Liiklusülesanne: kellel on eesõigus?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Vasta
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2504
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Liiklusülesanne: kellel on eesõigus?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Ain kirjutas: 09 Mai 2022, 11:15
Nii.. Esitasin Maci küsimuse veidi muudetud kujul vastused.ee lehele kus vastab sellele Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli.
Teistele infoks, et küsimuse esitamine seal on nüüd tehtud tasuliseks ja maksab 5€. Ei olnud kahju sellest püha ürituse nimel ja aitab äkki pingeid maha võtta. Annan endale täiesti aru, et minu eespool välja käidud seisukoht ei pruugi olla õige aga jään seniks selle juurde.
Ehk siis veidi kannatust!
Siin jäi silma veel kellegi küsimus natuke sarnase (segase?) olukorra kohta:
http://www.vastused.ee/loe/oigus/liiklu ... uudab.html
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

joel
Postitusi: 1802
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Liiklusülesanne: kellel on eesõigus?

Lugemata postitus Postitas joel »

Oot.... See keerab jälle eelmise vaidluse (n-ö Vabaka ülekäigud) tulemuse uuesti pea peale :shock: Midagi pole öelda, tõepoolest kõik on selgemast selgem ja kõik, kes aru ei saa, on lollid :-|||
Joel
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Liiklusülesanne: kellel on eesõigus?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas: 09 Mai 2022, 09:43
Bullshit.
Liiklussituatsioon peab olema kiiresti ja üheselt arusaadav. Siin on sinusugusel grafomaanil hea tundide kaupa Google streetview pilte vahtida ja sealt seda foori otsida, liikluses sa seda teha ei saa.
Siin on pilt üsna kaugelt, kus kõikide fooride olemasolu on nähtav. Kui silm ei seleta,tuleb kangemad prillid võtta.
Täna sõitsin sealt paar korda läbi ja nagu instinktiivselt vaatad juba eemalt, et kas need foorid, mis Keresest tulijaile on, on ka nähtavad Männiku poolt tulijatele? No on ja üsna kaugelt(kaugemalt kui pilt) ja ka esimeselt sõidurajalt on need näha, rääkimata vasakpöörde rajast. Ehk kõik on nähtav ja ka hoopealt hoomatav igalt sõidurajalt oma manöövrit planeerivale juhile.
Kui kellegi on probleem arusaamisega ,siis selleks on liikluseksperdid ja pöördugu sinna ja kui midagi ikka arusaamatu,siis ka kohtusse. Kuid väita, et seal pole midagi näha ja kõik on arusaamatu, pole küll õige vastus.
image.png
Inkedimage_LI.jpg
image.png
image.png
image.png (334.24 KiB) Vaadatud 1618 korda
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Liiklusülesanne: kellel on eesõigus?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

@urmas ka vanajumal ise võib öelda, et see on reguleeritud ristmiks, see ei muudaks mitte midag. See koolkond, kes on otsustanud seal foore mitte näha ei hakka neid nägema ka siis kui looja ise oma käega pea fooride suunas keerab. Rääkimata siin mingitest juristidest, mnt ametist või kohtunikest vms. Täiesti üheselt on koolkond teavitanud, et LS'i ei ole neil keelatud tõlgendada neile sobival viisil. Ma söön oma sokid ära kui ain oma viieka eest teise vastuse saab kui siin sada korda selgitatud, aga ega see ei muuda midgi. Ristmik on valesti, sest ükskord ammu ka üks mees mnt ametist ütles midagi valesti.
Maaks tegelt ütles juba peale mnt ametist saabunud vastust kohe ära, mis oleks õige teha. et targem on mitte enam kirjutada ja, et jesli turak tagda na tolgo
aga see va nadežda ei tahtnud ära surra :D aga minu puhul see nadežda läks nüüd küll oma teed. Lihtsalt jääb loota, et liikluses kokku ei saa
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Liiklusülesanne: kellel on eesõigus?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Madlobster kirjutas: 09 Mai 2022, 20:30
Maaks tegelt ütles juba peale mnt ametist saabunud vastust kohe ära, mis oleks õige teha. et targem on mitte enam kirjutada ja, et jesli turak tagda na tolgo
aga see va nadežda ei tahtnud ära surra :D aga minu puhul see nadežda läks nüüd küll oma teed. Lihtsalt jääb loota, et liikluses kokku ei saa
t*** sa kirjutad siis?
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2195
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 555 korda

Re: Liiklusülesanne: kellel on eesõigus?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Mul oleks ainult üks palve kõigile kahtlemata väga osavatele ja loomingulistele seaduselugejatele, kaasa arvatud teemaalgataja, et äkki saaksite seal ristmikul oma JOKK-skeeme ning muid spekulatiivseid liigutusi testida siis, kui ümberringi on ainult autod, või siis vähemalt kui ümberringi on mingid muud tsiklid kui KTM 350 või Africa Twin.

Ma plaanin oma vokke sealtkaudu homme ülevaatusele tassima hakata ja muidu ka satun sinna tihti, a kindlasti pole ma nii andekas, et suuta kõik see kümme lehekülge paragrahviväänamist poole sekundi jooksul ajust läbi lasta, kui mingi mürsk punasega üle stoppjoone kimab. A elada tahaks veel kaua ja tervena, isegi kui lollina.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Liiklusülesanne: kellel on eesõigus?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

mx77 kirjutas: 09 Mai 2022, 20:42
Madlobster kirjutas: 09 Mai 2022, 20:30
Maaks tegelt ütles juba peale mnt ametist saabunud vastust kohe ära, mis oleks õige teha. et targem on mitte enam kirjutada ja, et jesli turak tagda na tolgo
aga see va nadežda ei tahtnud ära surra :D aga minu puhul see nadežda läks nüüd küll oma teed. Lihtsalt jääb loota, et liikluses kokku ei saa
t*** sa kirjutad siis?
ainult vaid selleks, et ka sinu päevas oleks killuke päikest :wink:
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Liiklusülesanne: kellel on eesõigus?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

urmas66 kirjutas: 09 Mai 2022, 19:37
mx77 kirjutas: 09 Mai 2022, 09:43
Bullshit.
Liiklussituatsioon peab olema kiiresti ja üheselt arusaadav. Siin on sinusugusel grafomaanil hea tundide kaupa Google streetview pilte vahtida ja sealt seda foori otsida, liikluses sa seda teha ei saa.
Siin on pilt üsna kaugelt, kus kõikide fooride olemasolu on nähtav. Kui silm ei seleta,tuleb kangemad prillid võtta.
Täna sõitsin sealt paar korda läbi ja nagu instinktiivselt vaatad juba eemalt, et kas need foorid, mis Keresest tulijaile on, on ka nähtavad Männiku poolt tulijatele? No on ja üsna kaugelt(kaugemalt kui pilt) ja ka esimeselt sõidurajalt on need näha, rääkimata vasakpöörde rajast. Ehk kõik on nähtav ja ka hoopealt hoomatav igalt sõidurajalt oma manöövrit planeerivale juhile.
Kui kellegi on probleem arusaamisega ,siis selleks on liikluseksperdid ja pöördugu sinna ja kui midagi ikka arusaamatu,siis ka kohtusse. Kuid väita, et seal pole midagi näha ja kõik on arusaamatu, pole küll õige vastus.
Urmas, ma oleksin kahe käega sinuga nõus, kui kuskil seaduses oleks kirjas või kehtestatud standard, kuidas peab nägema välja foor tagantpoolt (eriti, kui ta on kuskil posti küljes) ja küljelt. Kahjuks siiani on foori puhul standardiseeritud vaid fooritulede mõõdud, värvus ja värvide järjekord. Tehakse paari aasta pärast uus riigihange olemasolevate fooride asendamiseks LED fooridega ja pannakse sinna sellised ca 2-3 cm paksud liistakad ning ei näe sa midagi enam sealt posti tagant.
Näiteks selline küljelt
Foor.JPG
Foor.JPG (11.57 KiB) Vaadatud 1548 korda
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Liiklusülesanne: kellel on eesõigus?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

@mx77 no seal on nähtavad ka tee keskel oleva Kerese poole näitava foori tuled. Ma ei räägi standardist ja juriidikast vaid inimlikust arusaamast, et kui otse sõitjale põleb punane, siis Keresest tulijale põleb roheline ja see on ka näha Männiku teelt Keresesse pööret tegevale liiklejale.
Mitte ainult siin google piltidel vaid ikka päriselt elus on näha. Mine vaata ise üle kui ei usu.

Ma luban, et rohkem siia teemasse ei lisa ühtegi tähte
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Liiklusülesanne: kellel on eesõigus?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ma ütlen seda nüüd võimalikult leebel toonil: kõik, kellel emotsioonid üle keevad hingavad kümme korda rahulikult sisse-välja loevad mõttes neljasajani ja siis vaatavad üle, kas ikka kaasmootoratturi solvamine, üleoleval toonil tehtud postitus või otsesõnu lolliks tituleerimine on asjakohased. Kui on tunne, et jätkuvalt on siis palun mulle teada anda, et võime oma emotsioone talitseda puudub, ma võtan siis ööpäevaks kirjutamisõiguse ära. 24 tundi peaks rahunemiseks piisav aeg olema.Soovi korral pikendan. :bsmile:
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Liiklusülesanne: kellel on eesõigus?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Ma mõtlen viimasel ajal järjest rohkem nende kasutajate peale kes siin vaata, et igapäevaselt suht reljeefselt igasuguseid hinnanguid jne. annavad, et kas keegi on nendega päriselus ka kokku puutunud? Et millised nad päriselus on? Ise olen siit päris paljudega kohtunud ja tegu on olnud väga mõistlike ja lahedate inimestega. Ja mul küll käsi ei tõuseks nendele midagi taolist siin ütlema..
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 371
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Liiklusülesanne: kellel on eesõigus?

Lugemata postitus Postitas Henn »

Mac-ga nõus. Sellised liiklust puudutavad arutelud on kasulikud, kuniks ei muutu läbuks. Edaspidi võiks enda väite/arvamuse alla lisada viite seadusele (üks lause või lõik ja viide). Siis jääb ehk vähemaks omaloomingut või suvalist tõlgendust. Ehk siis paragrahv vs paragrahv. Mitte, et mul on pikem kui sul vms.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Liiklusülesanne: kellel on eesõigus?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Küsimusele on vastatud: http://www.vastused.ee/loe/oigus/liiklusoigus/1.html

Ja vastus on järgnev:
Kaldun arvama, et tegemist on siiski reguleeritud ristmikuga, kuigi nõustun ka sellega, et Männiku teelt Pärnu mnt suunas liiklejatele ei ole ristmiku olemus kuigi hästi tajutavaks tehtud. Õiguslikult on aga neil juhtidel kohustus järgida LS § 58 lg 3 nõudest, mille kohaselt peab juht foori või reguleerija keelava märguande korral seisma jääma stoppjoone või stoppjoonemärgi ees. Küsimusealusel ristmikul paikneb stoppjoon enne Kerese tn lõikumiskohta, seega kohustab Männiku teel põlev punane foorituli Männiku teel Pärnu mnt suunas liikvaid juhte peatuma stoppjoone või -märgi ees. Enne foori rohelise tule süttimist ei tohi juht stoppjoone märgist ületada, sh teha ka vasakpööret Kerese tn-le. Selguse huvides võiks minu hinnangul Männiku teel asuv foor olla dubleeritud ka enne Kerese tn lõikumise kohta. Vastavasisulise ettepaneku võib teha tee omanikule e. antud juhul Tallinna linnale linnavalituse vastava ametkonna kaudu.

Ehk siis ei ole päris ühene saa asi...
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Liiklusülesanne: kellel on eesõigus?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

No üheselt on öeldud, et on reguleeritud ristmik ning oma välja mõeldud skeemidega sõita ei tohi.
Mööndusega on öeldud, et selguse mõttes võiks üks foor lisaks olla. Samas kui ükski standard või muu asjakohane dokument fooride sellist ("võiks") paigutust ette ei näe taandub ohutus indiviidi arusaamise võimele. Valesti arusaanu vigastab ennast ja teisi ning jääb süüdi.
Nüüd ju võiks juba ometi leppida sellega ja sõita nii nagu näeb ette fooridega reguleeritud ristmikul sõitmine?

Kas sa copysid siia täis vastuse või kribasid ise ka tiba juurde? "Kaldun arvama, oleks, võiks, poleks" kõneviisid ei ole juristidele omased kõneviisid, sellepärast küsin?
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Liiklusülesanne: kellel on eesõigus?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

@Madlobster
image.png
Ain kirjutas: 12 Mai 2022, 23:16
Vastavasisulise ettepaneku võib teha tee omanikule e. antud juhul Tallinna linnale linnavalituse vastava ametkonna kaudu.
Ma tegin umbes nädla tagasi Tallinna linnale ettepaneku ristmikku korrastada parema arusaadavuse huvides. Varasema kogemuse baasil liiklusteenistusele ettepanekute tegemisel arvan, et nad ei vasta sellele või kui vastavad siis vastus kõlab "kõik on hästi".
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Liiklusülesanne: kellel on eesõigus?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Mitusada õnnetust seal juba juhtunud on?

Saadetud kettaga lauatelefonist!


701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 123 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Liiklusülesanne: kellel on eesõigus?

Lugemata postitus Postitas 701 »

Macintosh kirjutas: 13 Mai 2022, 09:36
Varasema kogemuse baasil liiklusteenistusele ettepanekute tegemisel arvan, et nad ei vasta sellele või kui vastavad siis vastus kõlab "kõik on hästi".
Kus juures see oleks üks väheseid kordi, kui ma nendega nõus oleksin..
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Liiklusülesanne: kellel on eesõigus?

Lugemata postitus Postitas Ain »

yeekim kirjutas: 13 Mai 2022, 09:56
Mitusada õnnetust seal juba juhtunud on?
Mitte ühtegi...
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Liiklusülesanne: kellel on eesõigus?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Ain kirjutas: 13 Mai 2022, 12:18
yeekim kirjutas: 13 Mai 2022, 09:56
Mitusada õnnetust seal juba juhtunud on?
Mitte ühtegi...
Siis peaks ikka ristmiku ümberehitama, mitmetasandiliseks ja puha, et kellegil arusaamatuks ei jääks (togi)

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 726
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 111 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Liiklusülesanne: kellel on eesõigus?

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Ain kirjutas: 13 Mai 2022, 12:18
yeekim kirjutas: 13 Mai 2022, 09:56
Mitusada õnnetust seal juba juhtunud on?
Mitte ühtegi...
See näitab, et rahval jagub veel kainet mõistust liiklusseadusest kõhutunde abil läbi närida... kuid kauaks?
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Liiklusülesanne: kellel on eesõigus?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Hälvikud nii tsiklistide kui autojuhtide seas
https://www.ohtuleht.ee/1067427/ol-vide ... pilt-eluga

Liiklusest märkidest aru saamine on ikka rohkem kui masendav. :(
Kui kellelgi uut nina vms vaja kindlustusest, siis üks koht kus see kindlasti saamata ei jää.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Liiklusülesanne: kellel on eesõigus?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Madlobster kirjutas: 03 Aug 2022, 19:53
Hälvikud nii tsiklistide kui autojuhtide seas
https://www.ohtuleht.ee/1067427/ol-vide ... pilt-eluga

Liiklusest märkidest aru saamine on ikka rohkem kui masendav. :(
Kui kellelgi uut nina vms vaja kindlustusest, siis üks koht kus see kindlasti saamata ei jää.
See koht on ka muidugi "loogiline" otsast lõpuni. Ja ka sealt edasi on "toredaid" kohti mitmeid, mille märksõnaks on arendame jalgratta teid olukorras kus pole neid teid olemas.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Liiklusülesanne: kellel on eesõigus?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Pagan, märgid on juhindumiseks. Nagu üks liikluspolitseinik mulle kunagi nooruses ütles, kui ma üritasin ennast vabandada sellega, et märki ei näinud: kui märke ei näe, pole liiklusesse asja.

Aksu86
Postitusi: 17
Liitunud: 07 Juul 2020, 15:43
Tsikkel: Honda CB500X
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Liiklusülesanne: kellel on eesõigus?

Lugemata postitus Postitas Aksu86 »

Vaatasin seda videot ja seda kohta teades, olin ma ka kõigepealt siukse näoga, et mida see autojuht teeb ometi. Aga peatee märk on uus ja tõesti märke peab nägema. Aga kes sooritab manöövri veendumata, et see on ohutu? Sel inimesel on sama vähe liiklusesse asja kui sellel, kes märke ei näe. Pelguranna tänaval sõidetakse ühelt ristmikult nädalas korra ette ja öeldakse pärast, et "ma ei näinud märki".Kogenud sel tänaval liiklejana ma juba ette pidurdan enne seda ristmikku. Ühesõnaga lahtiste silmadega tuleb liigelda, eesõigusest vabandusena on õnnetuse korral vähe abi, kui kellegi surnuks sõidad. Kokkuvõttes P-Tallinna liikluskorraldus on nii palju muutunud, et inimesed ei jaksa järge pidada ja harjumused on ka visad kaduma.

Palun mitte segada. Ma olen juba niigi segaduses. :wack:

Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Liiklusülesanne: kellel on eesõigus?

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

mx77 kirjutas: 04 Aug 2022, 09:22
Pagan, märgid on juhindumiseks. Nagu üks liikluspolitseinik mulle kunagi nooruses ütles, kui ma üritasin ennast vabandada sellega, et märki ei näinud: kui märke ei näe, pole liiklusesse asja.
Ühelt poolt, sul on kindlasti õigus, ja videost on näha et tsiklimeestel oli seal taga kuskil tagurpidi kolmnurk ka üleval.

Teiselt poolt, kui juba ehitame ristmikku ümber nii et vasakpööre on peatee, siis äkki teeme seda selgeks ka nö arhitektuuriliselt? Sest kui välja arvata märke, siis kõik siin ütleb et suur lai sirge otsetee peaks olema justkui peatee. Nagu baikeritele juba niigi selge: haiglavoodis ei ole palju abi sellest, et sul oli õigus.

Ehk siis: teha saab ka palju paremini kui minimaalselt seadus nõuab. (See kriitika on muidugi enamasti Tallinna linnaarhitektide ja hange koostajate vastu.) Kui juba ehitad ümber sellist kohta - teine samasugune näiteks on Pärnu mnt ristumine raudteeülesõiduga Hiiu Pubi juures - siis pane tee kitsendused, šikaanid, vibraribad vms, ja ära jää lootma toruporno peale.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2504
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Liiklusülesanne: kellel on eesõigus?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Pole sel Pärnu mnt. ja Hiiu ristmikul häda midagi - probleem on pigem selles, et osad inimesed, kes on roolis/ lenksus ei oska sõita lihtsalt (ja ei peaks seal olema) või ei kasuta prille kuigi arst on selleks selgelt soovi avaldanud :-)
Õie ja Valdeku ristmik on praegusel kulul vist eksisteerinud ~25a? (ma kaugemat aega ei mäleta, sest ei liikunud siis Tallinnas), aga ikka juhtub sinna aeg-ajalt mingi töllakaid, kes arvavad, et mina vasakpöörajana pean nad läbi lubama :wack: Ja seal on kõgendastud ristmiku ala, märgid üleval, joonied maas ...
EDIT: Vaatasin huvipärast lkf.ee-st õnnetuste statistikat selle Hiiu-Pärnu mnt. ristmiku kohta (2016...2022):
pärnu-hiiu.JPG
Päris karm ikka :-) , ehk siis "seal kus lõpeb Hiiu tänav lõpeb ka mõistus". Kindlustused on sinna niipalju raha "matnud", et odavam oleks juba olnud 2-e tasandiliseks ehitada vist. :mrgreen:
Valitud aknasse sai meelega haaratud ka Hiiu-Raudtee rist, seal olevaid õnnetusi nüüd küll ei saa "liiga keerulise ülesehituse" kaela ajada, seega ikka juhtide rumalus/ lohakus.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Liiklusülesanne: kellel on eesõigus?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ma maaksiga 100% nõus
See ving, et pane mulle märgu andmiseks suurem märk, tõke, vilkur, miilits, kraav, vilega ampelmann, kirju eesel ja ei tea mis asi veel, tuleks tegelikult sujuvalt omale sisse libistada ning silmad lahti teha. LS´i tuleb tõlgendama haka nii nagu see kirjutatud on. Kui ikka täiesti elementaarsed liiklussõlmed üle vaimse võimekuse on, tuleb sõitu reisija kohalt nautima hakata, mitte omavalitsusest teede ehitajateni foorumis lolliks ja saamatuks tembeldada. Kui anna teed märk kupli all kella ei löö ja juhmi näoga ristmikule sõidad, siis ei ole tõesti vaja lolli mujalt kui peeglist otsida. Häbi peaks omale jalaga psse taguma nii, et kirsa maitse on suus.

Kodu lähedal on ka paar muutuva suunaga peateed ja paar ristmiku, kus hiljuti peatee suund muudetud. Suurema kolakaga sõites ma väga ei häbene ristmiku ületamise eesõigust kasutada :twisted: , 10nest 1 näitab žestiga või vilgutab ohukaid, et sorry my bad, 6´el lähevad silmad lihtsalt rohkem punni, aga tõenäoliselt ükski kelluke pööningul ei tilise ning 3tk siis puurivad pead, näitavad fakki ja pritsivad oma armatuurile tatti, et milline jobu ma olen, üks tahtis isegi mulle õpetust tulla jagama, aga kui tsikli seljast maha tulin vajutas oma peldikust piiksu välja ja kadus.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”