Tähelepanek õnnetustest mootorratastega

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2192
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Tähelepanek õnnetustest mootorratastega

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Sidi analoog on Sidi Adventure :D Ma neist ise midagi ei tea, Sidi liist on legendaarselt kitsas mu pardilestade jaoks ja kuna Toucanid lagunevad igast otsast, siis ega tegelt ei oskagi midagi soovitada, eks tuleb see kolmas firma ka oma rahakoti peal järgi proovida.

Ma Forma teemal võtan sõna peamiselt selle tõttu, et kui asja nimi on Adventure ja hind algab sama numbriga kui teistel, siis eeldaks vähemalt mingit sellise taseme kaitset, et iga sõrmejämedune oksake su jalga siniseks ei löö - maksaks nad sott ja reklaam oleks "edev kõndimissaabas tsiklisõidu võimalusega", siis ei kobiseks (ja poleks neid ilmselt ka ise ostnud). Ja noh üleüldiselt see oli lihtsalt näide, lihtsalt ei tahtnud näitena mingit suva asja sõimata :)



701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 123 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Tähelepanek õnnetustest mootorratastega

Lugemata postitus Postitas 701 »

Kuramus lugesin kokku, meil majapidamisest on neid Formasid 5 paari läbi käinud ☺. Erineva otstarbega. Tänase päevani pole kellegil pähe tulnud millegi üle nuriseda va see, et viimastel Terra Evo del on nina ebamugaval liiga ümar ja välimine külg varvaste kohalt võiks tõesti natuke paksem olla. Samas just vaatasin paljudel konkureerivatel toodetel on kah välimine varvaste külg suhteliselt kehvalt kaitstud. Aga ega ned Terrad nii sama jalutamiseks enam hästi ei kõlba, liiga kobakad. Vastu peavad hästi. Ka kõige vanemad, mis julgelt 15 aasta vanad on ja väga räsitud välja näevad on oma veepidavuse ja funksionaalsuse säiltanud. Isegi klambrid töötavad kõik. Viimasel ajal küll enamasti vedelevad varusaabastena.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2192
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Tähelepanek õnnetustest mootorratastega

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ok, no kui 701 nimes tähendab seda, mida ma arvan, et see tähendab, siis siin on asjakohane teema, kus on mitmeid põhjalikke postitusi: https://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?t=109602

Las see Forma jääda, kui sa oled rahul, siis ongi kõik hea. Minu arvamus on lihtsalt mingi suvalise lohhi tekst Internetis, anoh ma ei ole rahul ja isegi sel määral, et pole neid müüki lükanud vaid vedelevad tänaseni nurgas - vähemalt südametunnistus on puhas ja noh 2-3 korda on vaja ka läinud, kui varustuse korteri ja garaaži vahel kabetamise käigus on kõik ülejäänud saapad teise otsa sattunud, aga tsikkel on vaja ära tuua :)

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 123 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Tähelepanek õnnetustest mootorratastega

Lugemata postitus Postitas 701 »

Jesper kirjutas: 31 Jaan 2022, 23:46
Minu arvamus on lihtsalt mingi suvalise lohhi tekst Internetis, anoh ma ei ole rahul ja isegi sel määral, et pole neid müüki lükanud vaid vedelevad tänaseni nurgas -
Ma ei ürita üldse väita, et Forma miskit pidi hea on. Üritan aru saada miks ta halb on. Ise leidsin 2 põhjust. Väliskülg õhuke ja üsna ümar nina. Sinu poolt üks põhjus, said vitsaga vastu varbaid. :D Äkki on veel miskit asjaliku lisada.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/

motoreis
Postitusi: 241
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 138 korda
Tänatud: 47 korda

Re: Tähelepanek õnnetustest mootorratastega

Lugemata postitus Postitas motoreis »

Ma ostsin ka selle õnnetu Forma Adventure saapa, ühe kukkumise olen vigastusteta üle elanud ja 4000km kruusateid ja TETi ka seni sõidetud. Kindlasti on paremaid saapaid, aga need on paremad, kui mu eelmised motosaapad
https://motodepoo.ee/catalogue/723-forma-adventure

Täiendus: jalad on lompides kuivaks jäänud.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Tähelepanek õnnetustest mootorratastega

Lugemata postitus Postitas Ain »

Üksikute juhtude näitel on suht mõtetu mingeid järeldusi teha.. Lambi näide- Et üks mees sai x saabastega surma... mis teeme? Kehv saabas? Ei osta! Selleks peaks ikka oluliselt andmeid koguma ja võrdlema. Samuti TTÜ laboris katseid tegema. Aga suht üldjoon on, et kallimad asjad on paremad. Kui palju meil siin näiteks Daciaga sõidab? Väga vähesed ilmselt.. aga miks...
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

motoreis
Postitusi: 241
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 138 korda
Tänatud: 47 korda

Re: Tähelepanek õnnetustest mootorratastega

Lugemata postitus Postitas motoreis »

Ainile
Ei väidagi, et antud saapaga võib julgelt kukkuda ja jalad jäävad alati 100% terveks, et annan siinkohal oma garantii. Ei, lihtsalt need saapad on paremad kui mu eelmised.

Otsisin laia liistuga saabast ja oli kohe vaja ära osta, sest reisile minek. See saabast oli õige suurusega poes riiulis olemas ja hind vastuvõetav.

Nõustun, et enamasti kallimad on paremad.
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Tähelepanek õnnetustest mootorratastega

Lugemata postitus Postitas romulus »

Smalltalki raames - ilmselgelt on kõige turvalisem õnnetusse üldse mitte sattuda. Ja statistiliselt on Dacia väga turvaline auto, sest on LKFi kahjutiheduse tabeli suht lõpus. Daciad lihtsalt ei satu õnnetustesse, nagu teflon :) BMWd jällegi on turvalised, kuid miskipärast satuvad tihti, müstika...

Aga teemasse, siis olen sõitnud Sidi Adventure saabastega 4-5 aastat ja suht rahul. Päris metsas või TETil võiks olla veidi kõvema kestaga saabas, nagu see Tech 7 nt, aga universaalsuse poolest on Adventure hea.

r.
Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Tähelepanek õnnetustest mootorratastega

Lugemata postitus Postitas Ain »

Kunagi küsisin kliendilt kes pakiautodega eluaeg toimetanud, et mis on kõige parem pakikas? Ütles,et Nissan Serena.... ühtegi pole neil käinud ega lammutusse tulnud...
Endal metsasõiduks ka Sidi Adv. 2 ja väga kiidan. Peres tänavasõidu saapaid Daytona goretexe 3 paari ja kõik kiidavad. Ise olen asju proovinud osta eesmärgiga kestvus ja mugavus. Seni olen valikutega rahul olnud. Olen ümberringi vaadanud kuidas ostetakse odavamapoolseid asju- mida võibolla ka poes on kõvasti promotud ja mingi hetk need küll lagunevad, augud tulevad sisse jne. Samuti olen pannud tähele, et asju vahetatakse suht tihti... ehk siis ei ole mugavad jne..
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Fox
Postitusi: 155
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Tähelepanek õnnetustest mootorratastega

Lugemata postitus Postitas Fox »

romulus kirjutas: 02 Veebr 2022, 10:37

Aga teemasse, siis olen sõitnud Sidi Adventure saabastega 4-5 aastat ja suht rahul. Päris metsas või TETil võiks olla veidi kõvema kestaga saabas, nagu see Tech 7 nt, aga universaalsuse poolest on Adventure hea.
Ma ka sidi adventure kasutaja paar aastat. Ta jah selline universaalne saabas, ei midagi väga erilist tegelikult. Kannatab päev otsa mõnusalt sõita, vajadusel ka täitsa normaalselt ringi jalutada (kanged pisut on). Kaitse poolest on just alumine osa pehmeke ikka (krossisaapa omadusteni ikka väga pikk maa minna sealt). Ma korra suht kerge tsikkliga metsas mütates jäin lollisti jalgapidi tsikkli alla ja päris valusalt vajutas mingi virbel läbi saapa jala peale. Ei saanud ise hästi ratta alt väljagi, sõber pidi appi tulema.
Forma adventuret olen ka jalga proovinud ja näppinud ning ütleks et kehvem ta oluliselt kaitse poolest kindlasti ei ole. s**t selle saapa kohta öelda oleks ikka patt.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Tähelepanek õnnetustest mootorratastega

Lugemata postitus Postitas mx77 »

AndiKa kirjutas: 30 Jaan 2022, 17:31
mx77 kirjutas: 25 Okt 2021, 18:44
Oleme ausad, et Daytona on mõttetult üle hinnatud. Sama kvaliteediga saab asju ka odavamalt
Too mõni näide, mis oleks samaväärne, aga soodsam. Valin uueks hooajaks korralikke saapaid ja Daytona on radarile jäänud.
Ma ei hakka soodsamat sulle otsima, aga lihtsalt näide mida saab sama raha eest:
Daytona https://motodepoo.ee/soiduvarustus/331- ... spirit-gtx
Ja sama hinnaga SIDI https://motodepoo.ee/soiduvarustus/6018 ... a-gore-tex

Nende SIDI-dega võrreldes on see Daytona nagu pehme kummik, mitte mingisugust kaitset. Kui sulle su jalad on kallid, siis ei ole küsimustki, milline saabas valida.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Tähelepanek õnnetustest mootorratastega

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Kui tahaks täiuslikku ehk max kaitset, siis peaks vist suht RoboCop või Iron Man moodi ratta seljas välja nägema.
Ma ei tähtsustaks jalgu üle, kui samal ajal muudele olulistele kehaosadele jällegi tähelepanu ei pöörata. Enda jaoks on näiteks selg oluliselt tähtsam.

Igaüks leiab endale oma ja valikuid tehakse vastavalt oma vajadustele. Chopperi laadse ratta seljas näeks nende Sidi saabastega suht koomiline välja. Loomulikult tervis on kõrvaliste isikute arvamustest olulisem, aga eks paljudele ratturitele ole nende outlook ka oluline.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Tähelepanek õnnetustest mootorratastega

Lugemata postitus Postitas mx77 »

M.T. kirjutas: 15 Veebr 2022, 11:38
Kui tahaks täiuslikku ehk max kaitset, siis peaks vist suht RoboCop või Iron Man moodi ratta seljas välja nägema.
Ma ei tähtsustaks jalgu üle, kui samal ajal muudele olulistele kehaosadele jällegi tähelepanu ei pöörata. Enda jaoks on näiteks selg oluliselt tähtsam.

Igaüks leiab endale oma ja valikuid tehakse vastavalt oma vajadustele. Chopperi laadse ratta seljas näeks nende Sidi saabastega suht koomiline välja. Loomulikult tervis on kõrvaliste isikute arvamustest olulisem, aga eks paljudele ratturitele ole nende outlook ka oluline.
Selja max kaitse peaks ju olema elementaarne. Aga labajala vigastuse risk on päris kõrge ka linnaliikluses ja väikestel kiirustel ning selle remont on pagana keerukas ja vigastus võib jääda sind elu lõpuni saatma.

Chopperi meestest ma ei räägi üldse - neile on look tähtsam kui kaitse ja vali hääl olulisem kui edasiminek.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Tähelepanek õnnetustest mootorratastega

Lugemata postitus Postitas M.T. »

mx77 kirjutas: 15 Veebr 2022, 12:26
Selja max kaitse peaks ju olema elementaarne. Aga labajala vigastuse risk on päris kõrge ka linnaliikluses ja väikestel kiirustel ning selle remont on pagana keerukas ja vigastus võib jääda sind elu lõpuni saatma.

Chopperi meestest ma ei räägi üldse - neile on look tähtsam kui kaitse ja vali hääl olulisem kui edasiminek.
Peaks jah, a palju neid korralikku seljakaitset kasutavaid rattureid on? Ise panen täispika jope alla käivaga suht 100% sõitudest, paar korda patustanud kah.

Chopper, no seal ikka erandeid kah. Mõni ikka käib maailma parima grand masteri juurest kah läbi :mrgreen:
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Tähelepanek õnnetustest mootorratastega

Lugemata postitus Postitas mx77 »

M.T. kirjutas: 15 Veebr 2022, 12:55
Chopper, no seal ikka erandeid kah. Mõni ikka käib maailma parima grand masteri juurest kah läbi :mrgreen:
Jaa, aga need ei jõua üldse liiklusesse, sest no ei tule vaim peale üldse :D
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Tähelepanek õnnetustest mootorratastega

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Ise soperdan küll nii et AlpinestarBionoc vest on seljas.Saapad muidugi selised Sidi pole aga nendega ei saagi õieti kruiseritel käiku vahetada kui siis ainult põlve ja puusa liigest kasutades,täitsa olen proovinud.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 123 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Tähelepanek õnnetustest mootorratastega

Lugemata postitus Postitas 701 »

franz125 kirjutas: 15 Veebr 2022, 14:03
.Saapad muidugi selised Sidi pole aga nendega ei saagi õieti kruiseritel käiku vahetada kui siis ainult põlve ja puusa liigest kasutades,täitsa olen proovinud.
Ära õienda! :D Ilma plastist säärikuta siin ei saa! Ostsin just omale kah ühed kollektiivi survel. :D
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”