töökoda/inimene/mekanik kes suudaks mu võrri uuesti teele saada

Siin võid otsida või pakkuda meistrimehe teenust. Küsida soovitusi auto-moto toodetele-teenustele jne. Ning mida kuskilt saab.

Moderaator: Moded


Teema algataja
remo_rico_martinson
Postitusi: 3
Liitunud: 07 Juun 2022, 12:19
Tsikkel: Honda VT125C V2

töökoda/inimene/mekanik kes suudaks mu võrri uuesti teele saada

Lugemata postitus Postitas remo_rico_martinson »

Tere tsiklistid! Pöördun teie poole järgmise murega, nimelt mina sõitsin eile rahulikult koolist koju, kui ühel hetkel kadus masinal jõud, mootor poos end kinni ning tagaratas tõmbas lukku, pidin äärepealt püksid täis tegema, aga suutsin rahulikult tee äärde seisma jääda. Proovisin uuesti käima saada, aga no ei lähe, käib jube tühjalt nagu ühel silindril oleks kompressioon kadunud. Kui gaasi peale keerasin, siis hakkas kiiremini ringi käima, kuid lõi siis siuke litriga väljalaskest musta pahvaka välja ja rohkem proovida ei julgenud. Olen mitmeid kohti läbi helistanud, kas teevad talvisel ajal või ei tee üldse, ainuke kes enamvähem vedu võttis oli motorem, kuid alles Juuli alguses on neil aega, oleks vaja nii kiirelt kui võimalik. Kas keegi teab kedagi või mingit kohta kes võtaks selle töö ette, et vaadata mis viga on ja vajadusel remontida? Oleksin väga tänulik ja saaksin veel hooaega nautida.


Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: töökoda/inimene/mekanik kes suudaks mu võrri uuesti teele saada

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kas ratas on see mis su profiilis?

will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 381 korda

Re: töökoda/inimene/mekanik kes suudaks mu võrri uuesti teele saada

Lugemata postitus Postitas will111 »

kas kõigepealt kadus masinal jõud, siis oli mingi määratava aja jooksul jõud kadunud...ning siis poos täielikult kinni ja tõmbas ratta lukku? või tegelikult ikkagi tõmbas lihtsalt järsku lukku ära ja kogu moos?

üldiselt kõlab see kirjeldus täpselt nagu kokku jooksnud mootor

Teema algataja
remo_rico_martinson
Postitusi: 3
Liitunud: 07 Juun 2022, 12:19
Tsikkel: Honda VT125C V2

Re: töökoda/inimene/mekanik kes suudaks mu võrri uuesti teele saada

Lugemata postitus Postitas remo_rico_martinson »

Kadus joud poos kohe kinni ja ratas lukku, suhtelislt kiiresti käis.

Teema algataja
remo_rico_martinson
Postitusi: 3
Liitunud: 07 Juun 2022, 12:19
Tsikkel: Honda VT125C V2

Re: töökoda/inimene/mekanik kes suudaks mu võrri uuesti teele saada

Lugemata postitus Postitas remo_rico_martinson »

mx77 kirjutas: 07 Juun 2022, 16:00
Kas ratas on see mis su profiilis?
Ja, sama masin.

will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 381 korda

Re: töökoda/inimene/mekanik kes suudaks mu võrri uuesti teele saada

Lugemata postitus Postitas will111 »

nojah, anyway...kui hiljem käib jälle ringi ja lohvalt siis ega see midagi muud olla ei saanudki kui kokkujooks. probleemiks sel juhul oli ülekuumenemine ja selle põhjustas omakorda mingi muu häda jahutussüsteemis sest tegu on vesimootoriga nagu ma googeldades välja lugesin. ühesõnaga päris palju hädasid on sul nüüd seal kokkuvõttes :)
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: töökoda/inimene/mekanik kes suudaks mu võrri uuesti teele saada

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kui kuskil juuli alguses on lootust remonti saada,siis see on ju päris hea pakkumine.
Hakka juba ise juppe kokku ostma, et siis oleks millagagi ka remontida. Muidu hakkab alles siis varuosade tellimine ja siis alles saab töö lõpetada. Silindrid,kolvid,kepsud,silindri kaaned, tihendid ja veel ühtteist võiks ju olemas juba olla, sest mootori kokkujooksuga tavaliselt sellised asjad vahetust vajavad. Lisaks kalkuleeri ka palju see kõik kokku maksma läheb ja kas sellel ka lõpuks mõtet on. Paari sotiga seal üldjuhul hakkama ei saa.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 381 korda

Re: töökoda/inimene/mekanik kes suudaks mu võrri uuesti teele saada

Lugemata postitus Postitas will111 »

pakun, et koos tööga vähemalt 1keur lugu...ilmselt küll muidugi üle selle, aga ei oska nii täpselt muidugi pakkuda, et kui palju üle.

samas ilmselt tahetakse enne tegema hakkamist teada, et mis seal siis tegelikult juhtus ning mis kõik vahetamist vajab. see on muidugi arusaadav, kasvõi juba selles plaanis, et otsustada tõesti kas üldse ongi mõtet remontima hakata. aga no teisest küljest jah, seda jälle ei saa kuidagi lõplikult ka enne teada kui mootod on täiesti pulkadeks võetud ja sedasi selgunud, mis täpselt juhtus

üldiselt, suht kallis lugu ja antud ratta hetke turuhind peaks kindlasti olema päris arvestatav, et see remont end ka päriselt ära tasuks

Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: töökoda/inimene/mekanik kes suudaks mu võrri uuesti teele saada

Lugemata postitus Postitas Tort »

remo_rico_martinson kirjutas: 07 Juun 2022, 12:35
kuid alles Juuli alguses on neil aega
See pole üldse paha. Pane aeg kohe kirja ja kui leiad vahepeal lahenduse, siis võid aja tühistada, selle üle on kõigil hea meel. Mida ise teha saad:

Keera küünlad maha ja käik sisse ja vaata, kas saab tagaratast keerates mootorit ringi ajada, raudselt saab kuna käivitada ju sai hiljem
Proovi laenata kompressiooni mõõtmise seade või telli see kuskilt paarikümne euro eest, käib küünla avasse ja küünal peaks olema sul NGK CR8EH-9 ja see on 10x1 keermega, oluline pole seadme täpsus vaid et enamvähem midagi näitaks, võib ka kummiotsikuga
Kui surved on ebavõrdsed, siis võta maha klapikambrikaaned ja vaata, kas ketid ja klapid terved (see pole mootorilammutus otseselt ja võiks kõigile jõukohane olla)

Äkki ei tõmmanudki loha, vaid üks karpa lahti näiteks. Mõni sõber või paps-onu äkki ikka mootoreid tunneb veidi.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: töökoda/inimene/mekanik kes suudaks mu võrri uuesti teele saada

Lugemata postitus Postitas mx77 »

remo_rico_martinson kirjutas: 07 Juun 2022, 16:31
mx77 kirjutas: 07 Juun 2022, 16:00
Kas ratas on see mis su profiilis?
Ja, sama masin.
Kirjutasin
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Teenused ja abi”