Robotolmuimejad ja muud nutikad koduabilised.

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


Assamait
Postitusi: 197
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 140 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Robotolmuimejad ja muud nutikad koduabilised.

Lugemata postitus Postitas Assamait »

Ka mul Mi Robot Vacuum-Mop P, kohe üldse ei ole rahul... Ca aasta juba... Vannun vaikselt, et kas kallim soust oleks samade jamadega...
  • Mingi esimesel ostujärgsel nädalal tegi robot firmware'i uuenduse, peale seda moppimine peaaegu ei tööta - robot moppi ei märga või kui, siis ainult stardil. Rohkem uuendusi pole tulnud.
  • Moppimise idiootsused appis - veega tolmukanku paigaldatud, tahaks ainult moppida... App nõuab "paigalda veega tolmukanku" ja robot keeldub tööst - raske öelda, et võta filter ära?
  • Kaardistamine on tore funktsioon küll, aga "esimese kaardistamise" peaks täiesti tühja toaga (ja usteta!) tegema, muidu on esimese kaardistamise aegsed lauajalad kaardil ja tekivad pühkimata kohad. Uste tagustest rääkimata... Sinna see töll enam kunagi ei lähe, sest lidariga sai kaart loodud avatud uksega.
  • Tundub, et mingi "oma loogika" järgi robot vahel ka täiendab kaarti pisut... Aga ainult lisab asju... Tekivad esialgsetele lauajalgadele lisaks veel samade lauajalgade uued asukohad... Ja pühkimata ala aina suureneb...
  • Ehk siis kokkuvõttes on appis puudu "kustutuskummi" funktsioon, et saaks lauajalad ja muu muutliku nodi kaardilt kõrvaldada.
  • Tundub, et tolmukanistri täitumise andur puudub... Lasen magamistoa, lasen elutoa, vaatan tolmukankut - kurat, tolmukoll otsapidi juba rulliku vahel hõõrub.
  • Pluss poolelt, kaart, keelualad kaardil, keelujooned - ikka väga mugavalt saab majandada. Pidada pigem kalliste robotite featüür olema. Mapil kustutamise võimalus oleks unistus...
Küsimus siis teadjatele - kas robottolmuimejad ongi "as is"? Pole community loodud firmware'e ega appe?


Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Robotolmuimejad ja muud nutikad koduabilised.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

tolmar.jpg
Oman ka xiomi mopiga "ufot" ir kaameraga tehtud pilt :) taga seinal nähtav triip on lidarist
See küll endale lauajalgu juurde ei tekita, ehk kaardile tekivad asjad ja kaovad asjad minu arust iga korraga kui toimetab.
Kord nädalas potitan (võtan tolmu välja) ja panen vee sisse (ndl lõpus teeb märga pesu ülejäänud päevad iga päev tavaline imu), rohkem tähelepanu ei vaja.

Eurooniku natuke tuttav müüja ütles, et kas see xiomi või siis vali ise, aga ära pärast tüüta.
Viimati muutis Madlobster, 22 Dets 2021, 13:17, muudetud 1 kord kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

oxide
Postitusi: 507
Liitunud: 31 Aug 2008, 12:39
Tsikkel: rsv4
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 6 korda

Re: Robotolmuimejad ja muud nutikad koduabilised.

Lugemata postitus Postitas oxide »

Ma olen vist siin ainus aga ma pole suutnud endale roboti olemust põhjendada. Tõmban nädalas paar korda tolmariga üle ja asi korras. Selle 15 minutit ikka leian. Niikuinii peaks roboti töö üle tegema, sest päris kindlasti ta igale poole ei saa.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7195
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Robotolmuimejad ja muud nutikad koduabilised.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

oxide kirjutas: 22 Dets 2021, 12:05
Ma olen vist siin ainus aga ma pole suutnud endale roboti olemust põhjendada. Tõmban nädalas paar korda tolmariga üle ja asi korras. Selle 15 minutit ikka leian. Niikuinii peaks roboti töö üle tegema, sest päris kindlasti ta igale poole ei saa.
Oleneb pinna suurusest. Mul läheb käsistsi tegmisele ikka jupp aega,aga see masin suudab lihtsalt selle suurema töö ära teha.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7341
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Robotolmuimejad ja muud nutikad koduabilised.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Kodutolm, kassid, välisjalanõudega sisse tassitav ning köögi pudi. Mul kulub tolmuimejaga kahe korrusega 180m2 maja ülekäimiseks korra nädalas ca 45-60 min. Kuivalt. Märjaga rohkem. Kas robot oluliselt laupäevast/pühapäevast koristust lühendaks? Ma ei tea aga kindlasti välistaks ta selle olukorra, kus juba teisipäeva õhtul näeb elamine välja nagu poleks seal keegi mitte kunagi põrandaid pühkinud.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2501
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Robotolmuimejad ja muud nutikad koduabilised.

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Dimmerda tuled maha @Macintosh :-)
Ma kodus ei jõua veel tolmuimejat äragi panna kui kass on selja taga jõudnud liiva põrandale tassida või kusagilt mingi karvapalli välja "võluda". Korra oli isegi mõte, et peaks Natusani mingi pruuni liiva vastu välja vahetama, et vähem silma torkaks.
PS Minu kogemus ütleb veel seda, et kui 1 nädalavahetus imemist vahele jätta, siis ei muuda see kokkuvõttes suurt midagi. Sul on pinda 2x rohkem ja sama "sodi" võiks idee järgi jaotuda 2x suuremale pinnale ja ma näen võimalust koristussagedust 2x harvendada :-) :-)
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

Assamait
Postitusi: 197
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 140 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Robotolmuimejad ja muud nutikad koduabilised.

Lugemata postitus Postitas Assamait »

Kui roboti põhjendamisest rääkida, siis magamistoas voodi aluste kollide tõrjeks ma enam muud vahendit hästi ette ei kujuta. Varrega oli kogu aeg probleem "ei ulatu" vs "kas garderoobikapi peegeluks ikka jääb terveks". Igasuguste pealt kaetud kollikogumise kohtade jaoks pole paremat asja kui robot.
Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7195
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Robotolmuimejad ja muud nutikad koduabilised.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas: 22 Dets 2021, 13:45
Kas robot oluliselt laupäevast/pühapäevast koristust lühendaks? Ma ei tea aga kindlasti välistaks ta selle olukorra, kus juba teisipäeva õhtul näeb elamine välja nagu poleks seal keegi mitte kunagi põrandaid pühkinud.
Päris kindlasti saab palju kiiremalt nädalavahetusel kogu maja üle käia. Mul see robot olnud napilt 2 kuud ja ilma ei oska enam ollagi.
Kusjuures meil oli plaan koristaja võtta, et kord nädalas keegi käiks(nädalavahetuseks oli muidu ikka palju mustust tekkinud). Õnneks kedagi ei leidnud veel ja just sai kaasaga arutatud, et tegelikult nüüd enam pole vajagi. Seega see väike robot on ikka päris suur abiline.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”