Külm on krt...

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Jalamees
Postitusi: 184
Liitunud: 01 Veebr 2015, 13:07
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 26 korda

Külm on krt...

Lugemata postitus Postitas Jalamees »

Räägiks natuke riietusest mida kasutada jahedamate ilmadega. Omal Reviti 3 kihiline jope ja kasutan aluskihina veel meriinovillast soojapesu aga praeguste ilmadega ikkagi lööb külma kerre pärast 1h sõitu 4-7C ilmaga. Rohkem nagu kihte lisada ei taha kuna siis liiga punnis olemine. Tahaks miskit kerget ent soojapidavat aluskihtidena kasutada. Mõtsin visata jopega kaasa tulnud aluskihid välja ja kasutada õhukest sulejopet ja meriino alussärki. Enim saab külma rinna ülemine osa kuna sinna tuleb enim tuult otse peale. Kas külmemate ilmade jaoks on mõnda jope peale tõmmatavat tuulevesti soovitada?
Aga kuna ei jõua kõiki maailma asju läbi proovida siis kuulaks mis variandid on teistel suuremate kogemustega tsiklistidel töötanud.


Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: Külm on krt...

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

Kõige lihtsam meetod külma eemal hoidmiseks pikemal sõidul- viska peale vihmajakk (või kombe).
Kasutaja avatar

Nozzu
Postitusi: 898
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 414 korda
Tänatud: 61 korda
Kontakt:

Re: Külm on krt...

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Sulejope! Sel talvel nägin juhuslikult mingis motovarustust tutvustavas videos soovitust kanda külmade ilmadega vaursutuse all sulejopet. See on õhuke, väga kerge ning akumuleerib kehasoojsut.
Otsustasin proovida ja see oli minu jaoks maailma muutev avastus. Ma olen ilge külmavares. +10 oli kah minu jaosk vele liiga külm. Niimoodi +20 alles läks mugavaks. Ja kohe kui keha natuke külma saab, tõmbuvad ka käed lubivalgeks ja tuimaks.
Aga nüüd, varakevadel sõtma minnes, kui väljas oli veel -1, viskasin sulejope motojope alla ja ei mingit probleemi. Uskumatu, aga toimib.
Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz

Fox
Postitusi: 155
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Külm on krt...

Lugemata postitus Postitas Fox »

Nozzu kirjutas: 06 Mai 2022, 10:23
Sulejope! Sel talvel nägin juhuslikult mingis motovarustust tutvustavas videos soovitust kanda külmade ilmadega vaursutuse all sulejopet. See on õhuke, väga kerge ning akumuleerib kehasoojsut.
Otsustasin proovida ja see oli minu jaoks maailma muutev avastus. Ma olen ilge külmavares. +10 oli kah minu jaosk vele liiga külm. Niimoodi +20 alles läks mugavaks. Ja kohe kui keha natuke külma saab, tõmbuvad ka käed lubivalgeks ja tuimaks.
Aga nüüd, varakevadel sõtma minnes, kui väljas oli veel -1, viskasin sulejope motojope alla ja ei mingit probleemi. Uskumatu, aga toimib.
Jah, toimib. Aga ta ei peagi absoluutselt SULEjope olema. Selline sulejope välimusega vatiinvoodriga jope soojendab juba väga hästi. Võtmesõna on, et tuul ei tohi läbi pressida (samal põhjusel toimib ka Motomarketi soovitus vihmaülikonda kasutada). Teema võrreldav elumaja soojustamisega - pane sa kasvõi 500mm villa seina aga jätad tuuletõkke panemata, on maja tuuliste ilmadega ikka külm.
Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: Külm on krt...

Lugemata postitus Postitas indumen »

Pole ka kõige suurem külma sõber, samas olemasolev varustus on pigem paras, et sinna alla ka enam suurt midagi ei pane ilma et liikumist juba takistama hakkaks.

Praeguse varustuse ja ratta "mugavuse valulävi" mulle on +14 kanti. Küll aga tänapäeval on ju moodsad lahendused igasugused lisatoitel toimivad esemed: sokid, vestid, kindad, kallimatel ka ratta 12v pealt võimalikt toide võtta. Ise ei harrasta talvel sõitmist aga ATV'ga selgus küll, et järgmine talv peaks investeerima ehk mõnda sellisesse mugavusvarustusse. Jah kätesoojendused on aga soojendusega kindaid saaks ka mujal kasutada kui ainult ühe sõiduki peal.

Üks aspekt on näiteks see et aku pealt saab seda sooja reguleerida vastavalt või üldse välja lülitada, sulgede või muude kihtidega on ainuke võimalus neid füüsiliselt eemaldama asuda keset sõitu jne jne :) Vihmakombe ühtlasi läheb umbseks seest ja niiskus teatavasti juhib veel rohkem sooja :roll:
98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Külm on krt...

Lugemata postitus Postitas Ain »

Ise sõidan jahedama ilmaga korraliku sooja spordipesuga. Seal peal siis juba erinevad kihid ja voodrid. Viimane võimalus jah on eespool välja toodud vihmariie.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

ott
Postitusi: 135
Liitunud: 04 Juul 2017, 14:38
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Külm on krt...

Lugemata postitus Postitas ott »

Olen ise kasutanud vihmajopet, mis algselt sai ostetud laagris olles vihma/tuule kaitseks. Kui panna see kaitsmevesti peale, siis hoiab ilusti sooja õhu padja keha ligi ning tuul ei kanna kehasoojust nii kiiresti minema. Maanteesõitudeks hea lahendus, kuid offroadides hakkad kiirelt hauduma.

Jope iseenesest odav matkapoest saadud kilekas, mis pakib ennast ilusti taskusse ära.
Kasutaja avatar

Admiral Vint
Toetajaliige
Postitusi: 178
Liitunud: 25 Veebr 2018, 22:14
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 30 korda

Re: Külm on krt...

Lugemata postitus Postitas Admiral Vint »

Kasutan teist hooaega Gerbingi soojendusega jakki. Sellega on ka pikemad maanteesõidud (2h) +5 kraadiga tehtavad. Ehk siis t-särk/termosärk, jakk ja siis sõidujope kaitsmetega.
2013 Honda CBR500RA -> 2014 Honda CBR650FA -> 2019 Triumph Scrambler 1200XC | Honda CRF300 Rally -> 2018 BMW R1200GS -> 2022 BMW R1250GS Adventure

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 123 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Külm on krt...

Lugemata postitus Postitas 701 »

Ma olen juba kuu aeg ringi sõitnud pikk pesu ja ISXi texiga tsikliriided.
Aga ega tsikli seljas on ju tuul see mis jahutab. Loogika oleks. Alumine kiht mis naha kuiva hoiab. Märg nahk tekitab kohe külmatunde. Pesu peab olema kvaliteetne ja mitte nt tavaline puuvill. Keskmine kiht, mis isoleerib sooja, mingi merino, sulejope või fliis. Keskmine kiht võiks olla, et seal õhk eriti ei liigu. St hingav, aga mitte auklik, nagu need tsikliriiete soojendusvoodrid tavaliselt on. Pealmine kiht, mis peab vett ja tuult. Palju sõltub ka nende kihtide kvaliteedist. Erilised külmavaresed võivad kuhugi kihtide vahele sokutada veel soojendusega vesti.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Külm on krt...

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Minu isiklik kogemus kihtidega on selline:
* soe, madala kaelusega sünteetiline golfisärk
* kašmiirvillane õhuke kampsun
* packable sulejope (või kašmiirvillane õhuke kampsun)
* jope sisemine vihmakiht tuule vastu
* sõdujope

Kahe kampsuniga on oluliselt vähem Michelini mehikese tunnet, tunduvalt parem liikuvus ja vähemalt sama soe kui jope+kampsun aga jope tuleb ikkagi kohvrisse visata, sest laagripaigas on see mugav. Kašmiir hoiab sooja märkimissväärselt paremini, kui meriino (väidetavalt kuni 9x) aga on ropult kallim. Kui natuke otsid siis mõistliku hinnaga kashmiirkampsuni leiad mõnest teise ringi poest.

Ma nägin meestel ühel viimasel väljasõidul mingeid Aliexpressist ostetud akupangaga köetavaid, õhukesi jopesid. Minu üllatuseks nägid täitsa head välja, paistsid olevat piisava kvaliteediga valmistatud. Omaniku väitel toimisid hästi, 3000mAh aku kestis üle 2h. Isiklikku kogemust pole seega räägin teiste omi. Minu teada, @iSlanderEST on ka sellise kehakatte omanik. Oskab, ehk ise omast kogemusest tarkust juurde lausuda.
Ja depoo pakub mingeid Oxfordi soojendusega veste https://motodepoo.ee/catalogue/6541-soo ... rd-hotvest
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Admiral Vint
Toetajaliige
Postitusi: 178
Liitunud: 25 Veebr 2018, 22:14
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 30 korda

Re: Külm on krt...

Lugemata postitus Postitas Admiral Vint »

Samamoodi pakub soojendusega riideid motokaup.ee. Neil vist Lenz kraam sees.
Kui ma oma jakile researchi tegin eelmine aasta hilistalvel, siis jäin Gerbingu juurde pidama https://www.gerbing.com/
Ise tellisin Saksamaalt, Rextex nimelisest veebipoest. Saab nii aku pealt juhet vedada kui ka akude pealt. Igatahes, enam ilma sõita ei taha :D
2013 Honda CBR500RA -> 2014 Honda CBR650FA -> 2019 Triumph Scrambler 1200XC | Honda CRF300 Rally -> 2018 BMW R1200GS -> 2022 BMW R1250GS Adventure
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3136
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Külm on krt...

Lugemata postitus Postitas ranel »

Jalamees kirjutas: 06 Mai 2022, 09:57
Räägiks natuke riietusest mida kasutada jahedamate ilmadega. Omal Reviti 3 kihiline jope ja kasutan aluskihina veel meriinovillast soojapesu aga praeguste ilmadega ikkagi lööb külma kerre pärast 1h sõitu 4-7C ilmaga. Rohkem nagu kihte lisada ei taha kuna siis liiga punnis olemine. Tahaks miskit kerget ent soojapidavat aluskihtidena kasutada. Mõtsin visata jopega kaasa tulnud aluskihid välja ja kasutada õhukest sulejopet ja meriino alussärki. Enim saab külma rinna ülemine osa kuna sinna tuleb enim tuult otse peale. Kas külmemate ilmade jaoks on mõnda jope peale tõmmatavat tuulevesti soovitada?
Aga kuna ei jõua kõiki maailma asju läbi proovida siis kuulaks mis variandid on teistel suuremate kogemustega tsiklistidel töötanud.
Tuule pead kinni saama. See ongi kogu trikk külmaga sõites. Endal tagi+tehase soe vooder ja tavaline puuvillane spordipusa all. Peal tavaline vihmakas. Hea soe on sõita.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

hmm
Postitusi: 427
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 108 korda

Re: Külm on krt...

Lugemata postitus Postitas hmm »

No jaheda või külma tunne on seotud ka õhuniiskusega, (suvel on seda eriti tunda, kui läbi udu sõidate... Talvel on need kohad soojad ;) )
Olen sõitnud aastaringi ja peamiselt on kolm versiooni riietumiseks
1. Külmaks ilmaks ehk -10...+5 - selleks pikkade varukatega särk, meriino soealuspesu, soe sviiter (krt teab mis materjalist, kui soe on), sulejope ja tekstiilist dainese soojavoodriga jope, mis on suurusnumbri võrra suurem (muidu on 50 aga see on 52), moto teksapüksid koos kaitsmetga ja selle peal icepeak suusapüksid. Kinnasteks lambavillaga nahkkindad. Kehal on soe, kuid kiiver on ikka ju suvine, kuigi soojem kiivrialune sukk koos kaelusega. peab olema liikuvuses pidevalt, sest muidu läheb visiir jäässe - 5 juures ....
2. Jaheilm e. +5...+20 - T-särk, meriino soepesu, mototeksad, soe sviiter ja dainese soojavoodriga nahktagi, kiivrisukk ja soojemad nahkkindad. Kui on teada, et päevajooksul temp tõuseb üle 20, siis tagil võtan soojavoodri ära ning jätan ka sooja sviitri ära ning asendan jopega no HH
3. Soojad ilmad üldjuhul, kuid kui temp alla 20 võib langeda, siis motojakil soojavoodrit pole ja vajadusel (kui on mingi kott kaasas) siis suvine jope kaasa või kui kotti pole, siis ratta panipaigas vihmaülikond...

Olen ka mõelnud erinevate elektrooniliste vidinate peale aga mõtteks on nad jäänud, eelistan kindla peale minekut e. passiivseid lahendusi.
Mu ratastel puuduvad igasugused tuulevarjed e. täitsa nakedid on. Kui rattal on juba tuuleklaas jms asjad, siis see aitab väga palju.
5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Külm on krt...

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Täna oli soe, auto näitas 19 kraadi sõiduajal. Ma külmaga ei hakka isegi ratast välja ajama, sõidangi võimalusel ainult soojaga. Reisil olles sekundeerin @ranel pakutule ehk vihmakas hoiab soojana ka lahjema soojustuse korral.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1208
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Külm on krt...

Lugemata postitus Postitas Turist »

Riideid annab alati piisavat selga panna, aga isegi paksema kiivrisukaga tunneb pea külma mul. Õhutusavad võivad ju kinni olla, aga nad pole hermeetilised ja ikka midagi on tunda, samuti kiivi alaosa ei ole tihe. :(
Kasutaja avatar

Reieväristaja
Postitusi: 26
Liitunud: 17 Mär 2021, 17:53
Tsikkel: Honda cb500x
Tänanud: 19 korda

Re: Külm on krt...

Lugemata postitus Postitas Reieväristaja »

Kihid, kihid, kihid. Olen tänavu sõitnud aprilli algusest saati ja külm on ainult näppudel olnud. Tean tean, rutskasoojendused aitaks, aga meh. Kehal on t-särk, kampsun, sisevooder, jakk küll piisavad olnud. Aga samas olen ka kiirteid vältinud. Selline linna 50 km/h ja 70 km/h on ok küll. Lindstrandsi Rexbo jakk on.

Teema algataja
Jalamees
Postitusi: 184
Liitunud: 01 Veebr 2015, 13:07
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Külm on krt...

Lugemata postitus Postitas Jalamees »

Häda ajab tegutsema. Eile õhtul avastasin enda jaoks "jalgratta". Viskasin jopest need lisakihid välja ja panin selga talvel kasutatava murdmaasuusa komplekti. Termojakk ja meriinovillane soepesu. Pean ütlema et jube hea soe oli maanteed 1h ja ca 7C. Ja mis põhiline kuna suusa riided head liibuvad siis olemine oli mugav ja " õhuke".

Assamait
Postitusi: 197
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 140 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Külm on krt...

Lugemata postitus Postitas Assamait »

Turist kirjutas: 06 Mai 2022, 23:29
Riideid annab alati piisavat selga panna, aga isegi paksema kiivrisukaga tunneb pea külma mul. Õhutusavad võivad ju kinni olla, aga nad pole hermeetilised ja ikka midagi on tunda, samuti kiivi alaosa ei ole tihe. :(
Lisandan, et mul mingi Scorpioni kiivriga selline häda, et suletud õhutusavad lärmavad tunduvalt hullemini kui avatud. Maanteel on müra mõttes kasulik õhutusavad avada, aga siis külm tapab. Sukaga.
Keegi õhutusavasid teibiga kinni katta on üritanud? :mrgreen:
Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas
Kasutaja avatar

Kalts
Postitusi: 334
Liitunud: 10 Sept 2008, 23:49
Tsikkel: TDM900, CRF250L
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Külm on krt...

Lugemata postitus Postitas Kalts »

Assamait kirjutas: 07 Mai 2022, 13:14
Keegi õhutusavasid teibiga kinni katta on üritanud? :mrgreen:
Vabalt, ~12 a. aastat tagasi sõitsin talviti transpordiks jalgrattaga. Tavaline "pitsiline" rattakiiver oli pakketeibiga üle tõmmatud ja kõrvade kaitseks kolmnurksed fliisist lapakad rihmade külge traageldatud :wink:
Kasutaja avatar

AndiKa
Postitusi: 109
Liitunud: 18 Juul 2020, 11:11
Tsikkel: Scout, ST1100
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Külm on krt...

Lugemata postitus Postitas AndiKa »

Assamait kirjutas: 07 Mai 2022, 13:14
Keegi õhutusavasid teibiga kinni katta on üritanud? :mrgreen:
Jep. Teipisin vana hea isoleeriga kinni: vaikne, soe ja esteetiliselt ok :)

Prets
Postitusi: 683
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Külm on krt...

Lugemata postitus Postitas Prets »

Reieväristaja kirjutas: 07 Mai 2022, 00:18
Kihid, kihid, kihid. Olen tänavu sõitnud aprilli algusest saati ja külm on ainult näppudel olnud. Tean tean, rutskasoojendused aitaks, aga meh. Kehal on t-särk, kampsun, sisevooder, jakk küll piisavad olnud. Aga samas olen ka kiirteid vältinud. Selline linna 50 km/h ja 70 km/h on ok küll. Lindstrandsi Rexbo jakk on.
Mul on sama jakk, aga sellega peab küll see vihmakiht ka sees või peal olema praeguste ilmadega, tuul tõmbab muidu ilgelt igast meriinost ja asjast läbi. All on mul tavaliselt sulejope ja kaitsmesärk ja kõige all pikkade varrukatega spordipesu.

Küll aga olen pikalt vaadanud Mosko Ectothermi poole. Arvustuste ja hinnangute järgi kõige lollikindlam soojendusega jakk ja võib vabalt väikseks nusaraks kokku suruda kartmata elemente rikkuda või lõhkuda, nagu enamuse soojendusega jakkidega on.
(togi)
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Külm on krt...

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Siin on korra juttu olnud väikeseks pakitavatest jopedest.
Ma konkreetse asja kvaliteeti ei tea aga jäi silma, et Amazon Essential valikus on selline asi olemas. Pole küll sulejope aga saab universaalne jopena nii tagi all kui niisama kasutada.


image.png
image.png
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Prets
Postitusi: 683
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Külm on krt...

Lugemata postitus Postitas Prets »

H&Mist saad 2x odavama samasuguse nonamer tehissisuga jope, rääkimata NewYorkerist ja sellistest... Kui juba sellise hinnaga osta, siis mingi, mille sisu ka midagi väärt on, a la Nano Puff vms tõestatud mõõdetud väärtustega soojustusega jope.
(togi)
Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Külm on krt...

Lugemata postitus Postitas Heikik »

Järgneva komboga pole mul isegi nullilähedaste temperatuuridega maanteel külm hakanud (ja ma olen nii räme külmavares, et lapsena lasin hommikuti ärgates isegi köetud toas teki alla elektripuhuriga sooja õhku :D ):

- Furygan Apalaches eemaldatava voodriga tekstiiltagi https://pood.motohoov.ee/et/a/jope-furygan-apalaches-sinine-hall-punane

- Eelmise alla panen Jack & Jones kerge vatijope (analoogse, nagu siin juba mainitud). Lõunakast sain 40 euroga. https://www.jackjones.com/en-gb/product ... ing-jacket

- Orina Omega Outlast kindad https://www.cottermc.com/orina-omega-outlast-glove.html

- Oxfordi soojad voodriga püksid. Linki ei leia, kuna said juba ammu ostetud, aga vooder on eemaldatav ja väliskiht selline, kust tuul ja vihm üldse läbi ei tule. Selline seljakoti riide moodi jäik kangas. + 10-ga näiteks on juba liiga soe - läheb hauduma. Talvel kasutasin kala püüdes jääaugul ka. :D

- Kõige alla õhukene soe spordipesu (vahel veel lisaks + 1 t-särk).

- Macna suure kaeluse ja windstopperiga sukk. https://www.24mx.eu/product/macna-balaclava-20_pid-045666

Kindlasti aitavad väga palju ka praeguse ratta suur tuuleklaas, käekaitsmed ja lenksusoojendus. Nakedi ja bike vendadele tunnen kaasa. 8)
CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Kasutaja avatar

renx
Postitusi: 179
Liitunud: 25 Mai 2012, 19:48
Tsikkel: Husaberg
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Külm on krt...

Lugemata postitus Postitas renx »

Ma olen täiega külmavares. Pulss on madal ning käed/jalad hakkavad kiirelt külmetama, kui ma ennast ei liiguta.
Tsikliga imekombel siiani on ainult kätel külm hakanud. Aitavad täiega lenksu kotid selle vastu. Ilma nendeta oli isegi täiesti paksu kindaga külm(higistan täis ja siis on eriti jube olla).
Riietuseks on:
Tsärk/spordisärk.
Knox cold killer hood + torusall lisaks.
Vahest igaksjuhuks fliisi pannud aga üldiselt pole vaja, kui on ~+3 kraadi olnud. Üldiselt pusa, soojema ilmaga lihtsalt pikk spordisärk.
Vahest olen pannud ka Lbradori(vist..:D) soojapesu püksid.
Jakk+püksid on Course(xlmoto 200€ komplekt) mis on ikka väga hea tuulekindlusega.
Saapad on krossisaapad või natuke turvalisemad touring saapad.
Sokk on tavaline bambus.
Tiirud olid keskmiselt 200-300km pikad ning temp oli väljas ~5-10 kraadi kandis. Üldiselt pidev järjest sõitmine väheste pausidega.

Mida iganes te ka ei vali, VÄLTIGE puuvilla. Puuvill on õudsaim asi mida saab kanda. Puuvill imeb niiskuse endasse ning ei edasta seda kusagile. Ma olen hakanud kandma bambuse sokke ning peale 370km dual sport sõitmist olid jalad kuivad krossisaapaga. Varasemalt higistasin poole tunniga sokid märjaks.
Sama juttu on ka paljude veekindla+hingava asjade tootjate poolt, et kui sul pole näiteks õigeid sokke siis ei hinga su jalats midagi.
XT600->XT660Z Tenere->KTM 690->Beta 250RR->Husaberg TE250->DR650->XT660R

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Külm on krt...

Lugemata postitus Postitas will111 »

bambusesokid on head tõesti...aga kuhu see higi sealt soki/saapa seest siis ühe sokiga rohkem läheb kui teisega?
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2192
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Külm on krt...

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma olen sattunud tehniliste tekstiilide loengule/presentatsioonile (kahjuks pärast üle keskmise kaliibriga meeleolukat istumist :bsmile:, seega kõiki detaile ei mäleta) aga laias laastus on point selles, et kuni veeaur on veeaur, on teda võimalik juhtida, ventileerida, jms. Kui kiu märgab, seal on mingi teema et osadesse kiududesse kondenseerub veeaur kergemini, siis on pekkis, enne keedab su jala saapa sees ära kui uuesti aurustub.
Kasutaja avatar

mathiasm
Postitusi: 27
Liitunud: 14 Okt 2019, 21:37
Tsikkel: KTM 640 Enduro
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: Külm on krt...

Lugemata postitus Postitas mathiasm »

Veidi ehk offtopic, aga riiete asemel võib ratast vahetada - enduro või krossika peale minna ja vastavalt sellele uued rajad ja tempo valida, siis isegi 4 soojakraadiga on tavalise motovarustusega päris soe juba :)

MustVälk
Postitusi: 147
Liitunud: 05 Veebr 2023, 13:43
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 324 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Külm on krt...

Lugemata postitus Postitas MustVälk »

Offtopic tõesti. :) Inimesed ja valikud on erinevad. Mõni tahab pikka maad sõita või tööle ja tagasi sõita võimalikult normaalselt esimesel võimalusel.
Ja mõni sõidab vaid hobikorras või sporti tehes. :)
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”