E-poe ostude tagastus. 14 päeva või 12 kuud? Või äkki üldse mitte?

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

E-poe ostude tagastus. 14 päeva või 12 kuud? Või äkki üldse mitte?

Lugemata postitus Postitas Ain »

-----
Teema poolitatud mujalt.
viewtopic.php?p=870163#p870163
@Ain ei ole algne autor.
Poolitas Mac.
----

► Näita Spoilerit
Ja päriselt nii teeksidki, et kasutad- ei meeldi näiteks ja saadad enne 14 päeva täitumist tagasi? :shock: Minuteada saab tagastada ikka asju mida ei ole kasutatud.. mis on aus ka teiste ostjate suhtes..
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: E-poe ostude tagastus. 14 päeva või 12 kuud? Või äkki üldse mitte?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

@Ain paberil näeb enamus tooteid head välja. Ma olen kindel, et meil kõigil on kodus minegid asju, mid on kasutatud vaid korra või paar, sest nad on kas viletsad või tee päriselt seda, mida tootja on lubanud. Mõned on toodetud ehk isegi mõne tuntud tootja poolt. Sa ei saa enne reaalset kasutust aru, et toode ei kõlba. Tootja lubab sulle mida iganes, et valmis toodetud landfilli eest raha kätte saada. Ma poleks nii kriitiline. Tehniliste seadmete puhul on üsna võimatu kasutamata aru saada, et toode ei täida tootja lubadusi ja ostja ootusi.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Teema algataja
Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: E-poe ostude tagastus. 14 päeva või 12 kuud? Või äkki üldse mitte?

Lugemata postitus Postitas Ain »

► Näita Spoilerit
Kõik õige ja ma saan Sinu mõttest aru aga nii ei ole ok! See toode jõuab siis ju järgmisele kasutajale.. Kas tahaksid olla see järgmine kes avastab, et oled ostnud kasutatud asja? Ikka ja jälle jõuab kuhugi telesaatesse või uudisnupukesse lugu, et nii on juhtunud.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: E-poe ostude tagastus. 14 päeva või 12 kuud? Või äkki üldse mitte?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Sa saad natuke valesti aru põhjuse ja tagajärje seosest. Tootja peaks selliseid asju mitte tootma ja müüja neid mitte müüma. Ostja pole poes mitte selleks, et tootja/müüja sissetulekut ja heaolu tagada. Ostjal on teised eesmärgid.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7200
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: E-poe ostude tagastus. 14 päeva või 12 kuud? Või äkki üldse mitte?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ain kirjutas: 20 Mär 2022, 11:22
► Näita Spoilerit
Kõik õige ja ma saan Sinu mõttest aru aga nii ei ole ok! See toode jõuab siis ju järgmisele kasutajale.. Kas tahaksid olla see järgmine kes avastab, et oled ostnud kasutatud asja? Ikka ja jälle jõuab kuhugi telesaatesse või uudisnupukesse lugu, et nii on juhtunud.
Kui müüja ei ole sind teavitanud,et kaubal on 14p tagastusaeg, siis pikeneb see seaduse järgi 12kuud+14päevaks.
Mul on õde ühe suure elektroonika müügifirma nö tagastuse ja garantii spetsialist(selle osakonna juht) ning küsisn temalt üle. Müüja peab selle kauab vastu võtma, kui kaup on originaal pakendis ja sellel püuuduvad kasutuse jäljed. Mobiiltelefoni ja muu puutetundliku ekraani peal oleva kile puudumine ei saa olla põhjuseks,miks seda toodet tagasi ei saa võtta. Ehk selle puudumine on seotud toote proovimisega.
Jah ma oleks selle tõesti tagastanud, kui see poleks mulle sobinud. Olen ise näiteks Teliast ostnud telefone ettevõttesse,millel on olnud ka kasutuse jälgi. Näiteks mulle on vaja konkreetset seadet,aga seda ongi poes ainult see üks,mille nad on tagsi ostnud. Tehakse hind sobivaks ja saame kaubale. Meil siin EU-s on need reeglid veel üsna tarbija vaenulikud, kuid näiteks USA-s saad tagasi viia ka kodus kasutuses olnud teleka või muusikakeskuse ja seda lausa pool aastat või midagi nii hiljem. Alles peab olema ostudokument.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: E-poe ostude tagastus. 14 päeva või 12 kuud? Või äkki üldse mitte?

Lugemata postitus Postitas Ain »

► Näita Spoilerit
Ära hakka meile USA asju rääkima! Meil need ei kehti. Usas pole ka käibemaksu.. mis me siis teeme? See 14p pikenemise jutt ei vasta tõele. Kaup peab olema kasutamata ja see on reegel. Kui Näiteks Garmini gps sisse lülitada siis aktiveerub automaatselt 30p. kaardiuuendusaeg. Ehk siis kui selline tagastustrikk teha siis uus ostja seda uuendust heal juhul enam ei saa... ja siit tekkib küsimus, et milles lõpuks siis müüja süüdi on.. Aga las see teema olla. Sain teist aru!
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7200
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: E-poe ostude tagastus. 14 päeva või 12 kuud? Või äkki üldse mitte?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ain kirjutas: 21 Mär 2022, 12:10
Ära hakka meile USA asju rääkima! Meil need ei kehti. Usas pole ka käibemaksu.. mis me siis teeme? See 14p pikenemise jutt ei vasta tõele. Kaup peab olema kasutamata ja see on reegel. Kui Näiteks Garmini gps sisse lülitada siis aktiveerub automaatselt 30p. kaardiuuendusaeg. Ehk siis kui selline tagastustrikk teha siis uus ostja seda uuendust heal juhul enam ei saa... ja siit tekkib küsimus, et milles lõpuks siis müüja süüdi on.. Aga las see teema olla. Sain teist aru!
Minuga pole mõtet vaielda, see 12k+14p on riigi poolt nii seatud. Mis asjad seal rakenduvad või mitte, mind kui ostjat ei koti kohe päriselt. Kui toode ei vasta minu ootustele, siis peab selle saama tagastada ja nii on. Kuidas ma saan aru,et Garmin ei vasta minu ootustele kui ma seda isegi sisse ei tohi lülitada? See oleks ju kogu selle tagastuse teema ühene nullimine kui see nii oleks. Õnneks see nii ei ole. Käibemaks ei puutu eraisiku tagastuse korral asjasse kohe üldse tegelikult ka jurisiku korral sama moodi.
https://www.ttja.ee/eraklient/tarbija-o ... dus#item-1
image.png
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: E-poe ostude tagastus. 14 päeva või 12 kuud? Või äkki üldse mitte?

Lugemata postitus Postitas Ain »

See 12 kuud+14 päeva on tõesti midagi uut.. seda ei teadnudki..
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: E-poe ostude tagastus. 14 päeva või 12 kuud? Või äkki üldse mitte?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

► Näita Spoilerit
Tee esiteks endale see tagastusasi enne selgks kui kirjutama hakkad. See su väide USA km puudumisest on kah loba, see ei kajastu hinnalipikul, aga kassas võetakse see sult kenasti ära.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: E-poe ostude tagastus. 14 päeva või 12 kuud? Või äkki üldse mitte?

Lugemata postitus Postitas Ain »

► Näita Spoilerit
See tagastusasi on mulle üsna hästi selge kuna olen müügiga tegelenud pikalt. Fakt on, et kasutatud asja müüja tagasi võtma ei pea (kui kuskil keegi seda teeb, on hästi) Seda, et on lisandunud see 12k+14p. kui klienti ei teavita- seda ma tõesti ei teadnud(aga see üldjuhul ka ei muudaks midagi kuna enamik e-poode näitavad müügitingimusi kus see 14p tagastus sees- ehk teavitamise nõue on täidetud) Ja Usa km. sellisel kujul ja suurusjärgus nagu meil minuteada puudub- sellepärast on seal ka hinnad paljudel asjadel odavamad kui meil. Aga nagu eespool ütlesin siis las see tagastusteema jääb sinnapaika! Siin põhijutt navide arutelu tsiklile.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: E-poe ostude tagastus. 14 päeva või 12 kuud? Või äkki üldse mitte?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

USA's on osadel oma "käibekas", osadel on see hinnasildil, teistel saad kassas üllatuse...
pilt.png

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7200
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: E-poe ostude tagastus. 14 päeva või 12 kuud? Või äkki üldse mitte?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kui ma tulen nö füüsilisse poodi ostma Navi seadet, siis ma eeldatavasti lülitan ta sisse ja proovin ning vaatan mida toode endast kujutab. Kui ma seda teha ei saa, siis ei saa ka osta. Lähen teise poodi. Riideid ka poes proovitakse selga ja katsutakse ning siis isegi ei osteta ära kui number ei sobi. Keegi ei arva,et peab nüüd sundostu tegema kui kampsun väike või pintsak suur on.
Kui Garmini seade hakkab mingit aega selle peale lugema,siis sorry see on küll juba müüja probleem ehk ta ilmselt nutika tegelasena teeb omale poodi nö demo seadmed,et mitte kõiki karpe lahti koukida iga ostusooviga inimese jaoks. E-poe korral jääbki üle see, et klient avab pakendi ja proovib toodet ning kui see ei vasta ootustele, siis tagastab ja müüja ei saa seda vaidlustada, kui tootel pole kasutamisjälgi ja pakend on avatud. Sisselülitamine ja ka laadija juhtme ühendamine ei ole toote rikkumine.

Enamuse Eesti elektroonika e-poodide kodulehtedel on tagastamise juures selline tekst.
Teemaväline
Eraisikul on võimalik e-poest ostetud toodet tagastada 14 päeva jooksul, alates kauba kättesaamise hetkest.
Tagastatav toode peab olema täiskomplektne ning võimalusel originaalpakendis.
Tagastatav kaup peab olema kasutamata ja rikkumata (kliendil on õigus kaubaga tutvuda viisil, nagu see on lubatud tavapäraselt poes ning klient vastutab kaubaga tutvumisel kauba väärtuse vähenemise eest, kui ta on kaupa kasutanud eeltoodust muul viisil).
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7200
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: E-poe ostude tagastus. 14 päeva või 12 kuud? Või äkki üldse mitte?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

@Macintosh äkki teeb selle navi e-poest ostmise ja tagastamise kohta nö uue teema, kuna see võib olla vajalik teadmine kui isegi kõik müüjad ei ole lõpuni kursis tagastuse tingimustega.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: E-poe ostude tagastus. 14 päeva või 12 kuud? Või äkki üldse mitte?

Lugemata postitus Postitas Ain »

► Näita Spoilerit
Selleks ongi poes müüjad. Nemad näitavad ja õpetavad. Lisaks on paljudest asjadest näidised. Need müüaksegi hiljem odavamalt maha või kantakse kuludesse. Garminil on selleks gps simulaator mis tuleb kohe käivitades sisse lülitada. Kui Sa seda ei tea ja kohe seadme küsimata poes karbist välja kakud ja sisse lülitad siis on huvitav situatsioon... Võid seda näiteks Jakarist küsida mis siis saab... Mina pakuks, et see on sisuliselt sama situatsioon kui keerad joogipudelil korgi maha ja maitsed kuna Sul on ju õigus sellega tutvuda kuna pole kindel kas see Sulle maitseb näiteks... See vast vähe utreeritud :D
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7200
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: E-poe ostude tagastus. 14 päeva või 12 kuud? Või äkki üldse mitte?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

@Ain jutt siis e-poest tagastamisel ja millised eripärad on Garminil ei huvita küll mitte kedagi kui tarbijakaitsesse pöördud.
Samas Jakari kodulehel on selline jutt tagastuse kohta ja ei midagi mingist 30 päevast või mingist muust viitsütikuga pommist, mis Garminiga kaasa tuleb.

https://garmin.com.ee/et/content/3-kasutustingimused
image.png
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: E-poe ostude tagastus. 14 päeva või 12 kuud? Või äkki üldse mitte?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Minu algne mõte oli tegelikult ainult see, et kui tellitakse e-poest navi ja seda reaalselt kasutatakse mingi aja siis ei ole iseenesest mõistetav, et kui see mulle ei sobi siis saadan selle tagasi. Ka Sinu viidatud tarbijakaitse tingimustes on väga selgelt kirjas, et tagastada saab ainult kaupa mida ei ole kasutatud.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: E-poe ostude tagastus. 14 päeva või 12 kuud? Või äkki üldse mitte?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Ain kirjutas: 21 Mär 2022, 21:55
Selleks ongi poes müüjad. Nemad näitavad ja õpetavad. Lisaks on paljudest asjadest näidised.
Pole see elu nii ilus midagi. Müüjad vahetuvad, koolitusi pole saanud jne., korduvalt sellega kokku puutunud. Ja pole ka kõigest näidiseid, eriti siin vahepeal kui komponentide saadavusega probleeme.
Ise tellisin ühest Eesti e-poest viimatise Musta Reede ajal spordikella, neil oli hinnaga eksitus sisse sattunud, tavaliselt sellele soodukat ei pakuta. Kaupluses olin kunagi mingit näidist vaadanud, aga kuna toode oli mitu korda uuenenud vahepeal, siis uskusin viimaseid reklaamvideoid jne. Kaupluse näidised olid vanad mudelid ja uusi ei lubatud sisse lülitada põhjendusega - garantiiaeg hakkab kohe tiksuma ja siis pead ära ostma. Ok, see selleks.
Tellisin omale 2 erinevat versiooni, 1 uuendatud ja 1 täitsa uus mudel. Kaalusin mitu päeva, et kumma jätan ja siis sisse lülitan. Lõpuks siis lülitasin ühe sisse ja wtf?!, sisu vana juust ja kaugel sellest mida reklaampiltidel või videotes näidatakse. Displei loetavus täielik kräpo, korpuse disainile ainult rõhku pandud. Ekraani värvikamma täielik p.sk, must polnud must vaid sinakashall. Ja nii see tagasi kauplusesse läks. Võeti vastu ja polnud mingit probleemi ega juttu, et ei tohi sisse lülitada. Ka see ei olnud takistuseks, et softi update oli mul tehtud.
Aga saan aru, et mu tagastus oli kellegi suhtes ebaõiglane?
Kasutaja avatar

Teema algataja
Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: E-poe ostude tagastus. 14 päeva või 12 kuud? Või äkki üldse mitte?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Teadmata mis täpselt toimus on raske hinnangut anda. Kui Sa seda ei kasutanud siis mitte. Aga kui oleksid selle kellaga mingid päevad mööda metsa rallinud siis ilmselgelt. Täna muidugi navide osas paljudel asjadel eluaegsed kaardiuuendused ja selles osas see polegi probleem.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: E-poe ostude tagastus. 14 päeva või 12 kuud? Või äkki üldse mitte?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

No tegelt ca 2 päeva osaliselt kasutasin, et näha kuidas erinevates valgustingimustes ekraan on.
Aga jah, kaupluse sõnul oleks probleem tekkinud kui oleksin aktiveerinud mingi spordireziimi. Seda siis öeldi tagastust vormistades. Samas enne ostu näidistega tutvudes loeti kõva häälega sõnad peale - nagu sisse lülitad, ostad ära!
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7200
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: E-poe ostude tagastus. 14 päeva või 12 kuud? Või äkki üldse mitte?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ain kirjutas: 21 Mär 2022, 22:27
Minu algne mõte oli tegelikult ainult see, et kui tellitakse e-poest navi ja seda reaalselt kasutatakse mingi aja siis ei ole iseenesest mõistetav, et kui see mulle ei sobi siis saadan selle tagasi. Ka Sinu viidatud tarbijakaitse tingimustes on väga selgelt kirjas, et tagastada saab ainult kaupa mida ei ole kasutatud.
Kui ma võtan selle navi, panen tehase pakendisse tagasi ja sellel puuduvad kõik kasutuse jäljed, siis ei saa keegi selle vastuvõtmisest keelduda. Tegelikult ma võtan selle klaasikaitse kile ka alati igal telefonil ja muul sellisel seadmel maha ning kleebin kuskile kust selle kohe ka kätte saab, et vajadusel tagasi panna. Samas selle kile puudumine ei saa olla põhjuseks tagastusest keeldumisele.
Kui sa nüüd ennast paned ostja rolli ning saad e-poest kätte navi ning sinu loogika järgi saab seda ainult avamata karbis tagasi saata,siis kus on selle asja point? Õnneks on meil EU-s tarbija(see kel on raha osta kaupa) ikkagi nö eelistatud seisus ja saab kõik asjad viisakalt tagasi anda. Kui kaubal on mingid kasutuse jäljed,siis on kaupmehel õigus mitte 100% summast tagastada vaid teatud summa vähem nö kulumise katteks, kuid pole õigust tagstusest keelduda. kui summas kokkuleppele ei jõuta, siis kohus otsustab. Samas kohtusse ei taha ükski kaupmees naljalt minna, sest ostja saab üldjuhul seal veel suurema õiguse kui see millega ta algselt nõus oleks olnud.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 532
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: E-poe ostude tagastus. 14 päeva või 12 kuud? Või äkki üldse mitte?

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Mul kogemus Teliaga, mõned aastad tagasi tegin eeltellimuse Samsung S8-le(äkki oli see mudel), sain kätte ja kasutasin paar päeva ja no mitte ei istunud mulle see, eriti tagumise sõrmejäljelugeja pärast kuna mul vasaku käe näpp otsast ära käinud ja ei liigu nii nagu peaks, viisin tagasi ja võtsin teise telefoni(tasaarveldust kohe ei tehtud), umbes kuu aja pärast teavitati, et nad ei saa seda telefoni uuesti enne müüki panna kui tagumist korpuse kaant ära ei vaheta kuna seal mingi 5-8mm kriim sees, kui olen nõus kaane vahetusega, siis selle hind(85-100€, täpselt ei mäleta) võetakse tagastatavast summast maha, mis mul üle jäi, sest see kriim seal isegi võis olla, ei eita, aga ka ei kinnita seda.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”