A2 kategooria teooriaeksam.

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Wyolop
Postitusi: 6
Liitunud: 31 Aug 2021, 17:48

A2 kategooria teooriaeksam.

Lugemata postitus Postitas Wyolop »

Tere!

Mul on varsti Maanteeametis teooriaeksam ja ei leidnud väga infot milline see nüüd välja näeb. Kaks aastat tagasi olen teinud B-kat load ära, kuidas see sellest erineb? Kui Autosõit OÜ e-teooriaeksami tegin 1 veaga ära siis kas on raskusi maanteeameti omaga? Kas piisab harjutamiseks Autosõidu harjutusküsimustele vastamine?

Tänud!




Aksu86
Postitusi: 17
Liitunud: 07 Juul 2020, 15:43
Tsikkel: Honda CB500X
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 4 korda

Re: A2 kategooria teooriaeksam.

Lugemata postitus Postitas Aksu86 »

Ei oska praeguseid Autosõidus õppimiseks olevaid teste kommenteerida, tahaks loota, et võrreldes 3 aasta taguse ajaga, kui B-kategooriat tegin, on need muutunud. Maanteeameti A-kategooria testiks harjutasin Liikluslabi testidega, olid suhteliselt sarnased. Selge peab olema nii või teisiti.

Edu!

Palun mitte segada. Ma olen juba niigi segaduses. :wack:


slev
Postitusi: 27
Liitunud: 14 Apr 2021, 02:45
Tänatud: 1 kord

Re: A2 kategooria teooriaeksam.

Lugemata postitus Postitas slev »

Soovitan Liikluslabi testid selgeks õppida. Konkureeriv asutus on teooria.ee, kuid kasuks tuleb seegi. Ainult 4-5 küsimust oli mootorratta kohta, muud küsimused olid tavaline B-kategooria liiklus.

Siis kui läheb praktilise liikluse õppimiseks Tallinnas, soovitan läbi vaadata Sky Autokooli venekeelsed Youtube videod https://www.youtube.com/user/skyautokool/videos. Mina polnud enne sõidueksamit kordagi Hiiul, Nõmmel ja Laagris käinud.

Parimat,

Viimati muutis slev, 01 Sept 2021, 14:25, muudetud 2 korda kokku.

uugons
Postitusi: 6
Liitunud: 19 Sept 2020, 18:21
Tsikkel: Kawasaki ER500 Twister
Asukoht: Tartu
Tänatud: 2 korda

Re: A2 kategooria teooriaeksam.

Lugemata postitus Postitas uugons »

Tegin ise oktoobris endal A2 ära ning A kati teooriaeksam ei erine väga B kat omast. Enamjaolt on ikka küsimused B kati sarnased ning mõned A kati omad on sõelutud sisse :D aga peamiselt küll - enamasti b kati küsimused ja 5-8tk tsikli kohta.
Aga küsimuste vastusteks: Jah, minu arust autosõidu harjutused piisavad, kui sa juba B katiga sõidad, siis on eksam lihtsam veel (ise tegin enne A ja nüüd B, B oli märgatavalt lihtsam, kuna A oli olemas)
Tsikli küsimuste seas ma mäletangi, et olid näiteks, et tsikli asend sõidurajal maanteel sõites (paremal ääres) ja "kas mootorratastel on tagumise istuja jaoks käepide olemas?"(jah on; ise panin valesti :D)


joel
Postitusi: 1800
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: A2 kategooria teooriaeksam.

Lugemata postitus Postitas joel »

See on äge jah, et A-kati küsimused on teiste vahele pistetud. Ei mäleta, mis katti ma ise parajasti tegin, igatahes mitte A, kui muude liiklusküsimuste vahel oli äkki midagi umbes sellist:
Kuidas käitud, kui ees on suur lomp?
a) vähendad hoogu ja sõidad vaikselt läbi
b) sõidad võimalusel kaarega mööda
c) tõstad jalad üles ja sõidad hooga läbi

Tõsi, see küsimus oli vist autokooli mitte MNT eksamil :lol:

Joel

Teema algataja
Wyolop
Postitusi: 6
Liitunud: 31 Aug 2021, 17:48

Re: A2 kategooria teooriaeksam.

Lugemata postitus Postitas Wyolop »

slev kirjutas: 31 Aug 2021, 21:06

Soovitan Liikluslabi testid selgeks õppida. Konkureeriv asutus on teooria.ee, kuid kasuks tuleb seegi. Ainult 4-5 küsimust oli mootorratta kohta, muud küsimused olid tavaline B-kategooria liiklus.

Ma olen üsna kindel enda B-kategooria oskustes (kuigi neid võib ka kindlasti meelde tuletada), mind huvitavad need mootorratta küsimused rohkem. See et neid vähe tuleb on hea uudis selles suhtes et vähem ootamatut on. Kas see oli 25 küsimust millest 5 mootorratta kohta? Või mis see kogus oli ja kui palju vigu võis olla? Ei mäleta enam, sest B-kat oli 2 aastat tagasi.

slev kirjutas: 31 Aug 2021, 21:06

Siis kui läheb praktilise liikluse õppimiseks Tallinnas

Teen õnneks Tartus, kus enamus kohti on mulle tuttavad.


Teema algataja
Wyolop
Postitusi: 6
Liitunud: 31 Aug 2021, 17:48

Re: A2 kategooria teooriaeksam.

Lugemata postitus Postitas Wyolop »

joel kirjutas: 01 Sept 2021, 10:30

Kuidas käitud, kui ees on suur lomp?
a) vähendad hoogu ja sõidad vaikselt läbi
b) sõidad võimalusel kaarega mööda
c) tõstad jalad üles ja sõidad hooga läbi

Ma nüüd küsin vb veidi lolli küsimuse, kuid mis see õige vastus on? Ma olen a ja b vahel. Ma kahtlen b)-d, sest kui ees on lomp, siis ülejäänud tee on ka üsna kindlalt märg (Äkki sellepärast ongi seal võimalusel) ja märjal teel võib ümberpõige ka ohtlik olla. Aga vaikselt täiesti sirgelt läbi sõites ilmselt lihtsalt pritsib mõnevõrra. Samas äkki seal on mõni nähtamatu auk vms. Ma nüüd ei teagi enam mis õige on :D


Teema algataja
Wyolop
Postitusi: 6
Liitunud: 31 Aug 2021, 17:48

Re: A2 kategooria teooriaeksam.

Lugemata postitus Postitas Wyolop »

uugons kirjutas: 01 Sept 2021, 09:29

Aga küsimuste vastusteks: Jah, minu arust autosõidu harjutused piisavad, kui sa juba B katiga sõidad, siis on eksam lihtsam veel (ise tegin enne A ja nüüd B, B oli märgatavalt lihtsam, kuna A oli olemas)

Tore kuulda.

uugons kirjutas: 01 Sept 2021, 09:29

"kas mootorratastel on tagumise istuja jaoks käepide olemas?"(jah on; ise panin valesti :D)

Tean mootorrattaid, millel pole, kuigi äkki see küsimus eeldab seda et rattal on tagumine iste tehasest.


morse
Postitusi: 1383
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 215 korda

Re: A2 kategooria teooriaeksam.

Lugemata postitus Postitas morse »

C, eriti autoga! :)
:bsmile:


asgri
Postitusi: 6
Liitunud: 01 Sept 2021, 15:59

Re: A2 kategooria teooriaeksam.

Lugemata postitus Postitas asgri »

Hei,

tegin hiljuti just A-kat teooria ja küsimused olid samad mis B-kat teooria eksami ajal ehk 40 küsimust ja max 5 valet millest ainult üks võib olla vale ohutuse osas. Minul olid juures 2-3 küsimust seoses mootorrattaga.
Liikluslab testide lahendamisega teed edukalt ära.


Teema algataja
Wyolop
Postitusi: 6
Liitunud: 31 Aug 2021, 17:48

Re: A2 kategooria teooriaeksam.

Lugemata postitus Postitas Wyolop »

asgri kirjutas: 01 Sept 2021, 16:03

Liikluslab testide lahendamisega teed edukalt ära.

Kas liikluslab-is mõtled selle tasulist versiooni või saab kuidagi tasuta ka? Ja mulle tundus et seal on ainult B-kati küsimusi, kas ma pime? :D


asgri
Postitusi: 6
Liitunud: 01 Sept 2021, 15:59

Re: A2 kategooria teooriaeksam.

Lugemata postitus Postitas asgri »

Jah, tasuline versioon ja.
Seal peakski olema A-, B-, C-, D- kat kõik ühtede ja samade küsimustega. Aga neid küsimusi kõigist liiklust puudutavatest valdkondadest ja väga-väga head. Liikluslab küsimused on ARK teooriaga sarnased, kui mitte samad.


Teema algataja
Wyolop
Postitusi: 6
Liitunud: 31 Aug 2021, 17:48

Re: A2 kategooria teooriaeksam.

Lugemata postitus Postitas Wyolop »

Aitäh kõigile, sain siis ühe veaga edukalt läbitud eksami, viga oli mingis küsimuse kus tramm on seisma jäänud ja küsiti et millal võib liikuda vms, milles ma ekspert ei ole sest ma ei sõida Tallinnas peaaegu üldse.

Samuti oli mul ainult üks küsimus, kus oli mootorratas mainitud, mis oli üpriski huvitav.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”