Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1211
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Turist »

AzA kirjutas: 03 Mai 2022, 08:31
Ma kirjutasin, mida mina isiklikult kasutan ...
Neid igasuguseid isiklikke näiteid (ka äärmuslikke) võibki jääda siin lugema, aga maja ostmist see kellelegi odavamaks ei tee. Nagu enda näite puhul tõin: korter 90 000 eur, maja 240 000 eur ja see poleks vaid minu jaoks nii. :bsmile:
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2506
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Maaks »

► Näita Spoilerit
Korter (82m2 toas + 36m2 terrass) Nõmmel 2017a =<200k€, nüüd naaber müüs enda oma ära - kuulutus oli 340k€ :shock:
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Turist kirjutas: 02 Mai 2022, 11:00
M.T. kirjutas: 02 Mai 2022, 00:01
bla-bla-bla
Vähe huvitab kui sa ainult enda näitel räägid siin, ma räägin üldisemalt ja kui ei meeldi, ei ole kohustust lugeda ja sel teemal rääkida. :wack:
Kui sa ise teema tõstatad ehk konkreetselt mulle viidates midagi tõestada üritad, seejärel enam oma väidet tõestada ei suuda ja siis üritad juttu mujale viia põhjendades teema arendusega, siis võiks pigem ise mitte vaielda antud teemal. Aga see on nii mulle kui teistele siin juba selgeks saanud, et sa ei suuda või ei taha sellest aru saada. Mootorratturit ja pensionäri või maja ja 40-50 m2 korterit võrrelda on muidugi geniaalne. Sama on väita, et Honda tsikli ülalpidamine on kallis, sest Ducati Desmotromic klapiajami regull ja hooldus on kirves ning keeruline ise teha. Võrdleks ikka võrreldavaid asju.

Kui su võrdluse aluseks on 50 m2 korter ja 120+ m2 maja ja nende jooksvad kulud, siis tavapäraselt on korteriomaniku kulud väiksemad, kuid mitte alati. Korteri kaugküte võib olla vabalt kallim, kui maja küttelahendus. Kui võtta majaga samas suuruses korter, siis võib see vahe olla ka ca 2x korteri kahjuks. Kõik oleneb korterist, majast, küttelahendusest jne.
Lihtne näide siia juurde 12.2021 kuludest: mul 152 m2 köetavat pinda, maasoojuspump - el.arve 293.- EUR, sisaldab siis küte + vee soojendamine + üldine elektritarbimine. Kliendil 3-toaline korter 69,9 m2, majal oma gaasikatlamaja: elekter + soojus kokku 315.- EUR. 2x väiksema pinna pealt sama kulu. Paneme kõik kulud kokku ehk lisame: vesi + prügi + jne. ning mul alla 350.- vs korteril 397.- Samas kortermajas asuval 100 m2 korteril oli omaniku enda sõnul talve suurim arve 560.- ringis. Viimast arvet pole ise oma silmaga näinud, ei julge 100% kinnitada.
Antud võrdlus pole ka päris korrektne, kuna kortermaja on aastast 2007, mul aga 2016 ja energiamärgised on E vs B. Seepärast soovitasingi võrrelda samaväärseid asju. Vastasel juhul saab igaüks seda võrrandit ja võrdlust vaadata sellest vaatevinklist kuhu ta soovib oma tulemusega jõuda.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Ain »

Aga kuidas meeste või naistega on? Kumbaga oleks odavam elada? Mees võiks ju parem olla.. teeb ära ka masinate hooldused jms.. Kuigi jah on ka naisi kes seda teevad. Samas mehed kipuvad palju sööma ja jooma...
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1211
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Turist »

M.T. kirjutas: 03 Mai 2022, 15:06
Kui sa ise teema tõstatad ehk konkreetselt mulle viidates midagi tõestada üritad, seejärel enam oma väidet tõestada ei suuda ja siis üritad juttu mujale viia põhjendades teema arendusega, siis võiks pigem ise mitte vaielda antud teemal. Aga see on nii mulle kui teistele siin juba selgeks saanud, et sa ei suuda või ei taha sellest aru saada. Mootorratturit ja pensionäri või maja ja 40-50 m2 korterit võrrelda on muidugi geniaalne. Sama on väita, et Honda tsikli ülalpidamine on kallis, sest Ducati Desmotromic klapiajami regull ja hooldus on kirves ning keeruline ise teha. Võrdleks ikka võrreldavaid asju.

Kui su võrdluse aluseks on 50 m2 korter ja 120+ m2 maja ja nende jooksvad kulud, siis tavapäraselt on korteriomaniku kulud väiksemad, kuid mitte alati. Korteri kaugküte võib olla vabalt kallim, kui maja küttelahendus. Kui võtta majaga samas suuruses korter, siis võib see vahe olla ka ca 2x korteri kahjuks. Kõik oleneb korterist, majast, küttelahendusest jne.
Lihtne näide siia juurde 12.2021 kuludest: mul 152 m2 köetavat pinda, maasoojuspump - el.arve 293.- EUR, sisaldab siis küte + vee soojendamine + üldine elektritarbimine. Kliendil 3-toaline korter 69,9 m2, majal oma gaasikatlamaja: elekter + soojus kokku 315.- EUR. 2x väiksema pinna pealt sama kulu. Paneme kõik kulud kokku ehk lisame: vesi + prügi + jne. ning mul alla 350.- vs korteril 397.- Samas kortermajas asuval 100 m2 korteril oli omaniku enda sõnul talve suurim arve 560.- ringis. Viimast arvet pole ise oma silmaga näinud, ei julge 100% kinnitada.
Antud võrdlus pole ka päris korrektne, kuna kortermaja on aastast 2007, mul aga 2016 ja energiamärgised on E vs B. Seepärast soovitasingi võrrelda samaväärseid asju. Vastasel juhul saab igaüks seda võrrandit ja võrdlust vaadata sellest vaatevinklist kuhu ta soovib oma tulemusega jõuda.

Mul pole vaja kellelgi midagi tõestada siin. (togi)
Võibki jääda igasuguseid suvalisi näiteid tooma siin. Sa tõid näitena 3-toalise korteri kuludeks 397 eur ja majal alla 350 eur, ma võin tuua näite 4-toalisest korterist, kus kõik kulud kokku olid detsembris 219 eur ja ilmselt siis samas majas 3-toalisel võis olla tunduvalt alla 200 eur. Nagu korduvalt öeldud, kui inimene hakkab omale linnas elamispinda ostma (nagu enda näitel mõlema variandi hinnad tõin), siis arvestades ka ostusummat, on REEGEL see, et maja on kallim (nagu see näide, et kui ise peaksin seda tegema). ERANDEID leidub alati ja kes maal soovib elada, siis seal on ka hinnad natuke teised. :bsmile:

will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas will111 »

kõige odavam on orjadega, aga kuna ei kipu "ärganud" liberaalid aktsepteerima siis kortermajas raske teostada :D kuid sellest odavuselt järgmine on lastega...teevad igasugused tööd tasuta ära, kuid söövad suhteliselt vähe.

aga tegelikult väga huvitav on jälgida kuidas osad ikka viitsivad edasi taguda. huvitav millal kõik lõpuks aru saavad, et turist on turist ning jääb turistiks...ajukääbikuga pole mõtet vaielda :wack: 3 lehekülge tagasi oli selge, et mitte miski ei kõiguta antud tegelase veendumusi mitte juuksekarva võrra ka. iga viimane kui kellegi poolt toodud näide on ERAND ja iga viimane kui turisti näide on ju REEGEL "mis te lollakad toote siin neid igasuguseid isiklikke näiteid...see ei näita mitte midagi! minu jaoks on see odav ja too kallis ning see näitab kõike ja järelikult on ainult minul õigus!" :lol: postuumselt võiks keegi selle teema pärast ümber nimetada "turisti veenmine"
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Ain »

See ongi sotsiaalmeedia ilu ja valu..
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Tort »

Turist kirjutas: 03 Mai 2022, 17:02
... siis arvestades ka ostusummat, on REEGEL see, et maja on kallim (nagu see näide, et kui ise peaksin seda tegema). ERANDEID leidub alati ja kes maal soovib elada, siis seal on ka hinnad natuke teised. :bsmile:
Selle kinnisvara hinnani sa jõudsid hiljem, aga kuna sa m2 hinda ei tunnista, siis on ju selge, et kokku on maja enamasti kallim, kuna on suurem.

Esimene argument oli ikkagi, et "kui paljud majaelanikud saavad 45 eur eest kodu soojaks? ", sest tundmatu isik tundmatul pinnal olevat saanud ja järelikult nii ongi. Paraku aga selgus, et ei saagi ja seda on ka vist raske tunnistada. Teisalt sulle ükski reaalne näide ei sobi, sest need on kõik erandid.

Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Tort »

Tsiteerin ka siis juba:
Turist kirjutas: 26 Apr 2022, 23:11
Paljudel oli detsembris mitte midagi ise tegemata elamine soe u. 45 eur eest?
Vastus - ilmselt mitte paljudel.

Prets
Postitusi: 683
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Prets »

Veidi OT, aga ei saanud märkamata jätta:
will111 kirjutas: 03 Mai 2022, 17:31
aga tegelikult väga huvitav on jälgida kuidas osad ikka viitsivad edasi taguda. huvitav millal kõik lõpuks aru saavad, et turist on turist ning jääb turistiks...ajukääbikuga pole mõtet vaielda :wack: 3 lehekülge tagasi oli selge, et mitte miski ei kõiguta antud tegelase veendumusi mitte juuksekarva võrra ka. iga viimane kui kellegi poolt toodud näide on ERAND ja iga viimane kui turisti näide on ju REEGEL "mis te lollakad toote siin neid igasuguseid isiklikke näiteid...see ei näita mitte midagi! minu jaoks on see odav ja too kallis ning see näitab kõike ja järelikult on ainult minul õigus!" :lol: postuumselt võiks keegi selle teema pärast ümber nimetada "turisti veenmine"
Asenda "turist" nimega "will" ja ongi kogu foorumi viimase 5 aasta sisu kokku võetud.
:-|||

A mul puuküttega 140 m2 majas kogukulud (absull kõik kokku) olid ka sel talvel 63 euri, millest telekas ja internet on 30. I win? :ner:
(togi)
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1211
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Turist »

will111 kirjutas: 03 Mai 2022, 17:31
...will111 poolt kirjutatud mingi mõttetu möla...
Rohud jälle võtmata või pole ikka veel spetsialistide hoole alla sattunud ja ravi määratudki? :roll:

Tort kirjutas: 03 Mai 2022, 18:22
Turist kirjutas: 03 Mai 2022, 17:02
... siis arvestades ka ostusummat, on REEGEL see, et maja on kallim (nagu see näide, et kui ise peaksin seda tegema). ERANDEID leidub alati ja kes maal soovib elada, siis seal on ka hinnad natuke teised. :bsmile:
Selle kinnisvara hinnani sa jõudsid hiljem, aga kuna sa m2 hinda ei tunnista, siis on ju selge, et kokku on maja enamasti kallim, kuna on suurem.

Esimene argument oli ikkagi, et "kui paljud majaelanikud saavad 45 eur eest kodu soojaks? ", sest tundmatu isik tundmatul pinnal olevat saanud ja järelikult nii ongi. Paraku aga selgus, et ei saagi ja seda on ka vist raske tunnistada. Teisalt sulle ükski reaalne näide ei sobi, sest need on kõik erandid.
Mitu korda juba rääkinud, et keda see m2 hind huvitab mingi kulu korral kui rahakotti peab tühjendama vastavalt sellele kui palju kulud kokku on.
Miks siis ei saanud keegi 45 eur-ga keskküttega 2-toalise korteri soojaks (detsembris) kui ma tõin näite reaalsest elust. :bsmile:
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Turist kirjutas: 03 Mai 2022, 17:02
Nagu korduvalt öeldud, kui inimene hakkab omale linnas elamispinda ostma (nagu enda näitel mõlema variandi hinnad tõin), siis arvestades ka ostusummat, on REEGEL see, et maja on kallim (nagu see näide, et kui ise peaksin seda tegema). ERANDEID leidub alati ja kes maal soovib elada, siis seal on ka hinnad natuke teised. :bsmile:
Sellega olen nõus. Aga kui nüüd siia lisame ka müügi, noh inimene ei ela elu lõpuni selles korteris või majas, kuidas siis seis oleks? Sinu arvamus?
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3191
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Aga kui nüüd siia lisame ka müügi, noh inimene ei ela elu lõpuni selles korteris või majas, kuidas siis seis oleks?
Siis oleks kulud null 8) ja pole enam millegagi võrrelda või teed tagurpidi arvutuse ja saad teada summa-summarum kulud kuus eluasemele kogu eelneva elu.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3140
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas ranel »

Aga kui koliks äkki üldse telki ja elaks RMK aladel? Siis saaks ju puhta tasuta hakkama. RMK tooks tasuta küttepuid ka. :D
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1211
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Turist »

M.T. kirjutas: 03 Mai 2022, 20:02
Turist kirjutas: 03 Mai 2022, 17:02
Nagu korduvalt öeldud, kui inimene hakkab omale linnas elamispinda ostma (nagu enda näitel mõlema variandi hinnad tõin), siis arvestades ka ostusummat, on REEGEL see, et maja on kallim (nagu see näide, et kui ise peaksin seda tegema). ERANDEID leidub alati ja kes maal soovib elada, siis seal on ka hinnad natuke teised. :bsmile:
Sellega olen nõus. Aga kui nüüd siia lisame ka müügi, noh inimene ei ela elu lõpuni selles korteris või majas, kuidas siis seis oleks? Sinu arvamus?
Ilmselt nii korterite kui majade maksumus mõlemad käivad üsnagi hästi sissetulekute ja üldise elukallidusega käsikäes ehk siis kõik numbrid muutuvad aja jooksul suuremaks, aga see ei tähenda, et korteri/maja müümisega kokkuvõttes midagi kasu saab. Näiteks X aastat tagasi maksis üks korter/maja XX kuu keskmise palga ja umbes nii maksab see ka täna (vähemalt ühe maamajaga seoses meenuvad sellised numbrid). Fakt, et mida suurem summa laenu oli võetud (nagu enamasti ikka elamispind ostetakse), seda rohkem on ka intressi makstud, võibolla kallutab olukorda maja kahjuks kuna selle maksumus ja seega laen oli suurem.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6616
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 651 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Mida teema (lol)
Kuidas selle kinnisvaraga oligi: asukoht, siis asukoht ja siis veelkord asukoht?
Sa võid nt. Vigalasse ehitada 0,5 milliga maja aga turuväärtuseks jääb tal' ainult.......

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas AzA »

Turist kirjutas: 03 Mai 2022, 10:18
AzA kirjutas: 03 Mai 2022, 08:31
Ma kirjutasin, mida mina isiklikult kasutan ...
Neid igasuguseid isiklikke näiteid (ka äärmuslikke) võibki jääda siin lugema, aga maja ostmist see kellelegi odavamaks ei tee. Nagu enda näite puhul tõin: korter 90 000 eur, maja 240 000 eur ja see poleks vaid minu jaoks nii. :bsmile:
Sorry, aga nii suure maja jagu kortereid + abihoonete jagu garaaze ei maksa ikka kohe mitte kuidagi vähem ... matykk ka kus grillida.
Miskisuguse 500cc rida2 asjaga pole eriti palju kallim sõita kui 125sega ... ainult, et viimased peaks 4tk soetamaa ....
Raha pole er5-e jaoks, siis muidugi .... mis teha ... rollerile hääled sisse ja matkale. (heas mõttes)

Äärmusesse lähed ju sina, võrdled maja jäigalt korteriga .... sind ei morjenda isegi reaalsed näited.
Kordan hästi kähku üle, see maja siin maksab mul no meibi 120k .... hinnad vist tõusevad - 150? Pärnu kesklinnast ca 150-20min kõndimist, umbes 2km.
Selle raha eest saaab siinsamas kandis 2 garaazi a. kuskil 10k tükk ja 3-e toalise eest siin hinnad algavad 40k tükk - see siis ühispeldikuga, ahiküttega .... Kesküttega enamvähem ok remondiga alla 60k jutule ei võeta, ilmselt nüüd 70k.

Mis sa nüüd jahu, lepi juba, et oled sunnitud ahistavas kuudis naabrimuti huilgamist kannatama ja maksma isegi siis arveid, kui sind seal ei ole :mrgreen:
Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1211
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Turist »

► Näita Spoilerit
Mulle ei ole mõtet küll mingeid enda minevikust pärit õudusunenägusid püüda pähe määrida. :lol: (togi)
70k korter ja 150k maja Pärnus ei ole võrreldavad- maja on sel juhul kehvemas seisus. Nagu näite tõin- mu korter 80-90k ja majad kuhu ise elama oleks nõus minema- üle 200k
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Turist, sa ise ära ei tüdi?
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Tüdrukud, tüdrukud. Aitab kismast. :)
Kuna arutelust on saanud tuline vaidlus ja see on veninud pikaks kaevikusõjaks siis ma võtan selle lühidalt kokku: majas elada on ilmselgelt odavam, välja arvatud juhul, kui korteris elamine on seotud madalamate kuludega.

Edasised isiklikud vaidlused kas @Piipzu koduhoovis (see ikka kehtib veel?) või erasõnumitega.
:mrgreen:
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas AzA »

Turist kirjutas: 04 Mai 2022, 10:37
Mulle ei ole mõtet küll mingeid enda minevikust pärit õudusunenägusid püüda pähe määrida. :lol: (togi)
70k korter ja 150k maja Pärnus ei ole võrreldavad- maja on sel juhul kehvemas seisus. Nagu näite tõin- mu korter 80-90k ja majad kuhu ise elama oleks nõus minema- üle 200k
Sõbrake, sa ei tea kinnisvara turust ikka üldse midagi :)
Piltlikult sa ütlesid nii: korter, kuhu elama tahaks minna algab hinnast ca 250 000 ... merevaade, 6 tuba, väike aed ....
Sellepärast ju majakesed sinusugustele üle 200k maksavadki, et ..... (lol)

Püha jumal ikka küll :mrgreen:
Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1211
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Turist »

AzA kirjutas: 04 Mai 2022, 13:39

Sõbrake, sa ei tea kinnisvara turust ikka üldse midagi :)
Piltlikult sa ütlesid nii: korter, kuhu elama tahaks minna algab hinnast ca 250 000 ... merevaade, 6 tuba, väike aed ....
Sellepärast ju majakesed sinusugustele üle 200k maksavadki, et ..... (lol)

Püha jumal ikka küll :mrgreen:
Ei saa siit tekstist nüüd küll midagi aru. (togi)
Kuigi võibolla 80 000- 90 000 eur korter vs. veidi alla 200 000 eur maja puhulgi jääb näiteks 20-aastase perioodi korral kogumaksumus (koos kõigi kuludega) korteri kasuks, sa võid siiski näidata mõningaid Pärnus sees asuvaid vähemalt 4-toaga ja vähemalt 80 m2 majasid (sest just sellises korteris elan ja väiksemasse majja kindlasti ei läheks) maksumusega alla 200 000 eur, mis oleks tänapäevaselt soojustatud ja kus ei pea ise kütmisega tegelema (ja loomulikult mitte ka mingi eriliselt kallis kütmisviis) ja kohe remontima hakkama. Kiire otsinguga tulid välja umbes sellises seisukorras, ehk siis üsna peenelt on mainitud, et tegu on peldikuga: "Majas on võimalik kohe elada aga euroviimistluse valmidusega elamise otsijad saavad siin ise võimaluse elamist enda soovide ja maitsete kohaselt viimistleda. :lol:
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas AzA »

Mis seal aru saada on?
Ma juba ma ei tea mitu lehekülge tagasi linkisin sulle maju, mis on palju palju odavamad kui 200k.
Neid kahesaja tonniseid tehaksegi sinusugustele korteriööbikutele, et kui nüüd korterist lähen vot siis peab olema kohe vägeeeeeev ja kohe valmiiiis.
Siin on hea mitu selli juba öelnud, mis maja tegelik point on.
Aga täna pole aega tegeleda, lähen paigaldan veidi murukivi ja ostan vokimaterjale.
Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1211
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Turist »

Mingeid peldikuid ja/või puukuure vist keegi näitas siin jah varem, mis alla 200k maksavad. Nii et siis oled nõus, et ikkagi heas seisukorras maja eest tuleb oluliselt rohkem välja käia kui samas seisukorras korteri eest või mida sa siin tõestada üritad? Kedagi ei huvita siin praegu mis on maja point ja kummas kellelegi elada meeldib, vaid antud teemas käib jutt rahalisest poolest (nagu pealkirjast lugeda võib). (togi)
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3140
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas ranel »

@Turist , @will111, @AzA, @urmas66 ja @mx77 .

Mis see õige vastus siis on? Kas mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi)?
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas will111 »

ranel...kui küsimus konkreetselt mulle siis selged numbrid panin ju kuskil siin enda puhul kirja?! (küll nüüdseks juba vist 5lk tagasi sest turist on kõvasti "teemat arendanud")

kui keegi mingit kõigile ja üleüldiselt õiget vastust otsib siis sellist asja ei ole, ega saagi olemas olla. igaühel kulub ükskõik kus elades täpselt nii palju raha kui ta oma elamisele kulutab ja nii mõnegi puhul veel ilmselt täpselt niipalju kui tal parasjagu kulutada on. osadel sellestki rohkem, ning vähestel ilmselt ka mõnevõrra vähem.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”