Paagimõlkide likvideerimine Tartus

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

Teema algataja
rauno5050
Postitusi: 7
Liitunud: 28 Aug 2023, 11:24
Tsikkel: Honda CB500 PC32
Tänanud: 2 korda

Paagimõlkide likvideerimine Tartus

Lugemata postitus Postitas rauno5050 »

Tervist!

Kas keegi Tartus lükkab paagist mõlgid välja tasu eest?
Manused
382308585_1244319336233203_5547914923250781415_n.jpg
379663058_1715065312294109_4265335418693257266_n.jpg

will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Paagimõlkide likvideerimine Tartus

Lugemata postitus Postitas will111 »

teise pildi mõlk ei ole lihtsalt välja lükatav pildi põhjal

Teema algataja
rauno5050
Postitusi: 7
Liitunud: 28 Aug 2023, 11:24
Tsikkel: Honda CB500 PC32
Tänanud: 2 korda

Re: Paagimõlkide likvideerimine Tartus

Lugemata postitus Postitas rauno5050 »

Ma eeldan, kui surve sisse lasta ja kuumutada, siis peaks natukene paremaks ikka saama? Kahjuks endal ei ole võimalust tööriistade ja seadmete näol survet sisse lasta, et seda meetodit proovida.

will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Paagimõlkide likvideerimine Tartus

Lugemata postitus Postitas will111 »

minul on, ja olen proovinud. pildi1 mõlgi saab survega ilmselt välja. pildi2 mõlki survestades võib lasta ja tõenäoliselt laseb paagile mõned uued "mõlgid" kuskilepoole sisse :) räägin kogemusest, mitte ei oleta. muidugi täpselt selle konkreetse paagi puhul ja täiesti 100% ette ennustada ei oska, ja seda ei oska ilmselt mitte keegi...aga jällegi, on eelnevaid kogemusi erinevate paakide/mõlkide ja nende välja saamisega.

võimalus on muidugi veel seda suure murdega mõlgi kohta KÕVASTI kuumutada ja siis survestada, aga ega see ei anna ka mingit garantiid, et asjad mõnes teises kohas halvasti ei lähe. sellised mõlgid ma olen välja tõmmanud teisel meetodil (hõlmab endas pleki külge keevitamist ja spets rakiseid)

Teema algataja
rauno5050
Postitusi: 7
Liitunud: 28 Aug 2023, 11:24
Tsikkel: Honda CB500 PC32
Tänanud: 2 korda

Re: Paagimõlkide likvideerimine Tartus

Lugemata postitus Postitas rauno5050 »

Lihtsam on sellisel juhul pahtlit ja värvi näidata paagile? :D

will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Paagimõlkide likvideerimine Tartus

Lugemata postitus Postitas will111 »

noh, eks seda pead ise hindama. lihtsam (odavam) on ta vast kokkuvõttes tõesti sest ega pahtli ja värvi näitamisest ju tegelikult lõppkokkuvõttes siin nagunii ei pääse (kui tahab päriselt siledat tulemust lõpuks). erinevus on pahtlikihi paksuses ja teadmises, et mis sul seal värvi all lõpuks on, kas õhuke kiht pahtlit või kaks sentimeetrit. ...ma ise väga suur pahtli ega värviekspert ei ole, olen lihtsalt tegelenud selliste mõlkide välja võtmisega pisut. värvib ja viimistleb tavaliselt keegi kolmas või siis enda paakide puhul olen muidugi ise teinud. aga ega tegelikult vist üle ~5mm pahtlikihti ikkagi ei soovitata kuskil kasutada ja seegi on juba suht ekstreem.

üldiselt jagunevad need mõlgid kahte liiki - sellised mis ei ole tugevate nö. murdeservadega ja sellised, millel kuskil mõlgi pindala sees on järsu/terava servaga pleki "murre". nende viimastega minumeelest ei saa hakkama ilma suurema töö ja lõpuks pahtli ning värvita. muidugi see välja tõmbamise töö ei pruugi iga kord nii hirmus suur olla (tundide mõttes) aga lihtsalt kõiki protseduure kokku arvestades ikkagi läheb päris mitu aega. seetõttu on vahel mõistlikum juba lihtsalt hankida kuskilt teine kasutatud paak ja kasvõi siis endale soovitud tooni üle värvida.

AGA, eks sina tead selle oma paagi tegelikku (originaal)kuju paremini kui mina siin ühe pildi ja ühe nurga alt oskan vaadata või hinnata. nii et võibolla see mõlk polegi üldse nii hull kui tundub. seega võid ju minna ka kuskile kohale ja lasta mõnel spetsil reaalelus üle vaadata
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6616
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 651 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Paagimõlkide likvideerimine Tartus

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Hoi!

Enne kui pahtli teed lähed, võid ise(või firmas) lasta mõlgid välja lükata.
Olemas spets rauad(või teed ise) millega siis seespoolt surutakse.
Kuugli otsing annab ka mõne tulemuse Tartus.
Aga eks ise tead, palju Sa selle vanakese alla soovid raha panna.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Teema algataja
rauno5050
Postitusi: 7
Liitunud: 28 Aug 2023, 11:24
Tsikkel: Honda CB500 PC32
Tänanud: 2 korda

Re: Paagimõlkide likvideerimine Tartus

Lugemata postitus Postitas rauno5050 »

Mõlgimehed teatasid, et nendel olevate vahenditega selliseid mõlke likvideerida ei anna. :/

// Mõlgimurdjad Tartus ka ütlesid, et üsna teravad mõlgid ja kahtlustasid, et väljalükkamine ei anna mingit tulemust.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”