"Soomes võib saada mootorrattaga parkimistrahvi uskumatul põhjusel"

Olgu kohalik või välismaine. Uudis või teadaanne, kui see räägib mootorratastest või mootorratturitest siis selle koht on siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 531
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

"Soomes võib saada mootorrattaga parkimistrahvi uskumatul põhjusel"

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Minu jaoks midagi uut. Kui juba nämmutatud teema, siis võib ära kustutada.
https://eestinen.fi/2023/05/soomes-voib ... -pohjusel/


Kasutaja avatar

Hiid
Postitusi: 176
Liitunud: 17 Nov 2008, 19:34
Asukoht: Tallinn, Hiiu
Tänatud: 8 korda

Re: "Soomes võib saada mootorrattaga parkimistrahvi uskumatul põhjusel"

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Olen Soomes saanud trahvi selle eest et asula sees olen parkinud auto vastaspool teed, suund siis vastu üldist liiklusvoolu. Eestis on see asula sees lubatud, Soomes mitte. Ilmselt kehtib see ka mootorratastele, tasub meeles pidada.
Biker.ee. Mootorratturite kohkumispaik.
Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 371
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: "Soomes võib saada mootorrattaga parkimistrahvi uskumatul põhjusel"

Lugemata postitus Postitas Henn »

Hiid kirjutas: 02 Mai 2023, 15:33
Olen Soomes saanud trahvi selle eest et asula sees olen parkinud auto vastaspool teed, suund siis vastu üldist liiklusvoolu. Eestis on see asula sees lubatud, Soomes mitte. Ilmselt kehtib see ka mootorratastele, tasub meeles pidada.
Vaatasin Google street vieweriga, Helsingis neid tee vasakus servas parkijaid küll, ninaga vastassuunas. Sul pidi muu põhjus olema või kommunikatsioonierror. EU liikmesriikides on liiklusreeglid suht samad.
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1938
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 137 korda
Tänatud: 179 korda
Kontakt:

Re: "Soomes võib saada mootorrattaga parkimistrahvi uskumatul põhjusel"

Lugemata postitus Postitas Vint »

Muutus aasta või kaks tagasi ja on nüüd seadusega lubatud. Enne oli tõesti niiviisi. Sama hooga muutus 1 realiselt ristmikult 2 realisele teele keeramine, oma meelepära järgseks. Vanasti pidi võtma parempoolse rea ja sealt vasakule reastuma, kui oli asja. Kohe ei võinud soovitud reale minna.

Võiksid veel lubada punase tulega sõitmise, omal vastutusel. Mõned ristmikud on nii lollisti tehtud, et sinna ei keera mitte keegi muu kui sina ja siis passid tühja. Sama müstiliselt vahetuvate foori tuledega. Oled ristmikul ainus ja sulle põlevad punased.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: "Soomes võib saada mootorrattaga parkimistrahvi uskumatul põhjusel"

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Henn kirjutas: 02 Mai 2023, 18:38
Hiid kirjutas: 02 Mai 2023, 15:33
Olen Soomes saanud trahvi selle eest et asula sees olen parkinud auto vastaspool teed, suund siis vastu üldist liiklusvoolu. Eestis on see asula sees lubatud, Soomes mitte. Ilmselt kehtib see ka mootorratastele, tasub meeles pidada.
Vaatasin Google street vieweriga, Helsingis neid tee vasakus servas parkijaid küll, ninaga vastassuunas. Sul pidi muu põhjus olema või kommunikatsioonierror. EU liikmesriikides on liiklusreeglid suht samad.
Lätis peaks olema vastassuunas parkimine keelatud juhul kui tee keskel on trammitee. Et seda siis ületada ei tohi.
Kindlalt ei väida, et nii on, aga lätlastest kolleegid mõned aastad tagasi nii selgitasid ja manitsesid, et vaata kummal pool teed kontori juures pargid.

MustVälk
Postitusi: 147
Liitunud: 05 Veebr 2023, 13:43
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 322 korda
Tänatud: 16 korda

Re: "Soomes võib saada mootorrattaga parkimistrahvi uskumatul põhjusel"

Lugemata postitus Postitas MustVälk »

Eestis on ka keelatud trammiteede puhul vastas suunda parkida. :)
Vähemalt see kõlab tuttavalt ja liiklus ohutuse kohalt on see õige ka.
Eestis on see kevad kuulda olnud, et palju rohkem kontrollitakse parkimist. Haljasalal ja kõnniteedel on järjest rohkem trahve tulnud mootor ratastele. :(
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Uudiseid ja teateid kogu maailmast”