Riia linna tahad näha?

Olgu kohalik või välismaine. Uudis või teadaanne, kui see räägib mootorratastest või mootorratturitest siis selle koht on siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
AndiKa
Postitusi: 109
Liitunud: 18 Juul 2020, 11:11
Tsikkel: Scout, ST1100
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 13 korda

Riia linna tahad näha?

Lugemata postitus Postitas AndiKa »

Riia hakkab tegelema liikluses ülemäärase müra põhjustajatega

Paar tsitaati.

Me räägime konkreetselt sellest, kuidas mootorrattad tekivad enamuse mürast, kui palju seda on ja kas seda saab piirata

Lätis saab liiga lärmaka sõiduki avastada kahte moodi: tehnilisel ülevaatusel või tänavareidide käigus. Politseinikel on õigus lärmakas sõiduk tänaval kinni pidada ning teeohutusameti (CSDD) töötajad saavad kontrollida selle mürataset.

CSDD avastas möödunud aastal korraldatud tänavakontrollide käigus normist kõrgema mürataseme 175 mootorrattal, mis moodustab 1,3 protsenti kõigist registreeritud mootorratastest.

https://www.err.ee/1608300660/riia-hakk ... ustajatega



Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Riia linna tahad näha?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Tahaks küll, aga kuna olen vaktsineerimata, siis ilmselt nii pea seda ei juhtu.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Riia linna tahad näha?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Krl kirjutas: 09 Aug 2021, 14:51

Tahaks küll, aga kuna olen vaktsineerimata, siis ilmselt nii pea seda ei juhtu.

Teed 72h enne testi ja miski muu sind ei takista.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Riia linna tahad näha?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Möh? how about sõidad kohale ja mitte miski sind ei takista. covidpassi @lv võid muidugi huvi pärast ära täita

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Riia linna tahad näha?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

will111 kirjutas: 09 Aug 2021, 18:01

Möh? how about sõidad kohale ja mitte miski sind ei takista. covidpassi @lv võid muidugi huvi pärast ära täita

Möh-möh, covidpassi täitmise eelduseks on 100% vaktsineeritus või negatiivne test. Nende 2 puudumisel tuleb garantiini jääda, covidpassi puudumise puhul saad lihtsalt trahvi.
A kui eesmärgiks oli lihtsalt targutamine, siis oled õigel teel. Tegelt saab ilma millegita ka sõita, lihtsalt vahele ei tohi jääda.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Riia linna tahad näha?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Krl kirjutas: 09 Aug 2021, 14:51

Tahaks küll, aga kuna olen vaktsineerimata, siis ilmselt nii pea seda ei juhtu.

Tõenäoliselt ei juhtu seda väga pika aja jooksul, kui asjad nii edasi lähevad nagu nad siiani läinud on. Aga ,et läheks teisti, on igaühe enda teha :wink:

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Riia linna tahad näha?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma kavatsen 21. või 22.08 minna paariks nädalaks sihtkohaga Rumeeniasse. Seda küll autoga, aga vahet pole, tingimused samad. Vaktsineeritule pole praegu küll ühtegi probleemi reismiseks vähemalt EU piires. Jälgin pidevalt teele jäävate riikide asju, aga kõikjale olen ma teretulnud. Mis veel väga meeldib on praegused hinnad majutusele. Esimeseks ööks on mul bookitud Varssavis Hilton 52€ kahene tuba koos hommikusöögiga+parkimine 16€ Järgmine peatus Viinis 4tärni ja 70€ koos söögi ning parkimisega. Edasi vaatab jooksvalt, aga Musta mere kuurortites on ka hinnad seal väga head. Praegu on lausa mõnus reisida võiks öelda. Rahakott on rõõmust rõkkamas :D

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Riia linna tahad näha?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Urmas, slovakkia oli selline riik, millega oli vähe teine lugu. Vähemalt veel nädal/kaks tagasi. Peast enam ülidetailselt ei mäleta aga nad ei tahtnud sinna sisuliselt kedagi sisse lasta, sõltumata mis pabereid sa näitad. Transiiti vist küll teoorias sai teha aga isegi see oli mingitel väga spetsiifilistel tingimustel. See muidugi nö. AMETLIK info. Teisalt muidugi ametlikult vist mõnedki arvavad, et ka lätti ei saa minna...reaalne elu on väga konkreetselt midagi muud :D

Aga...teema on muidugi läinud uskumatult offtopicusse. Kuigi ega täpselt ei saanud ka aru, mis see teema algne point pidigi olema? Et peaks kiirelt riias ära käima kuna varsti enam 120db plärakotiga ligi ei saa? :lol:

Kasutaja avatar

Teema algataja
AndiKa
Postitusi: 109
Liitunud: 18 Juul 2020, 11:11
Tsikkel: Scout, ST1100
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Riia linna tahad näha?

Lugemata postitus Postitas AndiKa »

will111 kirjutas: 09 Aug 2021, 21:55

Kuigi ega täpselt ei saanud ka aru, mis see teema algne point pidigi olema? Et peaks kiirelt riias ära käima kuna varsti enam 120db plärakotiga ligi ei saa? :lol:

Pealkiri sai tõesti eksitav - võibolla noorem rahvas ei tea, meitesugustel vanameestel oli lapsepõlves niisugune mäng, kus sellele küsimusele valesti vastamine sai karistatud tänapäevaseid termineid kasutades: "tekitades lühiajalist füüsilist valu".

Point selles, mis meiemaa rahvas sellest arvab? Kas on asjakohane?

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Riia linna tahad näha?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Mis selles halba oleks?
Mõni tühjaks löödud torudega Harrikas ei tee mitte ainult lihtsalt väga valju häält vaid ka tõeliselt koledat plärinat (ei saa ma aru, milles see Harrika hääle võlu on)

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Riia linna tahad näha?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Riias on neid pläristajaid rohkem, nii tsiklite kui ka autodega. Pikki sirgeid tänavaid rohkem kui Tallinnas, ka valgusfoore. Selle kõige tulemusena on neid foorist-foorini torud puhtaks kiirendajaid ka rohkem. Lisaks nii mõneski kohas 70 km/h linnas lubatud ja üldine liikumiskiirus on nagunii seal + 10-20 tavapärane. Sellest tulenevalt peenestatakse natuke pikemalt kah.
Eks siis kusagil sai kellelgi mõõt täis, et ka üle jõe on ilusti kuulda kui vastaskaldal mingid tüübid ämblikke torudest likvideerivad südaöösel.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Riia linna tahad näha?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Eks meie jõuame varsti ka samasse seisu. Ei saa ka mina sellest tühjade torude teemast aru.. Samas minuarust oleks see riigile hea lisatulu teenimise koht. Seadusandlus vastavaks, patrullidele müramõõtjad ja raha tuleb.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 722
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Riia linna tahad näha?

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Lähteandmeist, kui usaldada leheneegreid või teema algataja tsiteerimist, paistab Lätis olema 175/0,013=13+k tsiklit... MNT lehe statistika annab meil registreeritute arvuks 62+k. Tegelikult ka selline erinevus :shock: ? Aga muidu peaks jah, talve ootama, et näha Riia linna.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Riia linna tahad näha?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Kui see mürapiirang oleks mõistlik, mõõtmistehnika oleks täpne ning adekvaatne ning reaalselt tegeldaks ka reaalse probleemiga (ehk peedistataks igasuguseid öösel pläristajaid) siis minugipoolest, riia või tallinn...aga palun. Aga vaevalt, et see kõik päris nii läheb, eks alguses ole ikka 110, siis 100, siis juba 90 jne :D lõpuks saab sellest ehk hoopis hea põhjus mootorrattad üldse ära keelata :D

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Riia linna tahad näha?

Lugemata postitus Postitas Ain »

will111 kirjutas: 10 Aug 2021, 22:17

Kui see mürapiirang oleks mõistlik, mõõtmistehnika oleks täpne ning adekvaatne ning reaalselt tegeldaks ka reaalse probleemiga (ehk peedistataks igasuguseid öösel pläristajaid) siis minugipoolest, riia või tallinn...aga palun. Aga vaevalt, et see kõik päris nii läheb, eks alguses ole ikka 110, siis 100, siis juba 90 jne :D lõpuks saab sellest ehk hoopis hea põhjus mootorrattad üldse ära keelata :D

No see on küll üsna meelevaldne tõlgendus.. Lihtsalt ilmselgelt inimeste nägemus mõistlikust mürapiirangust on nagu linnapeal igaüks kuulda võib väga erinev. Pädev mõõtetehnika on ju olemas juba ammu. Ja minuarust pole vahet kas pläristatakse öösel või päeval..

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Riia linna tahad näha?

Lugemata postitus Postitas will111 »

ei ole vahet? :O tohoh, sellist arvamust kuulen vist lausa esimest korda, väga huvitav...

inimeste nägemus on asi, mille järgi selliseid piiranguid seda ei tohiks. mõistliku piirangu peaksid mõtlema välja spetsialistid, mitte "rahvahääletus". mõnda häirib ka tuulevuhin tänaval, see on ja peaks jääma nende mõnede isiklikuks tragöödiaks.
tehnika on olemas, aga ainult tehnika ei taga pädevaid mõõtmistulemusi, ka mõõtmismeetodid peavad olema pädevad ja nendest tuleb TÄPSELT kinni pidada.

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Riia linna tahad näha?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

lõpuks saab sellest ehk hoopis hea põhjus mootorrattad üldse ära keelata

Ilmselt mingi ajapärast seestpoolt põlevad mootorid keelatakse kah.Kas mitte Jevroopas alates 2035 või sinnakanti uusi neljarattalisi fossiilipõleteid enam ei turustata.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Riia linna tahad näha?

Lugemata postitus Postitas Ain »

will111 kirjutas: 10 Aug 2021, 22:30

ei ole vahet? :O tohoh, sellist arvamust kuulen vist lausa esimest korda, väga huvitav...

inimeste nägemus on asi, mille järgi selliseid piiranguid seda ei tohiks. mõistliku piirangu peaksid mõtlema välja spetsialistid, mitte "rahvahääletus". mõnda häirib ka tuulevuhin tänaval, see on ja peaks jääma nende mõnede isiklikuks tragöödiaks.
tehnika on olemas, aga ainult tehnika ei taga pädevaid mõõtmistulemusi, ka mõõtmismeetodid peavad olema pädevad ja nendest tuleb TÄPSELT kinni pidada.

See viimane osa on hea! "tuleb täpselt kinni pidada".. :D Sõidukite tehnonõuded ju on samuuti ammu olemas... Aga miskipärast ei taha mingi seltskond nendest täpselt kinni pidada ja krutib ikka tühja toru alla..

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Riia linna tahad näha?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

will111 kirjutas: 10 Aug 2021, 22:30

ei ole vahet? :O tohoh, sellist arvamust kuulen vist lausa esimest korda, väga huvitav...

Aga mis seal nii imestamapanevat on? Kui on mürapiirang ehk määratud mitu dB tohib torust väljuda, siis see kehtib nii päeval kui öösel. Ja miks peaks olema vahe kas seda ületatakse päeval või öösel?
Jah öösel on vaikne ning see lärm eristub selgemalt ning äkki ajab magavad kodanikud üles. Samas olen toas ehk sellest lärmist eemal, mistõttu pole see sama kui tänaval kõndides nautida paari meetri kauguselt mööduvat lärmiallikat. Mõnda häirib öine lärm rohkem, teist jälle päevane. Seega pole tõesti vahet, kas peenestad päeval või öösel oma tühja toruga, mingit osa kodanikke häirid ikka.

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 722
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Riia linna tahad näha?

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

ST: Üks räägib meelevaldsusest, teine konna keetmisest :wink: .

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Riia linna tahad näha?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

franz125 kirjutas: 10 Aug 2021, 22:32

lõpuks saab sellest ehk hoopis hea põhjus mootorrattad üldse ära keelata

Ilmselt mingi ajapärast seestpoolt põlevad mootorid keelatakse kah.Kas mitte Jevroopas alates 2035 või sinnakanti uusi neljarattalisi fossiilipõleteid enam ei turustata.

Ma arvan,et see ei juhtu selleks ajaks kohe kindlasti. Ja vanad ju jäävad ikka alles ehk saab ka häält teha.
Samas seda tühja toruga või nn"sport" summutiga sõitmisest ei saa üldse aru. Ehk peale lärmi ei anna see mitte midagi. Ma mäletan,et tatikana sai punnvõrrile ka mingi sumpa tuuning tehtud ja tundus jube minek. Kuisd see ainult tundus, sest 2t mootoril oli sellest pigem kahju kui kasu. Tõenäoliselt oleks see võrr originaalsumpaga paremini liikunud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

kristjankk
Postitusi: 114
Liitunud: 26 Juun 2018, 10:15
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Riia linna tahad näha?

Lugemata postitus Postitas kristjankk »

Pläristamise tulemus on juba käes ja muudab keerulisemaks ka nende elu, kes tegelikult pole enda ratast lärmavaks ehitanud. Saksamaal ja Austrias on sellised piirangud olemas ning arutlusel on ka olnud uute seaduste loomine, mis kitsendaks mootorrataste sõiduvõimalusi veelgi (keelatud piirkonnad, keelatud teed, keelatud kuupäevad). Kel huvi, siis guugeldage "motorcycle ban in austria" või ka germany. Toimib tüüpiline muster, kus üksikute sigatsejate tõttu keeratakse kraane kinni ka korraliku kodaniku jaoks, kes lihtsalt rahulikult elada ja mootorrattaga sõita soovib.

Nagu näha, siis ban võib laieneda isegi tehaseseades mootorratastele https://www.visordown.com/news/general/ ... rian-route
Uudis on eelmisest aastast, praeguseid olusid ei tea. Loodan, et see ebaõiglane piirang on tühistatud.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Riia linna tahad näha?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Jah, sellele ma vaikselt vihjasingi kui esitasin väite, et lõpuks saab sellest põhjus mootorrattad ära keelata. Eks mingis mõttes (hetkel küll veel nö. osaliselt) ongi see juba toimumas ja toimunud seal "üüberkorralikuse" maades. Kas see seal nüüd tingimata niiväga pläristamise tulemus on, selles ma ei oleks päris lõpuni kindel. Need sveits, austria ja lõuna-saksa on väääga imelik kant! Inimeste poolest, kes seal elavad. Ma arvan, et nad hea meelega keelaks üksteisel hingamise ka ära kui see vaid kuidagi võimalik oleks :) Või siis vähemalt üritaks seda miljoni seadusega "reguleerida" :D

Teine asi, ehk miks ma ütlesin, et kui mingit müra mõõtma ja selle põhjal trahve tegema või midagi lubama/keelama hakatakse siis tuleb täpselt kinni pidada mõõtmismeetoditest ja jääda asjadega loogika piiridesse mitte teha ettekirjutusi või reegleid kellegi suvalise vehkleja emotsioonide põhjal. Kui seda ei ole siis väga lihtsalt kokku võttes juhtubki nii, et keeruliseks või võimatuks muutub kõigi elu...kuigi kõik tegelikult mingit ülemäärast lärmi ei tekita ega pole selle tekitamisse mitte kuidagi omapoolset panust andnud. Akustika üleüldiselt ja kogu see müra teema ning selle mõõtmine on piisavalt keeruline valdkond, et suvaliselt lahmimine pole mitte kuidagi asjakohane. A'la politsei peab kellegi kinni ning hakkab kuskil suvalises kohas, suvalise mõõteseadmega müra mõõtma, keerates rattal gaasi põhja. Mõõdab ka suvalise koha pealt, kord meeter siit poolt, kord pool sealtpoolt jne. Kuna ma tegelen ise akustika ning mõõtmistega ja seda juba väga pikka aega siis ma tean väga täpselt kui ÜLIvähe on vaja näiteks selleks, et mõjutada mõnda konkreetset mõõtetulemust päris suurel määral. Numbrid võivad näidata suurt erinevust, samal ajal kui tajutavalt pole mitte mingisugust vahet.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Riia linna tahad näha?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

will111 kirjutas: 11 Aug 2021, 10:45

Need sveits, austria ja lõuna-saksa on väääga imelik kant! Inimeste poolest, kes seal elavad.

Mi neil viga on? Minu meelest on selle kandi rahvas kõige normaalsem Euroopas.

Aga ma saan neist täitsa aru - selle aasta mai lõpus käisin Austrias suusatamas ja õhtul hotelli terrassil õlut juues kajas üksik bike, mis päris kaugel maanteel peeneks lasi, ikka üle terve oru. Mulle on see ehk muusika kõrvadele, aga mitte nii väga tsiklifännidele tüütu müra.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Riia linna tahad näha?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas: 11 Aug 2021, 10:53
will111 kirjutas: 11 Aug 2021, 10:45

Need sveits, austria ja lõuna-saksa on väääga imelik kant! Inimeste poolest, kes seal elavad.

Mi neil viga on? Minu meelest on selle kandi rahvas kõige normaalsem Euroopas.

Aga ma saan neist täitsa aru - selle aasta mai lõpus käisin Austrias suusatamas ja õhtul hotelli terrassil õlut juues kajas üksik bike, mis päris kaugel maanteel peeneks lasi, ikka üle terve oru. Mulle on see ehk muusika kõrvadele, aga mitte nii väga tsiklifännidele tüütu müra.

Minu meelest ka parim kant euroopas ja väga lahedad inimesed.
Probleem on seal eelkõige meeletud hordid peenestajaid. Nad tulevad sinna lahedatele teedele kihutama ikkagi eelkõige neist riikidest endist, peamiselt saksast ,aga ka itaalia on üldiselt esindatud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Riia linna tahad näha?

Lugemata postitus Postitas will111 »

See võib nii olla tõesti, kuid see on sel juhul ju vaid ühe teatud regiooni nö. mure. Siis peaks sellega ka regioonipõhiselt tegelema.

Mis sealseid inimesi puudutab siis...nad on lihtsalt täiesti teistsugused ning täiesti teistsuguste põhimõtete ja maailmapildiga. Aga jah, eks ka paljud eestlased unistavad täna sellest, et saaks olla samasugused ning paljud juba ongi. Seda on igapäevaselt meedias, sotsiaalmeedias, tänaval ja mujal näha. Vabatahtlikult ja uhkelt soovitakse ka meil siin liikuda just täpselt samasuguse ühiskonna poole. Eks ta vist ole maitse asi...minu maitse see ILMSELGELT ei ole :D Muidugi kui seal niisama eraldi võttes ühe või teise inimesega lihtsalt casually suhelda siis eks nad võivad tunduda sama lahedad kui inimesed mujal. Asi on rohkem põhimõtetes ja ühiskonna üldises suundumuses. Aga saan täitsa aru kui sealne korraldus väga meeldib kõigile neile, kelle unistus ongi elada ülimalt detailselt paika pandud reeglites ja käia ainult ja täpselt mööda nööri. Sellisel juhul on see tõeline paradiis ja elu unistus

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Riia linna tahad näha?

Lugemata postitus Postitas Krl »

will111 kirjutas: 11 Aug 2021, 12:47

See võib nii olla tõesti, kuid see on sel juhul ju vaid ühe teatud regiooni nö. mure. Siis peaks sellega ka regioonipõhiselt tegelema.

Mis sealseid inimesi puudutab siis...nad on lihtsalt täiesti teistsugused ning täiesti teistsuguste põhimõtete ja maailmapildiga.

Kas seoses sellega, et eelnev elu on suuresti möödunud, tegutsedes kitsekarjusena oluliselt soojemas kliimas?


Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Riia linna tahad näha?

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Mu kolakal on leovince all, hääl on ilus, aga ei viitsinud see aasta üv'le minnagi nendega vaidlema, tsikliga mölistajad mind ei häiri, tulge keerake kehra tehasele db killerid peale...Siis kui müra mõõdistamise buss ringi sõitis oli värdidel hoodluspäev...

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Uudiseid ja teateid kogu maailmast”