Reisikindlustus motoreisiks

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Kuningas Pingviin
Postitusi: 34
Liitunud: 24 Okt 2019, 04:42
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 9 korda
Tänatud: 1 kord

Reisikindlustus motoreisiks

Lugemata postitus Postitas Kuningas Pingviin »

Mida keegi soovitab/on kasutanud?

Plaan nimelt Türgini välja sõita tuleval suvel, ning tüüpilised reisikindlustused motoreisi jaoks just kuigi kasulikud pole (tüüpiliselt ei sisalda sõiduki kahjustamise/varguse/jms kulusid), mõned eeldatavasti aga on (mõned üksikud foorumeid kammides silma jäänud, a'la Ergo kindlustusel oli mingi variant) - millist soovitate, kui on motoreis EUst välja? On mingeid kogemusi ka kindlustustelt hüvitiste saamisega probleemi korral, jms?


Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Reisikindlustus motoreisiks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kuningas Pingviin kirjutas: 12 Mär 2023, 00:38
Mida keegi soovitab/on kasutanud?

Plaan nimelt Türgini välja sõita tuleval suvel, ning tüüpilised reisikindlustused motoreisi jaoks just kuigi kasulikud pole (tüüpiliselt ei sisalda sõiduki kahjustamise/varguse/jms kulusid), mõned eeldatavasti aga on (mõned üksikud foorumeid kammides silma jäänud, a'la Ergo kindlustusel oli mingi variant) - millist soovitate, kui on motoreis EUst välja? On mingeid kogemusi ka kindlustustelt hüvitiste saamisega probleemi korral, jms?
Reisikindlustus on minul (ja ongi selle jaoks minu meelest) eelkõige siiski isikukindlustus ehk ravikulu ja muu taoline. Sõidukit ei kindlusta ükski reisikindlustus. Need erinevad asjad. Kuid reisikindlustusel pead vaatama,et motikaga sõitmine ka sees oleks, sest muidu pole sellest üldse mingit kasu.
Kasko ja liikluskindlustus, aga kui lähed kuhugile EU-st väljapoole, siis kindlasti see tavakindlustusega ei tööta.
Olen kunagi kasutanud Green wave autoabi teenust, aga see vist enam motikatele ei laiene. Samas kui lähed korras motikaga, siis pole ka liigne ülemõtlemine võibolla vajalik :)
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Reisikindlustus motoreisiks

Lugemata postitus Postitas Erci »

Mootorrattaga sõit on ikka õnnetusjuhtumi kindlustuses reeglina sees, st pole sellist erandit kirja pandud, et motaga sõita ei või. Vähemalt mina pole näinud, et mingid transpordivahendid oleks lepingu järgi välistatud. Aga kui mingi kindlustus selts nii teeb siis jagage infot, tean eemale hoida...
___________________________
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Reisikindlustus motoreisiks

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Tsiklisõit on tavaline "sõit" ja sellele laienevad kõik LIIKLUSKINDLUSTUSE "hüved"
Eraldi tsirkus on ekstreemspordiga igatsugu tervise-/õnnetusjuhtumi kindlustuste juures: rallid, hüpped, laskumised, sukeldumised, lennud jne.....
Need on kindlustusseltsidel eraldi välja toodud;kus, mis ja kuna.
Täpsem info seltsidelt.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Reisikindlustus motoreisiks

Lugemata postitus Postitas Erci »

Kaskost rääkides, kui mina viimati motoreisiks kaskot uurisin ja tegin motikale, siis pakkus seda ainult IF ja Ergo.
Ergo Türgit kahjuks ei kata: (Euroopa, v.a Ukraina, Valgevene, Venemaa, Aserbaidžaan, Gruusia, Kasahstan, Moldova ja Türgi)
Samas IF ei ole oma tingimustes Türgit välistanud: 7.2. Euroopa, välja arvatud Ukraina, Valgevene, Venemaa; 7.3. kogu Euroopa, sealhulgas Ukraina, Valgevene, Venemaa Euroopa-osa.
Seega küsi pakkumist neilt.
___________________________
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 532
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Reisikindlustus motoreisiks

Lugemata postitus Postitas kiilas »

image.png
Kasutaja avatar

Admiral Vint
Toetajaliige
Postitusi: 178
Liitunud: 25 Veebr 2018, 22:14
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 30 korda

Re: Reisikindlustus motoreisiks

Lugemata postitus Postitas Admiral Vint »

endale reisikindlustus, mis katab ravikulud (eriti kui lähed riiki kes euroopa ravikindlustuskaarti ei tunnusta)
ja tsiklile kasko Soovitan seltsidele kirjutada ja suhelda nendega.
2013 Honda CBR500RA -> 2014 Honda CBR650FA -> 2019 Triumph Scrambler 1200XC | Honda CRF300 Rally -> 2018 BMW R1200GS -> 2022 BMW R1250GS Adventure

Fox
Postitusi: 155
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Reisikindlustus motoreisiks

Lugemata postitus Postitas Fox »

Juhul, kui reisi sisse jääb ka mingeid laeva või lennukisõite, jälgi, et reisitõrkekindlustus paketis sees oleks (mul juhus, kus rääkisime kindlustusagendiga üksteisest mööda ja sain sellega piki pükse). Ravikindlustus tee max summa peale ja jälgi, et paketis oleks olemas ka haige (vigastatu) transport teisest riigist koju. Teadmiseks, et pagasikindlustus tsikkli pagasi puhul ei kehtinud. Kui midagi muud veel soovid kindlustada, pead juba kasko peale mõtlema.
Kasutaja avatar

daub
Postitusi: 709
Liitunud: 17 Jaan 2010, 00:58
Tsikkel: F6C 1500
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 33 korda

Re: Reisikindlustus motoreisiks

Lugemata postitus Postitas daub »

Pagasi varguse välistustele peab kindlasti tähelepanu pöörama. Mitmetel kindlustustel olen näinud välistavat punkti, kui pagas on mootorrattal või campingumajas.
Nüüd on hakanud osad reisikindlustuse pakkujad reisitõrke alla arvama ka isikliku sõiduki riket/õnnetust, mispuhul siis mingis ulatuses nt. tagasilennu pileteid hüvitatakse. Paljudel on aga isikliku sõiduki rike endiselt välistus. Selle punkti osas on jälle oluline (kirjalikult) üle küsida, et jälg maas oleks, kui tingimustes ei ole üheselt välja toodud.
Türgi on Euroopas ainult osaliselt, kindlasti kannatab täpsemalt lugeda tingimustest. Võimalik, et on vaja seda nö. "Kogu maailm" kaitse ulatust kasutada.
Kui sa tahad igal juhul kruusa vältida, siis leiab kruus su üles.
Pilt

Fox
Postitusi: 155
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Reisikindlustus motoreisiks

Lugemata postitus Postitas Fox »

daub kirjutas: 13 Mär 2023, 07:10
Pagasi varguse välistustele peab kindlasti tähelepanu pöörama. Mitmetel kindlustustel olen näinud välistavat punkti, kui pagas on mootorrattal või campingumajas.
Täpsustuseks - eelmine suvi kui uurisin, oli see pagasi värk selline hall ala millele keegi kohe väga täpset vastust anda ei tahtnud. Pikema surkimise peale siis sain nii palju selgemaks - minu tsiklil on riidest kotid, millel lukku ei ole, see variant oli kindel NO kindlustamise osas. Need kellel on näiteks lukuga tehasekohvrid, siis on mingi võimalus isegi, et nende kohvrite sisu kindlustatakse, tasub üle küsida.
Kasutaja avatar

daub
Postitusi: 709
Liitunud: 17 Jaan 2010, 00:58
Tsikkel: F6C 1500
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 33 korda

Re: Reisikindlustus motoreisiks

Lugemata postitus Postitas daub »

2017 aastal tegin sellekohase järelpärimise näiteks IFile, siis vastati:
Pagasikindlustuse kindlustusjuhtumiks on kaasavõetud esemete vargus või röövimine välisriigis. Kadumine või unustamine ei ole kindlustusjuhtum. Samuti ei laiene pagasikindlustus mootorrattale.
Selle peale küsisin täpsustavalt, et mul on lukustatavad kõvakohvrid, kas seal ei ole samuti asjade vargus kaetud (auto pagasiruumis nt on), siis tuli vastuseks:
Kahjuks ei ole olemas ühte universaalset kindlustust, mis võtaks kaitse alla nii inimesed kui mootorratta. Sellepärast ei saagi ratast kindlustada reisikindlustusega, kuigi sellega minnakse reisile.

Tookord ja ka mullu valisin Seesami, kuna nemad katsid pagasit ka mootorratta kohvrites ning mullusel kindlustusel öeldi, et ka ratta rikke või liiklusõnnetuse järel on reisitõrke kaitse kasutatav.
Reaalses elus kasutada ei ole tulnud reisikindlustuse abi, seega kui hästi asjad hiljem laheneksid, ei oska kommenteerida, aga vähemalt lubadus oli olemas.

edit: Tundub, et mida keerukamaid soove on, seda lihtsam on kaubale saada väiksema turuosaga kindlustustega. Suurematel firmadel on paketid palju jäigemalt paigas ja ka erikokkulepete tegemine ei taha õnnestuda.
Kui sa tahad igal juhul kruusa vältida, siis leiab kruus su üles.
Pilt
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Reisikindlustus motoreisiks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ärge üle ka mõelge,reisikindlustusest piisab ja seal vaata, et motika sõit ka sees oleks.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Reisikindlustus motoreisiks

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

daub kirjutas: 13 Mär 2023, 16:01
Reaalses elus kasutada ei ole tulnud reisikindlustuse abi, seega kui hästi asjad hiljem laheneksid, ei oska kommenteerida, aga vähemalt lubadus oli olemas.
Reisikindlustsuets tunned sa täit rõõmu alles siis, kui sinu endaga midagi juhtub ja haiglas on vaja otsuseid vastu võtma hakata. Tasuta arstiabi pole Euroopas siiski päris tasuta: voodikoha tasud, visiiditasud jms (omavastutustasud) võivad olla päris krõbedad. Või kui sa pärast oppi koju sõitma peada. Küsi nende käest, kes on pidanud seda kasutama. Nad kinnitavad, et nad on siiralt rõõmsad, et tegid reisikindlustuse. Mina tunnen kahte, kes seda "teenust" on vajanud. Üks neist polnud elus reisikindlustust teinud ja viimasel korral tegi ning vajas ka seda. Ta ei jõua end täna ära kiita.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1764
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Reisikindlustus motoreisiks

Lugemata postitus Postitas simp »

Erci kirjutas: 12 Mär 2023, 11:46
Mootorrattaga sõit on ikka õnnetusjuhtumi kindlustuses reeglina sees, st pole sellist erandit kirja pandud, et motaga sõita ei või. Vähemalt mina pole näinud, et mingid transpordivahendid oleks lepingu järgi välistatud. Aga kui mingi kindlustus selts nii teeb siis jagage infot, tean eemale hoida...
On olnud reisikindlustusi kus >125cc tsikliga sõitmine igasuguse katte välistas. Hetkel nimetama ei hakka, kuna parandasid oma tingimused paar aastat tagasi ära ja täna konkreetsel teenusepakkujal sellist piirangut enam pole.

Kusjuures suhtusid üllatavalt positiivselt kui kliendina selle punkti idiootsusele tähelepanu juhtisin.
Kasutaja avatar

Admiral Vint
Toetajaliige
Postitusi: 178
Liitunud: 25 Veebr 2018, 22:14
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 30 korda

Re: Reisikindlustus motoreisiks

Lugemata postitus Postitas Admiral Vint »

minul reisikindlustust ei olnud, aga õnneks sattusin prantsusmaal riiklikku haiglasse kus mu jalaluu kokku lapiti (euroopa ravikindlustuskaart päästis) ja sõprade abiga brüsselist lennukiga koju ka.
Kindlustusega oleks natukene lithtsam olnud. Tsikli eest kandis hoolt kasko
2013 Honda CBR500RA -> 2014 Honda CBR650FA -> 2019 Triumph Scrambler 1200XC | Honda CRF300 Rally -> 2018 BMW R1200GS -> 2022 BMW R1250GS Adventure

motoreis
Postitusi: 240
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 138 korda
Tänatud: 47 korda

Re: Reisikindlustus motoreisiks

Lugemata postitus Postitas motoreis »

Minu rattal kaskot ei ole, aga suvel välisreisideks olen kasko umbes kaheks kuuks teinud ja siis katkestanud, p6hjusega, et ratas jäi talvekorterisse ja ei osale liikluses.

Teema algataja
Kuningas Pingviin
Postitusi: 34
Liitunud: 24 Okt 2019, 04:42
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 9 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Reisikindlustus motoreisiks

Lugemata postitus Postitas Kuningas Pingviin »

Tänud kõigile!

Okei, tundub siis, et sisuliselt soovitused on:
1) Kasko (IFile ka kirjutatud, vaatab mis vastavad)
2) Reisikindlustus, mis katab ravikulud (On konkreetsema pakkuja soovitusi?)
3) On mingi võimalus, et mingi pagasikindlustus reisikindlustuse all on mõeldav lukustatava pagasi puhul - kõik kohvrid mul lukuga õnneks.

Türgi ots on sisuliselt 1,5 päevaks või nii, aga ideaalis tahaks seal ka katetud ikka olla, kuigi valdav enamus ikka EU.

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Reisikindlustus motoreisiks

Lugemata postitus Postitas Erci »

Veel reisikindlustusest: mina kasutan Swedbank Kuldkaardiga või Platinum kaardiga kaasnevat automaatset reisikindlustust juba aastaid (kehtib kogu perele ja mu arust kogu maailmas). Kui koos kaaslasega või mitu x aastas reisida (ei pea alati olema motoreis), siis tasub see igal juhul ära, on aasta lõikes soodsam, kui igakord eraldi kindlustus osta. Kaartide hinnakirjad ja tingimused saate Swedpanga lehelt lugeda ise. On juhtunud ka õnnetusi ja olen probleemideta asjad korda saanud. Näiteks motika õnnetuse puhul maksti ravikulud (transport raviasutusse, protseduurid), katki läinud mootorratta pehmed kotid ja mõned väärtuslikumad asjad, mis kottides olid ja katki läksid, katki läinud telefon jne. Sõiduk ise tuleb muidugi eraldi kindlustada, nagu juba juttu oli.
___________________________
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Reisikindlustus motoreisiks

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Mul ka sama reisikindlustus, üks põhjustest, miks ma jätkuvalt Swedbanki klient olen. Ma korra uurisin neilt põhjalikult, kuidas motoreisi puhul asjad peaksid välja nägema. Üks küsimus oli, et kuidas saada aru, millal reis algas. Sõidad Tallinast välja ja paned paugu näiteks Häädemeestel aga kas reis oli alanud või siis hoopis polnud? Äkki olid niisama Häädemestlel tsillimas ja püüad nüüd kaval olla? Panga soovitus oli: enne väljasõitu tankida mõnes linna piiril oleas tanklas selle kaardiga siis on võimalik seda kasutada tõendina resisi algusest.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 532
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Reisikindlustus motoreisiks

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Macintosh kirjutas: 15 Mär 2023, 19:16
► Näita Spoilerit
Mul ka sama reisikindlustus, üks põhjustest, miks ma jätkuvalt Swedbanki klient olen. Ma korra uurisin neilt põhjalikult, kuidas motoreisi puhul asjad peaksid välja nägema. Üks küsimus oli, et kuidas saada aru, millal reis algas. Sõidad Tallinast välja ja paned paugu näiteks Häädemeestel aga kas reis oli alanud või siis hoopis polnud? Äkki olid niisama Häädemestlel tsillimas ja püüad nüüd kaval olla? Panga soovitus oli: enne väljasõitu tankida mõnes linna piiril oleas tanklas selle kaardiga siis on võimalik seda kasutada tõendina resisi algusest.
Mul on Elisa mobiilipaketiga kaasa tulnud ülemaailmne reisikindlustus(vist on Compensaga kuidagi koostöö), peaks neile vist meili saatma ja uurima mis nemad tsikliga reisimisest arvavad ja mis kahjusid hüvitatakse.
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1764
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Reisikindlustus motoreisiks

Lugemata postitus Postitas simp »

Kuningas Pingviin kirjutas: 14 Mär 2023, 18:45
3) On mingi võimalus, et mingi pagasikindlustus reisikindlustuse all on mõeldav lukustatava pagasi puhul - kõik kohvrid mul lukuga õnneks.
Selles osas tasub jälle tähelepanelik olla. On kindlustusandjaid kes tsikli puhul igasuguse pagasi kindlustuskatte välistavad, isegi kui on lukustatav - metallist kohver.
Samas auto suusaboksis olev kraam oleks kindlustatud (togi)
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”