Muu varustus motomatkale

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded


Kristjan...
Postitusi: 37
Liitunud: 24 Apr 2021, 09:43
Tsikkel: American Ironhorse Slammer
Tänanud: 99 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas Kristjan... »

Eks see kaaluteema on selles ke, et kuhu sa matkad. Mööda asfalti/kruusateid pole nii määrav, kui näiteks sama aeg TET-i lasta vms.
Ma alustasin ka ikka suure raske telgiga (Coleman Darwin 2+), mille olen nüüdseks Ferrino Lightent Pro 2 vastu vahetanud.
Hiina odavad puhutavad madratsid on vahetunud Klymit Insulated static v luxe sl vastu.
Seljatoega kokkupandav kompaktne tool peab kindlalt olemas olema!
Lisaks alati tööriistakarp võtmete, erinevate nipukate, teibi ja rehviparanduskomplektiga.
Nööri võiks olla, hea asju puude vahele riputada kuivama.
Jalanõudest on mul mingid pealt veniva riidega sussid, millel on kummipõhi. Nendega võib niisama ringi patseerida, kui ka ujumas käia, kui on mingi mudane v risune põhi.
Mina sõidan Aprilia Tuaregiga ja kõik asjad on kahes pehmes küljekotis, sabal ei kanna midagi.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7202
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kui minna matkale soojal ajal soojale maale, siis telk võiks olla avatav mõlemast otsast ja pigem suurem kui üheinimese oma. Mul kunagi oli selline nn tulnneltelk,millel olid mõlemas otsas sissepääsud. Parim asi, aga katki läks lõpuks.
Ma pole küll juba üsna mitu aastat pikemal matakal käinud, aga minu meelst on see kaalu teema pigem ületähtsustatud. Kaalub see ratas koos sinu ja kaasaga 50kg rohkem või vähem on täiesti üskskõik. Võibolla kui mingi mitte matkaks mõeldud rattaga minna, aga mingile päris matkarattale pole see mingi number, mis häiriks. Ma ei pea siis silmas mingit mudapuurimist või kruusas kaevamist endurokatega, see on teine teema ja seal on kaal oluline. Pidasin silmas paarinädalast maanteedel kulgevat trippi.
Tulin just autoga pikemalt lõuna euroopa tripilt ja nagu ikka sai koguaeg asja võrreldud tsikliga sõitmisega. Ilm oli kogu 2 nädala jooksul üle +30-ne ja ükskord oli asfalt märg peale vihma ja ühekorra saime ka tõelist padukat koos rahega,mis tsikli rahva olid varjualustesse saju lõppu ootama pannud, sest sõita oleks sellise sajuga ohtlik olnud.

PS Kuna peatusime pikelmalt ühes sobes,siis mul oli kodust kaasas oma espresso masin ja 1kg kohviuba ;) kuna hea kohv on sealpool tõesti probleem.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas mx77 »

urmas66 kirjutas: 28 Aug 2023, 09:36

PS Kuna peatusime pikelmalt ühes sobes,siis mul oli kodust kaasas oma espresso masin ja 1kg kohviuba ;) kuna hea kohv on sealpool tõesti probleem.
Kus riigis see kohvi probleem on?

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 124 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas 701 »

► Näita Spoilerit
Pigem on küsimus ilmsel kohvijoomisharjumuses. Minul, kui ma veel ohjeldamatult kohvi jõin oli tohutu probleem nt Soomes. Sealne hapu vedelik ei kvalifitseerunud kuidagi minu silmis heaks kohviks.
Mis kaasas veetava kraami kaalu puutub, siis taandub ilmselt küsimus matka stiili kohale jah. Võsas ragistajale on pigem küsimus kilo siia sinna. 50 kg on katastroof. Ma ei jõua siiani ära imestada, et inimesed tsiklimatkale jalaga pokaale kaasas veavad. A ju siis on vaja. Tooli mõttega hakkan juba harjuma.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7202
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas: 28 Aug 2023, 11:19
urmas66 kirjutas: 28 Aug 2023, 09:36

PS Kuna peatusime pikelmalt ühes sobes,siis mul oli kodust kaasas oma espresso masin ja 1kg kohviuba ;) kuna hea kohv on sealpool tõesti probleem.
Kus riigis see kohvi probleem on?
No alates Poolast on see nii ja naa. Leedus on veel nn meie harjumuse järgi kohv bensukates olemas ja ka mujal leiab seda mis meeldib, aga mitte igalpool. Ma joon musta ja kanget. kes piimajooke tarbivad,siis neil ilmselt probleem puudub, sest need on samad igalpool.
Lõunapool on espresso ainuke kohv, mis mulle sobib, aga hommikune sisseharjunud kogus on suurem kui topelt espresso. Palju on ka seda nn filtrikohvi laadset kohvi sealsetes söögikohtades,aga kui küsida,siis olen alati saanud. Sobes olime Horvaatias ja seal oli filtrikohvimasin tõesti olemas, kuid mulle ei meeldi see.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3140
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas ranel »

@urmas66 sa ajad motomatka ja autoga reisimise omavahel segamini. Motomatka seisukohast kohvimasina kaasa vedamine on täiesti ebaoluline info. Kes ekspressot nii väga tahavad, siis on neile olemas selline asi.
https://en.wikipedia.org/wiki/Moka_pot
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit

Mul on kuni tänavaastani olnud raudne reegel: kohvri peale midagi ei panda. Kui see kohvrisse ei mahu siis seda pole vaja.
Tänavaasta tegin erandi ja panin ühe kohvri peale tooli kuna üks taburet oli kuhugi kadunud. Nii ei saa, et üks meist kahest, kas mina või naine, istub maas. Järgmisel aastal jääb taburet raudselt maha ja kumbagi kohvri peale tuleb seljatoega tool. Tooli peal on ikka pärast pikka päeva äraütlemaat mõnus istuda või siis hommikul kohvi juua. Olgu siis reeglid millised tahes.

image.png
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Kristjan...
Postitusi: 37
Liitunud: 24 Apr 2021, 09:43
Tsikkel: American Ironhorse Slammer
Tänanud: 99 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas Kristjan... »

Selline tool on mul juba mitmed aastad igal telgiga ööbimisega tripil raudselt kaasas, asendamatu asi!
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2506
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Krt. mingi lumehelbekeste teema nende toolidega :mrgreen: (täismõõdus MEESTELE neid ei toodeta ju)
Kohvist niipalju, et mustal mandril ikka üldiselt toodi kohvi pähe turistile mingit nescafe toodet (ja oldi ise väga uhke selle üle) - seal oleks küll mida iganes andnud kasvõi pätikohvi eest ja soomlaste "töömaakahvi" oleks kah OK olnud.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

Fox
Postitusi: 155
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas Fox »

Ostsin ka sellise väikese kokkupandava tooli (kõik ju kiidavad siin :)) aga ei saa selle asja suurest mõnufaktorist aru. Pikal inimesel on seal otsas ikka suht s**t istuda, nagu kitse seljas kükitaks. Teine probleem oli see, et pehmema pinnase peal päris lõdvaks selles toolis ma end ei julgenud ka lasta, pidevalt oli tunne, et nüüd vajun teadmata suunas kummuli.
Klassikalise supermarketi "matkatooliga" kumbagi häda minul pole. Seda muidugi ei kannata gabariitide tõttu hästi kaasa vedada.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7202
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas: 29 Aug 2023, 13:38
@urmas66 sa ajad motomatka ja autoga reisimise omavahel segamini. Motomatka seisukohast kohvimasina kaasa vedamine on täiesti ebaoluline info. Kes ekspressot nii väga tahavad, siis on neile olemas selline asi.
https://en.wikipedia.org/wiki/Moka_pot
.....aaa sa loe mu algne postitus ka läbi, see kohvimasina teema oli PS ja ühe lausena muu teksti all, kuid sitta kohvi saad seal ka tsikliga sõites ;)
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3140
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas ranel »

urmas66 kirjutas: 30 Aug 2023, 09:59
ranel kirjutas: 29 Aug 2023, 13:38
@urmas66 sa ajad motomatka ja autoga reisimise omavahel segamini. Motomatka seisukohast kohvimasina kaasa vedamine on täiesti ebaoluline info. Kes ekspressot nii väga tahavad, siis on neile olemas selline asi.
https://en.wikipedia.org/wiki/Moka_pot
.....aaa sa loe mu algne postitus ka läbi, see kohvimasina teema oli PS ja ühe lausena muu teksti all, kuid sitta kohvi saad seal ka tsikliga sõites ;)
Loengi ja pidevalt on su postitused seotud, kuidas autoga kusagil sõitmas käisid ja arvad, kuidas see mootorrattaga olla võiks.
Iseenesest tore, et reisid ja teed, aga lihtsalt see pole mootorratastega seotud.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Kristjan...
Postitusi: 37
Liitunud: 24 Apr 2021, 09:43
Tsikkel: American Ironhorse Slammer
Tänanud: 99 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas Kristjan... »

Maaks kirjutas: 29 Aug 2023, 15:48
Krt. mingi lumehelbekeste teema nende toolidega :mrgreen: (täismõõdus MEESTELE neid ei toodeta ju)
Kohvist niipalju, et mustal mandril ikka üldiselt toodi kohvi pähe turistile mingit nescafe toodet (ja oldi ise väga uhke selle üle) - seal oleks küll mida iganes andnud kasvõi pätikohvi eest ja soomlaste "töömaakahvi" oleks kah OK olnud.
Ega igast pekipersetel ei peagi mugav olema, küürutage oma alukohvrite, või puupinkide otsas, koos espressomasinatega :D
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7202
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas: 31 Aug 2023, 14:35
urmas66 kirjutas: 30 Aug 2023, 09:59
ranel kirjutas: 29 Aug 2023, 13:38
@urmas66 sa ajad motomatka ja autoga reisimise omavahel segamini. Motomatka seisukohast kohvimasina kaasa vedamine on täiesti ebaoluline info. Kes ekspressot nii väga tahavad, siis on neile olemas selline asi.
https://en.wikipedia.org/wiki/Moka_pot
.....aaa sa loe mu algne postitus ka läbi, see kohvimasina teema oli PS ja ühe lausena muu teksti all, kuid sitta kohvi saad seal ka tsikliga sõites ;)
Loengi ja pidevalt on su postitused seotud, kuidas autoga kusagil sõitmas käisid ja arvad, kuidas see mootorrattaga olla võiks.
Iseenesest tore, et reisid ja teed, aga lihtsalt see pole mootorratastega seotud.
Nii selgitan veelkord, et jutt oli minu postitusest eelpool sellest, et kuidas lõunapool on kohv kehva ja mida teha, et saaks head kohvi. Mainisin peale oma mõtet motovarustuse kohta, et oli mul selline lahendus, aga ei sunni ei sind ega kedagi teist seda tegema. Isegi ei soovita seda. Jutu point oli siiski meelepärase kohvi puudumine reisil, mitte moto-auto-paadi sõit või ükskõik mis muu tegevus.

Kui kirjutatakse PS teksti alla siis see tähendab.... Järelsõna või järelmõtet ehk mõte, mis tekib pärast kirja kirjutamist ja allkirjastamist. Mõiste pärineb ladinakeelsest sõnast post scriptum, mis tähendab "kirjutatud pärast".
Ehk siis nö uitmõte,mis ei pruugi olla ostselt seotud eelneva tekstiga kuid ka ei välista seda.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

softail84
Postitusi: 36
Liitunud: 17 Dets 2017, 10:57
Tsikkel: Softail
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas softail84 »

Kohviprobleemile nii palju, et sai kuu aega Itaaliat rännatud ja ise eelistades oakohvi, siis seda saab igalt poolt ja mitte ainult espresso kujul ja elu on sättinud end nii, et hetke elukohaks Hispaania in the middle of nowhere sisemaa, aga liigun ysna palju ringi ja igas kohvikus, baaris, restoranis on suur oamasin - kysi mida tahad ja saad. Ja aus olla siis polegi sellist kohta mitte kusagil näinud siin liikudes, kus ei oleks kolakat valget värvi käpaga masinat letis.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas mx77 »

softail84 kirjutas: 31 Aug 2023, 23:04
Kohviprobleemile nii palju, et sai kuu aega Itaaliat rännatud ja ise eelistades oakohvi, siis seda saab igalt poolt ja mitte ainult espresso kujul ja elu on sättinud end nii, et hetke elukohaks Hispaania in the middle of nowhere sisemaa, aga liigun ysna palju ringi ja igas kohvikus, baaris, restoranis on suur oamasin - kysi mida tahad ja saad. Ja aus olla siis polegi sellist kohta mitte kusagil näinud siin liikudes, kus ei oleks kolakat valget värvi käpaga masinat letis.
Itaalia on kohvsõbra unistus. Ja maksab vaid 1,50
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7202
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

softail84 kirjutas: 31 Aug 2023, 23:04
Kohviprobleemile nii palju, et sai kuu aega Itaaliat rännatud ja ise eelistades oakohvi, siis seda saab igalt poolt ja mitte ainult espresso kujul ja elu on sättinud end nii, et hetke elukohaks Hispaania in the middle of nowhere sisemaa, aga liigun ysna palju ringi ja igas kohvikus, baaris, restoranis on suur oamasin - kysi mida tahad ja saad. Ja aus olla siis polegi sellist kohta mitte kusagil näinud siin liikudes, kus ei oleks kolakat valget värvi käpaga masinat letis.
Jah seal on parem kui mujal, aga kui Šveitsi-Austria piiri plähedal kulgeda, siis on ka siin vaja vahel seletada, et tahan americanot, aga sama kanget kui espresso kuid alati olen ka saanud. Täna on ka Horvaatias rannikul palju kohti kus samalaadselt käpamasin olemas ja saad tassi koos kuumavee kannuga, et ise siis seda timmida. Kui,aga itaalias või ükskõik kus sealpool, osta poest jahvatatud kohvi, siis see ei ühti meie kandi maitseeelistustega. Seal on see sama laadne Türgis tarbitavaga.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Lõuna-Prantsusmaal ja Itaalias on suht samas klassis hinnad. Tüüpiline capputchino hind on 1.5€, espresso puhul pole üldse haruldane, et tassitäis on 1€. Aga minu soov pole kusagilt ostast seotud kohvi hinna või saadavusega asustatud paikades. Mina soovin hommikul telgi kõrval juua midagi, mis pole tehtud lahustuva kohvi pulbrist vaid on päris. Aeropress Go lahendaks minu jaoks selle probleemi: ei võta kohvris olulist ruumi ja teeb hea kohvi.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 186 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas villy »

Piipz kirjutas: 16 Aug 2023, 09:23
.
Lisaks on probleem ka selles, et minimalistlik varustus maksab TUNDUVALT rohkem.

Kui praegu läheks pikemale reisile, siis ilmselt tahaks:

Võimalikult väike all-season üheinimese telk. (1500€)
Võimalikult kerge magamiskott. (450€)
Täispuhutav (mitte isetäituv) lebomatt (võtab ruumi sama palju, kui pooleliitrine coca pudel). (450€)
Ei pea tippu ostma, nagu ka muudel aladel saad ka siin 90%+ performance kätte kordades odavamate hindadega. Kerge ja kompaktne telk kuni 300-400. all season? Talvel matkad tsikliga või?

Magamiskott ca 150 juba head ja kompaktsed Ferrino või Snugpackid (PS ultrakallid sulekad on ses suhtes halvad, et nad ei kuiva ära)

Madrats, Kylmiti oma, VÄGA kompaktne ka ca 1xx EUR jne

Ma olen selline motomatkaja kellel telk(ei ole tunnel), padi(ei ole täispuhutav), madrats, magamiskott, lina ja priimus ühte 18L Kriega Küljekotti ära mahub ja maksavad veel vähem asjad kui enne ise välja tõin.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Piipz kirjutas: 16 Aug 2023, 09:23
Kõik see peaks mahtuma ainult kahte küljekohvrisse, topcase peaks veel enamvähem tühjaks jääma, et kui kodus korralikult pakkides sellega hakkama saab, siis tee peal ei peaks nii hoolikalt pakkima(mida kaugemal oled, seda vähem viitsid sellega tegeleda).
Ainult kahte? :D Minul on täna kaasas "magamiskohvris" (kahekesi sõites) allolevad asjad. Need mahuvad kõik ühte 42L küljekohvrisse. Naise käsutada on 45L kohver (mis kipub alti mulle arusaamatul põhjusel triiki täis saama, hoolimata sellest, et naise riided on minu omadest nii-palju väiksemad) ja minu asjade jaoks jääb kõige väiksem, 37L kohver (+sinna lähevad need naise asjad, mis tema kohvrisse mingil põhjusel ära ei mahtunud :lol: ).
Kohvri ülemisse ossa jääb veel tiba ruumi, kui on poest paar konservi vms vaja kaasa võtta.
Olen täis kohvri ka korra tänavu suvel ära kaalunud: 10.5kg, mis mahub peaaegu tootja soovitatud piiridesse.
Asjad mis ma asendada tahan on madratsid (hetkel noname, töötavad hästi aga tahaks kindlust) ja magamiskotid. Magamiskotti tahan sulgedega, saan paki väiksemaks ja soojema asja. Kui suudan kohvrisse ära mahutada siis tahaks ühte sulgedega matkatekki ka. Villy polt mainitud sulgmaagmiskoti märjaks saamise probleemi saab lahendada sellise tootega https://www.nikwax.com/en-gb/products/w ... own-proof/.
Juurde tuleb lisaks ilmselt lühike juhtmepikendus 240V, mis võimaldaks mul kämplatsidel paremini oma tehnikat laadida. Ja patareidega pump vajab ka asendamist, sest sunnib mind lisaks 4 varupatareid kaasa tassima. Akuga variant oleks lihtsalt mugavam. Juurde tuleks vaadat mingi 3x3m ultrakerge tarp, et kui juhtub hommikul sadama siis ma ei peaks vihmas pakkima. Vihkan vihmas pakkimist. Ja kohvi tegemiseks Aeropress Go.

Feerino kalahari 3 on iseeneset hea telk, seest kõrge (~1.30m), saab poolpüsti endale püksid jalga ajada; lihtne ja kiire püsitada ning mõistliku kaaluga (3 kg). Mis mulle mulle ei meeldi on selle eeskoja lahendus: asju suurt sinna ei mahu ja kui vihma sajab siis eesukse avamisega sajab mingi osa ka alati telki. Kui suudan leida sama väikseks pakitava, korraliku eeskojaga telgi siis asendan. Teoorias võiks sobida Naturehike Hilby aga vähemalt kirjade järgi on selle pakk suurem, kui Kalaharil (14x47cm vs 17x53cm). On siin kellelgi äkki, et saaks vaadata?

Ma ei saa öelda, et mu kohver servast servani täis oleks, liiga palju on igasuguseid erikujulisi ümara vormiga asju ja nende vahele jääb alati paratamatult tühja ruumi kuhu ma ei suuda asju panna. Sõltuvalt sellest, kui osav ma pakkimisel olen võib "magamiskohvri" peale niiplaju tühja ruumi jääda, et panend sinna ka vihmakiled ja varukindad ning saan oma riidekohvrisse vaba ruumi juurde.
► Näita Spoilerit
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3140
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas ranel »

► Näita Spoilerit
Vot see on juba realistlikumas stiilis varustuse kirjeldus.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Fox
Postitusi: 155
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas Fox »

Ma olen alati imestanud, kuidas 2 inimest oma kodinad ühe mootorratta ahtakestesse kohvritesse/kottidesse ära mahutavad. Mul on küll väiksemad, vist 35 liitrised Adventurespec kotid aga viimasel pikemal (9 päeva) tripil olin sunnitud telgi ja magagamisasjad ikka sadula peale veekindlasse kotti paigutama. Tööriistadel ja veepudelitel on omaette torud, lisaks on lenksu ja laibakate küljes väikesed taskud igasugu vidinate jaoks. Sööki vedasin kaasa vist umbes 3-4 päeva jagu putrusid ja Tactical foodpacke jms suhteliselt vähe ruumi võtvat provianti.

Magamiskoti ja madratsi ostsin mõni aeg tagasi gabariitidelt pisikesed aga ega see tegelikult olukorda otseselt ei päästa, mulle ei meeldi kotte päris tuugalt täis toppida. Erinevalt lahtikäivatest kohvritest ei pääse küljekottides muidu alumistele asjadele kuigi mugavalt ligi.

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 124 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas 701 »

Ma jälle ei saa aru, mida seal kaasas veetakse. Mul on 3x30 L. Aga kasutan reaalselt 2x30L. Telk, madrats, tööriistad, toit, vahetusriided, toidunõud, priimus. Ülemine 30 L stardib täiesti tühjal. Päris maha ei raatsi jätta, äkki tekkib teel mingit nodi, mida vaja vedada.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/

morse
Postitusi: 1389
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 216 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas morse »

Ei olnud ammu telgiga sõitmas käinud, tegin väikse nädalavahetuse tiiru. Kõik asjad mahtusid ära Kriega kottidesse: 3X18L + 5L paagikott… Suht tavaline varustus on, mitte mingi ultrakerge - kolme inimese Phad X3 telk, täispuhutav madrats jne. Vihmariided ja soojemad vahetusriided mahtusid kotti. Tööriistad, potid-pannid, vesi, Tacticalid…

Pikemale sõidule oleks sisekummi võtnud ja rohkem riideid - sel juhul oleks telgi kusagile mujale pidanud paigutama.

Kui ma kunagi suurte kohvritega matkasin, siis vedasin igasugu lollust kaasas. Näiteks purgisuppi :) Täna olen palju rõõmsam, kui ratas on kerge (isegi niisama kruusal ja asfaldil sõites).

Aga selleks, et päris offtopic poleks.

Pikemale matkale võtan alati kaasa sisekummi, jalgrattapumba ja rehviheeblid. Suuri naelu vmt saab endal või sõpradel ikka paaril korral aastas rehvist kätte.

Vidinad, mis on matkale hea soovitus, on Motion Pro rehviheeblid - ulmekerged ja kummalgi on otsas silmusvõti. Üks esimese ja teine tagumise ratta ära kruvimiseks.

Juunis just vahetasime nende heeblitega tee ääres kummi (fotol on heebel tagavõlli küljes näha):
Montenegro
Montenegro
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3140
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas ranel »

Ma olen enda omadele silmusvõtme ise otsa keevitanud. Parim bang for buck lahendus.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas rannamees »

ranel kirjutas: 03 Sept 2023, 01:47
Ma olen enda omadele silmusvõtme ise otsa keevitanud. Parim bang for buck lahendus.
Ma teeks vastupidi- pikast silmusest heebli :roll:
Pilt

morse
Postitusi: 1389
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 216 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas morse »

rannamees kirjutas: 04 Sept 2023, 08:01
ranel kirjutas: 03 Sept 2023, 01:47
Ma olen enda omadele silmusvõtme ise otsa keevitanud. Parim bang for buck lahendus.
Ma teeks vastupidi- pikast silmusest heebli :roll:
Heal tehaseheeblil on ots nii mõnusa kujuga, et ka algajal on lihtne ilma sisekummi lõhkumata rehvi peale saada. Motion Prol on veel mingi eriline nõksuga heebel saadaval, millest on pealepanekul suur abi.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Kui ma üksi lähen siis on "ööbimiskohver" niipalju tühjem, et mul puudub igasugune vajadus kolmandat kohvrit kaasa vedada.

Ma küll ei ütleks, et pealt laetvasse kohvrisse kuidagi alumistele asjadele ligi pääseb ilma pealmisi välja tõstmata. Täna ma pakin nii, et telk, kui raskeim ese on kõige all ja ülejäänud kraam peal. Telkima minnes peab siis kõigepalt kohvri tühkaks tegema. Samas, kui tahad päeval kusagil tee kõrval kohvi valmisatda või kiire lõuna teha siis saad jälle priimustele ja toidunõudele hästi ligi.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3140
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas ranel »

rannamees kirjutas: 04 Sept 2023, 08:01
ranel kirjutas: 03 Sept 2023, 01:47
Ma olen enda omadele silmusvõtme ise otsa keevitanud. Parim bang for buck lahendus.
Ma teeks vastupidi- pikast silmusest heebli :roll:
Kolmanda abiheebli saad jah teha, aga nagu juba mainiti, siis õige heebel on selline, et endal nii head raske järgi voolida. Kui juba voolida, siis keevitada lihtsam.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Fox
Postitusi: 155
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas Fox »

Macintosh kirjutas: 04 Sept 2023, 11:58
Kui ma üksi lähen siis on "ööbimiskohver" niipalju tühjem, et mul puudub igasugune vajadus kolmandat kohvrit kaasa vedada.

Ma küll ei ütleks, et pealt laetvasse kohvrisse kuidagi alumistele asjadele ligi pääseb ilma pealmisi välja tõstmata. Täna ma pakin nii, et telk, kui raskeim ese on kõige all ja ülejäänud kraam peal. Telkima minnes peab siis kõigepalt kohvri tühkaks tegema. Samas, kui tahad päeval kusagil tee kõrval kohvi valmisatda või kiire lõuna teha siis saad jälle priimustele ja toidunõudele hästi ligi.
Pealtlaetava kohvriga jah, sama häda. Pidasin silmas pooleks käivaid kohvreid, sinna saab suht suvaliselt sisse loopida asju. Ma samas ei tea kas sellist klassikalist kohvrit endurokale üldse pakutakse?
Pealtlaetavate kottidega ma olen seda teed läinud, et üks kott on vähem vajamineva kraamiga (laagriplatsi asjad), teises siis näiteks jook, snäkid riided jne pigem tihemini sõidu ajal vajaminev stuff. Kõik eraldi lukuga kotikestesse pakitud et oleks kiire ja mugav ligipääs.
Aga kaasas ma midagi väga erilist ei kanna, kraami pigem vähem. Nagu eespool juba mainisin, mulle meeldib kui kottidesse jääb veidi extra ruumi peale, siis saab vajadusel kiiresti näiteks tagi vms kotti toppida kui näiteks palavaks kisub. Varesemalt kinnitasin sellised "üleliigsed" asjad kummivõrguga sadula peale aga kui korra metsavahel avastasin et tagi napilt veel varrukatpidi võrgu all rippus, loobusin sellest variandist.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”