Hälvik- Mootorratturid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

M.T. kirjutas:

Mac, ära näe ka asja nii must-valgelt. Keegi ei taha tahtlikult mootorratturi surma ja vahet tuleks teha ka mootorratturil ja sellel kes peatumismärguandele reageerib rutska keeramisega.

Ok, väga sa ikka neelasid selle konksu alla. Nojah. Vaat, see oli piltlikult öeldud. Võimendatud, et oleksi hästi mustvalge ja selgelt eristuv. :roll:



🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

"Elementaarne, et tuleb ka vastutada, kasvõi elu hinnaga, kui oled valmis omal valikul nii kaugele minema"

endale ei tundu midagi midagi väga imelikku kui selle kirja pandud lause uuesti läbi loed ja natuke mõtled, mida siis ikkagi kirja sai pandud? päris hirmus juba mõelda, mismoodi osade isikute mõte võib töötada, et taolist materjali toodetakse :D Huvitav, et kui astuda samm kõrvale ja vaadata näiteks relvaseadust ja kasutamist ning sellega seonduvat...miks on tehtud seadused mille kohaselt tuleb teha mingisuguseid hoiatuslaske õhku jne. Ja isegi kui need on tehtud siis võid lõpuks ikka süüdlaseks jääda isegi kui kasutasid relva puhtalt enesekaitseks.
Tohutu boleemika oli eelmine suvi tallinnas juba puhtalt sellest kui üks tüüp kellele tahtlikult tagant sisse rammiti, näitas, et tal on relv.
Äkki peaks olema nii, et kui keegi tuleb ja varastab minu garaazist väärtusliku eseme ja ma taban ta teolt siis võin lihtsalt lasta samal hetkel kuuli pähe. Noh, et kui nii kaugele juba on mindud siis peaks ju olema valmis vastutama ka...mille muuga kui oma eluga, kas pole? Või miks mina ausa ja eeskujuliku ühiskonnaliikmena pean oma raske töö ja vaevaga ülal pidama mingeid kuradi narkodiilereid, pedofiile, paadunud vargaid...reaalseid mõrvareid. Erinevalt nendest "võibolla see eest ära sõitja on mingi suur pätt" tüüpidest on eelnimetatute süü juba tõestatud. Lastagu siis maha...kas tüübid pole piisavalt kaugele veel läinud või, et oma eluga vastutada?!


JAWAmees
Postitusi: 200
Liitunud: 12 Mai 2010, 02:32
Tsikkel: R1200GS
Asukoht: Läänemaa/Harjumaa
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas JAWAmees »

Boobush kirjutas:

Analüüsides, miks see kutt antud olukorras nii võis käituda, siis.. tal oli sellel hetkel kui politsei teda märkas kaks pattu soolas, lubade puudumine + kiiruseületamine +41kmh (spido valetab, ma usun, et ta arvas et ta ületas rohkem kui 41kmh, mis on juba päris soolane trahv). Võib oletada, et sel hetkel läks veri varre sisse ja otsustas riskida ning ei õnnestunud. Riski hinnaks oli üks ametlik patt juures (peatumismärguande eiramine), ratta lõhkumine + politseiauto lõhkumine (ei tea, kas see kindlustuse alla läheb).

Seismajäämise puhul kiirusületamise eest 500€, lubadeta sõit 300 € VS eest ära sõitmisel ja vahele jäämisel 500€ + 300€ + peatumismärguande eiramine (300-800€) + lõhutud ratas + lõhutud politseiauto VS eest ära sõitmisel ja vahele jäämisel ÜKT või šokivangistus + katkine ratas VS eest ära sõitmine = 0€.

Mina järeldan, et kuna trahvid on üsna suured, siis teatud juhtudel on seisma jäämine nii kulukas, et eest ära sõitmise risk tasub end majanduslikult ära (ärge mind nüüd risti lööge). Nüüd, kui eest ära sõitis ja kätte saadi, siis ilmselt saab šokivangistuse või ÜKT ning ei pea midagi maksma.

Ei propageeri eest ära sõitmist, kuid faktid on sellised.

Lisaks siia veel selle, et paljud vist ei kujuta ette, kui kiiresti langeb otsus proovida eest ära saada.
Seda tunnet mis tekib, kui vastu tulev Superb pidurdab plokki ja lööb plafooni tööle ning sa EI OLE KINDEL, kas sul oli parasjagu +40 või +65 on väga keeruline kirjeldada.
Kõige kõvemad moraalitsejad võiksid ennast sellises situatsioonis sirgel teel sõitva 130kW ratta selga mõelda- olete kindlad, et peatuksite?

J.

Kasutaja avatar

Mrtn5
Toetajaliige
Postitusi: 161
Liitunud: 11 Sept 2013, 14:24
Tsikkel: 790ADV, Versys X300
Asukoht: Tln
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Mrtn5 »

Niipalju kui lugesin, siis "hoiatuslasud" olid juba korduvalt tehtud ja toimusid pidevalt. Ei võetud ju maha kohe niisama lambist. Tundub justkui lihtne?

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1759
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas simp »

JAWAmees kirjutas:

Lisaks siia veel selle, et paljud vist ei kujuta ette, kui kiiresti langeb otsus proovida eest ära saada.
Seda tunnet mis tekib, kui vastu tulev Superb pidurdab plokki ja lööb plafooni tööle ning sa EI OLE KINDEL, kas sul oli parasjagu +40 või +65 on väga keeruline kirjeldada.
Kõige kõvemad moraalitsejad võiksid ennast sellises situatsioonis sirgel teel sõitva 130kW ratta selga mõelda- olete kindlad, et peatuksite?

J.

Hea, et keegi ka selle osa välja tõi. Ma lisaks siia juurde aasta 2019 suve ja uued sissetulekust sõltuvad trahvimäärad.

Tekib räige vahe, kas sul oli parasjagu +35 või +45. (90'e alas 125 või 135)
Müüsid eelmisel aastal aktsiaid, korteri või oled lihtsalt kõrgepalgaline. +45'e eest on näiteks 4k soolas.

Leidsin ka keskmised määratud päevamäärad:
https://majandus24.postimees.ee/4451775 ... hvi-maksma

Võib võrrelda 41-60km/h ületamist näiteks peatumismärguande eiramisega :)

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

simp kirjutas:

Ma olen 99% kindel, et nii sina, aza, kui ka teised on vähemalt korra mõnele ärasõitjale oma raskelt teenitud raha viinud :ner:
Kas tegu on teadmatuse, loomuliku filtri* või teadliku teise punkti rikkumisega, ma öelda ei oska.

Loomulik filter - aju ei vii lihtsalt otsi/inimesi/nägusi kokku, kuna eest äraajamine ei huvita, ega saa erilist tähelepanu.

Siinkohal oleks tegelt paslik rääkida ka rehabilitatsioonist ja selle võimalikkusest.
Tasub tähele panna, et nii mõnigi krooniline rikkuja on 5-10 aasta jooksul muutunud ja arendavad täna viisakat motokultuuri. Kindlasti tuleb paljudel vähemalt üks-kaks nime meelde.

Loomulikult olen tundnud elu jooksul inimesi, kes selliselt on käitunud. Noor ja loll olles tundus see äge ja kui päris aus olla, siis isegi sellise tükiga vist ühe korra hakkama saanud. Vist ses mõttes, et ma jõudsin neid ennetada ja pöörde kõrvaltänavasse teha enne kui nemad peatumismärguande anda. See neil jäigi andmata, seega tõlgendamise küsimus. Nagu öeldud, siis tundus see noore ja lollina äge ja ka sõbrad arvasid nii. See aga annabki ju hoogu juurde. Oleks ühiskonna seisukoht ühtne olnud ja politsei selle asemel, et mulle ikka uus ja uus võimalus anda (kiiruse eest olid mu load rohkem kui 1x aastas nende käes hoiul), mulle hoopis kohe piltlikult öeldes vastu hambaid andnud, siis oleks ehk mõistus kiiremini koju tulnud. Tänaseks on tulnud ja mõistan sellise teguviisi hukka, mind võib nüüd silmakirjalikuks täiega nimetada. Jah, olen ka mina kroonilise rikkujana korralikuks kasvanud, nagu sa näitena siin anonüümseid välja tõid. Kuid kui palju on õnne olnud, et keegi minu tõttu kannatada ei saanud, seda ei oska isegi mina öelda. Kas tahame sellist õnnemängu? Ja tihti on selle korralikuks kasvamisega siiski ka ohvrid kaasas käinud, ainult neist ei taha keegi midagi mäletada ega teada.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Macintosh kirjutas:
M.T. kirjutas:

Mac, ära näe ka asja nii must-valgelt. Keegi ei taha tahtlikult mootorratturi surma ja vahet tuleks teha ka mootorratturil ja sellel kes peatumismärguandele reageerib rutska keeramisega.

Ok, väga sa ikka neelasid selle konksu alla. Nojah. Vaat, see oli piltlikult öeldud. Võimendatud, et oleksi hästi mustvalge ja selgelt eristuv. :roll:

See kes on konksu otsas, see on vaatenurga küsimus ka kala ja kalamehe seisukohalt. Kas pole nii?
Ma sain su võimendamisest väga hästi aru, seega on ka minu seisukoht "parem surnud liiklusrikkuja, kui surnud süütu inimene" üle võimendatud.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

JAWAmees kirjutas:

Lisaks siia veel selle, et paljud vist ei kujuta ette, kui kiiresti langeb otsus proovida eest ära saada.
Seda tunnet mis tekib, kui vastu tulev Superb pidurdab plokki ja lööb plafooni tööle ning sa EI OLE KINDEL, kas sul oli parasjagu +40 või +65 on väga keeruline kirjeldada.
Kõige kõvemad moraalitsejad võiksid ennast sellises situatsioonis sirgel teel sõitva 130kW ratta selga mõelda- olete kindlad, et peatuksite?
J.

Rahatrahv vs võimalik elukoatus või sandistumine, kui see aktsioon nihu läheb? Kui need riskid tunduvad ühel kaalukausil olevat, siis ... kurb lihtsalt.
PS! Mul ratas nii võimas pole, aga auto näitab küll hallile Superbile tagatulesid. Siiski pole mõelnud, et kui nüüd valel hetkel värvimuusikat näen, siis teen "pedal to the metal".


Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Prets »

Ma ei saa aru, kust see rammimise teema sisse tuleb kui rattur ise pani blokaadi sisse.
Oleks meil rohkem patrulle, oleks vast ka reaalsem võimalus kasvõi kaheautoseid blokaade ette panna. Aga arvestades korrakaitsjate vähesust jääb see vist utoopia valdkonda...

(togi)
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

M.T. kirjutas:

Jah, olen ka mina kroonilise rikkujana korralikuks kasvanud, nagu sa näitena siin anonüümseid välja tõid.

Maru kahju oleks ju kui sind toona sinu "änksade" tegude tõttu (seaduslikult :?: ) surnuks oleks sõidetud? Täna võib see "änks" tüüp olla sinu poeg. (ok ma ei tea kui vana sa täna oled aga said aru küll)

Las viskab kivi see, kes patust puhas.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Siis tasub kõigil klõps koomal hoida, mis, kiviloopijad?

Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas indumen »

Tundub et hälvikud on otsa lõppenud ja kõik on kukupaid, krt 5 lehekülge mingit jauramist juba ühe pisikese artikli ümber.
Võiks ehk eraldi teemasse tõsta!?
Või pean ise minema linna peale lollusi tegema, pärast hea haiglavoodis lugeda vms ? Äkki saab 10 lehte ära ikka. (togi) (crash)

98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244

Mariella Lünka

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Mariella Lünka »

Jälgin seda arutelu siin juba mitmendat päeva ja oh jeerum ...

Kõigepealt ütlen ära, et ma ei kiida sellist käitumist kuidagi heaks nagu seda on peatumismärguande eiramine. Et oleks selge.

Ütleks kah siis paar sõna sekka.

Esiteks tuleks aru saada (nagu siin eelnevalt on juba osade poolt korduvalt mainitud) mis põhjusel toimub tagaajamine. Kiiruse ületamine ja peatumismärguande eiramine on mõlemad väärteod. Tuleks vahet teha raske kuriteo sooritanu jälitamisel kinnipidamiseks ja tsikliga peatumismärguande eiraja jälitamisel. Vahe on teo raskusastmes - on suur vahe kas jälitatakse konkreetse info alusel näiteks tapjat, röövlit või varast vms (kuriteod) või siis väärteo toimepanijat (kiirus, peatumismärguande eiramine, vale numbrimärk vms). Raske kuriteo sooritanu kinnipidamiseks on ilmselt kõik võimalikud vahendid head. Väärteo toimepanija kinnipidamiseks tuleb kõvasti kaaluda asjaolusid. Autoga autot rammida on kindlasti proportsionaalne tegevus viimase võimalusena, autoga siklit rammida ... väga küsitav kas selline meede on proportsionaalne. Kaaluda tuleks kaitstavaid õigushüvesid - liiklusrikkumine (kaitstav õigushüve avalik kord) ja liiklusrikkumise toimepanija tapmisega riskimine (elu ehk ülima õigushüvega riskimine). Ehk siis vähemtähtsama õigushüve kaitseks pole õigustatud ülima kaitstava õigushüvega riskimine - eluga riskimine. Proportsionaalsust kaaludes tuleb leida säästvaim viis eesmärgi saavutamiseks, eesmärgiks on see, et teo toimepanija saab karistatud - karistuse vältimatus on see mis mõjub. Ja pole õigustatud mingi hüpoteetiline "aga ta võib ju kellegi ära tappa nii" suhtumine - kui olukord on ohtlik siis tuleb tagasi tõmbuda ja kasutada teisi olemasolevad meetmeid väärtegija kindlaks tegemiseks ja karistamiseks, selliseid vahendeid on täna külluses politseil ja tõendamise küsimus on pigem küsimus sellest milline on politseiametnike pädevus ja suutlikkus oma tööd teha. Arvestada tuleb veel sellega, et enamus oinaid kes hakkavad eest ära sõitma muutuvad ohtlikuks just selle tagaajamisega ehk siis tagaajamine eskaleerib ohtliku olukorra veel ohtlikumaks. Kindlasti ei pea jälitamiselt kohe tagasi tõmbuma vaid alles siis kui on selge, et hakkab tekkima juba oht tagaaetava või kõrvaliste isikute elule.

Nagu siin eelnevalt mainitud siis teatud asjaolude esinemisel võib olla oluliselt mõistlikum kaaluda teisi vahendeid teo toimepanija tuvastamiseks. Ja kuni selle rammimispraktika sisseviimiseni seda ka ilmselt tehti - tean, et tagantjärgi on tuvastatud neid peatumismärguande eirajaid ja selliseid asju on ka kohtust läbi käinud. Ilmselt on ülevaltpoolt nüüd antud suunised oluliselt karmimaks käitumiseks patrullidele, mina seda isiklikult õigeks ei pea. Loomulikult tuleb erinevaid olukordi diferentseerida kuid reeglina autoga tsikli rammimine (või ettesõit teadlikult avarii põhjustamiseks, et kihutaja kinni pidada) on väga äärmuslik ja kaheldav meede. Selleks, et selliseid äärmuslikke meetmeid kasutada peab minu seisukohalt olema konkreetne põhjus - info mis viitab sellele, et see kihutaja on toime pannud mingi raske kuriteo vms.

NB! Ja siin kellegi eelneva viide keskajale ja inimeste verejanule on täiesti kohane - on täiesti ulme kui verejanulised ja parastavad on inimesed ... niikaua kuni ise ühiskondlikult poodava positsioonis pole olnud mingil X põhjusel. Mina isiklikult sellistest verejanulistest tõrvikumeestest suurt midagi ei arva.

NB nr2! Politsei võiks tõsiselt hakata kaaluma motikapatrulllide arvu suurendamist - ilmselt enamusel kõvadel rullikeerajatel kaob igasugune eestärasõidu isu motikapatrulliga. Olen näinud kunagi Soomes kohalike motopolitseinike taset ringrajal - väga muljetavaldav. Ja võin kindlalt väita, et 95+ protsenti ratturitest võivad ära unustada eestärasõidu nende tüüpide puhul - lootusetu tegevus.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Allan_Merik??la kirjutas:

NB! Ja siin kellegi eelneva viide keskajale ja inimeste verejanule on täiesti kohane - on täiesti ulme kui verejanulised ja parastavad on inimesed ... niikaua kuni ise ühiskondlikult poodava positsioonis pole olnud mingil X põhjusel. Mina isiklikult sellistest verejanulistest tõrvikumeestest suurt midagi ei arva.

Kahju, et ainult ühe laigi saab panna.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

JAWAmees
Postitusi: 200
Liitunud: 12 Mai 2010, 02:32
Tsikkel: R1200GS
Asukoht: Läänemaa/Harjumaa
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas JAWAmees »

M.T. kirjutas:
JAWAmees kirjutas:

Lisaks siia veel selle, et paljud vist ei kujuta ette, kui kiiresti langeb otsus proovida eest ära saada.
Seda tunnet mis tekib, kui vastu tulev Superb pidurdab plokki ja lööb plafooni tööle ning sa EI OLE KINDEL, kas sul oli parasjagu +40 või +65 on väga keeruline kirjeldada.
Kõige kõvemad moraalitsejad võiksid ennast sellises situatsioonis sirgel teel sõitva 130kW ratta selga mõelda- olete kindlad, et peatuksite?
J.

Rahatrahv vs võimalik elukoatus või sandistumine, kui see aktsioon nihu läheb? Kui need riskid tunduvad ühel kaalukausil olevat, siis ... kurb lihtsalt.
PS! Mul ratas nii võimas pole, aga auto näitab küll hallile Superbile tagatulesid. Siiski pole mõelnud, et kui nüüd valel hetkel värvimuusikat näen, siis teen "pedal to the metal".

Autoga on siiski vähe teine lugu- tõenäosus, et su esimene numbrimärk ja ka nägu videosse saadakse on ligilähedane 100%. Ja ka auto, mis kannatab 1000cc baigilisega võrdluse ära peab olema ikka vääääga kiire auto, mitte lihtsalt suutma 20km/h kiiremini liikuda politsei autost. Loodame, et sa ei pane ennast kunagi sellese kehva olukorda.

J.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Madlobster kirjutas:
M.T. kirjutas:

Jah, olen ka mina kroonilise rikkujana korralikuks kasvanud, nagu sa näitena siin anonüümseid välja tõid.

Maru kahju oleks ju kui sind toona sinu "änksade" tegude tõttu (seaduslikult :?: ) surnuks oleks sõidetud? Täna võib see "änks" tüüp olla sinu poeg. (ok ma ei tea kui vana sa täna oled aga said aru küll)

Las viskab kivi see, kes patust puhas.

Eristame nüüd 2 asja ikka. 1 on rikkumise korral kohe kümpi ehk pikalisõitmine, teine olukorras kus sa gaasi juurde paned ja eest ära üritad sõita. Esimest olukorda pole ma kunagi pooldand, aga teisel juhul ei nutaks, kui olen ise selleks põhjuse andnud.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

JAWAmees kirjutas:

Autoga on siiski vähe teine lugu- tõenäosus, et su esimene numbrimärk ja ka nägu videosse saadakse on ligilähedane 100%. Ja ka auto, mis kannatab 1000cc baigilisega võrdluse ära peab olema ikka vääääga kiire auto, mitte lihtsalt suutma 20km/h kiiremini liikuda politsei autost. Loodame, et sa ei pane ennast kunagi sellese kehva olukorda.

J.

Ma juba ütlesin ju selgelt, et mul ei ole sellist mõtet ühegi sõidukiga. Ükski summa ei kaalu seda mõtetut riski üle.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

M.T. kirjutas:
Madlobster kirjutas:
M.T. kirjutas:

Jah, olen ka mina kroonilise rikkujana korralikuks kasvanud, nagu sa näitena siin anonüümseid välja tõid.

Maru kahju oleks ju kui sind toona sinu "änksade" tegude tõttu (seaduslikult :?: ) surnuks oleks sõidetud? Täna võib see "änks" tüüp olla sinu poeg. (ok ma ei tea kui vana sa täna oled aga said aru küll)

Las viskab kivi see, kes patust puhas.

Eristame nüüd 2 asja ikka. 1 on rikkumise korral kohe kümpi ehk pikalisõitmine, teine olukorras kus sa gaasi juurde paned ja eest ära üritad sõita. Esimest olukorda pole ma kunagi pooldand, aga teisel juhul ei nutaks, kui olen ise selleks põhjuse andnud.

Küll sa nutaksid. Ulgu oleks rohkem palgalistest nutueitedest Põhja Koreas kui oma "põhjust andnud" teismelisele võsule mändide alla lilli viima lähed.

Ja oh seda kannapööret kui lilled tuleb viia eelmise aasta leedu kana kombel nokki sõidetud tütrekesele, kes oma elu esimese armastusega on nõus kasvõi marsile sõitma rääkimata siis ebaseaduslikust tiirust linnavahel.

See ässamine ja vere nõudmine käib täpselt nii kaua kuni üks "mõnus" litakas ära käib. Ning õhtulehe esikaanel on kollaaž mölkis diskobussist ning mustade lintidega raamitud 18 aastasest koolitüdrukust. Pealkirjaga "Paikuse lõpetanud noorpolitseinik rammis tagaajaimise käigus ratturit, hukkus kaassõitja"

Viimati muutis Madlobster, 17 Apr 2018, 21:38, muudetud 5 korda kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Madlobster kirjutas:
M.T. kirjutas:
Madlobster kirjutas:
M.T. kirjutas:

Jah, olen ka mina kroonilise rikkujana korralikuks kasvanud, nagu sa näitena siin anonüümseid välja tõid.

Maru kahju oleks ju kui sind toona sinu "änksade" tegude tõttu (seaduslikult :?: ) surnuks oleks sõidetud? Täna võib see "änks" tüüp olla sinu poeg. (ok ma ei tea kui vana sa täna oled aga said aru küll)

Las viskab kivi see, kes patust puhas.

Eristame nüüd 2 asja ikka. 1 on rikkumise korral kohe kümpi ehk pikalisõitmine, teine olukorras kus sa gaasi juurde paned ja eest ära üritad sõita. Esimest olukorda pole ma kunagi pooldand, aga teisel juhul ei nutaks, kui olen ise selleks põhjuse andnud.

Küll sa nutaksid. Ulgu oleks rohkem palgalistest nutueitedest Põhja Koreas kui oma "põhjust andnud" teismelisele võsule mändide alla lilli viima lähed.

Mul oma varateismelisega kodutöö tehtud ja usu ta teab, et selle mille politsei käest saab, on köömes sellega mida saab minu käest. Ja on saanud ka ning on oma peas asjad selgeks saanud. Seega ei maksa siin oletada “küll sa” stiilis. Ma olen teistsuguse lastetoaga vist.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Loodan, et sa kunagi oma sõnu sööma ei peaks!!! Mina ja minu pere on hoopis midagi muud. Kasvame kui õrnad lilled keset porivälja. Patust puhtamad kui äsja sündinud.

Sinu käest saab!!! Mis ta siis saab? Loed moraali, võtad nutitelefoni ära, paned elulõpuni aresti, või hakkad suisa kõva häälega näägutama? Tule räägi siis uuesti kui varateismelistest on saanud hilisteismelised.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ma arvan ta mõtles ikka seda, et rämedalt nokk auti saab! :D Iga rikkumine = üks ilus hambake vähem. Kuigi jah tegelikult ma ei tea, mismoodi tänapäeval see laste kasvatamine ikka täpselt käib, võibolla ikkagi kõige karmim karistus on see kui ostad lapsele nuppudega telefoni

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas claw »

Minu arust oli ka nii et lollusi teevad ainult need noored kel seda ära keelatud pole. Jumal tänatud, et mõnel on ka meeles keelata lollusi teha.

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Sündmus ise oli juba nii ammu, et paljudel on meelest läinud mille üle vaieldakse? Ei olnud tegu 15a lastega, kes isa tagant võrri võtsid vaid see "kerge puudega?" noormees oli 31-e aastane ja vanust vaadates võiks tal endal juba lapsed olla ja täismehelt eeldaks mõtlemisvõime olamasolu. Minu arvates sai täiesti asja eest, või siis natuke vähem kui oli ära teeninud. Kindlustus vist kah veel premeerib teda, kuna juhtumisõiguseta sõitmise korral on kindlustusel tagasinõude õigus.
Miks noored (need päris noored 15+) arvavad üldse, et politsi eest oleks lahe jeehat panna - sest täismehed teevad seda.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ega küsimus pole ka konkreetselt selles juhtumis vaid ratta rammimisest üle üldse.
antud juhul jah sõitis sinisele otsa kukkus käpuli ja jooksis edasi. Kõik OK.
Kas aga autodega ullikestele otsa sõitmisest võiks saada tavapärane käitumis stiil kui kätte ei anna, selles on küs.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Madlobster kirjutas:

Ega küsimus pole ka konkreetselt selles juhtumis vaid ratta rammimisest üle üldse.
antud juhul jah sõitis sinisele otsa kukkus käpuli ja jooksis edasi. Kõik OK.
Kas aga autodega ullikestele otsa sõitmisest võiks saada tavapärane käitumis stiil kui kätte ei anna, selles on küs.

Seaduskuulekusele aitab väga palju kaasa teadmine ja füüsiline arusaamine, et karistus on vältimatu ja et ei ol eerandeid :mrgreen:

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Madlobster kirjutas:

Loodan, et sa kunagi oma sõnu sööma ei peaks!!! Mina ja minu pere on hoopis midagi muud. Kasvame kui õrnad lilled keset porivälja. Patust puhtamad kui äsja sündinud.

Sinu käest saab!!! Mis ta siis saab? Loed moraali, võtad nutitelefoni ära, paned elulõpuni aresti, või hakkad suisa kõva häälega näägutama? Tule räägi siis uuesti kui varateismelistest on saanud hilisteismelised.

Never say never, selles osas ma vastu ei vaidle. Eks aastate pärast oskan tagantjärgi täppisteadusena öelda, mis sellest kõigest välja tuli :bsmile:


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

miskipärast aga selline asi pole mitte kunagi maailma ajaloos eriti kedagi morjendanud. ka siis kui karistuseks teatud asjade eest (vist iseenesest ka tänapäeva mõistes suht lihtsate asjade eest) oli näiteks avalik poomine või pea maha koksamine, ikka näed leidus neid kes tegid ja päid lendas külarahva rõõmuks. eks võibolla nii mõnelgi juhul ka tegelikult ei teinud, või ei teinud päris seda milles süüdistati, aga no päid lendas ikka sama hooga :D

nagu siin juba paljud on välja toonud ja erinevate nurkade alt üritanud seda selgitada või kirjeldada siis OTSUS eest ära sõita võib 1) olla lihtsalt majanduslikult kaalutletud loogiline lahend mingis olukorras. Kui see nii on siis mingid füüsilised arusaamised ja eriti karistuse vältimatused ei puutu nagu realistlikult võttes väga palju asjasse. 2) võib olla vägagi ebaratsionaalne sekundi või sekundita jooksul vastu võetud emotsionaalne käik. See tähendab enamasti, et eest ära sõitja ei pruugi tegelikult olla mingi hull kriminaal ja tal ei pruugi tingimata olla maailma õelaimad kavatsused. Ta lihtsalt tegi ühes hirmus kiiret otsustamist nõudvas olukorras vale otsuse. Samuti tasuks aru saada, et ega eest ära sõitja jaoks ei ole tol hetkel väga aega mõelda läbi mingeid sadu miljoneid stsenaariume ja tema ei mõtle seda otsust vastu võttes sellistele asjadele, et aga äkki ma hoopis sõidan ennast nüüd surnuks või sõidan lausa kellegi teise surnuks. Tema jaoks on tol hetkel ainult üks mõte...kui ma väga kiirelt teen siis olen põhimõtteliselt ühe korraliku kiirenduse ja paari põikega siit kadunud ning kõik see olukord on lahenenud. Igasugused suured eeskujulikkuse jüngrid ja kukupaid siin foorumis, delfis ja kus iganes võivad lõputult kisada sel suunal, et justkui oleks iga eest ära sõitja mingi ulmeliseim kriminaal kellele paras karistus ongi surm tagantpaneku läbi...aga reaalset elu see ei muuda. Ja reaalus on selline nagu ma kirjutasin ning nagu mitmed siin on veel märkinud. Nii et lõppkokkuvõttes ei muutuks tegelikult mitte miski, ka siis kui ühel hetkel selliste manöövritega keegi reaalselt ära tapetakse. Sellest tuleks lihtsalt üks hirmus kohtuvaidlus, mille riik kokkuvõttes tõenäoliselt kaotaks ja kannaks kahju...sest VÄGA suure tõenäosusega see surnuks sõidetu ei osutu vanglast põgenenud sarimõrvariks kellel on 10kg heroiini seljakotis ja kes on just lasknud maha 10 politseinikku. Samal põhjusel ilmselt meedia ja üldsus lõppkokkuvõtte mõistaks sellise politsei tegevuse ja otsuse ikkagi hukka, seda siis juba neil alustel mida Allan täpsemalt kirjeldas. Ja edasised sõitjad valiks eest ära sõidu heal juhul a'la 25% juhtudest asemel 23% juhtudest. Iseasi, kas see kõva võit nüüd oli väärt kellegi tapmist ja võibolla veel päris mitmete vigaseks sõitmist?

Võibolla ikka see eemalt snaipriga maha võtmine ei olegi lõpuks nii halb idee? Linnukese saaks kohe kirja (ehk õppetunni edasistele üritajatele nö. ära antud) ja kulud oleksid väiksemad. tea muidugi kust leida see külma kõhuga snaiper, kes tahaks kellegi maha lasta sest ta ületas kiirust....aga no küll leiab, raha paneb rattad käima :D

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

will111 kirjutas:

nagu siin juba paljud on välja toonud ja erinevate nurkade alt üritanud seda selgitada või kirjeldada siis OTSUS eest ära sõita võib 1) olla lihtsalt majanduslikult kaalutletud loogiline lahend mingis olukorras. Kui see nii on siis mingid füüsilised arusaamised ja eriti karistuse vältimatused ei puutu nagu realistlikult võttes väga palju asjasse.

Siin sa paned küll puusse, siin pole midagi kaalutletut. Inimene kes suudab kaalutletud ja loogilisi otsuseid teha, eriti majanduslikult, ei jõua küll selliste tegudeni.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

will111 kirjutas:

Ma arvan ta mõtles ikka seda, et rämedalt nokk auti saab! :D Iga rikkumine = üks ilus hambake vähem. Kuigi jah tegelikult ma ei tea, mismoodi tänapäeval see laste kasvatamine ikka täpselt käib, võibolla ikkagi kõige karmim karistus on see kui ostad lapsele nuppudega telefoni

Miks ostad? Ise ostab kui tööl hakkab käima!


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Siin teemas kuskil eelmisel leheküljel oli terve konkreetne lahenduskäik välja toodud...kuidas sellise majanduslikult kasuliku otsuseni on täiesti reaalselt võimalik jõuda. Seejuures kaaludes ja võttes arvesse ja neid riske, et sind võidakse ikkagi ka kätte saada. ja isegi maha sõita.

Aga kui sul on soolas kiirusületamine, lubadeta sõit ja kindlustuseta sõit näiteks...ja sa võrdled seda karistusega "ma ei tea kes minu rattaga sõitis" vastu. No pole ju kuigi raske jõuda selle majanduslikult kaalutletud otseseni? Kes kui suureks oma ära pääsemine võimalust parasjagu hindab, see on muidugi juba isiklik ja ka situatsioonist sõltuv küsimus millele ühest vastust ei ole olemas.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”