Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


joel
Postitusi: 1802
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas joel »

Mina sealt küll välja ei lugenud, et ühegi elektrimüüja ühelgi kliendil pole kunagi olnud tunnipõhist arvestust.
Joel
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 532
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Mul oli alguses börsihind mingi keskmise tabeli järgi kus päevane tarbimine jaotati mingi X valemi järgi erinevate tundide peale, mingile tunnile rohkem mingile vähem. Kui tegin kunagi energiamüüja vahetuse taotluse(Elektrum oli vist kes algusest saadik tunnipõhist pakkus), siis EE-st helistati ja kinnitati, et neil saab ka nüüd tunnipõhist ja tehti leping ümber tunnipõhiseks lihtsalt kui enne oli marginaal fikseeritud, siis nüüd on neil vajadusel võimalik seda muuta(siiani seda tehtud ei ole). Möödas on sellest 8-9 aastat umbes.

Edit: Esimesed lepingud mis EE-ga sõlmiti oli kõigil börsihind tabeli järgi ja EE ise seda tunni põhiseks ei muuda automaatselt vaid pead taotluse tegema. Mul kukkus elektriarve pärast seda umbes 10%(täpselt ei mäleta)

joel
Postitusi: 1802
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas joel »

Kui elektribörs tuli, siis polnud veel kaugloetavaid mõõtjaid, mis võimaldavad tunnipõhist mõõtmist. Seepärast oligi alguses kõigil börsihind tüüpkoormusgraafiku järgi. Pärast kaugloetava mõõtja paigaldust võib olla nii ja naa, vastavalt kuidas kellelgi leping on. See, et EE pakkus paljudele (aga vist siiski mitte kõigile) paketi nime järgi justkui tunnipõhist arvestust, aga tegelikult rakendas tüüpkoormusgraafikupõhist arvestust, on muidugi lihtsalt sigadus ja sulaselge tarbija petmine.
Joel
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1487
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 532
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas kiilas »

No vot, sellest ma rääkisingi, aga hui nad ise helistasid ja pakkusid ja nad ei ole seda kõigile siiani pakkunud kuna tabeli järgi saab ju rahvalt rohkem pappi kätte.

Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Tort »

kiilas kirjutas: 31 Mai 2022, 14:58
No vot, sellest ma rääkisingi, aga hui nad ise helistasid ja pakkusid ja nad ei ole seda kõigile siiani pakkunud kuna tabeli järgi saab ju rahvalt rohkem pappi kätte.
Usas mingid pensionärid kasutasid veel üsna hiljuti AOL dial-upi, kuna keegi ei teavitanud neid uutest võimalustest.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

No nad ju vabandasid :roll:
Ei oska öelda kui suur see tillist saamine kuu lõikes tuli (mõnel rohkem, mõnel vähem, mõnel vbl veel oli kasulik nii)

Pigem on normaalne nörritamie neile, kes keel suunurgast väljas oma tarbimist automatiseerisid ja ajastasid.
TJA peaks kohustama, et kõik, kes vastava avalduse esitavad, neile arvestatakse tagantjärgi tunnipõhise arvestusega ja vahe kompenseeritakse.

Kivi näoga stritsli nime all küpsise müümine võiks siiski millegi enamaga lõppeda kui "vabandust"
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas rannamees »

urmas66 kirjutas: 31 Mai 2022, 13:11
Kuna energia hinnad pole kaugelti soodsamaks läinud ja meil oli siin mõni aeg tagasi tuline vaidlus teemal tunnipõhine arvestamine ja tuinnihinnad arvel, siis tänaseks on asi ka ametlikult selgelt välja öeldud, et mingit tunnipõhist arvestust pole EE klientidel kunagi olnud ja teised müüjad pole seda justkui ka pakkunud.
Ehk kõik me saime peva keskmise hinnaga arveid ja mingit kütmise reguleerimist või muud pole siiani mõtet teha,sest see ei kajastu kuidagi sinu arvel.

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/1200 ... d-tegelase
Eelmisel nädalal kirjutasime, kuidas kümned tuhanded eestimaalased uskusid börsipaketiga elektrit ostes, et hind muutub iga tund ja sättisid seetõttu oma elektritarbimist hoolikalt kõige odavama hinnaga ajale. Tegelikult kasseerib elektrimüüja tihti kundedelt raha hoopis teistel alustel – hind muutub neile ööpäevas vaid paar korda. Mis sest, et paketi nimi on „Muutuv. Börsihind, mis muutub iga tund“
Ca 100 000 klienti, kellel vana tüübi arvestid ja vanad lepingud.
Praegused lepingud, uute arvestitega on soovijatel kõik tunnipõhised.
Ka minul näiteks.
Pilt
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Madlobster kirjutas: 31 Mai 2022, 15:28
No nad ju vabandasid :roll:
Ei oska öelda kui suur see tillist saamine kuu lõikes tuli (mõnel rohkem, mõnel vähem, mõnel vbl veel oli kasulik nii)

Pigem on normaalne nörritamie neile, kes keel suunurgast väljas oma tarbimist automatiseerisid ja ajastasid.
TJA peaks kohustama, et kõik, kes vastava avalduse esitavad, neile arvestatakse tagantjärgi tunnipõhise arvestusega ja vahe kompenseeritakse.

Kivi näoga stritsli nime all küpsise müümine võiks siiski millegi enamaga lõppeda kui "vabandust"
Imelugu seegi, et üldse vabandati.
Pilt

joel
Postitusi: 1802
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas joel »

rannamees kirjutas: 31 Mai 2022, 15:56
Ca 100 000 klienti, kellel vana tüübi arvestid ja vanad lepingud.
Praegused lepingud, uute arvestitega on soovijatel kõik tunnipõhised.
Ka minul näiteks.
Selles "konks" ongi, et kui paketi nimi on "Muutuv. Börsihind, mis muutub iga tund", siis ei oska enamik muud soovidagi ja ei tule selle peale, et tegelikult maksab hoopis tüüpkoormusgraafiku ja mitte oma uue kaugloetava arvestiga mõõdetud reaalse tunnipõhise tarbimise järgi. See väide, et 100 000 klienti on veel vana tüübi arvestiga, tundub vähe kahtlasevõitu.

Kunagi kui omale kaugloetav arvesti pandi, siis küsisin ekstra üle, et kas hinda arvestatakse tunnipõhiselt või mitte ja sain tol korral nii segase vastuse, et ei saanudki aru, kuidas see hinna arvutamine käis. Nüüd paistab väga sedamoodi, et meelega hämati tol korral võimalikult palju, et sogases vees oleks hea kala püüda. Kahjuks ei leia seda vastust enam kirjakastist üles. Õnneks vahetasin ise juba mitu aastat tagasi elektrimüüjat.
Joel
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas rannamees »

joel kirjutas: 31 Mai 2022, 16:12
Selles "konks" ongi, et kui paketi nimi on "Muutuv. Börsihind, mis muutub iga tund", siis ei oska enamik muud soovidagi ja ei tule selle peale, et tegelikult maksab hoopis tüüpkoormusgraafiku ja mitte oma uue kaugloetava arvestiga mõõdetud reaalse tunnipõhise tarbimise järgi. See väide, et 100 000 klienti on veel vana tüübi arvestiga, tundub vähe kahtlasevõitu.

Kunagi kui omale kaugloetav arvesti pandi, siis küsisin ekstra üle, et kas hinda arvestatakse tunnipõhiselt või mitte ja sain tol korral nii segase vastuse, et ei saanudki aru, kuidas see hinna arvutamine käis. Nüüd paistab väga sedamoodi, et meelega hämati tol korral võimalikult palju, et sogases vees oleks hea kala püüda. Kahjuks ei leia seda vastust enam kirjakastist üles. Õnneks vahetasin ise juba mitu aastat tagasi elektrimüüjat.
See number- ca 100 000- käis hiljuti läbi EE enda mingist "pressiteatest"
Pilt
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

joel kirjutas: 31 Mai 2022, 13:30
Mina sealt küll välja ei lugenud, et ühegi elektrimüüja ühelgi kliendil pole kunagi olnud tunnipõhist arvestust.
Ei väidagi,et see seal nii kirjas oli,aga minu teada nii on. Elektrumil ja Alexelal on seda ma tean(ühe teenuseid kasutan ja teine soovis mind oma kliendiks) ja 220 on kodukal ka nii kirjas.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

kiilas kirjutas: 31 Mai 2022, 14:00
Mul oli alguses börsihind mingi keskmise tabeli järgi kus päevane tarbimine jaotati mingi X valemi järgi erinevate tundide peale, mingile tunnile rohkem mingile vähem. Kui tegin kunagi energiamüüja vahetuse taotluse(Elektrum oli vist kes algusest saadik tunnipõhist pakkus), siis EE-st helistati ja kinnitati, et neil saab ka nüüd tunnipõhist ja tehti leping ümber tunnipõhiseks lihtsalt kui enne oli marginaal fikseeritud, siis nüüd on neil vajadusel võimalik seda muuta(siiani seda tehtud ei ole). Möödas on sellest 8-9 aastat umbes.

Edit: Esimesed lepingud mis EE-ga sõlmiti oli kõigil börsihind tabeli järgi ja EE ise seda tunni põhiseks ei muuda automaatselt vaid pead taotluse tegema. Mul kukkus elektriarve pärast seda umbes 10%(täpselt ei mäleta)
Ma olen Elektrumi klient vabaturu algusest saati ja algul polnud tunnipõhine arvesti kuid ka sellest ajast kui on, on neil ikkagi ka päeva hind ja kuu hind, mitte kokku liidetud tunnihinnad. See aritmeetika on neil küll täpsem kui EE-l kuid mingi keskmine on seal ikka arvutatud,mis küll kujuneb tunnihindade järgi.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

joel
Postitusi: 1802
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas joel »

urmas66 kirjutas: 31 Mai 2022, 16:51
Ma olen Elektrumi klient vabaturu algusest saati ja algul polnud tunnipõhine arvesti kuid ka sellest ajast kui on, on neil ikkagi ka päeva hind ja kuu hind, mitte kokku liidetud tunnihinnad. See aritmeetika on neil küll täpsem kui EE-l kuid mingi keskmine on seal ikka arvutatud,mis küll kujuneb tunnihindade järgi.
Kuivõrd nii palju tolmu on selle teema ümber üles keerutatud, siis kõige kindlam on järgida põhimõtet "Usalda, aga kontrolli!"

Hetkel kehtiva lepingu sõlmisin 2020 novembris Imatraga, pakett on "TÄPNE, NPS tunnihind, ELH-2". 2021 suvel müüs Imatra oma elektri jaemüügi osa koos kliendibaasiga Elektrumile, nii et Elektrum võttis Imatra lepingu üle ja hetkel olen Elektrumi klient. Laadisin alla Elektrilevi lehelt oma tunnipõhise tarbimiste ajaloo ja Eleringi lehelt börsihindade ajaloo alates käesoleva aasta algusest. Korrutasin oma iga tunni tarbimise vastava tunni NPS Eesti piirkonna börsihinnaga, liitsin kõik jaanuari 744 tundi kokku ja sain täpselt sama summa, mis on mu jaanuarikuu arve peal. Kokkusattumus? Kordasin sama kõigi 672 veebruarikuu tunniga ja sain sama summa, mis veebruari arve peal. Jälle kokkusattumus? Kindluse mõttes kordasin sama rehkendust ka märtsi ja aprilli kohta ja ka need klappisid arvetel elektrienergia maksumuse real olevate numbritega. Ei tundu just väga tõenäoline, et mul õnnestus neli kuud järjest juhuslikult täpipealt tüüpkoormusgraafiku järgi elektrit tarbida.
Joel
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Ma sportlikust huvist saatsin täna Elektrumile küsimuse - kuidas käib minu tarbimise arvestus, kas tunni või keskmise järgi? Vaatame mis nad vastavad.
2017 algusest Imatra klient, nüüd siis Elektrum. E-teenindus annab minu paketiks - Nord Pool elektribörsi Eesti hinnapiirkonna tunnihind. Kodulehel loomulikult sellist paketti pole :mrgreen:
Kasutaja avatar

wicked
Postitusi: 319
Liitunud: 27 Veebr 2004, 10:41
Tsikkel: Bastard
Asukoht: tln
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas wicked »

just peale Ekspressi artiklit hakkasin asja uurima.
eesti energia iseteeninduses justnimelt leping "Muutuv. Börsihind, muutub iga tund"
kohalikus tsätis klienditeenindajaga suheldes tuli hoopis välja, et see on seal eksitav info ning arvestus käib kuu keskmise börsihinna järgi. Seda kõigil, kel tehtud leping varem kui 2017. viimane kuradi 6 kuud olen ostnud nutiplutisid ja mänginud erinevate vidinatega, et need tunnipõhiselt elekrtiarvet vähendada võimaldaks.
jah, mulle on see põhimõtteliselt suur vahe kui aastane tarbimine on majapidamises ca 18-20000kWh
kõige toredam on see, et eesti energia trukib sellistele tarbijatele kuivalt anusesse topelt kasuga. lollidele müüakse kuu keskmise hinnaga, aga samas vahendatakse/sisse ostetakse ju tunnipõhise hinnaga.
selle avastusega lõppes minu aastatepikkune koostöö eesti energiaga ning sõlmisin päris tunnipõhise paketi Alexelaga.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Nendele, kes kella pealt oma tabimisi sättisid või olid investeerinud tarkadesse vidinatesse, mis ajatamist tegid on see jah üsna kuivalt mainitud ava täitimine.
Eriti kui veel võtta selle paketi nimi, mis ei jäta vähimatki tõlgendamise ruumi muule kui tunnipõhisele arvestamisele. Tegemist peaks olema üsna selgelt keelatud kauplemisvõttega ning kõigil soovijatel (kellel tunnipõhine arvesti) peaks olema võimalus mingi aasta jagu vms tagasiulatuvalt kompensatsioon saada. Küpsis ei ole kringel. Kusjuures kui meenutama hakata, siis sellest on varemalt ka siin seal keegi rääkinud (meelde ei tule kes kus) aga keegi väga ei süvenenud sellesse, kuna energia hind ei olnud sellises kosmoses. Ja kuna tunnipõhiste arvestite masspaigaldamisest ei olnud teab mis aega möödas, siis 99% arvasid, et ju nad uue mõõtjaga ikka tunnihinda saavad, selline kusetamine tavakodaniku pähe ei mahu ja seepärast luubiga igat lepingut ju ei uuri.

Paraku müüja vahetus antud ettevõtet ei mõjuta, isegi küünemusta võrra mitte. Traadi jms tasusi maksad neile ikka edasi.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 532
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas kiilas »

wicked kirjutas: 31 Mai 2022, 21:06
... arvestus käib kuu keskmise börsihinna järgi. Seda kõigil, kel tehtud leping varem kui 2017.
Vaatasin nüüd täpsemalt järgi, enne panin puusse, mul õnneks lepingu muudatus(telefonitsi) tehtud 01.07.2018. EE iseteenindusest laetavas lepingus ei ole muidugi tilligi sellest kirjas.
image.png
Kasutaja avatar

outlaw
Postitusi: 49
Liitunud: 05 Mär 2016, 20:32
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas outlaw »

EE börsipaketis tasubki vaadata rivi Hinnatüüp. Kui seal on kirjas "Tunnipõhised hinnad", siis arvestus käib tunnikaupa. Kui aga "Öösel ja päeval erinev hind", siis hind muutub kaks korda ööpäevas, mis sest, et paketi nimi lubab hinna muutumist korra tunnis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

M.T. kirjutas: 31 Mai 2022, 20:46
Ma sportlikust huvist saatsin täna Elektrumile küsimuse - kuidas käib minu tarbimise arvestus, kas tunni või keskmise järgi? Vaatame mis nad vastavad.
2017 algusest Imatra klient, nüüd siis Elektrum. E-teenindus annab minu paketiks - Nord Pool elektribörsi Eesti hinnapiirkonna tunnihind. Kodulehel loomulikult sellist paketti pole :mrgreen:
Ma talvel helistasin Elektrumisse ja ausalt öeldes ei osanud see teenindaja ka 100% selget vastust anda. Mingi päeva keskmine mis kujuneb tunnitaarbimise baasil blaa-blaa ja justkui ikka ka oma tarbimise jälgimine seda hinda muutev kuid minu arust on see nii kaua mõttetu, kui sinu arve ei koosne tunni hindade liite tehtega saadud summmast. Seda ei paku tegelikult mitte keegi ,kõigil on ikka mingi keskmine ja mõnel veel valem ka lisaks.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

outlaw kirjutas: 01 Juun 2022, 08:47
EE börsipaketis tasubki vaadata rivi Hinnatüüp. Kui seal on kirjas "Tunnipõhised hinnad", siis arvestus käib tunnikaupa. Kui aga "Öösel ja päeval erinev hind", siis hind muutub kaks korda ööpäevas, mis sest, et paketi nimi lubab hinna muutumist korra tunnis
Eesti Ekspressi artiklit lugesid? Seal selgelt kirjas,et selles paketis on päeva hind, mis muutub 2x päevas . EE-l polegi üldse sellist paketti ja nad hakkavad alles millagi tulevikus seda tunnihinda arvetsama, vist oli sügisest jutt. See järgmises Eesti Ekspressi artiklis jutuks.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

wicked
Postitusi: 319
Liitunud: 27 Veebr 2004, 10:41
Tsikkel: Bastard
Asukoht: tln
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas wicked »

kokkuvõttes lüpstaksegi korralikult.
suurte kampaaniatega, et inimesed reguleeriksid oma tarbimist odavatele tundidele. seda trummi on taotud sügisest saadik.
no krt, kui päriselt on börsil mingid tunnid 2-3 €/kWh ja keskmine jääb sinna 15-25 €/kWh, siis saab ju lollidele leelotamisega hea rutsi kokku ajada.
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 532
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas kiilas »

urmas66 kirjutas: 01 Juun 2022, 10:09
outlaw kirjutas: 01 Juun 2022, 08:47
EE börsipaketis tasubki vaadata rivi Hinnatüüp. Kui seal on kirjas "Tunnipõhised hinnad", siis arvestus käib tunnikaupa. Kui aga "Öösel ja päeval erinev hind", siis hind muutub kaks korda ööpäevas, mis sest, et paketi nimi lubab hinna muutumist korra tunnis
Eesti Ekspressi artiklit lugesid? Seal selgelt kirjas,et selles paketis on päeva hind, mis muutub 2x päevas . EE-l polegi üldse sellist paketti ja nad hakkavad alles millagi tulevikus seda tunnihinda arvetsama, vist oli sügisest jutt. See järgmises Eesti Ekspressi artiklis jutuks.
Ei viitsi praegu tööl arvutada, aga teen seda kodus õhtul kui viitsimist on, EE äpis on tunnipõhine tarbimine ja sel tunnil kehtinud hind näha, kui nüüd tundide korrutised kokku liita peaks tulema +/- sama hind mis arvel, kui ei, siis olen ka kuivalt saanud.
Kasutaja avatar

outlaw
Postitusi: 49
Liitunud: 05 Mär 2016, 20:32
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas outlaw »

Lugesin. Probleem ongi nende vanade "Öösel ja päeval erinev hind" börsipakettidega, mille hind muutub 2x päevas. Mul endal vähe uuem börsileping ja seal Hinnatüüp "Tunnipõhised hinnad" niiet hind muutub iga tund
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas romulus »

Su viidatud link on paywalli taga, aga eeldan, et see on sama artikkel, mis 25. mai paberväljaandes. Ma ei suutnud kuidagi sealt välja lugeda, et "teised müüjad pole seda justkui ka pakkunud". Kas saaksid viidata, kust selline info? See, et EE on nii petnud, on muidugi sigadus ja ma loodan, et EE kliendid piisavalt kisa tõstavad ning asi ei piirdu ainult vabandusega, ja nad mingil moel ka kompenseerivad.

Teistest müüjates panen näite oma energiamüügi lepingust (Alexela, "Alexela Kodupakett elekter"):

"Arveldusperioodi kestel tarbitud elektrienergia eest arveldatakse tunnipõhiselt NordpoolSpot elektribörsi EE (Eesti) piirkonna
(www.nordpoolspot.com) tunnihindade alusel, millele lisandub hinnamarginaal. Tunnimõõtmisega arvesti puudumisel
arvestatakse tunnitarbimine tulenevalt Konkurentsiameti poolt kinnitatud tüüpkoormusgraafikust. Tarbimise mõõtmise ja
arvestamise eest vastutab võrguettevõtja."

Ja nagu siin eelnevalt juba keegi ka kokku lõi, et arve summa oli tunnitarbmiste ja tunnihindade järgi.

Ehk siis väita, et "Ehk kõik me saime peva keskmise hinnaga arveid" ei ole nagu päris õige, probleem oli konkreetsete EE pakettidega.

r.

urmas66 kirjutas: 31 Mai 2022, 13:11
Kuna energia hinnad pole kaugelti soodsamaks läinud ja meil oli siin mõni aeg tagasi tuline vaidlus teemal tunnipõhine arvestamine ja tuinnihinnad arvel, siis tänaseks on asi ka ametlikult selgelt välja öeldud, et mingit tunnipõhist arvestust pole EE klientidel kunagi olnud ja teised müüjad pole seda justkui ka pakkunud.
Ehk kõik me saime peva keskmise hinnaga arveid ja mingit kütmise reguleerimist või muud pole siiani mõtet teha,sest see ei kajastu kuidagi sinu arvel.

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/1200 ... d-tegelase
Eelmisel nädalal kirjutasime, kuidas kümned tuhanded eestimaalased uskusid börsipaketiga elektrit ostes, et hind muutub iga tund ja sättisid seetõttu oma elektritarbimist hoolikalt kõige odavama hinnaga ajale. Tegelikult kasseerib elektrimüüja tihti kundedelt raha hoopis teistel alustel – hind muutub neile ööpäevas vaid paar korda. Mis sest, et paketi nimi on „Muutuv. Börsihind, mis muutub iga tund“
Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

romulus kirjutas: 01 Juun 2022, 11:15
Su viidatud link on paywalli taga, aga eeldan, et see on sama artikkel, mis 25. mai paberväljaandes. Ma ei suutnud kuidagi sealt välja lugeda, et "teised müüjad pole seda justkui ka pakkunud". Kas saaksid viidata, kust selline info? See, et EE on nii petnud, on muidugi sigadus ja ma loodan, et EE kliendid piisavalt kisa tõstavad ning asi ei piirdu ainult vabandusega, ja nad mingil moel ka kompenseerivad.
jagasin 29.05.2022 ehk selle 25.05.2022 artikli järge
Seda teiste müüjate teemat kirjutan mina ise,sest ma ei ole saanud üheltki adekvaatset vastust,et see nii oleks. Alexela tegi mulle pakkumis eelmisel aastal ja ma küsisin selle tegelase käest kuidas käib arvutamine, mitte et mida arvestatakse.Nad arvestavad jah, aga kuidas arvutus käib jäigi selgusetuks.
Mul on praegu Elektrumi tunni hinna põhine pakett. Kuid kuuarvel saad ikkagi rea kus on sinu tarbitud energia hulk korrutatud läbi mingi ühe hinnaga. See üks hind siis kujuneb sinu tunnitarbimise põhjal kuidagi(keskmine peäevahind ja keskmine kuu hind), aga ühegi müüja arvel ei kajastu liitetehtena sinu tarbitu. Vähemalt mina ei ole sellist müüjat leidnud ja TJA Trabijakaitse reeglites seda nõuet ei ole ka.
Ehk kui viitsid võta oma müüjalt päring ja las seletab selle lahti ning jaga siis tulemust meile ka.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas rannamees »

urmas66 kirjutas: 01 Juun 2022, 10:09
outlaw kirjutas: 01 Juun 2022, 08:47
EE börsipaketis tasubki vaadata rivi Hinnatüüp. Kui seal on kirjas "Tunnipõhised hinnad", siis arvestus käib tunnikaupa. Kui aga "Öösel ja päeval erinev hind", siis hind muutub kaks korda ööpäevas, mis sest, et paketi nimi lubab hinna muutumist korra tunnis
Eesti Ekspressi artiklit lugesid? Seal selgelt kirjas,et selles paketis on päeva hind, mis muutub 2x päevas . EE-l polegi üldse sellist paketti ja nad hakkavad alles millagi tulevikus seda tunnihinda arvetsama, vist oli sügisest jutt. See järgmises Eesti Ekspressi artiklis jutuks.
Uute mõõtjatega, uued börsipõhised tunnipaketid on kõik tunniarvestus.
Vanad, krt teab mis on vana EE jaoks, muutuvpaketid on tundide keskmine öö ja päev eraldi. ( kuni ca 100 000 klienti)
Nii seletas nende klienditeeninduse asjapulk.
Pilt

joel
Postitusi: 1802
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas joel »

urmas66 kirjutas: 01 Juun 2022, 10:06
Ma talvel helistasin Elektrumisse ja ausalt öeldes ei osanud see teenindaja ka 100% selget vastust anda. Mingi päeva keskmine mis kujuneb tunnitaarbimise baasil blaa-blaa ja justkui ikka ka oma tarbimise jälgimine seda hinda muutev kuid minu arust on see nii kaua mõttetu, kui sinu arve ei koosne tunni hindade liite tehtega saadud summmast. Seda ei paku tegelikult mitte keegi ,kõigil on ikka mingi keskmine ja mõnel veel valem ka lisaks.
See, et teenindaja ei oska 100% selget vastust anda või sina vastusest aru ei saa, ei tähenda, et mitte keegi ei paku tunnitarbimise hinnastamisega paketti. Eelnevalt kirjutasin, et minul just täpselt selline Elektrumi pakett on, kus arve koosneb tunnitarbimiste ja vastavate tunnihindade korrutiste summast üle kuu kõigi tundide. Kõigile kaugloetava energiamõõtja omanikele on tunnitarbimiste ajalugu kättesaadav ja ka börsihindade ajalugu on vabalt internetist leitav. Igaüks võib oma arve üle kontrollida, aga lihtsam on muidugi jaurata, et kõik käib ülimüstilise valemi järgi ja mitte kellelgi pole mitte ühelgi juhul mõtet oma tarbimist odavamate börsihindadega tundidele sättida, sest see ei muuda elektriarvet. See väide on lihtsalt vale. Ei maksa lasta ennast eksitada sellest, et arvel pole kõigi tundide hindasid eraldi välja toodud vaid on arvutatud see ülimüstiline "kuu keskmine ühiku hind". See on lihtsalt sinu enda igas tunnis börsi tunnihinnaga tarbitud summa jagatis kuu jooksul tarbitud elektrienergia kogusega. Arvel peab mingi koguse ja mingi hinna näitama ja kui energiamüüja hakkaks esitama 700-realisi arveid, siis oleks neil ilmselt veel rohkem seletamist, et mis jama see kõik seal arve peal on võrreldes praegusega, kus vast üsna vähestele peab seletama, et kas neil ikka on tunnipõhine arvestus või ei ole.
Joel
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

No nii, ma sain Elektrumist vastuse kätte.

Elektrumi börsipaketid on kõik tunnipõhise hinna arvestusega, nii ka Teie paketis, et selles osas Te muretsema ei pea.

Teil on Täpne pakett, mis on Imatrast üle tulnud klientidele, sellepärast seda ka kodulehelt ei leia.


Seega saab ikka oma elu keeruliselt edasi elada ja vahtida Nordpool või Elektrikell saiti ja hindasid ning sättida selle järgi pesu- ja nõudepesemist, kuni siis toiduvalmistamiseni välja. :mrgreen:
Kasutaja avatar

outlaw
Postitusi: 49
Liitunud: 05 Mär 2016, 20:32
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas outlaw »

mul tglt karvane tunne, et pildil olev 1000eur/mWh ei jää järgmisel talvel hinnalaeks. Millise pruudi juures tasuks enda börsipakett ära fix-ida ja mis hinnaga?

Pilt
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”