Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Turist »

M.T. kirjutas: 26 Apr 2022, 22:37
Selle 40-50 euriku eest saab päris palju :bsmile:

Kui veel korteris elaksid, jooksid surnuks end. :D Töövahendeid ostma ei pea, 80 eur eest aastas teenusena niidetakse muru, koristatakse prügi ja puulehed ning lükatakse ka lumi ära. (w)


--
Teema poolitatud siit: viewtopic.php?p=871434#p871415


Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Turist kirjutas: 26 Apr 2022, 22:51
M.T. kirjutas: 26 Apr 2022, 22:37
Selle 40-50 euriku eest saab päris palju :bsmile:

Kui veel korteris elaksid, jooksid surnuks end. :D Töövahendeid ostma ei pea, 80 eur eest aastas teenusena niidetakse muru, koristatakse prügi ja puulehed ning lükatakse ka lumi ära. (w)
Täiesti vale arvamus. Vaadates palju korteriinimestel kommunaalkulud on, siis korteris elades oleks mul seda vaba õlleraha hoopis vähem. :wink:
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Turist »

M.T. kirjutas: 26 Apr 2022, 22:55
Täiesti vale arvamus. Vaadates palju korteriinimestel kommunaalkulud on, siis korteris elades oleks mul seda vaba õlleraha hoopis vähem. :wink:
Kisub sellest teemast välja, aga ei ole vale midagi, lihtsalt oleneb kortermajast. See on müüt, et (igas) eramajas on kokkuvõttes odavam elada kui ükskõik millises kortermajas. Paljudel oli detsembris mitte midagi ise tegemata elamine soe u. 45 eur eest? (räägin mitte väga suurest perest, 1 lapsega. 2 lapse korral oleks juba natuke rohkem pinda vaja ja see antud majas u. 25% suurendaks küttekulu). Vee, elektri ja prügiveo eest maksavad kõik vastavalt oma tarbimisharjumustele ja peaks nagu sarnased kulud olema nii korteris kui eramajas. Remondifondi eramajaomanik reeglina jupikaupa ei kogu, vaid vajadusel teeb suure kulutuse korraga, mis aga pigem on ikkagi aastate jooksul kokkuvõttes suurem. Ja arvestame võrreldavate eluasemete soetamismaksumust ka- näiteks mõlemad asuvad linnas samas piirkonnas. Ei hakka ju võrdlema kesklinna lähedal asuvat korterit ja linnast väljas asuvat maja, kuigi see võib isegi korteriomaniku jaoks soodsam võrdlus olla kuna linnas saab ühistranspordiga asjad aetud, linnast väljas reeglina lisanduvad auto(de)ga seotud kulud. Eramaja eelised on mujal, mitte seal elamise odavuses. :wink:
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Turist kirjutas: 26 Apr 2022, 23:11
M.T. kirjutas: 26 Apr 2022, 22:55
Täiesti vale arvamus. Vaadates palju korteriinimestel kommunaalkulud on, siis korteris elades oleks mul seda vaba õlleraha hoopis vähem. :wink:
Kisub sellest teemast välja, aga ei ole vale midagi, lihtsalt oleneb kortermajast. See on müüt, et (igas) eramajas on kokkuvõttes odavam elada kui ükskõik millises kortermajas. ....
Mulle pole mõtet seda selgitada, ma tegutsen igapäevaselt kinnisvaras ja näen neid hindasid ja kuluarveid every day :wink:

Aga maja eelistest, nagu ma naisele ikka selgitan - kas sa kujutaks ette kui meil garaaži poleks, kus me seda kõike kola hoiaksime siis? Kuhu need terrassitoolid, muruniiduk, jne siis panna oleks? :wack: :mrgreen:
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Turist »

M.T. kirjutas: 26 Apr 2022, 23:29
Mulle pole mõtet seda selgitada, ma tegutsen igapäevaselt kinnisvaras ja näen neid hindasid ja kuluarveid every day :wink:
Lihtsalt kommunaalkulude arveid vaadates võib mõnikord tõesti vastupidine mulje jääda, aga põhjalikumalt järele mõeldes peaksid ehk ka mõistma, et majas elamine tihti ei ole kokkuvõttes odavam, eriti kui igakuistele kuluarvetele lisaks vaadata võrreldavas asukohas elamispindade soetamismaksumusi ning kõiki nende ülalpidamiskulusid pikema aja jooksul (sealhulgas muruniidukid ja -trimmerid, mootorsaed..., mis ei kajastu kommunaalarvetel ja võib täiesti unustada need ülalpidamiskuludesse arvestamata). :bsmile:
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Turist kirjutas: 26 Apr 2022, 23:37
M.T. kirjutas: 26 Apr 2022, 23:29
Mulle pole mõtet seda selgitada, ma tegutsen igapäevaselt kinnisvaras ja näen neid hindasid ja kuluarveid every day :wink:
Lihtsalt kommunaalkulude arveid vaadates võib mõnikord tõesti vastupidine mulje jääda, aga põhjalikumalt järele mõeldes peaksid ehk ka mõistma, et majas elamine tihti ei ole kokkuvõttes odavam, eriti kui igakuistele kuluarvetele lisaks vaadata võrreldavas asukohas elamispindade soetamismaksumusi ning kõiki nende ülalpidamiskulusid pikema aja jooksul (sealhulgas muruniidukid ja -trimmerid, mootorsaed..., mis ei kajastu kommunaalarvetel ja võib täiesti unustada need ülalpidamiskuludesse arvestamata). :bsmile:
Veelkord, ma võin su siin erinevate võrdlustega surnuks tüüdata, pole mõtet mulle neid selgitada. Mis puutub kinnisvarasse ja kuludesse, siis seda teemat saab vaadata ühtpidi ja teistpidi ja lisaks veel x korda muud pidi. Iga analüüsi tulemuseks saab erineva vastuse, kas ja miks on just korter parem või hoopis maja. Või üldse mitte kumbki. A see pole selle teema jutt siin.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Turist »

Vaatenurkasid võib erinevaid olla, aga soovi ja oskuste korral saab alati kõik kulud ühtsetel alustel välja arvutada ja neid õiglaselt võrrelda. Paremus on hoopis teine teema, ma jutt käis AINULT rahaliste kulude kohta, ehk selle vastulausena: "siis korteris elades oleks mul seda vaba õlleraha hoopis vähem." :D
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Turist kirjutas: 26 Apr 2022, 23:54
Vaatenurkasid võib erinevaid olla, aga soovi ja oskuste korral saab alati kõik kulud ühtsetel alustel välja arvutada ja neid õiglaselt võrrelda. Paremus on hoopis teine teema, ma jutt käis AINULT rahaliste kulude kohta, ehk selle vastulausena: "siis korteris elades oleks mul seda vaba õlleraha hoopis vähem." :D
Aga mida su number 45.- sooja toa eest näitama peaks? Millega seda võrrelda?
Ma räägin enda võrdlusbaasilt ehk kui ma soetaks samas piirkonnas samaväärse korteri, pean silmas 2m arvu ja muid lisasid, siis mu igakuised kulud oleks suuremad. Kui ma ostaks asemele 2-toalise a 50 m2, siis jah oleksin rahaliselt võidus.
Moded võivad vabalt selle OT möla siit kustutada või splittida.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas ranel »

M.T. kirjutas: 27 Apr 2022, 01:09
Turist kirjutas: 26 Apr 2022, 23:54
Vaatenurkasid võib erinevaid olla, aga soovi ja oskuste korral saab alati kõik kulud ühtsetel alustel välja arvutada ja neid õiglaselt võrrelda. Paremus on hoopis teine teema, ma jutt käis AINULT rahaliste kulude kohta, ehk selle vastulausena: "siis korteris elades oleks mul seda vaba õlleraha hoopis vähem." :D
Aga mida su number 45.- sooja toa eest näitama peaks? Millega seda võrrelda?
Ma räägin enda võrdlusbaasilt ehk kui ma soetaks samas piirkonnas samaväärse korteri, pean silmas 2m arvu ja muid lisasid, siis mu igakuised kulud oleks suuremad. Kui ma ostaks asemele 2-toalise a 50 m2, siis jah oleksin rahaliselt võidus.
Moded võivad vabalt selle OT möla siit kustutada või splittida.
Millegipärast Peetris 3-toaliste omanikud kurtsid see talv 300-350 eur küttearvete üle ...? Aga uue korteriga võrreldes. Näiteks Tartus enne neid segaseid küttehinnatõuse olid jooksvad kulud aasta lõikes ~280m2(eluruumide pindala ~120m2, ülejäänud üle talve plussis tehnoruumid) osaliselt renoveeritud majas gaasiküttega odavamad (energiakulu järgi C ja D piiril), kui 3-toalises uusarenduses ~75m2 :roll: Mõlemat hoonet köeti gaasiga (B-energiaklass).
Majas on lisaks veel suveks jahutus, mida korteris polnud. Muru niitmise seisukohast. Niidukite hinnad algavad 30 EUR kuni mitme tuhande euroni välja.
Majas elavad tuttavad lähevad lisaks järjest seda teed, et paneelid katusel ja aasta lõikes saadakse elektriarve enamvähem nulli(jääb vaid paneelide soetusmaksumus).

Ja mis majas elamise kallimaks teeb, on kõik see, mida korteris lihtsalt ei ole.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Turist »

M.T. kirjutas: 27 Apr 2022, 01:09
Aga mida su number 45.- sooja toa eest näitama peaks? Millega seda võrrelda?
Ma räägin enda võrdlusbaasilt ehk kui ma soetaks samas piirkonnas samaväärse korteri, pean silmas 2m arvu ja muid lisasid, siis mu igakuised kulud oleks suuremad. Kui ma ostaks asemele 2-toalise a 50 m2, siis jah oleksin rahaliselt võidus.
Moded võivad vabalt selle OT möla siit kustutada või splittida.
See 45 eur on otsene kulu. Nagu eramajas kuu jooksul kulunud soojuspumba elekter või pellet. Täielikuma pildi saab siis kui arvestada ka küttesüsteemi amortisatsiooni. Kortermaja paneb omale 20 aasta tagant uue soojussõlme hinnaga 10 000 eur, eramaja omanik vahetab 20 aasta jooksul välja katla või soojuspumba umbes sarnase maksumusega. Kortermaja jagab selle kulu kümnete korterite vahel, eramajaomanikul pole kellegagi jagada. :bsmile:

Maja puhul rohkem m2 lähebki sinna alla: "Eramaja eelised on mujal, mitte seal elamise odavuses" ehk see on raudkindel reegel, et kui korteri asemel maja ostetakse, on seal rohkem m2 kui korteris. Ehk minu arust pole siin pikemalt midagi rääkida- eramajal on omad eelised, aga tasuks mõista ning leppida sellega, et nende eeliste hulka ei kuulu raha säästmine võrreldes korteris elamisega (loomulikult alati leiab erandeid).
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas AzA »

Nuh, mul on 110m2 majake, paar kööki, 6 tuba. Krunt 600m2, garaaz 30m2, saun kah siuke 10m2 - kuna pole saunataja, kasutan rohkem kolaruumina.
Küttekulud on hetke kirvepuidu hindadega ca 75€ kuus aastaläbi + arvestan samapalju elektrit lisana (megalt sõltub ju talvest). Ei tea, sellise kolossi kohta ok - vana sara kah teine.
Otseloomulikult pole remondifond 3€ kuus, vaid pigem 200-300€ kanti ... lisaks tehnika.
Korterist nüüd odavam küll kuskilt otsast pole, kui vähegi enamvähem asja nö. kaunina hoida. Korteris vist oksakääre ja miiusaagi pole vaja, saati relakat? Võiks ka tööd sisse osta, nagu korteriomanikud teevad ...

Võrdlema peaks ikka võrreldavat .... pigem sellist ridaelamuboksi?
Või teab keegi korterit, kus on 4-ja meetri kaugusel uksest garaaz (kompressori ja piduriõhutusjubinastega), saab aianurgas kusel käia, 8 parkimiskohta ... koera lased hommikul ukse vahelt õue sitale, mitte ei tatsa tuisus kuskilt 4ndalt korruselt alla ....

Maja on igal juhul kallim pidada kui miski allveelaeva kambüüsi suurune korterike - juhul kui ise midagi ei tee ... puhas luksus ju ikka.

Enivei, ma kärutan täna paar alust briketti kuuri alla, ajan grillile hääled sisse, peabki valima, kas söekas või gaasikas - äkki teen woki ka, gaasikas ikka ... nööbin lahti ja mõtisklen, kas laupa niita juba muru, teha garaazi miski pöördalus tsiklile või lihtsalt taevasse vahtida.
Mis korteris teeks? Nööbiks köögilaua taga vist lahti ...lõbu igatahes laialt ... ahjus küpsevat kalkunit piiluda ja mõtiskleda, kuhu laupäeval sõita, et ei peaks nelja seina vahel naabrilaste kiljumist kuulama.
Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Divikas
Postitusi: 488
Liitunud: 29 Mär 2007, 15:04
Tsikkel: XLV 750R, TT600R, TT 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 43 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Divikas »

Võrdlema peaks ikka võrreldavat
Pole päris kohane võrdlus aga omal elatud üle 20 ne aasta korraga nii majas kui korteris. Esialgu nõukaaegne paneelikas ja nüüd uusarendus. Maja eestiaegne "kapremonditud". Kokkuvõttes on maja ikka oluliselt kallim aga pakub lisavõimalusi krundi ja aiaga ehk siis suurem privaatsus ja naisel rohkem tegevust. Lisaks ka rohkem ruumi kasvõi saunaks ja remondikohaks. Mootorratta võib mingiteks töödeks kasvõi kööki tuua, ei jää kellelgi jalgu. Korteri suur pluss on rohke vaba aeg ja see on ka oluline, võimaldab keskenduda hobidele. Uue korteri jooksvad kulud on ikka suht väikesed. Ka praeguste energia hindadega.
http://motoreisid-motoreisid.blogspot.com/
Ida-Euroopa 2007, Ida-Euroopa 2008, Kesk-Aasia 2009, Kesk-Aasia 2010, Norra - Kaucasus 2011, Kaug-Ida - Mongolia 2012, Russkii Sever 2015, Pamir Highway 2016, Ukraina Karpaadid 2017, Koola poolsaar 2018, Volga jõgi 2019, Soome TET 2020, Skandinaavia 2021, Norra-Rootsi 2022

oxide
Postitusi: 507
Liitunud: 31 Aug 2008, 12:39
Tsikkel: rsv4
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 6 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas oxide »

Võib veel paar muutujat mängu tuua. Korteri omanik kipub rohkem kodust välja, eriti suvel. See on kulu mida on küll raske mõõta ja siis veel lisaks sünnipäevad mida lihtsam majas pidada. Ja veel kui tekkib vaba raha siis korteriomanik kipub suvilat soetama mida majaomanikul tarvis pole.
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Sattusin kord olengule suuremasse seltskonda, kus majaomanikud oma kola ja selle võimalikku mahutamist arutasid.
Üks minikorteri omanik mainis imestunult jutule vahele, et on ikka garaazhid ja panipaigad meestel...
Mille peale üks suurema garaazhi omanik küsis tõemeeli- Kuhu teie siis oma asjad panete??? Ostate ja viskate kohe ära või???
:roll: :D :D
Pilt
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Turist »

AzA kirjutas: 27 Apr 2022, 11:35
Korterist nüüd odavam küll kuskilt otsast pole, kui vähegi enamvähem asja nö. kaunina hoida.
Divikas kirjutas: 27 Apr 2022, 12:35
Kokkuvõttes on maja ikka oluliselt kallim aga pakub lisavõimalusi krundi ja aiaga
Nõus, nii ongi ja selles pole midagi imelikku. Millegipärast aga mõned püüavad iga hinna eest (on see siis oma meele rahustuseks vms) välja näidata, et ikka eramajas on odavam. :roll:
oxide kirjutas: 27 Apr 2022, 12:46
Võib veel paar muutujat mängu tuua. Korteri omanik kipub rohkem kodust välja, eriti suvel. See on kulu mida on küll raske mõõta ja siis veel lisaks sünnipäevad mida lihtsam majas pidada. Ja veel kui tekkib vaba raha siis korteriomanik kipub suvilat soetama mida majaomanikul tarvis pole.
Kodupiiridest väljas natuke muud elu näha oleks kasulik kõigil, aga see ei pea tähendama suurt rahalist kulu (näiteks käiakse rannas, matkaradadel, parkides jne).
Sünnipäevade pidamisega seotud probleemid on ehk puberteediealiste teema rohkem.
Korteriomanikul suvila on ikka pigem eelmise sajandi teema. Praegu on enamus kunagisi suvilaid muutunud "tavalisteks majadeks" (seda ka hinnalt), kus aastaringselt elatakse.

roadriders
Postitusi: 82
Liitunud: 17 Veebr 2004, 12:24
Tsikkel: Gold Wing 1500 SE
Tänatud: 20 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas roadriders »

Päris nii see ka ei ole, et eramajade omanikel ei ole enam tarvis suvilat või maamaja. Rutiin tekib kõigil, on see eramajas või korteris. Loomulikult on eramajas kogu aeg midagi teha, aga kui kopa ette viskab, siis kuradima hea on sõita maamajja, tegeleda asjadega mida sa linnamajas teha ei saa, käia välipeldikus linnulaulu saatel, juua sõõm värsket sillerdavat kaevuvett, vaadata kuidas esimesed sinililled tärkavad, lasta kasemahla jms. See kõik on see, mis aitab stressi langetada ja akusid laadida, olgu sul nii suur maja, kus sa pidevalt elad, kui tahes. Ise tunnen, kui maakoju aeg-ajalt sõidan, et kohe, kui Tallinna silt seljataha jääb, langeks nagu mingi raskus õlgadelt. Paljudel minu tuttavatel majaomanikel on just selle tunde pärast soetatud ka haagissuvila, kui just maamaja/suvilat ei ole.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas will111 »

Kuna juba pikki aastaid on olnud mõlemad, nii maja kui korter (korterid on seejuures vahetunud 2 korda) siis hea j ja lihtne võrdlus.
Maja igakuised kulud on 0 euri, korteri(te) igakuised kulud on on kõikunud vahemikus kuskil 40e kuni 250e. Raske öelda, mis see keskmine täpselt on, aga kindlasti siiski üle 100.
See on siis elektrit arvestamata (mis isaenesest on suht tühine kulu alati olnud, ükskõik kas siis korteris/majas). Kui maja küte/elekter ja korteri elekter kuidagi üritada juurde arvestada siis tuleks võrdlus vast umbes midagi sellist: maja igakuised kulud ~20-30e keskmiselt kuus, korteris samuti umbes +20e igakuistele muudele kuludele otsa. Ehk +- kokku suht sama.

Aga see kõik on nüüd arvestades, et 1) parkimine korteri(te) juures pole mul kunagi pennigi maksnud 2) mingit garaazi ega tsikligaraazi pole kunagi üürinud ega pidanud üürima (kui mul oma krunti ja maja ei oleks, siis see poleks kuidagi võimalik) 3) nendes korterikuludes ei ole ega pole kuskil olnud sees suuremate renoveerimistööde laenumakseid. See paneks kohe veel ~30-50% otsa igakuisele "kommunaalile".

Majaga seoses pole minul isiklikult olnud vist veel ühtegi otsest suuremat nö. sundkulu. Ehk teisisõnu, loomulikult ma olen seda renoveerinud ja sinna investeerinud, kuid see pole olnud sundseisukorra tõttu a'la katus laseb läbi, vaid lihtsalt oma soov ja vaba tahe kas remontida, midagi oma soovi järgi ümber ehitada, juurde ehitada jms. Ja eks see on jällegi toonud "tagasi" kokkuvõttes ka väiksemate küttekulude näol.
Kokkuvõttes...minumeelest see pole isegi tõsiselt võetav küsimus. Ilmselgelt on majas elamine soodsam, kordades soodsam!
Kasutaja avatar

Divikas
Postitusi: 488
Liitunud: 29 Mär 2007, 15:04
Tsikkel: XLV 750R, TT600R, TT 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 43 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Divikas »

Maja igakuised kulud on 0 euri
elektrit ei tarbi, maja ei küta, prügi ära ei viida...mis veel, sidet pole, telekat ka mitte. Kaev on kooguga ja peldik õues. Rmk platsil samad mugavused ja ka kulud 0 (küttepuud toob ja prahi viib riik) aga võimalus või iga öö eri kohas veeta.
http://motoreisid-motoreisid.blogspot.com/
Ida-Euroopa 2007, Ida-Euroopa 2008, Kesk-Aasia 2009, Kesk-Aasia 2010, Norra - Kaucasus 2011, Kaug-Ida - Mongolia 2012, Russkii Sever 2015, Pamir Highway 2016, Ukraina Karpaadid 2017, Koola poolsaar 2018, Volga jõgi 2019, Soome TET 2020, Skandinaavia 2021, Norra-Rootsi 2022
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Turist »

will111 kirjutas: 27 Apr 2022, 14:40
Ilmselgelt on majas elamine soodsam, kordades soodsam!
Päris ilma mõtlemata ei tasuks ka suvalist prügi internetti kirjutada. Nii et majades elavad siis need kõige vaesemad, kellel raha praktiliselt pole ja korteris elada ei jõua? Eriti hästi sobiks üksikutele pensionäridele ja töötutele... ega maja ise ei maksa ka ju midagi. :lol:
Mul on isiklik kokkupuude ka nii korteriga kui majaga, aga neid pole mõtet võrrelda kuna üks asub linnas ja teine mitukümmend km linnast eemal. Kui võrrelda linnas korteri vs. maja hinda, siis maja on vähemalt 2x kallim (pigem isegi veel 2x kallimalt ei saa vähemalt samas heas seisukorras ruume). Maakohas (konkreetselt seal kus mul maja asub) võibolla vahe isegi veel suurem, sest näiteks 10 000 eur-ga saab igati hea korteri, aga 20 000 eur-ga saab maja puhul sisuliselt peldiku (kui praegusel hetkel sedagi), mis ootab buldooseriga kokku lükkamist.
Viimati muutis Turist, 27 Apr 2022, 17:06, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas mx77 »

M.T. kirjutas: 26 Apr 2022, 23:48
Turist kirjutas: 26 Apr 2022, 23:37
M.T. kirjutas: 26 Apr 2022, 23:29
Mulle pole mõtet seda selgitada, ma tegutsen igapäevaselt kinnisvaras ja näen neid hindasid ja kuluarveid every day :wink:
Lihtsalt kommunaalkulude arveid vaadates võib mõnikord tõesti vastupidine mulje jääda, aga põhjalikumalt järele mõeldes peaksid ehk ka mõistma, et majas elamine tihti ei ole kokkuvõttes odavam, eriti kui igakuistele kuluarvetele lisaks vaadata võrreldavas asukohas elamispindade soetamismaksumusi ning kõiki nende ülalpidamiskulusid pikema aja jooksul (sealhulgas muruniidukid ja -trimmerid, mootorsaed..., mis ei kajastu kommunaalarvetel ja võib täiesti unustada need ülalpidamiskuludesse arvestamata). :bsmile:
Veelkord, ma võin su siin erinevate võrdlustega surnuks tüüdata, pole mõtet mulle neid selgitada. Mis puutub kinnisvarasse ja kuludesse, siis seda teemat saab vaadata ühtpidi ja teistpidi ja lisaks veel x korda muud pidi. Iga analüüsi tulemuseks saab erineva vastuse, kas ja miks on just korter parem või hoopis maja. Või üldse mitte kumbki. A see pole selle teema jutt siin.
No pane need võrdlused kirja, ära plõksi niisama.

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Tort »

Mina võin panna. 2018 jaanuar 70 m2 kristiines, 3 tuba, 2006a maja liftita, kõik kommunaalid koos vee ja elektri ja ühistuga 190 eur, remondifondi ja laenu polnud. 2019 jaanuar paarismaja 155m2 köetavat, samad kulud 260 eur. Jääb see vahe, et ei mäleta, kas talved olid võrdselt külmad.

Kumb odavam on?

See teema on vist sellest, et kuidas on odav elada, mitte mis on võrreldav ja mis mitte.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Tort kirjutas: 27 Apr 2022, 17:43
Mina võin panna. 2018 jaanuar 70 m2 kristiines, 3 tuba, 2006a maja liftita, kõik kommunaalid koos vee ja elektri ja ühistuga 190 eur, remondifondi ja laenu polnud. 2019 jaanuar paarismaja 155m2 köetavat, samad kulud 260 eur. Jääb see vahe, et ei mäleta, kas talved olid võrdselt külmad.

Kumb odavam on?

See teema on vist sellest, et kuidas on odav elada, mitte mis on võrreldav ja mis mitte.
Muru niitsid paarismajas? Või lükkasid lund? Pole mõtet võrdlust panna, kui KÕIKI kulusid ei arvesta.
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Vint »

Pealkirjast lähtudes- ratturi elu korteris on lihtsam. Majaga peab aga tegelema ise. Korteri ühistus on selleks vastav inimene/talgupäevad või kinnisvara hooldusega tegelev ettevõte.

Odavam ei pruugi kumbki olla, vaadeltuna asukoha, kütte süsteemi, tehnilise korras oleku -ja teab mille poolelt.
Rahalisi väljaminekuid oleks kohatu võrrelda, sest erinevaid näiteid on liiga palju.

Sestap teen ettepaneku, et jätke see jura ja minge parem sõitma. Muidu läheb teema sinnakantti, kus vaieldakse/ võrreldakse, kellel mida on ja ei ole. 8) :bsmile:

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Tort »

Ise lükkasin lund, muru niitis robot.

Point on see, et 45 euro eest ei viitsi sind keegi täna perse ka saata enam. Mingi vend tahab aga kõigile teada anda, kui soodsalt tema korteris elab. Teed ise puud ja lased ise põdra ja küpsetad leiba, siis võib majas ka tasuta elada.
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Vint »

Küünlad Tordile! :mrgreen: (lol)
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Tort kirjutas: 27 Apr 2022, 17:55
Ise lükkasin lund, muru niitis robot.

Point on see, et 45 euro eest ei viitsi sind keegi täna perse ka saata enam. Mingi vend tahab aga kõigile teada anda, kui soodsalt tema korteris elab. Teed ise puud ja lased ise põdra ja küpsetad leiba, siis võib majas ka tasuta elada.
Sinu töötund ei maksa mitte midagi? Ja see robotniiduk tuli ka tasuta?
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Turist »

Vint kirjutas: 27 Apr 2022, 17:53
Pealkirjast lähtudes- ratturi elu korteris on lihtsam. Majaga peab aga tegelema ise.
Nii see on ja maja puhul peab siiski arvestama natuke suurema rahakotiga. Ka ootamatud ühekordsed väljaminekud saavad olla kordades suuremad ja valusamad.
Teema sai alguse sellest, et kummas elades jääb rohkem raha :bsmile: jaoks kätte. Varasemalt välja toodud numbrid (see 45 eur küte) ei olnud küll selle korteri kohta kus hetkel ise elan, aga olen täiesti veendunud, et kui praegu tahaksin samas piirkonnas ja samade mugavustega majas elada, siis ikkagi maja puhul jääks vähem. :D
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Mul siin võrdlus nagist võtta. Talv 2021/22

Korter 74m2, 4 tuba. Parkimine tasuta, kui koha leiab. Igakuine kulu suvel 160€ s.h. remondifondi 115€ ja prügivedu 5€. Talve tipp 330€. Talvine küttekulu on viimasel talvel olnud sama mis varasemal kahel. Majaümbruse korrashoiu eest hoolitseb kojamees.

Maja 182m2, 6 tuba + 32m2 garaaž. Parkimine tasuta. Igakuine kulu suvel 7€ (prügivedu 5 ja 2€ teenustasu prügivedajatele värava avamise eest). Talve küte külmimal kuul 250€. Varasematel aastatel oleks olnud ca 50€ aga gaasi hind kasvas see talv hoogsalt, sellest ka 5x hind. Korrashoiu eest hoolitsen ise.

Mõlemal juhul pole sees mõõdetavaid kulutusi: elekter, vesi, vee soojendamine. Aga kulu on olenemata elamispinnast sarnaste tarbimisharjumuste juures üsna sama.

Rusikareegel on, et majas on jooksvad kulud per m2 kindlasti väiksemad, sageli ka absoluutväärtuses väiksemad. Küll on aga maja puhul ühekordsed kulud, kui midagi ootamatut ette peaks tulema märkimisväärselt suuremad. Samas, kui targalt majandada siis on korterist ca 2x suuremas majas elades kulud üsna samad s.h. arvestades ootamatuid ühekordseid väljaminekuid (jaotatuna pikemale perioodile).
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Turist kirjutas: 27 Apr 2022, 11:21
M.T. kirjutas: 27 Apr 2022, 01:09
Aga mida su number 45.- sooja toa eest näitama peaks? Millega seda võrrelda?
Ma räägin enda võrdlusbaasilt ehk kui ma soetaks samas piirkonnas samaväärse korteri, pean silmas 2m arvu ja muid lisasid, siis mu igakuised kulud oleks suuremad. Kui ma ostaks asemele 2-toalise a 50 m2, siis jah oleksin rahaliselt võidus.
Moded võivad vabalt selle OT möla siit kustutada või splittida.
See 45 eur on otsene kulu.
Otsene kulu millele? 1 tuba + köök ja “soe” tuba on 19C? Või mida sa siin oma 45.- näidata üritad?
Ma võin näiteks ema juures elades ka väita, et mul on soe tuba ja küttekulu 0. Kummal elu nüüd odavam on? (togi)
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas mx77 »

See on muidugi tore, et oma maja puhul amortisatsiooni justkui üldse ei ole olemas ja amortisatsioonieraldisi ei pea arvestama. Iga raamatupidaja kirtsutaks selle peale nina.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”