Kes kiirust ei ületa tõstab käe püsti.

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kas sa ületad tsikli sadulas kiirust? Milline on sinu sõudstiil?

sõidan ettevaatuse mõttes tiba aegalsemalt
3
4%
sõidan täpipealt nii nagu liiklusseadus lubab
4
5%
pole aimugi, ma proovin sõita natuke kiiremini kui autod
16
22%
+10 kmh tundub mõistlik
31
42%
+20 kmh on ainuke mõistlik viis liiklemiseks
5
7%
kiiruspiirangud on nõrkadele
7
9%
mis kiirus? Mu tsikkel seisab tavaliselt Viru ringil
1
1%
ma nägin ükspäev jalgrattaga karu
7
9%
 
Hääli kokku: 74
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Kes kiirust ei ületa tõstab käe püsti.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ma lasin end ühes teises teemas provotseerida: https://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?f= ... 41#p885341
will111 kirjutas: 19 Apr 2023, 16:14
Tüüpiline üle reageerimine ja isehakanud suurte moraalijüngrite reaktsioon siin foorumis. Sajad ja tuhanded ratturid teevad seda (ehk käivad ja sõidavad kiirelt kurve) igapäevaselt nii ehk naa, nii et pehmelt öeldes mitte S*TTAGI pole väärt see moraali lugemine siin.
ja seetõttu tekkis täiesti uus teema.
Tahaks nüüd teada, kui seaduskuulekad meie kommuuni liikmed on. Hääletage, arutlege.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

MannyEric
Toetajaliige
Postitusi: 130
Liitunud: 12 Mär 2018, 10:03
Tsikkel: Gemelo de África
Tänanud: 117 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kes kiirust ei ületa tõstab käe püsti.

Lugemata postitus Postitas MannyEric »

Maanteel läheb 107 kmh püsikale, reaalselt on see vist umbes 99-100 kmh. Sedasi sõidan ka kiirust mõõtvate politseinike nina alt läbi. Neid pole kottinud seni. Ise ka süümekaid ei tunne. Linnas sõidan reeglite järgi.

Honda XL1000V '02 -> Honda CRF1100L '20


ruitlane
Postitusi: 41
Liitunud: 02 Juun 2020, 22:25
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Kes kiirust ei ületa tõstab käe püsti.

Lugemata postitus Postitas ruitlane »

Mingi max +10 hoian linnas, vajadusel -10 või rohkem, möödasõidul ei vaata spidokat, foorijärjekorras ei seisa, kellegi teise liiklemise kiirust oma liiklemisega ei muuda.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Kes kiirust ei ületa tõstab käe püsti.

Lugemata postitus Postitas Ain »

Mis selle teadmisega peale hakatakse? Et see kes on ületanud kiirust ei tohi teistele ütelda ,et ära varasta või ära pargi siia? Ma kindlasti ületan kuskil kiirust aga trahvi selle eest sain palju aastaid tagasi... kui mitte kümneid. See on rohkem selline liivakasti teema... et aga tema tegi ka..
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Kes kiirust ei ületa tõstab käe püsti.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Mis sa jorised. Kõik kes kiirust ületavad lüüakse pörast kokkuvõtte tegemist linna taga metsas risti. :wack:
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Kes kiirust ei ületa tõstab käe püsti.

Lugemata postitus Postitas Ain »

Macintosh kirjutas: 19 Apr 2023, 19:31
► Näita Spoilerit
Mis sa jorised. Kõik kes kiirust ületavad lüüakse pörast kokkuvõtte tegemist linna taga metsas risti. :wack:
Loomulikult ma jorisen... tsikkel on ju alles talvekorteris!
Viimati muutis Ain, 19 Apr 2023, 19:43, muudetud 1 kord kokku.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Kes kiirust ei ületa tõstab käe püsti.

Lugemata postitus Postitas rundll »

Pigem vähem. 90 alas on mu kiirus 87. Kiirus ei köida väga.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1210
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Kes kiirust ei ületa tõstab käe püsti.

Lugemata postitus Postitas Turist »

See ei näita eriti midagi kas keegi sõidab maanteel enamus aega täpselt piirkiirusel või +10, +20 või ka +30 km/h. Rohkemat näitab see, kui palju maksimaalne kiiruseületamine on. Ma arvan, et korralikum liikleja on see kes sõidab pidevalt + 20 km/h kui see, kes sõidab enamasti täpselt või on väga vähe üle, aga möödasõitudel ja võibolla ka muul ajal lühiajaliselt laseb +40...+50...
Ma ise... oleneb rattast millega sõita. Praegune enda oma eriti ulmelist kiirust ka ei arenda, max. 170 kui võibolla kilomeetri jagu gaasi põhjas hoida, see tähendab, et umbes 130 saavutab veel mõistliku ajaga (kui möödasõitu alustades madalama käiguga gaas põhja keerata ja tagasi lasta peale möödasõitu oma ritta tagasi reastumist), ilmselt selliseid päevi tihti ei ole, kus see kiirus kasvõi paariks sekundiks saavutamata jääks. Kui on kasutada olnud võimsam ratas, siis tulevad ka "päeva maksimumid" suuremad. Ärge järgi tehke. :nono:

will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Kes kiirust ei ületa tõstab käe püsti.

Lugemata postitus Postitas will111 »

vastusevariandid on ühest küljest päris huvitava sõnastusega :D samas tegelikult oli täpselt sobiv variant ikkagi puudu.

sõidan suure osa ajast umbes kuni +10 (linnas vahel ikka ka +15). need on siis sisuliselt kõik sirged teed ja lõigud..aga eks on teatud kohad, kus sõidan ka "teistmoodi". et ma ei tea, kas siis peaks kuidagi keskmist arvutama või mis teha? samas, mis mul siin enam ikka arvamust avaldada. minu maanteedel ja muudel avalikel teedel sõitmise ajastu on ilmselt suuresti möödas. ja minevikku pole ka mõtet meenutama hakata. kiirusetrahvi olen maksnud tsikliga vast ühe korra, ülilolli koha peal...aga siis maksin ka kõik ära, mis vähegi võimalik maksta oli. seitse aastat sõin pärast makarone, õnneks makaronid maitsevad
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Kes kiirust ei ületa tõstab käe püsti.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ma üritan maantel tüüpiliselt sõita natuke kiiremini, kui autod. Linnas samas taktis aga fooride taga filtreerin võimalusel ettepoole.
Maanteel sõidan autodest kiireminie praktilisel põhjusel - üks, selja tagant tulev oht vähem. Aga pean nentima, et see muutub aasta-aastalt raskemaks, sest sõites tühjal maanteel +10kmh ei õnnestu mul enamasti peale rekade kellestki mööduda, küll aga möödutakse minust süstemaatiliselt nagu postist. Ma ei tunne enda mugavalt, kui ma pean pidevalt kiiremini sõitma, sest siis saab varem või hiljem kõrge hinnaga kiiruskatse pileti. Kui hästi läheb. Halvemal juhul tuleb lisaks veel load ka hoiule anda.
Vahel harva, sirgemate teedega läheb meelest ära, et tuleb korralik olla ja kiirusetaju kaob. Siis kui proovid sõita ideaalses pöörete vahemikus ja pöörad rohkem tähelepanu sõidule ja vähem spidomeetrile. Siis kipub 110-120kmh hea kiirus olema.

@will111 kõiki sobivaid variante on võimatu katta, alati on "just see õige puudu". Lepi sellege, et elu on ebatäiuslik.

P.S. Päris paljud on jalgrattaga karu märganud, huvitav, ilmselt on neid liikvel rohkem, kui üks. :lol:
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

MustVälk
Postitusi: 148
Liitunud: 05 Veebr 2023, 13:43
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 327 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Kes kiirust ei ületa tõstab käe püsti.

Lugemata postitus Postitas MustVälk »

Täpselt ma sõidan ka rahulikult omas tempos, aga mulle ka ei meeldi kui kuklasse hingatakse. Eriti tobe kui mööda minnakse ja siis jäädakse jalgu toppama. :(
Nagu täna hommikul oli. Kia läks mööda ja siis jõudis ees olevale liiklusele järgi ja rattale on kõik alati jalus. :D seal kus autod 30'ga kurve võtavad saab rattaga 70'ga kurvi sirgeks lasta. :D

joel
Postitusi: 1802
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Kes kiirust ei ületa tõstab käe püsti.

Lugemata postitus Postitas joel »

Ma olen aastaid tagasi öösel pimedas maanteel ühest haagisega sõiduautost 3-4 korda mööda sõitnud. Sirge tühja tee peal sõitis tema minust mööda, veidi aja pärast kui ta mõne järjekordse veoka või bussi taga passis, sõitsin mina temast ja bussist/veokast mööda ning jätkasin sõitu oma tempos. Ja nii korduvalt.
Joel

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 124 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Kes kiirust ei ületa tõstab käe püsti.

Lugemata postitus Postitas 701 »

Macintosh kirjutas: 20 Apr 2023, 10:56
Aga pean nentima, et see muutub aasta-aastalt raskemaks, sest sõites tühjal maanteel +10kmh ei õnnestu mul enamasti peale rekade kellestki mööduda, küll aga möödutakse minust süstemaatiliselt nagu postist.
Alles hiljuti testisin siin pealinna lähistel kaherealisel. Tõstsin vaikselt tempot ja vaatasin mis suhtes olen muu liiklusega. Kui püsika peal oli 135 siis liikusin juba natuke kiiremini, kui enamik autosid. Mõni üksik läks siis kah mööda, enamik kadus vaikselt selja taha. Tekkis lihtsalt selline mõte, et uuriks kui kiire see liiklusvoog on.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1940
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 137 korda
Tänatud: 179 korda
Kontakt:

Re: Kes kiirust ei ületa tõstab käe püsti.

Lugemata postitus Postitas Vint »

Ma lähen üldiselt liiklusvooluga kaasa, eriti just linnas. Seega kui enamus vajutab natuke rohkem siis püsin nö kaasas.
Tahaks muide päälinna juhte kiita, lasevad vahele ja püsivad kaugemal, kui näevad põdralandia numbrimärke.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1210
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Kes kiirust ei ületa tõstab käe püsti.

Lugemata postitus Postitas Turist »

701 kirjutas: 20 Apr 2023, 16:55
Alles hiljuti testisin siin pealinna lähistel kaherealisel. Tõstsin vaikselt tempot ja vaatasin mis suhtes olen muu liiklusega. Kui püsika peal oli 135 siis liikusin juba natuke kiiremini, kui enamik autosid. Mõni üksik läks siis kah mööda, enamik kadus vaikselt selja taha. Tekkis lihtsalt selline mõte, et uuriks kui kiire see liiklusvoog on.
Kas 110 km/h alas?

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 124 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Kes kiirust ei ületa tõstab käe püsti.

Lugemata postitus Postitas 701 »

Turist kirjutas: 20 Apr 2023, 17:12
701 kirjutas: 20 Apr 2023, 16:55
Alles hiljuti testisin siin pealinna lähistel kaherealisel. Tõstsin vaikselt tempot ja vaatasin mis suhtes olen muu liiklusega. Kui püsika peal oli 135 siis liikusin juba natuke kiiremini, kui enamik autosid. Mõni üksik läks siis kah mööda, enamik kadus vaikselt selja taha. Tekkis lihtsalt selline mõte, et uuriks kui kiire see liiklusvoog on.
Kas 110 km/h alas?
Just!
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/

hmm
Postitusi: 427
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 108 korda

Re: Kes kiirust ei ületa tõstab käe püsti.

Lugemata postitus Postitas hmm »

360 päeva keskmiseks kiiruseks saan kindlasti alla piirkiiruse... 8)
5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc

peetersell
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Dets 2020, 09:19
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Kes kiirust ei ületa tõstab käe püsti.

Lugemata postitus Postitas peetersell »

isiklikult usun, et suures pildis ohutum üldisest liiklusvoost kiiremini liikuda, et võimalikult vähe positsioneerida ennast autode vahel / pimenurkades. samadel põhjustel foori taga esimeseks võimalusel. ristmikel muidugi kiirus maha.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”