Millist kindlustust kasutada välismaal motomatkamisel?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Fox
Postitusi: 153
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 25 korda

Millist kindlustust kasutada välismaal motomatkamisel?

Lugemata postitus Postitas Fox »

Uuriks foorumikasutajatelt, mis kindlustust olete kasutanud välismaal motomatkamisel? Ma varasemalt pole väga süvenenud teemasse ning olen lihtsalt esimese ettejuhtuva reisikindlustuse teinud. Nüüd kuna plaan natuke endurotada ka ehk siis enesevigastamise oht on keskmisest autobahnil uhamisest mõnevõrra suurem hakkasin veidi asja lähemalt uurima. Tundub, et enamus reisikindlustusi sellise padrikus tsikliga ragistamise eest ei taha kaitset pakkuda. Kiire kõne kindlustusse ja minu küsimusele tuli vastuseks üpris ebamäärast juttu. Lubati uurida :D Õnnetusjuhtumi kindlustus äkki hoopis võtta?


Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Millist kindlustust kasutada välismaal motomatkamisel?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Edit: nevermind, tuleb välja, et "endurotamine" käib mööda teid...
Viimati muutis Jesper, 11 Mai 2022, 13:32, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Millist kindlustust kasutada välismaal motomatkamisel?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mina küsisin Swed kuld-plaatina kaartidega kaasneva reisikindlustuse kohta ja seal ei olnud motomatkamine (va motosport) kuidagi välistatud. Minu teada on ERGO-l ka mingi sarnane asi olemas.
https://www.swedbank.ee/static/pdf/priv ... 10_est.pdf

Mul on lisaks ka IF-i õnnetusjuhtumi kindlustus, kus on kirjas ka ekstreemesemad tegvused ja nende kaitse.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Millist kindlustust kasutada välismaal motomatkamisel?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Teemaväline
Väga oluline on muidugi kogu maailmale tuututada, et sul on kuld-plaatinakaart. Aga jutt ei ole hetkel üldisest "motomatkamisest".
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Millist kindlustust kasutada välismaal motomatkamisel?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Teemaväline
Jesper kirjutas: 11 Mai 2022, 12:04
Väga oluline on muidugi kogu maailmale tuututada, et sul on kuld-plaatinakaart. Aga jutt ei ole hetkel üldisest "motomatkamisest".
Mis see siia puutub,mis minul on? Ma küsisin järgi, et kui ma matkan rattaga siis mis ja kuidas. Vastus oli, et kui ei võistle, siis kõik OK. Sama ka kirjas tingimustes.

P.S
Selle kuldkaardi saab suht igaüks, kel mingi 600+ sissetulek olemas ehk see pole mingi eksklusiiv toode. Tavaline krediitkaart, mida välismaal murevabalt liikudes on igaljuhul vaja, kuid millel on 1,30€ asemel 4,96€ kuutasu ja see on eelkõige kindlustusega seotud. Kindlustus kehtib kogu perele ehk kui käid paar korda perega või kas või koos abikaasaga välismaal, siis oled rahaliselt juba võidus.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Millist kindlustust kasutada välismaal motomatkamisel?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Teemaväline
Õige, see ei puutugi teemasse, mis sinul on - mis ei takista muidugi sind järjekordselt kõike ette lugemast, mis sul on.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Millist kindlustust kasutada välismaal motomatkamisel?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Teemaväline
Jesper kirjutas: 11 Mai 2022, 12:21
Õige, see ei puutugi teemasse, mis sinul on - mis ei takista muidugi sind järjekordselt kõike ette lugemast, mis sul on.
Ma pole ju öelnud,et mul see üldse on. (lol)
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Teema algataja
Fox
Postitusi: 153
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Millist kindlustust kasutada välismaal motomatkamisel?

Lugemata postitus Postitas Fox »

Ei lähe päris dzunglisse puurima, Norra TETile kõigest. See peaks minu arusaamistmööda valdavalt avalike teede peal olema (väljaspool teid seal riigis ei tohi sõitagi väidetavalt) ehk siis võiks justnagu ka mõni tummisem reisikindlustus toimida?
urmas66 kirjutas: 11 Mai 2022, 11:58
Mina küsisin Swed kuld-plaatina kaartidega kaasneva reisikindlustuse kohta ja seal ei olnud motomatkamine (va motosport) kuidagi välistatud.
Mul on kaasal kah säärane kaart. Uurisid sa lähemalt ka, kuidas see reisikindlustus laieneb pere liikmetele? Äkki toimib ainult kui kaardiomanik on õnnetuspaiga läheduses ? :D Edit: ise vastan - ei kehti kindlustus, kui kaardiomanik kaasa ei reisi. Ehk siis see variant langes ära minu jaoks.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Millist kindlustust kasutada välismaal motomatkamisel?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Ma olen korra uurinud Swedpangast selle kaardiga koos väljastava kindlustuse kohta:
  1. kas see katab ka reisimise mootorrattal?
    VASTUS: kõik, mis juhtub avalikel teedel on kaetud, sest mootorratas on liiklusvahend
  2. kuidas saadakse tsikliga reisimisel teada reisi algus (sellest, et sa väidad, et läksid reisile ei piisa)?
    VASTUS: kui tangid enne väljasõitu (selle) kaardiga siis see on piisav reisi alguse fikseerimiseks
  3. kas see katab õnnetuse korral ka mootorrata kahjustused ja/või äraveo
    VASTUS: ei kata, selleks tuleb teha kaskokindlustus
P.S. Ma igaks juhuks siis ei ütle, kas mul on või ei ole see kaart ja kas see mida mul on või ei ole on kuldne või hoopis plaatinakarvaline :-D
P.P.S. LHV kuldklientid saavad ka koos kaardiga sarnase kindlustuse.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Millist kindlustust kasutada välismaal motomatkamisel?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Macintosh kirjutas: 11 Mai 2022, 13:57
P.S. Ma igaks juhuks siis ei ütle, kas mul on või ei ole see kaart
Ei unustage mu jutt ära või parem üldse potist alla lasta, ma sain algpostitusest aru, et Fox plaanib enduromatka ja kirjutasin vastuse sellest lähtuvalt - need on Ida- ja Lõuna-Euroopas üsna hardcore ettevõtmine, vähemalt minusuguse Maarjamaa mahlamütsi skaalal:
image.png
TET-il lillede nuusutamine on vähe teine asi ja kuigi mul on ikkagi väike kahtlusepisik hinges, kas a'la gaasitrassil libastudes jala murdmine ikka lendab lippude ja kuldkaartide lehvides kindlustusest läbi, siis täiesti ebareaalne see ei tundu.
Viimati muutis Jesper, 11 Mai 2022, 14:49, muudetud 1 kord kokku.

Teema algataja
Fox
Postitusi: 153
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Millist kindlustust kasutada välismaal motomatkamisel?

Lugemata postitus Postitas Fox »

Ärge nüüd minu hoolimatu sõnakasutuse pärast tülli pöörake poisid :D Ei ole vist TET-i radadest rääkides päris õige enduro sõna sisse tuua jah, vabandust (w)

Alustaks siis algusest ja küsiks siis teadjamate käest, millise kindlustusseltsi reisikindlustus valida sellise mototripi jaoks, kus tuleb kruusateid ette ja võibolla kui väga pingutada ka ratta veidi poriseks saab? Saan aru, et üks S tähega selts on kindel NO GO?
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Millist kindlustust kasutada välismaal motomatkamisel?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Jesper kirjutas: 11 Mai 2022, 14:24
TET-il lillede nuusutamine on vähe teine asi ja kuigi mul on ikkagi väike kahtlusepisik hinges, kas a'la gaasitrassil libastudes jala murdmine ikka lendab lippude ja kuldkaartide lehvides kindlustusest läbi, siis täiesti ebareaalne see ei tundu.
Ma gaasitrassil jala murdmise puhul väga nendele erivärvilistele pangakaartidele ei loodaks. See gaasitrass on hallis alas. Seal on küll tee ja see on avalikus kasutuses ning on märgitud isegi maaameti kaardile aga teeregistris seda pole. Seega saab kindlustaja iga kell öelda, et pole avalikus kasutuses olev tee.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Millist kindlustust kasutada välismaal motomatkamisel?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Fox kirjutas: 11 Mai 2022, 14:39
Saan aru, et üks S tähega selts on kindel NO GO?
Miks me ei võiks neid seltse, mis meile mingil põhjusel ei meeldi täie sõnaga välja öelda. Niikaua, kui sa ütled, "mulle ei meeldi" või "mul/sõbral/naisel/koeral/meriseal on halvad kogemused" on kõik hästi. Ei ole mõsitlik öedla, et üks või teine selts on vilets. See nõuab tõestust.
Et mis see S tähega selts siis on mis paljudele millegipärast ei meeldi?
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Millist kindlustust kasutada välismaal motomatkamisel?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas: 11 Mai 2022, 17:40
Fox kirjutas: 11 Mai 2022, 14:39
Saan aru, et üks S tähega selts on kindel NO GO?
Miks me ei võiks neid seltse, mis meile mingil põhjusel ei meeldi täie sõnaga välja öelda. Niikaua, kui sa ütled, "mulle ei meeldi" või "mul/sõbral/naisel/koeral/meriseal on halvad kogemused" on kõik hästi. Ei ole mõsitlik öedla, et üks või teine selts on vilets. See nõuab tõestust.
Et mis see S tähega selts siis on mis paljudele millegipärast ei meeldi?
Minu postitus vist kästi teil ju maha võtta kus ma seda nimetasin oma arvamusega? Mulle keegi tegi isegi privas vist teate selle kohta. Aga kuna asja ennast ei lahka, siis mina elus sees ei kasuta enam Seesami teenuseid. PZU-ga on ka kehvad kogemused just liikluses kannatanuna olles ehk kahjukäsitlus üritab igal võimalusel ära teha, mitte oma kliendi kokkukeeratut ära klaarida. Kasko puhul on IF ja ERGO väga hästi minu asjadega ahakkama saanud ja oskan ainult kiita. IF on reisikindlustusega aidanud ja oli väga super asjaajamine (haiglaarvega rootsis oli tegu).
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Teema algataja
Fox
Postitusi: 153
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Millist kindlustust kasutada välismaal motomatkamisel?

Lugemata postitus Postitas Fox »

urmas66 kirjutas: 12 Mai 2022, 09:03
Kasko puhul on IF ja ERGO väga hästi minu asjadega ahakkama saanud ja oskan ainult kiita.
Sellest mulle esialgu piisab, ERGO õnnetusjuhtumi kindlustust kiideti spilititud teemas ka. Suhtlen kindlustustega nüüd otse edasi ja eks täpsustan üle kui palju tsiklit poriseks teha võib :)

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Millist kindlustust kasutada välismaal motomatkamisel?

Lugemata postitus Postitas Tort »

Swedi reisikindlustusel on selline lisa (lisaraha eest) nagu ohtlik tegevus. Sinna alla lähevad lühidalt spordivõistlused, treeningud, kanuusõit jms. Lumelauareisi puhul näiteks mäel sõit oli tavalise katte all, aga off-piste oli juba ohtlik tegevus.

Seal on tüüptingimused välja toodud ja neid võiks lugeda. Kuna see palju lisaks ei maksa tavalisele reisikindlustusele, siis ma võtaks. Samad tooted on ilmselt ka teistel seltsidel.

Muud suvitamised välisriigis saab edukalt krediitkaardi kindlustusega tehtud.
Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Millist kindlustust kasutada välismaal motomatkamisel?

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

Fox kirjutas: 11 Mai 2022, 14:39
millise kindlustusseltsi reisikindlustus valida sellise mototripi jaoks, kus tuleb kruusateid ette ja võibolla kui väga pingutada ka ratta veidi poriseks saab?
Mida täpselt sa tahad et reisikindlustus kataks?

* Kiirabi ja haiglakulud, kui kukkud tsikliga ja murrad jala? Norras katab seda Euroopa ravikindlustuskaart, mida jagab Haigekassa välja täitsa tasuta. EL/EMÜ väliselt peab lugema detailselt oma kindlustusseltsi tüüptingimusi ja välistusi, aga üldiselt Eesti seltsid on mind ilusti katnud näiteks renditsikliga sõidul. (Õnneks pole kahjujuhtumeid olnud.)

* Kahju tsiklile kui oled ise kukkumises süüdi? Seda katab ainult kasko.

* Kahju kohvris olevale läpakale? Tavalise reisikindlustuse pagasikindlustus peaks teoreetiliselt katma.

* Tsikli teisaldamine remonditöökotta? Selleks tuleb osta eraldi maanteeabi, mis ei ole üldse kallis, kunagi ostsin motoreisiks seda Roheliselt Lainelt, oli mingi ~30 eurot aastas ja kate oli kogu Euroopa. Nüüd nad kahjuks seda enam ei müü, aga mingid teised seltsid vist müüvad. NB! Sinu liikluskindlustusega kaasnev maanteeabi ei kehti ühe osapoolega avarii puhul, nagu Ergo kahjukäsitlus mulle rõõmsalt teatas, kui kohtasin Otepää metsateel musta jääd. Oleks mu tsikkel libisenud teise auto otsa - siis nad saadaksid oma kuluga evakuaatori järgi, aga kuna olin teel üksi ja ei saanud isegi valguspostile pihta, siis oli minu enda mure.

* Sinu evakueerimine Kagu-Aasia mäe otsast kopteriga ja edasine toimetamine PERHi kosuma? Selleks on olemas täiesti eraldi kategooriana seikluskindlustus: https://www.horizonsunlimited.com/links ... -insurance

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Millist kindlustust kasutada välismaal motomatkamisel?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Üks oluline osa on veel, kui arstid on su niivõrd-kuivõrd kokku lappinud, siis tuleb kuidagi koju tagasi ka saada - meditsiiniline transport on võrreldes tavalise lennupiletiga megakallis. "Repatriation" on selle nimi välismaa keeles, eesti terminit kahjuks ei tea. Norra muidugi ei ole teabmis maailmalõpp Eestist vaadates, anoh nii üldise silmaringi arendamise mõttes.

Teema algataja
Fox
Postitusi: 153
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Millist kindlustust kasutada välismaal motomatkamisel?

Lugemata postitus Postitas Fox »

AnTyx kirjutas: 12 Mai 2022, 15:00
Fox kirjutas: 11 Mai 2022, 14:39
millise kindlustusseltsi reisikindlustus valida sellise mototripi jaoks, kus tuleb kruusateid ette ja võibolla kui väga pingutada ka ratta veidi poriseks saab?
Mida täpselt sa tahad et reisikindlustus kataks?
Tegelikul umbes kõiki neid asju, mida siin ette loetlesid, oleks ideaalis eeldanud ja tahtnud küll. Aga nagu juba öeldud, puht oma laiskusest ei ole varasemalt väga viitsinud teemasse süveneda ja ega ükski kindlustustibi vabatahtlikult neid asju ette ei loe, mida kindlustus EI kata. Ehk siis saan aru, et sellist võluvits-paketti olemas ei ole, mis kõikide hädade korral hädalist aitaks. Tänud selgitamast igatahes. Reisikindlustus ei ole enamasti küll kallis, aga kui ta motomatkamise kontekstis üpris kasutu on mõtlen, kas üldse seda siis teha. Pagasikindlustus ka väga ei koti kuna mul pagasi juures on kõige kallimad asjad just kotid ise :D Pagasikindlustus aga käib ilmselt rohkem kottide sisu kohta?
Kasutaja avatar

daub
Postitusi: 707
Liitunud: 17 Jaan 2010, 00:58
Tsikkel: F6C 1500
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 33 korda

Re: Millist kindlustust kasutada välismaal motomatkamisel?

Lugemata postitus Postitas daub »

Mingid aastad tagasi, kui sai Norrasse sõidetud, küll kõva kattega teed valdavalt, siis sai loetud läbi suurema osa teadaolevate reisikindlustuse pakkujate tingimused ja kogutud info põhjal siis kindlustustele saadetud e-mailiga omapoolsed soovid personaalse pakkumise saamiseks.
Tookord ei saanud med. kaitse küll takistuseks vaid enamik kindlustusi hüppasid alt sellega, et mootorratta pagasil (lukustatavad kõvakohvrid) ei olnud pagasi varguse vastu kaitset. Osadel oli eraldi välja toodud veel ka, et campingumajades ei ole pagasi vargus kaetud.
Ning lisaks oli mul väga eriline soov saada tagasi ette makstud kulud kaetud kui reisi põhiobjekti, ehk ratta endaga peaks midagi ennem reisi algust juhtuma. Seda siis kuna mul olid kõik majutused ja laevapiletid pikemalt ette kinni pandud ja makstud. Sellele viimasele tulid lõpuks vastu (küll ca 70-75% ulatuses) kaks kindlustusseltsi. Aega on möödas ning pead ei anna, aga vist Seesam ja PZU. Neist ühe ka tookord valisin.
Vahepeal on maailmas aga nii palju toimunud, et peaks hakkama üsna samamoodi otsast peale tingimusi lugema ja kaaluma milliseid kaitseid tulevasel reisil täpselt vajan. Standardsed lepingud on tehtud selliselt, et sobivad hästi lennukiga reisijale.
Kui sa tahad igal juhul kruusa vältida, siis leiab kruus su üles.
Pilt
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Millist kindlustust kasutada välismaal motomatkamisel?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Jesper kirjutas: 12 Mai 2022, 15:49
"Repatriation" on selle nimi välismaa keeles, eesti terminit kahjuks ei tea.
https://et.wikipedia.org/wiki/Repatrieerimine
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Teema algataja
Fox
Postitusi: 153
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Millist kindlustust kasutada välismaal motomatkamisel?

Lugemata postitus Postitas Fox »

Niisiis, epiloog ka sellele loole. Läkski elus esimest korda reisikindlustust vaja, jäin praamist maha tühjaks jooksnud aku tõttu.

Kiire E-mail Ergo kindlustusse, et palun hüvitage mu luhta läinud praamipilet. Vastus eitav - teil pole tellitud reisikatkemise kaitset (telefonitsi tellisin omaarust täispaketi) Vaatasin siis pakkumuse uuesti üle - kaaskirjas pikk nimekiri mida kõike Ergo kindlustus hüvitab, muude punktide seas reisi katkemine ka kenasti üles loetletud. Aga lepingust on linnuke vastavast kastikesest loomulikult puudu. Oma viga muidugi, et põhjalikult näpuga järge ei ajanud :oops: - lugesin pdf faili esimese lehekülje läbi ja tegin ülekande ära. Ma ei tea kas see on nüüd dokumendi koostaja lohakus või hajameelsus aga üldiselt on kogu see pakkumine väga vastuoluline. Kaaskirjas lubatakse üht, lepingus kirjas hoopis teine asi. Protsessima ei viitsi ma nende mõnekümmne euro pärast ka hakata (loogiliselt võttes on leping see, mis loeb ju) aga üldiselt jäi sellest tehingust kergelt petta saanu tunne küll ning edaspidi juba põhimõtte pärast Ergo teenuseid ei soovi kasutada.

Edit, kurat tegin kogemata oma vanale postile edit, see oli ikka reply mõeldud.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”