Muu varustus motomatkale

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
biker.bot
Postitusi: 116
Liitunud: 07 Dets 2016, 16:24
Tänatud: 37 korda

Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas biker.bot »

Kuna tundub, et meil sellist teemat, mis räägiks kõigest kamast, mis reisimehed kohvrisse pakivad pole siis teeme nüüd.
Eraldi teemad on olemas küll telkide, priimuste ja madratsite kohta aga muu, mittemotovarustus ei näi olulist kajastamist olevat leidnud. Näiteks magamiskotid, toidunõud, tarbid, laadijad, toolid, lukud jms.
-----
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Oma reisidel olen ma pidevalt mõlnud, et tahaks head kohvi aga seni olen pidanud piirduma 2in1 ja 3in1 kohvidega. Ikka parem kui mittemidagi. Tassis on pätikohvi ka tehtud aga see pole see. Korra tassisin AeroPressi kaasa aga tundus tiba suur ja ruumi raiskav. Lisaks pidin kaasa võtma ka plekist kruusi sest pehme kummikruusi peal ei pressi midagi.

Tundub, et nüüd on motomatkajatele sobiv press olemas: AEROPRESS GO
https://aeropress.com/products/aeropres ... ffee-press
image.png
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2195
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 555 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Mulle meeldib filterkohv ja varustuses on see: https://www.amazon.com/Kuissential-SlickDrip-Collapsible-Silicone-Dripper/dp/B0051HEFAS/

Ausalt öeldes muidugi reaalselt ei viitsi iga päev seda kohvivarustust küürida ja seega enamus tuleb ikka papptopsiga tanklatest, aga raskel hetkel kuskil Issanda poolt ära unustatud pasaaugu serval vihmavarjus lõdisedes päästab päeva iga kord :)
Viimati muutis Jesper, 15 Aug 2023, 18:36, muudetud 1 kord kokku.

Leivo
Postitusi: 86
Liitunud: 21 Aug 2017, 08:46
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas Leivo »

Meie varustus abikaasaga üleöö sõitudel:
1. Leatherman surge mutitool( ilma selleta ei lähe kuhugi)
2. Kahekohaline soe magamiskott ( kuni -16.)
3. Matka malmpann
4. Kaks võrkkiike
5. Emailkruska ja priimus
6. Käsi kettaaag
7. Isetäituv kahekohaline madrats
8. Akupangad
9. Kobuk Valley 3 pluss telk
10. Söögiriistad, kohvi ….

Kola mahub tsilki peale ja kohvritesse nii, et topcase jääb söögi ja õlle jaoks varuks.

hmm
Postitusi: 427
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 108 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas hmm »

Macintosh kirjutas: 15 Aug 2023, 14:54
Oma reisidel olen ma pidevalt mõlnud, et tahaks head kohvi aga seni olen pidanud piirduma 2in1 ja 3in1 kohvidega. Ikka parem kui mittemidagi. Tassis on pätikohvi ka tehtud aga see pole see.
Ma olen midagi sarnast kiiganud.
https://www.amazon.nl/-/en/Portable-esp ... B08Q2YZDPZ

Termose suurune ja kruus ka olemas aga pole siiani tugevat vajadust sarnast vidinat veel soetada.
Tanklaid on piisavalt olnud... ja maailmanurgas varjus pole veel nii kaua pidanud passima
image.png
image.png (128.41 KiB) Vaadatud 1393 korda
5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8784
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 327 korda
Kontakt:

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Vean alati kõike kaasas, kuid tegelikult saaks suurema osa sellest koju jätta ja ennast sama hästi tunda.
Pole lihtsalt tükk aega nii pikalt sõitnud, et seda päris motomatkaks saaks nimetada. Pigem siin eestisisene RMK teema.
Lisaks on probleem ka selles, et minimalistlik varustus maksab TUNDUVALT rohkem.

Kui praegu läheks pikemale reisile, siis ilmselt tahaks:

Võimalikult väike all-season üheinimese telk. (1500€)
Võimalikult kerge magamiskott. (450€)
Täispuhutav (mitte isetäituv) lebomatt (võtab ruumi sama palju, kui pooleliitrine coca pudel). (450€)
Matkarätik. (25€)
Väike priimus väikese topsiga. (125€)
Väike pealamp. (100€)
Nuga, kahvel ja lusikas. (titaanium spork pole üldse paha, 25€)

Nipukad.
Basic tööriistad (ja rehviheeblid).
Hambahari, seep, hambapasta.
12v usb laadija (eeldusel, et motikal on 12v pistik).
Ning siis loomulikult riided, kiirsöök (nuudlid, turistikas, 3-in-1), nendegagi ei peaks üle pingutama.
Sõiduvarustus võiks ka nii hea olla, et ei peaks vihmakondoomi eraldi kaasas vedama, jälle palju €€€ aga on seda väärt.

Kõik see peaks mahtuma ainult kahte küljekohvrisse, topcase peaks veel enamvähem tühjaks jääma, et kui kodus korralikult pakkides sellega hakkama saab, siis tee peal ei peaks nii hoolikalt pakkima(mida kaugemal oled, seda vähem viitsid sellega tegeleda).

Pole vaja igasuguseid gaasilampe, toole, matkalaudasid, kääre, praepanne, üleliigset elektroonikat jne. Teeb ainult motika raskeks ja pikendab pakkimise aega.
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

hmm kirjutas: 16 Aug 2023, 09:03
Tanklaid on piisavalt olnud... ja maailmanurgas varjus pole veel nii kaua pidanud passima
Ma tahan hommikul telgi ees istudes kohvi juua, enne, kui tele lähen. Mägedes pole kunagi teada, millal leiad sellise koha, kus kohvi saad. Seni olen leppinud igasugu 2in1/3in1 lahendustega aga tänavaasta ei suunud neidki Prnatsusmaal-Itaalais-Šveistis poest avasatada. Ainult mingi ilge pulbricapputshino oli saadaval.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Macintosh kirjutas: 16 Aug 2023, 10:01
hmm kirjutas: 16 Aug 2023, 09:03
Tanklaid on piisavalt olnud... ja maailmanurgas varjus pole veel nii kaua pidanud passima
Ma tahan hommikul telgi ees istudes kohvi juua, enne, kui tele lähen. Mägedes pole kunagi teada, millal leiad sellise koha, kus kohvi saad. Seni olen leppinud igasugu 2in1/3in1 lahendustega aga tänavaasta ei suunud neidki Prnatsusmaal-Itaalais-Šveistis poest avasatada. Ainult mingi ilge pulbricapputshino oli saadaval.
Sul on seda vaja: https://www.kafo.ee/toode/aeropress/
Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

Macintosh kirjutas: 15 Aug 2023, 14:54
Oma reisidel olen ma pidevalt mõlnud, et tahaks head kohvi aga seni olen pidanud piirduma 2in1 ja 3in1 kohvidega. Ikka parem kui mittemidagi. Tassis on pätikohvi ka tehtud aga see pole see.
Mul on Primus Litech Trek Kettle, millele on olemas ka french-press kaas. Saab pressikohvi teha, arvestatavates kogustes. Ka üks hea variant minu arust.

Muide see Litech Kettle on suurepärane asi. Sisse mahub täpselt üks 530g gaasikanister, hiinakast pisipõleti, tikutops, ja mõned pakid kohvi/teed/kakaot. Potis/kruusis endas saab keeta piisavalt vett, et jätkuks nii tee kui nuudlipaki jaoks, ja kaas on täitsa kasutatav väikese praepannina. Kogu värk käib võrkkotti, kuhu mahub selle kõrvale veel mingi nodi ala söögiriistad või tulemasin.

Pilt

Teised asjad mis kaasas:

* Wildo sööginõukomplekt - eriti hea on see kolme osaga tops, millega on alati kaasas sool, pipar, ja mingi muu maitsesegu (mulle meeldib mango-karri pulber). Alguses oli üheinimesekomplet, aga kuna väikest kruusi ja kahvlit saab osta juurde, siis nüüd on kahe inimese peale.
* Pealamp. USBiga laetav, päris võimas.
* Hea täispuhutav thermaresti magamismatt. Sai kunagi investeeritud, maksab rohkem kui magamiskott ja telk koos, aga on seda väärt.
* Leatherman
* Telk on Coleman Darwin 2, magamiskott on Coleman Biker (meh, see surukott tal ei tööta hästi, nüüd elab niisama thermaresti kandekotis)
* Suvaline Sportsdirecti matkarätik ja suvaline Decathloni täispuhutav matkapadi - suurem padi on ilmselt järgmine ost.
* Langevarjumaterjalist võrkkiik - ausalt öeldes ei ole veel kasutust leidnud...
* Näpusaag - üllatavalt kasulik pisike vidin. Ettevaatust kandekotiga!
* Xiaomi kompressor akuga (+rehviparanduskomplekt)
* Metalliparandus epo-plastilin.
* Akupank ja juhtmed, muidugi.
Manused
image.png

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas mx77 »

see Wildo on jah hea asi, saab muuseas Prismast

Fox
Postitusi: 155
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas Fox »

Leivo kirjutas: 15 Aug 2023, 16:57
Meie varustus abikaasaga üleöö sõitudel:
1. Leatherman surge mutitool( ilma selleta ei lähe kuhugi)
Seljakotimatkale on mingi selline multitool ok, aga pikemale reisile (Eestist väljapoole) mootorrattaga soovitaks mina PÄRIS tööriistad kaasa vedada. Kasutusmugavus on võrreldamatult parem ja ruumi ei võta päris riistakomplekt ka kuigi palju.

Fox
Postitusi: 155
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas Fox »

Piipz kirjutas: 16 Aug 2023, 09:23
Vean alati kõike kaasas, kuid tegelikult saaks suurema osa sellest koju jätta ja ennast sama hästi tunda.
Pole lihtsalt tükk aega nii pikalt sõitnud, et seda päris motomatkaks saaks nimetada. Pigem siin eestisisene RMK teema.
Lisaks on probleem ka selles, et minimalistlik varustus maksab TUNDUVALT rohkem.
Oled sa võrrelnud ka, kui palju siis kaalu selle lightweight setupiga kokku hoiad kui võrrelda mingi odavama otsa varustusega?
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3140
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas ranel »

► Näita Spoilerit
Need välja toodud hinnad mootorrattaga reisimiseks on ikka üle mõistuse arvestades, et mootorrattaga reisitakse soojal ajal.
Endal näitel hinnad.
Telk 3 inimese oma 270 EUR. Tatra 3. Oma kogemuse põhjal 100+ ööd antud telgis ja telk ikka nagu uus.
Sünteetikaga suvine magamiskott 30 eur (kindlasti kompressioonikotiga)
Täispuhutav lebomatt 75 EUR Kylmit. Võtab ruumi nagu 1l piimapakk.
Matkakäterätt 30 eur
Gaasipõleti voolikuga Ebayst koos süütajaga. 15 eur
Pealamp 20 eur
Nuga, kahvel, lusikas realiseerimiskeskusest taskunoa formaadis 3 eur.

Nende ülaltoodud asjadega julgeks kenasti pikemale reisile ka minna ja päris pikalt neid ka kasutanud päris motomatkamiseks, mitte hotellist hotelli stiilis.


Tegelikult saab kolm esimest rida ka hulga soodsamalt. Kenasti vihma pidava telgi saab 50 euriga, lihtsalt üles panek võtab hulga rohkem aega. Magamisvarustuse osas võtavad asjad rohkem ruumi. Lebomatt on 12 eur vahtplastist ja magamiskott suvel võib täiesti suvaline olla.


Palju sõltub ka sellest, kus reisida. Kui mööda asfalti, siis vihmakindel kaitsevarustus igati teemas. Kui aga mööda kruusa jms teid lasta, siis vihmaga on etem vihmakas peale tõmmata ja hoiab ära, et sõiduvarustus poriseks saaks. Hiljem, kui kuiv on, siis vihmakatelt pühib pori maha ja muud varustus on kenasti puhas.
Viimati muutis ranel, 16 Aug 2023, 13:43, muudetud 1 kord kokku.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Matkavarustust võiks osta sellise sihiga, et seda oleks võimalik kasutada ka niisama seljakotiga matkates, muidu peab kaks korda ostma
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8784
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 327 korda
Kontakt:

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas Piipz »

ranel kirjutas: 16 Aug 2023, 13:37
Need välja toodud hinnad mootorrattaga reisimiseks on ikka üle mõistuse arvestades, et mootorrattaga reisitakse soojal ajal.
Muidugi on üle mõistuse. Kuid kui see raha on, siis seda ruumi ja kaalu väärt :)
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

Fox
Postitusi: 155
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas Fox »

mx77 kirjutas: 16 Aug 2023, 13:42
Matkavarustust võiks osta sellise sihiga, et seda oleks võimalik kasutada ka niisama seljakotiga matkates, muidu peab kaks korda ostma
Kehtib siis kui raha ei ole probleemiks ja kui sa päriselt tead, mis varustust sul täpselt vaja on.
Kui ma 10 a tagasi Eesti piiridest väljaspool motomatkamisega tegelema hakkasin, ostsin enamus asju "kõige odavamad" või siis ka näiteks ebayst pruugitud kraami. Väga rahul, et nii alustasin, sedasi sain hindamatu kogemuse ja mitmed asjad esialgsest setupist on siiani kasutusel.

Tsikli puhul ma sellest lightweight varustuse kontseptsioonist ka päris hästi aru ei saa. Mõni mees veab suurt puulõhkumiskirvest pagasis kaasas ja tont teab mida veel aga suudab ikka muljetavaldavad reisikilomeetrid maha sõita :bsmile:
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas mx77 »

► Näita Spoilerit
No lihtsalt lightweight varustust kasutades mahub seda kraami rohkem kaasa. Küljekastide maht on siiski piiratud.
Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

mx77 kirjutas: 16 Aug 2023, 13:56
No lihtsalt lightweight varustust kasutades mahub seda kraami rohkem kaasa. Küljekastide maht on siiski piiratud.
Kusjuures seda oli huvitav vaadata Matkaspordis vms: üks asi on maht, teine asi on kaal. Näiteks ülikerge kahe inimese telk ei võta märgatavalt vähem ruumi kokkupakituna kui "raske" kahe inimese telk. Seljakotimatkajal on tavaliselt mingi 60-80liitrine seljakott, mis on täitsa võrreldav küljekohvride paariga. Ma pigem säästaksin PALJU raha ja lisaksin natuke kaalus, eriti kuna vajadusel saan panna asju ka paagikotti vms.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner

Kasutaja avatar

MannyEric
Toetajaliige
Postitusi: 130
Liitunud: 12 Mär 2018, 10:03
Tsikkel: Gemelo de África
Tänanud: 117 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas MannyEric »

Kaitseväe/Kaitseliidu suurõppused Kevadtorm, Siil jms annavad hindamatu kogemuse, mida sul TEGELIKULT vaja läheb ja kuidas võimalikult kergekaaluliselt läbi ajada :)

Honda XL1000V '02 -> Honda CRF1100L '20


Leivo
Postitusi: 86
Liitunud: 21 Aug 2017, 08:46
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas Leivo »

Fox kirjutas: 16 Aug 2023, 13:31
Leivo kirjutas: 15 Aug 2023, 16:57
Meie varustus abikaasaga üleöö sõitudel:
1. Leatherman surge mutitool( ilma selleta ei lähe kuhugi)
Seljakotimatkale on mingi selline multitool ok, aga pikemale reisile (Eestist väljapoole) mootorrattaga soovitaks mina PÄRIS tööriistad kaasa vedada. Kasutusmugavus on võrreldamatult parem ja ruumi ei võta päris riistakomplekt ka kuigi palju.
Tööriistu eraldi kaasa ei paki. Need sõidavad niikuinii kaasas kogu aeg 😁. Kuluvad ka tööle ja koju pendeldades ära. Täna hommikul näiteks sai abikaasa kruvi rehvi. Ei olnudki vaja üle Eesti piiri sõita. Piisas 10 kilomeetrist.
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Mul on juba aastaid paagikotis, nöörijupi otsas selline trapi rv ketas.
Pehmel pinnasel viskan küljejala alla ja puudub oht siklil pikali käia.
Laisa inimesena sikutan sõitma hakates nööri, löön ketta piki põlve puhtaks ja tuld.
Manused
63663316.jpg
63663316.jpg (49.25 KiB) Vaadatud 1137 korda
Pilt

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 124 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas 701 »

Macintosh kirjutas: 16 Aug 2023, 10:01
Ma tahan hommikul telgi ees istudes kohvi juua, enne, kui tele lähen. Mägedes pole kunagi teada, millal leiad sellise koha, kus kohvi saad. Seni olen leppinud igasugu 2in1/3in1 lahendustega aga tänavaasta ei suunud neidki Prnatsusmaal-Itaalais-Šveistis poest avasatada. Ainult mingi ilge pulbricapputshino oli saadaval.
Sellele probleemile on jube lihtne lahendus- tuleb kohvi joomine maha jätta! :D
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 727
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 111 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

...ning istumise, poolt, mitte vastu, aitavad kõvad kohvrid. :bsmile:
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

Lisan veel sellist asja nagu esmaabikomplekt. Põhjaks sobib minu arust väga hästi see: https://www.decathlon.lv/en/first-aid/3 ... piece.html ja seal on veel ruumi et täiendada oma valuvaigistitega jne. Ainus miinus on et see kott ei ole vettpidav - läks kohvris hallitama, järgmise panen väikese drybagi sisse.

Veel üks asi: mittemoto jalatsid. Plätud on klassika, aga mul on näiteks ka ühed H&Mi tekstiiljalatsid, mis voldivad täiesti lamedaks, ja samas on suhteliselt viisakad, saab ka linnas ringi kõndida.
image.png

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8784
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 327 korda
Kontakt:

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Fox kirjutas: 16 Aug 2023, 13:54
Tsikli puhul ma sellest lightweight varustuse kontseptsioonist ka päris hästi aru ei saa. Mõni mees veab suurt puulõhkumiskirvest pagasis kaasas ja tont teab mida veel aga suudab ikka muljetavaldavad reisikilomeetrid maha sõita :bsmile:
Ma olen mootorsaagi ka kaasas vedanud :P Ja sõitnud nagu kaamel terve Euroopa läbi. St ma võib-olla tegin vea, et oma postituses panin üles ka mingite asjade hinnad, mis ehk üle mõistuse tunduvad, kuid aastatega olen aru saanud, milliseid asju ma tegelikult osta tahaks, kui mul rahast kahju ei oleks. Aga on siiani kahju olnud ja ikka on mul koguaeg liialt mõttetut kola kaasas.
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

Fox
Postitusi: 155
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas Fox »

Piipz kirjutas: 17 Aug 2023, 08:00
Ma olen mootorsaagi ka kaasas vedanud :P Ja sõitnud nagu kaamel terve Euroopa läbi. St ma võib-olla tegin vea, et oma postituses panin üles ka mingite asjade hinnad, mis ehk üle mõistuse tunduvad, kuid aastatega olen aru saanud, milliseid asju ma tegelikult osta tahaks, kui mul rahast kahju ei oleks. Aga on siiani kahju olnud ja ikka on mul koguaeg liialt mõttetut kola kaasas.
Ei, ega see on ju igati OK ja iga mehe oma valik kui kalleid või kvaliteetseid asju keegi ostab ja tarvitab. Mul endal on näiteks suht kallis suletäitega lightweight magamsikott, pakib suht väikseks kokku ja on soe. Hinnalt mitu korda kallim kui samade parameetritega sünteetilise täidisega kott aga kuskilt otsast ei julge öelda et ta mitu korda parem ka oleks motomatkamisel, kui kaal välja arvata siis on pigem puuduseid isegi rohkem.
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 727
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 111 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Siit jääb üldiselt silma, et suurem osa seltskonnas ülistab võimalusel kerget kaalu aga IMHO on ruumala ikkagi üle kaalu!
Nõus, et raskete asjade puhul tuleb rattast ja varustusest sõltuvalt ühel hetkel hakata juhitavuse huvides mängima, kuhu kohvrisse-kotti midagi pista, et ikka teel püsiks, kuid ma pole varustuse kaasaveol suurem asi ida-aasia fän - pigem olgu kõik kompaktne ja ligi.
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Tuuletallaja kirjutas: 17 Aug 2023, 11:01
Siit jääb üldiselt silma, et suurem osa seltskonnas ülistab võimalusel kerget kaalu aga IMHO on ruumala ikkagi üle kaalu!
Nõus, et raskete asjade puhul tuleb rattast ja varustusest sõltuvalt ühel hetkel hakata juhitavuse huvides mängima, kuhu kohvrisse-kotti midagi pista, et ikka teel püsiks, kuid ma pole varustuse kaasaveol suurem asi ida-aasia fän - pigem olgu kõik kompaktne ja ligi.
Üldiselt on kerged asjad ka väiksema pakndimõõduga.
Allpool pildil kaks kahekohalist telki: suurem 3,6 kg väiksem 1,2 kg
1692263133611.jpg

rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas rundll »

Tundub Sea To Summit koopia. Sea To summit versioon eesti kaubanduses olemas. Plekkruusist olen loobunud. Alguses läheb maru kuumaks, kui kohvi sisse valada. Jahtub kiirest, lõpp on juba külma kohvi lurpimine. Oleneb joomis kiirusest, plekkkruusis hea temp joomiseks on lühikest aega. Tarin kaasas tavalist termotopsi. Suure hädaga võtan tanklast ja pakin kotti, saab hiljem ka manustada.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2195
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 555 korda

Re: Muu varustus motomatkale

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Mitte, et see väga oluline oleks, aga ajaloolise tõe huvides - ei ole kindlalt koopia, umbes 8a tagasi kui ma selle ostsin, oli Kuissential just selle välja nuputanud ja analoogid puudusid.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”