One Finger Clutsh : KTM 690 Enduro

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

One Finger Clutsh : KTM 690 Enduro

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

On keelegi aimu, kas One Finger Clutsh nimeline asi KTM 690 Enduro 2010 aasta mudelile ka leidub. Või sobitub suisa seesama.
Ma ei suuda leida kusagilt selle kohta infot. On kellegi aimu?


image.png


🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: One Finger Clutsh : KTM 690 Enduro

Lugemata postitus Postitas morse »

690 on ju hüdraulilise siduriga!?
Siin joonis 2010 690 Enduro EU kataloogist:
Capture.JPG
https://sparepartsfinder.ktm.com/Compon ... ngine=True

Minu kogemuses on nad kõik väga kerge siduriga olnud. Natu-Natukene läks asi veel kergemaks, kui asendasin töösilindri Oberoni oma vastu:
https://www.oberon-performance.co.uk/kt ... r-clu-1000
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: One Finger Clutsh : KTM 690 Enduro

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Tänud. Ilmselegelt pole ma kahe viimase aasta jooksul saanud mahti piisavalt tsikliga sõita, kui isegi ei mäleta, kas mu masinal on sidur trossi või hüdraulikaga.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Junzu
Postitusi: 477
Liitunud: 27 Aug 2007, 23:11
Tsikkel: KTM EXC 300 ja 890 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 9 korda

Re: One Finger Clutsh : KTM 690 Enduro

Lugemata postitus Postitas Junzu »

Aga kindlasti leidub võimalusi sellel mudelil ka sidur kergemaks teha. Kas siis teise geomeetriaga heebel või väiksema läbimõõduga siduripump vms.
SM570R 04' ->Z750 05'->Z1000 03'->R1 04'->R1 04'->GSX1300R 00'->Z750 04' & CB600f 01'->Z1000 03'->Z1000 03'->Buell XB9R->ZX10R 05'-> KTM SM950 04' & R6 07'->KTM 950SM 07'->KTM 990SD 07' ->Z1000 2011'->TE300i 19'->EXC300 22' & 890 Adventure R 23' & FE350 20'

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: One Finger Clutsh : KTM 690 Enduro

Lugemata postitus Postitas will111 »

Heh, ma just paar päeva tagasi parandasin ühte 800st ktm'i, millel oli täpselt sellesama "one finger clutchi" paigaldamisega sidurist üldse ilma jäädud :D midagi hullu muidugi polnud, lihtsalt omanikul oli valesti kokku pandud asi.

Mac, hüdraulilise siduriga saavutad sama tulemuse sellega kui paigaldad kas väiksema läbimõõduga peapumba (loomulikult ei pea see tingimata olema originaal, kuid peab sobima sama tüüpi vedelikuga, mis sinu süsteemis seal on) või siis teise geomeetriaga heebli...aga seda viimast ma ei kujuta ette, kas keegi kuskil müüb ka.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: One Finger Clutsh : KTM 690 Enduro

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ma oleks ilmselgelt pidanud selle küsimuse ühte teise sektsiooni panema. "Rumalad küsimused" oleks hea valik olnud. Algatuseks tuleks tsikliga natuke sõita ja siis uuesti teema üles tõsta, kui ikka päriselt vajadus tekib. :D
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

vanalendur
Postitusi: 495
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: One Finger Clutsh : KTM 690 Enduro

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

https://clake.eu/index.php/products/cla ... ht-clutch/
Maksab ropult aga heebli käiku pikaks ei aja. Ise ei raatsinud ja võtsin alikast metsa saele miski muudetud geomeetriaga heebli millega käik pikem ja tänu sellele sidur kergem.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: One Finger Clutsh : KTM 690 Enduro

Lugemata postitus Postitas will111 »

täiesti mõttetu waste of money on see clake. see pisut pikem hoob, mille ma eelmine nädal sinna ktm'le paigaldasin ei teinud samuti käiku pikaks ning sidur oli nii kerge, et ma ei tea kas ma tahakski, et see veel kergem oleks...mingi tunnetus nagu peab ikka ka jääma. Eks ta teeb käigu pisut pikemaks ikka, aga asi oli ikka VÄGA kaugel pikast käigust ehk siis sidur lahutas täielikult ära ammu enne kui heebel kuskile lenksu lähedale oli jõudmas.
Aga tundub, et alis siis ikkagi leidub neid muudetud ratioga heebleid, järelikult on lihtne lahendus olemas ka hüdro sidurile

vanalendur
Postitusi: 495
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: One Finger Clutsh : KTM 690 Enduro

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

will111 kirjutas: 04 Apr 2023, 15:12
täiesti mõttetu waste of money on see clake. see pisut pikem hoob, mille ma eelmine nädal sinna ktm'le paigaldasin ei teinud samuti käiku pikaks ning sidur oli nii kerge, et ma ei tea kas ma tahakski, et see veel kergem oleks...mingi tunnetus nagu peab ikka ka jääma. Eks ta teeb käigu pisut pikemaks ikka, aga asi oli ikka VÄGA kaugel pikast käigust ehk siis sidur lahutas täielikult ära ammu enne kui heebel kuskile lenksu lähedale oli jõudmas.
Aga tundub, et alis siis ikkagi leidub neid muudetud ratioga heebleid, järelikult on lihtne lahendus olemas ka hüdro sidurile
Selle heebliga mis ma oma rattale panin on küll suhteliselt täpne timmimine et ikka korralikult enne lenksuni jõudmist ära lahutaks ja samas lahti lastult lenksust liiga kaugel ei oleks. Oman vähemalt keskmise pikkusega kui mitte keskmisest pikemate sõrmedega kämblaid. Lühemate sõrmedega võib täitsa probleemiks osutuda.
Sõber oma Betale viskas Clake peale ja on ülirahul. See muidugi oli tehasest juba kõvasti kangema siduriheebliga kui mu Husqvarna. Mõned korrad olen sattunud tema rattaga sõitma ja siduritunnetuse osas küll midagi ette heita ei ole. Kui raha on ja meeldib sõita kohtades kus pool ajast käib siduri libistamine siis miks mitte Clake peale kruvida. Muul juhul pigem ostaks ise ka selle raha eest bensiini.


,,,,,,,,,,,, Hunnik komasid mis puudu jäid.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: One Finger Clutsh : KTM 690 Enduro

Lugemata postitus Postitas will111 »

Eks need rattad ja ka sidurid ole erinevad jah. Ma selle konkreetse puhul isegi imestasin, et kuidas üldse on võimalik nii kerge sidur ja samas nii lühikese käiguga. Aga no näed oli ja on võimalik :) Muidugi kokkuvõttes kõik taandub paarile lihtsale asjale. sidurivedrud ja trossi kvaliteet ning seisukord. see oli täiesti uus ratas, seega tross sisuliselt tutikas ja kindlasti hea liikuvusega. aga ka sidur ise ilmselt arendatud selline, et saab kasutada üsna pehmeid vedrusid. Nendest kahest asjast see vahe kokkuvõttes tuleb. Mõnel rattal/mootoril ei ole selle siduri optimiseerimisega ilmselt lihtsalt mindud sama kaugele kui mõnel teisel. Eks siis on vaja jäigemat vedru ning jäigem vedru tähendab suuremat jõudu heebli rebimiseks. Tihtipeale, ning eriti juba nende süsteemide puhul, mis on ka pikemalt kasutatud ning silmnähtav kulumine on sees, tuleb pikk siduriheebli käik ka sellest et palju on lihtsalt täiesti kasutut "tühja" käiku, mis sisuliselt kulub igasuguste lõtkude pingule tõmbamisele
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”