Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7341
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ilmselgelt ei viitsi ma muru niita, sõidaks parem mootorrattaga.
Või noh, vahel isegi viitsiks aga näib, et olud peaaegu on alati minu vastu: kui mul on aega niita siis sajab või on liiga vara/hilja, samas, kui ilm on niitmiseks sobilik siis pole mul aega (või viitsimist). Ja muidugi tuleb bensuniidukiga niitmisega puhul kirsina tordil kaasa üleadsete terroriseerimine müraga. Sellest tahaks ka vabaneda. Ilmselgelt, kui ise tehtud ei saa siis on paar varianti a) võtad lambad; b) lased lastel/naisel niita; c) palkad kellegi; d) ostad roboti. Ma läheks ilmselt roboti palkamise teed.
Seega soovitage robotniidukit õuemurule, mis niidab ära max 700m2 muruplatsi. Eriti tahaks kuulda kogemusi robotitega, mis pole ülemise riiuli kaup. Hinnapiiriks 1K€.


🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6614
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Kui liigendatud plats, takistused, sile, konarlik, kallakud....
Kui u.700m2 pinda siis vaata kuni 1000m2 masin.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3133
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 328 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas ranel »

yeekim kirjutas: 26 Apr 2022, 16:31
Kui liigendatud plats, takistused, sile, konarlik, kallakud....
Kui u.700m2 pinda siis vaata kuni 1000m2 masin.

edu
Konarlik pind, siis unusta robot ära. Tulemus jääb kole, sest niidab kõik lohud ka välja. Robot siledale pinnale hea. Laia teraga niiduk jätab visuaalselt parema tulemuse, kui pind konarlik all.

Kindlasti olgu vihmasensor olenemata hinnaklassist. Omal lasin mullafreesiga kogu aia läbi ja siis siledaks, et tekitada eeldus roboti jaoks.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas Tort »

Macintosh kirjutas: 26 Apr 2022, 16:19
Eriti tahaks kuulda kogemusi robotitega, mis pole ülemise riiuli kaup. Hinnapiiriks 1K€.
Selle riiuli kõrgusega on nii, et mõistlik on osta ühe korra. Kogemused Worksi ja Husqvarnaga. Esimene neist on täielik s**t, koliseb, pidevalt piiksub kuskil, ei oska loogiliselt mõelda, ise ei ostaks kunagi. Teine on tark ja hea, kindlasti soovitan. Tonni kandis saab ka neid juba +- 600m2 jaoks.

Edit: Aga kui on vaja mingit maastikusuutlikumat asja, siis ei oska küll soovitada.
Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas randel »

Minule paigaldas VLT Aiatehnika Husqvarna 305, julgen soovitada. Töö oli kiire ja asjatundlik, kogu esimese suve toimis robot probleemivabalt, teine hooaeg pole veel alanud. Boonusena oli VLT poolseks kontaktiks meie oma tuntud motomees Jüri Triisa, sai paigalduse kõrvale ka motojuttu rääkida :bsmile:
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7341
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Tort kirjutas: 26 Apr 2022, 17:10
Edit: Aga kui on vaja mingit maastikusuutlikumat asja, siis ei oska küll soovitada.
Maastikusuutlikus pole vajalik. Värske muruplats. Freesitud, siledaks riisutud-rullitud ja muru külvatud.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

arendaja
Postitusi: 285
Liitunud: 05 Mai 2007, 09:54
Tsikkel: Tenere 700
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas arendaja »

Mul Husqvarna toimetanud nüüd juba 7 suve. Iga kevad uued terad ja tuld. Niita sellised 400ruutu.
Slr 650 > Gsxr 600 > Hornet 919 > Cbr1000rr > Mt09 > Tenere 700
Kasutaja avatar

reimz
Postitusi: 107
Liitunud: 10 Mai 2004, 15:23
Tsikkel: GSX-R 1000 K3 / Warrior
Asukoht: Tallinn - Kiisa
Tänatud: 2 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas reimz »

Mul Worx toimetanud 6 aastat. Siiani pole isegi akut pidanud vahetama. Uued terad ja jälle mõnda aegu muretu. Asub suvekodus, kus igapäevaselt kohal pole. Kinni ei jää ja lolliks ei lähe.
Muru kuskil 700-800 ruutu ja pigem keeruline hoov (puud, põõsad, tänavakivi jne).
Mul vana mudel ja telefoni äpp kehva, aga muidu väga rahul ja uue ostaks tõenäoliselt ka Worxi.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6614
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Endal samuti WORX, uuem mudel- lihtne ja lollikindel: ostad, paned laadimisjaama ja kaabli maha ning unustad.
Sellepärast ostsin, et oli just lihtne ja lollikindel. Esimene nädal läks jälgimisele ja aia "kujundamisele"- vaatasin, kuhu kinni jäi, kus väikesest puust/põõsast/lillest üle pani....

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Minu tugrikud Husquarnale kolm aastat selline masin minu sõber olnud
Üks parimaid oste minu elus.
Husquarnal on kõige pikem kogemus robotniidukitega. Arvatavasti ka head asjad patendiga kaitstud.
Pole see vihmasensor mingi vajalik asi. Pmst saan automatiseerida ilmateate järgi kui vajadus peaks olema. Aga vihm ei tee talle mitte midagi.
Minul on on mehkast ostetud. Iga sügis korjavad kokku ja toovad kevadel tagasi puhtana, uute teradega ja brand new softiga, kui on vahepeal uuendust tulnud. (just täna helistasid et toovad täna tagasi :) )
Minu jaoks muru teema peaaegu unustatud teema. Kui masu peaks tulema siis see on kõige viimane asi mille maha müün :D
Husquarna sai võetud kuna tuttav, kellel niidukite äri on pereäri juba isalt pojale (mitte eestis) ütles, et nothing els but husquarna.
Lähed poodi, küsivad kus elad, mõõdavad maaametis lapi ära ja näitavad riiulis, et see masin. tulevad sõidavad oma aparaadiga traadi maasse ning võid õlut libistada ja vaadata, kuidas koer niidukit taga ajab.

Esimesed paar nädalat on sellised, kus ta siis leiab sinu hoovis need murekohad. Mingi lohk, kuhu ratas ära upub, tood kühvliga nata pinnast. Mõni põõsas, kus okstesse takerdub vms, mis vajab kohendamist. Peale seda peaaegu et unustatud asi (minu hoov on kaugel ideaalsest ning igasugu keerukate kohtadega ning liigendatud.)

Töötab tööpäevadel 9sast kuueni. Ndl vah kui ise hoovis ja öösel kui mõni siil vms tegelane paterdada tahab istub laadijas.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Endal samuti Husky. Miks Husky, ah mulle lihtsalt nende kaubamärk ja asjad meeldivad. Trimmer ja akuniiduk ka samalt tootjalt.
Kasutuses olnud 5 aastat, ainus probleem oli korra eelmisel aastal kui soft miskit jupsis. Reset ja uus algseadistus ning toimetas jälle edasi. Teloäpis kaart paneb villast, näitab nagu sõidaks vahest üle terrassi ja ka naabri aias või üldse läbi toa, eks see geolokatsiooni kamm ole. Pinda on 500 m2, suht lihtne L-kujuline aed koos mõnigate puud-kivid takistustega, need siis piirdekaabliga ümbritsetud.
Hoolduses käisin ainult esimesel hooajal, garantii kehtivuse pärast. Rohkem pole käinud, see softiuuendus ei anna talle miskeid vigureid juurde ja puhastada ning terasid vahetada oskan ma ise kah. Selle 40-50 euriku eest saab päris palju :bsmile: , mida siis terrassi peal vedeledes koos šašlikuga konsumeerida, samal ajal kui sulane muru järab.
Kasutaja avatar

Enn
Postitusi: 188
Liitunud: 10 Juul 2009, 15:51
Tsikkel: Yamaha Super Tenere XT1200 ZE
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas Enn »

Tagasi teemasse. Suvilas 2 viimast aastat Husqvarna 430x, väga rahul. Pind küllaltki konarlik, aga nii ilusat ja ühtlast muru kui nüüd pole seal kunagi varem olnud. Ka mutid on tegevust oluliselt vähendanud. Muude markide kohta ei oska öelda.
n
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Mul alustas just tööd Husqvarna 415x. Eks aasta lõpus saab õelda, kas oli mõistlik ost või mitte :P
Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas AzA »

Vaata klassikalise lõiketeraga variant, husqvarna vms ... need kolmnurkadega plated jäävad in the end igasse õuna ja oksakesse kinni.
Rabad rohkem möllata, kui enne robotabilist :mrgreen:
Võibolla nüüd on asjalikumaks-jõulisemaks muutunud ... aga kui vähegi õunapuid on, uuri, kas su valik antoonovkast jagu ikka saab.

Ma isiklikult loobusin ära - muru ca 400m2 ja aja jooksul igast liivakaste, grille, lõkke jaoks pott jms. tekkis .... tuli ikka siit sealt käsikaga üle käia.
Lõpuks sain aru, et kord nädalas see liigendamata plats edasi-tagasi läbi kõndida on rohkem selline õlle kõrvale 15 minti lisaks kõmpimist, mis pole minu megasissetulekute juures lihtsalt roboti hinda väärt.
Lisaks mind hakkas häirima teelehtede vohamine, näib, et see pidev madal muru soodustas kõrreliste hukku - muruinsener ei ole, aga näis justkui nii.
Võtsin Makita akuniiduki ja asi ants - naaber ei kilju, hooldusega mässama ei pea, tera lasen relakaga üle või kui igav, siis õlle kõrvale kruvin maha ja käia peale. Maksis teine hirmsad 150€ vms, - akud ja laadija küll lisaks, kui ei juhtu olema.
Ilmselt ostaks roboti uuesti, kui hind oleks seal 200-300€ vahel.
Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

AzA kirjutas: 27 Apr 2022, 09:11
Vaata klassikalise lõiketeraga variant, husqwarna vms ... need kolmnurkadega plated jäävad in the end igasse õuna ja oksakesse kinni.
Rabad rohkem möllata, kui enne robotabilist :D
Siin on omad plussid nii ühel kui teisel. Klassikalise teraga on see oht, et lööb selle tera mingisse maas vedelevasse puuoksa või muusse kõvemasse jamasse kinni ja siis kas jääb töö pooleli või halvemal juhul kärssab miskit läbi.
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas AzA »

M.T. kirjutas: 27 Apr 2022, 09:25
Siin on omad plussid nii ühel kui teisel. Klassikalise teraga on see oht, et lööb selle tera mingisse maas vedelevasse puuoksa või muusse kõvemasse jamasse kinni ja siis kas jääb töö pooleli või halvemal juhul kärssab miskit läbi.
Jap, see ongi selline valik, valiku otsas teema ... ostad oma aia jaoks ära, siis kästakse lapselastele liivakast ja bassein panna, lõpuks läeb nats katki .... ega ilmselt tavaniidukiga kohendamisest niikuinii pääse.
Umbes sama teema nagu robottolmuimejatega .... suur lai suhteliselt vaibavaba avatud korrus, siis ok ... selle hetkeni kui veits vindisena väikse varba ära lööd või peale sellele jobule astud .... miskeid nurgataguseid peab ikka manuaalsega tegema või vähemalt varuks hoidma mingi nüssaka, kui robootika otsustab ära kõndida valel ajal :P
Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

AzA kirjutas: 27 Apr 2022, 09:33
M.T. kirjutas: 27 Apr 2022, 09:25
Siin on omad plussid nii ühel kui teisel. Klassikalise teraga on see oht, et lööb selle tera mingisse maas vedelevasse puuoksa või muusse kõvemasse jamasse kinni ja siis kas jääb töö pooleli või halvemal juhul kärssab miskit läbi.
Jap, see ongi selline valik, valiku otsas teema ... ostad oma aia jaoks ära, siis kästakse lapselastele liivakast ja bassein panna, lõpuks läeb nats katki .... ega ilmselt tavaniidukiga kohendamisest niikuinii pääse.
Umbes sama teema nagu robottolmuimejatega .... suur lai suhteliselt vaibavaba avatud korrus, siis ok ... selle hetkeni kui veits vindisena väikse varba ära lööd või peale sellele jobule astud .... miskeid nurgataguseid peab ikka manuaalsega tegema või vähemalt varuks hoidma mingi nüssaka, kui robootika otsustab ära kõndida valel ajal :P
Õuerobotiga elu natuke lihtsam, ajas pinnad suuremad ja igasugu takistusi tuleb vähem ette. Lisaks saab vajalikud alad piirdekaabliga ära piirata ja sellega võimalikke jamasid osaliselt juba eos vältida.
Toas aga neid pind väiksem, liigendatud, erinevad takistused (juhtmed, mööblijalad, madal mööbel kuhu alla ei mahu, vaibad, uksepakud, jne.). Sellel vennikesel on tööelu ikka hulga keerulisem võrreldes õues elava sugulasega.

Enda näitel, Husky rügab õues suvi läbi ringi ja vahest käin ise terrassiääred ja mõned kohad ise üle, kuhu ta lihtsalt ei pääse lõiketeraga ligi. iRobot aga enamus aega naudib puhkust, sest selleks et ta normaalselt tööd saaks teha, selleks vaja mõned takistused ta teelt eemaldada - söögitoolid, mõni vaip, diivanilaud, ... Ja lõpuks on ikka päris palju nurkasid vaja ise puhastada. Deem, teen siis juba kõik ise :wack:
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

AzA kirjutas: 27 Apr 2022, 09:11
Vaata klassikalise lõiketeraga variant, husqvarna vms ... need kolmnurkadega plated jäävad in the end igasse õuna ja oksakesse kinni.
Rabad rohkem möllata, kui enne robotabilist :mrgreen:
Võibolla nüüd on asjalikumaks-jõulisemaks muutunud ... aga kui vähegi õunapuid on, uuri, kas su valik antoonovkast jagu ikka saab.

Ma isiklikult loobusin ära - muru ca 400m2 ja aja jooksul igast liivakaste, grille, lõkke jaoks pott jms. tekkis .... tuli ikka siit sealt käsikaga üle käia.
Lõpuks sain aru, et kord nädalas see liigendamata plats edasi-tagasi läbi kõndida on rohkem selline õlle kõrvale 15 minti lisaks kõmpimist, mis pole minu megasissetulekute juures lihtsalt roboti hinda väärt.
Lisaks mind hakkas häirima teelehtede vohamine, näib, et see pidev madal muru soodustas kõrreliste hukku - muruinsener ei ole, aga näis justkui nii.
Võtsin Makita akuniiduki ja asi ants - naaber ei kilju, hooldusega mässama ei pea, tera lasen relakaga üle või kui igav, siis õlle kõrvale kruvin maha ja käia peale. Maksis teine hirmsad 150€ vms, - akud ja laadija küll lisaks, kui ei juhtu olema.
Ilmselt ostaks roboti uuesti, kui hind oleks seal 200-300€ vahel.
Ei saand vait olla
Huskil on õhukesed mõne cm pikkused lendterad. Tunduvad vaadates mänguasjad (no oled ju harjunud nägema korraliku nuga niiduki all).
Need on väga head asjad. Ei jää kinni, ei lõhu otsa sõidetavat asja pilbasteks, samuti on nii looma kui inimvigastuse tõenäosus oluliselt väiksem. Toimivuse kohapealt võin kinnitada, et toimivad väga hästi.

Tihedalt niites peaks kõrreliste osakaal suurenema, sest leheline vajab oma lehe pinda aga kui see kogu aeg ära võtta siis taandub, kõrreline aga kestab niitmist väga hästi. Seega see väide, et lehelisi rohkem saab on ebatõenäoline (külva muruseemet juurde)

Mis puutub ense liigutamist siis :bsmile:
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas AzA »

Madlobster kirjutas: 27 Apr 2022, 10:01
Huskil on õhukesed mõne cm pikkused lendterad. Tunduvad vaadates mänguasjad (no oled ju harjunud nägema korraliku nuga niiduki all).
Need on väga head asjad. Ei jää kinni, ei lõhu otsa sõidetavat asja pilbasteks, samuti on nii looma kui inimvigastuse tõenäosus oluliselt väiksem. Toimivuse kohapealt võin kinnitada, et toimivad väga hästi.
Ilmselt kogu see muusika sõltubki väga väga aiast, justkui tolmuka näol toast - miski üksik meesterahvas - 3 taburetti, mikrolaine ahi ja kitarr on robot ok.
Aiaga umbes sama, modernne lage väljak ühe suure muruplatsi ja teest garaaziukseni uunikivitatud variandi puhul igati ok.

Terad ... jah, ma seda mainisingi, et äkki on nüüd asjalikum ... mul jäi pidevalt õuna sisse kinni - äkki oli liiga lahja masin vms.
Lõppeks müüakse saage ka ja pole õuna probleemi, mulle see tavatera istus, hekseldas õuna väetiseks ja asi ants.
Sedapalju pean nüüd korjama rohkem :(

See teelehe teema oligi selline kummaline, ajas oma lehed lapiti maadpidi laiali .... paaril tuttaval sama probleem, samuti võililled raisad muutusid sellisteks madalateks lühikese varrega sportlilledeks.

PS: ma pole robotivastane, püüan lihtsalt negatiivseid pooli ka mainida. Iseenesest sobilikku aeda igati vinks vonks asi.
Kuigi mulle teevad need sellid nalja, kes aia automatiseerivad ja siis käivad autoga kuskil rabas iga nädal kõndimas .... et vormi hoida .... elame ikka hästi eksole :-|||
Elik robotit ostes peaks kohe asendama iga nädalase tunnise kõnnaku ... noh, kui rüüpamisest veidi kaugemale kaeda ....
Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

AzA kirjutas: 27 Apr 2022, 10:12
Kuigi mulle teevad need sellid nalja, kes aia automatiseerivad ja siis käivad autoga kuskil rabas iga nädal kõndimas .... et vormi hoida .... elame ikka hästi eksole :-|||
Elik robotit ostes peaks kohe asendama iga nädalase tunnise kõnnaku ... noh, kui rüüpamisest veidi kaugemale kaeda ....
Aga rabas on rahustav, värske õhk ja vaikus ning saad seda koos naise ja lastega teha ning loodust vaadata. Koduaias oleks suht koom kui pereisa niidukiga ees käib ja perekond kaasa longib ning ainus mida vaadata on see, et näe krt jälle on mingi umbrohu raibe ennast kasvama sättinud. Rabas on relax, koduaias võib hoopis stressitase tõusta. Mis võib viia veel rohkema :bsmile: :bsmile: :bsmile:
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas AzA »

Oh absoluutselt, lõpuks on asi nagu iga muu jurramiga ... elustiilis.
Ma pigem viitasin selle, et igasugu automaatikaga kaasneb paratamatu elustiili muutus ja endas tuleb leida miskine jõud mitte stiilis söön igapäev burksi mugavuse poole kalduda.
Mul paar tuttavat on, kes kõvasti rabanud, et ei peaks kodus rabama ja nüüd rabavad osalt, et kõik see kõnts töös hoida ja osalt seepärast, et kodus pole enam mitte sittagi peale joomise teha :D
Aga mulle meeldib.

701
Toetajaliige
Postitusi: 440
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas 701 »

Mul oli maal miski Viking 4000 või 5000 m2, enam ei mäleta. Niidetavat pinda oli 3600m2. Muidu see masin toimetas ilusti, kui kohal olid. Hoov oli niidetud ja muru kena. Laisk oli ta. Kui nägi, et kedagi pole, siis suutis ennast ikka mingi tuulega kukkunud oksa või koerte kaabitud augu otsa parkida ja niitmise pooleli jätta. Vahest pööras sõber nädala sees läbi ja aitas niiduki jälle liikuma. Ilgem asjatamine oli tegelikult see talle sobiva töökeskonna hoidmine. Peale kahe aastat jänti suuris ta ennast auto tagasilla alla parkida ja seal ta maine teekond lõppes. Edasi lasen 0 pöörde niidukiga. Tegelikult roboti võtaks küll uuesti aga siis sellise mis auto alla ei mahu ja koer õues magada ei julge. Roboti suurim pluss on minu meelest see, et ta hoiab rohu pidevalt lühikese ja ei tekki seda vastikut niidetud pläga, mis harva niites kipub jääma.
Viimati muutis 701, 28 Apr 2022, 12:26, muudetud 1 kord kokku.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/

roadriders
Postitusi: 82
Liitunud: 17 Veebr 2004, 12:24
Tsikkel: Gold Wing 1500 SE
Tänatud: 20 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas roadriders »

Huvitav, et urmas66 nii kuss on? Tavaliselt oleks ammu juba sõna sekka öelnud stiilis "mul on...., mu naisel on..., mu sõbral on..." (w) Aga teemasse. Ostsin huvi pärast endale eelmine aasta mingisuguse Redback nimelise asjanduse. Otsest vajadust ei olnud, meeldib niiduki või traktoriga niita, aga kõigil on, kuda siis minagi ilma. Minu üllatuseks töötab juba teist aastat (just tõstsin garaazist välja ja lasin prooviringi teha). Aegajalt suudab ennast küll kusagile lillepeenra äärde (peaks traadi vist kaugemale tõstma) sisse kaevuda, aga muidu pole häda midagi. Töötab 1,5 tundi järjest, laeb 45 min. Mingeid erilisi vigureid peal ei ole (äpp jms.), vihmasensor on, lihtne menüü. Maksis soodushinnaga kusagi 500 raha ümber Bauhofis. 200 m traati ja kinnitused pidin komplektis olevale 150 m juurde ostma, kuna igasuguseid "saarekesi" oli vaja kinnistul hulgaliselt juurde tekitada.
Viimati muutis roadriders, 27 Apr 2022, 12:24, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas tito »

M.T. kirjutas: 26 Apr 2022, 22:37
Endal samuti Husky. Miks Husky, ah mulle lihtsalt nende kaubamärk ja asjad meeldivad....
Ise sõitsid Hondaga.... :mrgreen:

Mul samad valikud, et 4 tundi nädalas ei taha muru niita, see teeb kevad-suvi-sügis hooajal kokku päris mitukümmend tundi tööd, seega vajaks ka robotit.
Kui Catweesis töötasin ja see veel väikemootorite kõrvalt MIIMOT müütas, siis nendega oli see häda, et kippusid välgu pärast maha põlema- kas tänapäevastel millel need ilma andurid jms teevad selle töö sinu eest ära, et kalleid ajusi äiksega maha ei põle?
Kasutaja avatar

Kox
Postitusi: 551
Liitunud: 07 Okt 2006, 13:10
Tsikkel: 701 Enduro & Intruder 1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas Kox »

Minu Husqvarna 315X niidukil algab neljas hooaeg ja mina ei saaks rohkem rahul olla.
Lihtsat toimib ja ongi kogu lugu.
Omatud: Yamaha R6 99/Yamaha R6 02/Suzuki GsxR 600 04/Kawasaki Zx6R 03/Kawasaki Zx10R 04/Yamaha R1 04/Buell Xb9R Firebolt 02/Yamaha R6 07/KTM 950 SM 07/Kawasaki Zx10R 09/Buell Xb9S Lightning 04/KTM Super Duke 05/Aprilia Shiver 08/Yamaha R6 07/3x Yamaha FZ1N 07&08/Aprilia Tuono 07/Aprilia Tuono V4R 11/KTM 1290 Superduke R 14/KTM 1190 Adventure 14/BMW R 1250 GS Adventure 19/Husq 701Enduro 20 & Suzu VZR 1800 08
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kox kirjutas: 27 Apr 2022, 12:24
Minu Husqvarna 315X niidukil algab neljas hooaeg ja mina ei saaks rohkem rahul olla.
Lihtsat toimib ja ongi kogu lugu.
Jep mul samamoodi
ja ongi kogu lugu :)
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

tito kirjutas: 27 Apr 2022, 12:15
M.T. kirjutas: 26 Apr 2022, 22:37
Endal samuti Husky. Miks Husky, ah mulle lihtsalt nende kaubamärk ja asjad meeldivad....
Ise sõitsid Hondaga.... :mrgreen:
1. Huskyl tänavarattaid siis polnud valikus.
2. Miimo hind oli natuke vastuvõetamatu, Rasmuse masseerimisest hoolimata.
3. Just nimelt sõitsin, täna pole ühtegi Hondat. Btw, kui VFR ostsin, siis oli Accord kah.
4. Nüüd käib päris tihedalt mõte, et äkki tooks garaazi Svartpileni.
5. Survekas kipub ka vist Husqvarna kasukas Nilfisk tulema.

Ühesõnaga, Honda on ajalugu ja Husky kipub garaažis ülemvõimu võtma.
Kasutaja avatar

Mrtn5
Toetajaliige
Postitusi: 165
Liitunud: 11 Sept 2013, 14:24
Tsikkel: 790ADV
Asukoht: Tln
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas Mrtn5 »

Kuigi see just teema küsimusele otseselt ei vasta, siis mul ka huskyga pos. kogemus: 7 hooaega sõitnud 330 (ehk siis nüüdne 430 tarkvaraliselt), kellal ca 10 tuh tundi. Niidetav ala ca 3000m2. Masina juppideks seni kulunud üks veoratas mootoriga (äkki ca 250?) ja miski lõikeketta võlli laager kopikate eest, lisaks üks toiteplokk. Õuntesse need lendterad kinni ei jää, aga triibutavad õunad kenasti ära. Ühe korra on mingi oks lõikeketta vahele kinni jäänud ja masin seisma, mõned korrad ka mutimullahunniku otsa parkinud. Muid tõrkeid ei olegi olnud. Kõik objektid on kaabliga piiratud, mida on mul õnnestunud ka paar korda ära lõhkuda. Nii et täitsa muretu pm. Ainus n*ss on võililled, mida ta enamasti ära ei niida ja jäävad pikad varred-õied püsti. Tundub, et kasvavad rohu sees pikaks ja ajavad varred siis püsti, aga need koolutab masina serv maha, nii et tera läheb neist üle vms. Muidugi uuel-värskel peenel platsil sellist sorti ei kasva :)

IPA
Postitusi: 19
Liitunud: 02 Nov 2005, 18:08
Asukoht: Harjumaa

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas IPA »

Minul ka kogemus Husky 330 -ga. Töös alates 2015 aastast ja niidab kahte ühendatud krunti, ca 4000m2, kus palju takistusi. Sellel ajal oli see ainuke masin, mis oli võimeline seda ala niitma. Selle aja jooksul on vahetatud aku ja 1 veoratta mootor. Töötunde on ka ca 9000. Suurim probleem on kaabel, mis ikka jääb labidale ette ja saab vigastatud, aga ajapikku on tekkinud kogemus vigastuse asukoha tuvastamisks. Tavaliselt kaabel lõhutakse ikka siis, kui masin on laadimas või kevadel-sügisel kui ei ole enam kasutusel. Aja kokkuhoid on väga suur. Kui enne kulus ca 5 tundi nädalas niitmisele, siis nüüd max 0,5 tund servade trimmerdamisele
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6614
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Tartus Maaülikooli ja tema loomahaigla juures (ka 1ha+ krundid), lasevad mingid masinad ringi, värvi järgi Husqid.....

(KURJA- kuhu Piipzu post jäi :?: )

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”