Milline kiiver?

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

joha123 kirjutas: 27 Mär 2020, 20:09

vahetasin HJC Shoei vastu. esimene sõidumulje oli -vaikus. no sõidu järel läksin käed täis kamadega tuppa, kiiver peas. kuulen proua pobiseb midagi aga aru ei saa. jessss!

SNAG-0073.jpg
SNAG-0073.jpg (33.22 KiB) Vaadatud 5919 korda


  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 719
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 109 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

joha123 kirjutas: 27 Mär 2020, 20:09

vahetasin HJC Shoei vastu. esimene sõidumulje oli -vaikus. no sõidu järel läksin käed täis kamadega tuppa, kiiver peas. kuulen proua pobiseb midagi aga aru ei saa. jessss!

Ma tean, mida sa tunned... umbes nagu mul oli Rat'i pealt Schubertile üle minnes :ner:

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 468
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 40 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Missugusi lahtiseid kiivreid härrad ka tänasel päeval kasutada eelistavad?

...
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas ranel »

zorten22 kirjutas: 27 Mär 2020, 22:15

Missugusi lahtiseid kiivreid härrad ka tänasel päeval kasutada eelistavad?

Ameerikas tehtud uuringu põhjal lahtise kiivri kasutajad olevat peaaegu sama nutuses seisus, kui ilma kiivrita. Ju neid, kes sihtotstarbeliselt kasutanud on, ei saa enam sõna võtta. :bsmile:

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Forumist
Postitusi: 134
Liitunud: 16 Apr 2015, 18:28
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Forumist »

Nokamüts ja päikseprillid teevad umbes sama välja.


softail84
Postitusi: 36
Liitunud: 17 Dets 2017, 10:57
Tsikkel: Softail
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas softail84 »

Keegi reaalselt küsis turvalisusnõu?
Bandit Jet oli aastaid kasutuses ja nüüd Biltwell Bonanza. Mõlemad minu pea jaoks ülimugavad isendid. Street Glidega kannatab kuni 160km/h sõita, väikse rattaga yle 120 väga tore enam ei ole.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
ranel kirjutas: 27 Mär 2020, 22:57

Ameerikas tehtud uuringu põhjal lahtise kiivri kasutajad olevat peaaegu sama nutuses seisus, kui ilma kiivrita. Ju neid, kes sihtotstarbeliselt kasutanud on, ei saa enam sõna võtta. :bsmile:

Viitad äkki konkreetsele uuringule? Viskaks ka pilgu peale. Minu kõhutunne ütleb, et neil on enamuses mitte 3/4 vaid 1/2 kiivrid ning ega nende kinnitamisega ka vaeva ei nähta.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

zorten22 kirjutas: 27 Mär 2020, 22:15

Missugusi lahtiseid kiivreid härrad ka tänasel päeval kasutada eelistavad?

Võtad sellise 3/4 kiivri mis peas mugav on, mis sulle meeldib, mille lisavarustuse kinnituskohad on standartsed ja mis sinu tsikli sejas asjakohane välja näeb.
https://motodepoo.ee/soiduvarustus/81--lahtised
https://www.renardspeedshop.com/product ... caferacer/

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Kuna mul on maastikuratas, millega ma peamiselt linnas sõidan, siis puhtalt 3/4 kiivri mugavuse pärast võtsin sellise Shark X-Drak kiivri. (Tegelt selle valimise ajal oli see maastikuratas pealegi veel BMW, sellest ka värvivalik)

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Macintosh kirjutas: 28 Mär 2020, 08:48
Spoiler
ranel kirjutas: 27 Mär 2020, 22:57

Ameerikas tehtud uuringu põhjal lahtise kiivri kasutajad olevat peaaegu sama nutuses seisus, kui ilma kiivrita. Ju neid, kes sihtotstarbeliselt kasutanud on, ei saa enam sõna võtta. :bsmile:

Viitad äkki konkreetsele uuringule? Viskaks ka pilgu peale. Minu kõhutunne ütleb, et neil on enamuses mitte 3/4 vaid 1/2 kiivrid ning ega nende kinnitamisega ka vaeva ei nähta.

Ma ei leia seda konkreetset enam üles, aga määrav pidavat olema lõuavigastused.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Põhja Siil
Postitusi: 208
Liitunud: 21 Sept 2007, 22:43
Tsikkel: Tiger 900 RP; GSX1400
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 39 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Põhja Siil »

Google'i otsing: motorcycle helmet impact zone
https://www.google.com/search?q=motorcy ... 1&prmd=inv

Lihtne visuaalne ülevaade.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
ranel kirjutas: 28 Mär 2020, 14:04
Macintosh kirjutas: 28 Mär 2020, 08:48
Spoiler
ranel kirjutas: 27 Mär 2020, 22:57

Ameerikas tehtud uuringu põhjal lahtise kiivri kasutajad olevat peaaegu sama nutuses seisus, kui ilma kiivrita. Ju neid, kes sihtotstarbeliselt kasutanud on, ei saa enam sõna võtta. :bsmile:

Viitad äkki konkreetsele uuringule? Viskaks ka pilgu peale. Minu kõhutunne ütleb, et neil on enamuses mitte 3/4 vaid 1/2 kiivrid ning ega nende kinnitamisega ka vaeva ei nähta.

Ma ei leia seda konkreetset enam üles, aga määrav pidavat olema lõuavigastused.

Ma kaldun arvama, et see on meelevaldne tuletis nn Hurti raportist (Motorcycle Accident Cause Factors and Identification of Countermeasures Volume 1: Technical Report). Seal on joonis kinnisest kiivrist, kus lõua osa saab suurema osa löökidest (vt. allpool). Sellega on aga väike mure - tegemise metoodika ei kannata kriitkat. Uuriti mite kiivreid vaid mootorrattaõnnetusi üldiselt. "Kiivriuuring" on väljkavõte sellest uuringust ca 130 õnnetuse baasil. Kui ma puusalt tulistan siis osalesid uuringus vaid need, kes kiirabiga haiglasse jõudsid. Teiseks oli valim suures osas nendest, kes põrkasid kokku vasakapööret tegeva sõidukiga. Kolmandaks käsitleti uuringus kiivrite erinevaid alasid. 3/4 ja 1/2 kiivril teatavasti lõuaosa pole, seega ei saa seda ju joonisele märkida. Ja lõpuks on see uuring 40 aastat vana ja andmed mille baasil tehti veelgi vanemad.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Põhja Siil kirjutas: 28 Mär 2020, 14:55

Lihtne visuaalne ülevaade.

Ja suures osas kaheldav, sest tugineb ca 130 kiivri baasil tehtud uuringule.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Vahet pole. Isiklik kogemus kukkumise näol olemas. Oleks vaid lõuakaitsega kiiver olnud. Õnneks jäin vaid ühest hambast ilma, paar nädalat sain läbi kõrre süüa ja nägu nii ära taastunud, et paar pisikest armi vaid järgi. Huules on armkude sees ja kulmuarm. Seni kuni nägu paranes, olin korralik habemik.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

lermo
Postitusi: 470
Liitunud: 13 Veebr 2006, 19:41
Tsikkel: BMW R45|FT500"Krants"|XT600
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas lermo »

Siin uuringus on viidatud ühele teisele uuringule, mille tõdemus on (uuringu täisteksti ei leidnud):

Victims of motorcycle crashes who are wearing FFH have a significant reduction in facial and skull fractures when compared with those wearing OH.

Esimesena viidatud uuringus on välja toodud toodud:

FFHs are more effective than OFHs and have a preventive effect of severe head injury (OR reduction 79%) and minor head injury (OR reduction 41%).

Kuid ka:
FFH riders had an overall higher speed at the time of the crash than all other groups. The highest number of crashes occurred in patients with FFHs who collided with moving obstacle (motor vehicle or motorcycle).
:roll:

M: Honda FT500 Cafe-racer '84
Tel: 53453529
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6603
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 638 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Näe, kinnine kiiver oli:
https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... cheek.html
Näedsa, lahtine kiiver:
https://metro.co.uk/2017/03/08/man-impa ... g-6496859/

Kuskil interneeduses on pilt, kus täiskiivriga koll rekka furgooni küljes lohiseb, pea luugis kinni, saapad kulunud...
Aga kiiver oli ju terve :roll:

Kas Te teate täpselt, kuda järgmine kord käbla panete (crash)

Saadetud kettaga lauatelefonist!


joha123
Postitusi: 227
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas joha123 »

Piipz kirjutas: 27 Mär 2020, 20:12
joha123 kirjutas: 27 Mär 2020, 20:09

vahetasin HJC Shoei vastu. esimene sõidumulje oli -vaikus. no sõidu järel läksin käed täis kamadega tuppa, kiiver peas. kuulen proua pobiseb midagi aga aru ei saa. jessss!

SNAG-0073.jpg

ära usu, mis lehed kirjutawad, vabakäigul endiselt.... a täna läksin isegi poodi söögi järgi kiiver peas no ja oli ikka isane tunne küll teiste taskurätikute kõrval (lol)... no ma olen kuskilt telekast näind, et 1 kutt käis ka pidevalt valge kiivriga ringi ja oli vist ka tervise pärast mures...

Kasutaja avatar

Põhja Siil
Postitusi: 208
Liitunud: 21 Sept 2007, 22:43
Tsikkel: Tiger 900 RP; GSX1400
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 39 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Põhja Siil »

yeekim kirjutas: 28 Mär 2020, 20:24

Kas Te teate täpselt, kuda järgmine kord käbla panete (crash)

kindlasti ei tea, kuidas õnnetus juhtub. Ja tegelikult loodan et ei juhtu...

Muidugi, kui teerull üle käib, siis kiiver eriti ei päästa, kuid aga olen üsana kindel, et kinnise kiivriga samades tingimustes näo vigastuse tõenäolisus on väiksem, kui 3/4 kiivri puhul.

ju muide - esimesel pildil on 99,9% krossikas koos prillidega, nii et näovigastus pole üldse imelik juhtum.

Kasutaja avatar

Admiral Vint
Toetajaliige
Postitusi: 175
Liitunud: 25 Veebr 2018, 22:14
Tänanud: 32 korda
Tänatud: 29 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Admiral Vint »

Viskasin peale kahte aastat kasutamist oma Schuberth C3 Pro nurka ja ostsin Nexx X.WED2 asemele https://www.nexx-helmets.com/en/helmets/#x-wed2
Schuberthist loobusin kuna ei istunud mulle selle kiivri vaateväli ja lisaks suutsin alati mingisuguse kaelavalu saada peale pikemat sõitu ja nagu esimese kiivriga ikka, ostsin ta liiga suure. Kolu mul L aga kiivri võtsin miskipärast XLi. Plusspoole pealt muidugi eeskujulik mürasummutus aga see oli tradeoff mille olin nõus tegema.

Nexxi tellisin netist, kuna siinmail sedda lihtsalt ei müüda ja soome motomessil ka pähe proovida ei saanud. Küll aga lisas julgust teadmine et Nexxi X1ga võrreldes peaks koorik ja suurused samad olema, seega kuna X1 läks ilusti pähe oletasin et pole ka probleemi X.WED2 pähemahutamisega.

Nüüd ca 400km hiljem võin öelda et panin suht täkkesse kiivriga. Müra on küll rohkem ja sisseehitatud päikesevisiir on võrreldes Schuberthiga üsna käkk (loe: võiks natukene rohkem madalamale laskuda), aga selle kompenseerib superhea vaateväli ning snug fit. Nokka olen ka hindama hakanud, päikese võtab ikka õkva hästi kinni. Aerodünaamika osas ka väga kurta ei saa. Neljarealise tee kiirustel ja nõks peale tsuti kisub, a kes siis neljarealisel maanteel otse sõidab eks :) Ainus tüütu koht oli sideseadme väline kinnitus kuna Nexx miskipärast arvab et sa peaksid kindlasti kiivri külge panema mingisuguse nende integreeritud asja ja placeholderiks kasutatav plaat kiivri küljel on rõvedalt ebatasane. Seega mu Cardo glueplatega on natukene mässamist olnud kuid nüüd sain vist asja pidama ka. Klamber oleks ilmselt lihtsam aga hetkel pole kuskilt võtta seda.

Pikk jutt, s**t jutt seega lühikokkuvõttes, Oli Schuberth C3 Pro, vahetasin Nexx X.WED2 vastu, 400km hiljem, worth it.

2013 Honda CBR500RA -> 2014 Honda CBR650FA -> 2019 Triumph Scrambler 1200XC | Honda CRF300 Rally -> 2018 BMW R1200GS -> 2022 BMW R1250GS Adventure
Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 468
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 40 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Minu küsimus oli lahtiste kiivrite, mitte kukkumise kohta. Natuke totakas on Riga 5 punnvõrriga sõitma minna, Arai racing kiiver peas ja Alpinestars GP kombe seljas...

...
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

zorten22 kirjutas: 29 Mär 2020, 10:09

Minu küsimus oli lahtiste kiivrite, mitte kukkumise kohta. Natuke totakas on Riga 5 punnvõrriga sõitma minna, Arai racing kiiver peas ja Alpinestars GP kombe seljas...

Mul oli kunagi kinnine ja lahtine, et kuuma ilmaga sõita. Oli Held visiiriga+päikesevisiiriga kiiver. Väga ok kiiver oli. Kui visiir kinni siis võib ka kukkumine kergelt mõõduda. Samas see polegi ju kiiver millega ekstreemi otsima minna. Mina sõitsin sellega mitu lõuna trippi, kuni prillid sain ja avatavad kiivrid sellest ajast.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

vteor
Postitusi: 80
Liitunud: 14 Apr 2014, 21:44
Tsikkel: Honda NC750X
Asukoht: Muuga
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas vteor »

Ainult lahtise kiivriga sõitnud. Olen omanud Schuberth C3, aga ei suutnud harjuda, kuigi istus ilusti. Viimast 10 aastat oli lahtine Schuberth, nüüd - Shoei J-cruise2.

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 719
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 109 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Kui juba sügavamalt kogemustesse minna, siis oli mulgi kunagi räme eelarvamus, et kinnine kiiver varjab vaatevälja aga paarituhande kilomeetriga harjusin tegema rohkem harjutusi kaelale.
Alustasin jawa-ajal mingi lahtise Cabergi "munakoorega"... kui mu mälu nüüd ei peta, siis isegi 1/2 aga hirmus palju igast serte ja noh, sõbra vana, heas korras ja puht-muidu saadud. Vahepeal omatud mõnda ja proovitud igasuguseid.
Mingi hetk ostsime sõbraga endale mõlemad n.ö. avatavad kiivrid, tema mingi brand-no-name, et rolluga õllejärel käies saaks sõidu ajal suitsu kimuda, mina siis palju kiidetud/kirutud Schubert C3 pro kuna ma olen lihtsalt laisk ning juba mõnda aega mõelnud vaiksema alternatiivi peale... ja istub peas küll, algul vajas natuke "sisse kandmist". Ega see nüüd mingi gaasimask ka pole, mille järgi molle sisse kantakse.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

vteor kirjutas: 29 Mär 2020, 11:34

Ainult lahtise kiivriga sõitnud. Olen omanud Schuberth C3, aga ei suutnud harjuda, kuigi istus ilusti. Viimast 10 aastat oli lahtine Schuberth, nüüd - Shoei J-cruise2.

Ma sõidan linnas avatava lõuaga kiivriga üldjuhul lõug avatud asendis. Maanteel panen kinni,et oleks vaiksem. Mind ka see kuidagi häirib,kui kõik kinni on.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Margit
Postitusi: 350
Liitunud: 16 Apr 2011, 12:28
Tsikkel: Honda CB500XA
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Margit »

Kas meie maal ainuke võimalus Shoei kiiver saada on netist tellides?

Update Givi kohta: täitsa ok kiiver selle raha eest. Väga hea vaatega visiir, nii hästi mu pikliku peaga sobivat kiivrit pole enne kandnud. Vigadest tooks välja et lärmakam kui 400 eurine kiiver, päiksekad moonutavad harjumatult.

Manused
_20200515_073102.JPG
Viimati muutis Margit, 15 Mai 2020, 07:31, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 468
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 40 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

...
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1457
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Margit kirjutas: 10 Mai 2020, 16:36

Kas meie maal ainuke võimalus Shoei kiiver saada on netist tellides?

Ise olen mõlemad Shoei kiivrid Motodepoost saanud.. Tänast olukorda muidugi ei tea.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Margit kirjutas: 10 Mai 2020, 16:36

Kas meie maal ainuke võimalus Shoei kiiver saada on netist tellides?

Shoeid müüb täitsa ametlikult Yamaha Keskus.
Kust selline küsimus üldse tekkis?

Kasutaja avatar

Margit
Postitusi: 350
Liitunud: 16 Apr 2011, 12:28
Tsikkel: Honda CB500XA
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Margit »

Googel ei leidnud :(
Aga ega seal GT air xs suurust pole ikkagi.


oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas oil »

Peale seda, kui oled korra kvaliteetse avatava kiivriga sõitnud, ei saa üldse aru, kuidas sai kunagi kinnistega sõita.

Umbes sama nagu minna isevedava muruniiduki pealt üle nügitavale niidukile. Jõudu on, pealehakkamist on, lükka kasvõi naaberkülla... aga kas seda on vaja?

Ohutuse koht on muidugi kinniste kiivrite pooldajate leivanumber. Kui veel kunagi kinnise kiivriga sai sõidetud, pidi linnas venimiskiirustel oleskledes hoidma visiiri täitsa lahti, et Päike kiivris saunatemperatuure ei tekitaks. Siis sai sitikaid silma, vahel millegi muu huvitavaga pihta. Nüüd avatava kiivriga on päikesevisiir kogu aeg ees, silmad kaitstud ja õhku on ka, et teadvust ei kaota.

NB: ei taotle tagasisidet.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”