Coincidence? You decide/Kokkusattumus? Sina otsustad

Siin võid otsida või pakkuda meistrimehe teenust. Küsida soovitusi auto-moto toodetele-teenustele jne. Ning mida kuskilt saab.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Metssiga
Postitusi: 9
Liitunud: 02 Juun 2020, 15:36
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Coincidence? You decide/Kokkusattumus? Sina otsustad

Lugemata postitus Postitas Metssiga »

Mul oli hiljuti probleem oma TDM900-ga: starteri solenoidi probleemid.

Küsisin siit ja otsustasin lõpuks lasta Yamaha Keskusel ratta kokku korjata ja ära parandada.
Tegin ka video sellest, mida olin varem teinud.

Järgneb see, mis juhtus. Ei mingeid kohtuotsuseid. Arvamusi pole. Lihtsalt sündmused minu vaatenurgast.

Nad tulid seda koguma.
Selgitasin saabunud tüübile probleemi ja mida ma teinud olin (eesti keeles).
Ta küsis, kas mul on vana solenoid ka: ma ütlesin, et lähen ja kontrollin.
Läksin sisse ja tulin 3 minuti pärast tagasi: ta oli lahkunud.

Helistasin, et järgmisel päeval rattaga läheb: sai valmis. (keegi ei helistanud mulle)
Mulle esitati arve inkasso ja 2 tunni töö eest
Istme all oli näha, et üks, võib-olla kaks ühendust oli vahetatud.
Raskeid kaableid kaitsvad kummikorgid ei olnud neid kinnitavate mutrite peale asetatud.

Nad ütlesid mulle, et mu sarved ei tööta (kahetooniline asendamine releega)
Nad ütlesid "relee veekahjustus"
Originaal sarv on veel küljes, uuesti ei ühendanud. See vajab lihtsalt kahte pistikut eraldamist ja kaks ühendamist originaaliga.
Uuemad sarved on kõik kinnitatud parema küljepaneeli alla.
Sõidu ajal linnast väljas lendas sama parem paneel maha ja purunes tükkideks

Seega maksin ligi 150€ ja lõpptulemusena sai kaks pistikut ümber vahetatud.
Sõidu ajal on maha lennanud kaitsepaneel: sama paneel, mis pool, kus on sarved. Sarved, mida nad mulle ütlesid, ei töötanud (viimati kasutasin need hästi).
Pean nüüd ostma vähemalt kaks kaitsekatte, et oma jalgratast taastada.

Kokkusattumus? Sina otsustad.
Isiklikult olen oma usaldusväärsete teenusepakkujate loendis teinud vajalikud muudatused.

Pidage meeles, inimesed: te armastate oma jalgratast ja hoolitsete selle eest.
Mõne teise inimese jaoks on see lihtsalt metallitükk ja lihtne raha.


Originaal:
I recently had a problem with my TDM900: starter solenoid issues.

I asked on here and finally decided to have Yamaha Keskus collect the bike and fix it.
I made a video of what I had done before for my reference too.

What follows is what happened. No verdicts. No opinions. Just the events from my perspective.

They came to collect it.
I explained the issue and what I had done to the guy who arrived (in Estonian).
He asked if I had the old solenoid too: I said I would go in and check.
I went in and came back 3 min later: he had left.

I called to see how the bike was going the next day: it was ready. (no one called me though)
I was billed for collection and 2 hours of labour
Under the seat, I could see that one, maybe two connections had been swapped.
The rubber caps that protect the heavy cables had not been placed over the nuts securing them.

They told me that my horns were not working (replacement two-tone with a relay)
They said "water damage to the relay"
The original horn is still attached, they did not reconnect it. It just needs two connectors separated and two reconnected to the original.
The newer horns are all secured under the right side panel.
On a ride outside town, the same right panel flew off and smashed to pieces

So I paid almost €150 and the end result is that two connectors were swapped around.
A fairing panel has flown off while riding: the same panel as the side where the horns are. Horns they told me didn't work (they worked fine the last time I used them).
I now need to buy at least two bits of fairing to return my bike to what it was.

Coincidence? You decide.
Personally, I have made the necessary changes to my listed of trusted service-providers.

Remember, folks: you love your bike and you look after it.
To some other people it's just a lump of metal and easy money.
Viimati muutis Metssiga, 15 Apr 2023, 10:48, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2014
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Coincidence? You decide/Kokkusattumus? Sina otsustad

Lugemata postitus Postitas bitter »

Ingl k. alafoorum on olemas. Siia see jutt ei sobi.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Metssiga
Postitusi: 9
Liitunud: 02 Juun 2020, 15:36
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Coincidence? You decide/Kokkusattumus? Sina otsustad

Lugemata postitus Postitas Metssiga »

Siis panen ka eesti keeles.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Coincidence? You decide/Kokkusattumus? Sina otsustad

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mida me peaks siin arutledes otsustama? Tegemist siis sama rattaga millele otsiti remondimeest, kes tuleks koju ja teeks selle korda. Midagi on omanik enne ise teinud,et ratast tööle saada, aga ei saanud. Nüüd tegi Yamaha keskus selle kahe tunniga korda ja küsis raha. Kui mingid kummid ja muud katted või asjad olid korralikult paigaldamata, siis tööd vastu võttes oleks tulnud selle viidata ja lasta korda teha või mida iganes. Ei saa postituses viidatud "just kui probleemist" aru.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Metssiga
Postitusi: 9
Liitunud: 02 Juun 2020, 15:36
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Coincidence? You decide/Kokkusattumus? Sina otsustad

Lugemata postitus Postitas Metssiga »

urmas66 kirjutas: 16 Apr 2023, 09:08
Mida me peaks siin arutledes otsustama? Tegemist siis sama rattaga millele otsiti remondimeest, kes tuleks koju ja teeks selle korda. Midagi on omanik enne ise teinud,et ratast tööle saada, aga ei saanud. Nüüd tegi Yamaha keskus selle kahe tunniga korda ja küsis raha. Kui mingid kummid ja muud katted või asjad olid korralikult paigaldamata, siis tööd vastu võttes oleks tulnud selle viidata ja lasta korda teha või mida iganes. Ei saa postituses viidatud "just kui probleemist" aru.
Jah, ma otsisin mehaanikut, kes tuleks koju ratast vaatama. Jah, ma proovisin ise varem probleemi parandada. See osa, mille ise veana tuvastasin, oligi vigane. Ma vahetasin ise selle osa ära ning kui see tuli mehaaniku juurest tagasi, siis see oli täpselt samas seisukorras, kui see oli neile andes - ainukeseks erinevuseks olidki 2 ühendust. Konnektori jaoks on ainult 8 võimalikku kombinatsiooni.

Kui teie arust peaks professionaalide poolt tehtud töö ise üle vaatama, et kõik oleks nii nagu peab, siis see ütleb palju selle kohta, mis te arvate kohalikest professionaalidest. Kui arvate, et minu postitus on kuidagi põhjendamatu, siis see samuti ütleb palju selle kohta, kui madalad on teie ootused klienditeenindusele, mille eest te maksate oma enda raskelt teenitud rahaga.

Jalamees
Postitusi: 184
Liitunud: 01 Veebr 2015, 13:07
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Coincidence? You decide/Kokkusattumus? Sina otsustad

Lugemata postitus Postitas Jalamees »

Ennem kui hakkate avalikus ruumis arvama mida üks või teine asi kellegi kohta midagi ütleb tuleks kriitiliselt enda emotsioonaalne ja arusaamatu post ülevaadata ning olla kindel et see on arusaadav kõigile. Kui seda ei viitsi või ei taha teha või arvate, et seda pole vaja teha siis see ütleb teie kohta paljutki mida te arvate kaasfoorumlastest.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Metssiga
Postitusi: 9
Liitunud: 02 Juun 2020, 15:36
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Coincidence? You decide/Kokkusattumus? Sina otsustad

Lugemata postitus Postitas Metssiga »

Jalamees kirjutas: 16 Apr 2023, 09:56
Ennem kui hakkate avalikus ruumis arvama mida üks või teine asi kellegi kohta midagi ütleb tuleks kriitiliselt enda emotsioonaalne ja arusaamatu post ülevaadata ning olla kindel et see on arusaadav kõigile. Kui seda ei viitsi või ei taha teha või arvate, et seda pole vaja teha siis see ütleb teie kohta paljutki mida te arvate kaasfoorumlastest.
I used Google translate for the Estonian as my partner was too busy to help translate but nonetheless, feel free to go back and read my opening post and focus on the first few sentences:

Järgneb see, mis juhtus. Ei mingeid kohtuotsuseid. Arvamusi pole. Lihtsalt sündmused minu vaatenurgast.

If nothing else, I'm giving other forum members information to make their own decisions about where they go. Apparently, you prefer to be ignorant of other's experiences.
If something I wrote is unclear, ask me about it. Otherwise, what are you doing but jumping to conclusions about my motives or state of mind yourself?

Ma kasutasin Google translate oma esialgses postituses, kuna mu partneril polnud aega/võimalust sellel hetkel mind tõlkimisega aidata. Aga igaljuhul, võite tagasi minna mu algse postituse juurde ja lugeda paar esimest lauset:

Järgneb see mis juhtus. Ei mingeid kohtuotsusied. Arvamusi pole. Lihtsalt sündmused minu vaatenurgast.

Mu eesmärgiks oli anda teistele foorumi liikmetele infot, mida mina nende asemel oleks samuti teada tahtnud, et teha oma otsuseid selle kohta, kuhu oma rattaga minna. Tundub, et seda teie ei otsi.

Kui midagi, mis ma kirjutasin ei ole selge, siis küsige selle kohta mu käest. Te ei tee ju muud, kui lihtsalt pealiskaudseid järeldusi minu meeleseisundi või motiivide kohta.
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1940
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 137 korda
Tänatud: 180 korda
Kontakt:

Re: Coincidence? You decide/Kokkusattumus? Sina otsustad

Lugemata postitus Postitas Vint »

Esmalt, kui töö on halvasti või eba professionaalselt tehtud, tuleb pöörduda nende poole kes seda tegid.
Siin musta pesu pesemine ei vii kusagile. Foorum on "keegi" kolmas osapool, kes ei puutu üldse asjasse. Informatiivsuse poolest võib muidugi teha teema aga eelistatult siis kui osapooled on asja lahendanud või vähemalt proovinud leida lahendust.

Praegune teema jätab asjast ühepoolse mulje, kus keegi mossitab selle üle et ei viitsinud ise minna tagasi, asja selgitama ja proovib teist osapoolt avalikult ülesse puua.

Teema läheb õhtul lukku, vältimaks asjatut soppa ja inetusi.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Coincidence? You decide/Kokkusattumus? Sina otsustad

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Metssiga kirjutas: 16 Apr 2023, 09:47
Kui teie arust peaks professionaalide poolt tehtud töö ise üle vaatama, et kõik oleks nii nagu peab, siis see ütleb palju selle kohta, mis te arvate kohalikest professionaalidest. Kui arvate, et minu postitus on kuidagi põhjendamatu, siis see samuti ütleb palju selle kohta, kui madalad on teie ootused klienditeenindusele, mille eest te maksate oma enda raskelt teenitud rahaga.
Kui teie viite asja töökotta,siis ilmslet te ka võtate sealt töö vastu. Kui võtate töö vastu, siis eeldan, et teile selgitatatakse mida tehti ja mille eest raha küsitakse. Minuga on alati nii käituitud.
Lisaks veendun ka ise, et MINU POOLT TELLITUD töö on tehtud ja kui tekib arusaamatusi, siis küsin kohe üle. Kui ei suuda mõista mida tehti ja ka aru saada kas töö on tehtud või mitte, siis eeldan et tuleb appi võtta sõber, kes teab asjast.
Antud juhul ei saa mina aru millest üldse jutt käib. kas ratas käivitub ja sõidab või siis on olukord endine.
Mina ei mõista üldse mitte kedagi,kes ilma igasuguse tehnilise taibuta ostab omale tsikli. Minu jaoks on need käsikäes käivad asjad. Kui tehniline taip (ei tähenda oskust ja võimekust remontida ise asju, vaid arusaamist tehnika toimimisest) puudub, siis pole põhjust ka tsiklit või muud sarnast asja endale soetada. Võib muidugi soetada, aga pead olema valmis selleks, et keegi teine teeb sellega asju millest sina aru ei saa ja sinu osaks jääb nende teiste arvamuste ja tegevustega nõustuda.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Metssiga
Postitusi: 9
Liitunud: 02 Juun 2020, 15:36
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Coincidence? You decide/Kokkusattumus? Sina otsustad

Lugemata postitus Postitas Metssiga »

urmas66 kirjutas: 16 Apr 2023, 11:41
Metssiga kirjutas: 16 Apr 2023, 09:47
Kui teie arust peaks professionaalide poolt tehtud töö ise üle vaatama, et kõik oleks nii nagu peab, siis see ütleb palju selle kohta, mis te arvate kohalikest professionaalidest. Kui arvate, et minu postitus on kuidagi põhjendamatu, siis see samuti ütleb palju selle kohta, kui madalad on teie ootused klienditeenindusele, mille eest te maksate oma enda raskelt teenitud rahaga.
Kui teie viite asja töökotta,siis ilmslet te ka võtate sealt töö vastu. Kui võtate töö vastu, siis eeldan, et teile selgitatatakse mida tehti ja mille eest raha küsitakse. Minuga on alati nii käituitud.
Lisaks veendun ka ise, et MINU POOLT TELLITUD töö on tehtud ja kui tekib arusaamatusi, siis küsin kohe üle. Kui ei suuda mõista mida tehti ja ka aru saada kas töö on tehtud või mitte, siis eeldan et tuleb appi võtta sõber, kes teab asjast.
Antud juhul ei saa mina aru millest üldse jutt käib. kas ratas käivitub ja sõidab või siis on olukord endine.
Mina ei mõista üldse mitte kedagi,kes ilma igasuguse tehnilise taibuta ostab omale tsikli. Minu jaoks on need käsikäes käivad asjad. Kui tehniline taip (ei tähenda oskust ja võimekust remontida ise asju, vaid arusaamist tehnika toimimisest) puudub, siis pole põhjust ka tsiklit või muud sarnast asja endale soetada. Võib muidugi soetada, aga pead olema valmis selleks, et keegi teine teeb sellega asju millest sina aru ei saa ja sinu osaks jääb nende teiste arvamuste ja tegevustega nõustuda.
Teie loogika:
1. Kui ei saa ratast ise parandatud, siis ära otsi mehhaniku teenust.
2. Kui sa ei ole nagu Urmas66 siis ära osta ratast.

Super. Väga kasulik.

Viimaseks: teil ei ole üldse ülevaadet sellest, mida ma tean või ei tea. Teate ainult, et seekord vajasin teenust.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Metssiga
Postitusi: 9
Liitunud: 02 Juun 2020, 15:36
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Coincidence? You decide/Kokkusattumus? Sina otsustad

Lugemata postitus Postitas Metssiga »

Vint kirjutas: 16 Apr 2023, 11:18
Esmalt, kui töö on halvasti või eba professionaalselt tehtud, tuleb pöörduda nende poole kes seda tegid.
Siin musta pesu pesemine ei vii kusagile. Foorum on "keegi" kolmas osapool, kes ei puutu üldse asjasse. Informatiivsuse poolest võib muidugi teha teema aga eelistatult siis kui osapooled on asja lahendanud või vähemalt proovinud leida lahendust.

Praegune teema jätab asjast ühepoolse mulje, kus keegi mossitab selle üle et ei viitsinud ise minna tagasi, asja selgitama ja proovib teist osapoolt avalikult ülesse puua.

Teema läheb õhtul lukku, vältimaks asjatut soppa ja inetusi.
Siis pange kinni.

Ma jagasin oma kogemust.
Kui teisi see ei huvita või isegi segab/häirib, siis ma ei saa sinna midagi teha.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Coincidence? You decide/Kokkusattumus? Sina otsustad

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Natuke liiga segane lugu. Starter, signaal, relee, juhtmed ja mingi kate, kes mida keeras või keeramata jättis on üsna keeruline siin täpselt aru saada.
Ma ei taha selle loo põhjal halba arvata kummastki poolest.

Summad ei tundub nii suured olema, et siin mingit sõda alustad. Neela alla ja mine sõitma :)
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Coincidence? You decide/Kokkusattumus? Sina otsustad

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

@Metssiga Kommuuni soovile vastu tulles teen teema uuesti lahti.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Coincidence? You decide/Kokkusattumus? Sina otsustad

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Metssiga kirjutas: 16 Apr 2023, 11:51
Teie loogika:
1. Kui ei saa ratast ise parandatud, siis ära otsi mehhaniku teenust.
2. Kui sa ei ole nagu Urmas66 siis ära osta ratast.
Mina ei õelnud, et kui ise ei oska vaid " isegi kui ise ei oska tee omale selgeks mis rattal viga on ja mida sa soovid remontida". Ehk süvene oma ratta töötamise põhimõtetesse. Või kasuta sõbra abi või küsi üks kõik kelle muu abi, et selgitada remontijatele mida sa soovid. Hetkel tundub,et sa ei tea ise ka mis rattal viga oli ja mida seal Y-keskuses remonditi.
Kuid siiski alusta asja uuesti küsimustega Y-keskusele ja kui sealt ei saa rahuldavat vastust või selgitust, siis võta sõna siin ja pane siia nii enda kui Y-keskuse selgitus üles.
Kui sa üldse tehnikast ei huvitu, siis ära osta tõesti ratast (seda enam vana ratast). Rendi seda või mida iganes muud lahendused, kui sõita soovid.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2506
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Coincidence? You decide/Kokkusattumus? Sina otsustad

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Kui ise ei oska teha, siis see ei tähenda, et sa ei tohi viriseda kehva teenuse üle! Samuti ei pea remonti tellides ise teadma, mis viga on :-)
Tagantjärgi biker.ee-s virisemine on muidugi vale - oma pretensioonid tuleb osutada teenuse osutajale.
Mina saan postitusest aru:
* mitte töötav ratas viidi teenindusse
* töötav ratas saadi tagasi
(seda, kas tõsteti ringi 2 või xx juhet, mida kontrolliti, kaua aega läks me tegelikult ei tea)
* arve oli 150€ (kas see sisaldas ka transporti? Kui jah, siis see tundub täitsa OK olema)
* tööde käigus paigaldati uus signaal
(Kas ol.olev töötas või mitte ei ole üheselt selge! TEST: Kui ol.olevale vool otse peale lasta, kas töötab?)
* sõites lendas küljest plastik, mis asus sellel küljel kus asendatud signaal
Ainus pretensiooni koht oleks (minu nägemus) tagasi paigaldatud plastiku kehv kinnitamine Y-keskuse poolt! Tõenäosus, et see lahkus juhuse/kokkusattumise tahtel on suht väike ikka :-)
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Coincidence? You decide/Kokkusattumus? Sina otsustad

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Minu jaoks ei tekita see story piisavalt usaldust et y keskuse poole "oi oi oi" pilke saata.
Kas y keskus üldse seda katet keeras või ei keeranud ja ka muu on liiga segane. Kindlasit ma ei välista, et ka seal olev meister võis mingi koguse jama korraldada aga see pole see story, mille pealt otsustada.

Võibolla ma olen ülekohtune kuid mulle tundub, et bensiinile planeeritud raha läks remondi peale ja rohkem kui plaanitud (no tegelikult täies osas plaaniväliselt, sest parandamist alustati vaatamata vähestele oskustele ise ning spetsialisti otsiti viimases hädas) ja see tekitab tuska.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Coincidence? You decide/Kokkusattumus? Sina otsustad

Lugemata postitus Postitas kris. »

Ma ei välistaks kogu teemas ka "lost in translation" võimalust ...

will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Coincidence? You decide/Kokkusattumus? Sina otsustad

Lugemata postitus Postitas will111 »

Kui yamaha keskuse töötajad (mitte ÜKSKI!) ei oska basic tasemel inglise keelt...siis äkki oleks kasulik neil seal natuke peeglisse vaadata ning mingeid korrektuure teha. Ma saan aru, et kuurialuse ants ja koer rehvivahetuse üks ja ainus töötaja võrumaal tagametsas ei mõista väga hästi seda üht ja ainukest rahvusvahelist keelt...aga yamu keskus tallinnas, seriously??? :D

Suhtlesin selle kasutajaga üsna pikalt ja laialt (väljaspool foorumit) nii enne kui tsikkel yamusse läks kui pärast. Olin nimelt peaaegu minemas tema probleemiga tutvuma ja proovima seda lahendada, kuid ajaliselt ei õnnestunud meil mõlemale sobivat varianti leida.
Ei viitsi pikemalt kirjutada, suht pointless anyway sest siin jutustamine on mostly kurtidele kõrvadele. Ütlen siiski nii palju, et tegu on väga viisaka, ennast VÄGA selgelt ja korrektselt väljendava inimesega ning mingit ülemäärast emotsionaalsust ma ei tunnetanud mitte ühelgi hetkel, mitte mingil moel. Kõigest, mis ta mulle seletas, sain ma aru täiesti perfektselt ja kogu suhtlus oli ilmselt isegi konkreetsem kui nii mõnegi eestikeelse tegelasega varasemalt on olnud...sest üks asi on basic keeleoskus, aga väga vähesed inimesed oskavad end selgelt väljendada kui jutt käib mingitest tsikli tehnilistest detailidest.
Siia foorumisse ta ilmselt rohkem ei satu, või vähemalt ei proovi siin enam sõna võtta. Mis on absoluutselt arusaadav arvestades "sooja vastuvõttu". Seega minumeelest võiks selle teema nüüd uuesti lukku tagasi panna ning üleüldse ära kustutada. Kui nagunii kellegi onupoega või suursponsorit juba suuresti solvati siis why not delete all traces of it? Või mille jaoks täpsemalt see teema üldse taasavati? Mida siin veel arutada on kui teemaalgataja on juba otsesõnu p*rse saadetud ning emotsionaalseks plikaks tembeldatud? Naljanumber
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Coincidence? You decide/Kokkusattumus? Sina otsustad

Lugemata postitus Postitas M.T. »

@will111 mis tähendab "soe vastuvõtt"?
Hetkel tundub, et ainult sina vist said teemaalgataja postituse mõttest ja soovist aru, teised kahjuks mitte. Mis selle postituse point oli? Kui tead, ole hea ja selgita meile ka.
Autor üritas enda ratast ise parandada, ei õnnestunud. Üritas seda kellegi teise kaasabil, endiselt ei õnnestunud. Lõpuks pöördus Yamukeskuse poole, kes vea leidis ja tagastas sõidukorras ratta ning esitas selle eest arve. Autori kirjelduse põhjal tundus, et esimene okas tekkis tööks kulunud aja ja materjali ning selle eest küsitud eurode hulga suhtest. Paistis, et autorile ei meeldinud mitte, et viga leiti liiga kiirelt ning tööks kulunud aeg oliliig lühike, kuid arve oli 3-kohaline summa. Ühest küljest mõistetav, aga samas kui kõik oli nii lihtne, miks siis ise korda ei teinud? Süüdistuse kokkuvõte on - vahetati 2 klemmi ja küsiti 150.- Millegipärast unustatakse ära, et rattal käidi järgi ka. Kas see teenus oleks pidanud tasuta olema?
Ok, tehtud tööde maht ja selle eest makstava tasu suurus on alati see koht, kus üks pool arvab tihti et küsiti liiga palju ja teine pool, et küsis isegi liiga vähe. Las ta olla.
Teine okas ja etteheide oli tehtud tööde kvaliteet. Mida tehti ja kuidas ning mida jäeti tegemata. Võimalik ja siin ei vaidle absoluutselt vastu, et äkki oligi hindele 3+ tehtud või veel kehvem. Aga sõnagagi pole autor maininud, kas ta selle pretensiooniga ka Yamukeskuse poole pöördus ja üritas nendega asja ära klattida. Või tuli siia enda sõnul "Ei mingeid kohtuotsuseid. Arvamusi pole." kirjutist tegema, mille pointist keegi aru ei suuda saada.

Ole hea ja valgusta meid. Saame äkki teema püstituse eesmärgist aru ja oskame paremini kujundada enda arvamust nii antud teema kliendi kui ka meistrikoja osas.
Seni aga tundub endiselt, et kuigi autor enda sõnul kohtuotsuseid ei tee ega arvamust ei kujunda, siis ootab ta seda nagu meilt teistelt. Et me peaks nüüd selle segase stoori peale hakkama kohe Yamukeskust poriga loopima. Ja kuna keegi pole seda teinud, siis kumab läbi selline solvumine teiste suhtes.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Coincidence? You decide/Kokkusattumus? Sina otsustad

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Mulle ka üks taat kunagi üritas selgeks teha, et juhtme lappimine ei saa nii palju maksta (kui mina küsisin). Käskisin jrg kord näidata, kust kohast juhe katki on, siis saab kõvasti odavamalt.

Nata ajas veel huuli torru ja kulmu kipra aga midagi öelda enam polnud. (ka järgmine kord oli tämber ja volume kõrvasõbralikum)
Sama tundub natuke siin olema.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

MustVälk
Postitusi: 148
Liitunud: 05 Veebr 2023, 13:43
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 328 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Coincidence? You decide/Kokkusattumus? Sina otsustad

Lugemata postitus Postitas MustVälk »

Madlobster kirjutas: 19 Apr 2023, 19:30
Mulle ka üks taat kunagi üritas selgeks teha, et juhtme lappimine ei saa nii palju maksta (kui mina küsisin). Käskisin jrg kord näidata, kust kohast juhe katki on, siis saab kõvasti odavamalt.

Nata ajas veel huuli torru ja kulmu kipra aga midagi öelda enam polnud. (ka järgmine kord oli tämber ja volume kõrvasõbralikum)
Sama tundub natuke siin olema.
See meenutab kuidas kliendi juures käisime kahekesi töökohta defekteerimas. :D Veakirjeldus oli elektroonika viga.
Poolteist tundi diagnosti kuniks avastasime, et jalgpedaali vahel oli polt kukkunud ja pedaal ei saanud lõpuni tagastuda. (lol) (lol)

Ma olen igasugu jutte kuulnud erinevatest töökodadest. Ja samajuhuslikke kogemusi on olnud. Et midagi peale remonti läheb kohe katki või on töökojas midagi jube lihtsat ära rikutud töökoja poolt. Tuleb lihtsalt sõbralik olla ja rahulikus jääda. Kõik teevad lihtsalt oma tööd niihästi kui oskavad või kui hästi tuleb sellel hetkel välja. :)
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Coincidence? You decide/Kokkusattumus? Sina otsustad

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kuna oman ise ka TDM-i siis jääb mulle täiesti arusaamatuks milline plastik sai ära kaduda kui signaali vahetati või remonditi. Sama teema ka starteri releega. Signaal on TDM-l, nii 850 kui 900 mudelil esitule taga kahvli küljes ja seda metallist kinnitusega(üks polt). Starteri relee on istme all raami küljes-iste tuleb eemaldada, tehes seda süütevõtmega.
Ütlen ausalt,et need asjad on nii lihtsa koha peal mõlemad,et isegi Youtube pole vaja kasutada,et need mõlemad saaks ka täielik võhik ära vahetada. Siit ka minu skeptiline suhtumine teema algatajasse, ilmselt oli seal hoopis midagi muud viga, sest selle relee ta oli juba vist ise vahetanud või proovinud vahetada,aga ratas sellest tööle ei hakanud. Ehk suure tõenäosusega on siin möödarääkimist mõlemas keeles hulgi.
image.png
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Coincidence? You decide/Kokkusattumus? Sina otsustad

Lugemata postitus Postitas tito »

M.T. kirjutas: 19 Apr 2023, 19:03
Spoiler
@will111 mis tähendab "soe vastuvõtt"?
Hetkel tundub, et ainult sina vist said teemaalgataja postituse mõttest ja soovist aru, teised kahjuks mitte. Mis selle postituse point oli? Kui tead, ole hea ja selgita meile ka.
Autor üritas enda ratast ise parandada, ei õnnestunud. Üritas seda kellegi teise kaasabil, endiselt ei õnnestunud. Lõpuks pöördus Yamukeskuse poole, kes vea leidis ja tagastas sõidukorras ratta ning esitas selle eest arve. Autori kirjelduse põhjal tundus, et esimene okas tekkis tööks kulunud aja ja materjali ning selle eest küsitud eurode hulga suhtest. Paistis, et autorile ei meeldinud mitte, et viga leiti liiga kiirelt ning tööks kulunud aeg oliliig lühike, kuid arve oli 3-kohaline summa. Ühest küljest mõistetav, aga samas kui kõik oli nii lihtne, miks siis ise korda ei teinud? Süüdistuse kokkuvõte on - vahetati 2 klemmi ja küsiti 150.- Millegipärast unustatakse ära, et rattal käidi järgi ka. Kas see teenus oleks pidanud tasuta olema?
Ok, tehtud tööde maht ja selle eest makstava tasu suurus on alati see koht, kus üks pool arvab tihti et küsiti liiga palju ja teine pool, et küsis isegi liiga vähe. Las ta olla.
Teine okas ja etteheide oli tehtud tööde kvaliteet. Mida tehti ja kuidas ning mida jäeti tegemata. Võimalik ja siin ei vaidle absoluutselt vastu, et äkki oligi hindele 3+ tehtud või veel kehvem. Aga sõnagagi pole autor maininud, kas ta selle pretensiooniga ka Yamukeskuse poole pöördus ja üritas nendega asja ära klattida. Või tuli siia enda sõnul "Ei mingeid kohtuotsuseid. Arvamusi pole." kirjutist tegema, mille pointist keegi aru ei suuda saada.

Ole hea ja valgusta meid. Saame äkki teema püstituse eesmärgist aru ja oskame paremini kujundada enda arvamust nii antud teema kliendi kui ka meistrikoja osas.
Seni aga tundub endiselt, et kuigi autor enda sõnul kohtuotsuseid ei tee ega arvamust ei kujunda, siis ootab ta seda nagu meilt teistelt. Et me peaks nüüd selle segase stoori peale hakkama kohe Yamukeskust poriga loopima. Ja kuna keegi pole seda teinud, siis kumab läbi selline solvumine teiste suhtes.
Vohh M.T. Sinu ratta heal näitel, kui see plast mida vb äkki ykeskus puutus või kehvalt kinnitas, esimese saja meetriga lilleks lendaks (ropp sõim eetris) Ei kipitaks siia sheerima tulla? Ise ütlesid veel viimati, et jagamine on hoolimine 🤣🤣🤣
Ja kui ongi ykeskuse möödalask ja sa 600.- eurise plasti pead uue ostma, ning lisaks selle eest veel peale maksma 150.- euri et kolm klemmi nurga taga uut joodeti- siis mulle tundub küll tsipa kallis.
Ma mäletan kui mu värskelt värvitud plast garaazi põrandale lohakast paigutusest kukkus, oleks ma siia sattund too hetk, siis Vint siiani roogiks serverit roojast :mrgreen:
Aga no elame näeme kuhu see teema välja kerib :)
Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Coincidence? You decide/Kokkusattumus? Sina otsustad

Lugemata postitus Postitas tito »

urmas66 kirjutas: 19 Apr 2023, 21:01
Spoiler
Kuna oman ise ka TDM-i siis jääb mulle täiesti arusaamatuks milline plastik sai ära kaduda kui signaali vahetati või remonditi. Sama teema ka starteri releega. Signaal on TDM-l, nii 850 kui 900 mudelil esitule taga kahvli küljes ja seda metallist kinnitusega(üks polt). Starteri relee on istme all raami küljes-iste tuleb eemaldada, tehes seda süütevõtmega.
Ütlen ausalt,et need asjad on nii lihtsa koha peal mõlemad,et isegi Youtube pole vaja kasutada,et need mõlemad saaks ka täielik võhik ära vahetada. Siit ka minu skeptiline suhtumine teema algatajasse, ilmselt oli seal hoopis midagi muud viga, sest selle relee ta oli juba vist ise vahetanud või proovinud vahetada,aga ratas sellest tööle ei hakanud. Ehk suure tõenäosusega on siin möödarääkimist mõlemas keeles hulgi.
image.png
Noh a valemis on veel sinu lemmik, logistika!
Trantspordi käigus võib nii mõndagi vussi minna :)
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Coincidence? You decide/Kokkusattumus? Sina otsustad

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

tito kirjutas: 19 Apr 2023, 21:18
Noh a valemis on veel sinu lemmik, logistika!
Trantspordi käigus võib nii mõndagi vussi minna :)
Võib, see on kindel, aga siis peaks olema ka see asi mis vussi saaks minna. Kui pole siis on isegi logistika võimetu midagi peesse keerama.
Kui,aga polegi seda plastikut olemas, mida selle kõige käigus näppida saaks? TDM-l on külgedel suured nö paagi katte plastid ja ühed väiksemad ka,aga neid pole üldse vaja eemaldada mitte ühegi töö teosatmiseks.
1. plast on kinnitatud 3 poldiga ja 2. palast on kinnitatud ühe poldi ja klambriga, ära ei lenda isegi kui polti pole. 2. plasti on vaja näppida kui paaki eemldada ja ka siis saab tegelikult ilma.
InkedTDM900.jpg
InkedTDM900.jpg (69.05 KiB) Vaadatud 1237 korda
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Coincidence? You decide/Kokkusattumus? Sina otsustad

Lugemata postitus Postitas M.T. »

@tito vot ei jookseks siia sheerima, vaid enne uuriks ikka tegija käest, et miks siis nii ja kuidas lahendame?
Enda ratta näitel, täpsustan et endise, sest täna pole ühtegi ratast, siis midagi sarnast ka juhtus. Ei jookdnud siia kaeblema, tegin pildi, kirjutasin Jussile (mitte jussikesele, saad aru küll). Päriti tehnikult, paar korda diskuteerisime ja argumenteerisime edasi-tagasi ja lahendatud see sai. Pole siiamaani seda teemat siin lahanud.
Sarnane keiss sinu töökohast, keerati ka seal viimati midagi pekki. Jussike (mitte Juss, taipad jällegi) informeeris kohe mind, et nüüd läks kahjuks nii. No juhtub, mis siis teha. Lahendus pakuti välja ja pole seni sellest meie teises ühises foorumis poole sõnagagi maininud. Varsti peaksi sinna sinu majja tulema probleemi likvideerima. Pakud tasuta kohvi, arutame siis pikemalt, diil?

Btw, millist sheeringut sa enne silmas pidasid? Vanust juba parasjagu, kohe ei pane pilti kokku.
Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Coincidence? You decide/Kokkusattumus? Sina otsustad

Lugemata postitus Postitas tito »

M.T. kirjutas: 19 Apr 2023, 21:47
Btw, millist sheeringut sa enne silmas pidasid? Vanust juba parasjagu, kohe ei pane pilti kokku.
No see oligi vist Jussikese elukaaslase jagamine, et hoolimine vms. Ega ma ka enam esimest noorust põe :D
See plasti teema oli mul lihtsalt esimene hea näide mis pähe kargas, mingid krossi mehed ostavad 100.- terve ringi ja ei pruugi hoomata. Siin on see vb kellegi hooletuse tõttu rikutud, meil ju oma rumalusest- see olekski imelik siin foorumis ära lahata, ma rumalana näeks veel eriti rumal välja :mrgreen:
Teema väline: See meil toimuv ongi tavaline, no ei ole meil soolas, päikeses ja äikeses mõnd asja marineeritud detaili elusalt võimalik kätte saada, tehasejuhendites on palju asju mis muidugi ei peakski lahti tulema jms.
Kui midagi juhtub siis nii on, enda pahandused teeme korda isegi kui meil endil järelkontrollis esimese hooga miski märkamatuks jääb Eesti seadustest tuleneva aja jooksul on meil kohustus see korda teha.
Teemasse: Mulle tundub, et lappab kommunikatsiooni probleemist või tekkinud lisaprobleemist, mis on omanikul fustratsiooni tekitanud ja teemat jagama pannud. Päris lambist see olukord ju tekkida pole saanud?
Ja kuigi võib olla rämetõlkes kaduma miskit läind, ei näita metssiga näpuga, vaid ju küsibki kas “kokkusattumus? Tehke omad järeldused”
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Coincidence? You decide/Kokkusattumus? Sina otsustad

Lugemata postitus Postitas M.T. »

@tito , ei see polnud kuskil marineerinud ega miskit. Ära tuli ilusti, aga tagasi paigaldades oli keegi lihtsalt lohakas. Kui huvi, küsi Jussikeselt, mis ja kus.
Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Coincidence? You decide/Kokkusattumus? Sina otsustad

Lugemata postitus Postitas tito »

M.T. kirjutas: 19 Apr 2023, 22:33
@tito , ei see polnud kuskil marineerinud ega miskit. Ära tuli ilusti, aga tagasi paigaldades oli keegi lihtsalt lohakas. Kui huvi, küsi Jussikeselt, mis ja kus.
No siis oli nii, juhtub, ei tagane vastutusest. Kohvi võib ikka tulla jooma (togi)
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2506
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Coincidence? You decide/Kokkusattumus? Sina otsustad

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Ma ei hakka teemat tsiteerimisega pikendamas, AGA signaali mitte ei asendatud vaid paigaldati uus lisaks parempoole paneeli taha (misiganes paneel see siis on) @urmas66
Ykeskuse töötajate keeleoskus puutub siia teemasse kuidas? @will111 Ratas sai ju remonditud.
Ükski Y või X või Z keskus iseenesest ei ole mitte mingi näitaja tööde kvaliteedi osas - kõik taandub alati seda konkreetset tööd tegeva tehniku oskustele või sellele kui hea päev tal parasjagu on :-)
"Keskus" saab olla abiks töövahendite, koolituse/ juhenditega aga mitte rohkem.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Teenused ja abi”