sõites. Kui sa sellise oleku saavutad,siis sa ei kuule ja taju ju midagi mis sinu ümber toimub. Mootor jookseb jalgevahelt kokku ja sai ei kuulnuki seda :D Muusikat võib ennastunustavalt kuulata ikka kodus,mitte liikluses. Ma autos kuulan,aga pigem taustaks,sest ka autos ei saa sa kvaliteetselt ja ennastunustavalt seda nautida. No vahel võtan küll mõne loo ja keeran peale, kuid see pole ikkagi see kuigi lasin teha heliisolatsiooni paranduse premium tasemele ja paremad kõlarid paigaldada.
Kui mul tsikliga sõitmiseks on vaja muusikat taustaks, sest igav on, siis pole mul ka tsikliga sõita vaja. Kas tsiklisõidust naudingu saamiseks ei peaks olema muud hääled,kui muusika kõrvaklappides?

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Budget audio süsteem

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

@u[mention]urmas66[/mention]
Sa eeldad, et kõik lükkavad tsiklile hääled sisse ainult siis, kui tahavad sõitu nautima minna. Ma usun, et ma pole ka Eestis ainuke, kelle jaoks on tsikkel peamine ja pea ainus ringi liikumise viis. Ja täpselt nagu autoski, vahel tahaks kaaslaseks head mussi või kasvõi mingit raadiosaadet. Ei peagi olema mingi hüper hi-fi, piisab nii paljugi, et kaasa ümised vms. Mul kodus ka mängib muss pigem taustaks ja ei ütleks, et see nüüd selliselt tähelepanu hajutaks, et vastu uksi jookseks või trepist alla kukuks.. :D

Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Budget audio süsteem

Lugemata postitus Postitas randel »

Sõites tsikliga kaugemale reisile, siis pikki päevi mööda Venemaa maanteid või Euroopa kiirteid kulgedes ei leia küll naudingut 10-12h päevas tuulemüra kuulata ja korralik mürasummutus ja hea muusika on minu arust igati omal kohal. Selleks on siiani minu jaoks üks parimaid lahendusi oma kõrva järgi valmistatud silikoonist klapid koos sissevormitud kuularitega nagu kasutaja Ercil. Ei ole küll ülim budget lahendus, aga ka mitte väga kallis, minul läks klappide komplekt maksma umbes 100€.
Aga eks igaühel omad eelistused muidugi, kes tahab, võib vabalt tuulemüra ka kuulata (ja vanaduses vōib-olla mitte midagi enam kuulda).

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7193
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Budget audio süsteem

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Minu mõte oli mitte üleüldse muusika kuulamine tsikliga, mida ma ise küll ei tee, aga täieliku välis müra elimineerimine ja selle asendamine muusikaga. Tuulemüra mul legaalsel kiirusel oma rattaga pole eriti, aga ka keskmise valjudusega pidev muusika kuulamine, viib kuulmiskahjustuseni. Ma olen kunagi pikki otsi autoga sõitnud ja kuulasin ka heade kõlaritega pidevalt midagi(aastaid) , aga oli palju kordi kui pika päeva lõpus sai see kinni keeratud, sest aju oli juba sellest väsinud. Seejärel avastasin, et vaim püsib ilma muusikata kauem virge. Tol ajal sai sõita palju jaksasid ja 12-15h sõita oli palju rohkem jaksu, kui pidevalt isegi raadiot ei kuulanud. Hiljem tegin juba teadlikult nii ja võin ka tsikliga paar nädalat üldse midagi kuulamata olla. Mul võib olla ka see asi, et tööl palju rääkimist igapäev, aga mõõdukas välis müras olla on vähem väsitavam kui päeva läbi muusikat kuulata. See on ka targemate poolt tõestatud, mitte minu arvamus.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Rain91
Postitusi: 2
Liitunud: 20 Mai 2013, 11:02
Tsikkel: cb600

Re: Budget audio süsteem- Motonet

Lugemata postitus Postitas Rain91 »

Tere,

Kas keegi katsetanud allpool lingitud tootja tooteid? mis tagasisidet annaksite? Kas tasub osta?

https://www.motonet.ee/et/toode/3839889 ... rmi3zYN1cY

Ette tänades!

Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Budget audio süsteem

Lugemata postitus Postitas randel »

Ma pole Interphone kasutanud, aga küsiks hoopis niipidi - miks peaks sellise rahaga Interphone valima? Kas mõni sõber, kellega koos sõidad, kasutab sellist? Kui ei, siis mida nemad kasutavad? Siiani paarituvad sama tootja seadmed omavahel palju usaldusväärsemalt ja näiteks Cardo DMC süsteem tagab palju parema kvaliteediga side, aga toimib vaid Cardo seadmete vahel. Kui grupis on kasvõi üks võõras seade, kannatab kõigi sidekvaliteet. Hinnaklass on ka juba üsna samast klassist nagu Cardo või Sena, ma ei nimetaks Interphone’i budget süsteemiks.

Kasutaja avatar

Snuffit
Postitusi: 272
Liitunud: 02 Veebr 2009, 19:50
Tsikkel: Suzuki GSX1250 FA
Asukoht: Rapla
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Budget audio süsteem

Lugemata postitus Postitas Snuffit »

Ise tellisin endale ja naisele ebayst TCOM kiivrikomplekti.
Vaatamata odavale hinnale on täitsa asjalik asi, bluetooth ühendus telefoniga nii helistamise, navi kui muusika jaoks, intercom teiste samasuguste seadmetega ja olemas ka FM raadio. Endal kasutusel olnud ca 3 hooaega igas ilmas ja toimib siiani nagu peab. Intercomil ka see hea, et kui ühendus katkeb (distants kahe ratturi vahel läheb liiga suureks), siis reconnect toimib automaatselt kui taas lähemale jõuad.
Kui plaan vaid üksi sõita, siis ilma intercommita komplektid veel odavamad samalt tootjalt.
Saab nii kinnisele kui lahtisele kiivrile, pead vaatama komplekti tellides (mul olid kaasas mõlema variandi mikrid).

Suvaline link ebayst: https://www.ebay.com/itm/MF-800M-TCOM-S ... a&LH_BIN=1

Edu! :bsmile:

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Budget audio süsteem

Lugemata postitus Postitas Ronk »

randel kirjutas: 26 Apr 2020, 19:48

Sõites tsikliga kaugemale reisile, siis pikki päevi mööda Venemaa maanteid või Euroopa kiirteid kulgedes ei leia küll naudingut 10-12h päevas tuulemüra kuulata ja korralik mürasummutus ja hea muusika on minu arust igati omal kohal. Selleks on siiani minu jaoks üks parimaid lahendusi oma kõrva järgi valmistatud silikoonist klapid koos sissevormitud kuularitega nagu kasutaja Ercil. Ei ole küll ülim budget lahendus, aga ka mitte väga kallis, minul läks klappide komplekt maksma umbes 100€.
Aga eks igaühel omad eelistused muidugi, kes tahab, võib vabalt tuulemüra ka kuulata (ja vanaduses vōib-olla mitte midagi enam kuulda).

Kas nad siis istutavad ise kohe vabalt valitud klapid sinna vormi ära ka?

Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Budget audio süsteem

Lugemata postitus Postitas randel »

Ronk kirjutas: 13 Mai 2020, 09:21
randel kirjutas: 26 Apr 2020, 19:48

Sõites tsikliga kaugemale reisile, siis pikki päevi mööda Venemaa maanteid või Euroopa kiirteid kulgedes ei leia küll naudingut 10-12h päevas tuulemüra kuulata ja korralik mürasummutus ja hea muusika on minu arust igati omal kohal. Selleks on siiani minu jaoks üks parimaid lahendusi oma kõrva järgi valmistatud silikoonist klapid koos sissevormitud kuularitega nagu kasutaja Ercil. Ei ole küll ülim budget lahendus, aga ka mitte väga kallis, minul läks klappide komplekt maksma umbes 100€.

Kas nad siis istutavad ise kohe vabalt valitud klapid sinna vormi ära ka?

Jah, kohe vormimise ajal panevad klapid silikooni sisse.

Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Budget audio süsteem

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

Mulle sobis üheinimese-säästukana selline variant nagu Bluetooth nööpkõlarid. Leidsin selliseid mis ei ulatu kõrvast välja (https://www.sony.ee/electronics/in-ear- ... es/wi-c200 - kunagi sain Euronicsist veel soodsam), mingi enam-vähem mürasummutus on ka. Kõnesid pidada ei ole proovinud, aga musa/podcaste/navi juhiseid saab kuulata väga hästi.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6614
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Budget audio süsteem

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Hoi!

Soovitage mingeid väikseid (juhtmega) kõrvaklappe, mis väääääga kõrva sisse lähevad, nii, et kiiver ei suru :roll:

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: Budget audio süsteem

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

yeekim kirjutas: 08 Aug 2021, 19:08

Hoi!

Soovitage mingeid väikseid (juhtmega) kõrvaklappe, mis väääääga kõrva sisse lähevad, nii, et kiiver ei suru :roll:

Sennheiser CX 300 II Precision. Mudel on küll vana, aga hea. Kuskilt ehk veel leiab.

Kasutaja avatar

Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Budget audio süsteem

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

yeekim kirjutas: 08 Aug 2021, 19:08

Hoi!

Soovitage mingeid väikseid (juhtmega) kõrvaklappe, mis väääääga kõrva sisse lähevad, nii, et kiiver ei suru :roll:

Ma kasutan Koss Plug-e igalpool, ka kiivris. Muditava vahukummiga lähevad kõrva. Minul need kummilutudega ei seisa niisamagi kõrvas, kiivri pähe ajamisest rääkimata.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”