Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ei, nad ei räägi seal 500+ saabastest, esiteks nad ei räägi seal üleüldse saabastest hinna järgi, vaid räägivad erinevate saapatüüpide erinevustest ning sellest, mis on hea mille jaoks ning mis põhjusel. Teiseks, kontrollisin konkreetselt järgi ning enamuse nimetatud saabaste hinnad jäävad ikka kas arvestatavalt või siis päris ilmselgelt alla 500. See, et sina siin eestis oled samasugused võibolla kunagi esimesest ettejuhtuvast poest 500+ eest ostnud, on sinu oma viga. Ju oled ise raha peale väga vihane. Aga mis me nüüd üldse järsku hinnast rääkima hakkasime??? Turvalisus pidi sinu enda sõnade järgi olema hindamatu ja varustus kõige olulisem. Mis raha see 500euri on kui sul ratas maksab 8,9,10k ja "tjuuningosad" sinna külge veel 5k lisaks. Ja üldse, ära ole vaene eks :)

Adv saabas on kindlasti lai termin, tore et sa seda tunnistad. Kuivõrd see on nii lai termin ja neid on nii erinevaid siis miks ei võiks see inimene, kes ei ole elukutseline krossisõitja krossirajal, vaid on algaja sõitja metsas, omale neid tahta osta ja kasutada? ...laiast valikust peaks ilmselt ju igaüks leidma omale sobiva? Ja lai valik ilmselgelt sellepärast lai ongi, et katta ära erinevate sõitjate erinevad vajadused

Prets
Postitusi: 683
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Prets »

Nimetatud saapad olid Sidi Crossfire (ilmselt 3, sest vanemaid enam ei ole muud kui äärmisel juhul üksikut numbrit mõnda laojääki kuskil), Sidi Adventure, Alpinestars Tech 10, Tech 7 Enduro ja Toucan. Kui sa neid kuskil alla 400 näed, (peale Sidi Adventure, mis tõesti, vabandust, on natuke odavam) siis peab juba tegu olema üksiku numbriga mingist laojäägist ja Tech 10 on kogu aeg ikka tugevalt 500+ old. Tegu on tipptootjate tippmarkidega.

Metsa minek ei ole lai valik. Metsa minek on küllaltki konkreetne tegevus juba. Sinna ei lähe iga rattaga või iga saapaga, kui sa pole kuskilt pea peale kukkunud või ei mõtle puhtalt ainult kõike oma peaga välja, nagu viimasel ajal on kahjuks tavaline. Kui oled algaja ja tahad minna poodi, võta asjatundlikum sõber kaasa või räägi kasvõi müüjaga (kel muidugi pigem alati on omakasupüüdlik soov sulle miskit kallimat müüa). Aga kui tahad metsa minna, siis iga suvaline 200-eurine krossisaabas on juba tunduvalt etem ja lihtsam ja käegakatsutavam valik kui hakata mõtlema ja uurima ja puurima miljoni Adventure saapa vahel, millega 70% tõenäosusega päris metsa minnes kui mitte esimese korraga, siis küllaltki kiiresti kahetsed, et ei ostnud midagi kaitsvamat ja jäigemat.
(togi)

vanalendur
Postitusi: 498
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

Prets kirjutas: 26 Mär 2022, 20:03
Aga kui tahad metsa minna, siis iga suvaline 200-eurine krossisaabas on juba tunduvalt etem ja lihtsam ja käegakatsutavam valik kui hakata mõtlema ja uurima ja puurima miljoni Adventure saapa vahel, millega 70% tõenäosusega päris metsa minnes kui mitte esimese korraga, siis küllaltki kiiresti kahetsed, et ei ostnud midagi kaitsvamat ja jäigemat.
Kui metsa mineku all mõeldakse mööda metsateed seenele sõitmist siis võibolla tõesti kaaluks ehk isegi mõnda "kummiku" laadset saabast mugavuse huvides aga kui metsa minek tähendab kergemat sorti enduro ratta sihtotstarbepärast kasutamist siis arvatavasti tuleb see kahetsus tõesti kiirelt. Omast käest/jalast kogemus kus raja kõrval heina sees oli täpselt nii suur kännujuurikas peidus, et selle olemasolust sain teada alles siis kui pauk käis. Samast kohast sõitsin sel päeval juba mitmendat korda aga juu siis sel korral oli trajektoor mõned sentimeetrid "õigele" poole. Kaotuseks eemaldunud varbaküüs, väike mõra varbas ja tsikli jalaraud. Kummiku või plätuga oleks arvatavasti jalanumber veidi väiksemaks jäänud. Saapad olid Sidi CF 3. Pikemaks jalgsimatkaks pole ideaalsed aga rattaga sõites ei oska küll midagi ette heita. Tunnistan üles, et olen see mees kes ilma krossisaabaste, põlveraudade, selja-rindkere-õla-küünarnuki kaitsmete ja loomulikult kiivrita metsa ei lähe. Eks endurosõit on heegeldamisest niivõinaa riskantsem tegevus aga nii palju kui võimalik üritan teha, et kere terveks jääks.

will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ausalt öeldes on päris naljakas kuulata ka hordide viisi neid "oleksi" vendi. Oleks mul plätu jalas olnud, oi kus OLEKSIN praegu surnud. Oleks mul seal mingi naaatukenegi nõrgem saabas jalas olnud kui just täpselt see "mina arvan, et kõige õigem" mudel...oi kus ma siis oleks kahetsenud, jalad otsast pühitud ja eluaegne vigane. Oleks, oleks, oleks. Kas selline laest võetud oletamine tõesti tundub nii adekvaatne tegevus, et sellega mitte ainult ei saa õigustada ja uhkustada iga enda tehtud ostuga, vaid peab veel ka kõigile teistele raudkindlat nõu andma? Tundub juba vaikselt samasse kanti nagu viru ringi nahkmehed seal oma kohvidega. Oi kus ma oleks ükskord kukkunud ja oi kus ma oleks siis surma saanud. Küsid, et kui palju kordi siis reaalselt kukkunud oled oma nahaga...mitte ühtegi :lol:

Kes sellest rääkis, et metsa minek lai valik on või mida selline lause üleüldse tähendama peaks? Kordan veel seda, mida enne juba ütlesin...ja mida sina ise veel enne seda samuti väitsid "Adv saabas on kindlasti lai termin". Ära palun ürita ajada juttu meelega nii segaseks, et keegi enam isegi aru ei saa, millest sa üldse räägid. Metsa minek on metsa minek - see võib konkreetne tegevus olla, kuid mida ja kuidas seal metsas täpselt teed, pole kindlasti mitte nii konkreetne ja kirvega kivisse löödud nagu sa tundud omale ette kujutavat. Isegi juba iga mets ja metsarada on erinev. Päris imelik, et mõne jaoks sellest nii keeruline aru on saada, ikka veel! Sama imelik jutt nagu väita, et spordihallis on võimalik tegeleda AINULT ÜHE spordialaga ning selleks on teivashüpe. Järelikult ilma teibata pole mõtet spordihalli ukse taha minnagi!?

Seal videos mainitud saapaid:
https://www.motonet.fi/fi/tuote/3831540 ... sta-11-455
https://www.24mx.fi/crossivarusteet/mx- ... PM-0057570
https://www.karkkainen.com/verkkokauppa ... apas-kenka
https://www.fc-moto.de/en/Sidi-Adventure-2-Gore
https://www.fc-moto.de/en/Sidi-Crossfire-2
https://www.fc-moto.de/en/Sidi-Crossfire-2-SRS
https://www.24mx.eu/brands/sidi

ja lõpuks "kõik need on 500+eur übersaapad" ka https://www.storm-motor.fi/ajovarusteet ... akoko-445/ või https://www.24mx.fi/crossivarusteet/mx- ... PM-0057553

Ükski nendest linkidest ei ole mingi ekstra otsitud supersoodne pakkumine, vaid kõik on sisuliselt esimesed vasted, kus konkreetne saabas konkreetse hinnaga müügis. Võibolla mõned seal on ka läbi müüdud, ei viitsinud aega raisata nii detailsele filtreerimisele, hinnanumbri fakti see nagunii ei muuda. Ära palun tegele inimestega vaidlemisega kui sa ei suuda seda adekvaatselt teha ning ajad lihtsalt mingisugust totaalset mulli või ei tea absoluutselt millest räägid. Kui pead end nii suureks ala asjatundjaks ning hakkad lausa konkreetsete numbritega vehkima ja inimesi paika panema siis võiksid ikka oma teadmistes esmalt väga kindel olla. Kõigepealt üritad leida mingi asjasse puutumatu argumendi, mille abil mind paika panna, aga siis tuleb välja, et isegi see asjasse puutumatu argument ei pea vett :S Võibolla peaksid keskenduma natuke vähem ärapanemisele ja natuke rohkem üritama mõista, et kõik asjad ikka ei ole nii mustvalged kui sealt sinu isikliku mätta otsast paistab. Konkreetsed numbrid samas on mustvalged, nii et kui nendele põhinevalt mingeid argumente hakkad genereerima siis soovitav oleks enne ikka väike taustauuring teha
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Will, kuidas siis väikese sõidusessiooniga jääb? :P

Prets
Postitusi: 683
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Prets »

► Näita Spoilerit
Tech 8 su antud lingil pole. Läbi müüdud.
Tech 7 on ainult tavaline krossiversioon ja seda numbrid 43, 44,5, 45,5, 48 ja 49. Ei ole just levinuimad numbrid ja neidki ainult 1-2 poes üle Soome. Pole ka saabas, millest juttu oli. Endurotallaga versioon on kallim.
Toucanit antud lingil ei ole. Läbi müüdud.
Sidide kohta ma mainisin, et Adventure on tõesti odavam. Muud kõik siintoodud on Crossfire 2, mitte Crossfire 3. Tegu on täiesti eri saabastega eri hinnaklassis.
Ja Tech 10 on üksainus paar suurus 11.

Nende hindadega neid saapaid ei ole ja see on ka mustvalgelt su enda linkidel kirjas.

Ja no sorri, mina nii suurt kulutust ei ole valmis tegema ise kohapeal saabast jalga proovimata. Numbrid on liialt erinevad ja seega ma ka kodumaistest hindadest räägin. Kuskil USAs või Hiinas või Lapimaal võib ju saabas ka odavam olla, aga mis sellest kasu on?
► Näita Spoilerit
Ma olen oma naha peal järgi ju proovinud selle. Üks varvas on kõver, küünarnukkidel armid ja pidin kuu aega haiglavahet lakkuma, pehmete saabastega pea iga teise sõiduga (tõsi küll, sel ajal veel totaalse algajana) kuidagi kuskilt väga haiget jalgadele teinud. Normaalsete saabastega on paar freak accidenti ainult olnud (jalalaba pealsele kukkus jalaraud peale kohale, kus pole väga kaitset) aga väga mitu väga valusat asja ka ära hoidnud. Oksi kümneid murdnud saapa vastu ilma, et omal midagi juhtunud oleks. Ainus, kes siin oletab ja oleksitab on sa ise.
(togi)
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Prets kirjutas: 26 Mär 2022, 22:34

Sidide kohta ma mainisin, et Adventure on tõesti odavam. Muud kõik siintoodud on Crossfire 2, mitte Crossfire 3. Tegu on täiesti eri saabastega eri hinnaklassis.
Siin sa küll eksid. SIDI CF2 ja SIDI CF3 on praktiliselt samaväärsed saapad, CF3 on lihtsalt veidi uuem versioon, aga erinevused ei õigusta küll mitte mingil juhul ütlust: "Tegu on täiesti eri saabastega eri hinnaklassis." Lihtsalt tehas on jõhkralt uuemale mudelile hinda otsa väänanud. See on natuke nagu sama kui Airoh Aviator kiivri hinnaareng - kui erinevaid mudeleid näpu vahel veeretada, siis on muudatused suuremalt jaolt kosmeetilised, aga hind on alates mudeli väljatulekust üle kahe korra kasvanud.

will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Prets, miks sa jälle arvad, et sinul võivad reaalsed kogemused olla, aga minul mitte? Oleks jutt ei käinud otseselt sinu pihta, aga seda ikka õnnestub ka päris tihti lugeda nendes teemades (kaitsevarustuse teemades üleüldiselt). Neid oletajaid on kõvasti, kes sõidavad meeletus ja kallis varustuses aga tegelikult kunagi päriselt kukkunud ei olegi. Isiklikult tunnen tean ka paari sellist tegelast, tõsi küll nad rohkem kõvakattel kui metsas sõitjad.
Mul on samuti mõlemad põlved ja küünarnukid armilised. Mõned neist armidest on tekkinud siis kui olen kukkunud kaitsmeteta ja mõned siis kui kaitsmed on küljes olnud.
Nagu juba mitu korda öeldud, ma ei kahtle, et sul on saabastest kasu olnud ja on jätkuvalt ja ma ei kahtle, et paljudel oma sõidustiili ja sõidukohtade puhul on. Ei väida ka, et sa oled vale valiku teinud või peaksid kasutama teistsuguseid, odavamaid või mida iganes. Aga näed, mina ei saa kuidagi öelda, et krossisaapa kandmine oleks mul ühtegi tõsisemat vigastust ära hoidnud. Neid pole lihtsalt olnud ka vähema saapaga. Ainuke kord kui krossi või enduro rattaga sõites jalga olen tõsiselt vigastanud oli üks väga kõrge ja pikk lend maandumisega tee peale ühe jala kannale. Ja tegelikult ei tuvastatud emos ka seekord mitte midagi, kuigi rämedalt valus oli küll ning mitu nädalat lonkasin. Sa võid ju seda juttu nüüd siin edasi leierdada, et ega ma polegi kunagi metsas käinud jne jne. Kui sa seda siiralt usud ja arvad siis ma ei viitsi selles osas rohkem vaielda. Aga no siis võib ja ka samas olla, et need kes siin küsivad metsa ja kruusa saabasta kohta, ei lähe ka kunagi metsa (sinu mõistes)? :D

Prets
Postitusi: 683
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Prets »

Sest siin on 3 viimast lehekülge praktiliselt ühekülgselt mitmed vägagi pädevamad sõitjad rääkinud ühte ja üksainus troll vaidleb vastu. Mitu korda öelnud ka, et ei viitsi rohkem vaielda ja ikka paneb edasi.
mx77 kirjutas: 27 Mär 2022, 19:19
Prets kirjutas: 26 Mär 2022, 22:34

Sidide kohta ma mainisin, et Adventure on tõesti odavam. Muud kõik siintoodud on Crossfire 2, mitte Crossfire 3. Tegu on täiesti eri saabastega eri hinnaklassis.
Siin sa küll eksid. SIDI CF2 ja SIDI CF3 on praktiliselt samaväärsed saapad, CF3 on lihtsalt veidi uuem versioon, aga erinevused ei õigusta küll mitte mingil juhul ütlust: "Tegu on täiesti eri saabastega eri hinnaklassis." Lihtsalt tehas on jõhkralt uuemale mudelile hinda otsa väänanud. See on natuke nagu sama kui Airoh Aviator kiivri hinnaareng - kui erinevaid mudeleid näpu vahel veeretada, siis on muudatused suuremalt jaolt kosmeetilised, aga hind on alates mudeli väljatulekust üle kahe korra kasvanud.
No aga on ju täiesti eri hinnaklassis saapad. Jah, sisu poolest pole niiväga muutunud nende kahe versiooni vahel, kuigi mõni Sidi müügimees võib mulle selle eest nüüd kallale karata. Aga üldine point remains ju.
(togi)

morse
Postitusi: 1388
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 216 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas morse »

Jeesus.

rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas rundll »

Kui kaua kasutajad 1 sapapaari kasutavad? No nii keskmiselt...
Just mõtlen ostusumma ja kasutusaja suhet.

ott
Postitusi: 135
Liitunud: 04 Juul 2017, 14:38
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas ott »

rundll kirjutas: 31 Mär 2022, 21:36
Kui kaua kasutajad 1 sapapaari kasutavad? No nii keskmiselt...
Just mõtlen ostusumma ja kasutusaja suhet.
https://motodepoo.ee/soiduvarustus/1999 ... s-max-tour
Need saapad kestsid 1,5 hooaega, kuni peale ühte suuremat kuivamist suutis mingi tükk saapast sissepoole kõveraks kuivada ning need kasutuskõlbmatuks muutis. See soodushind on seal vist samuti juba aastaid üleval olnud.

Sidi Adventure 2 on kaks hooaega üle elanud, ning hetkel veel väsimise märke veel ei näita.
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2014
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas bitter »

rundll kirjutas: 31 Mär 2022, 21:36
Kui kaua kasutajad 1 sapapaari kasutavad?
Sidi Crossfire, ca 100 sõidutundi, seni täitsa ok.

rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas rundll »

Eespool oli juttu hinnas siis suurema tõenäosusega kallim kestab veidi rohkem. Kui a la 300+ euri välja käia kord 2-3 aasta jooksul, pole see nii kallis midagi.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

rundll kirjutas: 31 Mär 2022, 21:36
Kui kaua kasutajad 1 sapapaari kasutavad? No nii keskmiselt...
Just mõtlen ostusumma ja kasutusaja suhet.
SIDI Crossfire 2 - see aasta tuleb vist 5-s hooaeg.

morse
Postitusi: 1388
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 216 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas morse »

3-4 aastat
20-40 K km
~ 100 Eur/aasta?

Päris kallis lõbu.
Aga ma kulutan oma saapaid kehvadel teedel…

Ega neil saabastrl suurt viga ole pärast kolme-nelja aastat aga veekindlus hakkab vaikselt kehvemaks jääma.

Praegu on jutt SIDI Adventure II ja mingite sarnases hinnas Daytonade baasil.

rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas rundll »

OK, kallis on ka suhteline mõiste!
Kasutaja avatar

Teema algataja
Kalts
Postitusi: 334
Liitunud: 10 Sept 2008, 23:49
Tsikkel: TDM900, CRF250L
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Kalts »

Biker.ee on tore koht, tuled peale pooleaastast pausi ja nagu poleks vahepeal ära olnudki :P

--
Vallo


motoreis
Postitusi: 244
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 138 korda
Tänatud: 48 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas motoreis »

Kalts kirjutas: 02 Apr 2022, 14:29
Biker.ee on tore koht, tuled peale pooleaastast pausi ja nagu poleks vahepeal ära olnudki :P
Eksperdid on palehigis ja mitu lehte nõu andnud ja sa alles nüüd loed? :D

Mis saapad lõpuks valisid?
Kasutaja avatar

Teema algataja
Kalts
Postitusi: 334
Liitunud: 10 Sept 2008, 23:49
Tsikkel: TDM900, CRF250L
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Kalts »

Pean häbiga tunnistama, et asi jäi soiku ja saapad on siiani poes.
Eks alguses ikka lugesin, nüüd kilkasin rohkem mm... no kas just äratundmisrõõmu pärast aga midagi sarnast küll (will & company) :wink:

--
Vallo


will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Kalts, eks sa võid ju "will ja kompanii" üle seal laia naeru lasta, minul sellest erilist sooja ega külma ei ole :) Aga tasuks ilmselt mõelda sellele, et kui sul foorumis (või kus iganes tegelikult, mingis seltskonnas, sõpruskonnas jne) on ainult ühte väga kindlat joont/arvamust/veendumust ajavad "arvamusliidrid" ja neile hoolsasti kaasa noogutav ning kiitev seltskond siis üldjuhul on sellise asja juures päris suur oht ALATI kuulda nimelt seda ühte ja ainsat seisukohta, mis põhineb mingi ühe konkreetse või parimal juhul paari sellise isehakanud arvamusliidri isiklikel kogemustel. Ja seda veel heal juhul, ei pruugi alati isegi reaalsetel kogemustel põhineda.
Võibolla jah, et mõnel juhul on see isegi peaaegu objektiivne arvamus, aga mõnel teisel juhul ilmselt ei ole ning alati kohe päris kindlasti ei ole. Jah - ma räägin siinkohal muuhulgas ka iseendast, ehk saan täiesti aru, et ka minu seisukoht võib olla täiesti subjektiivne.

Seda teemat loevad ilmselt veel nii mõnedki teised inimesed peale sinu, nii et erilist tähtsust see tegelikult ei oma, millal ja kes mingi teema alustas ja kas ta seda pool aastat hiljem ka luges või mitte. Loodetavasti on siinse jutuga vähemalt esindatud natuke rohkem erinevad nägemused ja kogemused kui ainult nende 3 kohaliku krossi maailmameistri omad

kalleu
Postitusi: 481
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Teemaväline
► Näita Spoilerit
OT: Ei oleks arvanud, et minu silmad seda päeva näevad aga selle postituse kohta pean küll ütlema will-ile "keep up the good work" :bsmile:
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

► Näita Spoilerit
Will unustab muidugi sujuvalt ära, et äkki on nendel arvamusliidritel piisavas mahus isiklikke reaalseid pikaajalisi kogemusi, millel nende arvamus põhineb.
Ja loomulikult on willi enda arvamused kah esitatud vastuvaidlemist mitte sallival viisil.

PS. Will, millal siis sinu maastikusõiduoskused proovile paneme?

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 124 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas 701 »

mx77 kirjutas: 06 Apr 2022, 18:32
PS. Will, millal siis sinu maastikusõiduoskused proovile paneme?
Kas vaatama saab tulla? :D Ma sõita ei oska aga äkki õnnestub midagi kõrva taha panna. :D
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

701 kirjutas: 06 Apr 2022, 19:25
mx77 kirjutas: 06 Apr 2022, 18:32
PS. Will, millal siis sinu maastikusõiduoskused proovile paneme?
Kas vaatama saab tulla? :D Ma sõita ei oska aga äkki õnnestub midagi kõrva taha panna. :D
Saab ikka, will ei taha ainult kuidagi vedu võtta miskipärast :D
Kasutaja avatar

and
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Okt 2016, 15:37
Tsikkel: Warrior
Asukoht: Tallinn-Viimsi
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas and »

mx77 kirjutas: 06 Apr 2022, 19:28
701 kirjutas: 06 Apr 2022, 19:25
mx77 kirjutas: 06 Apr 2022, 18:32
PS. Will, millal siis sinu maastikusõiduoskused proovile paneme?
Kas vaatama saab tulla? :D Ma sõita ei oska aga äkki õnnestub midagi kõrva taha panna. :D
Saab ikka, will ei taha ainult kuidagi vedu võtta miskipärast :D
Sul eestikatel puhas töö tehtud juba, et käid netis väljakutseid otsimas? 😮
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

and kirjutas: 06 Apr 2022, 20:50
mx77 kirjutas: 06 Apr 2022, 19:28
701 kirjutas: 06 Apr 2022, 19:25
mx77 kirjutas: 06 Apr 2022, 18:32
PS. Will, millal siis sinu maastikusõiduoskused proovile paneme?
Kas vaatama saab tulla? :D Ma sõita ei oska aga äkki õnnestub midagi kõrva taha panna. :D
Saab ikka, will ei taha ainult kuidagi vedu võtta miskipärast :D
Sul eestikatel puhas töö tehtud juba, et käid netis väljakutseid otsimas? 😮
Kes sulle putru pakkus, et suu lahti tegid?
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2195
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 555 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Sellel pole laias plaanis mittemingisugust tähtsust, millised on will111 maastikusõiduoskused või üldse misiganes oskused. Igale varba poriseks teinud isikule on juba ammu selge, millise "kogemustepagasi" baasilt jutt käib, kui keegi vajab värskendust, siis teema esimesel lehel olen seda juba tsiteerinud. Kui mõni muusikabaar-viimsistatoil liini triikija tunneb vastupandamatut tungi sinna ammu uppunud paati hüppamise suhtes, siis miks mitte, sõna on vaba.

Teema ainuke konstruktiivne mõte on normaalsete saabaste soovitamine, kuna realistlikult ei jaksa keegi osta stiilis 10 paari 300+€ saapaid ning neid läbi kolistada, siis vähemalt on siin mainitud päris mitut töötavat lahendust, mille korral on kas jalad terved, rahakott terve või mõlemad. Ma ise olen nende Issanda poolt ära neetud Toucanite asendamiseks paar head ideed saanud, tänud soovitajaile.

Teema algatajale soovitaks tervise huvides mootorrattaga bituumeni pealt maha keeramist pigem vältida, ükskõik kui ägedad seda tegevad sõitjad youtubes ka ei tunduks. Siin teemas on põhimõtteliselt kogu offroad-saabaste diapasoon koos kõigi plusside ja miinustega läbi hekseldatud.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Kalts
Postitusi: 334
Liitunud: 10 Sept 2008, 23:49
Tsikkel: TDM900, CRF250L
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Kalts »

will111 kirjutas: 05 Apr 2022, 20:39
Kalts, eks sa võid ju "will ja kompanii" üle seal laia naeru lasta, minul sellest erilist sooja ega külma ei ole :)
Tere Will

Ütlen ausalt, et nii nagu kirjutasin nii ka mõtlesin. Kohe kuidagi soe tunne puges põue kui nägin, et olen üle pika aja vanas klubis tagasi. Same shit, different day tunne oli.

Arvamuste paljusus ja nende vaba väljendamine on oluline ning mul isiklikult pole midagi sinu väljaütlemiste vastu. Ma ei alahinda ega saada sinu kirjutatut kohe prükkarisse või midagi sellist. Samas mõjud sa mõnikord kuidagi laadatolana või foorumi maskotina või midagi sinnapoole, ära pane pahaks :) Võimalik, et ma ise tundun ka teistele mingil viisil veider, aga no mis seal ikka :mrgreen:

will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Kalts, ma arvan, et tabasid üsna kümppi. Täiesti võimalik, et lausa igaüks, kes siin foorumis mingisugust arvamust avaldab, tundub kellegi jaoks, mingil viisil ja mingil põhjusel veider. Sõltumata sellest, milline see arvamus on
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”