Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Võrdluse mõttes on kõik õige. Korterite puhul seda ka ei tehta.


🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas M.T. »

mx77 kirjutas: 27 Apr 2022, 17:02
► Näita Spoilerit
No pane need võrdlused kirja, ära plõksi niisama.
Plõksivad siin need vennad kes üritavad põhjendada "korteris on elu odavam" seisukohta võrdluses, kus ühel pool on 1-2 toaline korter ja teisel pool maja. Iga loll ja suva Ants (vabandust kõikida Antsude ees) teab seda. Aga see on sama tark võrdlus nagu võrrelda telki ja kämpingut.
Mida ma oma esimese postiga ütlesin, mille peale keegi hakkas targutama ja vastupidist väitma, oli see, et mul oleks samaväärse elukvaliteedi ja -mugavuste juures korteris elu kallim. Ma tean, et see tundub liiga keeruline mõista ja kõik ei peagi sellest mõttest aru saama. Aga püüdke natuke out of box mõelda.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1208
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Turist »

M.T. kirjutas: 27 Apr 2022, 19:47
See 45 eur on otsene kulu.
Otsene kulu millele? 1 tuba + köök ja “soe” tuba on 19C? Või mida sa siin oma 45.- näidata üritad?
Ma võin näiteks ema juures elades ka väita, et mul on soe tuba ja küttekulu 0. Kummal elu nüüd odavam on? (togi)
Võid kusagil karuP-s kokkulükkamist vajavas peldikus magamiskotis magades ka väita et on piisavalt soe ja 0 eur küttekulu saada. :roll:
Kas otsesest küttekulust (korteri puhul) võib ka kuidagi muudmoodi aru saada peale selle, et see on kulude arvel märgitud? Korteri suuruse kohta vist varem vihjasin, et seal on paras elada 1 lapsega perel.

M.T. kirjutas: 27 Apr 2022, 20:34
Plõksivad siin need vennad kes üritavad põhjendada "korteris on elu odavam" seisukohta võrdluses, kus ühel pool on 1-2 toaline korter ja teisel pool maja. Iga loll ja suva Ants (vabandust kõikida Antsude ees) teab seda. Aga see on sama tark võrdlus nagu võrrelda telki ja kämpingut.
Mida ma oma esimese postiga ütlesin, mille peale keegi hakkas targutama ja vastupidist väitma, oli see, et mul oleks samaväärse elukvaliteedi ja -mugavuste juures korteris elu kallim. Ma tean, et see tundub liiga keeruline mõista ja kõik ei peagi sellest mõttest aru saama. Aga püüdke natuke out of box mõelda.
Ülejäänud arutlevad normaalselt, aga plõksivad need vennad, kellel nagu oleks häbi tunnistada, et majas elada on kokkuvõttes kallim. No ma ei saa aru, rikkus ei pidavat ju häbiasi olema? (togi) Elukvaliteet (mida iganes selle all täpselt mõelda) ei kuulu siia teemasse, räägime rahalisest kulust. Korteri ja maja suurused ei peagi olema samad, sest esiteks neid tavaliselt ei olegi ühesuurustena olemas. Näiteks 200 m2 korter või vastandina 30 m2 maja. Kui näiteks mingi 2 lapsega pere, kes elab 3-toalises 65 m2 korteris, peaks omale maja soetama, ilmselgelt nad ei osta 65 m2 maja. Ja kui 200 m2 majaomanikult pank maja võlgade katteks ära võtab, ei lähe see pere elama 200 m2 korterisse, vaid saab kenasti hakkama palju väiksemas.

Palun lõpetame nüüd selle majaomanike sisuliselt vaesteks rottideks nimetamise, et nad majas elavad seetõttu kuna seal on odavam kui korteris. :bsmile:
Viimati muutis Turist, 27 Apr 2022, 21:23, muudetud 3 korda kokku.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Macintosh kirjutas: 27 Apr 2022, 20:30
Võrdluse mõttes on kõik õige. Korterite puhul seda ka ei tehta.
Eks see remondifond on natuke siiski amordieraldise laadne asi. Selge, et tihti on see kõhutunde järgi paika pandud ja ei ole otsese seoses kinnisvara ehitusmaksumuse ja muu sellisega, kuid ta siiski on olemas. Samas on väga tüüpiline, et kui eramuomanikud räägivad oma kuludest, siis jääb mulje, et see eramu seisab järgmised 50 aastat ilma ühtegi remonti vajamata.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Turist kirjutas: 27 Apr 2022, 21:03
Kas otsesest küttekulust (korteri puhul) võib ka kuidagi muudmoodi aru saada peale selle, et see on kulude arvel märgitud? Korteri suuruse kohta vist varem vihjasin, et seal on paras elada 1 lapsega perel.
Vot siin ongi probleem, et sa võrdled võrreldamatuid asju ja taod vastu rinda oma väitega - korteris on odavam. Paneme siia kõrvale 20 m2 väikemaja milles paras elada üksinda ja mille sõna otses mõttes peeretab soojaks ning kütta pole seetõttu vajagi -> tulemus on milline? Majas on odavam!
Saad nüüd natuke oma mõtetust väitest ja võrdlusest aru? Tõenäoliselt ei.
Paras elada 1 lapsega.... Ma tean inimesi, kes elavad sel juhul 1-toalises ja ütlevad, et see on ok. Kusjuures laps ei ole lasteaia ealine ega käi ka algklassides. Eks igaühe enda asi ole kas see on ok elamine või mitte. Minu arvates mitte, sul vist tundub ok olevat, seepärast ei julge ka oma 45.- küttega pinna suurust mainida.
Kokkuvõttes on meie vaidlus-võrdlus see, kus üks räägib aiast ja teine aiaaugust ning õigus on omamoodi mõlemal.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1208
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Turist »

► Näita Spoilerit
See 45 eurose küttega on pind, millel reaalselt paljud 1 lapsega pered kenasti elavad praegu. Normaalse kaugküttehinnaga kohtades on tihti talvine kütte maksimum u. 1 eur/m2, nii et siit saad ka suurusjärgus m2 teada. :)
Paljude 20 m2 majade hulgast praegu näiteks Tallinna elanikud valida saaksid kusagilt müügikuulutuste hulgast, et sinna elama minna (ja loomulikult asukoht ikka endiselt Tallinn)? :roll: Kui üks "mäel" elav üksik pensionär tahaks Tallinnas maja osta. 1 lapsega mõnekümne m2 korterist majja koliv pere aga peaks tahes või tahtmata u. 100(+) m2 suurusega maja valima. Tean inimesi küll, kes on korterist majja kolinud ja lihtsalt on olnud sunnitud võtma suurema maja kui neil vaja oleks kuna väiksemat lihtsalt ei ole (selles piirkonnas).
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas M.T. »

No lõpuks tuli midagi asjalikku kah :bsmile:
Point ei ole ega olnud selles, palju 20 m2 maju Tallinnas on. Ja miks üldse Tallinn? Minu sõnum oli, et mul oleks korteris elamine kallim kui praeguses elukohas. Ja silmas pidasingi ainult ennast ning oma vajadusi. Aga sa hakkasid siia kõrvale võrdluseks tooma enda korterit, et nii on ikka odavam. Jah, sinu kulud on tõenäoliselt väiksemad, nõus. A mis mis see minu elusse puutub, vot sellest ma aru ei saanud. Sul on ühed vajadused, mul teised ja tulla lampi väitma, et mul oleks korteris soodsam ja seda oma korteri kûttearve põhjal :roll: Veel soodsam oleks üldse mitte elada :wink: Aga kui ikka elada, siis peaks võrdlema võrreldavaid, mitte võrreldamatuid asju. That’s the point.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1208
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Turist »

Ma ei rääkinud enda korteri põhjal (see 45 eur küte) ja ise ei ela ka Tallinnas. See muidugi oleks tõsi, et kui praegu tahaksin endiselt samas piirkonnas elada, kuid korterist majja minna, siis tuleks selle eest kokkuvõttes rohkem pappi välja köhida ja see ei oleks ainult minu näitel nii, vaid ka väga paljudel teistel korteriomanikel oleks sama lugu. Erandeid leiab alati, aga reeglina on majas elamiseks rohkem raha vaja. :bsmile:

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas will111 »

sa turist oled ka ikka juba üks kõrgemast klassist kloun, vaikselt küündid samale tasemele nagu meister mx.
tuled ja laod letti mingeid suvalisi numbreid (kulusid), mille kohta hiljem avaldad, et see pole isegi sinu enda elamine ega korter ega järelikult ka mitte sinu enda kulud :lol: samal ajal jatkub sul aega ja tahtmist tegeleda mingi täiesti mõttetu nokkimisega kellegi teise kallal, kes tõi siin välja oma konkreetsed isiklikud kulud (mida muide pole mitte kellelgi teisel tarvis, ega mingit mõtet üldse kuidagi kommenteerida). braavo, get a fucking life...of your own :wack: võibolla ühel heal päeval saab sinustki majaomanik (aga ilmselt siiski mitte). oleksid, poleksid ja kõiksugu muud poisid on sul muidugi tasemel...maja ei ole, küll aga oled jube kõva vend siin kommenteerima, teiste inimeste rahakotis sorima ning arvamust avaldama, et kuidas peaks või ei peaks elama. hale ja kurb vaadata sellist asja.

soovitan sul järgmine kord LUGEDA, mida keegi kirjutab, enne kui jälle midagi kommenteerima kukud. siin ei räägita sellest kas või kui palju maja maksab või kui palju korter maksab. see ei ole kinnisvarahindade teema ning see ei puutu kuidagi asjasse kui palju elamispind maksis maksis. teema on JOOKSVATEST KULUDEST, kõik!
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1208
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Turist »

Miks ma pidin rääkima enda korterist, kus hetkel elan? Ma näen asja natuke laiemalt, mitte ainult selle põhjal kuidas mu enda korterit eramajaga võrrelda ehk oma ninaotsa juurest vaadatuna. Minu arust see, kui palju :bsmile: jaoks raha jääb, sõltub nii kommunaalkuludest kui ka elamispinna hinnast. Harilikult ka see maja hind reaalselt on nagu jooksev kulu kuna makstakse igakuiselt pangalaenu ja kuumakse ju sõltub hinnast. Nii et sina endiselt arvad, et majas elada on igatepidi odavam ja seetõttu ka väiksemate sissetulekutega rahvas (näiteks üksikud pensionärid) peaks hakkama majadele tormi jooksma? Siis jääks pensionist midagi alles ka, muidu maksvad korteri küttele ära kõik. (togi) :lol:
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas AzA »

Turist kirjutas: 27 Apr 2022, 13:39
Millegipärast aga mõned püüavad iga hinna eest (on see siis oma meele rahustuseks vms) välja näidata, et ikka eramajas on odavam. :roll:
Kui väga väga aus olla .... siis stiilis korter elama hakkaks, siis ega väga kallim ei tuleks ... va. et lume peaksin ise ajama.
Põhikulu tuleb ikkagi suurusest, aiast, remont vidinatest jne. Korterielanik vist suitsuahju ja suurt gaasigrilli ei oma ... ta käib majaomanikest tuttavate juures ... :mrgreen:
Seega asi on tegelikult elustiilis, mugavuses, elamise suuruses, tahtmistes jne jne.
Mina ei tea motohotellidest midagi, pigem võin pakkuda paar kohta, garaazis on kompressor ja piduriõhutuskamplekt ... :bsmile:
Päris muhe kulu jääb olemata, kas pole ....

Peaks sauna korda tegema ... vast 5 tonni läheks ... korterielanik võib ilmselt järgmised 15 aastat lihtsalt spa-s käia ...

Mõttetu arutelu tegelikult, sest point on elustiilis ....

Mis kuradi lollakas võrdlus .... võrrelda krdima 5-6-e toalise, 70m2 kõrvalhoone, 600m2 krundiga, 7-me parkimiskohaga elamise kulusid mingi 2-e toalise korteri omaga (togi)
Mul ainuüksi gaasigrill maksab ilmselt korterikese kõige külmema talve kuumakse .... ainult, et sina käid minu juures grillimas või plekid mingi jura eest 10€ kuskil kebabiputkas.
Ma võin siin kulud viia 10000-st kuus ... 50-neni kuus ... ise valin. Maksan 1.40 kuus prügi eest, peeretan ühte tuba soojaks ja käin puhvaikas köögis kohvi keetmas ... löön haamri ja naeltega kilekotte katusele aukude peale .... milles küsjonks või siis palkan kojamehe, lasen igal aastal putkat värvida ja korraldan kerge peo, kus ajaviiteks paar komodo krilli kuvaldaga hingusele saata ....

Seapekki, hakkan õelapsele kiiku ehitama ... saag 300€, trellid - 200€, puurid-asjad-värgid-puit-nöörid ... 25€ ...... või siis viin ta autoga mänguplatsile .... iga päev ....
Mulle meeldib kiiku teha :)
Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas M.T. »

@AzA ei maksa iga lolli peale ärrituda ja trolli toita :wink: Nagu siin kellegi allkirjas kuldsed sõnad ütlevad - idioodiga on mõtetu vaielda. Veab su oma tasemele ja lajatab siis kogemusega.
:bsmile:
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas AzA »

M.T. kirjutas: 28 Apr 2022, 10:17
@AzA ei maksa iga lolli peale ärrituda ja trolli toita :wink: Nagu siin kellegi allkirjas kuldsed sõnad ütlevad - idioodiga on mõtetu vaielda. Veab su oma tasemele ja lajatab siis kogemusega.
:bsmile:
Ah ei ma ei ärritugi, lihtsalt imestan, kuidas niiii jaburat võrdlust üldse teha saab :mrgreen:
Võrrelda 1700cc kruiseri ja 50cc motorolleri hoolduskulusid ..... nojah .... võimas, sõida rolluga sõpsik, on palju odavam, 2 lidra sajale kütsi ju aint ja kindlustuski odavam :bsmile:
Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas M.T. »

@AzA see on sobiv võrdlus siin mõne mehe jutule jah.
Btw, kondiauruga on kütsikulu üldse 0. :wack:
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3136
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 329 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas ranel »

Mõned majaomanikud võiks oma reaalselt numbrid ka välja tuua, mis on kulunud majas korrashoidmise jne peale, kes väidavad, et majas jube odav elada. Minul on näiteks see viimase 9a peale ~370 EUR kuus ja lõviosa töödest olen ma ise ära teinud, et see on suur enamus materjalikulu. Keskmiselt olen üritanud iga aasta 5000EUR panna maja renoveerimise/ümberehituse peale. Lisanduvad kommunaalkulud. Praeguste hindadega gaasiga küttes on see vahemik 150-1000EUR kuus olenevalt kuust. Need numbrid lähevad aga järgmine talv veelgi suuremaks. Selles väiksemas numbris ma enam nii kindel pole, sest sellesuviseid elektriarveid pole veel näinud. Mu majas eelmine omanik kolis korterisse seetõttu, kuna ei jaksanud enam maja üleval pidada ja tol ajal küttis veel puidu/kivisöega, mis suhteliselt odav. Oli pensionär.

Ja kel ~10a vanad majad, siis see pole enam mingi uus maja. Tehnosüsteemid on tänapäeva mõistes kõik aegunud ja enamus asju peaks hakkama ümber ehitama, et tänapäevaseks teha.
Ka neil on ootamas suured väljaminekud.

Aga taaskord, majas on kõik see, mida korteris pole. Majaomanikud ju teavad, kui hea tunne on 10 sammu teha ja tsikkel garaazist välja ajada.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1208
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Turist »

AzA kirjutas: 28 Apr 2022, 08:53
Põhikulu tuleb ikkagi suurusest, aiast, remont vidinatest jne.
Seega asi on tegelikult elustiilis, mugavuses, elamise suuruses, tahtmistes jne jne.
Hea et asjast õigesti aru saad. Nii ongi. Majas elatakse hoopis muudel põhjustel, mitte odavuse pärast (kuna see ei ole odav "lõbu"). :bsmile:
AzA kirjutas: 28 Apr 2022, 10:44
Võrrelda 1700cc kruiseri ja 50cc motorolleri hoolduskulusid ..... nojah ....
Antud juhul siis 50cc oleks korter ja 1700cc maja, eks? Ise ju valid millega sõidad. Täpselt nagu elamispinna valid. 50cc rolleriomanikul on igati õigus öelda, et sõidab selle rolleriga seepärast, et sellega saab odavamalt hakkama ja ei osta 1700cc kuna selle peale kulub rohkem raha. Korter vs. maja on ju sarnane võrdlus.
Nüüd ootaks siia ka mõnda sellist väidet, et mida te ajate, 1700cc tegelikult ikka tuleb kokkuvõttes odavam omada, nagu mõni siin üritab väita, et majas elades kulub raha vähem kui korteris. :lol:
M.T. kirjutas: 28 Apr 2022, 10:17
Nagu siin kellegi allkirjas kuldsed sõnad ütlevad - idioodiga on mõtetu vaielda. Veab su oma tasemele ja lajatab siis kogemusega.
:bsmile:
Seda kogemust paistab sul olevat, nii et ei hakka siis su tasemele laskuma. :roll: 8)
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas M.T. »

ranel kirjutas: 28 Apr 2022, 11:37
Mõned majaomanikud võiks oma reaalselt numbrid ka välja tuua, mis on kulunud majas korrashoidmise jne peale, kes väidavad, et majas jube odav elada.
Ma ei tea küll keda sa hetkel silmas pead, aga isiklikult pole väitnud, et jube odav on. Kindlasti saaks odavamalt elada, nii korteris kui ka mõnes teises majas.
Aga kui ma sooviks sama suurt elamist jne. ning viiks oma elu korterisse, siis mul see odavam ei tuleks. Ärme unusta ka seda, et korteri puhul tuleks ka garaaz rentida. Nende saadavus, kaugus kodust ja hinnad on muidugi eraldi teema, mida siin mõni korterientusiast sujuvalt ära unustab.
Been there done that, ehk endal on see käidud tee. Olen elanud korteris ja rentinud garaazi, enam ei taha. Nii mõnigi sõidukord jäi tegemata, sest ei viitsinud tsikli järgi minna. Mõni taibukas võib selle ju nüüd kohe korteris elamise plussiks panna, benss jäi kulutamata = rohkem raha.
Kuna siin mainiti varem ka, et majas lumelükkamine on ajakulu ja blablaa, siis kas korterist tsikli järgi minek garaazi mis ei asu maja nurga taga, pole ajakulu või mis? Ehk nagu sa märkisid, majas on need plussid mida majaomanik-elanik teab. Jep maksab rohkem vs 1-toaline korter. Aga võrreldamatuid asju pole mõtet võrrelda. Võrrelda tasuks 150 m2 korteriga + garaaz ja siis vaadata kumb odavam on.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Turist kirjutas: 28 Apr 2022, 13:04
M.T. kirjutas: 28 Apr 2022, 10:17
Nagu siin kellegi allkirjas kuldsed sõnad ütlevad - idioodiga on mõtetu vaielda. Veab su oma tasemele ja lajatab siis kogemusega.
:bsmile:
Seda kogemust paistab sul olevat, nii et ei hakka siis su tasemele laskuma. :roll: 8)
Sa oled siin sõnavalikul eksinud, ainult et sa ise ei saa kahjuks arugi mis tasemel sa asud. Kurb ja traagiline, samas võõras mure.
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas AzA »

ranel kirjutas: 28 Apr 2022, 11:37
Mõned majaomanikud võiks oma reaalselt numbrid ka välja tuua, mis on kulunud majas korrashoidmise jne
Mul on kahe maja näide tuua kui soovid. Kirjelda, mis tasemel maja korras hoidmine sind paelub?
Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas AzA »

Turist kirjutas: 28 Apr 2022, 13:04
Antud juhul siis 50cc oleks korter ja 1700cc maja, eks? Ise ju valid millega sõidad. Täpselt nagu elamispinna valid. 50cc rolleriomanikul on igati õigus öelda, et sõidab selle rolleriga seepärast, et sellega saab odavamalt hakkama ja ei osta 1700cc kuna selle peale kulub rohkem raha. Korter vs. maja on ju sarnane võrdlus.
Nüüd ootaks siia ka mõnda sellist väidet, et mida te ajate, 1700cc tegelikult ikka tuleb kokkuvõttes odavam omada, nagu mõni siin üritab väita, et majas elades kulub raha vähem kui korteris. :lol:
Ära aja, ma saaks siin oma majas täiesti lõdva randmega maks 100€ kuus elatud ja seda kuni surmani.
Lihtlabaselt elakski nagu korterielanik paaris toakeses ja garaazilukku kunagi ei avaks.
Naabrimutt kümneka eest kuus lükkaks lume ukseni ja möödaminnes aia eest ajaks muru ära.
Aga mulle meeldib.

Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Tort »

ranel kirjutas: 28 Apr 2022, 11:37
Keskmiselt olen üritanud iga aasta 5000EUR panna maja renoveerimise/ümberehituse peale.
Ostad tõsist renoveerimist vajava maja ja siis lõpuks selgub veel, et renoveerimine maksab?
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3136
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 329 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas ranel »

Tort kirjutas: 28 Apr 2022, 13:35
ranel kirjutas: 28 Apr 2022, 11:37
Keskmiselt olen üritanud iga aasta 5000EUR panna maja renoveerimise/ümberehituse peale.
Ostad tõsist renoveerimist vajava maja ja siis lõpuks selgub veel, et renoveerimine maksab?
Tõsine renoveerimine oleks kuuekohaline summa.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 504
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas claw »

Samadel tingimustel on korteris alati odavam elada kui majas, sest asju tehakse ja maktakse ühiselt - katus on ju üks, küttesüsteemid, trassid jne. Puhas matemaatika.

Praktikas on korterid erinevad ja majad ka. Ei ole mõtet võrrelda ju 60m2 maja ja 250 m2 maja jne.
Aga samadel tingimustel on kamba peale alati asju odavam teha, lihtsalt siis ped teisi kloune ka välja kannatama, mis on korterielu paratamatus.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1208
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Turist »

M.T. kirjutas: 28 Apr 2022, 13:15
Sa oled siin sõnavalikul eksinud, ainult et sa ise ei saa kahjuks arugi mis tasemel sa asud. Kurb ja traagiline, samas võõras mure.
Lase aga samas vaimus edasi kui lõbu pakub, ma su tasemele ei soovi laskuda. (w)
Vahelduseks aga võid ka tuua mõningaid näiteid müügis olevates kinnisvaraobjektide põhjal. Näiteks kui üks 3-liikmeline noor pere hakkab Mustamäe/Nõmme kandis elamispinda otsima. Milline oleks see maja, mille nad ostma peaksid, milles oleks kokkuvõttes odavam elada kui korteris. Remondiga nad tegeleda ei soovi, kõik peab juba olema OK. Korteri puhul nad kaaluksid näiteks seda: https://www.kv.ee/vaga-hea-asukohaga-ko ... 15415.html Küttesüsteem vahetatud, maja soojustatud. Ei oska kommenteerida selle piirkonna kaugkkütte hinda, aga võiks eeldada, et küttekulud on väga mõistlikud seal elades. Ja nüüd sinu poolt maja, mille ostmiseks ja näiteks lähema 30 aasta jooksul ülalpidamiseks neil kuluks vähem raha? :bsmile:
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas AzA »

No kurat Turist, maja puhul on ju kasvuhoone sama suur kui see korterike :)
Pizdaa ikka:
https://www.kv.ee/kaarmajad-mis-on-puit ... 26557.html
Osta krunt, ütleme 30 tonni - 100m2 piisab eksole, pista kaks tükki siukseid 18 ruuduseid junne kõrvuti kui isu, 8k on ÕÕ pump, 5k eest kommud ja asi ants, kümneka eest võid seal viina juua ja grillida paar aastat.
Katrusittagi tegema ei pea 10 aastat - siis ostad uue ÕV pumba ja lased viieka eest aeda parandada, noh kui aia üldse ehitada viitsid.
Väga kaugele ei hangi, teen pakkumise kuni järgmine kevad - ajan muru, lükkan lume, värvin aia, ütleme sota kuus.
Jebaat.

Ela või Haaberstis, isegi maamaksu maksma ei pea .... Gavrilo asemel käib tehnik Gena mögisemas.
https://www.kv.ee/muua-haabersti-linnao ... 07450.html
Aga mulle meeldib.

Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Tort »

claw kirjutas: 28 Apr 2022, 13:39
Samadel tingimustel on korteris alati odavam elada kui majas, sest asju tehakse ja maktakse ühiselt - katus on ju üks, küttesüsteemid, trassid jne. Puhas matemaatika.
Ära seda unusta, et ühispott jagatakse m2 peale (kui ei ole kokku lepitud teisiti, enamasti ei ole sest 2 toalise mehed pole nõus). Seega igasuguste liftihoolduste, trassikadude, haldustasude, raamatupidamiste ja üldelektrite eest kipub 120 m2 korter saama ühistult 40 m2 korterist 3x suurema arve.
Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 504
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas claw »

Tort kirjutas: 28 Apr 2022, 14:16
claw kirjutas: 28 Apr 2022, 13:39
Samadel tingimustel on korteris alati odavam elada kui majas, sest asju tehakse ja maktakse ühiselt - katus on ju üks, küttesüsteemid, trassid jne. Puhas matemaatika.
Ära seda unusta, et ühispott jagatakse m2 peale (kui ei ole kokku lepitud teisiti, enamasti ei ole sest 2 toalise mehed pole nõus). Seega igasuguste liftihoolduste, trassikadude, haldustasude, raamatupidamiste ja üldelektrite eest kipub 120 m2 korter saama ühistult 40 m2 korterist 3x suurema arve.
Ei unusta. Eramajas kuuluvad kõik m2 Sulle. Trepikoda, kelder, esik, garaaz, vms. Jagatakse ainult omanikule neid arveid.
Korteri puhul käib siiski jagamine. Olgu majas 4 või 156 korterit, kulusid ikka jagatakse.

pangalaenu saad ka korteri jaoks kergemalt, kui isegi väikse maja jaoks - põhjus just selles, et korteri puhul näiteks katuse vahetamise puhul kulud jagatakse. Maja puhul maksad üksi.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1208
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Turist »

Need on kuurid, mitte majad. :lol: Päris porno näeks veel asi välja kui 2 tk selliseid kõrvuti paneks ja omavahel ühendaks (kas siis mitte juba ka see lubatud ehitusloata ehitamise piir ei ületataks?).
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas AzA »

Turist kirjutas: 28 Apr 2022, 14:25
Need on kuurid, mitte majad. :lol: Päris porno näeks veel asi välja kui 2 tk selliseid kõrvuti paneks ja omavahel ühendaks (kas siis mitte juba ka see lubatud ehitusloata ehitamise piir ei ületataks?).
Võta vaevaks link läbi lugeda, saab ka 18m2 asju.
Ja misasi see 45 ruudune korter on? Megamõnsa villa? Kuur? Puhas nauding?
Nääää, haaberstisse saaks ühte vannituppa tsikli ajada ...

Argument pliis, mitte mingi emotsionaalne see on kuur ... miski vilde tee betoon elamu korterike on vangla ju ...
Aga mulle meeldib.

Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Tort »

claw kirjutas: 28 Apr 2022, 14:22
Ei unusta. Eramajas kuuluvad kõik m2 Sulle.
No just ja pole raamatupidamist, lifti, porivaipu, kellegi ära lõhutud lillepotte jne. Minu oma näitel tuli võrreldavates seisukordades korteri m2 kommunaalideks 2.7 eur/m2 kuus, poolmajas aga 1.7 eur/m2. See vahe on ju jõhker. Ei ole see kolhoosikulude jagamine nii roosiline midagi, et kõik on superökonoomne.

Aga ma saan aru, mida sa öelda tahad. Selge see, et kui 10-20a pärast peaks fassaadi või katust renoveerima, siis üksi oleks kallim. Mitte et ma 90ndatel kortermaja katust poleks tõrvanud, aga täna käivad asjad muidugi teisiti.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”