toru painutamine

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

Teema algataja
g2ngster
Postitusi: 248
Liitunud: 03 Mär 2005, 22:35
Asukoht: Põnevad multifilmid

toru painutamine

Lugemata postitus Postitas g2ngster »

Kas keegi siine mees on leiutanud mooduse kuidas saaks toru (no näiteks 3cm läbimõõtu ja rauast valmistatud) painutada nii (näiteks 90 kraadise nurga alla), et ta mõlki ei lähe.

Olen proovinud külmalt... Olen proovinud haamriga ja olen ka gaasipõletiga tulipunaseks ajanud aga siis tulen sinna üsna suur mõlk sisse... Muideks, tundus et kui toru tulipunane oli, siis tuli veel suurem mõlk kui külmalt.

Oskab keegi seletada kuidas tehasemehed selliseid asju painavad?

olli
Postitusi: 384
Liitunud: 11 Okt 2004, 21:27
Tsikkel: BMW F650GS
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas olli »

Liiva täis, punnid otstesse.
Kasutaja avatar

mca15
Postitusi: 870
Liitunud: 30 Aug 2004, 10:51
Tsikkel: Suzuki RM-250
Asukoht: võru

Re: toru painutamine

Lugemata postitus Postitas mca15 »

g2ngster kirjutas:
Kas keegi siine mees on leiutanud mooduse kuidas saaks toru (no näiteks 3cm läbimõõtu ja rauast valmistatud) painutada nii (näiteks 90 kraadise nurga alla), et ta mõlki ei lähe.

Olen proovinud külmalt... Olen proovinud haamriga ja olen ka gaasipõletiga tulipunaseks ajanud aga siis tulen sinna üsna suur mõlk sisse... Muideks, tundus et kui toru tulipunane oli, siis tuli veel suurem mõlk kui külmalt.

Oskab keegi seletada kuidas tehasemehed selliseid asju painavad?
Sellejaoks on olemas torupainutaja(kas on õige nimi ei tea), aga saab ka liivaga hakkama.
Mudakoll
Kasutaja avatar

rix125
Postitusi: 182
Liitunud: 01 Sept 2004, 15:11
Asukoht: Saue

Re: toru painutamine

Lugemata postitus Postitas rix125 »

Liiv torusse suruda ja punnide tundub olevat kõike levinum variant kodustes tingimustes.
51 58 739
Kasutaja avatar

kahro
Postitusi: 111
Liitunud: 14 Mär 2004, 21:26
Tsikkel: XTZ750
Asukoht: Viljandi

Lugemata postitus Postitas kahro »

Mina summutitehases toruväänamisega natuke kokku puutunud.
Enamus torusid painutatakse tüjhalt rulli ja klotside abil - painde kohast ristlõige koosneb 4 kaarest, ristlõikepindala väheneb
"kuuliga" painutades kasutatakse torusisest kuuliketti (mida väiksema raadiusega painded ja õhema seinaga toru seda rohkem kuule ketis)
http://www.tubebendingconcepts.com/comm ... ralink.gif
Sellisel juhul jääb toru ristlõige ümmarguseks ja sama läbimõõduga (sportsumadel tähtis ja ilusad ka)

Edit: Google abiks: http://www.vansantent.com/definitions.htm
Kasutaja avatar

tali
Postitusi: 1403
Liitunud: 21 Apr 2005, 15:10
Tsikkel: 650cc V2
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 12 korda

Lugemata postitus Postitas tali »

g2ngster otsib oma pesa lähiümbrusest mõne santehnikaga tegeleva ettevõtte, sebib onudele sääl mõned kaljad ja need aitavad ehk oma pinkidega ära painutada.
Mäletan, et vähemasti nõuka standardite järgi oli kunagi siuke jama, et tavalised terastorud ja roosevabad painutatu eraldi spetsiaalsete pakkidega, kuna läbimõõdud olid erinevad.
Oma kogemusest tean, et pingis painutatuna kuni täisnurgani vähemalt terasest tõmmatud torusse küll kortsud sisse ei tulnud.

Aga kui see süsteem ei peaks toimima, otsi üks vihavaenlane, märgi torul kriidiga ära painutamist vajav koht, hiili tüübile ise märkamatuks jäädes (soovitavalt oota lume tulekuni ja riietu valgesse) selja taha, sihi keskendunult ja anna seejärel toruga vastu kaela. Seesuguselt painutatud toru nurk sõltub löögi tugevusest... :mrgreen:
18-aastane pereliige: "Äratuse helin on see n..ss, mis sul magada ei lase". :)
"Takahashi on küll aeglane, aga see-eest kukub tihti." H. Kender, Viasat Sport Baltic, Malaisia Moto2
PS! Klausen/Kender Viasati tagasi!

petz
Postitusi: 1443
Liitunud: 20 Juun 2005, 11:29
Tsikkel: KMZ sidecar, Super Tenere
Asukoht: Lilli-Nuia-Viljandi-Emmaste
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas petz »

tegelikult sobivad san tehnikas kasutatavad painutajad ainult terasest vee- ja gaasitorudele. ja seda just erinevuses toru välisläbimõõdus. teiste torude painamise korral on oht toru pinna muljumises või kortsude tekkes.
ise järgi proovitud ja resultaat pole just kõige parem.
Kasutaja avatar

kahro
Postitusi: 111
Liitunud: 14 Mär 2004, 21:26
Tsikkel: XTZ750
Asukoht: Viljandi

Lugemata postitus Postitas kahro »

San-tehnikas kasutatavad torud on paksuseinalised (25 mm toru seinapaksus üle 2 mm)
Summutitorud, mida mina olen painutanud olid kuni 60 mm (välis)läbimõõduga ja 1.5 mm seinapaksusega. Painutamisel sain teha "kuuliga" 100 mm torukeskraadiusega paindeid (küll mitte eriti suuri nurki)
Mida suurem on toru läbimõõdu ja seinapaksuse suhe ning mida väiksema raadiuse ja suurema nurgaga painet tahad, seda keerulisem on tehnoloogia.
Kasutaja avatar

mina
Postitusi: 150
Liitunud: 21 Mai 2004, 08:58
Tsikkel: fighter VTR

Lugemata postitus Postitas mina »

Kas on vaja painutada õhukese seinaga toru või paksuga ültse? Kui paksuga siis igas endast lugupidaval metalli töökojal on olemas toru painutus pink, pane aga toru rullide vahele ja tuld, muidugi venitab selline painutamine toru laperguseks.liiva pole ka mõtet sisse panna kuna sa võid ükskõik mis sinna toru ottsa panna kas või kinni keevitada tuleb liiv totust välja.Kõige kindlam viis mis läbi endal proovitud on vala torud tina täis siis tanalisse torupainutus pinki ja anna aga minna, ei tule ühtegi kortsu ega lähe toru ka kujust ära! Ise väänasin sellisel moel 1,5mm seinaga toru :D
Kasutaja avatar

poison
Mode
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Veebr 2004, 12:49
Tsikkel: sporta 1200
Asukoht: Rapla
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 10 korda

Lugemata postitus Postitas poison »

mina, kust see suur kogus tina võetakse kui nt tuletorusid tahass painutada :)?
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1415
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Lugemata postitus Postitas Ronk »

poison kirjutas:
mina, kust see suur kogus tina võetakse kui nt tuletorusid tahass painutada :)?
Lähed aga poodi ja ostad uusaastavahetuse tina (seda mida siis kuumutatakse ja siis vette visatakse) ja tinutad nii palju kui tahad :lol: . Aga noh jah üks see tükk oli vist 5 krooni kah :wink: .
Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Kui tinaga mässama hakkate siis pidage ka seda meeles,et on vaja hästi ventileeritavat ruumi ja paha ei teeks ka korralikud kaitseprillid+respiraator ja kindad.
Tinamürgitus ei ole asi millega mängida.Ja organismist ei lahku need jäägid kunagi.
Kasutaja avatar

mina
Postitusi: 150
Liitunud: 21 Mai 2004, 08:58
Tsikkel: fighter VTR

Lugemata postitus Postitas mina »

tina võlusin akude seest, korjasin küla pelt kõik lõhkised või happest tühjad akud kokku ja lammutasin laiali.Tina sulatasin väljas malm pajas, pada soojendasin propaadi põletiga.Tina sain kokku umbes 40kg ja sellega sain 140cm toru täis (40X1,5toru)

Kidrock
Postitusi: 48
Liitunud: 18 Mai 2005, 17:36
Asukoht: Tallinn/Saue/Keila
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Kidrock »

mina kirjutas:
tina võlusin akude seest, korjasin küla pelt kõik lõhkised või happest tühjad akud kokku ja lammutasin laiali.Tina sulatasin väljas malm pajas, pada soojendasin propaadi põletiga.Tina sain kokku umbes 40kg ja sellega sain 140cm toru täis (40X1,5toru)
OT: akudes peaks plii olema.(kas se mitte ülimürgine pole)!?? :idea:
Kasutaja avatar

suzu
Postitusi: 12
Liitunud: 22 Nov 2005, 12:25
Asukoht: Edelapiirkond

Lugemata postitus Postitas suzu »

Kas on keegi foorumlastest varustatud nii materjali, teadmiste kui seadmetega, et saaks vanade torude järgi painutada uued leegitorud kuni tagumiste püttideni (2tk). Tegemist 95a suzuki 600gsx-ga.
Kasutaja avatar

mina
Postitusi: 150
Liitunud: 21 Mai 2004, 08:58
Tsikkel: fighter VTR

Lugemata postitus Postitas mina »

Olen varustatud kõigega ,et õhukese seinaga toru painutada aga teenuse tegemiseks pole aega ,kuna endal uus projekt käsil ,ja selle kõrvalt vaja ka vana lõpetada
Kasutaja avatar

Primo
Postitusi: 2924
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:00
Tsikkel: KTM 640 Adventure R '00
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Primo »

mina kirjutas:
Olen varustatud kõigega ,et õhukese seinaga toru painutada aga teenuse tegemiseks pole aega ,kuna endal uus projekt käsil ,ja selle kõrvalt vaja ka vana lõpetada
Anna andeks, aga mis sa nüüd tahtsid sellega öelda? :?

"Mul on a sulle ikka ei anna" :wack:
Challenge the Adventure.Ride The World
Kasutaja avatar

mina
Postitusi: 150
Liitunud: 21 Mai 2004, 08:58
Tsikkel: fighter VTR

Lugemata postitus Postitas mina »

suzu kirjutas:
Kas on keegi foorumlastest varustatud nii materjali, teadmiste kui seadmetega, et saaks vanade torude järgi painutada uued leegitorud kuni tagumiste püttideni (2tk). Tegemist 95a suzuki 600gsx-ga.
Kas mitte kuni 93a-ni ei olnud gsx-il mõlemal pool torud,mine käi kuskil tsikkli lammaris ja uuri asja äkki sobib sinu rattale mõne vanema ratta torud külge, alati saab ka sobitada.Mis on mudugi odavam kui lasta torud teha.

amakas

Lugemata postitus Postitas amakas »

elektri installi toru (JAPP)saab painutada sisse topitava vedruga :lol: a muidu leegikad ja muu tuleks siiski soetada tehasetootelised.ei tahtnud hobby-unelmaid lõhkuda..sry.

pointer

Lugemata postitus Postitas pointer »

Õhukeseseinalise roostevaba toru painutusega tegeleb Rootortehnika OÜ, asub Viljandis.


harimal
Postitusi: 1071
Liitunud: 30 Mai 2007, 12:57
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas harimal »

amakas kirjutas:

elektri installi toru (JAPP)saab painutada sisse topitava vedruga :lol: a muidu leegikad ja muu tuleks siiski soetada tehasetootelised.ei tahtnud hobby-unelmaid lõhkuda..sry.

Minu Intruderi üks leegikas (mingi pool meetrit toru) maksis Ramost tellituna üle 2000 EEKi.

Tagantjärele tark olles oleks võinud kohapeal teha lasta. C'mon - siinsed poisid teevad õlletehastele tipptasemel roostevaba keevitust ja painutust, ei saa nüüd siis ühe leegikaga hakkama.. :)


Martin767

Lugemata postitus Postitas Martin767 »

Pole kindel, et see suure terastoru peal töötab, aga Discovery pealt sai nähtud sellist pronksi painutamisviisi: toru valati seebivett täis, külmutati -45 kraadini ning siis painutati. Jää ei lasknud torul mõlki minna ja seep hoidis jääd murenemast vms. Proovige järgi :wink:

Kasutaja avatar

zweitakter
Postitusi: 109
Liitunud: 05 Mär 2008, 10:45

Lugemata postitus Postitas zweitakter »

Kass krossiratta kõvera lenksu on võimalik "sirgeks" saada või lihtsam uus osta? - kuulsin et pidavat väga jäik olema. Umbes 10 kraadi on paigast ära. Kellelgi kogemusi?

Kasutaja avatar

DGAF
Postitusi: 437
Liitunud: 07 Okt 2007, 11:49
Tsikkel: Yamaha R1 track only
Asukoht: Tallinn | Nõmme

Lugemata postitus Postitas DGAF »

turvalisem on sul uus osta, fakt on see, et painutatud koht jääb ikkagi nõrgemaks

born under a bad sign

ints23

Lugemata postitus Postitas ints23 »

Kas mõtled sumpa leegi toru!? Võimalus on ka põlvedega teha ja kinni keevitada.

Kasutaja avatar

numan
Postitusi: 581
Liitunud: 04 Veebr 2007, 13:07
Tsikkel: Drag Star
Asukoht: Rakvere (Rockvere)
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas numan »

Peale spetspingil väänamist olen kuulnud ka liivaga, spetsvedruga, jääga ja traatidega täidetuna. Aga kord ameerika chopperite (orange county choppers) ehitajate saates väänati sumpasid, pool tundi ragistasin ajusid ja ei mäleta millega nad tegid. Fakt on see et oli ideaalne

Tsiklimees on tsiklimehele sõber
Kasutaja avatar

makuke
Postitusi: 1097
Liitunud: 03 Mai 2005, 20:30
Tsikkel: enduro ja asfalt
Asukoht: Anija vald
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas makuke »

numan kirjutas:

Peale spetspingil väänamist olen kuulnud ka liivaga, spetsvedruga, jääga ja traatidega täidetuna. Aga kord ameerika chopperite (orange county choppers) ehitajate saates väänati sumpasid, pool tundi ragistasin ajusid ja ei mäleta millega nad tegid. Fakt on see et oli ideaalne

Olen ise ka seda saadet vaadanud ja ühes osas mpainutasid nad leekareid nii, et lasid gaasi leegiga punaseks ja sisi väänasid.


ott
Postitusi: 135
Liitunud: 04 Juul 2017, 14:38
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 10 korda

Re: toru painutamine

Lugemata postitus Postitas ott »

Ei hakka uut teemat tegema. Leidub Tallinnas meest/ettevõtet kes tegeleb ümartoru painutamisega? Sooviks sabakotile lisatuge, mis hoiaks koti gondlitest ja summutist eemal. kinnituse kuhu raam keevitada tegin valmis, aga painutamisega jään hätta, toruks 20x2mm ümartoru.

Midagi sellist:
https://postimg.cc/gallery/vHpT78k

saarlane
Postitusi: 213
Liitunud: 08 Dets 2003, 18:24
Tänatud: 30 korda

Re: toru painutamine

Lugemata postitus Postitas saarlane »

Tere!


Ott:

Kui pöidlad on õiges kohas, siis saad oma raamid minu juures ISE tasuta ära painutada, toru peab ka endal olemas olema. Lihtsalt võimalus.
Painutajateks on REMS elektriline ja ka käsipainutaja, painutusraadiused pole just muidugi kõige väiksemad.
Asukoht on Harku, Angerja tee 57, Enerhyd, üldjuhul töö ajal ja vaid ette helistamisega.


Lugupidamisega Janis alias saarlane.

ott
Postitusi: 135
Liitunud: 04 Juul 2017, 14:38
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 10 korda

Re: toru painutamine

Lugemata postitus Postitas ott »

saarlane kirjutas: 04 Mär 2024, 13:00
Tere!


Ott:

Kui pöidlad on õiges kohas, siis saad oma raamid minu juures ISE tasuta ära painutada, toru peab ka endal olemas olema. Lihtsalt võimalus.
Painutajateks on REMS elektriline ja ka käsipainutaja, painutusraadiused pole just muidugi kõige väiksemad.
Asukoht on Harku, Angerja tee 57, Enerhyd, üldjuhul töö ajal ja vaid ette helistamisega.


Lugupidamisega Janis alias saarlane.
Tänud pakkumast, sai vist eelminegi aasta samal teemal suheldud?

Pöialdega on täitsa korras, aga ajudega ja ajaga jään kahjuks jänni. Aga leidsin just Lool ühe ettevõtte, kes ära teeb. Kui valmis saab, siis jagan tulemust/kontakti.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”