Õhksoojuspumba automatiseerimine

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1210
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas Turist »

will111 kirjutas: 04 Jaan 2022, 00:55
Mida see 12.8 senti ei peegelda? Et 12.8 senti khw koos kõigi tasude ja maksudega ei ole odav elekter? :S mis see odav siis sinu skaala järgi oleks?
Ei saa tõesti kuidagi öelda, et see 12,8 senti 2020 aasta kohta kuidagi odavat hinda peegeldaks kui nagu mainisin, mul fikseeritud paketiga ja poole väiksema tarbimisega oli odavam. Kui see 2020 ei olnud aeg, mil börsipaketi kasutajad said fikseeritud paketist keskmiselt võttes paremat hinda, millal nad siis veel said, 2021 ju ometi mitte. :roll:
Kasutaja avatar

and
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Okt 2016, 15:37
Tsikkel: Warrior
Asukoht: Tallinn-Viimsi
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas and »

ilma võrguteenuseta oli börsihind 2020 detsembris 7,08 senti.
2021 detsembri börsihind ilma võrguteenuseta oli 26,5 senti.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2506
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Minu statistika järgi oli 12.2020 börsielektri (kuu keskmine) hind 0,0435€/kWh (koos km, ilma võrgutasuta)
Värske 220E arve näitab (minu) päevase elektri hinnaks 0,4422 €/kWh ja öise maksumuseks 0,1943 €/kWh (koos km, ilma võrgutasuta) :twisted:
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

Teema algataja
will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

ranel, ju ta siis sinu setupi puhul nii on jah. esmapilgul tundus kuidagi uskumatu aga järelikult on meil sedavõrd erinevad majad ja suure tõenäosusega ka üsna erinevad pumbad. lisaks on sul arvatavasti pump paigaldatud lae alla (nagu need igasuguste "installerite" poolt alati paigaldatatakse) mis teeb pumba elu mõnevõrra raskemaks küttereziimis.
muidugi see jäi mulle ikkagi natuke arusaamatuks, et miks sa üldse valisid 8on/16off tsükli...eriti kui olid juba näinud, et maja hakkab niimoodi vaikselt jahtuma? maksimaalset ökonoomsust otsides ja katsetades ma saaks sellest teooriast aru, kuid antud juhul oli eesmärgiks siiski pigem lihtsalt katsetada seda, et kas ja kuivõrd feasible selline kütmisviis üleüldiselt on ja kas see elektrit kokku hoiaks, ILMA et sisekliima märkimisväärselt muutuks. ma ise usun, et 12h/12h variandi puhul, nii nagu mina selle katse tegin, ehk oleks ka sinu pump suutnud temperatuuri hoida. kui mitte seda 23c siis kasvõi ainult katse ajaks 20-21c ikka.

lihtsalt võrdluseks, et mul siin maja jahtumine 48h jooksul oli viimati ~10 kraadi, aga seda siis nii, et igasugune küte oli täiesti välja lülitatud kaks ööpäeva. mingit päikestki minuteada neil päevadel aknast sisse ei paistnud. ainult ahi oli veel selle perioodi päris alguses kergelt leige, kuid see heat output on nii väike, et võib sisuliselt arvestamata jätta. sinul kukkus temp 7 kraadi siis kui vahepeal pidevalt max võimsusega peale kütsid. järelikult on nii majade soojavajadus üsna erinev kui ka soojuskadu. kusjuures mul ei ole seintel sisuliselt mitte mingisugust inertsi/massi, ehk suht kiiresti saab need soojaks aga kui küte tagant ära võtta siis sama kiiresti jahtub kõik ka maha.
pump suudab mul -10c juures veel pidevalt välja anda umbes 5kw sooja, kui seda väga vaja on. kasutegur on siis muidugi kehvem, kasvõi juba sulatustsüklite pärast...aga õnneks pole mul sedasi tarvis kunagi kütta. välja arvatud need (lühemad) perioodid kui päris mitme päeva jooksul maha jahtunud maja üles kütan.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Minu el arve tuli ka just ja number on muljetavaldav. Ühiku hind 0,256 koos km-ga ja kogusumma 672,29€ riiklik "toetus" -32.18
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

ovaaP
Postitusi: 87
Liitunud: 11 Veebr 2014, 18:30
Tsikkel: TDM; Honda NC750X
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas ovaaP »

No vaadates neid hindasid, siis minu kindel pakett alates 01.11.2021 hinnaga 11 öösel ja 13 päeval päris soodne.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ovaaP kirjutas: 04 Jaan 2022, 20:48
No vaadates neid hindasid, siis minu kindel pakett alates 01.11.2021 hinnaga 11 öösel ja 13 päeval päris soodne.
Tänases päevas kohe kindlasti, aga uus pakkmine kui eelmine juhtuks lõppema, ei oleks praegu enam sellise hinnaga. Eelmise aasta algul oli börs veel jaan 5,5 ja septembris oli 10,1 ning oktoober oli 13,3
Sellise hinnaga pole enam vahet, millega kokku hoida ehk ainuke kokkuhoid on nüüdsest pealüliti OFF asend :bsmile:
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3140
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas ranel »

will111 kirjutas: 05 Dets 2021, 23:46
ranel, teoorias on jah kasutegur keskmiselt võttes öösel kehvem. praktikas on see vahe pigem suht olematu, vahel võib ka suisa vastupidi olla (alati ju ei ole öösel ka temp madalam). masinast oleneb samuti. minu pump näiteks töötab üsna samaväärse kasuteguriga kuskil ~7-8 külmakraadini välja, no alates siis nullist umbes. sealt veel madalamal kukub kasutegur aga üsna järsult. kui päevase ja öise tempi vahe on vaid 2-3 kraadi ning öösel ei kuku temp -10'le või veel madalamale siis kasutegurit mõjutab see ikka imevähe. no a'la cop 3.2 vs. 3.0 näiteks. aga kui hinnavahe elektril on selline, et öötundidel maksab kilowatt vähemalt 5 korda vähem siis ilmselt siin ei ole vaja väga arvutama hakata. ma ei tea kuidas kõigil teistel, aga minu jaoks ongi oluline, et kodu temp oleks normis kuskil sealt õhtutundidest kuni hommikutundideni, seega see läheb väga hästi kokku odava elektri ajaga ning üsna mõttetu oleks seda mitte ära kasutada.

sellega, et temperatuuri hoidmine on efektiivsem kui kõigutamine, ma ei ole nõus (lähtudes siis ikka endiselt sellest, et minu kui lõpptarbija jaoks efektiivsus tähendab välja makstud summat kütte eest, mitte tingimata kasutatud kilowatte). esiteks pole see juba puhtalt teoreetilise füüsika kaudu arvestades või arvutades väga hästi võimalik (parimal juhul on see efektiivsus mõlemal juhul suht ligilähedane,aga "parimad juhud" pole üldiselt päris sama asi mis reaalne elu), teiseks praktikas korduvalt nähtud ja proovitud, et see lihtsalt nii ei ole ja kõik. pole isegi millegi üle vaielda, kuigi eks neid vaidlejaid ikka aegajalt siinseal kohtab.
muidugi oleneb, mis piirides kõigutada, mis eesmärgiga või kas sel üldse mingit praktilist eesmärki on jne. suvaliselt kõigutades on tõesti nii, et maksad lõpuks äkki hoopis rohkem. seegi ei pruugi muidugi veel tähendada, et tegelikult elektrienergiat rohkem raiskasid. aga kui sul on reaalselt ja regulaarselt teatud ajad näiteks iga 24h tunni kohta või ka mingid päevad nädalas kui sul ei ole mingit vajadust hoida pulga pealt üht ja sama temperatuuri siis mitte mingi nipiga ei tule efektiivsem "tühja kütta". iga hoone kaotab soojust piiretest väljapoole, see on pidev ja katkematu protsess ning mida suurem on temperatuuride vahe, seda ROHKEM seda soojusenergiat igas ajaühikus kaduma läheb. jah, pump on ebaefektiivsem suuremal võimsusel töötades ja eelnevalt "kaotsi läinud" soojusenergiat kompenseerides. aga mitte nii palju ebafektiivsem, kui sa just täisvungil ei lase. ning kompenseerima hakates ei ole tingimata ja alati tarvis panna masinat max võimsusel huugama. kunagi käisin ja asustasin oma maja enamasti sellise graafikuga, et olin kohapeal 2 - 2.5 päeva nädalas ning ära ülejäänud päevad. Tegin igasuguseid proove, jättes pumba nädalaks hoidma erinevaid temperatuure toas selle nädala jooksul jne. Ainuke asi, mis oli efektiivsem "maha ja taha" käitamismeetodist, oli see kui panin pumba nö. väikse eelviitega tööle ja ruume eelkütma enne kohale saabumist, aga madalama võimsusega/madalama temperatuurini. see eelviide oli ka siiski vaid umbes 12h
Ma jätan siia graafiku. Ilmselt kõik saavad aru, millal valitsus hakkas kompi maksma ja pumba ümberlülimine sai lõpetatud. Päris välja varem õhksoojuspumpa ei lülitanud, vaid jätsin 18c peale hoidma, kui elekter oli kallis. Odaval ajal küttis nii kuis jaksaks. Kui graafik sirge, siis õhksoojuspump hoiab 23c. Muul ajal hoidis 18c ja üritas saavutada toas 26c odaval ajal. Tubades oli pidevalt jahe ehk siis 23c ärkvel oleku ajal väga toas ei näinudki. Päris sisse välja lülitamisi ei teinud, kuna soov mitte iga natukese aja tagant uue õhksoojuspumba osta. Endiselt ei näe, kuidas õhksoojuspumbaga on võimalik saavutada olukord, kus ruumid soojemad ja elektrit kulub vähem.
272341246_682051919496572_3660842484591638284_n.jpg
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2506
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Elektrilevi lehel jäi selline teade silma:
"Aates 1. märts 2022 kehtib
- päevahind tööpäevadel E-R (v.a riiklikul pühal) kell 7.00 –22.00.
- ööhind tööpäevadel E-R kell 22.00–7.00 ning laupäeval, pühapäeval ja riiklikul pühal kogu ööpäeva jooksul."
Ehk siis öise võrgutasu aeg pikeneb 1h võrra ja lisanduvad riiklikud pühad!
EDIT: link siis kah https://www.elektrilevi.ee/hind2022?tabgroup_1=kuni63A
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 727
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 111 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Maaks kirjutas: 04 Veebr 2022, 08:38
Elektrilevi lehel jäi selline teade silma:
"Aates 1. märts 2022 kehtib
- päevahind tööpäevadel E-R (v.a riiklikul pühal) kell 7.00 –22.00.
- ööhind tööpäevadel E-R kell 22.00–7.00 ning laupäeval, pühapäeval ja riiklikul pühal kogu ööpäeva jooksul."
Ehk siis öise võrgutasu aeg pikeneb 1h võrra ja lisanduvad riiklikud pühad!
EDIT: link siis kah https://www.elektrilevi.ee/hind2022?tabgroup_1=kuni63A
Kui mõnel joppab sellega, et on õnnestunud aastaid elektrilevitajaid kaikaga oma tarbimiskohast eemal hoida ning säilitada vanakooli programmkella lahendus, siis neile sellest paraku abi pole :!: Äkki leidub veel selliseid kohti.
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Maaks kirjutas: 04 Veebr 2022, 08:38
Elektrilevi lehel jäi selline teade silma:
"Aates 1. märts 2022 kehtib
- päevahind tööpäevadel E-R (v.a riiklikul pühal) kell 7.00 –22.00.
- ööhind tööpäevadel E-R kell 22.00–7.00 ning laupäeval, pühapäeval ja riiklikul pühal kogu ööpäeva jooksul."
Ehk siis öise võrgutasu aeg pikeneb 1h võrra ja lisanduvad riiklikud pühad!
EDIT: link siis kah https://www.elektrilevi.ee/hind2022?tabgroup_1=kuni63A
Sellest kirjutas ka ajakirjandus, et nüüd tuleb nii suve kui talve ajal see kellaaeg sama ja lisanduvad riiklikud pühad nädalavahetustele.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas pühak »

Vaatan, et see teema juba suht laiali valgunud, annan siis oma panuse ka. :mrgreen:
Sain oma garaaži enamvähem valmis ja kasutan ka juba veidike. Praegu kütan hiina keroga, aga edaspidi tahan õhksoojuspumba peale üle minna. Küsingi, et milline pump oleks mulle garaaži parim, kui põranda pindala on natuke üle 50 m/2, kõrgus 4,3m, kubatuuriks sain 220m/3. Muidu on plaan hoida nii 5-6 kraadi sooja sees, et asjad ära ei külmuks, aga kui miskit nokitsema hakkan, siis tõstan temperatuuri vast kuhugi 10-15 kraadi kanti. Ma eriline soojalemb pole, mainitud temperatuurist soojemas ruumis on mul juba ebamugav tööd teha. Kõige-kõigemat tehnoloogiat taga ei aja, aga sellist odavat asja ka mitte, mis vähegi krõbedama külmaga sisuliselt elektrikütteks muutub. Lisajuhtimisseadmed ei paku ka huvi, sest kuna garaaž on majaga ühenduses, peaks tavaline õhksoojuspumba juhtimispult mul toast ka toimima.
"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

Teema algataja
will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

Täiesti tavaline tubane pump, võib olla nö. "väiksem mudel" sest suurt tempi pole vaja ning ruum pole ka niiväga suur. KINDLASTI!!!!!! paigalda pump põrandale, puhuma piki põrandat/üle põranda. kui sa selle seal 4.5m ruumis kuskile nö. lae alla paned siis...mitte paha pärast üldse, aga ma tulen isiklikult kohale ja lihtsalt naeran :D
eks tegelikult sedavõrd kõrge lagi on üleüldse pisut problemaatiline õhksoojuspumba jaoks, hea oleks sinna põrandasse olnud valada küttetoru ja teha õhk/vesi. mingit vajadust ju sul seda õhku omaenese peanupust kõrgemal kütta ei ole. aga ligi 2/3 ruumi mahust jääb sinu peanupust kõrgemale.

mingit kallist premium pumpa sul pole mõtet sinna osta sest küttevajadus on "lihtne" ehk välistemp ja sisetemp vahe suurem osa ajast on üliväike, aga eks pead muidugi vaatama, et selline madala tempi hoidmise reziim ikka ka seadmel olemas oleks. paljudel polegi alla 10c reziimi, vähestel on 8c ja väga vähestel sellest veel madalam (alla 7c polegi vist näinud). pakun, et hinnaklass ~600-800 on üsna mõistlik. kui korralikke teste otsid soome veebist siis näed ka, milline konkreetne pump on mis temperatuuridel ökonoomsem jne. isikliku kogemuse põhjal ütleks, et eestis on oluline vaadata temperatuurivahemikku -5 kuni +5. Sinu rakenduse puhul enne kui väljas 0 langeb, pole tarvis veel kütma hakatagi, seega vaata pigem, et pump oleks öko vahemikus -10 kuni -2. kindlasti tasub vaadata, mis on konkreetse seadme minimaalne input power -sest suurema osa ajast töötab see pump sul justnimelt sellel reziimil. väikseimad, mis olen näinud algavad kuskil 150w'st
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6616
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 651 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Propeller kindlasti lakke!

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

pühak kirjutas: 05 Veebr 2022, 21:51
Vaatan, et see teema juba suht laiali valgunud, annan siis oma panuse ka. :mrgreen:
Sain oma garaaži enamvähem valmis ja kasutan ka juba veidike. Praegu kütan hiina keroga, aga edaspidi tahan õhksoojuspumba peale üle minna. Küsingi, et milline pump oleks mulle garaaži parim, kui põranda pindala on natuke üle 50 m/2, kõrgus 4,3m, kubatuuriks sain 220m/3. Muidu on plaan hoida nii 5-6 kraadi sooja sees, et asjad ära ei külmuks, aga kui miskit nokitsema hakkan, siis tõstan temperatuuri vast kuhugi 10-15 kraadi kanti. Ma eriline soojalemb pole, mainitud temperatuurist soojemas ruumis on mul juba ebamugav tööd teha. Kõige-kõigemat tehnoloogiat taga ei aja, aga sellist odavat asja ka mitte, mis vähegi krõbedama külmaga sisuliselt elektrikütteks muutub. Lisajuhtimisseadmed ei paku ka huvi, sest kuna garaaž on majaga ühenduses, peaks tavaline õhksoojuspumba juhtimispult mul toast ka toimima.
Kui sa mõne pumba müüjaga hakkad suhtlema, siis sealt pakutakse sulle kindlasti mingit tööstulikku mega kallist lahendust.
Panen lihtsalt oma kogemusest ühe näite,kas sulle see sobib või ei otsustad ise. Meil tööjuures ladu 550m2 kõrgusega ligi 6m. Maja on sandvits paneel kivivillaga 150mm sein ja 200m penoga lagi-katus. Kütame kahe Mitsubishi tubaseks kasutuseks mõeldud pumbaga. Need on mõlemad seatud 16kraadi peale ja ventikas kolmandas asendis. Ühe hind koos paigaldusega oli mingi 1300€ kanti. Kuidagi sai neid ka 10kraadi peale panna, aga pole vitsinud süveneda. Meil on laol 2 suurt ust 4,5x3,5m. Mõlemad uksed, või vähemalt üks neist, on päeva jooksul pidevalt lahti mitmeid kordi ja enne päeva lõppu tavaliselt üks uks mingi 2-4h järjest lahti kui käib autode laadimine. Igal hommikul on temp kuskil 8-10kraadi ja nädalavahetusel kogub sinna 10-12 kanti ka. Pumbad on paigaldatud ukse vastaseina, umbes 2m kõrgusele põrandast.
Mingit laest alla puhuvate ventikatega pumpa, mida pakuti, oleks tulnud osta kümnetes tuhandetes hinna eest. Mõlemad paigaldatud pumbad on töötanud kohe 10 aastat ja null probleemi.
Meil on selle toote vanem mudel, aga põhimõtteliselt samad asjad. Ehk sulle teeb selle soovitud temperatuuri kindlasti üks tavaline õhksoojuspump vabalt ära
http://kvaliteetkliima.ee/toode/ohksooj ... h25vehz-2/
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3191
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Mul Haljala kanti paigaldas Kodukliima rakvere mees sellise-https://www.kodukliima.ee/AlpicAirnordic/ wifi sees, 8C säästu hoidmine,Äpp töötab täitsa kenasti pealinnast juhtimiseks.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas rannamees »

urmas66 kirjutas: 06 Veebr 2022, 11:32
pühak kirjutas: 05 Veebr 2022, 21:51
Vaatan, et see teema juba suht laiali valgunud, annan siis oma panuse ka. :mrgreen:
Sain oma garaaži enamvähem valmis ja kasutan ka juba veidike. Praegu kütan hiina keroga, aga edaspidi tahan õhksoojuspumba peale üle minna. Küsingi, et milline pump oleks mulle garaaži parim, kui põranda pindala on natuke üle 50 m/2, kõrgus 4,3m, kubatuuriks sain 220m/3. Muidu on plaan hoida nii 5-6 kraadi sooja sees, et asjad ära ei külmuks, aga kui miskit nokitsema hakkan, siis tõstan temperatuuri vast kuhugi 10-15 kraadi kanti. Ma eriline soojalemb pole, mainitud temperatuurist soojemas ruumis on mul juba ebamugav tööd teha. Kõige-kõigemat tehnoloogiat taga ei aja, aga sellist odavat asja ka mitte, mis vähegi krõbedama külmaga sisuliselt elektrikütteks muutub. Lisajuhtimisseadmed ei paku ka huvi, sest kuna garaaž on majaga ühenduses, peaks tavaline õhksoojuspumba juhtimispult mul toast ka toimima.
Kui sa mõne pumba müüjaga hakkad suhtlema, siis sealt pakutakse sulle kindlasti mingit tööstulikku mega kallist lahendust.
Panen lihtsalt oma kogemusest ühe näite,kas sulle see sobib või ei otsustad ise. Meil tööjuures ladu 550m2 kõrgusega ligi 6m. Maja on sandvits paneel kivivillaga 150mm sein ja 200m penoga lagi-katus. Kütame kahe Mitsubishi tubaseks kasutuseks mõeldud pumbaga. Need on mõlemad seatud 16kraadi peale ja ventikas kolmandas asendis. Ühe hind koos paigaldusega oli mingi 1300€ kanti. Kuidagi sai neid ka 10kraadi peale panna, aga pole vitsinud süveneda. Meil on laol 2 suurt ust 4,5x3,5m. Mõlemad uksed, või vähemalt üks neist, on päeva jooksul pidevalt lahti mitmeid kordi ja enne päeva lõppu tavaliselt üks uks mingi 2-4h järjest lahti kui käib autode laadimine. Igal hommikul on temp kuskil 8-10kraadi ja nädalavahetusel kogub sinna 10-12 kanti ka. Pumbad on paigaldatud ukse vastaseina, umbes 2m kõrgusele põrandast.
Mingit laest alla puhuvate ventikatega pumpa, mida pakuti, oleks tulnud osta kümnetes tuhandetes hinna eest. Mõlemad paigaldatud pumbad on töötanud kohe 10 aastat ja null probleemi.
Meil on selle toote vanem mudel, aga põhimõtteliselt samad asjad. Ehk sulle teeb selle soovitud temperatuuri kindlasti üks tavaline õhksoojuspump vabalt ära
http://kvaliteetkliima.ee/toode/ohksooj ... h25vehz-2/
Meil umbes sama mõõtu ladu, vast veidi kõrgem/laiem. Kütteks tööstuslik gaasiküte, laiali torustik, väljatõmme samuti harutorustikuga+ loomulikult soojusvaheti.
Laoruum muutus oluliselt soemaks, kui lakke pandi "austraalia" tüüpi suured ja madala pöördega ventikad, 8 tk vist isegi.
Kõrges ruumis muidu soe alla ei tulnud
Pilt
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas Ain »

Hei!
Leidsin lõpuks toote mida olin kaua otsinud. Saab suva maailma otsast IR seadmeid juhtida. Väga ok hind- 24€. Telosse paned äpi. Saad teha erinevaid automaatseid seadistusi jne.Näiteks öösel puhub vent max peal ja hommikul läheb jälle ise vaiksema peale. Misubishi sai lisada väga lihtsalt. Vanemal Fuijitsul tuli vajalikud toimingud õpetada.
https://www.oomipood.ee/product/wifirc1 ... nedis%20ir
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 727
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 111 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Kas see Nedise junn suudab ka offlainis toimetada?
Kasutasin eelmisel hooajal Melissa nimelist IR junni, mis toimis ka õuna peal, appis mõned bugid (äkki juba parandet), kuid minu jaoks oli miinuseks see, et kogu schedule oli seadme asemel pilves ehk kui võrk maas, istub vaikselt nurgas nagu vandeseltslane.
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8784
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 327 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Suurem osa neist ei tööta offlines, ehk kui nett läinud, siis on ka schedule läinud. Võimalik, et see Nedise oma töötab, kuid manualist ei õnnestunud seda välja lugeda. Seega kahtlen.

Kui pole veel siiani Home Assistantiga kokku puutunud, siis selle abiga saab palju (võiks öelda, et isegi enamuse) asju ilma internetita teha.

Home assistanti jaoks mõeldud SmartIR äpp ise on see: https://github.com/smartHomeHub/SmartIR
Ning sinna külge saab panna erinevaid SmarIR seadmeid, näiteks see: https://www.broadlink.ae/universal-remote

Ise olen HASS-iga (home assistantiga) nüüdseks umbes aastajagu möllanud ja kodu automatiseerimise võimalused on ikka suhtkoht piiritud.
Mul töötavad kõik Zigbee ja Wifi lülitid ja pistikud nii läbi neti kui ka kohalikus võrgus, igasugune ajastus töötab samuti alati ilma internetita.

Aga HASS pole mingi selline asi, et lähed poodi ja "palun mulle üks hass". vaid ikka omajagu nikerdamist ja katsetamist see tööle saada. Aga kui lõpuks töötab, siis on ikka ülimõnus küll.

Kõige lihtsam ja odavam viis alustada oleks midagi sellist:
1. https://www.lemona.ee/starterkit-with-r ... b-ram.html
2. https://www.home-assistant.io/installation/raspberrypi/

Veel üks näide, kuidas näiteks teatud Cooper&Hunter wifi seadmed läbi hass-i offline'is, absoluutselt ilma internetita, käima saada: https://github.com/ki0ki0/homeeasy_ha_local
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

samuelm
Postitusi: 33
Liitunud: 03 Juun 2016, 16:03
Tänatud: 4 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas samuelm »

Kas kellelgi on kogemust Homey Pro-ga? Kuidas see, kas ühendatud seadmed on samuti offlines kui sissetulev ühendus on maas?
Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 472
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 42 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Kui tihti teil see nett aastal 2023 ära kaob?
...
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 727
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 111 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Kui sa elad perifeerias, kuhu kaabel ei tule ning raadiolevi on täpselt nii hea, kui parima operaatori õõnsad sõnad.
(isiklikult ma oma praeguses elukohas väga ei muretse, sest linn on lähedal aga ei tea kunagi)
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

zorten22 kirjutas: 24 Okt 2023, 17:34
Kui tihti teil see nett aastal 2023 ära kaob?
Oleneb operaatorist. Mul on kodus (linnast väljas a´20km Pärnu suunda)Tele2 levi hea ja ei kao tõesti,aga näiteks Teliaga on meil sitasti ehk seda peaagu polegi või on niiaeglane,et midagi sellega ei tee. Tööseadmed Telias, sellest ka teadmine. Saatjad kusjuures sama masti küljes :D Ehk probleeme on tegelikult rohkem kui arvata osatakse.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8784
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 327 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas Piipz »

zorten22 kirjutas: 24 Okt 2023, 17:34
Kui tihti teil see nett aastal 2023 ära kaob?
sisuliselt mitte kunagi, kuid sõltuvalt, mida sa läbi neti vaatad või juhid, võib see siiski väga oluline olla.
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8784
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 327 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas Piipz »

samuelm kirjutas: 24 Okt 2023, 17:05
Kas kellelgi on kogemust Homey Pro-ga? Kuidas see, kas ühendatud seadmed on samuti offlines kui sissetulev ühendus on maas?
Lühike vastus: töötab ka ilma internetita. Pikem vastus:

https://community.homey.app/t/homeys-of ... -rc-x/5775

Ma vaataks ikkagi home assistanti:
Homey on ühe tootja teema, suletud lähtekood, käputäis inimesi tegeleb. Teatud arv integratsioone, miskit katki on, siis võid kaua lahendust oodata.
Home Assistant on avatud lähtekoodiga, arendajateks suur kogukond. Praeguseks juba tuhandeid integratsioone, lahendusi võib tihtilugu saada reaalajas. Pidev uuendamine ja parandamine ja arendamine, ühendub sisuliselt kõigega.
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

vanalendur
Postitusi: 498
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

Piipz kirjutas: 25 Okt 2023, 13:37
samuelm kirjutas: 24 Okt 2023, 17:05
Kas kellelgi on kogemust Homey Pro-ga? Kuidas see, kas ühendatud seadmed on samuti offlines kui sissetulev ühendus on maas?
Lühike vastus: töötab ka ilma internetita. Pikem vastus:

https://community.homey.app/t/homeys-of ... -rc-x/5775

Ma vaataks ikkagi home assistanti:
Homey on ühe tootja teema, suletud lähtekood, käputäis inimesi tegeleb. Teatud arv integratsioone, miskit katki on, siis võid kaua lahendust oodata.
Home Assistant on avatud lähtekoodiga, arendajateks suur kogukond. Praeguseks juba tuhandeid integratsioone, lahendusi võib tihtilugu saada reaalajas. Pidev uuendamine ja parandamine ja arendamine, ühendub sisuliselt kõigega.
Mõned aastad tagasi mässasin selle homeassistantiga. Vähemalt sel ajal tundus, et rohkem entusiastile suunatud toode kui sellele kes tahab karbist võtta vidinat mis lihtsalt töötab ja mitte kunagi sellega enam pead vaevata.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8784
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 327 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas Piipz »

See on aastatega palju muutunud. Ning entusiasmi on vaja ainult seadistamisel, hiljem ei pea ka sellega enam pead vaevama.
Aga olen nõus, igale oma.

Üks näide on need igasugused börsi jälgivad nutipistikud, mis maksavad seal 50€ ringis ja kus kuumaks on 5 - 15€ (pakkujaid on nagu seeni peale vihma viimase aastaga). Hass-iga on see pistik 5€ kuumaks on 0.
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

samuelm
Postitusi: 33
Liitunud: 03 Juun 2016, 16:03
Tänatud: 4 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas samuelm »

Ok, aga kuidas Hass-i puhul olemasolevate seadmetega on (sonoff, shelly ja muud smartlife appi kasutavad tooted), kas need tuleb enne hassi integreerimist resetida ja uus soft (tasmota or something) peale lasta?
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8784
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 327 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Oleneb tootjast. Mõnda on vaja resettida, mõnda mitte. Mõnele on vaja teine tarkvara peale panna (seda pigem harva).
Sonoffi puhul on üks selline tore lahendus: https://github.com/AlexxIT/SonoffLAN (saad oma sonoff seadmeid juhtida ilma, et käsk enne kuskile hiina serverisse saadetakse, seadmeid tasmotaga flashima ei pea).
Saad ka ilma selle pluginata, kuid siis pead arvestama, et suhtlus käib ikkagi läbi Ewelinki.
Shelly on juba iseenesest HASS-i sisseehitatud, seadmed tahavad ilmselt ainult resetti: https://www.home-assistant.io/integrations/shelly/


Kui on palju erinevate tootjate nutiseadmeid, siis lõplik pilt näeb umbes selline välja, et sa saad kõiki läbi HASS-i juhtida, kuid osad ilmselt käivad ikka veel mingites vaheserverites läbi interneti autentimas, osad mitte. Neil, kellel pole kodus üldse mingit tarkust veel, tasub ühe tootja protokolli/joont hoida e. ostad ainult sonoffi asju. Või on kõik Zigbee peale üles ehitatud jne. Mul endal kodus on ka kõik suht segamini, kuid õnneks pole ühtegi seadet, mis siiski koguaeg netis käia tahaks.

Mis puutub "nett ära kaob" teemasse, siis see ei ole ainus koht, miks ma seda tahtsin. Mitte et mul väga midagi varjata oleks, siis ma väga ei soovi, et mu asjad käivad koguaeg ise kuskil Hiina võrgus toimetamas.
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”