Kui kannatanul puudub liikluskindlustus siis kas hüvitatakse?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Kui kannatanul puudub liikluskindlustus siis kas hüvitatakse?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Jah aga kui sul kindlustus tegemata maksad oma võrri rem ise, mis siis et teine süüdi


---
Teema poolitatud siit: viewtopic.php?p=872324#p872324


Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 469
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 41 korda

Re: Kui kannatanul puudub liikluskindlustus siis kas hüvitatakse?

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Madlobster kirjutas: 09 Mai 2022, 10:12
Jah aga kui sul kindlustus tegemata maksad oma võrri rem ise, mis siis et teine süüdi
Oota, misasja?
...

kristjankk
Postitusi: 114
Liitunud: 26 Juun 2018, 10:15
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Kui kannatanul puudub liikluskindlustus siis kas hüvitatakse?

Lugemata postitus Postitas kristjankk »

Madlobster kirjutas: 09 Mai 2022, 10:12
Jah aga kui sul kindlustus tegemata maksad oma võrri rem ise, mis siis et teine süüdi
Ma olen alati arvanud, et kannatanu kindlustus ei puutu asjasse, kuid äkki olen eksinud.

Kust pärineb info, et kannatanul peab olema kehtiv leping või poliis, et talle süüdlase kindlustus kahju hüvitaks?

Võime ju ette kujutada, et kusagil seisab liikluses mitte osalev sõiduk, millel pole kehtivat poliisi. Talle sõidab keegi otsa, tekitab kahju, siis ei tohiks olla küsimust, et süüdlase kindlustus tekitatud kahju hüvitab. Arvan, et antud juhul samamoodi, et kannatanule hüvitab süüdlase kindlustus kõik mis vaja.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Kui kannatanul puudub liikluskindlustus siis kas hüvitatakse?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Igatahes ca 7 aastat tagasi sellega kokku puutnuna (ei olnud ise avariis osaline) keelduti sõiduki remondist kindlustuse kulul ja viidati kindlustuse puudumisele.
Kas kohus oleks teisiti otsustanud pole teada kuna kohtusse ei mindud.
Seisva autoga kokkupõrge ei ole relevantne võrdlus. Sest puu, kivi vms ka seisavad ja ei ole kindlustatud. Liikluses osaleval sõidukil peab kindlustus olema.

Kuigi juhtumist on juba omajagu möödas kaldun arvama, et võrrimehele tema võrri välja ei maksta. Kiirelt otsides analoogseid juhtumeid (pretsedente) ei õnnestunud leida (neid kindlasti on)
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Kui kannatanul puudub liikluskindlustus siis kas hüvitatakse?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

http://www.vastused.ee/loe/kindlustus/k ... enule.html arvab, et peaks hüvitatama sõltumata kindlustuse olemasolust.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Kui kannatanul puudub liikluskindlustus siis kas hüvitatakse?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kui nii, siis sai mul tuttav põske :D, maksis trahvi ka veel, et ilma sõitis :D Ta ei julgenud eriti jonnida ka kuigi kahju oli võrdlemisi suur.
Aga kui nüüd loogiliselt mõelda siis see nii peaks olema jah nagu seal kirjas, sest isegi kui süüdlasel kindlustus puudub, siis maksab LKF selle välja ja hakkab pärast süüdlase käest nõudma. Kui aga kannatajal puudu siis aint saab karistada kindlustuseta sõidu eest aga teise mehe kindlustus maksab kinni ja kui mõlemal puudub siis maksab LKF ja võtab süüdlaselt.
Seega võrrimees võib vaid väikse rahalise noomitusega pääseda, tsikli saab kindlustuse kulul korda.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kui kannatanul puudub liikluskindlustus siis kas hüvitatakse?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Liikluskindlustus on oma olemuselt vastutuskindlust, kus sa kindlustad iseennast võimalike kahjude vastu teisele isikule ja/või sõidukile. Vahet pole, kas kahjusaajal on kindlustus või mitte, niikaua, kui ta ise pole süüdlane tuleb talle kahju hüvitada.

Kui süüdlasel on kindlustus puudu ja kannatanul on siis hüvitab kannatanule kahju viimane selts, kus süüdlane kindlustatud oli. Seda eeldusel, et viimase kindustuse kehtivusest on möödas vähem, kui 12 kuud. Summa nõutakse omakorda regressi korras sisse süüdlaselt.
Kui sõiduk on olnud kindlustuseta rohkem, kui 12 kuud siis hüvitab kannatanule kannatanu enda selts ja LKF maksab neile selle kinni (tegelikult küll Garantiifond). Ja siis nõudab omakorda süüdlaselt sisse. LKF tuleb mängu ka siis, kui on tundmatu sõiduki põhjustatud kahju.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

motikus
Postitusi: 74
Liitunud: 25 Juul 2018, 15:23
Tsikkel: Vulcan S
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Kui kannatanul puudub liikluskindlustus siis kas hüvitatakse?

Lugemata postitus Postitas motikus »

Ja kahtlemata maksab süüdlase kindlustus välja ka seisva posti ja aia ja kõiksugused muud lõhkumised.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kui kannatanul puudub liikluskindlustus siis kas hüvitatakse?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas: 09 Mai 2022, 15:03
LKF tuleb mängu ka siis, kui on tundmatu sõiduki põhjustatud kahju.
Selle kohapealt natuke kärbiks lootusi, sest kui kunagi ammu oli see reaalselt töötav lahendus, siis täna ei piisa sellestki kui sul on kaarmera salvestis autost ja juhtumist. Kui numbrit selgelt näha pole võid põhimõtteliselt kõik selle unustada. Endal kogemus vastu aeda tagurdanud Transitiga, mis lihtsalt ära sõitis. Turvakaamera salvestisse jäi kolmes kaameras, aga numbrit selgelt ei tuvasta ja seega vaata ise kuidas hakkama saad.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Kui kannatanul puudub liikluskindlustus siis kas hüvitatakse?

Lugemata postitus Postitas morse »

Igaljuhul ma selle kõige peale tegin maanteeameti iseteeninduse lahti ja tšekkisin kindlustusi/ülevaatuseid ning avastasin, et olin nädalavahetusel rahumeeli ilma kindlustuseta tsikliga sõitnud… Tubli-tubli. Tegin ära…
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”